Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

6 grudnia 2011 r.
16:23
Edytuj ten wpis

Nie dostali paczek od św. Mikołaja. Prezenty ukradli złodzieje

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 7 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Dzisiaj dzieci ze Szkoły Podstawowej w Warszawiakach, w gminie Niedrzwica Duża, miały dostać mikołajkowe paczki. Nocą do szkoły dostali się włamywacze i wszystkie prezenty ukradli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Złodzieje zakradli się do budynku szkoły w nocy z poniedziałku na wtorek. Wybili okno prowadzące do kotłowni, a potem przedostali się do szkolnych pomieszczeń. Weszli do pokoju nauczycielskiego i gabinetu dyrektora.

Było tam 46 paczek z prezentami dla każdego dziecka uczęszczającego do szkoły. Zapłacili za nie rodzice. Uczniowie mieli je dostać 6 grudnia. Złodzieje zabrali wszystkie. Zostały tylko resztki jednej, która się rozdarła.

- Przecież takie paczki dla dzieci maja wartość nie tylko materialną – mówi zbulwersowany Marek Peciak, dyrektor SP w Warszawiakach. – Na naszym terenie mieszkają ludzie niezasobni. Paczki były przeznaczone dla ich dzieci.

Włamywaczy musiało być kilku. Udało im się wynieść ze szkoły również ciężką metalowa szafę. Przenieśli ją do pobliskiego lasu. Dostali się do środka. Zabrali szkolnego laptopa. Prawdopodobnie spodziewali się większego łupu i z zemsty podpalili szkolne dokumenty m.in. arkusze uczniów. Teraz szkoła będzie musiała je odtworzyć.

Złodziei szuka policja. - Funkcjonariusze zabezpieczali ślady na miejscu włamania – mówi Andrzej Fijołek, z KWP w Lublinie. – Znaleźli wyniesioną przez złodziei metalową szafę.

Dzisiaj w pomieszczeniach, do których złodzieje weszli, nauczyciele prowadzili lekcje. Uczniowie żadnych paczek nie dostali.

- Obiecałem im, że postaram się zdobyć środki i paczki kupić – mówi dyrektor Peciak.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkam niedaleko / 7 grudnia 2011 o 19:57
0
znam tą szkołę. tam brakuje dosłownie wszystkiego, okna są w przeraźliwym stanie, nie mają pieniędzy na nic (naprawdę!) a wszystko przez to, że są małą szkołą, pozbawioną dotacji i przeznaczoną do zaorania. tylko dzięki determinacji osób którym zależało na tej szkole jeszcze ona istnieje. mam nadzieję, że ta smutna sytuacja zwróci uwagę na prawdziwe problemy małych szkół. ( w samej gminie niedrzwica duża jest ich kilka)
Avatar
obiektywny / 6 grudnia 2011 o 22:22
0
Wszystko w tym kraju zeszło na psy - nawet złodzieje. Okraśc dziecko? Napaśc na staruszkę, zabrac jej ostatni wdowi grosz? A czemu nie! Nasz złodziej to potrafi. Wejśc do cudzego niebogatego domu, zdemolowac pomieszczenie, z brudnymi buciorami i równie brudną duszą wedrzec się w czyjeś spokojne życie, zrujnowac spokój i poczucie bezpieczeństwa - to potrafią ci gnoje bez honoru i ambicji. W swej naiwności sądzą, że nikt ich nie widzi, nikt ich nie osądzi, nie ukarze, że pozostanie nieznana ich gęba. Jak bardzo się mylą! Kiedyś (byc może nawet dziś lub jutro)staną przed tym lub TAMTYM sądem. Tych,którzy okradają dzieci, mam nadzieję, "powitają" kiedyś towarzysze spod celi i umilą im życie tak, jak oni dziś "umilili" dzieciakom z Warszawiaków. Znam dyrektora i wiem, że poradzi sobie z tym problemem. Marku, pozdrawiam Ciebie i Twoje dzieci. Wierzę, że kanalie, które dziś w nocy połakomiły się na słodycze i laptop, już niedługo znajdą się tam, gdzie ich miejsce.
Wszystko w tym kraju zeszło na psy - nawet złodzieje. Okraśc dziecko? Napaśc na staruszkę, zabrac jej ostatni wdowi grosz? A czemu nie! Nasz złodziej to potrafi. Wejśc do cudzego niebogatego domu, zdemolowac pomieszczenie, z brudnymi buciorami i równie brudną duszą wedrzec się w czyjeś spokojne życie, zrujnowac spokój i poczucie bezpieczeństwa - to potrafią ci gnoje bez honoru i ambicji. W swej naiwności sądzą, że nikt ich nie widzi, nikt ich nie osądzi, nie ukarze, że pozostanie nieznana ich gęba. Jak bardzo się mylą! Kiedyś (byc mo... rozwiń
Avatar
łasuch / 6 grudnia 2011 o 19:38
0
Siomik czyżbyś doświadczył tych przykrych dolegliwości z nadmiaru słodyczy-nie kradzionych oczywiście oj Ty łakomczuchu...Żartuję,ale ubawiłeś mnie do łez tym wpisem. Niech im zaszkodzą chociaż
Avatar
siomik / 6 grudnia 2011 o 19:24
0
Sami pewnie sie zglosza ale do szpitala nie znam mocnego zeby nic mu nie bylo po opier.....oleniu takiej ilosci cukierkow
Avatar
gość2 / 6 grudnia 2011 o 19:06
0
Madziu - czy lepiej mają dzieci w szkołach molochach !?
Avatar
Gość / 6 grudnia 2011 o 18:45
0
oto do czego solidarność doprowadziła, z biedy kradną
Avatar
madzia z lublina / 6 grudnia 2011 o 18:11
0
przecież warszawiaki mają więcej pieniędzy niż lubelaki, dzieci mi szkoda ale dyr. musi się zastanowić czy szkoła do której chodzi 46 uczniów ma rację bytu, w dużych szkołach to sie nie zdarza
Avatar
mieszkam niedaleko / 7 grudnia 2011 o 19:57
0
znam tą szkołę. tam brakuje dosłownie wszystkiego, okna są w przeraźliwym stanie, nie mają pieniędzy na nic (naprawdę!) a wszystko przez to, że są małą szkołą, pozbawioną dotacji i przeznaczoną do zaorania. tylko dzięki determinacji osób którym zależało na tej szkole jeszcze ona istnieje. mam nadzieję, że ta smutna sytuacja zwróci uwagę na prawdziwe problemy małych szkół. ( w samej gminie niedrzwica duża jest ich kilka)
Avatar
obiektywny / 6 grudnia 2011 o 22:22
0
Wszystko w tym kraju zeszło na psy - nawet złodzieje. Okraśc dziecko? Napaśc na staruszkę, zabrac jej ostatni wdowi grosz? A czemu nie! Nasz złodziej to potrafi. Wejśc do cudzego niebogatego domu, zdemolowac pomieszczenie, z brudnymi buciorami i równie brudną duszą wedrzec się w czyjeś spokojne życie, zrujnowac spokój i poczucie bezpieczeństwa - to potrafią ci gnoje bez honoru i ambicji. W swej naiwności sądzą, że nikt ich nie widzi, nikt ich nie osądzi, nie ukarze, że pozostanie nieznana ich gęba. Jak bardzo się mylą! Kiedyś (byc może nawet dziś lub jutro)staną przed tym lub TAMTYM sądem. Tych,którzy okradają dzieci, mam nadzieję, "powitają" kiedyś towarzysze spod celi i umilą im życie tak, jak oni dziś "umilili" dzieciakom z Warszawiaków. Znam dyrektora i wiem, że poradzi sobie z tym problemem. Marku, pozdrawiam Ciebie i Twoje dzieci. Wierzę, że kanalie, które dziś w nocy połakomiły się na słodycze i laptop, już niedługo znajdą się tam, gdzie ich miejsce.
Wszystko w tym kraju zeszło na psy - nawet złodzieje. Okraśc dziecko? Napaśc na staruszkę, zabrac jej ostatni wdowi grosz? A czemu nie! Nasz złodziej to potrafi. Wejśc do cudzego niebogatego domu, zdemolowac pomieszczenie, z brudnymi buciorami i równie brudną duszą wedrzec się w czyjeś spokojne życie, zrujnowac spokój i poczucie bezpieczeństwa - to potrafią ci gnoje bez honoru i ambicji. W swej naiwności sądzą, że nikt ich nie widzi, nikt ich nie osądzi, nie ukarze, że pozostanie nieznana ich gęba. Jak bardzo się mylą! Kiedyś (byc mo... rozwiń
Avatar
łasuch / 6 grudnia 2011 o 19:38
0
Siomik czyżbyś doświadczył tych przykrych dolegliwości z nadmiaru słodyczy-nie kradzionych oczywiście oj Ty łakomczuchu...Żartuję,ale ubawiłeś mnie do łez tym wpisem. Niech im zaszkodzą chociaż
Avatar
siomik / 6 grudnia 2011 o 19:24
0
Sami pewnie sie zglosza ale do szpitala nie znam mocnego zeby nic mu nie bylo po opier.....oleniu takiej ilosci cukierkow
Avatar
gość2 / 6 grudnia 2011 o 19:06
0
Madziu - czy lepiej mają dzieci w szkołach molochach !?
Avatar
Gość / 6 grudnia 2011 o 18:45
0
oto do czego solidarność doprowadziła, z biedy kradną
Avatar
madzia z lublina / 6 grudnia 2011 o 18:11
0
przecież warszawiaki mają więcej pieniędzy niż lubelaki, dzieci mi szkoda ale dyr. musi się zastanowić czy szkoła do której chodzi 46 uczniów ma rację bytu, w dużych szkołach to sie nie zdarza
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 11 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 21 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 26

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 22

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!