Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 kwietnia 2005 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Nie masz pracy w Polsce? Jedź za granicę!

0 0 A A

Do wielu  Polaków nadal nie dociera fakt, że nie musimy już za granicą pracować na czarno. Dlatego wyjeżdżamy "na saksy” bez rozeznania rynku pracy, korzystamy z ofert zbędnych, a kosztownych pośredników, padamy ofiarą oszustów. A przecież, od kiedy Polska jest członkiem Unii Europejskiej, możemy podjąć legalną pracę w większości krajów. I nie stresować się kontrolami na budowie, w warsztacie czy w innych miejscach zatrudnienia. Wystarczy wiedzieć, jak pracę znaleźć

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ewelina, absolwentka prawa UMCS, jest zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna. Od roku nie może znaleźć pracy. Dlatego postanowiła poszukać zatrudnienia za granicą. W takiej sytuacji, jak ona jest wielu lublinian.
- Pod koniec lutego w Lublinie było zarejestrowanych ponad 20 tys. osób - mówi Artur Seroka, rzecznik Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. - Spodziewamy się jednak spadku bezrobocia ze względu na prace sezonowe. Część bezrobotnych wyjedzie również za granicę.
Wielu mających ochotę pracować za granicą ma jednak obawy: Co zrobić, żeby nie dać się oszukać?  

I jak legalną pracę znaleźć?

Można skorzystać z pomocy wojewódzkich urzędów pracy i agencji pośrednictwa pracy za granicą. A osoby, które zamierzają skorzystać z usług firmy oferującej pracę za granicą, powinny poprosić przedstawiciela firmy o okazanie certyfikatu wydanego przez Ministra Gospodarki i Pracy. Wykazy firm z certyfikatami umieszczone są na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki i Pracy.
Obecnie, żeby umożliwić ludziom jak największy dostęp do zagranicznego rynku pracy, w każdym powiatowym urzędzie pracy działa doradca Eures. Pomaga on wyszukać oferty pracy dostępne w Internecie.

- Żeby ludzie nie musieli ponosić kosztów

i przyjeżdżać do Lublina, jest on zatrudniony również w małych miasteczkach - mówi Seroka. - Dużo ludzi korzysta z tych ofert i z pomocy asystenta. Te oferty są wiarygodne, bo są przez Eures sprawdzone. To jest niezwykle ważne, gdyż na rynku działa bardzo dużo nieuczciwych firm.

Oferty dla każdego

Czy trzeba być zarejestrowanym, żeby skorzystać z ofert zagranicznych? - Nie jest to warunkiem. Każdy może do nas przyjść. Nie stawiamy żadnych ograniczeń.
Bo nawet jeśli ofertę za granicą znajdzie osoba, która ma pracę w Polsce, to przecież robi miejsce dla naszego bezrobotnego - mówi Seroka

Jak szukać pracy przez Internet?

Najlepiej skorzystać z programu Eures. Baza danych z ofertami pracy Eures jest aktualizowana codziennie przez europejskie służby ds. zatrudnienia. W związku z tym ogłoszenia pozostają w systemie tylko tak długo, jak są aktualne. Niestety, baza danych jest obecnie dostępna jedynie po angielsku, francusku i niemiecku. Obecnie w każdym powiatowym i wojewódzkim urzędzie pracy działa asystent Eures. Żeby skorzystać z porady asystenta, nie trzeba być zarejestrowanym w urzędzie pracy. Nie trzeba być nawet bezrobotnym.
Oferty Eures - www.europa.eu.int/eures,
wojewódzki konsultant Eures - Jolanta Tkaczyk, ul. Okopowa 5, tel. 472 56 34,
powiatowy asystent Eures, Beata Jakubaszek, ul. Niecała, tel. 53 290 72.

Wojewódzkie Urzędy Pracy

Pracy za granicą można szukać poprzez wojewódzkie urzędy pracy. Współpracują one z Ministerstwem Gospodarki i Pracy. Oferty pracy są sprawdzone, bo ministerstwo współpracuje ze służbami zatrudnienia innych krajów. Z nimi podpisuje umowy o wzajemnym zatrudnieniu. Partnerzy zagraniczni zapotrzebowania zgłoszone przez tamtejszych pracodawców kierują do Ministerstwa Gospodarki i Pracy. Następnie ministerstwo przekazuje je dalej - do wojewódzkich urzędów pracy. Chętni muszą zgłosić się do najbliższego WUP lub jego filii, gdzie trafiają zagraniczne oferty. WUP posiadają wzory formularzy zgłoszeniowych, wymaganych przez partnera zagranicznego. Wzory druków dostępne są również na stronie internetowej WUP. Tam można też znaleźć informacje dotyczące kryteriów, jakie muszą spełniać osoby zainteresowane podjęciem pracy zagranicznej.
Jak się kontaktować z WUP
Lublin, ul. Okopowa 5, tel. 532 49 22, e-mail luwu@praca.gov.pl
Biała Podlaska, ul. Brzeska 41, tel. (83) 34 37 030, e-mail luwubi@praca.gov.pl
Chełm, plac Niepodległości 1, tel. (82) 563 05 82, e-mail luwuch@praca.gov.pl
Zamość, ul. Partyzantów 3, tel. (84) 638 22 50, e-mail luwuza@praca.gov.pl

Studenckie wakacje

Youth Travel Polska ma wiele ofert pracy dla studentów. Mogą oni spędzić wakacje w wybranym regionie Stanów Zjednoczonych, pracując w parkach rozrywki, na polach golfowych i w małych zakładach fotograficznych. Wyjazdy organizowane są w czerwcu lub w lipcu.
Organizowany przez Youth Travel Polska program Au Pair umożliwia młodym osobom podróżowanie i poznawanie ciekawych ludzi z całego świata. Daje też szansę nauki języka angielskiego. Uczestnik programu Au pair w ustalonym wymiarze godzin opiekuje się dziećmi. W zamian za pomoc otrzymuje kieszonkowe, własny pokój i wyżywienie. Kontakt:
Youth Travel Polska, Lublin, ul. 3 Maja 8, tel. 532 04 02, e-mail lublin@ytp.pl

Agencje pośrednictwa

Agencje pośrednictwa, kierujące do pracy za granicą, zarejestrowane są na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki i Pracy: www.praca.gov.pl. Ich oferty są sprawdzone. Do agencji należy wysłać CV i czekać. Kiedy zgłasza się do nich zagraniczny pracodawca, korzystają z utworzonej w ten sposób bazy danych.
Aktualne oferty agencji
W agencji "Consultor” są jeszcze oferty pracy dla lekarzy i pielęgniarek w Arabii Saudyjskiej. Zapewniony jest przelot, ubezpieczenie i zakwaterowanie. Kontrakt jest przewidziany na rok z możliwością przedłużenia. Jest również praca w Wielkiej Brytanii dla murarzy i pomocników murarzy. Należy zgłaszać się do końca maja. Z kolei w Fundacji "Nasza Szkoła” są realizowane dwa programy. Jeden oferuje pracę w hotelarstwie i gastronomii w Anglii i Irlandii, drugi na Cyprze. Zainteresowani pracą w Wielkiej Brytanii muszą wpłacić 950 zł wpisowego. To już ostatni dzwonek, bo chętnych nie brakuje. Zgłoszenia są przyjmowane tylko do końca kwietnia.
Na Cypr wpłacamy jedynie 50 zł. Zgłaszać się można przez cały rok. Trzeba wysłać CV w języku angielskim i zdjęcie twarzy oraz całej sylwetki. Wymagana jest komunikatywna znajomość języka angielskiego i wiek do 35 lat. Trzeba wyjechać na minimum 6 miesięcy.
W Anglii zarobimy 4,80 £ za godzinę, ale o zakwaterowanie musimy zadbać sami. Na Cyprze zarobimy
2 tys. zł miesięcznie, ale pracodawca zapewnia posiłki
i zakwaterowanie.
Oto biura działające na Lubelszczyźnie, których adresy znaleźlismy stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki i Pracy:
• "Consultor”, Lublin, Droga Męcz. Majd. 74, tel. 744 54 98, e-mail gajewskasylwia@wp.pl
• Fundacja "Nasza Szkoła”, Lublin, Al. Zygmuntowskie 3, tel. 747 94 08, e-mail prodep@naszaszkola.pl
• Eurokontakt Lidia Wróblewska, Zamość, ul. Polna 116/43, tel. (84) 63 85 840
• Ogólnopolskie Zrzeszenie Producentów Owoców i Warzyw, Kraśnik, al. Niepodległości 10 A/1, tel. 826 17 76
• "Skrzat” Chodasiewicz Anna, Świdnik, ul. Kamińskiego 15/21,
tel. 46 89 016.

Na przykład: Jadąc za pracą do Wielkiej Brytanii

Ile wziąć na drogę
• Bilet lotniczy w jedną stronę do Londynu tanimi liniami - 150-240 zł
• Mieszkanie, wyżywienie, bilety komunikacji miejskiej - 400-500 funtów na miesiąc.Ile Polak zarabia za granicą

• Monter w Hiszpanii - 14,5 tys. euro rocznie
• Spawacz w Hiszpanii - 14,5 tys. euro rocznie
• Elektromechanik w Hiszpanii - 11,8 tys. euro rocznie
• Krawiec w Wielkiej Brytanii - 6 funtów na godzinę
• Mechanik samochodowy w Hiszpanii - 12,9 tys. euro rocznie
• Murarz we Francji - 1,2 tys. euro miesięcznie
• Kierownik budowy w Hiszpanii - 14,7 tys. euro rocznie
• Kierowca dźwigu we Francji - 1,2 tys. euro miesięcznie
• Tapicer w Wielkiej Brytanii - 300-400 funtów tygodniowo
• Kelner, barman, pokojówka, portier w Irlandii - 14-18 tys. euro rocznie
• Personel kierowniczy w branży hotelarskiej - 16-30 tys. euro rocznie
• Lekarz stomatolog w Wielkiej Brytanii - 50-80 tys. funtów rocznie.

Dane wzięte ze strony internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie - www.wup.lublin.pl

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 8

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 26 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 12 5

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 44 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 127 6

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską

Młodzież z bialskiego ekonomika we Włoszech
galeria

Młodzież z bialskiego ekonomika we Włoszech 0 0

Młodzież z bialskiego "ekonomika" we włoskim Vimercate. To efekt dwuletniej współpracy pomiędzy szkołami.

Polesie – Lublinianka 1:1. Znowu strzelali na wiwat

Polesie – Lublinianka 1:1. Znowu strzelali na wiwat 0 5

Przed tygodniem drużyna Dariusza Bodaka prowadziła w Tyszowcach, ale przegrała 1:2. W sobotę, w starciu z Polesiem Kock znowu zgubiła punkty, ale tym razem tylko dwa. Ponownie goście jako pierwsi zdobyli gola jednak w końcówce dali sobie wydrzeć zwycięstwo.

Filmowa opowieść o Piłsudskim. Michał Rosa kręci film o Marszałku

Filmowa opowieść o Piłsudskim. Michał Rosa kręci film o Marszałku 0 0

To nie będzie klasyczna biografia Marszałka, ale opowieść o człowieku i jego życiowych wyborach. Historia pełna zwrotów akcji, z wyrazistym, idącym krok przed wszystkimi bohaterem, który swoje życie podporządkował walce o niepodległą Polskę. Jesienią przyszłego roku do kin trafi film Michała Rosy „Piłsudski”.

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają w Wiśle
film

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają w Wiśle 0 2

Kamil Stoch i spółka wygrali konkurs drużynowy Pucharu Świata rozgrywany na skoczni Adama Małysza. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.Dla Biało-Czerwonych było to czwarte w historii zwycięstwo zawodów drużynowych w Pucharze Świata

Ostatnia została zamknięta w 2010 roku. Czy wiesz gdzie w Lublinie działały cegielnie?
Historia
galeria

Ostatnia została zamknięta w 2010 roku. Czy wiesz gdzie w Lublinie działały cegielnie? 40 15

Model 3D cegielni, pieca Hoffmanowskiego i innych narzędzi i przyrządów używanych w cegielni, ponad 50 historii mówionych, leksykon 50 cegieł sygnowanych z terenów Lublina, w tym, modelowane w 3D, artykuły historyczne, lokalizacje cegielni na nałożonych mapach (archiwalnych i współczesnych). To tylko niektóre z elementów portalu, który właśnie został uruchomiony przez Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.