Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 września 2013 r.
18:32
Edytuj ten wpis

Niedźwiada: Nie ma lotniska, nie ma nic. Co dalej z gruntami za prawie 1,4 mln zł?

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 11 A A
Niedźwiada
Niedźwiada

Zarząd Województwa jeszcze w lutym zgodził się, żeby tereny, na których miało powstać lotnisko przeznaczyć pod działalność gospodarczą. Jednak 180 ha wciąż czeka na wykorzystanie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przygotowania do budowy lotniska pod Lubartowem pochłonęły w sumie 7 mln zł. Port lotniczy dla regionu ostatecznie zbudowano w Świdniku, a w rękach samorządu województwa pozostało 180 ha gruntów w Niedźwiadzie, wykupionych od rolników za bagatela 1,39 mln zł.

Do lutego br. nic z tą ziemią nie można było zrobić. Przeznaczenie nieruchomości pod inne cele niż lotnicze oznaczałoby konieczność zwrócenia państwowej dotacji, którą wykorzystano na przygotowania do inwestycji. Teraz, kiedy to zastrzeżenie straciło ważność, władze województwa oraz gmin Ostrówek i Niedźwiada chcą, żeby prowadzić tam działalność gospodarczą i publiczną. Marszałek dał zgodę na zmianę planów zagospodarowania przestrzennego.

Jednak nadal nie wiadomo, co miałoby powstać na ziemiach wydzierżawionych obecnie rolnikom.
– Rozważane są różne koncepcje, jednak przed zatwierdzeniem ich przez Zarząd Województwa nie chcę zdradzać szczegółów – mówi Radosław Kiciński, zastępca dyrektora Departamentu Mienia i Inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim.

– Nie pojawiły się żadne konkretne wskazania – dodaje Beata Górka, rzecznik prasowa UM.

W Urzędzie Gminy w Ostrówku dowiedzieliśmy się, że zebrano już wnioski od instytucji i mieszkańców, którzy wypowiedzieli się w sprawie wykorzystania tych terenów. – Chcą np., żeby można było stawiać domy na działkach, które miały okalać lotnisko – tłumaczy Halina Ligęza z urzędu. Przypomina jednak, że przygotowanie planu zagospodarowania przestrzennego zajmie dużo czasu.

W zmianie planów pomoże gminom Biuro Planowania Przestrzennego w Lublinie. – Trudno przesądzić, co się w nich znajdzie. Teraz analizujemy otrzymane wnioski – mówi Waldemar Rudnicki, zastępca dyrektora BPP.

– Projekt planu powinien trafić do przegłosowania przez radnych w pierwszym kwartale przyszłego roku – mówi Tomasz Piesta z Urzędu Gminy w Niedźwiadzie. Słychać jednak głosy, że ten termin jest nazbyt optymistyczny – bardziej realna wydaje się połowa roku.

Bez gotowych planów trudno rozmawiać z potencjalnymi inwestorami. – Pytają m. in. o działalność związaną z energią odnawialną. Jednak w tej chwili nie wiemy, czy na terenach pod Niedźwiadą będzie można postawić wiatraki – stwierdza Krzysztof Bartuzi, zastępca dyrektora w Departamencie Gospodarki i Innowacji w UM.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xxx / 10 września 2013 o 13:09
0

"W rękach samorządu województwa pozostało 180 ha gruntów w Niedźwiadzie, wykupionych od rolników za bagatela 1,39 mln zł."

... wychodzi około 7700 zł za 1 hektar, czyli 77 zł za 1 ar.

To dużo czy mało ?

Avatar
Rafał / 10 września 2013 o 12:19
0

Podpowiadam !

Niech tam stwożą obóz pracy przymusowej dla rodzin i dzieci polityków !

Avatar
Ewa / 10 września 2013 o 11:02
0

Wydano 7 mln. Mało kto pamięta, że Starownik z Lewartowiczem jeździli kilka razy /m.in. do Londynu/ kupować samoloty. Ma chłop ciąg do latania - ostatnio za Pawlakiem w Abramowie po ściernisku w lakierkach.

Avatar
Barb. / 10 września 2013 o 10:52
0

Trzeba wiedzieć że właścicielami tych gruntów są prominentni działacze PSL /połowy pan Starownik, reszty Sysiak i inni kumple/.  Kupione za psie pieniądze od nieświadomych jeszcze wówczas rolników. Teraz decyzja o przeznaczeniu leży w rękach Urzędu Wojew. czyli pana Starownika.  Wesołe? Tak ale nie śmieszne.

Avatar
haha_! / 9 września 2013 o 16:30
0

powinni zwrócić do pierwotnych właścicieli, gdyż w dużej mierze ich Państwo wywłaszczyło. Miało powstać lotnisko, teraz będą sprzedawać po 10tys. za ar.

A kto twoim zaniem ich wywłaszczał? Czyżby podpisywali glejt z bronią na skroni? Sprzedawaliście z chęci zysku na nieużytecznym piachu, a teraz płacz bo można więcej na budowlance w przyszłości zarobić? Hehehe:-) Frajerzy!

Avatar
S Y L W E S T E R / 9 września 2013 o 16:01
0

---NIEDŻWIADA  OSZUKANY  REGION --- Ten kto ogłosił  decyzje  budowy  lotniska  w  Niedżiadzie  jest  winien  ST RAT jakie  ponieśli  "cwaniaczki" przy  wykupie  gruntów  na  działki  budowlane  wokół  lotniska. (sic?).   To  miało  być  "DELDORADO" zwłaszcza  dla  członków  "Platformy  Oszustów" (PO) .  Tak  się  nie  stało !.                            Ale  rzeczywiście  te  grunty  należy  wykorzystać  na  ko rzyść  Mieszkańców  Niedżwiady  i  okolic  i  nawet  dla  Tych  "cwaniaczków"  co  wcześniej  wykupili  grunty  pod  zabudowe  przy  "planowanym"  lotnisku .  To  musi  być  projekt  ATRAKCJA  REGIONU  czyli... ZALEW  z  piękny mi  plażami  i  atrakcjami  sportów  wodnych .  Ta  propo zycja  zadowoli  okolicznych  Rolników  którzy  będą  mo gli  także  organizować  noclegi  i  posiłki  restauracyjne . Wokół  ZALEWU  powinny  być  rozsadzone  drzewka  so snowe  i  dużo  zieleni .   Ta  propozycja  w  jakimś  stop niu  zrechabilituje  Region  po  zmianie  planów  budowy lotniska .

---NIEDŻWIADA  OSZUKANY  REGION --- Ten kto ogłosił  decyzje  budowy  lotniska  w  Niedżiadzie  jest  winien  ST RAT jakie  ponieśli  "cwaniaczki" przy  wykupie  gruntów  na  działki  budowlane  wokół  lotniska. (sic?).   To  miało  być  "DELDORADO" zwłaszcza  dla  członków  "Platformy  Oszustów" (PO) .  Tak  się  nie  stało !.         &... rozwiń

Avatar
olga / 9 września 2013 o 14:51
0

powinni zwrócić do pierwotnych właścicieli, gdyż w dużej mierze ich Państwo wywłaszczyło. Miało powstać lotnisko, teraz będą sprzedawać po 10tys. za ar.

Avatar
krzoy / 9 września 2013 o 13:12
0

Do "joł": trafna uwaga do rolników trafiła 1/3 wymienionej kwoty... Zanim rolnicy dowiedzieli się o planach budowy lotniska duża część gruntów już nie była ich własnością... 

Avatar
krzoy / 9 września 2013 o 13:08
0

Dla ludzi z miasta produkcja rolnicza czyli żywności to marnowanie gruntu... przecież żywność bierze się ze sklepu... Jedyne co eksportujemy za granicę na dużą skalę to dobrą żywność więc jesteśmy krajem rolniczym i może zacznijmy szanować rolników...

Avatar
lol / 9 września 2013 o 11:56
0

Podziękujmy PSL na czele z byłym starostą Starownikiem.To ten człowiek powinien odpowiadać za te zmarnowane pieniądze i reszta PSL !

Avatar
xxx / 10 września 2013 o 13:09
0

"W rękach samorządu województwa pozostało 180 ha gruntów w Niedźwiadzie, wykupionych od rolników za bagatela 1,39 mln zł."

... wychodzi około 7700 zł za 1 hektar, czyli 77 zł za 1 ar.

To dużo czy mało ?

Avatar
Rafał / 10 września 2013 o 12:19
0

Podpowiadam !

Niech tam stwożą obóz pracy przymusowej dla rodzin i dzieci polityków !

Avatar
Ewa / 10 września 2013 o 11:02
0

Wydano 7 mln. Mało kto pamięta, że Starownik z Lewartowiczem jeździli kilka razy /m.in. do Londynu/ kupować samoloty. Ma chłop ciąg do latania - ostatnio za Pawlakiem w Abramowie po ściernisku w lakierkach.

Avatar
Barb. / 10 września 2013 o 10:52
0

Trzeba wiedzieć że właścicielami tych gruntów są prominentni działacze PSL /połowy pan Starownik, reszty Sysiak i inni kumple/.  Kupione za psie pieniądze od nieświadomych jeszcze wówczas rolników. Teraz decyzja o przeznaczeniu leży w rękach Urzędu Wojew. czyli pana Starownika.  Wesołe? Tak ale nie śmieszne.

Avatar
haha_! / 9 września 2013 o 16:30
0

powinni zwrócić do pierwotnych właścicieli, gdyż w dużej mierze ich Państwo wywłaszczyło. Miało powstać lotnisko, teraz będą sprzedawać po 10tys. za ar.

A kto twoim zaniem ich wywłaszczał? Czyżby podpisywali glejt z bronią na skroni? Sprzedawaliście z chęci zysku na nieużytecznym piachu, a teraz płacz bo można więcej na budowlance w przyszłości zarobić? Hehehe:-) Frajerzy!

Avatar
S Y L W E S T E R / 9 września 2013 o 16:01
0

---NIEDŻWIADA  OSZUKANY  REGION --- Ten kto ogłosił  decyzje  budowy  lotniska  w  Niedżiadzie  jest  winien  ST RAT jakie  ponieśli  "cwaniaczki" przy  wykupie  gruntów  na  działki  budowlane  wokół  lotniska. (sic?).   To  miało  być  "DELDORADO" zwłaszcza  dla  członków  "Platformy  Oszustów" (PO) .  Tak  się  nie  stało !.                            Ale  rzeczywiście  te  grunty  należy  wykorzystać  na  ko rzyść  Mieszkańców  Niedżwiady  i  okolic  i  nawet  dla  Tych  "cwaniaczków"  co  wcześniej  wykupili  grunty  pod  zabudowe  przy  "planowanym"  lotnisku .  To  musi  być  projekt  ATRAKCJA  REGIONU  czyli... ZALEW  z  piękny mi  plażami  i  atrakcjami  sportów  wodnych .  Ta  propo zycja  zadowoli  okolicznych  Rolników  którzy  będą  mo gli  także  organizować  noclegi  i  posiłki  restauracyjne . Wokół  ZALEWU  powinny  być  rozsadzone  drzewka  so snowe  i  dużo  zieleni .   Ta  propozycja  w  jakimś  stop niu  zrechabilituje  Region  po  zmianie  planów  budowy lotniska .

---NIEDŻWIADA  OSZUKANY  REGION --- Ten kto ogłosił  decyzje  budowy  lotniska  w  Niedżiadzie  jest  winien  ST RAT jakie  ponieśli  "cwaniaczki" przy  wykupie  gruntów  na  działki  budowlane  wokół  lotniska. (sic?).   To  miało  być  "DELDORADO" zwłaszcza  dla  członków  "Platformy  Oszustów" (PO) .  Tak  się  nie  stało !.         &... rozwiń

Avatar
olga / 9 września 2013 o 14:51
0

powinni zwrócić do pierwotnych właścicieli, gdyż w dużej mierze ich Państwo wywłaszczyło. Miało powstać lotnisko, teraz będą sprzedawać po 10tys. za ar.

Avatar
krzoy / 9 września 2013 o 13:12
0

Do "joł": trafna uwaga do rolników trafiła 1/3 wymienionej kwoty... Zanim rolnicy dowiedzieli się o planach budowy lotniska duża część gruntów już nie była ich własnością... 

Avatar
krzoy / 9 września 2013 o 13:08
0

Dla ludzi z miasta produkcja rolnicza czyli żywności to marnowanie gruntu... przecież żywność bierze się ze sklepu... Jedyne co eksportujemy za granicę na dużą skalę to dobrą żywność więc jesteśmy krajem rolniczym i może zacznijmy szanować rolników...

Avatar
lol / 9 września 2013 o 11:56
0

Podziękujmy PSL na czele z byłym starostą Starownikiem.To ten człowiek powinien odpowiadać za te zmarnowane pieniądze i reszta PSL !

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!