Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 lutego 2012 r.
15:22
Edytuj ten wpis

NIK: Nieprawidłowości przy rozdzielaniu pieniędzy dla powodzian

Autor: Zdjęcie autora rp
0 10 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Urzędnicy z gminy Wilków dostali większe zasiłki celowe od innych osób pokrzywdzonych przez powódź. 6 tys. zł zamiast 2,5 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
NIK sprawdził jak gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilkowie pomagał ludziom, których życie zrujnowała wielka woda w 2010 roku.

Grzechów uzbierała się dużo. Ośrodek nie udzielił do końca 2010 roku pomocy rządowej dla rodzin, których gospodarstwa rolne zniszczyły powodzie. Niejednolicie ustalał wysokość zasiłków na remont lub odbudowę budynków. Nierzetelnie ewidencjował wnioski poszkodowanych o wypłatę zasiłków i decyzji o przyznaniu lub odmowie przyznania pomocy. Przekraczał 30 dniowy termin zakończenia postępowań w sprawach o udzielenie pomocy finansowej poszkodowanym przez powódź.

OPS nie dał do końca roku pomocy rządowej dla 586 rodzin, choć wnioski dostał w terminie i miał pieniądze (987 tys. zł). Kontrolerzy nie uznali tłumaczeń ośrodka, że późno dostał protokoły strat, zajmował się innymi zadaniami, rozliczał otrzymane dotacje czy miał złe warunki funkcjonowania (w remizie ochotniczej straży pożarnej). Pomoc na szczęście została przekazana w następnym roku. To nie koniec bulwersujących informacji.

Ośrodek wypłacił w Sylwestra i dzień wcześniej 27 pracownikom samorządowym i jednemu poszkodowanemu w wyniku powodzi, zasiłki celowe o wiele większe niż powinien. 23 urzędników z gminy oraz czterech pracowników samego OPS dostało po 6 tys. zł, a jedna osoba poszkodowana przez wielką wodę 5 tys. zł. To w sumie 167 tys. zł. Tymczasem maksymalny zasiłek powinien wynieść tylko 2,5 tys. zł na głowę.

Dowolność postępowania uzasadnia podejrzenie wystąpienia mechanizmów korupcjogennych – podkreślają kontrolerzy. To elementy, które powodują lub zwiększają ryzyko korupcji.

Krystyna Sz., która kierowała Ośrodkiem, kiedy doszło do nieprawidłowości, już tam nie pracuje. – Podziękowałem jej za pracę i niech to będzie podsumowaniem mojej oceny jej pracy. W wadliwy sposób udzielała pomocy finansowej i rzeczowej - mówi wójt Grzegorz Teresiński i prosi o przesłanie mejlem szczegółowych pytań. Kontrolerzy źle ocenili sposób w jaki nadzorował działania OSP.

Co z funduszami, które dostali urzędnicy? - Nie było zalecenia w wystąpieniu pokontrolnym żeby te osoby oddały pieniądze. I z tego co wiem te osoby nie zwróciły pieniędzy – mówi Małgorzata Mazurkiewicz obecna szefowa OSP.
Była kierowniczka OPS była bohaterką innych artykułów o powodzi. PCK przekazał ponad 100 tys. zł na sadzonki jabłoni i chmielu dla poszkodowanych z Wilkowa. Rośliny trafiły do członków rodzin pracowników OPS. Wójt Teresiński sam chciał, żeby prokuratura sprawdziła, czy Krystyna Sz. wykorzystała stanowisko dla wzbogacenia rodziny. Prokurator umorzył śledztwo. Uznał, że kobieta nie przekroczyła uprawnień. – Jej postępowanie może budzić wątpliwości, co do bezstronności, ale należy je oceniać w kategoriach moralnych – uznał.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 grudnia 2013 o 13:17
0

Sposob postepowania OPS jest bezczelny.

Urzednik panstwowy  OPS jest bezkarny. Jezeli wydaj decyzje to nic mu nie zalezy na tym zeby decyzje odwolac i powiedziec ze sie pomylił, albo ze mu zbrakło  PLN na samochod.

Sposób w jaki funkcjonuje OPS w Wilkowie jest bezkarny, mimo kontroli i wykrytych nieprawidłowosci robia co tylko im sie podoba.

Pozdrawiam

Avatar
Gość / 26 lutego 2012 o 20:22
0
[quote name='hi,hi,hi' timestamp='1330179334' post='602340']
Pazerność ludzka nie zna granic. Czytając ten artykuł, powstrzymuję się od śmiechu.
Powodzianie są wciąż przedstawiani jako poszkodowani i nieszczęśliwi.Mieszkam w okolicach terenu dotkniętych powodzią i dużo ludzi pomagało zaraz po powodzi i wiem jaka jest prawda.
Artykuł ten jest zupełnie nieobiektywny, ponieważ wiele powodzian chwali się nadal, że mają dzięki powodzi pieniądze nie tylko na remonty domów i zakup dobrej jakości nowych mebli, ale i na dostatnie życie. Sami chcielibyśmy takiej powodzi bo i nasz standard życia by się poprawił.
Powodzianie dobrze wiecie jak jest na prawdę. Zastanówcie się czy jest wam dobrze czy żle, bo publicznie mówicie, że źle a prywatnie nazywacie tą powódź wielkim dobrodziejstwem.
[/quote]
to właśnie przyjaciele pana wójta się chwalą, bo dostali więcej niż powinni. Prawdziwi pokrzywdzeni nie mają zwróconych strat. Dlatego ten artykuł jest ok. A ty rozejrzyj się z kim rozmawiasz.
[quote name='hi,hi,hi' timestamp='1330179334' post='602340']
Pazerność ludzka nie zna granic. Czytając ten artykuł, powstrzymuję się od śmiechu.
Powodzianie są wciąż przedstawiani jako poszkodowani i nieszczęśliwi.Mieszkam w okolicach terenu dotkniętych powodzią i dużo ludzi pomagało zaraz po powodzi i wiem jaka jest prawda.
Artykuł ten jest zupełnie nieobiektywny, ponieważ wiele powodzian chwali się nadal, że mają dzięki powodzi pieniądze nie tylko na remonty domów i zakup dobrej jakości nowych mebl... rozwiń
Avatar
hi,hi,hi / 25 lutego 2012 o 15:15
0
Pazerność ludzka nie zna granic. Czytając ten artykuł, powstrzymuję się od śmiechu.
Powodzianie są wciąż przedstawiani jako poszkodowani i nieszczęśliwi.Mieszkam w okolicach terenu dotkniętych powodzią i dużo ludzi pomagało zaraz po powodzi i wiem jaka jest prawda.
Artykuł ten jest zupełnie nieobiektywny, ponieważ wiele powodzian chwali się nadal, że mają dzięki powodzi pieniądze nie tylko na remonty domów i zakup dobrej jakości nowych mebli, ale i na dostatnie życie. Sami chcielibyśmy takiej powodzi bo i nasz standard życia by się poprawił.
Powodzianie dobrze wiecie jak jest na prawdę. Zastanówcie się czy jest wam dobrze czy żle, bo publicznie mówicie, że źle a prywatnie nazywacie tą powódź wielkim dobrodziejstwem.
Pazerność ludzka nie zna granic. Czytając ten artykuł, powstrzymuję się od śmiechu.
Powodzianie są wciąż przedstawiani jako poszkodowani i nieszczęśliwi.Mieszkam w okolicach terenu dotkniętych powodzią i dużo ludzi pomagało zaraz po powodzi i wiem jaka jest prawda.
Artykuł ten jest zupełnie nieobiektywny, ponieważ wiele powodzian chwali się nadal, że mają dzięki powodzi pieniądze nie tylko na remonty domów i zakup dobrej jakości nowych mebli, ale i na dostatnie życie. Sami chcielibyśmy takiej powodzi bo i nasz standard życia by s... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2012 o 20:54
0
Trzeba jeszcze sprawdzić tych, co ich domy wody nie widziały, a pracuą w gminie lub są sołtysami albo radnymi wójta.
I dlatego wójt znowu został wójtem, zapłacił za każdy głos. Bo wszyscy bali się,że się wyda.
Avatar
qafi / 24 lutego 2012 o 20:34
0
ŻENADA. Pracownicy urzedow, zwlaszcza pomocy społecznej, oraz ich rodziny dalsze i blizsze, póżniej znajomi pobrali pomiedzy sobą wszystkie wartościowe rzeczy, ktore były do rozdzielenia pomiedzy wszyskich poszkodowanych, a co zostało i było malo użyteczne dopiero rozdali ludziom. I tak było ze wszystkim...rzeczy, sprzęt, produkty zywnośćiowe, sadzonki i pieniądze, kto miał znajomości nagle jak z nieba dostał najwiecej. Suma sumarum, Ci którzy byli naprawe pokrzywdzeni dostali najmniej. A OSROKI POMOCY SPOLECZNEJ w Wilkowie i Łaziskach ( głównie osoby tam pracujące i zajmujące się przydzielaniem i rozdzielaniem rzeczy i pieniedzy) dokładnie bym skontrolowała, chyba porządnej i dokładnej kontroli nie było tam od dawna.
ŻENADA. Pracownicy urzedow, zwlaszcza pomocy społecznej, oraz ich rodziny dalsze i blizsze, póżniej znajomi pobrali pomiedzy sobą wszystkie wartościowe rzeczy, ktore były do rozdzielenia pomiedzy wszyskich poszkodowanych, a co zostało i było malo użyteczne dopiero rozdali ludziom. I tak było ze wszystkim...rzeczy, sprzęt, produkty zywnośćiowe, sadzonki i pieniądze, kto miał znajomości nagle jak z nieba dostał najwiecej. Suma sumarum, Ci którzy byli naprawe pokrzywdzeni dostali najmniej. A OSROKI POMOCY SPOLECZNEJ w Wilkowie i Łaziskach ( głó... rozwiń
Avatar
opolanin / 24 lutego 2012 o 20:32
0
Może wreszcie łaskawcy z prokuratury rejonowej w opolu lubelskim ruszą swoje szacowne .... i zbadają sprawę z urzędu. Bo zgłoszenie czy wniosek o ściganie traktują jak zło konieczne i odmawiają wszczęcia postępowania. A kasa leci...
Avatar
gość / 24 lutego 2012 o 18:04
0
Ja mam pytanie czy ktoś w końcu rozliczy Urząd Gminy i Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilkowie. Ciągle pojawiają się jakieś informacje o nieprawidłowościach mających miejsce w tych instytucjach a nikt nie ponosi konsekwencji. Za mniejsze przewinienia człowiek idzie do więzienia a w Wilkowie wszystko zamiata się pod dywan!!!!!!!
Avatar
NIKodem / 24 lutego 2012 o 17:50
0
A ile kosztowała kontrola NIK? Pewno siedzieli tam z pół roku zanim doszli do tak rewelacyjnych wniosków :-D
Avatar
konkretus / 24 lutego 2012 o 17:33
0
Ochotnicz Straż Pożarna OSP pomagała powodzianom,co ona ma do rozdzielania pieniędzy.
Avatar
WON / 24 lutego 2012 o 15:56
0
A redakcja nie pomyliła w tekście sktutu "OSP" i OPS ?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2013 o 13:17
0

Sposob postepowania OPS jest bezczelny.

Urzednik panstwowy  OPS jest bezkarny. Jezeli wydaj decyzje to nic mu nie zalezy na tym zeby decyzje odwolac i powiedziec ze sie pomylił, albo ze mu zbrakło  PLN na samochod.

Sposób w jaki funkcjonuje OPS w Wilkowie jest bezkarny, mimo kontroli i wykrytych nieprawidłowosci robia co tylko im sie podoba.

Pozdrawiam

Avatar
Gość / 26 lutego 2012 o 20:22
0
[quote name='hi,hi,hi' timestamp='1330179334' post='602340']
Pazerność ludzka nie zna granic. Czytając ten artykuł, powstrzymuję się od śmiechu.
Powodzianie są wciąż przedstawiani jako poszkodowani i nieszczęśliwi.Mieszkam w okolicach terenu dotkniętych powodzią i dużo ludzi pomagało zaraz po powodzi i wiem jaka jest prawda.
Artykuł ten jest zupełnie nieobiektywny, ponieważ wiele powodzian chwali się nadal, że mają dzięki powodzi pieniądze nie tylko na remonty domów i zakup dobrej jakości nowych mebli, ale i na dostatnie życie. Sami chcielibyśmy takiej powodzi bo i nasz standard życia by się poprawił.
Powodzianie dobrze wiecie jak jest na prawdę. Zastanówcie się czy jest wam dobrze czy żle, bo publicznie mówicie, że źle a prywatnie nazywacie tą powódź wielkim dobrodziejstwem.
[/quote]
to właśnie przyjaciele pana wójta się chwalą, bo dostali więcej niż powinni. Prawdziwi pokrzywdzeni nie mają zwróconych strat. Dlatego ten artykuł jest ok. A ty rozejrzyj się z kim rozmawiasz.
[quote name='hi,hi,hi' timestamp='1330179334' post='602340']
Pazerność ludzka nie zna granic. Czytając ten artykuł, powstrzymuję się od śmiechu.
Powodzianie są wciąż przedstawiani jako poszkodowani i nieszczęśliwi.Mieszkam w okolicach terenu dotkniętych powodzią i dużo ludzi pomagało zaraz po powodzi i wiem jaka jest prawda.
Artykuł ten jest zupełnie nieobiektywny, ponieważ wiele powodzian chwali się nadal, że mają dzięki powodzi pieniądze nie tylko na remonty domów i zakup dobrej jakości nowych mebl... rozwiń
Avatar
hi,hi,hi / 25 lutego 2012 o 15:15
0
Pazerność ludzka nie zna granic. Czytając ten artykuł, powstrzymuję się od śmiechu.
Powodzianie są wciąż przedstawiani jako poszkodowani i nieszczęśliwi.Mieszkam w okolicach terenu dotkniętych powodzią i dużo ludzi pomagało zaraz po powodzi i wiem jaka jest prawda.
Artykuł ten jest zupełnie nieobiektywny, ponieważ wiele powodzian chwali się nadal, że mają dzięki powodzi pieniądze nie tylko na remonty domów i zakup dobrej jakości nowych mebli, ale i na dostatnie życie. Sami chcielibyśmy takiej powodzi bo i nasz standard życia by się poprawił.
Powodzianie dobrze wiecie jak jest na prawdę. Zastanówcie się czy jest wam dobrze czy żle, bo publicznie mówicie, że źle a prywatnie nazywacie tą powódź wielkim dobrodziejstwem.
Pazerność ludzka nie zna granic. Czytając ten artykuł, powstrzymuję się od śmiechu.
Powodzianie są wciąż przedstawiani jako poszkodowani i nieszczęśliwi.Mieszkam w okolicach terenu dotkniętych powodzią i dużo ludzi pomagało zaraz po powodzi i wiem jaka jest prawda.
Artykuł ten jest zupełnie nieobiektywny, ponieważ wiele powodzian chwali się nadal, że mają dzięki powodzi pieniądze nie tylko na remonty domów i zakup dobrej jakości nowych mebli, ale i na dostatnie życie. Sami chcielibyśmy takiej powodzi bo i nasz standard życia by s... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2012 o 20:54
0
Trzeba jeszcze sprawdzić tych, co ich domy wody nie widziały, a pracuą w gminie lub są sołtysami albo radnymi wójta.
I dlatego wójt znowu został wójtem, zapłacił za każdy głos. Bo wszyscy bali się,że się wyda.
Avatar
qafi / 24 lutego 2012 o 20:34
0
ŻENADA. Pracownicy urzedow, zwlaszcza pomocy społecznej, oraz ich rodziny dalsze i blizsze, póżniej znajomi pobrali pomiedzy sobą wszystkie wartościowe rzeczy, ktore były do rozdzielenia pomiedzy wszyskich poszkodowanych, a co zostało i było malo użyteczne dopiero rozdali ludziom. I tak było ze wszystkim...rzeczy, sprzęt, produkty zywnośćiowe, sadzonki i pieniądze, kto miał znajomości nagle jak z nieba dostał najwiecej. Suma sumarum, Ci którzy byli naprawe pokrzywdzeni dostali najmniej. A OSROKI POMOCY SPOLECZNEJ w Wilkowie i Łaziskach ( głównie osoby tam pracujące i zajmujące się przydzielaniem i rozdzielaniem rzeczy i pieniedzy) dokładnie bym skontrolowała, chyba porządnej i dokładnej kontroli nie było tam od dawna.
ŻENADA. Pracownicy urzedow, zwlaszcza pomocy społecznej, oraz ich rodziny dalsze i blizsze, póżniej znajomi pobrali pomiedzy sobą wszystkie wartościowe rzeczy, ktore były do rozdzielenia pomiedzy wszyskich poszkodowanych, a co zostało i było malo użyteczne dopiero rozdali ludziom. I tak było ze wszystkim...rzeczy, sprzęt, produkty zywnośćiowe, sadzonki i pieniądze, kto miał znajomości nagle jak z nieba dostał najwiecej. Suma sumarum, Ci którzy byli naprawe pokrzywdzeni dostali najmniej. A OSROKI POMOCY SPOLECZNEJ w Wilkowie i Łaziskach ( głó... rozwiń
Avatar
opolanin / 24 lutego 2012 o 20:32
0
Może wreszcie łaskawcy z prokuratury rejonowej w opolu lubelskim ruszą swoje szacowne .... i zbadają sprawę z urzędu. Bo zgłoszenie czy wniosek o ściganie traktują jak zło konieczne i odmawiają wszczęcia postępowania. A kasa leci...
Avatar
gość / 24 lutego 2012 o 18:04
0
Ja mam pytanie czy ktoś w końcu rozliczy Urząd Gminy i Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilkowie. Ciągle pojawiają się jakieś informacje o nieprawidłowościach mających miejsce w tych instytucjach a nikt nie ponosi konsekwencji. Za mniejsze przewinienia człowiek idzie do więzienia a w Wilkowie wszystko zamiata się pod dywan!!!!!!!
Avatar
NIKodem / 24 lutego 2012 o 17:50
0
A ile kosztowała kontrola NIK? Pewno siedzieli tam z pół roku zanim doszli do tak rewelacyjnych wniosków :-D
Avatar
konkretus / 24 lutego 2012 o 17:33
0
Ochotnicz Straż Pożarna OSP pomagała powodzianom,co ona ma do rozdzielania pieniędzy.
Avatar
WON / 24 lutego 2012 o 15:56
0
A redakcja nie pomyliła w tekście sktutu "OSP" i OPS ?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 1 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 1 3

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 5 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 35 9

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 65 43

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 14 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 10

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 13

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 38 14

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 1

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!