Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 stycznia 2011 r.
9:51
Edytuj ten wpis

Nowy taryfikator mandatów 2011: Mandatami w busiarzy

0 19 A A
Nowy taryfikator mandatów. Zmianie nie uległy kary za przekroczenie prędkości (archiwum)
Nowy taryfikator mandatów. Zmianie nie uległy kary za przekroczenie prędkości (archiwum)

500 zł – taka karę może zapłacić teraz przewoźnik za nadmierną liczbę przewożonych osób. To o 200 zł więcej niż dotychczas. Według nowego taryfikatora nie wzrosną mandaty za przekroczenie prędkości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowy taryfikator mandatów podpisał już premier. W praktyce obowiązuje od wczoraj. – Zmiany dotyczą głównie osób zajmujących się przewozem ludzi – uspokaja podinspektor Mariusz Szajwaj, zastępca naczelnika lubelskiej drogówki.

Zaostrzenie kar dla busiarzy to skutek wydarzenia z 12 października 2010 r., kiedy w tragicznym wypadku w Nowym Mieście nad Pilicą zginęło aż 18 osób. Bus, którym jechali był nieprzystosowany do przewozu aż tylu ludzi.

Większe kary mają zapobiegać tego typu działaniom. Bo jak pokazuje praktyka, przeładowane busy to rzecz nagminna, także w naszym regionie.

– Mam nadzieję, że kierowcy i właściciele firm przewozowych skończą z tym. Podróż w ścisku to nic przyjemnego, w dodatku jest to niebezpieczne – mówi pani Jolanta, która niemal codziennie dojeżdża do pracy busem z Nałęczowa do Lublina.

Do tej pory za przewóz większej liczby osób niż określona w dowodzie rejestracyjnym lub pojazdem nieprzystosowanym do tego, groziło do 300 zł mandatu. Teraz policjant może nałożyć najwyższy mandat w wysokości nawet 500 zł.

Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci mogą też m.in. wystawiać mandaty za parkowanie na kopercie. Zmianie nie uległy natomiast kary za przekroczenie prędkości.

Nowe stawki mandatów są związane z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym, która weszła w życie w sylwestra. Zwiększyła ona limity prędkości na autostradach do 140 km/h, a na dwupasmowych drogach ekspresowych do 120 km/h.

– Mandaty w Polsce są i tak za niskie – mówi Jacek Golub z Lublina. – Gdyby takiemu piratowi, który jedzie po mieście 150 km/h groziłby mandat kilka tysięcy złotych, to może by to podziałało.

\"Cennik\" z nowego taryfikatora:

przekroczenie prędkości do 10 km/h - mandat w wysokości do 50 zł (i według przyjętego wcześniej rozporządzenia - jeden punkt karny),

przekroczenie prędkości o 11- 20 km/h - mandat w wysokości od 50 do 100 zł (2 punkty karne),

przekroczenie prędkości o 21- 30 km/h - od 100 do 200 zł (4 punkty karne),

przekroczenie prędkości o 31- 40 km/h - od 200 do 300 zł mandatu (6 punktów karnych),

przekroczenie prędkości o 41- 50 km/h - od 300 do 400 zł mandatu (8 punktów karnych),

o 51 km/h i więcej - od 400 do 500 zł mandatu (10 punktów karnych).

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
darek / 27 stycznia 2011 o 09:15
0
powinni się wziąć za rowerzystów bo jeżdżą bez oznakowania i nie ma dla takiego mandatu , a auto bez świateł odrazu mandacik ....................CHORE
Avatar
darek / 22 stycznia 2011 o 23:58
0
czepiają się busiarzy a miejskie przeładowane do bulu nikt ich nie tyka.a ten bus to był pracowniczy nie miał nic wspólnego z przewozami poza tym jak ktoś pakuje się pod tira do tego na czołówke to i tak nie ma szansy na przeżycie .są busy które mogą przewozić osoby stojące bo mają większą ładowność a w razie wypadku ludzie są tak samo narażeni na urazy . dowalić busiarzą oni mają kase !!!!!!!!
Avatar
rem / 22 stycznia 2011 o 21:03
0
kolega chyba nie zna przepisów, zdziwi się jak dostanie mandat 1000 zł bo ustawa na to zezwala, jest to zbieg wykroczeń. a jak masz zbyt dużą ilość osób to one także nie mają zapiętych pasów i już masz 1000 zł.
Avatar
um / 22 stycznia 2011 o 13:39
0
ach! gdzie ta nasza" rzecz pospolita! gdyby pomagała obywatelowi z taką skrupulatnością z jaka go karze ACH NASZA RZECZPOSPOLITA
Avatar
KILPOOEE / 22 stycznia 2011 o 12:17
0
POLSKA, KRAJ ZAKAZÓW, KAR I ZAMORDYZMU!!OWSZEM MANDATY POWINNY BYĆ, DLA KIEROWCÓW ZABÓJCÓW NAWET KILKA TYSIĘCY ZŁOTYCH, SZYBSZE EGZEKWOWANIE KAR I CZĘŚTSZE ODBIERANIE PRAWKA...ALE JAK TO U NAS JEST DRUGA STRONA MEDALU,CZYLI:FATLNA JAKOŚĆ DRÓG, BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI URZĘDNIKÓW I POLITYKÓW ZA BURDEL W MATERII SZEROKO POJĘTEJ IFRASTRUKTURY DROGWEJ, BUDOWANE DROGI BYLE JAK,ABY SZYBKO.ABY TANIEJ!!W EUROPIE ZACHODNIEJ, W KTÓREJ POLITYCY KIERUJĄ SIĘ KONSEKWENCJĄ, NASZYM POLITYKOM CIĄGLE DALEKO...TAM ZBUDOWANO OBOWDNICE MIAST, AUTOSTRADY, TRASY SZYBKIEGO RUCHU I WTEDY ZACZĘTO WALCZYĆ Z PIRATAMI,ŁAMIĄCYMI PRZEPISY...TAM NAJPIERW BYŁA MARCHEWKA APOTEM KIJ!!W POLSCE, JAK TO W POLSCE ZAWSZE JEST ODWOROTNIE, PO NASZEMU,BYLE JAK, NA ODP...SIĘ!!NO I POLITYK,ZE SŁOMĄ W BUTACH,WIE K..NAJLEPIEJ CO DOBRE DLA OBYWATELA!!KONIEC KOŃCÓW,JEST TAK,ŻE CO DOBRE DLA NIEGO TO ZŁE DLA OBYWATELA, ALE OBYWATEL JEST POTRZEBNY JAK TRZEBA PONOWNIE POSTARAĆ SIĘ O STOŁEK, A POTEM NIECH SP...!!
POLSKA, KRAJ ZAKAZÓW, KAR I ZAMORDYZMU!!OWSZEM MANDATY POWINNY BYĆ, DLA KIEROWCÓW ZABÓJCÓW NAWET KILKA TYSIĘCY ZŁOTYCH, SZYBSZE EGZEKWOWANIE KAR I CZĘŚTSZE ODBIERANIE PRAWKA...ALE JAK TO U NAS JEST DRUGA STRONA MEDALU,CZYLI:FATLNA JAKOŚĆ DRÓG, BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI URZĘDNIKÓW I POLITYKÓW ZA BURDEL W MATERII SZEROKO POJĘTEJ IFRASTRUKTURY DROGWEJ, BUDOWANE DROGI BYLE JAK,ABY SZYBKO.ABY TANIEJ!!W EUROPIE ZACHODNIEJ, W KTÓREJ POLITYCY KIERUJĄ SIĘ KONSEKWENCJĄ, NASZYM POLITYKOM CIĄGLE DALEKO...TAM ZBUDOWANO OBOWDNICE MIAST, AUTOS... rozwiń
Avatar
ja / 22 stycznia 2011 o 09:54
0
[quote name='Lady Ga-Ga' timestamp='1295647348' post='427363']
Nie ma co teraz czytać w tym "dzienniku, po zmianie szaty graficznej, idę na "Kurier".
[/quote]
co racja to racja beznadziejna nowa szata
Avatar
kierowca bez immunitetu / 21 stycznia 2011 o 23:43
0
a ja mam licznik ze wskazówka i nie wiem czy jade 50 czy 52 immunitetu nie mam wiec 50 zl mandatu? chyba ktoś ma w du*** ludzi bo sam ma immunitet i sra na plebs a temu co to wymyślil juz dawno do glowy nasrali ze takie pomysły czyzby sie premierowi pomysly kończyły jak okraść obywateli? zasrane Po lityki Don.... ty szmato
Avatar
Lady Ga-Ga / 21 stycznia 2011 o 23:02
0
Nie ma co teraz czytać w tym "dzienniku, po zmianie szaty graficznej, idę na "Kurier".
Avatar
ktosik 24 / 21 stycznia 2011 o 22:16
0
A co z podwyższeniem jakości dziurawych dróg.


moze powinni nowe znaki zrobic ,, uwaga dobra droga''
Avatar
ktosik 24 / 21 stycznia 2011 o 22:15
0
Mandaty w Polsce są i tak za niskie – mówi Jacek Golub z Lublina. – Gdyby takiemu piratowi, który jedzie po mieście 150 km/h groziłby mandat kilka tysięcy złotych, to może by to podziałało.



pensje tez sa najnizsze
Avatar
darek / 27 stycznia 2011 o 09:15
0
powinni się wziąć za rowerzystów bo jeżdżą bez oznakowania i nie ma dla takiego mandatu , a auto bez świateł odrazu mandacik ....................CHORE
Avatar
darek / 22 stycznia 2011 o 23:58
0
czepiają się busiarzy a miejskie przeładowane do bulu nikt ich nie tyka.a ten bus to był pracowniczy nie miał nic wspólnego z przewozami poza tym jak ktoś pakuje się pod tira do tego na czołówke to i tak nie ma szansy na przeżycie .są busy które mogą przewozić osoby stojące bo mają większą ładowność a w razie wypadku ludzie są tak samo narażeni na urazy . dowalić busiarzą oni mają kase !!!!!!!!
Avatar
rem / 22 stycznia 2011 o 21:03
0
kolega chyba nie zna przepisów, zdziwi się jak dostanie mandat 1000 zł bo ustawa na to zezwala, jest to zbieg wykroczeń. a jak masz zbyt dużą ilość osób to one także nie mają zapiętych pasów i już masz 1000 zł.
Avatar
um / 22 stycznia 2011 o 13:39
0
ach! gdzie ta nasza" rzecz pospolita! gdyby pomagała obywatelowi z taką skrupulatnością z jaka go karze ACH NASZA RZECZPOSPOLITA
Avatar
KILPOOEE / 22 stycznia 2011 o 12:17
0
POLSKA, KRAJ ZAKAZÓW, KAR I ZAMORDYZMU!!OWSZEM MANDATY POWINNY BYĆ, DLA KIEROWCÓW ZABÓJCÓW NAWET KILKA TYSIĘCY ZŁOTYCH, SZYBSZE EGZEKWOWANIE KAR I CZĘŚTSZE ODBIERANIE PRAWKA...ALE JAK TO U NAS JEST DRUGA STRONA MEDALU,CZYLI:FATLNA JAKOŚĆ DRÓG, BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI URZĘDNIKÓW I POLITYKÓW ZA BURDEL W MATERII SZEROKO POJĘTEJ IFRASTRUKTURY DROGWEJ, BUDOWANE DROGI BYLE JAK,ABY SZYBKO.ABY TANIEJ!!W EUROPIE ZACHODNIEJ, W KTÓREJ POLITYCY KIERUJĄ SIĘ KONSEKWENCJĄ, NASZYM POLITYKOM CIĄGLE DALEKO...TAM ZBUDOWANO OBOWDNICE MIAST, AUTOSTRADY, TRASY SZYBKIEGO RUCHU I WTEDY ZACZĘTO WALCZYĆ Z PIRATAMI,ŁAMIĄCYMI PRZEPISY...TAM NAJPIERW BYŁA MARCHEWKA APOTEM KIJ!!W POLSCE, JAK TO W POLSCE ZAWSZE JEST ODWOROTNIE, PO NASZEMU,BYLE JAK, NA ODP...SIĘ!!NO I POLITYK,ZE SŁOMĄ W BUTACH,WIE K..NAJLEPIEJ CO DOBRE DLA OBYWATELA!!KONIEC KOŃCÓW,JEST TAK,ŻE CO DOBRE DLA NIEGO TO ZŁE DLA OBYWATELA, ALE OBYWATEL JEST POTRZEBNY JAK TRZEBA PONOWNIE POSTARAĆ SIĘ O STOŁEK, A POTEM NIECH SP...!!
POLSKA, KRAJ ZAKAZÓW, KAR I ZAMORDYZMU!!OWSZEM MANDATY POWINNY BYĆ, DLA KIEROWCÓW ZABÓJCÓW NAWET KILKA TYSIĘCY ZŁOTYCH, SZYBSZE EGZEKWOWANIE KAR I CZĘŚTSZE ODBIERANIE PRAWKA...ALE JAK TO U NAS JEST DRUGA STRONA MEDALU,CZYLI:FATLNA JAKOŚĆ DRÓG, BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI URZĘDNIKÓW I POLITYKÓW ZA BURDEL W MATERII SZEROKO POJĘTEJ IFRASTRUKTURY DROGWEJ, BUDOWANE DROGI BYLE JAK,ABY SZYBKO.ABY TANIEJ!!W EUROPIE ZACHODNIEJ, W KTÓREJ POLITYCY KIERUJĄ SIĘ KONSEKWENCJĄ, NASZYM POLITYKOM CIĄGLE DALEKO...TAM ZBUDOWANO OBOWDNICE MIAST, AUTOS... rozwiń
Avatar
ja / 22 stycznia 2011 o 09:54
0
[quote name='Lady Ga-Ga' timestamp='1295647348' post='427363']
Nie ma co teraz czytać w tym "dzienniku, po zmianie szaty graficznej, idę na "Kurier".
[/quote]
co racja to racja beznadziejna nowa szata
Avatar
kierowca bez immunitetu / 21 stycznia 2011 o 23:43
0
a ja mam licznik ze wskazówka i nie wiem czy jade 50 czy 52 immunitetu nie mam wiec 50 zl mandatu? chyba ktoś ma w du*** ludzi bo sam ma immunitet i sra na plebs a temu co to wymyślil juz dawno do glowy nasrali ze takie pomysły czyzby sie premierowi pomysly kończyły jak okraść obywateli? zasrane Po lityki Don.... ty szmato
Avatar
Lady Ga-Ga / 21 stycznia 2011 o 23:02
0
Nie ma co teraz czytać w tym "dzienniku, po zmianie szaty graficznej, idę na "Kurier".
Avatar
ktosik 24 / 21 stycznia 2011 o 22:16
0
A co z podwyższeniem jakości dziurawych dróg.


moze powinni nowe znaki zrobic ,, uwaga dobra droga''
Avatar
ktosik 24 / 21 stycznia 2011 o 22:15
0
Mandaty w Polsce są i tak za niskie – mówi Jacek Golub z Lublina. – Gdyby takiemu piratowi, który jedzie po mieście 150 km/h groziłby mandat kilka tysięcy złotych, to może by to podziałało.



pensje tez sa najnizsze
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 0 0

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 9 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 8 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 19 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 35 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 15 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!