Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 grudnia 2009 r.
18:44
Edytuj ten wpis

Oceniamy lokalną władzę, walka na SMS-y trwa

0 27 A A

Tylko do końca miesiąca możecie oceniać pracę swoich wójtów, burmistrzów lub prezydenta. Na półmetku naszej zabawy mamy już zdecydowanych liderów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tej pory najwięcej głosów w naszej zabawie oddano na burmistrza Piask z powiatu świdnickiego. Otrzymał 129 SMS-ów na "TAK”.

– Cieszę się z tego powodu – mówi burmistrz Ryszard Siczek. – Ale to nie jest tak, że ktoś na mnie głosuje za nic. Rządzę już drugą kadencję, staram się działać na rzecz gminy, mamy wielkie sukcesy w pozyskiwaniu pieniędzy unijnych.

– Burmistrz robi dużo dobrego. Dzięki niemu mamy pięknie odnowione centrum miasta z fontanną, ławeczkami. Są nowe chodniki – zachwala Anita Adamczyk.

Dobrym wynikiem może się także pochwalić Stanisław Wójcicki, wójt gminy Kurów (powiat puławski). Aż 109 osób wysłało na niego SMS-a na "TAK”. Z kolei liderem w powiecie opolskim jest pani burmistrz Poniatowej z 90 głosami pozytywnymi na koncie.

– To jest dla mnie motywacja do dalszej pracy. Chociaż nie wiem, czy poparcie w tej zabawie przełoży się za rok na wynik wyborczy – uśmiecha się Lilla Stefanek. Mieszkańcy chwalą ją m.in. za budowę drogi w Poniatowej Kolonii III.

– Do tej pory mieliśmy tu drogę gruntową. Karetka nie mogła dojechać do chorego, którego trzeba wozić na dializy. Teraz wreszcie żyjemy jak ludzie – mówi jedna z mieszkanek.

Są i tacy, którzy mają więcej negatywnych ocen niż pozytywnych. Wśród nich m.in. wójt gminy Rybczewice, burmistrz Łęcznej, burmistrz Lubartowa, wójt gminy Niemce czy burmistrz Nałęczowa. Ale zabawa jeszcze trwa i liczymy także na głosy ich zwolenników.

LIDERZY POWIATÓW:

lubelski: Włodzimierz Hofa, wójt gminy Wólka – 68
janowski: Andrzej Olech, gmina Godziszów – 30
kraśnicki: Andrzej Łysakowski, gmina Wilkołaz – 23
lubartowski: Artur Chomiuk, wójt gminy Abramów – 20
łęczyński: Tomasz Suryś, wójt gminy Milejów – 8
opolski: Lilla Stefanek, burmistrz Poniatowej – 90
puławski: Stanisław Wójcicki, wójt gminy Kurów – 109
rycki: Krzysztof Olszak, wójt gminy Ułęż – 37
świdnicki: Ryszard Siczek, burmistrz gminy Piaski – 129.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
spadajnadrzewo / 13 stycznia 2010 o 11:54
0
wójtwójcicki ma wdzięcznych fanów rodzinkę i kolesiów siedzą i cpykają żeby guru siedział 100 lat przy korycie
Avatar
telewidz / 10 grudnia 2009 o 17:38
0
W najbliższą niedzielę tj.13 grudnia 2009r.

TVP3 info o godz.20.50 przekaże na "żywo"

relację ze spotkania młodzieżówek partyjnych

z Panem Rafałem Grupińskim /PO/

"Ministrem bez rozgłosu".

tematy spotkania:

-zamieszanie wokół komisji śledczych ,hazardowej i nacisków

-28 lat od wprowadzenia stanu wojennego.

Gościowi pocztą elektroniczną w trakcie dyskusji można przesłać pytania.
Avatar
kowalski / 10 grudnia 2009 o 15:08
0
Źle to robicie. Jeśli chcecie coś zmierzyć w miarę obiektywnie, to powinno być tak: jedna komórka (numer) - jeden głos. Wtedy można by to nazwać nawet sondażami. Zbliżają się wybory samorządowe i wielu wójtów urzędujących oraz nowych kandydatów chętnie poddało by się takim sondażom. Zresztą każde głosowanie wtedy miałoby sens, wiadomo by było, że nie jest to manipulacja, no może poza nielicznymi gospodarzami kilku kart SIM do jednego aparatu albo właścicieli kilku komórek. Jeśli zrobilibyście to z głową, odpowiednio rozreklamowali, przyzwyczaili i oswoili z tym wszystkich czytelników moglibyście uchodzić nawet za taki lokalny OBOP. I jak by potem w wyborach na wójtów sondaże potwierdziły się powiedzmy na 80%, to by było coś. Koszt esemesa w takiej sondzie powinien wynosić tyle co u operatora, aby jak najwięcej osób głosowało, a na obsługę tego systemu sponsor by się chyba znalazł, tyle numerów w banku do wykorzystania
Źle to robicie. Jeśli chcecie coś zmierzyć w miarę obiektywnie, to powinno być tak: jedna komórka (numer) - jeden głos. Wtedy można by to nazwać nawet sondażami. Zbliżają się wybory samorządowe i wielu wójtów urzędujących oraz nowych kandydatów chętnie poddało by się takim sondażom. Zresztą każde głosowanie wtedy miałoby sens, wiadomo by było, że nie jest to manipulacja, no może poza nielicznymi gospodarzami kilku kart SIM do jednego aparatu albo właścicieli kilku komórek. Jeśli zrobilibyście to z głową, odpowiednio rozreklamowali, przyzwycz... rozwiń
Avatar
operator / 10 grudnia 2009 o 12:11
0
TERG napisał:
Dla idiotów i frajerów takie zabawy
Ot co

No i nie zapominajcie o nas. Przecież za darmo tych sms nie przekazujemy.
Avatar
TERG / 9 grudnia 2009 o 12:22
0
Dla idiotów i frajerów takie zabawy
Ot co
Avatar
zdzisiek / 9 grudnia 2009 o 11:49
0
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa w Rybczewicach aaaaaaaaaaaaa pewnie glosuja Panie G. i K. ze swoimi aaaaaaaaaaaaaaaaaa kolezankami aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa krzykacze do dziela macie okazje aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a moze na najgorszego lekarza i pielegniarke powiatu świdnickiego zrobmy konkurs smsowy aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Avatar
ja / 8 grudnia 2009 o 22:26
0
mp napisał:
A dlaczego tylko sms-y ??!!! Czy na wszystkim chcecie zarabiac do cholery ??!!! A czemu nie mozna glosowac przez internet ??!! Za niego tez placimy i to niemale pieniadze !!! Czy chodzi o to zeby najbardziej wkurzeni ale nienajbogatsi nie zaglosowali przeciw panu Wasilewskiemu ??!! Wyglada wlasnie ze o to chodzi. Wasilewski jest najgorszym prezydentem w historii Lublina. Myslalem ze nigdy takie slowa nie przejda mi przez gardlo po Pruszkowskim ale niestety - tak wlasnie jest !!!!! Wstydzilibyscie sie stosowac takie ograniczenia i zarazem zapewniac sobioe informacje kto jak glosowal - bo przeciez uzyskanie pozniej od operatora danych "glosowicza" to dla obecnych wladz pikus, nawet nie Pan Pikus.

Mieszkańcy gminy karczmiska już przerabiali plebiscyt sms-owy na najlepszego wójta kraju. Nasz jaśnie panujący wójt był w 10-tce najlepszych A chwalił się min, że zwodociągował gminę, stelefonizował i zagazyfikował(cytat oryginalny) Myślę, że glosował sam na siebie i jego świta bo nikt rozsądny z gminy mający oczy nawet nie szeroko otwarte . Nie wiem czemu albo komu mają służyć te płatne plebiscyty?!

Mieszkańcy gminy karczmiska już przerabiali plebiscyt sms-owy na najlepszego wójta kraju. Nasz jaśnie panujący wójt był w 10-tce najlepszych A chwalił się min, że zwodociągował gminę, stelefonizował i zagazyfikował(cytat oryginalny) Myślę, że glosował sam na siebie i jego świta bo nikt rozsądny z gminy mający oczy nawet nie szeroko otwarte . Nie wiem czemu albo komu mają służyć te płatne plebiscyty?! rozwiń
Avatar
filc / 8 grudnia 2009 o 21:33
0
aaaaaaaaaaa i zróbcie taki numer jak na ten najpopularniejszy klub Lubelszczyzny... podpuścić, podpuścić a potem łup, zadrwić z napaleńca co gniecie komóre 1500 razy!!! Tylko tym razem podać jescze ze trzy środkowe cyfry z numeru
Avatar
filc / 8 grudnia 2009 o 21:25
0
To jest zabawa dla wiejskich ćwoków, co to nie mają łba na karku. Jakby tu chodziło nie o nabicie kasy, a o rzeczywiste zmierzenie nastrojów, popularności, to by można było głosować z jednej komóry tylko raz! A tak zbierają idiotów do wianuszka i heja, płynie kasa, powstaje potężna baza danych i później bombardują takich frajerów esemesami typu - zagłosuj na to, zagłosuj na tamto i siamto, kup to , idź tu i tam normalnie jak raz wdepniesz w taki syf to masz przechlapane... komóra sie grzeje od tych propozycji.
Avatar
~gosc~ / 8 grudnia 2009 o 13:26
0
~poeta~ napisał:
...tylko patyna. Wiwat, wiwat niech żyje nam burmistrzyna????
Burmistrzynka??? Kobita jak malinka

A jajca to ona ma?
Avatar
spadajnadrzewo / 13 stycznia 2010 o 11:54
0
wójtwójcicki ma wdzięcznych fanów rodzinkę i kolesiów siedzą i cpykają żeby guru siedział 100 lat przy korycie
Avatar
telewidz / 10 grudnia 2009 o 17:38
0
W najbliższą niedzielę tj.13 grudnia 2009r.

TVP3 info o godz.20.50 przekaże na "żywo"

relację ze spotkania młodzieżówek partyjnych

z Panem Rafałem Grupińskim /PO/

"Ministrem bez rozgłosu".

tematy spotkania:

-zamieszanie wokół komisji śledczych ,hazardowej i nacisków

-28 lat od wprowadzenia stanu wojennego.

Gościowi pocztą elektroniczną w trakcie dyskusji można przesłać pytania.
Avatar
kowalski / 10 grudnia 2009 o 15:08
0
Źle to robicie. Jeśli chcecie coś zmierzyć w miarę obiektywnie, to powinno być tak: jedna komórka (numer) - jeden głos. Wtedy można by to nazwać nawet sondażami. Zbliżają się wybory samorządowe i wielu wójtów urzędujących oraz nowych kandydatów chętnie poddało by się takim sondażom. Zresztą każde głosowanie wtedy miałoby sens, wiadomo by było, że nie jest to manipulacja, no może poza nielicznymi gospodarzami kilku kart SIM do jednego aparatu albo właścicieli kilku komórek. Jeśli zrobilibyście to z głową, odpowiednio rozreklamowali, przyzwyczaili i oswoili z tym wszystkich czytelników moglibyście uchodzić nawet za taki lokalny OBOP. I jak by potem w wyborach na wójtów sondaże potwierdziły się powiedzmy na 80%, to by było coś. Koszt esemesa w takiej sondzie powinien wynosić tyle co u operatora, aby jak najwięcej osób głosowało, a na obsługę tego systemu sponsor by się chyba znalazł, tyle numerów w banku do wykorzystania
Źle to robicie. Jeśli chcecie coś zmierzyć w miarę obiektywnie, to powinno być tak: jedna komórka (numer) - jeden głos. Wtedy można by to nazwać nawet sondażami. Zbliżają się wybory samorządowe i wielu wójtów urzędujących oraz nowych kandydatów chętnie poddało by się takim sondażom. Zresztą każde głosowanie wtedy miałoby sens, wiadomo by było, że nie jest to manipulacja, no może poza nielicznymi gospodarzami kilku kart SIM do jednego aparatu albo właścicieli kilku komórek. Jeśli zrobilibyście to z głową, odpowiednio rozreklamowali, przyzwycz... rozwiń
Avatar
operator / 10 grudnia 2009 o 12:11
0
TERG napisał:
Dla idiotów i frajerów takie zabawy
Ot co

No i nie zapominajcie o nas. Przecież za darmo tych sms nie przekazujemy.
Avatar
TERG / 9 grudnia 2009 o 12:22
0
Dla idiotów i frajerów takie zabawy
Ot co
Avatar
zdzisiek / 9 grudnia 2009 o 11:49
0
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa w Rybczewicach aaaaaaaaaaaaa pewnie glosuja Panie G. i K. ze swoimi aaaaaaaaaaaaaaaaaa kolezankami aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa krzykacze do dziela macie okazje aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a moze na najgorszego lekarza i pielegniarke powiatu świdnickiego zrobmy konkurs smsowy aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Avatar
ja / 8 grudnia 2009 o 22:26
0
mp napisał:
A dlaczego tylko sms-y ??!!! Czy na wszystkim chcecie zarabiac do cholery ??!!! A czemu nie mozna glosowac przez internet ??!! Za niego tez placimy i to niemale pieniadze !!! Czy chodzi o to zeby najbardziej wkurzeni ale nienajbogatsi nie zaglosowali przeciw panu Wasilewskiemu ??!! Wyglada wlasnie ze o to chodzi. Wasilewski jest najgorszym prezydentem w historii Lublina. Myslalem ze nigdy takie slowa nie przejda mi przez gardlo po Pruszkowskim ale niestety - tak wlasnie jest !!!!! Wstydzilibyscie sie stosowac takie ograniczenia i zarazem zapewniac sobioe informacje kto jak glosowal - bo przeciez uzyskanie pozniej od operatora danych "glosowicza" to dla obecnych wladz pikus, nawet nie Pan Pikus.

Mieszkańcy gminy karczmiska już przerabiali plebiscyt sms-owy na najlepszego wójta kraju. Nasz jaśnie panujący wójt był w 10-tce najlepszych A chwalił się min, że zwodociągował gminę, stelefonizował i zagazyfikował(cytat oryginalny) Myślę, że glosował sam na siebie i jego świta bo nikt rozsądny z gminy mający oczy nawet nie szeroko otwarte . Nie wiem czemu albo komu mają służyć te płatne plebiscyty?!

Mieszkańcy gminy karczmiska już przerabiali plebiscyt sms-owy na najlepszego wójta kraju. Nasz jaśnie panujący wójt był w 10-tce najlepszych A chwalił się min, że zwodociągował gminę, stelefonizował i zagazyfikował(cytat oryginalny) Myślę, że glosował sam na siebie i jego świta bo nikt rozsądny z gminy mający oczy nawet nie szeroko otwarte . Nie wiem czemu albo komu mają służyć te płatne plebiscyty?! rozwiń
Avatar
filc / 8 grudnia 2009 o 21:33
0
aaaaaaaaaaa i zróbcie taki numer jak na ten najpopularniejszy klub Lubelszczyzny... podpuścić, podpuścić a potem łup, zadrwić z napaleńca co gniecie komóre 1500 razy!!! Tylko tym razem podać jescze ze trzy środkowe cyfry z numeru
Avatar
filc / 8 grudnia 2009 o 21:25
0
To jest zabawa dla wiejskich ćwoków, co to nie mają łba na karku. Jakby tu chodziło nie o nabicie kasy, a o rzeczywiste zmierzenie nastrojów, popularności, to by można było głosować z jednej komóry tylko raz! A tak zbierają idiotów do wianuszka i heja, płynie kasa, powstaje potężna baza danych i później bombardują takich frajerów esemesami typu - zagłosuj na to, zagłosuj na tamto i siamto, kup to , idź tu i tam normalnie jak raz wdepniesz w taki syf to masz przechlapane... komóra sie grzeje od tych propozycji.
Avatar
~gosc~ / 8 grudnia 2009 o 13:26
0
~poeta~ napisał:
...tylko patyna. Wiwat, wiwat niech żyje nam burmistrzyna????
Burmistrzynka??? Kobita jak malinka

A jajca to ona ma?
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zarząd Motoru Lublin: Zgłosimy Krzysztofa Ropskiego jako naszego zawodnika

Zarząd Motoru Lublin: Zgłosimy Krzysztofa Ropskiego jako naszego zawodnika 0 0

Zamieszania z transferem Krzysztofa Ropskiego z Siarki Tarnobrzeg do Motoru ciąg dalszy. Najpierw w piątek spadkowicz z II ligi poinformował, że oddał pieniądze żółto-biało-niebieskim i przenosiny napastnika do Lublina zostały anulowane. Innego zdania są jednak działacze Motoru.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku chcą „ożywić” murale

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku chcą „ożywić” murale 0 0

Wpadli na pomysł, jak ożywić świdnickie murale, wzięli udział w ogólnopolskim ogólnopolskim konkursie i znaleźli się wśród laureatów. Dzięki projektowi Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku o ściennych malowidłach będzie można dowiedzieć się o wiele więcej niż dotychczas.

Katarzyna Kucharska z Lublina będzie świętować setne urodziny razem ze swoją rodziną. "Być kochanym, to najpiękniejsze co mam"
Magazyn

Katarzyna Kucharska z Lublina będzie świętować setne urodziny razem ze swoją rodziną. "Być kochanym, to najpiękniejsze co mam" 25 0

To będzie wyjątkowy weekend dla Katarzyny Kucharskiej. Do Lublina zjedzie rozproszona po całej Polsce cała jej wielopokoleniowa rodzina, by wspólnie z roześmianą seniorką świętować jej setne urodziny. Nikogo nie zabraknie, bo jak można byłoby nie stawić się na jubileuszu osoby bardzo kochanej?

Podwyżki dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli z gminy Łęczna

Podwyżki dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli z gminy Łęczna 0 1

Od stycznia sołtysi i przewodniczący rad osiedli z gminy Łęczna otrzymają podwyżkę. Wyższa dieta ma być recepta na spadające zainteresowanie objęciem tej funkcji.

Pan Marian z Markuszowa stracił w pożarze dom. Darczyńcy pomogli mu zakupić nowy

Pan Marian z Markuszowa stracił w pożarze dom. Darczyńcy pomogli mu zakupić nowy 21 5

W sierpniu ubiegłego roku drewniany dom pana Mariana z Markuszowa niemal doszczętnie spłonął, a mężczyzna tymczasowo zamieszkał u rodziny. Dzięki ofiarności darczyńców udało mu się zakupić nowy, typu holenderskiego. Pomogli strażacy, radni, sportowcy, parafianie oraz internauci.

"Zazdrośnice" Teatru ITP
21 stycznia 2020, 19:00

"Zazdrośnice" Teatru ITP 0 0

21 stycznia o godz. 19 w Centrum Transferu Wiedzy 02 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (al. Radziszewskiego 7) odbędzie się pokaz spektaklu "Zazdrośnice" w wykonaniu aktorów Teatru ITP.

Mieszkańcy boją się odlewni aluminium za płotem. Proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora

Mieszkańcy boją się odlewni aluminium za płotem. Proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora 19 22

Przeciw planowanej budowie odlewni aluminium protestują mieszkańcy domów stojących na pograniczu Lublina i Świdnika. Projektowana odlewnia za 40 mln zł miałaby przetapiać rocznie tysiące ton aluminiowego złomu. Sąsiedzi są przerażeni i proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora

Cudownie pełne miski bezdomnych kotów i psów. Mieszkańcy Hrubieszowa uzbierali dużo karmy dla zwierząt

Cudownie pełne miski bezdomnych kotów i psów. Mieszkańcy Hrubieszowa uzbierali dużo karmy dla zwierząt 0 2

Najedzą się do syta, niektóre pewnie pierwszy raz w życiu. Dzięki hojności ludzi z Hrubieszowa bezdomne psy i koty spokojnie przetrwają zimowe miesiące

Pszczółka Polski Cukier przegrała po zaciętej walce z gorzowiankami. Odpadła z Suzuki Pucharu Polski [zdjęcia]
galeria

Pszczółka Polski Cukier przegrała po zaciętej walce z gorzowiankami. Odpadła z Suzuki Pucharu Polski [zdjęcia] 3 16

Niewiele zabrakło, a Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin sprawiłaby sensację już pierwszego dnia Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Lublinianki podejmowały w lubelskiej hali MOSiR w ćwierćfinale tych zmagań PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski i niemal przez całe spotkanie szły łeb w łeb z tym rywalem. Niemal, bo w czwartej kwarcie lepiej zagrali goście, którzy triumfowali 88:80

Szef Krajowej Administracji Skarbowej zapowiedział podczas wizyty w Łukowie podwyżki dla skarbówki i celników

Szef Krajowej Administracji Skarbowej zapowiedział podczas wizyty w Łukowie podwyżki dla skarbówki i celników 0 3

Piotr Walczak, szef Krajowej Administracji Skarbowej, zapowiada podwyżki dla pracowników KAS. Mówił o tym podczas wizyty w Urzędzie Skarbowym w Łukowie.

Trzeci transfer Wisły Puławy, czwarty w drodze

Trzeci transfer Wisły Puławy, czwarty w drodze 0 0

W piątek kontrakt z klubem z Puław podpisał Dominik Cheba, który ostatnio zakładał koszulkę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Z kolei Wisła Sandomierz poinformowała, że do Dumy Powiśla przenosi się Dariusz Brągiel.

Otrzymali zgłoszenie o zaginięciu, znaleźli rozczłonkowane ciało kobiety
film

Otrzymali zgłoszenie o zaginięciu, znaleźli rozczłonkowane ciało kobiety 0 0