Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 grudnia 2019 r.
20:31

Olbrzymie kolejki na granicy. Wiele godzin czekania

0 12 A A

Wiele godzin muszą czekać kierowcy, którzy chcą przekroczyć granicę polsko-ukraińską

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak informuje GDDKiA, kolejka pojazdów ciężarowych na dojeździe do przejścia granicznego z Ukrainą w miejscowości Dorohusk w ciągu DK12 wynosi obecnie ok. 19,8 km i sięga miejscowości Janów przed Chełmem.

Kierowcy muszą czekać na przekroczenie granicy około 36 godzin. - Dla samochodów osobowych kolejka wynosi około 2,5 km, a czas oczekiwania to pięć godzin - informuje Sebastian Poliszuk z GDDKiA. Żeby nie blokować Chełma, wprowadzono tzw. buforowanie – tiry są zatrzymywane jeszcze przed miastem.

Długo też się czeka w Hrebennem. Tu kolejka ma ok. 7 km, stać trzeba ok. 35 godzin. Samochody osobowe czekają tu około godziny.

Z kolei na przejściu granicznym w Zosinie kolejka samochodów osobowych wynosi około 2 km. Czas oczekiwania na odprawę to ok. 7 godzin.

- Bezpośredni wpływ na zaistniałą sytuację, a w konsekwencji na tempo obsługi granicznej, mają wdrażane zmiany w funkcjonowaniu służb celnych Ukrainy, wykorzystywanie dodatkowych zezwoleń na międzynarodowy przewóz drogowy na terytorium RP przez przewoźników ukraińskich oraz wzmożone powroty obywateli Ukrainy w związku ze zbliżającym się okresem świąteczno-noworocznym - informuje IAS w komunikacie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Szok / 24 grudnia 2019 r. o 23:51
Dlaczego Polska nie zamknie tej granicy w reakcji na skandal ze strony ukraińskich przekupnych celników..... ???!!!!!! To korupcyjni złodzieje !!!!!!
Avatar
trebor / 24 grudnia 2019 r. o 23:40
Gdy służyłem  w Straży Granicznej w roku 1996 to na przejazd przez most w Kukurykach kierowcy ciężarówek czekali 132 godziny (5,50 dnia) bez ABSOLUTNIE żadnej infstraktury dla oczekujcych.
Avatar
Robi / 25 grudnia 2019 r. o 09:33
Dlaczego Polska nie zamknie tej granicy w reakcji na skandal ze strony ukraińskich przekupnych celników..... ???!!!!!! To korupcyjni złodzieje !!!!!!
 Nie wiem skąd to wziąłeś, że płacisz. Często tam jeżdżę, jedynie co zapłaciłem to mandat. Fakt za szybko jechałem. A na granicy nawet grosza nie daję i odprawa zrobiona w 5 minut. Jak coś przemycasz to płać. 
Avatar
antyukrop / 25 grudnia 2019 r. o 08:02
Jezeli tablica drogowa jest po polskiej stronie to powinien byc napis Kowel a nie Kovel; aha i Dorohusk to PL a nie PL / UA.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2019 r. o 11:31
Ta granice powinno sie zaminowac, postawic zasieki pod napieciemn i wieze strzelnicze. UPAdlina to zbrodnicze pseudopanstwo banderonaziolskich psow.
Avatar
Robi / 25 grudnia 2019 r. o 09:30
Jakoś ani razu nic nie płaciłem, a jeżdżę dużo w tamtą stronę. 
Avatar
robi / 25 grudnia 2019 r. o 07:35
Akurat służby ukraińskie nic do tej kolejki nie mają. Bardziej sami ludzie w osobówkach. Zamiast w Polsce przed wyjazdem na Ukrainę pobrać i wypełnić odpowiedni bankiet dotyczący aut zarejestrowanych w Polsce z właścicielem ukraińskim, to na granicy stoją i służby ukraińskie muszą sprawdzić czy wszystko jest legalne. Tak samo tax free. Zgłasza taki przewóz a w aucie burdel i szuka towaru podlegającego tax free. Także czas leci tu 10 minut tam 5 minut. Jechałem w sobotę to mi na ukraińskiej granicy nic nie sprawdzali. Nawet nie zaglądał nikt do bagażnika. Ale co się oczekałem w kolejce to moje
Akurat służby ukraińskie nic do tej kolejki nie mają. Bardziej sami ludzie w osobówkach. Zamiast w Polsce przed wyjazdem na Ukrainę pobrać i wypełnić odpowiedni bankiet dotyczący aut zarejestrowanych w Polsce z właścicielem ukraińskim, to na granicy stoją i służby ukraińskie muszą sprawdzić czy wszystko jest legalne. Tak samo tax free. Zgłasza taki przewóz a w aucie burdel i szuka towaru podlegającego tax free. Także czas leci tu 10 minut tam 5 minut. Jechałem w sobotę to mi na ukraińskiej granicy nic nie sprawdzali. Nawet nie zaglądał nikt... rozwiń
Avatar
Privs / 24 grudnia 2019 r. o 22:52
Szacunek służb ukrainskich, masakra
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 r. o 21:42
Tak właśnie wygląda szacunek służb do zwykłego człowieka.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2019 r. o 13:38
w takim tłoku w kolejce stoją zbyt blisko siebie, ciekawe co by było jakby jeden ciezarowy sie zapalił czy ogien przejdzie na pozostałe w kolejce? gdzie przepisy BHP? a kolejka do Lubyczy Królewskiej nadal, ciekawe czy do sylwestra wrócą polscy kierowcy?
Avatar
Gość / 25 grudnia 2019 r. o 13:38
w takim tłoku w kolejce stoją zbyt blisko siebie, ciekawe co by było jakby jeden ciezarowy sie zapalił czy ogien przejdzie na pozostałe w kolejce? gdzie przepisy BHP? a kolejka do Lubyczy Królewskiej nadal, ciekawe czy do sylwestra wrócą polscy kierowcy?
Avatar
Gość / 25 grudnia 2019 r. o 11:31
Ta granice powinno sie zaminowac, postawic zasieki pod napieciemn i wieze strzelnicze. UPAdlina to zbrodnicze pseudopanstwo banderonaziolskich psow.
Avatar
Robi / 25 grudnia 2019 r. o 09:33
Dlaczego Polska nie zamknie tej granicy w reakcji na skandal ze strony ukraińskich przekupnych celników..... ???!!!!!! To korupcyjni złodzieje !!!!!!
 Nie wiem skąd to wziąłeś, że płacisz. Często tam jeżdżę, jedynie co zapłaciłem to mandat. Fakt za szybko jechałem. A na granicy nawet grosza nie daję i odprawa zrobiona w 5 minut. Jak coś przemycasz to płać. 
Avatar
Robi / 25 grudnia 2019 r. o 09:30
Jakoś ani razu nic nie płaciłem, a jeżdżę dużo w tamtą stronę. 
Avatar
antyukrop / 25 grudnia 2019 r. o 08:02
Jezeli tablica drogowa jest po polskiej stronie to powinien byc napis Kowel a nie Kovel; aha i Dorohusk to PL a nie PL / UA.
Avatar
robi / 25 grudnia 2019 r. o 07:35
Akurat służby ukraińskie nic do tej kolejki nie mają. Bardziej sami ludzie w osobówkach. Zamiast w Polsce przed wyjazdem na Ukrainę pobrać i wypełnić odpowiedni bankiet dotyczący aut zarejestrowanych w Polsce z właścicielem ukraińskim, to na granicy stoją i służby ukraińskie muszą sprawdzić czy wszystko jest legalne. Tak samo tax free. Zgłasza taki przewóz a w aucie burdel i szuka towaru podlegającego tax free. Także czas leci tu 10 minut tam 5 minut. Jechałem w sobotę to mi na ukraińskiej granicy nic nie sprawdzali. Nawet nie zaglądał nikt do bagażnika. Ale co się oczekałem w kolejce to moje
Akurat służby ukraińskie nic do tej kolejki nie mają. Bardziej sami ludzie w osobówkach. Zamiast w Polsce przed wyjazdem na Ukrainę pobrać i wypełnić odpowiedni bankiet dotyczący aut zarejestrowanych w Polsce z właścicielem ukraińskim, to na granicy stoją i służby ukraińskie muszą sprawdzić czy wszystko jest legalne. Tak samo tax free. Zgłasza taki przewóz a w aucie burdel i szuka towaru podlegającego tax free. Także czas leci tu 10 minut tam 5 minut. Jechałem w sobotę to mi na ukraińskiej granicy nic nie sprawdzali. Nawet nie zaglądał nikt... rozwiń
Avatar
Lolek / 25 grudnia 2019 r. o 07:15
Chyba trzeba sie przyzwyczaic do czekania na granicach. Niedlugo nigdzie nas nie wpuszcza. Bedziemy na tej naszej wyspie szczesliwosci sami. 
Avatar
Szok / 24 grudnia 2019 r. o 23:51
Dlaczego Polska nie zamknie tej granicy w reakcji na skandal ze strony ukraińskich przekupnych celników..... ???!!!!!! To korupcyjni złodzieje !!!!!!
Avatar
trebor / 24 grudnia 2019 r. o 23:40
Gdy służyłem  w Straży Granicznej w roku 1996 to na przejazd przez most w Kukurykach kierowcy ciężarówek czekali 132 godziny (5,50 dnia) bez ABSOLUTNIE żadnej infstraktury dla oczekujcych.
Avatar
w2 / 24 grudnia 2019 r. o 23:04
Kogo to dzisiaj obchodzi? Jak widać NIKOGO!