Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 marca 2011 r.
18:39
Edytuj ten wpis

Opole Lubelskie: Odnowią kościół za unijne pieniądze

0 10 A A
– Tej wiosny zaczniemy etapami odnawiać elewację kościoła – zapowiada ks. proboszcz Krzysztof Kozak.
– Tej wiosny zaczniemy etapami odnawiać elewację kościoła – zapowiada ks. proboszcz Krzysztof Kozak.

Najcenniejszy zabytek powiatu opolskiego nabiera blasku. W barokowym kościele dobiega końca m.in. renowacja polichromii, lada chwila pojawią się nowoczesne urządzenia antywłamaniowe, a w planie jest także wirtualne zwiedzanie świątyni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dostaliśmy 2,1 mln zł dofinansowania unijnego. Cały projekt będzie kosztował ponad 3 mln zł – informuje ks. Krzysztof Kozak, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu Lubelskim. – Dzięki temu dokończymy renowację polichromii, wykonamy zabezpieczenie antywłamaniowe i przeciwpożarowe.

– Wszyscy nam mówią, że mamy taki piękny zabytkowy kościół. Szkoda że tyle lat niszczał. Dobrze, że ksiądz stara się o pieniądze i chce go odnowić – mówi parafianka Danuta Strawa.

Remont kościoła trwa już trzy lata. – Odnowiona jest już m.in. polichromia w całym prezbiterium, ambona, dwa boczne ołtarze św. Józefa i św. Kalasantego. Zamontowaliśmy także nowe okna – mówi ks. Kozak. – Te prace kosztowały 1,3 mln zł. Wszystko za pieniądze od parafian i 100 tys. zł od Urzędu Miasta.

Obecna renowacja ma się zakończyć w połowie 2013 r. – To jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych. Dlatego chcemy przyciągnąć turystów – zapowiada ks. Kozak.


Stąd pomysł, by w przedsionku kościoła stanął kiosk internetowy. – Każdy mieszkaniec czy turysta mógłby w komputerze prześledzić całą historię kościoła i odbyć po nim bezpłatny wirtualny spacer – wyjaśnia proboszcz parafii. – W przyszłości chciałbym stworzyć muzeum, bo mamy niezwykłe eksponaty, które można by pokazać mieszkańcom i turystom.

Jeśli proboszcz zdobędzie dodatkowe pieniądze, do zwiedzania przystosuje również podziemie kościoła z kryptami. Na razie wejście do niego jest zamurowane.

By pomóc w renowacji zabytkowego kościoła, magistrat wydał album pt. "Ozdoba Opola Lubelskiego”. Cały dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na konserwację wystroju wnętrza kościoła. Można go kupić w kościele, Urzędzie Miejskim i w Muzeum Multimedialnym w cenie 50 zł.

– To najpiękniejszy i najcenniejszy zabytek całego powiatu opolskiego. Widzimy ogromne wysiłki księdza proboszcza, dlatego chcemy pomóc – mówi Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lubelskiego.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Historyk / 31 marca 2011 o 23:00
0
Żałosne są niektóre wpisy w tym wątku.
Trzeba odróżnić ochronę dziedzictwa - dóbr kultury, jakimi są zabytkowe świątynie, w naszym nieszczęśliwym kraju nieraz jedyne na jakimś terenie miejsca, gdzie jest jakiś ślad przeszłości - które są dobrem wspólnym i wartością w skali całego społeczeństwa, a wiele z nich również w skali europejskiej, czy światowej, od współczesnych miejsc kultu niezależnie od wyznania.
O ile te drugie nie powinny w moim przekonaniu w żadne sposób być dotowane z publicznych środków, to te pierwsze - zabytkowe skarby nas wszystkich - jak najbardziej tak! Należy jasno odróżnić te sprawy.
Wartość historyczna, artystyczna i naukowa opolskiego kościoła, ważnego zabytku w tej części Lubelszczyzny - jest naprawdę znaczna i nie ulega wątpliwości.
Są kraje - gdzie ważniejsze zabytki sakralne są własnością państwa jako dobra kultury - a kościołom do nabożeństw są tylko użyczane. O ich stan dba państwo - i jakoś nikomu to nie przeszkadza - bo tam ludzie rozumieją, że czym innym jest wspólne dziedzictwo, a czym innym indywidualny kult. Żeby było ciekawiej, to są bardzo zlaicyzowane kraje, np. Czechy czy Słowacja - pewnie z punktu widzenia Polaka-liberała w pierwszym pokoleniu zdumiewające może być, że z podatków są w całości utrzymywane niektóre świątynie
Żałosne są niektóre wpisy w tym wątku.
Trzeba odróżnić ochronę dziedzictwa - dóbr kultury, jakimi są zabytkowe świątynie, w naszym nieszczęśliwym kraju nieraz jedyne na jakimś terenie miejsca, gdzie jest jakiś ślad przeszłości - które są dobrem wspólnym i wartością w skali całego społeczeństwa, a wiele z nich również w skali europejskiej, czy światowej, od współczesnych miejsc kultu niezależnie od wyznania.
O ile te drugie nie powinny w moim przekonaniu w żadne sposób być dotowane z publicznych środków, to te pierwsze - zabytkowe... rozwiń
Avatar
1,1 / 31 marca 2011 o 00:08
0
ciekawi mnie skąd ta unia ma pieniądze ?
Avatar
WWW / 29 marca 2011 o 19:56
0
Nie jest prawdą , że ksiądz w kościele wyczytuje tych co nie dali na kościół , nie masz to nie daj , ale nie pisz kłamstw, a najwięcej mają do powiedzenia ci którzy nic nie dali. Biednych prawdziwych lub chorych rozumiem, ale w Opolu jest dużo biednych na swoje żądanie , bo do pracy do zbierania jabłek , malin czy innych prac to mu się nie opłaci , bo 50 zł i jedzenie to za mało lepiej siedzieć na ławce i czekać jak się dostanie darmową paczkę no i oczywiście papieroski i jakieś piwko musi być. Do roboty nie czekać na jałmużnę
Avatar
katolik / 29 marca 2011 o 18:14
0
Panu Bogu nie potrzebne złote cielska tylko prawdziwą wiarę i żyć jak mówią o tym 10 przekazań Bożych. Panu Bogu nie potrzebna pieniądzę a Pan Jezus za swoje usługi nie żądał zapłaty .Dzisiaj trzeba za wszystko zapłaćić nawet to że przychodzę do kościoła. Jestem osobą biedną gdy poszłem do proboszcza po pomoc aby otrzymać paczkę żywnościową. Powiedział cyt" czegość biedny boś głupi, czegoś głupi boś biedny" Kościół powinien być opodatkowany,i za wykonane usługi wydawać paragon czyli pośiadać kasę fiskalną. W Polsce mają drugi Watykan gdy pokażą się w habicie czy sutannie odrazu otrzymaja pieniądze z budżetu państwa albo opodatkowują wiernych i miesięcznie rodzina ma płacić 100zł. ich nie interesuję czy masz pieniądze czy nie trzba składkę miesięczna zapłacić. Osoby którzy nie zapłacą sa wyczytywani w kościele i tym rodziną jest wstyd przed sąsiadami Płaczą i płacą.
Panu Bogu nie potrzebne złote cielska tylko prawdziwą wiarę i żyć jak mówią o tym 10 przekazań Bożych. Panu Bogu nie potrzebna pieniądzę a Pan Jezus za swoje usługi nie żądał zapłaty .Dzisiaj trzeba za wszystko zapłaćić nawet to że przychodzę do kościoła. Jestem osobą biedną gdy poszłem do proboszcza po pomoc aby otrzymać paczkę żywnościową. Powiedział cyt" czegość biedny boś głupi, czegoś głupi boś biedny" Kościół powinien być opodatkowany,i za wykonane usługi wydawać paragon czyli pośiadać kasę fiskalną. W Polsce mają drugi Waty... rozwiń
Avatar
wiki / 29 marca 2011 o 16:24
0
Ludzie opamiętajcie się , zastanówcie się co wy mówicie ? Nasz kościół jest bardzo piękny , ale również mocno zaniedbany przez lata poprzednich proboszczy. Jeżeli macie tak dużo do powiedzenia to zapraszam najpierw do kościoła , bo na pewno piszący obelgi nie widzieli jaka jest różnica pomiędzy odnowionymi freskami czy obrazami , a jeszcze starymi ścianami. My jako mieszkańcy Opola powinniśmy wspierać naszego proboszcza nie tylko datkami , ale również dobrym słowem , a wy mówicie,że to fanaberie kleru. Proboszcz jest , a za kilka lat będzie drugi , a co zrobi w kościele to nie zabierze ze sobą tylko zostanie to u nas , dla naszych dzieci.
Ludzie opamiętajcie się , zastanówcie się co wy mówicie ? Nasz kościół jest bardzo piękny , ale również mocno zaniedbany przez lata poprzednich proboszczy. Jeżeli macie tak dużo do powiedzenia to zapraszam najpierw do kościoła , bo na pewno piszący obelgi nie widzieli jaka jest różnica pomiędzy odnowionymi freskami czy obrazami , a jeszcze starymi ścianami. My jako mieszkańcy Opola powinniśmy wspierać naszego proboszcza nie tylko datkami , ale również dobrym słowem , a wy mówicie,że to fanaberie kleru. Proboszcz jest , a za kilka lat będzie ... rozwiń
Avatar
Gość / 29 marca 2011 o 16:20
0
przeciez radio maryja i kosciol byl przeciwny unii europejskiej a teraz co po pieniadze rece wyciaga??? kpinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Avatar
Maniek_LKR / 29 marca 2011 o 15:20
0
[quote name='tacowy' timestamp='1301403915' post='456255']
Pieniądze dała Unia,pieniądze dała gmina.......A może ten przybytek powinien być wyremintowany na koszt państwa?!
Widziałem przy drodze zabytek.Chałupinka chyba sprzed wojny.Mieszkają tam starzy ludzie.Może zrobić remont za unijne pieniądze,albo przynajmniej gminne?
Powodzianie w Wilkowie(i innych miejscach) do dziś nie mogą się doczekać znikąd pomocy,bo w pierwszej kolejności trzeba było remontować kościół i plebanię,później inne obiekty sakralne,a dla biedoty pieniędzy brak.
Pieniądze za wycieczkę do Smoleńska dostał każdy członek rodziny (w tym kurdupel),a za katastrofy na drogach nie dają.Nikt też nie dostał pieniędzy za wypadek samolotu w lasach Kabackich czy też pod zawoją.....
Na jakiej podstawie rodziny zmarłych w katastrofie otrzymali od państwa taki prezent?Jaki jest na to przepis?Jaki jest przepis,że w pierwszej kolejności należy finansować fanaberie kleru,a na pomoc biednym,powodzianom czy na remont wałó powodziowych i dróg pieniędzy brak.
A stajnia urzędnikó państwowych stale się rozrasta,a Tusek już nie panuje nad sytuacją
[/quote]
To proste ! - Do czasu odcięcia kościelnego ryja od kotyta !
[quote name='tacowy' timestamp='1301403915' post='456255']
Pieniądze dała Unia,pieniądze dała gmina.......A może ten przybytek powinien być wyremintowany na koszt państwa?!
Widziałem przy drodze zabytek.Chałupinka chyba sprzed wojny.Mieszkają tam starzy ludzie.Może zrobić remont za unijne pieniądze,albo przynajmniej gminne?
Powodzianie w Wilkowie(i innych miejscach) do dziś nie mogą się doczekać znikąd pomocy,bo w pierwszej kolejności trzeba było remontować kościół i plebanię,później inne obiekty... rozwiń
Avatar
Maniek_LKR / 29 marca 2011 o 15:17
0
To jak to jest z tymi 10 przykazaniami ? Przecież w BIBLII jest ich znacznie więcej ! Sprawdzałem ! Coś tu śmierdzi z tymi budowlami koscielnymi, malowidłami iip.
Avatar
tacowy / 29 marca 2011 o 15:05
0
Pieniądze dała Unia,pieniądze dała gmina.......A może ten przybytek powinien być wyremintowany na koszt państwa?!
Widziałem przy drodze zabytek.Chałupinka chyba sprzed wojny.Mieszkają tam starzy ludzie.Może zrobić remont za unijne pieniądze,albo przynajmniej gminne?
Powodzianie w Wilkowie(i innych miejscach) do dziś nie mogą się doczekać znikąd pomocy,bo w pierwszej kolejności trzeba było remontować kościół i plebanię,później inne obiekty sakralne,a dla biedoty pieniędzy brak.
Pieniądze za wycieczkę do Smoleńska dostał każdy członek rodziny (w tym kurdupel),a za katastrofy na drogach nie dają.Nikt też nie dostał pieniędzy za wypadek samolotu w lasach Kabackich czy też pod zawoją.....
Na jakiej podstawie rodziny zmarłych w katastrofie otrzymali od państwa taki prezent?Jaki jest na to przepis?Jaki jest przepis,że w pierwszej kolejności należy finansować fanaberie kleru,a na pomoc biednym,powodzianom czy na remont wałó powodziowych i dróg pieniędzy brak.
A stajnia urzędnikó państwowych stale się rozrasta,a Tusek już nie panuje nad sytuacją
Pieniądze dała Unia,pieniądze dała gmina.......A może ten przybytek powinien być wyremintowany na koszt państwa?!
Widziałem przy drodze zabytek.Chałupinka chyba sprzed wojny.Mieszkają tam starzy ludzie.Może zrobić remont za unijne pieniądze,albo przynajmniej gminne?
Powodzianie w Wilkowie(i innych miejscach) do dziś nie mogą się doczekać znikąd pomocy,bo w pierwszej kolejności trzeba było remontować kościół i plebanię,później inne obiekty sakralne,a dla biedoty pieniędzy brak.
Pieniądze za wycieczkę do Smoleńska dostał ... rozwiń
Avatar
Anna / 29 marca 2011 o 14:00
0
To przepiękny kosciół - zachęcam do zwiedzania Zabytek klasy "O", malowidła wykonane prze tego samego malarza, który malował naszą Katedrę. To perełka lubekszczyzny warta uwagi i promowania, okolica tez piękna, lasy i woda daje tym stronom niepowtarzalny urok. Zawsze wracam tu z sentymentem
Avatar
Historyk / 31 marca 2011 o 23:00
0
Żałosne są niektóre wpisy w tym wątku.
Trzeba odróżnić ochronę dziedzictwa - dóbr kultury, jakimi są zabytkowe świątynie, w naszym nieszczęśliwym kraju nieraz jedyne na jakimś terenie miejsca, gdzie jest jakiś ślad przeszłości - które są dobrem wspólnym i wartością w skali całego społeczeństwa, a wiele z nich również w skali europejskiej, czy światowej, od współczesnych miejsc kultu niezależnie od wyznania.
O ile te drugie nie powinny w moim przekonaniu w żadne sposób być dotowane z publicznych środków, to te pierwsze - zabytkowe skarby nas wszystkich - jak najbardziej tak! Należy jasno odróżnić te sprawy.
Wartość historyczna, artystyczna i naukowa opolskiego kościoła, ważnego zabytku w tej części Lubelszczyzny - jest naprawdę znaczna i nie ulega wątpliwości.
Są kraje - gdzie ważniejsze zabytki sakralne są własnością państwa jako dobra kultury - a kościołom do nabożeństw są tylko użyczane. O ich stan dba państwo - i jakoś nikomu to nie przeszkadza - bo tam ludzie rozumieją, że czym innym jest wspólne dziedzictwo, a czym innym indywidualny kult. Żeby było ciekawiej, to są bardzo zlaicyzowane kraje, np. Czechy czy Słowacja - pewnie z punktu widzenia Polaka-liberała w pierwszym pokoleniu zdumiewające może być, że z podatków są w całości utrzymywane niektóre świątynie
Żałosne są niektóre wpisy w tym wątku.
Trzeba odróżnić ochronę dziedzictwa - dóbr kultury, jakimi są zabytkowe świątynie, w naszym nieszczęśliwym kraju nieraz jedyne na jakimś terenie miejsca, gdzie jest jakiś ślad przeszłości - które są dobrem wspólnym i wartością w skali całego społeczeństwa, a wiele z nich również w skali europejskiej, czy światowej, od współczesnych miejsc kultu niezależnie od wyznania.
O ile te drugie nie powinny w moim przekonaniu w żadne sposób być dotowane z publicznych środków, to te pierwsze - zabytkowe... rozwiń
Avatar
1,1 / 31 marca 2011 o 00:08
0
ciekawi mnie skąd ta unia ma pieniądze ?
Avatar
WWW / 29 marca 2011 o 19:56
0
Nie jest prawdą , że ksiądz w kościele wyczytuje tych co nie dali na kościół , nie masz to nie daj , ale nie pisz kłamstw, a najwięcej mają do powiedzenia ci którzy nic nie dali. Biednych prawdziwych lub chorych rozumiem, ale w Opolu jest dużo biednych na swoje żądanie , bo do pracy do zbierania jabłek , malin czy innych prac to mu się nie opłaci , bo 50 zł i jedzenie to za mało lepiej siedzieć na ławce i czekać jak się dostanie darmową paczkę no i oczywiście papieroski i jakieś piwko musi być. Do roboty nie czekać na jałmużnę
Avatar
katolik / 29 marca 2011 o 18:14
0
Panu Bogu nie potrzebne złote cielska tylko prawdziwą wiarę i żyć jak mówią o tym 10 przekazań Bożych. Panu Bogu nie potrzebna pieniądzę a Pan Jezus za swoje usługi nie żądał zapłaty .Dzisiaj trzeba za wszystko zapłaćić nawet to że przychodzę do kościoła. Jestem osobą biedną gdy poszłem do proboszcza po pomoc aby otrzymać paczkę żywnościową. Powiedział cyt" czegość biedny boś głupi, czegoś głupi boś biedny" Kościół powinien być opodatkowany,i za wykonane usługi wydawać paragon czyli pośiadać kasę fiskalną. W Polsce mają drugi Watykan gdy pokażą się w habicie czy sutannie odrazu otrzymaja pieniądze z budżetu państwa albo opodatkowują wiernych i miesięcznie rodzina ma płacić 100zł. ich nie interesuję czy masz pieniądze czy nie trzba składkę miesięczna zapłacić. Osoby którzy nie zapłacą sa wyczytywani w kościele i tym rodziną jest wstyd przed sąsiadami Płaczą i płacą.
Panu Bogu nie potrzebne złote cielska tylko prawdziwą wiarę i żyć jak mówią o tym 10 przekazań Bożych. Panu Bogu nie potrzebna pieniądzę a Pan Jezus za swoje usługi nie żądał zapłaty .Dzisiaj trzeba za wszystko zapłaćić nawet to że przychodzę do kościoła. Jestem osobą biedną gdy poszłem do proboszcza po pomoc aby otrzymać paczkę żywnościową. Powiedział cyt" czegość biedny boś głupi, czegoś głupi boś biedny" Kościół powinien być opodatkowany,i za wykonane usługi wydawać paragon czyli pośiadać kasę fiskalną. W Polsce mają drugi Waty... rozwiń
Avatar
wiki / 29 marca 2011 o 16:24
0
Ludzie opamiętajcie się , zastanówcie się co wy mówicie ? Nasz kościół jest bardzo piękny , ale również mocno zaniedbany przez lata poprzednich proboszczy. Jeżeli macie tak dużo do powiedzenia to zapraszam najpierw do kościoła , bo na pewno piszący obelgi nie widzieli jaka jest różnica pomiędzy odnowionymi freskami czy obrazami , a jeszcze starymi ścianami. My jako mieszkańcy Opola powinniśmy wspierać naszego proboszcza nie tylko datkami , ale również dobrym słowem , a wy mówicie,że to fanaberie kleru. Proboszcz jest , a za kilka lat będzie drugi , a co zrobi w kościele to nie zabierze ze sobą tylko zostanie to u nas , dla naszych dzieci.
Ludzie opamiętajcie się , zastanówcie się co wy mówicie ? Nasz kościół jest bardzo piękny , ale również mocno zaniedbany przez lata poprzednich proboszczy. Jeżeli macie tak dużo do powiedzenia to zapraszam najpierw do kościoła , bo na pewno piszący obelgi nie widzieli jaka jest różnica pomiędzy odnowionymi freskami czy obrazami , a jeszcze starymi ścianami. My jako mieszkańcy Opola powinniśmy wspierać naszego proboszcza nie tylko datkami , ale również dobrym słowem , a wy mówicie,że to fanaberie kleru. Proboszcz jest , a za kilka lat będzie ... rozwiń
Avatar
Gość / 29 marca 2011 o 16:20
0
przeciez radio maryja i kosciol byl przeciwny unii europejskiej a teraz co po pieniadze rece wyciaga??? kpinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Avatar
Maniek_LKR / 29 marca 2011 o 15:20
0
[quote name='tacowy' timestamp='1301403915' post='456255']
Pieniądze dała Unia,pieniądze dała gmina.......A może ten przybytek powinien być wyremintowany na koszt państwa?!
Widziałem przy drodze zabytek.Chałupinka chyba sprzed wojny.Mieszkają tam starzy ludzie.Może zrobić remont za unijne pieniądze,albo przynajmniej gminne?
Powodzianie w Wilkowie(i innych miejscach) do dziś nie mogą się doczekać znikąd pomocy,bo w pierwszej kolejności trzeba było remontować kościół i plebanię,później inne obiekty sakralne,a dla biedoty pieniędzy brak.
Pieniądze za wycieczkę do Smoleńska dostał każdy członek rodziny (w tym kurdupel),a za katastrofy na drogach nie dają.Nikt też nie dostał pieniędzy za wypadek samolotu w lasach Kabackich czy też pod zawoją.....
Na jakiej podstawie rodziny zmarłych w katastrofie otrzymali od państwa taki prezent?Jaki jest na to przepis?Jaki jest przepis,że w pierwszej kolejności należy finansować fanaberie kleru,a na pomoc biednym,powodzianom czy na remont wałó powodziowych i dróg pieniędzy brak.
A stajnia urzędnikó państwowych stale się rozrasta,a Tusek już nie panuje nad sytuacją
[/quote]
To proste ! - Do czasu odcięcia kościelnego ryja od kotyta !
[quote name='tacowy' timestamp='1301403915' post='456255']
Pieniądze dała Unia,pieniądze dała gmina.......A może ten przybytek powinien być wyremintowany na koszt państwa?!
Widziałem przy drodze zabytek.Chałupinka chyba sprzed wojny.Mieszkają tam starzy ludzie.Może zrobić remont za unijne pieniądze,albo przynajmniej gminne?
Powodzianie w Wilkowie(i innych miejscach) do dziś nie mogą się doczekać znikąd pomocy,bo w pierwszej kolejności trzeba było remontować kościół i plebanię,później inne obiekty... rozwiń
Avatar
Maniek_LKR / 29 marca 2011 o 15:17
0
To jak to jest z tymi 10 przykazaniami ? Przecież w BIBLII jest ich znacznie więcej ! Sprawdzałem ! Coś tu śmierdzi z tymi budowlami koscielnymi, malowidłami iip.
Avatar
tacowy / 29 marca 2011 o 15:05
0
Pieniądze dała Unia,pieniądze dała gmina.......A może ten przybytek powinien być wyremintowany na koszt państwa?!
Widziałem przy drodze zabytek.Chałupinka chyba sprzed wojny.Mieszkają tam starzy ludzie.Może zrobić remont za unijne pieniądze,albo przynajmniej gminne?
Powodzianie w Wilkowie(i innych miejscach) do dziś nie mogą się doczekać znikąd pomocy,bo w pierwszej kolejności trzeba było remontować kościół i plebanię,później inne obiekty sakralne,a dla biedoty pieniędzy brak.
Pieniądze za wycieczkę do Smoleńska dostał każdy członek rodziny (w tym kurdupel),a za katastrofy na drogach nie dają.Nikt też nie dostał pieniędzy za wypadek samolotu w lasach Kabackich czy też pod zawoją.....
Na jakiej podstawie rodziny zmarłych w katastrofie otrzymali od państwa taki prezent?Jaki jest na to przepis?Jaki jest przepis,że w pierwszej kolejności należy finansować fanaberie kleru,a na pomoc biednym,powodzianom czy na remont wałó powodziowych i dróg pieniędzy brak.
A stajnia urzędnikó państwowych stale się rozrasta,a Tusek już nie panuje nad sytuacją
Pieniądze dała Unia,pieniądze dała gmina.......A może ten przybytek powinien być wyremintowany na koszt państwa?!
Widziałem przy drodze zabytek.Chałupinka chyba sprzed wojny.Mieszkają tam starzy ludzie.Może zrobić remont za unijne pieniądze,albo przynajmniej gminne?
Powodzianie w Wilkowie(i innych miejscach) do dziś nie mogą się doczekać znikąd pomocy,bo w pierwszej kolejności trzeba było remontować kościół i plebanię,później inne obiekty sakralne,a dla biedoty pieniędzy brak.
Pieniądze za wycieczkę do Smoleńska dostał ... rozwiń
Avatar
Anna / 29 marca 2011 o 14:00
0
To przepiękny kosciół - zachęcam do zwiedzania Zabytek klasy "O", malowidła wykonane prze tego samego malarza, który malował naszą Katedrę. To perełka lubekszczyzny warta uwagi i promowania, okolica tez piękna, lasy i woda daje tym stronom niepowtarzalny urok. Zawsze wracam tu z sentymentem
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 409 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!