Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 stycznia 2016 r.
10:49

Pałac w Garbowie bez lekarzy i pacjentów?

0 59 A A

Urzędnicy z podlubelskiego Garbowa mają pomysł na nowe zagospodarowanie XIX-wiecznego pałacu, w którym mieści się m.in. ośrodek zdrowia. Chcą też odnowić otoczenie zabytku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zespół pałacowo-parkowy w Garbowie został zbudowany w II połowie XIX wieku przez hrabiego Jana Nepomucena Jezierskiego herbu Nowina. Zabytek jest obecnie w rękach gminy. W budynku mieści się ośrodek zdrowia, funkcjonuje też punkt wyjazdowy pogotowia ratunkowego, apteka i Multimedialna Izba Tradycji.

Jednak władze gminy Garbów mają co do tego miejsca inne plany. – Od kilku lat zabiegamy o przejęcie od Agencji Nieruchomości Rolnych trzech stawów, które znajdują się najbliżej pałacu – mówi Kazimierz Firlej, wójt gminy Garbów. – Chcielibyśmy, aby te akweny wyglądały nieco inaczej. Myśleliśmy o zrobieniu plaży, postawieniu pomostu, łódkach, żeby to miejsce służyło celom rekreacyjnym.

Gmina zabiega o przejecie stawów nie tylko z tego powodu. – W momencie sprzedaży stawów, a jest ich więcej niż tylko te trzy, którymi jesteśmy zainteresowani, może się okazać, że nie mamy dojazdu do pałacu – wskazuje Firlej. – Nowy właściciel mógłby się odgrodzić i postawić szlaban, bo teren stanie się prywatny. Takiej ewentualności nie możemy wykluczyć.

Z tych też powodów prośba o przekazanie stawów w najbliższych miesiącach zostanie ponowiona. – Albo jeszcze w styczniu, albo w lutym ponowimy nasze starania dotyczące przejęcia stawów – zapowiada wójt.

Piotr Jelonek, kierownik Sekcji Gospodarowania Zasobem w oddziale terenowym Agencji Nieruchomości Rolnych w Lublinie przyznaje, że był pomysł, aby stawy sprzedać. – Zastanawialiśmy się nad tym, ale od tego zamiaru odstąpiliśmy ze względu na trwające z gminą konsultacje – mówi Jelonek.
Podkreśla, że temat przekazania stawów gminie nie jest zamknięty. – Stawy są w dzierżawie. Umowa obowiązuje jeszcze bodajże 2 lata – tłumaczy Jelonek. – To jest główna przyczyna tego, że sprawa z gminą jest w toku.

Tymczasem wójt zastanawia sięnad znalezieniem nowego miejsca m.in. dla ośrodka zdrowia działającego w XIX-wiecznym zabytku. – W odległości ok. 400 metrów od pałacu mamy działkę z budynkiem, w którym kiedyś był posterunek policji – mówi Firlej. – Tę nieruchomość otrzymaliśmy od policji w drodze darowizny. Planujemy postawić nowy budynek. Projekt wpisaliśmy do budżetu na 2016 r. 

Władze gminy chciałyby, aby w zabytkowym budynku była prowadzona wyłącznie działalność kulturalna.

– Może przenieślibyśmy do pałacu bibliotekę. W sali balowej można by było udzielać ślubów czy też urządzać konferencje – planuje Firlej.

W takiej sytuacji o nowej siedzibie musiałoby też myśleć pogotowie ratunkowe. – Może przeniosłoby się razem z ośrodkiem zdrowia do nowego budynku? – zastanawia się wójt. – Będę jeszcze w tej sprawie rozmawiać z dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 stycznia 2016 o 14:15
+1
Lepiej zatrudnić jakiegoś dobrego lekarza rodzinnego i pediatrę oraz przeorganizować ten" zespół pielęgniarski ", który można spotkać w czasie pracy w sklepie na zakupach. Nie będę wspominać o dentyście bo to już całkowita porażka jak ten cały Ośrodek Zdrowia. Płacę tu podatki i mieszkam a do lekarza jechać trzeba do Lublina bo tu nie ma do kogo się udać na wizytę.
Avatar
lekarz / 15 maja 2016 o 23:20
0
Nie popieram wojta,nie jest zwierzchnikiem swoich mieszkancow, robi im tylko na zlosc,w szeregu za nim stoi jego zastepca,calz ta pani...mam nadzieje ze w najblizszych wyborach ludzie wybiora madrze. Jestem tu nowy i jestem w szoku jak ludzie tu sie nie lubia...ODZRADZAM MLODYM LUDZIOM OSIEDLAC SIE W TEJ GMINIE...NACIAGACZE I OSZUSCI w gminie pracuja. Jedna partia i kolesiostwo rzadzi. NUDA W GARBOWIE I W TEJ SZKOLE.Nie posylajcie tu swoich dzieci czasem.
Avatar
bobik / 13 stycznia 2016 o 15:13
0

Ciekawe, że osoby które atakują dziennikarza i wydawcę naszgarbow.pl nie wydobywają z siebie żadnych merytorycznych argumentów. Nie przypominają, że powstanie serwisu naszagarbow.pl wiąże się ze sprzeciwem wobec wiatraków, od czego środowiska wójta nie chciało się odżegnać ale atakowało tych którzy wiatraki powstrzymywali. Potem wyszyły zaniedbania wójta Firleja w sprawach jawności dokumentacji - łamanie prawa przez 6 lat, ukrywanie wyników kontroli zewnętrznych, niepublikowanie część zeznań majątkowych itp... historie, potem mieliśmy blokadę obywatelskich uchwał przez radnych wójta zmierzających do jawności finansów publicznych co jest przez wójta blokowane do chwili obecnej itd. itd.

Ciekawe, że osoby które atakują dziennikarza i wydawcę naszgarbow.pl nie wydobywają z siebie żadnych merytorycznych argumentów. Nie przypominają, że powstanie serwisu naszagarbow.pl wiąże się ze sprzeciwem wobec wiatraków, od czego środowiska wójta nie chciało się odżegnać ale atakowało tych którzy wiatraki powstrzymywali. Potem wyszyły zaniedbania wójta Firleja w sprawach jawności dokumentacji - łamanie prawa przez 6 lat, ukrywanie wyników kontroli zewnętrznych, niepublikowanie część zeznań majątkowych itp... historie, potem mieliśm... rozwiń

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 10:05
0
Kazio też się słabo uśmiecha i przeszłość ma nieciekawą, ale nie o przeszłość chodzi, tylko o to co wyrabia teraz ta cała urzędowa .........w Garbowie. A p. Roberta znam i wiem, że wesoły człowiek, choć poważny. Jak ktoś już nazwał Belzebubem, to każde kłamstwo może powiedzieć. Łżecie, więc daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia. Idź człowieku do spowiedzi i zacznij nowe życie, bo nie wiadomo kiedy się skończy i co powiesz Panu Bogu?
Avatar
drak / 12 stycznia 2016 o 23:49
0

Jak to bywa u nas w Garbowie wójt planuje coś poza i bez zgody mieszkańców. Już raz chciał  nam ,sprawić farmę wiatrakową !!!

Szkoda że nie było konsultacji ...

Avatar
. / 12 stycznia 2016 o 21:33
0

Ludzie ochłońcie, przyszedł fi***ek to i w swoim czasie sobie pójdzie. Prędzej czy później. Szkoda nerwów i strzępić sobie język. Niech sobie pisze, a wy to olewajcie ciepłym moczem - najbezpieczniej dla zdrowia psychicznego, bo każdy kontakt z tą trucizną jest szkodliwy! Odejść od tego komputera, ksiażkę poczytać, niech sam się tapla w tym co robi. Szkoda nerwów!

Oj, człowieku mądrze napisaleś. Z takim fi...iem to nie chciałabym ani zgubić; ani znaleźć. Ale tak z drugiej strony jaki to musi być nieszczęśliwy człowiek, nigdy nie widziałam go uśmiechniętego, żal go trochę...

Oj, człowieku mądrze napisaleś. Z takim fi...iem to nie chciałabym ani zgubić; ani znaleźć. Ale tak z drugiej strony jaki to musi być nieszczęśliwy człowiek, nigdy nie widziałam go uśmiechniętego, żal go trochę...

rozwiń
Avatar
157 / 12 stycznia 2016 o 19:23
0

Szczęście, że nie wiecie o jego przeszłości, którą tak skrzętnie ukrywa. Dobra historia...

Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 18:50
0

Przecież ta cała „redakcja” to pan, panie Robercie. A ten kto się dopuścił tego haniebnego występku, to jak ktoś wyżej napisał, człowiek z pańskiego najbliższego otoczenia. Smród został, a pan próbuje bagatelizować cała sprawę. Patrząc na pańskie poczynania wcale się temu nie dziwię. A tak na marginesie, zastanawiam się skąd w takim człowieku jak pan tyle pychy, arogancji i pogardy dla drugiego człowieka?  

Avatar
red. / 12 stycznia 2016 o 14:45
0

Standard europejski - nazwać kobietę po imieniu - szmatą. Piękne, nowoczesne standardy.

powtarzam, nie ma redakcja nic wspólnego z tym incydentem, a nazwać redaktora naczelnego Belzebubem to jest standard europejski, jesteście obłudni strasznie.

Avatar
Pablo / 12 stycznia 2016 o 14:27
0

 Jak w mediach głównego nurtu padają krytyczne oceny, to nikt się nie obrusza, ale jak lokalnie ktoś coś nazwie po imieniu, to już jest krzyk. Trzeba się przyzwyczajać na wsi do standardów europejskich.

Standard europejski - nazwać kobietę po imieniu - szmatą. Piękne, nowoczesne standardy.

Avatar
lekarz / 15 maja 2016 o 23:20
0
Nie popieram wojta,nie jest zwierzchnikiem swoich mieszkancow, robi im tylko na zlosc,w szeregu za nim stoi jego zastepca,calz ta pani...mam nadzieje ze w najblizszych wyborach ludzie wybiora madrze. Jestem tu nowy i jestem w szoku jak ludzie tu sie nie lubia...ODZRADZAM MLODYM LUDZIOM OSIEDLAC SIE W TEJ GMINIE...NACIAGACZE I OSZUSCI w gminie pracuja. Jedna partia i kolesiostwo rzadzi. NUDA W GARBOWIE I W TEJ SZKOLE.Nie posylajcie tu swoich dzieci czasem.
Avatar
bobik / 13 stycznia 2016 o 15:13
0

Ciekawe, że osoby które atakują dziennikarza i wydawcę naszgarbow.pl nie wydobywają z siebie żadnych merytorycznych argumentów. Nie przypominają, że powstanie serwisu naszagarbow.pl wiąże się ze sprzeciwem wobec wiatraków, od czego środowiska wójta nie chciało się odżegnać ale atakowało tych którzy wiatraki powstrzymywali. Potem wyszyły zaniedbania wójta Firleja w sprawach jawności dokumentacji - łamanie prawa przez 6 lat, ukrywanie wyników kontroli zewnętrznych, niepublikowanie część zeznań majątkowych itp... historie, potem mieliśmy blokadę obywatelskich uchwał przez radnych wójta zmierzających do jawności finansów publicznych co jest przez wójta blokowane do chwili obecnej itd. itd.

Ciekawe, że osoby które atakują dziennikarza i wydawcę naszgarbow.pl nie wydobywają z siebie żadnych merytorycznych argumentów. Nie przypominają, że powstanie serwisu naszagarbow.pl wiąże się ze sprzeciwem wobec wiatraków, od czego środowiska wójta nie chciało się odżegnać ale atakowało tych którzy wiatraki powstrzymywali. Potem wyszyły zaniedbania wójta Firleja w sprawach jawności dokumentacji - łamanie prawa przez 6 lat, ukrywanie wyników kontroli zewnętrznych, niepublikowanie część zeznań majątkowych itp... historie, potem mieliśm... rozwiń

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 10:05
0
Kazio też się słabo uśmiecha i przeszłość ma nieciekawą, ale nie o przeszłość chodzi, tylko o to co wyrabia teraz ta cała urzędowa .........w Garbowie. A p. Roberta znam i wiem, że wesoły człowiek, choć poważny. Jak ktoś już nazwał Belzebubem, to każde kłamstwo może powiedzieć. Łżecie, więc daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia. Idź człowieku do spowiedzi i zacznij nowe życie, bo nie wiadomo kiedy się skończy i co powiesz Panu Bogu?
Avatar
drak / 12 stycznia 2016 o 23:49
0

Jak to bywa u nas w Garbowie wójt planuje coś poza i bez zgody mieszkańców. Już raz chciał  nam ,sprawić farmę wiatrakową !!!

Szkoda że nie było konsultacji ...

Avatar
. / 12 stycznia 2016 o 21:33
0

Ludzie ochłońcie, przyszedł fi***ek to i w swoim czasie sobie pójdzie. Prędzej czy później. Szkoda nerwów i strzępić sobie język. Niech sobie pisze, a wy to olewajcie ciepłym moczem - najbezpieczniej dla zdrowia psychicznego, bo każdy kontakt z tą trucizną jest szkodliwy! Odejść od tego komputera, ksiażkę poczytać, niech sam się tapla w tym co robi. Szkoda nerwów!

Oj, człowieku mądrze napisaleś. Z takim fi...iem to nie chciałabym ani zgubić; ani znaleźć. Ale tak z drugiej strony jaki to musi być nieszczęśliwy człowiek, nigdy nie widziałam go uśmiechniętego, żal go trochę...

Oj, człowieku mądrze napisaleś. Z takim fi...iem to nie chciałabym ani zgubić; ani znaleźć. Ale tak z drugiej strony jaki to musi być nieszczęśliwy człowiek, nigdy nie widziałam go uśmiechniętego, żal go trochę...

rozwiń
Avatar
157 / 12 stycznia 2016 o 19:23
0

Szczęście, że nie wiecie o jego przeszłości, którą tak skrzętnie ukrywa. Dobra historia...

Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 18:50
0

Przecież ta cała „redakcja” to pan, panie Robercie. A ten kto się dopuścił tego haniebnego występku, to jak ktoś wyżej napisał, człowiek z pańskiego najbliższego otoczenia. Smród został, a pan próbuje bagatelizować cała sprawę. Patrząc na pańskie poczynania wcale się temu nie dziwię. A tak na marginesie, zastanawiam się skąd w takim człowieku jak pan tyle pychy, arogancji i pogardy dla drugiego człowieka?  

Avatar
red. / 12 stycznia 2016 o 14:45
0

Standard europejski - nazwać kobietę po imieniu - szmatą. Piękne, nowoczesne standardy.

powtarzam, nie ma redakcja nic wspólnego z tym incydentem, a nazwać redaktora naczelnego Belzebubem to jest standard europejski, jesteście obłudni strasznie.

Avatar
Pablo / 12 stycznia 2016 o 14:27
0

 Jak w mediach głównego nurtu padają krytyczne oceny, to nikt się nie obrusza, ale jak lokalnie ktoś coś nazwie po imieniu, to już jest krzyk. Trzeba się przyzwyczajać na wsi do standardów europejskich.

Standard europejski - nazwać kobietę po imieniu - szmatą. Piękne, nowoczesne standardy.

Avatar
red. / 12 stycznia 2016 o 14:17
0

Napisałam dzicz spod znaku fi***ka i to jest prawda! Wszystko zgraja pod jednym nadzorem. Redaktor kazał głosować na Włodowskiego, a kobieta się nie posłuchała to po wyborach podłe chamidło z tej zgrai ją zwyzywało. I co to za p. F? Pisz konkretnie, a nie jakieś podchody.

Niedziwię się, bo nie wiem jakim trzeba być imbecylem żeby identyfikować się z tym gnojem, który tam jest wylewany.

Sami Państwo widzą jaki poziom od początku reprezentują osoby broniące wójta. Jakich używają doborowych epitetów mówiąc, że czyjś język jest gorszy od gnojowicy. A te wyzwiska co tu padły to nie rynsztok? Szkoda gadać, ktoś kogoś zwyzywał i redakcja ma odpowiadać za wszystkie osobiste porachunki?

Człowieku nic nie wskórasz takim wulgaryzmem, ośmieszasz się na forum publicznym, a to tylko przyciąga czytelników portalowi naszgarbow.pl, jak widać w ostatnich dniach. Gdyby padły wyzwiska ze strony redakcji, mogli by się przecież bronić w sądzie, a ja widzę, że to zwykły opis patologicznej rzeczywistości w gminie i tyle. Ale duma urażona, bo jak portalu nie było, to można było wszystko załatwiać po cichu. Tak jest w wielu gminach i ludzie się nam skarżą, nie możemy milczeć i nie poddamy się. Jak w mediach głównego nurtu padają krytyczne oceny, to nikt się nie obrusza, ale jak lokalnie ktoś coś nazwie po imieniu, to już jest krzyk. Trzeba się przyzwyczajać na wsi do standardów europejskich.

Sami Państwo widzą jaki poziom od początku reprezentują osoby broniące wójta. Jakich używają doborowych epitetów mówiąc, że czyjś język jest gorszy od gnojowicy. A te wyzwiska co tu padły to nie rynsztok? Szkoda gadać, ktoś kogoś zwyzywał i redakcja ma odpowiadać za wszystkie osobiste porachunki?

Człowieku nic nie wskórasz takim wulgaryzmem, ośmieszasz się na forum publicznym, a to tylko przyciąga czytelników portalowi naszgarbow.pl, jak widać w ostatnich dniach. Gdyby padły wyzwiska ze strony redakcji, mogli by się przecież broni... rozwiń