Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 lutego 2016 r.
8:10

Po 500 zł na 3,8 mln dzieci. Jak dostać, komu przysługuje, jakie są zasady?

0 57 A A
-Jeśli prace przebiegną zgodnie z planem, to wnioski będzie można składać od 1 kwietnia- mówi Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej z Lublina (pierwszy z prawej), fot. KPRM
-Jeśli prace przebiegną zgodnie z planem, to wnioski będzie można składać od 1 kwietnia- mówi Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej z Lublina (pierwszy z prawej), fot. KPRM

- To historyczny, przełomowy i śmiały projekt - przekonuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. A minister rozwoju Mateusz Morawiecki apeluje do osób majętnych, by o pieniądze z programu „Rodzina 500 plus” się nie starały

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


Program, który ma ruszyć 1 kwietnia, zakłada wypłacanie rodzicom co miesiąc po 500 zł na drugie i kolejne dziecko w wieku do 18. roku życia. Uboższe rodziny, których miesięczne dochody na osobę nie przekraczają 800 zł (1200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego), dostaną pieniądze także na pierwsze dziecko. Według obliczeń rządu ze wsparcia skorzysta ok. 2,7 mln polskich rodzin i obejmie ono ok. 3,8 mln dzieci. Szacunkowo w tym roku projekt pochłonie ok. 16-17 mld zł, a w przyszłym – ok. 23 mld zł

Jak otrzymać 500 zł?

Rządowy projekt trafił już do Sejmu. Pierwsze czytanie ma odbyć się na najbliższym posiedzeniu, zaplanowanym na 9-11 lutego. – Jeśli prace przebiegną zgodnie z planem, to wnioski będzie można składać od 1 kwietnia. Osoby, które zrobią to w ciągu pierwszych trzech miesięcy, otrzymają świadczenie z wyrównaniem od kwietnia – mówi Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej z Lublina.

Wniosek będziemy mogli złożyć w gminie, w której mieszkamy. Będzie to można zrobić osobiście, ale też drogą pocztową i przez internet. W tym ostatnim przypadku konieczne jednak będzie posiadanie podpisu elektronicznego lub konta w portalu e-PUAP. Pieniądze mają być wypłacane w gotówce lub na konto.

Bez limitu

500 zł na dziecko nie będzie wliczane do dochodu przy ustalaniu innych świadczeń, m.in.: rodzinnego, alimentacyjnego czy zasiłku z pomocy społecznej. Wsparciem objęte będą też rodziny zastępcze. Będą na nie mogły liczyć też rodziny mieszkające poza granicami kraju, o ile tam nie otrzymują podobnej pomocy.

Nie będzie górnego progu dochodowego dla najbogatszych rodzin. Rząd tłumaczy, że byłoby to nieefektywne. – Przy progu w wysokości 5 tys. zł oszczędzilibyśmy 81 mln zł, ale koszty weryfikacji wyniosłyby 76 mln zł – wyjaśnia wiceminister Michałkiewicz.

Nie brakuje jednak apeli, by bardziej majętne rodziny nie składały wniosków o to świadczenie. – Jeśli o mnie chodzi, to na pewno nie będę o to wnioskował. Apelowałbym, bo tylko tyle pozostaje, by nie wnioskować – mówi w rozmowie z PAP minister rozwoju Mateusz Morawiecki. – To nie ma być narzędzie socjalne, tylko demograficzne, wspierania rodzin w szerszym zakresie – tłumaczy. Jednocześnie zapewnia: – Z punktu widzenia finansów publicznych pogram nie jest zagrożeniem.

Wcześniej w mediach w podobny sposób wypowiadał się m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Samorządy dostaną pomoc

Sporo obaw w związku z programem mają samorządowcy, którzy żądali wprowadzenia trzymiesięcznego okresu przejściowego. Rząd dał im tylko miesiąc. W zamian będzie organizował spotkania i szkolenia.

Wszystkie gminy otrzymają też specjalny podręcznik z instrukcją dotyczącą sposobu wypłacania pieniędzy.

– Dostaną również środki na wdrażanie projektu. W tym roku będzie to 2 proc. wartości wypłacanych świadczeń – mówi Michałkiewicz.

Co na to opozycja?

Diabeł tkwi w szczegółach
Wojciech Wilk (PO)

• Na razie znamy tylko ogólne założenia, a diabeł tkwi w szczegółach. Moja największa obawa dotyczy tego, czy nie będzie tak, że dajemy rodzinom po 500 zł, a jednocześnie zabieramy im pieniądze z innej kieszeni poprzez nowe podatki czy większe prowizje bankowe. Niepokoić może też duży koszt dotyczący wprowadzania programu przez samorządy.

A dzieci pełnoletnie, które wciąż się uczą?
Genowefa Tokarska (PSL)

• Na pewno będziemy głosować „za”, bo w tej chwili tego programu nie można już zamienić na nic innego i każda rodzina czeka na te pieniądze. Jeszcze nie wiem, czy złożymy jakieś poprawki. Ale moim zdaniem pewną niesprawiedliwością jest brak wsparcia dla rodzin, które mają pełnoletnie, ale jeszcze uczące się dzieci.

Typowa kiełbasa wyborcza
Jakub Kulesza (Kukiz’15)

• To typowa kiełbasa wyborcza, program efektowny, ale mało efektywny, który niesie bardzo dużo biurokracji i wysokie koszty obsługi. Lepszym rozwiązaniem byłaby ulga prorodzinna ZUS czy zerowy VAT na ubranka dziecięce i żywność. Cieszy, że PiS realizuje swój program, ale nasz klub będzie przeciwko programowi w takiej formie.

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 22:05
0
Cały czas słyszymy dla rodzin 500 plus , na drugie i kolejne dziecko... ok dla niektórych pomoc jest wskazana a czy ktoś pomyślał o osobach samotnie wychowujących jedno dziecko? czy taka osoba która musi pracować sama na utrzymanie i ledwo wiąże koniec z końcem musi spełniać kryterium dochodowe a rodziny nawet te majętne otrzymają 500 nawet jeśli ich zarobki sa bardzo wysokie? To coś nie fair że nie myśli się o tych samotnych którym w życiu nie wyszło które muszą zająć się dzieckiem, domem i jeszcze pójść do pracy aby móc z czegoś utrzymać dom dziecko i siebie... nawet jeśli jest zaradna i radzi sobie bo jej dochód przekracza kryterium... to niech się zaora... co tam... też bym chciała żeby moje dziecko miało więcej ale mnie na to nie stać i muszę żyć skromnie i nic nie dostanę bo ktoś zapomniał o takich osobach... Gdzie my żyjemy... Nigdy nie było normalnego wsparcia dla takich osób. Zacznijcie w końcu myśleć komu jeszcze należało by pomóc... a nie wspierajcie tych którzy żyją w dostatku!!!!!
Cały czas słyszymy dla rodzin 500 plus , na drugie i kolejne dziecko... ok dla niektórych pomoc jest wskazana a czy ktoś pomyślał o osobach samotnie wychowujących jedno dziecko? czy taka osoba która musi pracować sama na utrzymanie i ledwo wiąże koniec z końcem musi spełniać kryterium dochodowe a rodziny nawet te majętne otrzymają 500 nawet jeśli ich zarobki sa bardzo wysokie? To coś nie fair że nie myśli się o tych samotnych którym w życiu nie wyszło które muszą zająć się dzieckiem, domem i jeszcze pójść do pracy aby móc z czegoś utrzymać ... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 16:11
0
Do gościa masz rację bo pracujesz 30 dni w miesiącu za 1900 zł i mieć 1 dziecko nienalezy się nic
Avatar
memory / 3 lutego 2016 o 23:41
0

Chore kryteria ,Zerżneli od PO dodatek na trzecie i kolejne dziecko wynosił 80 zł i było tak samo .Tu dodano jeszcze kryterium .

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 19:43
0

w naszym pieprzonym kraju to nie wolno byc uczciwym bo tutaj pracując uczciwie dostaje się po du***

Avatar
BellaKoza / 3 lutego 2016 o 19:39
0

Dobra rada tylko jeden problem jestem osobą wierzącą i niestety  nie skorzystam i proszę nie obrażać mnie nazywając zacofanej ciemnej baby bo wiara to  są wartości dla mnie nadrzędne które uszanujcie.Zaraz po rozwodzie nie mogłam opędzić się z kandydatów na męża  wszelkiej maści ale gdy ktoś się raz sparzy potem bardzo uważa. Jeśli chodzi o nowe związki to znam wiele takich par nawet w rodzinie u których zaczynają się  problemy zwłaszcza gdy nowy partner musi pracować  na utrzymanie cudzych dzieci. A na byłego się nie oglądałam sama dałam rade kupiłam dom, wyposażyłam, mam samochód co prawda 15 letni  dzieci  już prawie dorosłe młodsze wkrótce kończy 18 lat. A tak naprawdę staje w obronie kobiet które są w podobnej sytuacji jak ja kiedyś bo wiem co to bieda i znikąd  nie można dostać pomocy zwłaszcza gdy się pracuje a dochód przekracza o złotówkę, słysząc magiczne zdanie kryterium dochodowe a tu niema nawet na chleb gdy inni dostają zwłaszcza pełne rodziny gdzie jedno z małżonków pracuje na czarno by mieć wszelkie świadczenia socjalne. 


Dobra rada tylko jeden problem jestem osobą wierzącą i niestety  nie skorzystam i proszę nie obrażać mnie nazywając zacofanej ciemnej baby bo wiara to  są wartości dla mnie nadrzędne które uszanujcie.Zaraz po rozwodzie nie mogłam opędzić się z kandydatów na męża  wszelkiej maści ale gdy ktoś się raz sparzy potem bardzo uważa. Jeśli chodzi o nowe związki to znam wiele takich par nawet w rodzinie u których zaczynają się  problemy zwłaszcza gdy nowy partner musi pracować  na utrzymanie cudzych dzieci. A na byłego się nie oglądałam sama dałam rade kupiłam dom, wyposażyłam, mam samochód co prawda 15 letni  dzieci  już prawie dorosłe młodsze wkrótce kończy 18 lat. A tak naprawdę staje w obronie kobiet które są w podobnej sytuacji jak ja kiedyś bo wiem co to bieda i znikąd  nie można dostać pomocy zwłaszcza gdy się pracuje a dochód przekracza o złotówkę, słysząc magiczne zdanie kryterium dochodowe a tu niema nawet na chleb gdy inni dostają zwłaszcza pełne rodziny gdzie jedno z małżonków pracuje na czarno by mieć wszelkie świadczenia socjalne. 

Niuniu: cieszę się, że wierzysz... Ale wierz mi: z wiary zupy nie ugotujesz !!! Bądź realistką -a nie tylko "wierzącą" ! . Bardzo możliwe, że wielu z tych facetów to byli dobrzy, uczciwi mężczyźni -a Ty ich zapewne zraniłaś odrzucając. Zmierzyłaś ich "miarą" swego byłego -a to często bardzo krzywdzące jest i błędne. Mój kuzyn nie raz powtarzał, że chciałby i pokochał by taką kobietę o podobnym statusie jak Ty oraz Twoje dzieci, pracował by na Was. Ale właśnie taka niunia jak Ty takiego człowieka z pewnością by odrzuciła... Sam zresztą skarżył się do mnie wiele razy, że spotykał na swej drodze takie "kobiety", które odrzucały jego szczere uczucia i dawały do zrozumienia, że w sumie same nie wiedzą "czego od życia chcą".

Więc przestań się "chełpić i przechwalać" jakżesz to Cudowną Siłaczką jesteś... Nie chciałaś drugiego faceta -to Twój problem, więc przestań kwękać nad swoim losem...

Niuniu: cieszę się, że wierzysz... Ale wierz mi: z wiary zupy nie ugotujesz !!! Bądź realistką -a nie tylko "wierzącą" ! . Bardzo możliwe, że wielu z tych facetów to byli dobrzy, uczciwi mężczyźni -a Ty ich zapewne zraniłaś odrzucając. Zmierzyłaś ich "miarą" swego byłego -a to często bardzo krzywdzące jest i błędne. Mój kuzyn nie raz powtarzał, że chciałby i pokochał by taką kobietę o podobnym statusie jak Ty oraz Twoje dzieci, pracował by na Was. Ale właśnie taka niunia jak Ty takiego człowieka z pewnością by odrzuciła... Sam zresztą sk... rozwiń

Avatar
Kruchtovyj uobSerVatorr / 3 lutego 2016 o 19:28
0

rząd powinien dać najpierw godne wynagrodzenia tak jak  za granicą tj. 5-6 tys. a nie 1850 zł, także najpierw winny być dodatki wyrównawcze do wynagrodzenia tj. ok. 4 tys. wtedy młodzi powracaliby z zagranicy, a tak do czego mają wrócić do tych 1850 zł brutto - netto 1300 zł, czy nasz rząd w ogóle myśli logicznie, raczej nie. Starych chce na silę zatrzymać do 67 lat, gdzie oni są już niewydolni, schorowani, najlepiej jeszcze niech im kupi laski do podbierania się, bo ledwie chodzą a młodych nie próbuje nawet zachęcić dobrymi wynagrodzeniami do pracy, tylko za pieprzenie sie rozdaje za darmo.


rząd powinien dać najpierw godne wynagrodzenia tak jak  za granicą tj. 5-6 tys. a nie 1850 zł, także najpierw winny być dodatki wyrównawcze do wynagrodzenia tj. ok. 4 tys. wtedy młodzi powracaliby z zagranicy, a tak do czego mają wrócić do tych 1850 zł brutto - netto 1300 zł, czy nasz rząd w ogóle myśli logicznie, raczej nie. Starych chce na silę zatrzymać do 67 lat, gdzie oni są już niewydolni, schorowani, najlepiej jeszcze niech im kupi laski do podbierania się, bo ledwie chodzą a młodych nie próbuje nawet zachęcić dobrymi wynagrodzeniami do pracy, tylko za pieprzenie sie rozdaje za darmo.

Dobrze gadasz -gdy będziesz startować na prezydenta, to podpiszę się czterema kończynami pod Twoim nazwiskiem :-)

Dobrze gadasz -gdy będziesz startować na prezydenta, to podpiszę się czterema kończynami pod Twoim nazwiskiem :-)

rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 19:18
0

OOooooo, a co do tej pory robiłeś? Zazdrościsz młodym? Też byłeś młody i co robiłeś? Jeśli masz tyle lat pracy, co piszesz, i rodzinę,to twoje dzieci powinny mieć lub spodziewać się twoich wnuków. Więc swoim dzieciom zazdrościsz, zamiast sie cieszyć, że chociaż one będą miały na chleb w tym zrujnowanym przez korupcję i byłe rządy, kraju?

Namawiasz do rokoszy, bo jesteś zadymiarzem, KODowcem, komunistycznym liberałem (to taki polski wynalazek), a dobro kraju i młodych wcale cię nie interesuje. Tfu!

jak kuźwa przepracujesz 40 lat za najniższą krajowa to porozmawiamy 

jak kuźwa przepracujesz 40 lat za najniższą krajowa to porozmawiamy 

rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 19:13
0

rząd powinien dać najpierw godne wynagrodzenia tak jak  za granicą tj. 5-6 tys. a nie 1850 zł, także najpierw winny być dodatki wyrównawcze do wynagrodzenia tj. ok. 4 tys. wtedy młodzi powracaliby z zagranicy, a tak do czego mają wrócić do tych 1850 zł brutto - netto 1300 zł, czy nasz rząd w ogóle myśli logicznie, raczej nie. Starych chce na silę zatrzymać do 67 lat, gdzie oni są już niewydolni, schorowani, najlepiej jeszcze niech im kupi laski do podbierania się, bo ledwie chodzą a młodych nie próbuje nawet zachęcić dobrymi wynagrodzeniami do pracy, tylko za pieprzenie sie rozdaje za darmo.

rząd powinien dać najpierw godne wynagrodzenia tak jak  za granicą tj. 5-6 tys. a nie 1850 zł, także najpierw winny być dodatki wyrównawcze do wynagrodzenia tj. ok. 4 tys. wtedy młodzi powracaliby z zagranicy, a tak do czego mają wrócić do tych 1850 zł brutto - netto 1300 zł, czy nasz rząd w ogóle myśli logicznie, raczej nie. Starych chce na silę zatrzymać do 67 lat, gdzie oni są już niewydolni, schorowani, najlepiej jeszcze niech im kupi laski do podbierania się, bo ledwie chodzą a młodych nie próbuje nawet zachęcić dobrymi wynagrod... rozwiń

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 19:08
0

OOooooo, a co do tej pory robiłeś? Zazdrościsz młodym? Też byłeś młody i co robiłeś? Jeśli masz tyle lat pracy, co piszesz, i rodzinę,to twoje dzieci powinny mieć lub spodziewać się twoich wnuków. Więc swoim dzieciom zazdrościsz, zamiast sie cieszyć, że chociaż one będą miały na chleb w tym zrujnowanym przez korupcję i byłe rządy, kraju?

Namawiasz do rokoszy, bo jesteś zadymiarzem, KODowcem, komunistycznym liberałem (to taki polski wynalazek), a dobro kraju i młodych wcale cię nie interesuje. Tfu!

myśmy młodzi zapieprzali na zrobione przez siebie dzieci, należy dawać godne wynagrodzenia, a nie, że starzy, chorzy orzą a młodzi zdrowi, leżą i się pieprzą 

myśmy młodzi zapieprzali na zrobione przez siebie dzieci, należy dawać godne wynagrodzenia, a nie, że starzy, chorzy orzą a młodzi zdrowi, leżą i się pieprzą 

rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 19:06
0

od kiedy to dla kraju się rodzi dzieci, kolejna szalona babsko

to tobie było dobrze w łóżku z facetem i dzieci to wasz problem a nie nasz podatników

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 22:05
0
Cały czas słyszymy dla rodzin 500 plus , na drugie i kolejne dziecko... ok dla niektórych pomoc jest wskazana a czy ktoś pomyślał o osobach samotnie wychowujących jedno dziecko? czy taka osoba która musi pracować sama na utrzymanie i ledwo wiąże koniec z końcem musi spełniać kryterium dochodowe a rodziny nawet te majętne otrzymają 500 nawet jeśli ich zarobki sa bardzo wysokie? To coś nie fair że nie myśli się o tych samotnych którym w życiu nie wyszło które muszą zająć się dzieckiem, domem i jeszcze pójść do pracy aby móc z czegoś utrzymać dom dziecko i siebie... nawet jeśli jest zaradna i radzi sobie bo jej dochód przekracza kryterium... to niech się zaora... co tam... też bym chciała żeby moje dziecko miało więcej ale mnie na to nie stać i muszę żyć skromnie i nic nie dostanę bo ktoś zapomniał o takich osobach... Gdzie my żyjemy... Nigdy nie było normalnego wsparcia dla takich osób. Zacznijcie w końcu myśleć komu jeszcze należało by pomóc... a nie wspierajcie tych którzy żyją w dostatku!!!!!
Cały czas słyszymy dla rodzin 500 plus , na drugie i kolejne dziecko... ok dla niektórych pomoc jest wskazana a czy ktoś pomyślał o osobach samotnie wychowujących jedno dziecko? czy taka osoba która musi pracować sama na utrzymanie i ledwo wiąże koniec z końcem musi spełniać kryterium dochodowe a rodziny nawet te majętne otrzymają 500 nawet jeśli ich zarobki sa bardzo wysokie? To coś nie fair że nie myśli się o tych samotnych którym w życiu nie wyszło które muszą zająć się dzieckiem, domem i jeszcze pójść do pracy aby móc z czegoś utrzymać ... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 16:11
0
Do gościa masz rację bo pracujesz 30 dni w miesiącu za 1900 zł i mieć 1 dziecko nienalezy się nic
Avatar
memory / 3 lutego 2016 o 23:41
0

Chore kryteria ,Zerżneli od PO dodatek na trzecie i kolejne dziecko wynosił 80 zł i było tak samo .Tu dodano jeszcze kryterium .

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 19:43
0

w naszym pieprzonym kraju to nie wolno byc uczciwym bo tutaj pracując uczciwie dostaje się po du***

Avatar
BellaKoza / 3 lutego 2016 o 19:39
0

Dobra rada tylko jeden problem jestem osobą wierzącą i niestety  nie skorzystam i proszę nie obrażać mnie nazywając zacofanej ciemnej baby bo wiara to  są wartości dla mnie nadrzędne które uszanujcie.Zaraz po rozwodzie nie mogłam opędzić się z kandydatów na męża  wszelkiej maści ale gdy ktoś się raz sparzy potem bardzo uważa. Jeśli chodzi o nowe związki to znam wiele takich par nawet w rodzinie u których zaczynają się  problemy zwłaszcza gdy nowy partner musi pracować  na utrzymanie cudzych dzieci. A na byłego się nie oglądałam sama dałam rade kupiłam dom, wyposażyłam, mam samochód co prawda 15 letni  dzieci  już prawie dorosłe młodsze wkrótce kończy 18 lat. A tak naprawdę staje w obronie kobiet które są w podobnej sytuacji jak ja kiedyś bo wiem co to bieda i znikąd  nie można dostać pomocy zwłaszcza gdy się pracuje a dochód przekracza o złotówkę, słysząc magiczne zdanie kryterium dochodowe a tu niema nawet na chleb gdy inni dostają zwłaszcza pełne rodziny gdzie jedno z małżonków pracuje na czarno by mieć wszelkie świadczenia socjalne. 


Dobra rada tylko jeden problem jestem osobą wierzącą i niestety  nie skorzystam i proszę nie obrażać mnie nazywając zacofanej ciemnej baby bo wiara to  są wartości dla mnie nadrzędne które uszanujcie.Zaraz po rozwodzie nie mogłam opędzić się z kandydatów na męża  wszelkiej maści ale gdy ktoś się raz sparzy potem bardzo uważa. Jeśli chodzi o nowe związki to znam wiele takich par nawet w rodzinie u których zaczynają się  problemy zwłaszcza gdy nowy partner musi pracować  na utrzymanie cudzych dzieci. A na byłego się nie oglądałam sama dałam rade kupiłam dom, wyposażyłam, mam samochód co prawda 15 letni  dzieci  już prawie dorosłe młodsze wkrótce kończy 18 lat. A tak naprawdę staje w obronie kobiet które są w podobnej sytuacji jak ja kiedyś bo wiem co to bieda i znikąd  nie można dostać pomocy zwłaszcza gdy się pracuje a dochód przekracza o złotówkę, słysząc magiczne zdanie kryterium dochodowe a tu niema nawet na chleb gdy inni dostają zwłaszcza pełne rodziny gdzie jedno z małżonków pracuje na czarno by mieć wszelkie świadczenia socjalne. 

Niuniu: cieszę się, że wierzysz... Ale wierz mi: z wiary zupy nie ugotujesz !!! Bądź realistką -a nie tylko "wierzącą" ! . Bardzo możliwe, że wielu z tych facetów to byli dobrzy, uczciwi mężczyźni -a Ty ich zapewne zraniłaś odrzucając. Zmierzyłaś ich "miarą" swego byłego -a to często bardzo krzywdzące jest i błędne. Mój kuzyn nie raz powtarzał, że chciałby i pokochał by taką kobietę o podobnym statusie jak Ty oraz Twoje dzieci, pracował by na Was. Ale właśnie taka niunia jak Ty takiego człowieka z pewnością by odrzuciła... Sam zresztą skarżył się do mnie wiele razy, że spotykał na swej drodze takie "kobiety", które odrzucały jego szczere uczucia i dawały do zrozumienia, że w sumie same nie wiedzą "czego od życia chcą".

Więc przestań się "chełpić i przechwalać" jakżesz to Cudowną Siłaczką jesteś... Nie chciałaś drugiego faceta -to Twój problem, więc przestań kwękać nad swoim losem...

Niuniu: cieszę się, że wierzysz... Ale wierz mi: z wiary zupy nie ugotujesz !!! Bądź realistką -a nie tylko "wierzącą" ! . Bardzo możliwe, że wielu z tych facetów to byli dobrzy, uczciwi mężczyźni -a Ty ich zapewne zraniłaś odrzucając. Zmierzyłaś ich "miarą" swego byłego -a to często bardzo krzywdzące jest i błędne. Mój kuzyn nie raz powtarzał, że chciałby i pokochał by taką kobietę o podobnym statusie jak Ty oraz Twoje dzieci, pracował by na Was. Ale właśnie taka niunia jak Ty takiego człowieka z pewnością by odrzuciła... Sam zresztą sk... rozwiń

Avatar
Kruchtovyj uobSerVatorr / 3 lutego 2016 o 19:28
0

rząd powinien dać najpierw godne wynagrodzenia tak jak  za granicą tj. 5-6 tys. a nie 1850 zł, także najpierw winny być dodatki wyrównawcze do wynagrodzenia tj. ok. 4 tys. wtedy młodzi powracaliby z zagranicy, a tak do czego mają wrócić do tych 1850 zł brutto - netto 1300 zł, czy nasz rząd w ogóle myśli logicznie, raczej nie. Starych chce na silę zatrzymać do 67 lat, gdzie oni są już niewydolni, schorowani, najlepiej jeszcze niech im kupi laski do podbierania się, bo ledwie chodzą a młodych nie próbuje nawet zachęcić dobrymi wynagrodzeniami do pracy, tylko za pieprzenie sie rozdaje za darmo.


rząd powinien dać najpierw godne wynagrodzenia tak jak  za granicą tj. 5-6 tys. a nie 1850 zł, także najpierw winny być dodatki wyrównawcze do wynagrodzenia tj. ok. 4 tys. wtedy młodzi powracaliby z zagranicy, a tak do czego mają wrócić do tych 1850 zł brutto - netto 1300 zł, czy nasz rząd w ogóle myśli logicznie, raczej nie. Starych chce na silę zatrzymać do 67 lat, gdzie oni są już niewydolni, schorowani, najlepiej jeszcze niech im kupi laski do podbierania się, bo ledwie chodzą a młodych nie próbuje nawet zachęcić dobrymi wynagrodzeniami do pracy, tylko za pieprzenie sie rozdaje za darmo.

Dobrze gadasz -gdy będziesz startować na prezydenta, to podpiszę się czterema kończynami pod Twoim nazwiskiem :-)

Dobrze gadasz -gdy będziesz startować na prezydenta, to podpiszę się czterema kończynami pod Twoim nazwiskiem :-)

rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 19:18
0

OOooooo, a co do tej pory robiłeś? Zazdrościsz młodym? Też byłeś młody i co robiłeś? Jeśli masz tyle lat pracy, co piszesz, i rodzinę,to twoje dzieci powinny mieć lub spodziewać się twoich wnuków. Więc swoim dzieciom zazdrościsz, zamiast sie cieszyć, że chociaż one będą miały na chleb w tym zrujnowanym przez korupcję i byłe rządy, kraju?

Namawiasz do rokoszy, bo jesteś zadymiarzem, KODowcem, komunistycznym liberałem (to taki polski wynalazek), a dobro kraju i młodych wcale cię nie interesuje. Tfu!

jak kuźwa przepracujesz 40 lat za najniższą krajowa to porozmawiamy 

jak kuźwa przepracujesz 40 lat za najniższą krajowa to porozmawiamy 

rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 19:13
0

rząd powinien dać najpierw godne wynagrodzenia tak jak  za granicą tj. 5-6 tys. a nie 1850 zł, także najpierw winny być dodatki wyrównawcze do wynagrodzenia tj. ok. 4 tys. wtedy młodzi powracaliby z zagranicy, a tak do czego mają wrócić do tych 1850 zł brutto - netto 1300 zł, czy nasz rząd w ogóle myśli logicznie, raczej nie. Starych chce na silę zatrzymać do 67 lat, gdzie oni są już niewydolni, schorowani, najlepiej jeszcze niech im kupi laski do podbierania się, bo ledwie chodzą a młodych nie próbuje nawet zachęcić dobrymi wynagrodzeniami do pracy, tylko za pieprzenie sie rozdaje za darmo.

rząd powinien dać najpierw godne wynagrodzenia tak jak  za granicą tj. 5-6 tys. a nie 1850 zł, także najpierw winny być dodatki wyrównawcze do wynagrodzenia tj. ok. 4 tys. wtedy młodzi powracaliby z zagranicy, a tak do czego mają wrócić do tych 1850 zł brutto - netto 1300 zł, czy nasz rząd w ogóle myśli logicznie, raczej nie. Starych chce na silę zatrzymać do 67 lat, gdzie oni są już niewydolni, schorowani, najlepiej jeszcze niech im kupi laski do podbierania się, bo ledwie chodzą a młodych nie próbuje nawet zachęcić dobrymi wynagrod... rozwiń

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 19:08
0

OOooooo, a co do tej pory robiłeś? Zazdrościsz młodym? Też byłeś młody i co robiłeś? Jeśli masz tyle lat pracy, co piszesz, i rodzinę,to twoje dzieci powinny mieć lub spodziewać się twoich wnuków. Więc swoim dzieciom zazdrościsz, zamiast sie cieszyć, że chociaż one będą miały na chleb w tym zrujnowanym przez korupcję i byłe rządy, kraju?

Namawiasz do rokoszy, bo jesteś zadymiarzem, KODowcem, komunistycznym liberałem (to taki polski wynalazek), a dobro kraju i młodych wcale cię nie interesuje. Tfu!

myśmy młodzi zapieprzali na zrobione przez siebie dzieci, należy dawać godne wynagrodzenia, a nie, że starzy, chorzy orzą a młodzi zdrowi, leżą i się pieprzą 

myśmy młodzi zapieprzali na zrobione przez siebie dzieci, należy dawać godne wynagrodzenia, a nie, że starzy, chorzy orzą a młodzi zdrowi, leżą i się pieprzą 

rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 19:06
0

od kiedy to dla kraju się rodzi dzieci, kolejna szalona babsko

to tobie było dobrze w łóżku z facetem i dzieci to wasz problem a nie nasz podatników

Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 28 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!