Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

13 sierpnia 2009 r.
21:34
Edytuj ten wpis

Polacy na lewo importują prawo jazdy z Ukrainy. Wystarczy 1 tys. dolarów

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 316 A A

Ludzie mający problem ze zdaniem egzaminu na prawo jazdy, coraz częściej wyjeżdżają na Ukrainę. Tam zdawalność wynosi aż 99 procent za pierwszym podejściem. Ci, którzy chcą mieć 100 proc. pewności, opłacają ukraińskich urzędników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pan Sławomir z Lublina właśnie na Ukrainie zdobył prawo jazdy. – Egzamin to formalność. Wystarczy zdać teorię, a na praktyczny sprawdzian policyjni egzaminatorzy patrzą przez palce. Koszt kursu i egzaminu to w przeliczeniu na twardą walutę około 300 dolarów. Reszta to tzw. koszty – mówi anonimowo pan Sławomir.

Za granicę trzeba wyjechać dwa razy, np. do Lwowa, Łucka czy Kijowa. – Podczas pierwszego należy się na Ukrainie czasowo zameldować. To dla obcokrajowca konieczny warunek, aby móc zdawać tam na prawo jazdy – wyjaśnia pan Sławomir.

– Koszty? 100–150 dolarów do kieszeni urzędnika w tamtejszym urzędzie. A po miesiącu czeka nas kolejny wyjazd na Ukrainę. Aby zdać egzamin i odebrać dokument.

W Internecie bez problemu można znaleźć informacje o kursach na prawo jazdy za wschodnią granicą. – Wiem, że są dwie drogi. Pierwsza to normalny kurs i łatwy egzamin. Na Ukrainie zdawalność wynosi 99 proc. za pierwszym podejściem. Druga, to łapówka i całkowicie bezstresowe uzyskanie dokumentu – mówi Maciej Kulka, właściciel szkoły jazdy w Lublinie. – Słyszałem, że taki "kurs nauki jazdy” kosztuje tysiąc dolarów w przypadku kategorii B i 1200 dolarów na ciężarówkę.

– Załatwiamy wszystkie formalności. My jesteśmy tylko pośrednikiem. Cena jest umowna, uzgadniana na miejscu – usłyszeliśmy w jednej z firm organizujących wyjazdy na Ukrainę po prawo jazdy.

Świeżo upieczeni posiadacze ukraińskiego prawa jazdy zgłaszają się z nim do polskiego wydziału komunikacji w miejscu zamieszkania. Składają wniosek o wymianę zagranicznego dokumentu na polski. Po załatwieniu formalności i wniesieniu niewielkich opłat po ok. dwóch miesiącach mają polski dokument w kieszeni.

– W przypadku wymiany prawa jazdy wydanego przez państwo niebędące państwem członkowskim Unii Europejskiej, np. Ukrainę, musimy sprawdzić jego legalność. Po ustaleniu autentyczności wydajemy polski dokument. Przeciętnie weryfikacja trwa do dwóch miesięcy. W tym roku mieliśmy już kilkadziesiąt takich przypadków – mówi Tadeusz Franaszczuk z Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta w Lublinie.

Komentarze 316

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
thomasscoteloancompany@gmail.com / 18 czerwca 2018 o 00:13
0
Oferta pożyczki @ 2% Skontaktuj się z nami teraz, Nazwa: Kraj: Ilość: Trwanie: Numer telefonu: napisz do nas na thomasscoteloancompany@gmail.com
Avatar
WITAM INTERESUJE MNIE CENA marcinbeata1@op.pl / 1 czerwca 2018 o 20:57
0
Szanowni Państwo ! Oferujemy pomóc w otrzymaniu praw jazdy bez stresujących szkoleń i egzaminu. Właśnie za państwo to zrobię podobny chłopiec czy dziewczynka na Ukrainie. Potem my prawa jazdy wysyłamy państwu pocztą DHL. Procedura trwa prawie 8-14 dni. Następnie ukraińskie prawa jazdy można wymienić na polski w urzędzie miasta (gminy) wystarczy tylko złożyć wniosek. Opłata tylko po otrzymaniu zdjeć oraz filmu zrobionych praw jazdy. Prawdziwość praw jazdy można sprawdzić w drodze ich wymiany na polskie. Pracujemy dla konsumentów w całej Europie od 2015 roku. Już mamy 176 zadowolonych klientów. Na wszystkie pytania Państwa chętnie damy odpowiedź. Menadżer Filip Prawo.jazd@g
rozwiń
Avatar
paweł szlęzak / 30 stycznia 2018 o 09:40
0
dzień dobry mam propozycie ja daie wesele z ukrainkom wzamjan za prawojazdy z doplatom muj num515397949?????pilne.
Avatar
paweł szlęzak / 30 stycznia 2018 o 09:28
0
co musze zdobyc żeby zrobić prawojazdy na ukrainje mam pytanie jak bym hcial wzions za zone ukrainke żeb hciała polskie obywatelstwo to ja z henciom czekam na taom odpowieć ja daje obywatelstwo wzamian robje prawo jazdy z dopłatom muj numer telefonu to515397949 ?????? pilne.
Avatar
Gość / 20 listopada 2017 o 21:39
0
Slawek ty szmato
Avatar
Gość / 20 listopada 2017 o 21:34
0
ze sie ***sko szanowny pan slawomir musial wypowiedziec laskawie szumowina z lasu, kolega kaczynskiego co by sobie czlowiek zalatwil bez zadnych problemow jak za dawnych czasow u nas to ta *** musiala sie wygadac publicznie bo co by nie nakarmic te nasze hieny z rzadu . zebys ci sie wszyscy snili slawku w nocy jak cie w *** ruchaja pissss
Avatar
Gość / 18 października 2017 o 19:39
0
Szukam możliwości zdania praw jazdy na Ukrainie płatność po. Mój email edek7278@gmail.com Niestety na razie spotykam samych oszustów mam nadzieje że to się zmieni jestem przygotowany na koszty.
Avatar
Gość / 15 października 2017 o 19:11
0
Pomoge sprawdit Prawo Jazdy z Ukrainie na Legal
Avatar
Gość / 19 września 2017 o 13:20
0
Witam, organizuje wyjazdy na Ukrainę na kurs prawa jazdy. Zapewniam Meldunek, Zaświadczenie, osobisty odbiór w urzędzie. Bez Zaliczek, Bez Problemów. schoollviv@mail. ru /Tel:661958010 Czynny w godz: 8-16
Avatar
Rozczarowana / 5 września 2017 o 18:32
0
przez takich gamonow jak ty ludzie którzy tu mieszkają też mają potem problemy ze mają lewe ...mieszkam tu trzy lata i co mam zrobić skoro tu potrzebowalam prawka najlepiej wsadzac wszystkich do jednego worka i c*** w polsce połowa z was ma kupione prawko a wielce madrzejecie się teraz tu chamstwo ...
Avatar
thomasscoteloancompany@gmail.com / 18 czerwca 2018 o 00:13
0
Oferta pożyczki @ 2% Skontaktuj się z nami teraz, Nazwa: Kraj: Ilość: Trwanie: Numer telefonu: napisz do nas na thomasscoteloancompany@gmail.com
Avatar
WITAM INTERESUJE MNIE CENA marcinbeata1@op.pl / 1 czerwca 2018 o 20:57
0
Szanowni Państwo ! Oferujemy pomóc w otrzymaniu praw jazdy bez stresujących szkoleń i egzaminu. Właśnie za państwo to zrobię podobny chłopiec czy dziewczynka na Ukrainie. Potem my prawa jazdy wysyłamy państwu pocztą DHL. Procedura trwa prawie 8-14 dni. Następnie ukraińskie prawa jazdy można wymienić na polski w urzędzie miasta (gminy) wystarczy tylko złożyć wniosek. Opłata tylko po otrzymaniu zdjeć oraz filmu zrobionych praw jazdy. Prawdziwość praw jazdy można sprawdzić w drodze ich wymiany na polskie. Pracujemy dla konsumentów w całej Europie od 2015 roku. Już mamy 176 zadowolonych klientów. Na wszystkie pytania Państwa chętnie damy odpowiedź. Menadżer Filip Prawo.jazd@g
rozwiń
Avatar
paweł szlęzak / 30 stycznia 2018 o 09:40
0
dzień dobry mam propozycie ja daie wesele z ukrainkom wzamjan za prawojazdy z doplatom muj num515397949?????pilne.
Avatar
paweł szlęzak / 30 stycznia 2018 o 09:28
0
co musze zdobyc żeby zrobić prawojazdy na ukrainje mam pytanie jak bym hcial wzions za zone ukrainke żeb hciała polskie obywatelstwo to ja z henciom czekam na taom odpowieć ja daje obywatelstwo wzamian robje prawo jazdy z dopłatom muj numer telefonu to515397949 ?????? pilne.
Avatar
Gość / 20 listopada 2017 o 21:39
0
Slawek ty szmato
Avatar
Gość / 20 listopada 2017 o 21:34
0
ze sie ***sko szanowny pan slawomir musial wypowiedziec laskawie szumowina z lasu, kolega kaczynskiego co by sobie czlowiek zalatwil bez zadnych problemow jak za dawnych czasow u nas to ta *** musiala sie wygadac publicznie bo co by nie nakarmic te nasze hieny z rzadu . zebys ci sie wszyscy snili slawku w nocy jak cie w *** ruchaja pissss
Avatar
Gość / 18 października 2017 o 19:39
0
Szukam możliwości zdania praw jazdy na Ukrainie płatność po. Mój email edek7278@gmail.com Niestety na razie spotykam samych oszustów mam nadzieje że to się zmieni jestem przygotowany na koszty.
Avatar
Gość / 15 października 2017 o 19:11
0
Pomoge sprawdit Prawo Jazdy z Ukrainie na Legal
Avatar
Gość / 19 września 2017 o 13:20
0
Witam, organizuje wyjazdy na Ukrainę na kurs prawa jazdy. Zapewniam Meldunek, Zaświadczenie, osobisty odbiór w urzędzie. Bez Zaliczek, Bez Problemów. schoollviv@mail. ru /Tel:661958010 Czynny w godz: 8-16
Avatar
Rozczarowana / 5 września 2017 o 18:32
0
przez takich gamonow jak ty ludzie którzy tu mieszkają też mają potem problemy ze mają lewe ...mieszkam tu trzy lata i co mam zrobić skoro tu potrzebowalam prawka najlepiej wsadzac wszystkich do jednego worka i c*** w polsce połowa z was ma kupione prawko a wielce madrzejecie się teraz tu chamstwo ...
Zobacz wszystkie komentarze 316

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 29 2

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 13 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 35 40

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 13

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0