Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 listopada 2011 r.
17:44
Edytuj ten wpis

Poleją asfalt na dziurawe drogi w powiatach lubelskim i łęczyńskim

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 9 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Są wreszcie pieniądze na remont najbardziej dziurawej drogi w powiecie lubelskim: odcinka Łuszczów–Kijany. Wiosną przyszłego roku dziury zostaną zalane równym asfaltem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dotychczasowe próby pozyskania środków na ten cel środków nie przynosiły oczekiwanego rezultatu. Teraz projekt znalazł się na liście rankingowej urzędu wojewódzkiego.

– Łącznie ma być przebudowanych ponad 2700 metrów tej trasy. Inwestycja ma kosztować ponad 2 mln 100 tys., z czego prawie 650 tysięcy będzie pochodzić z budżetu państwa. Jak tylko pozwoli pogoda, to ruszymy z robotami na wiosnę przyszłego roku. Latem droga powinna być gotowa – mówi Adam Niwiński, starosta powiatu łęczyńskiego.

W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw "schetynówek”, pieniądze dostał też powiat lubelski. Budżet państwa będzie współfinansować m.in. przebudowę ponad 2,5-kilometrowego odcinka trasy Boża Wola–Zakrzew–Wojdat–Tarnawa i blisko 3-kilometrowy fragment Tarnawka–Zakrzew–Ponikwy.Wartość tych prac to około 3 mln 300 tys. zł.

Na liście przyszłorocznych "schetynówek” znalazła się także przebudowa ponad 800-metrowej trasy Czerniejów–Czerniejów Kolonia w gminie Jabłonna oraz około 1400 metrów drogi Kierz–Kukawka w gminie Bełżyce, a także prawie 2-kilometrowy fragment trasy Kalinówka–Wilczopole w gminie Głusk.

– Nabór wniosków do programu po raz pierwszy odbywał się na nowych zasadach. Są one mniej korzystne dla samorządów. Powiaty i gminy otrzymają z budżetu państwa nie połowę, lecz tylko 30 procent kosztów inwestycji – tłumaczy Małgorzata Tatara, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GRRRRRR, / 30 maja 2012 o 22:01
0
czepiacie się lokalnego przedsiębiorcy. A UROBEK Z BOGDANKI TO WAS NIE RUSZA? NAJLEPIEJ POSTAWCIE 8T I JEZDZIJCIE ROWERAMI.
Avatar
pablo / 6 listopada 2011 o 09:50
0
taaak.. droga Kijany - Łuszczów... dzury że hej.. narazie obiecali a w przyszłym roku w ramach oszczędności obetną dotacje i będzie tak jak było .. czyli nic... dalej dziury.. a swoją drogą ktoś widział jak wygląda droga po przejechani paru wywrotek z piachem od lasku ? cała w błocie.. a firma TRANSKOBET ma to daleko gdzieś.. ciekawe czy jak będzie nowa droga to też Pan Szef będzie to olewał....
Avatar
stag300 / 3 listopada 2011 o 10:37
0
to bzdura nabardziej dziurawa jest droga między Krebsówką a Osmolicami odcinek ok 300 metrów nie nadaje sie w ogóle do jazdy tam nie ma dziur tam miejscami widać asfalt
Avatar
były czytelnik / 3 listopada 2011 o 10:24
0
Autorze artykułu (p.p.), znowu piszesz głupoty. Asfaltu jako nawierzchnię drogi, czy tez ulicy, cyt. "się nie leje" !!!!!!!!!!!!!!! Jak już coś napiszesz, to zawsze bzdury. Myślę, że redaktor naczelny Dziennika Wschodniego powinien cie jak najszybciej zwolnić. Przynosisz tylko wstyd, a przez takie twoje artykuły nikt nie chce kupować gazety.
Avatar
as / 3 listopada 2011 o 09:05
0
[quote name='xds' timestamp='1320267379' post='554200']
A o remoncie w Jakubowicacach Konińskich czemu nie piszecie? chyba to będzię jedna z większych inwestycji ponad 6 km nowej drogi !
[/quote]

jesli zrobią nową nawierzchnię tak jak już to zrobili dalej na drodze nr 809 (Lublin-Przytoczno), to chyba nie ma większego sensu, ponieważ są ogromne ubytki w nowej nawierzchni, a ma ona dopiero około 1-1,5roku!!! Może Pan Redaktor mógłby zająć się tą sprawą? Co z odpowiedzialnością, konsekwencjami, gwarancją za wykonaną pracę? Przecież to są kolosalne pieniądze, a droga wraca do swojego poprzedniego stanu, albo i jeszcze gorzej...
[quote name='xds' timestamp='1320267379' post='554200']
A o remoncie w Jakubowicacach Konińskich czemu nie piszecie? chyba to będzię jedna z większych inwestycji ponad 6 km nowej drogi !
[/quote]

jesli zrobią nową nawierzchnię tak jak już to zrobili dalej na drodze nr 809 (Lublin-Przytoczno), to chyba nie ma większego sensu, ponieważ są ogromne ubytki w nowej nawierzchni, a ma ona dopiero około 1-1,5roku!!! Może Pan Redaktor mógłby zająć się tą sprawą? Co z odpowiedzial... rozwiń
Avatar
m.ak.s / 3 listopada 2011 o 08:35
0
Brawo !! Jeśli remont tej drogi Łuszczów-Kijany faktycznie zostanie zrobiony, to moge osobiście pogratulować wykonawcy. Jeżdzę tędy codzienie do pracy (jak kilkaset innych osó i jest to chyba najgorsza droga po jaką spotkałem w naszym województwie. A w lecie, gdy tłumy ludzi jedzie nad jeziora, to jest tam prawdziwy horror...
Avatar
rrr / 3 listopada 2011 o 08:10
0
Stare dziury + nowy asfalt = nowe dziury. Przecież zalanie asfaltem tych dziur nie wystarczy, trzeba zerwać ok. 1 do 1,5m w głąb tzw humusu , czyli ziemi, gleby nośnej, która jest lekka i pracuje w związku z czym tworzą się owe nieszczęsne wyboje, tym bardziej ,że jeżdżą tamtędy ciężarówki z piachem, które na pewno nie pomagają w wyrównaniu nawierzchni.
Avatar
Stefa lubelska / 2 listopada 2011 o 22:45
0
A to może napiszecie jak wygląda ta pomoc państwa?
Rząd daje tylko 7% (SIEDEM PROCENT) dofinansowania na drogę.
To absolutnie żadna łaska, zwłaszcza, że są specjalne wymagania "jakościowe" tych dróg - czyli na przykład zjazdy, znaczna szerokość i grubość asfaltu nawet gdy nie ma takiej potrzeby, bo droga jest mało uczęszczana i to tylko przez pojazdy lekkie.

A o grzaniu stołków w powiatach i chodzenia na żebry po gminach żeby gminy finansowały remonty dróg powiatowych to może napiszę później.
Avatar
xds / 2 listopada 2011 o 21:56
0
A o remoncie w Jakubowicacach Konińskich czemu nie piszecie? chyba to będzię jedna z większych inwestycji ponad 6 km nowej drogi !
Avatar
GRRRRRR, / 30 maja 2012 o 22:01
0
czepiacie się lokalnego przedsiębiorcy. A UROBEK Z BOGDANKI TO WAS NIE RUSZA? NAJLEPIEJ POSTAWCIE 8T I JEZDZIJCIE ROWERAMI.
Avatar
pablo / 6 listopada 2011 o 09:50
0
taaak.. droga Kijany - Łuszczów... dzury że hej.. narazie obiecali a w przyszłym roku w ramach oszczędności obetną dotacje i będzie tak jak było .. czyli nic... dalej dziury.. a swoją drogą ktoś widział jak wygląda droga po przejechani paru wywrotek z piachem od lasku ? cała w błocie.. a firma TRANSKOBET ma to daleko gdzieś.. ciekawe czy jak będzie nowa droga to też Pan Szef będzie to olewał....
Avatar
stag300 / 3 listopada 2011 o 10:37
0
to bzdura nabardziej dziurawa jest droga między Krebsówką a Osmolicami odcinek ok 300 metrów nie nadaje sie w ogóle do jazdy tam nie ma dziur tam miejscami widać asfalt
Avatar
były czytelnik / 3 listopada 2011 o 10:24
0
Autorze artykułu (p.p.), znowu piszesz głupoty. Asfaltu jako nawierzchnię drogi, czy tez ulicy, cyt. "się nie leje" !!!!!!!!!!!!!!! Jak już coś napiszesz, to zawsze bzdury. Myślę, że redaktor naczelny Dziennika Wschodniego powinien cie jak najszybciej zwolnić. Przynosisz tylko wstyd, a przez takie twoje artykuły nikt nie chce kupować gazety.
Avatar
as / 3 listopada 2011 o 09:05
0
[quote name='xds' timestamp='1320267379' post='554200']
A o remoncie w Jakubowicacach Konińskich czemu nie piszecie? chyba to będzię jedna z większych inwestycji ponad 6 km nowej drogi !
[/quote]

jesli zrobią nową nawierzchnię tak jak już to zrobili dalej na drodze nr 809 (Lublin-Przytoczno), to chyba nie ma większego sensu, ponieważ są ogromne ubytki w nowej nawierzchni, a ma ona dopiero około 1-1,5roku!!! Może Pan Redaktor mógłby zająć się tą sprawą? Co z odpowiedzialnością, konsekwencjami, gwarancją za wykonaną pracę? Przecież to są kolosalne pieniądze, a droga wraca do swojego poprzedniego stanu, albo i jeszcze gorzej...
[quote name='xds' timestamp='1320267379' post='554200']
A o remoncie w Jakubowicacach Konińskich czemu nie piszecie? chyba to będzię jedna z większych inwestycji ponad 6 km nowej drogi !
[/quote]

jesli zrobią nową nawierzchnię tak jak już to zrobili dalej na drodze nr 809 (Lublin-Przytoczno), to chyba nie ma większego sensu, ponieważ są ogromne ubytki w nowej nawierzchni, a ma ona dopiero około 1-1,5roku!!! Może Pan Redaktor mógłby zająć się tą sprawą? Co z odpowiedzial... rozwiń
Avatar
m.ak.s / 3 listopada 2011 o 08:35
0
Brawo !! Jeśli remont tej drogi Łuszczów-Kijany faktycznie zostanie zrobiony, to moge osobiście pogratulować wykonawcy. Jeżdzę tędy codzienie do pracy (jak kilkaset innych osó i jest to chyba najgorsza droga po jaką spotkałem w naszym województwie. A w lecie, gdy tłumy ludzi jedzie nad jeziora, to jest tam prawdziwy horror...
Avatar
rrr / 3 listopada 2011 o 08:10
0
Stare dziury + nowy asfalt = nowe dziury. Przecież zalanie asfaltem tych dziur nie wystarczy, trzeba zerwać ok. 1 do 1,5m w głąb tzw humusu , czyli ziemi, gleby nośnej, która jest lekka i pracuje w związku z czym tworzą się owe nieszczęsne wyboje, tym bardziej ,że jeżdżą tamtędy ciężarówki z piachem, które na pewno nie pomagają w wyrównaniu nawierzchni.
Avatar
Stefa lubelska / 2 listopada 2011 o 22:45
0
A to może napiszecie jak wygląda ta pomoc państwa?
Rząd daje tylko 7% (SIEDEM PROCENT) dofinansowania na drogę.
To absolutnie żadna łaska, zwłaszcza, że są specjalne wymagania "jakościowe" tych dróg - czyli na przykład zjazdy, znaczna szerokość i grubość asfaltu nawet gdy nie ma takiej potrzeby, bo droga jest mało uczęszczana i to tylko przez pojazdy lekkie.

A o grzaniu stołków w powiatach i chodzenia na żebry po gminach żeby gminy finansowały remonty dróg powiatowych to może napiszę później.
Avatar
xds / 2 listopada 2011 o 21:56
0
A o remoncie w Jakubowicacach Konińskich czemu nie piszecie? chyba to będzię jedna z większych inwestycji ponad 6 km nowej drogi !
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!