Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 lipca 2009 r.
14:04
Edytuj ten wpis

Policja zatrzymała podejrzanego o zmasakrowanie psa

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 34 A A

Policja już wie, kto mógł skatować psa we wsi Rudki koło Kraśnika. Mężczyźnie grozi rok więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według mieszkańców wsi Piotr R. najpierw pił alkohol z kolegami z sąsiedztwa, a potem wziął drewniany drąg i zaczął okładać nim psa uwięzionego na łańcuchu. Zmasakrowany pies ostatkiem sił zerwał się z uwięzi i - jak opowiadają świadkowie - na trzech łapach, bo jedną odrąbał mu oprawca - uciekł do lasu.

Choć wszyscy wiedzieli, kto dopuścił się tego okrucieństwa, sprawca czuł się bezkarny (choć na wszelki wypadek ukrywał się w lesie), bo policja przed dwa tygodnie "nie miała pewności co do osoby". W piątek miała już pewność: To wskazywany przez nas Piotr R. jest podejrzany o znęcanie się nad psem.

- 43 letni Piotr R. mieszkaniec gminy Zakrzówek został właśnie zatrzymany. Przedstawiony mu zostanie zarzut znęcania się nad zwierzęciem - informuje Elżbieta Stanisławek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. - Zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku celem zastosowania środka zapobiegawczego.

O makabrycznym zdarzeniu poinformowała nas Halina Kowalska-Pyłka, szefowa lubelskiego "Animals". Piątkowa informacja o działaniach policji bardzo ją ucieszyła: - Wreszcie po dwóch tygodniach zadziałało prawo. Niech to będzie przestrogą dla wszystkich, którzy sądzą, że mogą bezkarnie znęcać się nad bezbronnymi istotami.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zuza / 14 lipca 2009 o 16:05
0
Zwracamy się z prośbą do redaktorów Dziennika Wschodniego, aby informowali nas o wyrokach , jakie otrzymują sprawcy bestialskich mordów na zwierzętach. To jest tak samo ważne , jak artykuły , jakie zamieszczacie na łamach gazety dotyczące dręczenia zwierząt.Chcemy być informowani o karze , jaka spotyka sprawców, za takie wykroczenia, np- jaki wyrok otrzyma oprawca tego artykułu ....
Avatar
bennet / 13 lipca 2009 o 00:16
0
M napisał:
Ku*wa ja nie mogę tego czytać..Brak mi słów.Skąd w ludziach bierze taka agresja???skąd???jak można wogóle uderzyć psa????dla mnie tacy ludzie to potwory!!dla mnie okrucienstwem jest juz trzymanie psa na lancuchu...A to mi sie w głowie nie mieści..Gdyby na moich oczach działo sie cos takiego to obawiam sie ze w afekcie moglabym zrobic krzywde takiemu oprawcy...nasuwa mi sie to samo pytanie..JAK MOZNA???
mam nadzieje ze ten potwór zdechnie w wielkich męczarniach,i chętie napluła bym mu w twarz

Myślę, że większość osób poparła by Ciebie i zrobiłaby podobnie. Na takie COŚ trzeba pluć , a przede wszystkim omijać z daleka.Dać mu odczuć ,że jest ZEREM.

Myślę, że większość osób poparła by Ciebie i zrobiłaby podobnie. Na takie COŚ trzeba pluć , a przede wszystkim omijać z daleka.Dać mu odczuć ,że jest ZEREM. rozwiń
Avatar
M / 12 lipca 2009 o 20:31
0
Ku*wa ja nie mogę tego czytać..Brak mi słów.Skąd w ludziach bierze taka agresja???skąd???jak można wogóle uderzyć psa????dla mnie tacy ludzie to potwory!!dla mnie okrucienstwem jest juz trzymanie psa na lancuchu...A to mi sie w głowie nie mieści..Gdyby na moich oczach działo sie cos takiego to obawiam sie ze w afekcie moglabym zrobic krzywde takiemu oprawcy...nasuwa mi sie to samo pytanie..JAK MOZNA???
mam nadzieje ze ten potwór zdechnie w wielkich męczarniach,i chętie napluła bym mu w twarz
Avatar
arietta / 12 lipca 2009 o 16:07
0
lula napisał:
Tak to nie tylko bestie,oprawcy czy od alkoholu wypaczeni deb***e!!!!!!!!!Najgorsze jest to ze ta znieczulica dotyczy tak sądzę ok 90% spoleczeństwa.Taki idiota nie będzie cierpial w swoim życiu,bo przeplynie na alkoholowej tratwie i zdechnie pod plotem od wódy jak zwierze.Bolesne jest to ze zwierzęta są bezbronne,uwiązane,i oglupione,bo reka ktora karmi zadaje straszliwą krzywdę.Na wsiach jest to nagminne,nic nie poradzimy.Czlowiek potrafi takie zwierze wywieżć do lasu przymocować na wnyku i udusić albo śrutówką zastrzelić,bo PIES ZA DUZO JE!!!!!!!! I wtedy bierze sie drugiego mniejszego pieska dopóki znow za duzo nie będzie jadl,ale na tym polega różnica ,ze te malo cierpią.Cywilizowany sąd w takich przypadkach to za malo,zadać ból takiemu deb***owi,to również za malo,taka rozbudowana agresja i znieczulica powoduje brak reakcji organizmu na zadawane fizyczne cierpienia a co mówić o cywilizowanym ukaraniu.Może blużnie,ale kara śmierci naprawdę w naszym cywilizowanym kraju jest wskazana,albo więzienia na ARKTYCE.Jeszcze każda cząstka ciala mnie boli,nie ochlonęlam po tym artykule.Cieszę się,ze jednak są wśród nas tacy co jeszcze reagują na krzywdę.Dziękuję tym osobom.

ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ. Największa znieczulica panuje na wsiach, bo tam wszystko , co jest żywe HODUJE się, a nie wychowuje .Najpierw chodzą koło zwierząt domowych, gorzej lub lepiej karmią , a nstępnie z zimną krwią zabijają i to tak wiejskie baby , jak i chłopy. Dzieci się na to przyglądają , a następnie robią to samo. Tam nie ma czasu na okazywanie miłości, bo trzeba w polu zapierniczać. Tam się płodzi dzieci po to , aby było więcej rąk do pracy, a nie po to , aby z tego dzieciaka wyrósł porządny człowiek, znający słowo KOCHAM.Ludzie obdarzeni nawet odrobiną uczucia , nie skrzywdzą innych.

ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ. Największa znieczulica panuje na wsiach, bo tam wszystko , co jest żywe HODUJE się, a nie wychowuje .Najpierw chodzą koło zwierząt domowych, gorzej lub lepiej karmią , a nstępnie z zimną krwią zabijają i to tak wiejskie baby , jak i chłopy. Dzieci się na to przyglądają , a następnie robią to samo. Tam nie ma czasu na okazywanie miłości, bo trzeba w polu zapierniczać. Tam się płodzi dzieci po to , aby było więcej rąk do pracy, a nie po to , aby z tego dzieciaka wyrósł porządny człowiek, znający słowo KO... rozwiń
Avatar
lula / 12 lipca 2009 o 12:51
0
Tak to nie tylko bestie,oprawcy czy od alkoholu wypaczeni deb***e!!!!!!!!!Najgorsze jest to ze ta znieczulica dotyczy tak sądzę ok 90% spoleczeństwa.Taki idiota nie będzie cierpial w swoim życiu,bo przeplynie na alkoholowej tratwie i zdechnie pod plotem od wódy jak zwierze.Bolesne jest to ze zwierzęta są bezbronne,uwiązane,i oglupione,bo reka ktora karmi zadaje straszliwą krzywdę.Na wsiach jest to nagminne,nic nie poradzimy.Czlowiek potrafi takie zwierze wywieżć do lasu przymocować na wnyku i udusić albo śrutówką zastrzelić,bo PIES ZA DUZO JE!!!!!!!! I wtedy bierze sie drugiego mniejszego pieska dopóki znow za duzo nie będzie jadl,ale na tym polega różnica ,ze te malo cierpią.Cywilizowany sąd w takich przypadkach to za malo,zadać ból takiemu deb***owi,to również za malo,taka rozbudowana agresja i znieczulica powoduje brak reakcji organizmu na zadawane fizyczne cierpienia a co mówić o cywilizowanym ukaraniu.Może blużnie,ale kara śmierci naprawdę w naszym cywilizowanym kraju jest wskazana,albo więzienia na ARKTYCE.Jeszcze każda cząstka ciala mnie boli,nie ochlonęlam po tym artykule.Cieszę się,ze jednak są wśród nas tacy co jeszcze reagują na krzywdę.Dziękuję tym osobom.
Tak to nie tylko bestie,oprawcy czy od alkoholu wypaczeni deb***e!!!!!!!!!Najgorsze jest to ze ta znieczulica dotyczy tak sądzę ok 90% spoleczeństwa.Taki idiota nie będzie cierpial w swoim życiu,bo przeplynie na alkoholowej tratwie i zdechnie pod plotem od wódy jak zwierze.Bolesne jest to ze zwierzęta są bezbronne,uwiązane,i oglupione,bo reka ktora karmi zadaje straszliwą krzywdę.Na wsiach jest to nagminne,nic nie poradzimy.Czlowiek potrafi takie zwierze wywieżć do lasu przymocować na wnyk... rozwiń
Avatar
bennet / 12 lipca 2009 o 10:20
0
Myślę ,że ten szmaciarz, będzie konał na stare lata w jeszcze gorszych męczarniach , jak to niewinne zwierzę. Takie BYDLĘ (przepraszam zwierzęta), na nic innego nie zasługuje. Ten psina powinien śnić mu się co noc, żeby nie zaznał dziadyga spokoju. Tym , którzy mu towarzyszyli podczas maltretowania psa, życzę tego samego. Takich szlag powinien trafiać ,żeby już nikogo więcej nie skrzywdzili. Od wódy całkiem rozum postradali- bezmózgowce, śmierdziuchy, OPRAWCY !!!!
Avatar
arietta / 11 lipca 2009 o 22:27
0
Nie możemy pozwolić, aby Bestie bezkarnie panoszyły się wśród Nas. Czas położyć kres bestialstwu , jakie nas otacza. WINNY MUSI BYĆ SUROWO UKARANY !!! Jeśli nabierzemy wody w usta, będziemy coraz bardziej zagrożeni. Wystarczy otworzyć pierwsze strony gazet , a to , co czytamy jest wprost przerażające:poderżnął gardło konkubinie, zabił pogrzebaczem znajomego, napadli z nożem przechodnia, wyrzucony na śmietnik noworodek, zadżgał nożem żonę itd,itd.To się Normalnemu człowiekowi w głowie nie mieści. Najpierw znęcają się nad zwierzętami , a następnie nie mają skrupułów zamordować człowieka....Jeśli nadal sędziowie będą wydawali takie śmieszne wyroki dla sprawców zbrodni (dotyczące ludzi i zwierząt), to we własnych domach nie będziemy się czuli bezpiecznie.Nie przymykajmy oczu na jakakolwiek krzywdę wyrządzaną niewinnym istotom. !!!!! Winny zbrodni na tym bestialsko zamordowanym psinie , nie może się czuć BEZKARNY, podobnie jak pozostali zbrodniarze. My , jako społeczeństwo, powinniśmy ich traktować , jak zło konieczne. Pokazywać ,że dla Nas są tacy OPRAWCY NIC NIE ZNACZĄCYMI CHWASTAMI, które należy niszczyć na każdym kroku. Wbrew pozorom możemy wiele.Omijać to coś z daleka , nie rozmawiać z nim, nie pomagać mu w potrzebie, spluwać przechodząc obok niego itd. Taka kara będzie skuteczniejsza od 1 roku pozbawienia wolności (śmieszny wyrok za zamordowanie w tak okrutny sposób niewinnej , bezbronnej, przywiązanej na łańcuchu żywej istoty). Nie bójmy się mówić głośno, tego , co Nas boli !!!! Pamiętajmy ,że cyt:,,Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych"....,, Spieszmy się więc kochać zwierzęta, bo tak szybko umierają i tak bardzo cierpią" (Magdalena Środa).
Nie możemy pozwolić, aby Bestie bezkarnie panoszyły się wśród Nas. Czas położyć kres bestialstwu , jakie nas otacza. WINNY MUSI BYĆ SUROWO UKARANY !!! Jeśli nabierzemy wody w usta, będziemy coraz bardziej zagrożeni. Wystarczy otworzyć pierwsze strony gazet , a to , co czytamy jest wprost przerażające:poderżnął gardło konkubinie, zabił pogrzebaczem znajomego, napadli z nożem przechodnia, wyrzucony na śmietnik noworodek, zadżgał nożem żonę itd,itd.To się Normalnemu człowiekowi w głowie nie mieści. Najpierw znęcają się nad zwierzęta... rozwiń
Avatar
arietta / 11 lipca 2009 o 18:55
0
emir napisał:
Czy moge prosić o podanie bliżśzych danych tego księdza z Tomaszowic. Fundacja zwróci sie do niego i do jego zwierzchnika - biskupa; taka postawa MUSI spotkać się z reakcją; Kościół, jako niezaprzeczalny autorytet moralny dla wiernych, nie od dziś robi najgorszą z możliwych robotę, utwierdzajać wiernych w przeświadczeniu,że zwierzę jest rzecza, a jego dręczenie i zabijanie to nie grzech.!

Nazwiska księdza z Tomaszowic niestety nie pamiętam, było ono podawane na forum dotyczącym spalenia żywcem szczeniaka husky przez trzech małoletnich sprawców . Po tym przykrym zajściu jedna z osób, która bezpośrednio zaangażowała się , aby surowo ukarać tych małoletnich zabójców, udała się do księdza, aby o tym przykrym incydencie porozmawiał z parafinami. Obiecał jej ,że poruszy ten temat i jakie było jej zdziwienie znajomej,jak na niedzielnej mszy( na którą udała się z Lublina ) usłyszała na kazaniu, ze ważniejsza jest aborcja 14-letniej dziewczyny, a to był tylko pies....Nazwisko księdza nie trudno znależć, bo zapewne dalej pełni funkcję proboszcza w Tomaszewicach. Pragnę dodać ,że zwracaliśmy się w tej bulwersującej sprawie do Kurii, ale żadnego odzewu nie ma do dzisiaj. Pisaliśmy komentarze w Księdze Gości Kościoła w Tomaszewicach, ale ksiądz ją zablokował. Podaję stronkę , która może Ci coś więcej powie www.tomaszowice.kuria.lublin.pl. Ksiądz proboszcz jest dr nauk filozoficznych. Przypuszczam ,ze do tej pory pełni swoją funkcję, jako,, przykładny" proboszcz.

Nazwiska księdza z Tomaszowic niestety nie pamiętam, było ono podawane na forum dotyczącym spalenia żywcem szczeniaka husky przez trzech małoletnich sprawców . Po tym przykrym zajściu jedna z osób, która bezpośrednio zaangażowała się , aby surowo ukarać tych małoletnich zabójców, udała się do księdza, aby o tym przykrym incydencie porozmawiał z parafinami. Obiecał jej ,że poruszy ten temat i jakie było jej zdziwienie znajomej,jak na niedzielnej mszy( na którą udała się z Lublina ) usłyszała na kazaniu, ze ważniejsza jest ... rozwiń
Avatar
zazul / 11 lipca 2009 o 18:25
0
no name napisał:
Nie.
Ksiądz dziwił się dlaczego ta sprawa wywołuje takie poruszenie, bo przecież "TO TYLKO ZWIERZĘ".
I dlatego wśród nas wywołalo to takie oburzenie.
Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sa księża i księżą. Duszpasterze i wyrobnicy. Nie potępiamy wszystkich.


Nie jestem księdzem, ale to chyba w tym kontekście nie ma znaczenia. Oczywiście katowanie zwierząt i ludzi nie mieści się w kanonie religii katolickiej. "tylko zwierzę" chyba było niefortunnym wyrażeniem, mającym pewnie - tak myślę - oddać stopniowalność zła (wobec zwierząt i ludzi), o której wspomniałem. Czasem i księdzu zabraknie może natchnienia Ducha Świętego i właściwego słowa, aby przekonać. Trzeba się modlić, by miało to miejsce jak najrzadziej.

A swoją drogą dlaczego niektórzy ludzie, i wcale nie tylko niedoświadczeni, mają tak okrutny stosunek do istot bezbronnych - tego nie rozumiem i to mnie oburza. Cieszę się, ze młodzi ludzie są tak wrażliwi na zło w każdej postaci, bo nie można tego tolerować.


Nie jestem księdzem, ale to chyba w tym kontekście nie ma znaczenia. Oczywiście katowanie zwierząt i ludzi nie mieści się w kanonie religii katolickiej. "tylko zwierzę" chyba było niefortunnym wyrażeniem, mającym pewnie - tak myślę - oddać stopniowalność zła (wobec zwierząt i ludzi), o której wspomniałem. Czasem i księdzu zabraknie może natchnienia Ducha Świętego i właściwego słowa, aby przekonać. Trzeba się modlić, by miało to miejsce jak najrzadziej.

A swoją drogą dlaczego niektórzy ludzie,... rozwiń
Avatar
no name / 11 lipca 2009 o 13:11
0
zazul napisał:
Ależ Kościół to również franciszkanie i bernardyni.. dlaczego tak uogólniacie?
Ja też się nie zgadzam z takimi aktami bestialstwa, i chyba nikt w Kościele Katolickim nie jest za katowaniem zwierząt. Być może (nie wiem nic o tej sprawie z Tomaszowic, dopiero teraz się dowiaduję) być może ten ks. proboszcz miał na myśli nie to, że psa można skatować, gdyż nie ma duszy itd., bo przecież nawet jeśli nie ma duszy, to nie jest powód, by go katować. Zapewne szło o to, ze gdyby tak samo postąpiono z człowiekiem, byłoby to - o ile zło jest stopniowalne - jeszcze gorsze.
Jestem wrażliwy na krzywdę ludzi i zwierząt, zwłaszcza pewnie zwierząt i dzieci, bo toto bezbronne. I jestem wierzący. Wyznania katolickiego. Nie widzę sprzeczności.

Nie.
Ksiądz dziwił się dlaczego ta sprawa wywołuje takie poruszenie, bo przecież "TO TYLKO ZWIERZĘ".
I dlatego wśród nas wywołalo to takie oburzenie.
Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sa księża i księżą. Duszpasterze i wyrobnicy. Nie potępiamy wszystkich.

Nie.
Ksiądz dziwił się dlaczego ta sprawa wywołuje takie poruszenie, bo przecież "TO TYLKO ZWIERZĘ".
I dlatego wśród nas wywołalo to takie oburzenie.
Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sa księża i księżą. Duszpasterze i wyrobnicy. Nie potępiamy wszystkich. rozwiń
Avatar
zuza / 14 lipca 2009 o 16:05
0
Zwracamy się z prośbą do redaktorów Dziennika Wschodniego, aby informowali nas o wyrokach , jakie otrzymują sprawcy bestialskich mordów na zwierzętach. To jest tak samo ważne , jak artykuły , jakie zamieszczacie na łamach gazety dotyczące dręczenia zwierząt.Chcemy być informowani o karze , jaka spotyka sprawców, za takie wykroczenia, np- jaki wyrok otrzyma oprawca tego artykułu ....
Avatar
bennet / 13 lipca 2009 o 00:16
0
M napisał:
Ku*wa ja nie mogę tego czytać..Brak mi słów.Skąd w ludziach bierze taka agresja???skąd???jak można wogóle uderzyć psa????dla mnie tacy ludzie to potwory!!dla mnie okrucienstwem jest juz trzymanie psa na lancuchu...A to mi sie w głowie nie mieści..Gdyby na moich oczach działo sie cos takiego to obawiam sie ze w afekcie moglabym zrobic krzywde takiemu oprawcy...nasuwa mi sie to samo pytanie..JAK MOZNA???
mam nadzieje ze ten potwór zdechnie w wielkich męczarniach,i chętie napluła bym mu w twarz

Myślę, że większość osób poparła by Ciebie i zrobiłaby podobnie. Na takie COŚ trzeba pluć , a przede wszystkim omijać z daleka.Dać mu odczuć ,że jest ZEREM.

Myślę, że większość osób poparła by Ciebie i zrobiłaby podobnie. Na takie COŚ trzeba pluć , a przede wszystkim omijać z daleka.Dać mu odczuć ,że jest ZEREM. rozwiń
Avatar
M / 12 lipca 2009 o 20:31
0
Ku*wa ja nie mogę tego czytać..Brak mi słów.Skąd w ludziach bierze taka agresja???skąd???jak można wogóle uderzyć psa????dla mnie tacy ludzie to potwory!!dla mnie okrucienstwem jest juz trzymanie psa na lancuchu...A to mi sie w głowie nie mieści..Gdyby na moich oczach działo sie cos takiego to obawiam sie ze w afekcie moglabym zrobic krzywde takiemu oprawcy...nasuwa mi sie to samo pytanie..JAK MOZNA???
mam nadzieje ze ten potwór zdechnie w wielkich męczarniach,i chętie napluła bym mu w twarz
Avatar
arietta / 12 lipca 2009 o 16:07
0
lula napisał:
Tak to nie tylko bestie,oprawcy czy od alkoholu wypaczeni deb***e!!!!!!!!!Najgorsze jest to ze ta znieczulica dotyczy tak sądzę ok 90% spoleczeństwa.Taki idiota nie będzie cierpial w swoim życiu,bo przeplynie na alkoholowej tratwie i zdechnie pod plotem od wódy jak zwierze.Bolesne jest to ze zwierzęta są bezbronne,uwiązane,i oglupione,bo reka ktora karmi zadaje straszliwą krzywdę.Na wsiach jest to nagminne,nic nie poradzimy.Czlowiek potrafi takie zwierze wywieżć do lasu przymocować na wnyku i udusić albo śrutówką zastrzelić,bo PIES ZA DUZO JE!!!!!!!! I wtedy bierze sie drugiego mniejszego pieska dopóki znow za duzo nie będzie jadl,ale na tym polega różnica ,ze te malo cierpią.Cywilizowany sąd w takich przypadkach to za malo,zadać ból takiemu deb***owi,to również za malo,taka rozbudowana agresja i znieczulica powoduje brak reakcji organizmu na zadawane fizyczne cierpienia a co mówić o cywilizowanym ukaraniu.Może blużnie,ale kara śmierci naprawdę w naszym cywilizowanym kraju jest wskazana,albo więzienia na ARKTYCE.Jeszcze każda cząstka ciala mnie boli,nie ochlonęlam po tym artykule.Cieszę się,ze jednak są wśród nas tacy co jeszcze reagują na krzywdę.Dziękuję tym osobom.

ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ. Największa znieczulica panuje na wsiach, bo tam wszystko , co jest żywe HODUJE się, a nie wychowuje .Najpierw chodzą koło zwierząt domowych, gorzej lub lepiej karmią , a nstępnie z zimną krwią zabijają i to tak wiejskie baby , jak i chłopy. Dzieci się na to przyglądają , a następnie robią to samo. Tam nie ma czasu na okazywanie miłości, bo trzeba w polu zapierniczać. Tam się płodzi dzieci po to , aby było więcej rąk do pracy, a nie po to , aby z tego dzieciaka wyrósł porządny człowiek, znający słowo KOCHAM.Ludzie obdarzeni nawet odrobiną uczucia , nie skrzywdzą innych.

ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ. Największa znieczulica panuje na wsiach, bo tam wszystko , co jest żywe HODUJE się, a nie wychowuje .Najpierw chodzą koło zwierząt domowych, gorzej lub lepiej karmią , a nstępnie z zimną krwią zabijają i to tak wiejskie baby , jak i chłopy. Dzieci się na to przyglądają , a następnie robią to samo. Tam nie ma czasu na okazywanie miłości, bo trzeba w polu zapierniczać. Tam się płodzi dzieci po to , aby było więcej rąk do pracy, a nie po to , aby z tego dzieciaka wyrósł porządny człowiek, znający słowo KO... rozwiń
Avatar
lula / 12 lipca 2009 o 12:51
0
Tak to nie tylko bestie,oprawcy czy od alkoholu wypaczeni deb***e!!!!!!!!!Najgorsze jest to ze ta znieczulica dotyczy tak sądzę ok 90% spoleczeństwa.Taki idiota nie będzie cierpial w swoim życiu,bo przeplynie na alkoholowej tratwie i zdechnie pod plotem od wódy jak zwierze.Bolesne jest to ze zwierzęta są bezbronne,uwiązane,i oglupione,bo reka ktora karmi zadaje straszliwą krzywdę.Na wsiach jest to nagminne,nic nie poradzimy.Czlowiek potrafi takie zwierze wywieżć do lasu przymocować na wnyku i udusić albo śrutówką zastrzelić,bo PIES ZA DUZO JE!!!!!!!! I wtedy bierze sie drugiego mniejszego pieska dopóki znow za duzo nie będzie jadl,ale na tym polega różnica ,ze te malo cierpią.Cywilizowany sąd w takich przypadkach to za malo,zadać ból takiemu deb***owi,to również za malo,taka rozbudowana agresja i znieczulica powoduje brak reakcji organizmu na zadawane fizyczne cierpienia a co mówić o cywilizowanym ukaraniu.Może blużnie,ale kara śmierci naprawdę w naszym cywilizowanym kraju jest wskazana,albo więzienia na ARKTYCE.Jeszcze każda cząstka ciala mnie boli,nie ochlonęlam po tym artykule.Cieszę się,ze jednak są wśród nas tacy co jeszcze reagują na krzywdę.Dziękuję tym osobom.
Tak to nie tylko bestie,oprawcy czy od alkoholu wypaczeni deb***e!!!!!!!!!Najgorsze jest to ze ta znieczulica dotyczy tak sądzę ok 90% spoleczeństwa.Taki idiota nie będzie cierpial w swoim życiu,bo przeplynie na alkoholowej tratwie i zdechnie pod plotem od wódy jak zwierze.Bolesne jest to ze zwierzęta są bezbronne,uwiązane,i oglupione,bo reka ktora karmi zadaje straszliwą krzywdę.Na wsiach jest to nagminne,nic nie poradzimy.Czlowiek potrafi takie zwierze wywieżć do lasu przymocować na wnyk... rozwiń
Avatar
bennet / 12 lipca 2009 o 10:20
0
Myślę ,że ten szmaciarz, będzie konał na stare lata w jeszcze gorszych męczarniach , jak to niewinne zwierzę. Takie BYDLĘ (przepraszam zwierzęta), na nic innego nie zasługuje. Ten psina powinien śnić mu się co noc, żeby nie zaznał dziadyga spokoju. Tym , którzy mu towarzyszyli podczas maltretowania psa, życzę tego samego. Takich szlag powinien trafiać ,żeby już nikogo więcej nie skrzywdzili. Od wódy całkiem rozum postradali- bezmózgowce, śmierdziuchy, OPRAWCY !!!!
Avatar
arietta / 11 lipca 2009 o 22:27
0
Nie możemy pozwolić, aby Bestie bezkarnie panoszyły się wśród Nas. Czas położyć kres bestialstwu , jakie nas otacza. WINNY MUSI BYĆ SUROWO UKARANY !!! Jeśli nabierzemy wody w usta, będziemy coraz bardziej zagrożeni. Wystarczy otworzyć pierwsze strony gazet , a to , co czytamy jest wprost przerażające:poderżnął gardło konkubinie, zabił pogrzebaczem znajomego, napadli z nożem przechodnia, wyrzucony na śmietnik noworodek, zadżgał nożem żonę itd,itd.To się Normalnemu człowiekowi w głowie nie mieści. Najpierw znęcają się nad zwierzętami , a następnie nie mają skrupułów zamordować człowieka....Jeśli nadal sędziowie będą wydawali takie śmieszne wyroki dla sprawców zbrodni (dotyczące ludzi i zwierząt), to we własnych domach nie będziemy się czuli bezpiecznie.Nie przymykajmy oczu na jakakolwiek krzywdę wyrządzaną niewinnym istotom. !!!!! Winny zbrodni na tym bestialsko zamordowanym psinie , nie może się czuć BEZKARNY, podobnie jak pozostali zbrodniarze. My , jako społeczeństwo, powinniśmy ich traktować , jak zło konieczne. Pokazywać ,że dla Nas są tacy OPRAWCY NIC NIE ZNACZĄCYMI CHWASTAMI, które należy niszczyć na każdym kroku. Wbrew pozorom możemy wiele.Omijać to coś z daleka , nie rozmawiać z nim, nie pomagać mu w potrzebie, spluwać przechodząc obok niego itd. Taka kara będzie skuteczniejsza od 1 roku pozbawienia wolności (śmieszny wyrok za zamordowanie w tak okrutny sposób niewinnej , bezbronnej, przywiązanej na łańcuchu żywej istoty). Nie bójmy się mówić głośno, tego , co Nas boli !!!! Pamiętajmy ,że cyt:,,Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych"....,, Spieszmy się więc kochać zwierzęta, bo tak szybko umierają i tak bardzo cierpią" (Magdalena Środa).
Nie możemy pozwolić, aby Bestie bezkarnie panoszyły się wśród Nas. Czas położyć kres bestialstwu , jakie nas otacza. WINNY MUSI BYĆ SUROWO UKARANY !!! Jeśli nabierzemy wody w usta, będziemy coraz bardziej zagrożeni. Wystarczy otworzyć pierwsze strony gazet , a to , co czytamy jest wprost przerażające:poderżnął gardło konkubinie, zabił pogrzebaczem znajomego, napadli z nożem przechodnia, wyrzucony na śmietnik noworodek, zadżgał nożem żonę itd,itd.To się Normalnemu człowiekowi w głowie nie mieści. Najpierw znęcają się nad zwierzęta... rozwiń
Avatar
arietta / 11 lipca 2009 o 18:55
0
emir napisał:
Czy moge prosić o podanie bliżśzych danych tego księdza z Tomaszowic. Fundacja zwróci sie do niego i do jego zwierzchnika - biskupa; taka postawa MUSI spotkać się z reakcją; Kościół, jako niezaprzeczalny autorytet moralny dla wiernych, nie od dziś robi najgorszą z możliwych robotę, utwierdzajać wiernych w przeświadczeniu,że zwierzę jest rzecza, a jego dręczenie i zabijanie to nie grzech.!

Nazwiska księdza z Tomaszowic niestety nie pamiętam, było ono podawane na forum dotyczącym spalenia żywcem szczeniaka husky przez trzech małoletnich sprawców . Po tym przykrym zajściu jedna z osób, która bezpośrednio zaangażowała się , aby surowo ukarać tych małoletnich zabójców, udała się do księdza, aby o tym przykrym incydencie porozmawiał z parafinami. Obiecał jej ,że poruszy ten temat i jakie było jej zdziwienie znajomej,jak na niedzielnej mszy( na którą udała się z Lublina ) usłyszała na kazaniu, ze ważniejsza jest aborcja 14-letniej dziewczyny, a to był tylko pies....Nazwisko księdza nie trudno znależć, bo zapewne dalej pełni funkcję proboszcza w Tomaszewicach. Pragnę dodać ,że zwracaliśmy się w tej bulwersującej sprawie do Kurii, ale żadnego odzewu nie ma do dzisiaj. Pisaliśmy komentarze w Księdze Gości Kościoła w Tomaszewicach, ale ksiądz ją zablokował. Podaję stronkę , która może Ci coś więcej powie www.tomaszowice.kuria.lublin.pl. Ksiądz proboszcz jest dr nauk filozoficznych. Przypuszczam ,ze do tej pory pełni swoją funkcję, jako,, przykładny" proboszcz.

Nazwiska księdza z Tomaszowic niestety nie pamiętam, było ono podawane na forum dotyczącym spalenia żywcem szczeniaka husky przez trzech małoletnich sprawców . Po tym przykrym zajściu jedna z osób, która bezpośrednio zaangażowała się , aby surowo ukarać tych małoletnich zabójców, udała się do księdza, aby o tym przykrym incydencie porozmawiał z parafinami. Obiecał jej ,że poruszy ten temat i jakie było jej zdziwienie znajomej,jak na niedzielnej mszy( na którą udała się z Lublina ) usłyszała na kazaniu, ze ważniejsza jest ... rozwiń
Avatar
zazul / 11 lipca 2009 o 18:25
0
no name napisał:
Nie.
Ksiądz dziwił się dlaczego ta sprawa wywołuje takie poruszenie, bo przecież "TO TYLKO ZWIERZĘ".
I dlatego wśród nas wywołalo to takie oburzenie.
Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sa księża i księżą. Duszpasterze i wyrobnicy. Nie potępiamy wszystkich.


Nie jestem księdzem, ale to chyba w tym kontekście nie ma znaczenia. Oczywiście katowanie zwierząt i ludzi nie mieści się w kanonie religii katolickiej. "tylko zwierzę" chyba było niefortunnym wyrażeniem, mającym pewnie - tak myślę - oddać stopniowalność zła (wobec zwierząt i ludzi), o której wspomniałem. Czasem i księdzu zabraknie może natchnienia Ducha Świętego i właściwego słowa, aby przekonać. Trzeba się modlić, by miało to miejsce jak najrzadziej.

A swoją drogą dlaczego niektórzy ludzie, i wcale nie tylko niedoświadczeni, mają tak okrutny stosunek do istot bezbronnych - tego nie rozumiem i to mnie oburza. Cieszę się, ze młodzi ludzie są tak wrażliwi na zło w każdej postaci, bo nie można tego tolerować.


Nie jestem księdzem, ale to chyba w tym kontekście nie ma znaczenia. Oczywiście katowanie zwierząt i ludzi nie mieści się w kanonie religii katolickiej. "tylko zwierzę" chyba było niefortunnym wyrażeniem, mającym pewnie - tak myślę - oddać stopniowalność zła (wobec zwierząt i ludzi), o której wspomniałem. Czasem i księdzu zabraknie może natchnienia Ducha Świętego i właściwego słowa, aby przekonać. Trzeba się modlić, by miało to miejsce jak najrzadziej.

A swoją drogą dlaczego niektórzy ludzie,... rozwiń
Avatar
no name / 11 lipca 2009 o 13:11
0
zazul napisał:
Ależ Kościół to również franciszkanie i bernardyni.. dlaczego tak uogólniacie?
Ja też się nie zgadzam z takimi aktami bestialstwa, i chyba nikt w Kościele Katolickim nie jest za katowaniem zwierząt. Być może (nie wiem nic o tej sprawie z Tomaszowic, dopiero teraz się dowiaduję) być może ten ks. proboszcz miał na myśli nie to, że psa można skatować, gdyż nie ma duszy itd., bo przecież nawet jeśli nie ma duszy, to nie jest powód, by go katować. Zapewne szło o to, ze gdyby tak samo postąpiono z człowiekiem, byłoby to - o ile zło jest stopniowalne - jeszcze gorsze.
Jestem wrażliwy na krzywdę ludzi i zwierząt, zwłaszcza pewnie zwierząt i dzieci, bo toto bezbronne. I jestem wierzący. Wyznania katolickiego. Nie widzę sprzeczności.

Nie.
Ksiądz dziwił się dlaczego ta sprawa wywołuje takie poruszenie, bo przecież "TO TYLKO ZWIERZĘ".
I dlatego wśród nas wywołalo to takie oburzenie.
Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sa księża i księżą. Duszpasterze i wyrobnicy. Nie potępiamy wszystkich.

Nie.
Ksiądz dziwił się dlaczego ta sprawa wywołuje takie poruszenie, bo przecież "TO TYLKO ZWIERZĘ".
I dlatego wśród nas wywołalo to takie oburzenie.
Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sa księża i księżą. Duszpasterze i wyrobnicy. Nie potępiamy wszystkich. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 10 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 5 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 4 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 5

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 124 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 26

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!