Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 lipca 2009 r.
14:04
Edytuj ten wpis

Policja zatrzymała podejrzanego o zmasakrowanie psa

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 34 A A

Policja już wie, kto mógł skatować psa we wsi Rudki koło Kraśnika. Mężczyźnie grozi rok więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według mieszkańców wsi Piotr R. najpierw pił alkohol z kolegami z sąsiedztwa, a potem wziął drewniany drąg i zaczął okładać nim psa uwięzionego na łańcuchu. Zmasakrowany pies ostatkiem sił zerwał się z uwięzi i - jak opowiadają świadkowie - na trzech łapach, bo jedną odrąbał mu oprawca - uciekł do lasu.

Choć wszyscy wiedzieli, kto dopuścił się tego okrucieństwa, sprawca czuł się bezkarny (choć na wszelki wypadek ukrywał się w lesie), bo policja przed dwa tygodnie "nie miała pewności co do osoby". W piątek miała już pewność: To wskazywany przez nas Piotr R. jest podejrzany o znęcanie się nad psem.

- 43 letni Piotr R. mieszkaniec gminy Zakrzówek został właśnie zatrzymany. Przedstawiony mu zostanie zarzut znęcania się nad zwierzęciem - informuje Elżbieta Stanisławek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. - Zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku celem zastosowania środka zapobiegawczego.

O makabrycznym zdarzeniu poinformowała nas Halina Kowalska-Pyłka, szefowa lubelskiego "Animals". Piątkowa informacja o działaniach policji bardzo ją ucieszyła: - Wreszcie po dwóch tygodniach zadziałało prawo. Niech to będzie przestrogą dla wszystkich, którzy sądzą, że mogą bezkarnie znęcać się nad bezbronnymi istotami.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zuza / 14 lipca 2009 o 16:05
0
Zwracamy się z prośbą do redaktorów Dziennika Wschodniego, aby informowali nas o wyrokach , jakie otrzymują sprawcy bestialskich mordów na zwierzętach. To jest tak samo ważne , jak artykuły , jakie zamieszczacie na łamach gazety dotyczące dręczenia zwierząt.Chcemy być informowani o karze , jaka spotyka sprawców, za takie wykroczenia, np- jaki wyrok otrzyma oprawca tego artykułu ....
Avatar
bennet / 13 lipca 2009 o 00:16
0
M napisał:
Ku*wa ja nie mogę tego czytać..Brak mi słów.Skąd w ludziach bierze taka agresja???skąd???jak można wogóle uderzyć psa????dla mnie tacy ludzie to potwory!!dla mnie okrucienstwem jest juz trzymanie psa na lancuchu...A to mi sie w głowie nie mieści..Gdyby na moich oczach działo sie cos takiego to obawiam sie ze w afekcie moglabym zrobic krzywde takiemu oprawcy...nasuwa mi sie to samo pytanie..JAK MOZNA???
mam nadzieje ze ten potwór zdechnie w wielkich męczarniach,i chętie napluła bym mu w twarz

Myślę, że większość osób poparła by Ciebie i zrobiłaby podobnie. Na takie COŚ trzeba pluć , a przede wszystkim omijać z daleka.Dać mu odczuć ,że jest ZEREM.

Myślę, że większość osób poparła by Ciebie i zrobiłaby podobnie. Na takie COŚ trzeba pluć , a przede wszystkim omijać z daleka.Dać mu odczuć ,że jest ZEREM. rozwiń
Avatar
M / 12 lipca 2009 o 20:31
0
Ku*wa ja nie mogę tego czytać..Brak mi słów.Skąd w ludziach bierze taka agresja???skąd???jak można wogóle uderzyć psa????dla mnie tacy ludzie to potwory!!dla mnie okrucienstwem jest juz trzymanie psa na lancuchu...A to mi sie w głowie nie mieści..Gdyby na moich oczach działo sie cos takiego to obawiam sie ze w afekcie moglabym zrobic krzywde takiemu oprawcy...nasuwa mi sie to samo pytanie..JAK MOZNA???
mam nadzieje ze ten potwór zdechnie w wielkich męczarniach,i chętie napluła bym mu w twarz
Avatar
arietta / 12 lipca 2009 o 16:07
0
lula napisał:
Tak to nie tylko bestie,oprawcy czy od alkoholu wypaczeni deb***e!!!!!!!!!Najgorsze jest to ze ta znieczulica dotyczy tak sądzę ok 90% spoleczeństwa.Taki idiota nie będzie cierpial w swoim życiu,bo przeplynie na alkoholowej tratwie i zdechnie pod plotem od wódy jak zwierze.Bolesne jest to ze zwierzęta są bezbronne,uwiązane,i oglupione,bo reka ktora karmi zadaje straszliwą krzywdę.Na wsiach jest to nagminne,nic nie poradzimy.Czlowiek potrafi takie zwierze wywieżć do lasu przymocować na wnyku i udusić albo śrutówką zastrzelić,bo PIES ZA DUZO JE!!!!!!!! I wtedy bierze sie drugiego mniejszego pieska dopóki znow za duzo nie będzie jadl,ale na tym polega różnica ,ze te malo cierpią.Cywilizowany sąd w takich przypadkach to za malo,zadać ból takiemu deb***owi,to również za malo,taka rozbudowana agresja i znieczulica powoduje brak reakcji organizmu na zadawane fizyczne cierpienia a co mówić o cywilizowanym ukaraniu.Może blużnie,ale kara śmierci naprawdę w naszym cywilizowanym kraju jest wskazana,albo więzienia na ARKTYCE.Jeszcze każda cząstka ciala mnie boli,nie ochlonęlam po tym artykule.Cieszę się,ze jednak są wśród nas tacy co jeszcze reagują na krzywdę.Dziękuję tym osobom.

ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ. Największa znieczulica panuje na wsiach, bo tam wszystko , co jest żywe HODUJE się, a nie wychowuje .Najpierw chodzą koło zwierząt domowych, gorzej lub lepiej karmią , a nstępnie z zimną krwią zabijają i to tak wiejskie baby , jak i chłopy. Dzieci się na to przyglądają , a następnie robią to samo. Tam nie ma czasu na okazywanie miłości, bo trzeba w polu zapierniczać. Tam się płodzi dzieci po to , aby było więcej rąk do pracy, a nie po to , aby z tego dzieciaka wyrósł porządny człowiek, znający słowo KOCHAM.Ludzie obdarzeni nawet odrobiną uczucia , nie skrzywdzą innych.

ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ. Największa znieczulica panuje na wsiach, bo tam wszystko , co jest żywe HODUJE się, a nie wychowuje .Najpierw chodzą koło zwierząt domowych, gorzej lub lepiej karmią , a nstępnie z zimną krwią zabijają i to tak wiejskie baby , jak i chłopy. Dzieci się na to przyglądają , a następnie robią to samo. Tam nie ma czasu na okazywanie miłości, bo trzeba w polu zapierniczać. Tam się płodzi dzieci po to , aby było więcej rąk do pracy, a nie po to , aby z tego dzieciaka wyrósł porządny człowiek, znający słowo KO... rozwiń
Avatar
lula / 12 lipca 2009 o 12:51
0
Tak to nie tylko bestie,oprawcy czy od alkoholu wypaczeni deb***e!!!!!!!!!Najgorsze jest to ze ta znieczulica dotyczy tak sądzę ok 90% spoleczeństwa.Taki idiota nie będzie cierpial w swoim życiu,bo przeplynie na alkoholowej tratwie i zdechnie pod plotem od wódy jak zwierze.Bolesne jest to ze zwierzęta są bezbronne,uwiązane,i oglupione,bo reka ktora karmi zadaje straszliwą krzywdę.Na wsiach jest to nagminne,nic nie poradzimy.Czlowiek potrafi takie zwierze wywieżć do lasu przymocować na wnyku i udusić albo śrutówką zastrzelić,bo PIES ZA DUZO JE!!!!!!!! I wtedy bierze sie drugiego mniejszego pieska dopóki znow za duzo nie będzie jadl,ale na tym polega różnica ,ze te malo cierpią.Cywilizowany sąd w takich przypadkach to za malo,zadać ból takiemu deb***owi,to również za malo,taka rozbudowana agresja i znieczulica powoduje brak reakcji organizmu na zadawane fizyczne cierpienia a co mówić o cywilizowanym ukaraniu.Może blużnie,ale kara śmierci naprawdę w naszym cywilizowanym kraju jest wskazana,albo więzienia na ARKTYCE.Jeszcze każda cząstka ciala mnie boli,nie ochlonęlam po tym artykule.Cieszę się,ze jednak są wśród nas tacy co jeszcze reagują na krzywdę.Dziękuję tym osobom.
Tak to nie tylko bestie,oprawcy czy od alkoholu wypaczeni deb***e!!!!!!!!!Najgorsze jest to ze ta znieczulica dotyczy tak sądzę ok 90% spoleczeństwa.Taki idiota nie będzie cierpial w swoim życiu,bo przeplynie na alkoholowej tratwie i zdechnie pod plotem od wódy jak zwierze.Bolesne jest to ze zwierzęta są bezbronne,uwiązane,i oglupione,bo reka ktora karmi zadaje straszliwą krzywdę.Na wsiach jest to nagminne,nic nie poradzimy.Czlowiek potrafi takie zwierze wywieżć do lasu przymocować na wnyk... rozwiń
Avatar
bennet / 12 lipca 2009 o 10:20
0
Myślę ,że ten szmaciarz, będzie konał na stare lata w jeszcze gorszych męczarniach , jak to niewinne zwierzę. Takie BYDLĘ (przepraszam zwierzęta), na nic innego nie zasługuje. Ten psina powinien śnić mu się co noc, żeby nie zaznał dziadyga spokoju. Tym , którzy mu towarzyszyli podczas maltretowania psa, życzę tego samego. Takich szlag powinien trafiać ,żeby już nikogo więcej nie skrzywdzili. Od wódy całkiem rozum postradali- bezmózgowce, śmierdziuchy, OPRAWCY !!!!
Avatar
arietta / 11 lipca 2009 o 22:27
0
Nie możemy pozwolić, aby Bestie bezkarnie panoszyły się wśród Nas. Czas położyć kres bestialstwu , jakie nas otacza. WINNY MUSI BYĆ SUROWO UKARANY !!! Jeśli nabierzemy wody w usta, będziemy coraz bardziej zagrożeni. Wystarczy otworzyć pierwsze strony gazet , a to , co czytamy jest wprost przerażające:poderżnął gardło konkubinie, zabił pogrzebaczem znajomego, napadli z nożem przechodnia, wyrzucony na śmietnik noworodek, zadżgał nożem żonę itd,itd.To się Normalnemu człowiekowi w głowie nie mieści. Najpierw znęcają się nad zwierzętami , a następnie nie mają skrupułów zamordować człowieka....Jeśli nadal sędziowie będą wydawali takie śmieszne wyroki dla sprawców zbrodni (dotyczące ludzi i zwierząt), to we własnych domach nie będziemy się czuli bezpiecznie.Nie przymykajmy oczu na jakakolwiek krzywdę wyrządzaną niewinnym istotom. !!!!! Winny zbrodni na tym bestialsko zamordowanym psinie , nie może się czuć BEZKARNY, podobnie jak pozostali zbrodniarze. My , jako społeczeństwo, powinniśmy ich traktować , jak zło konieczne. Pokazywać ,że dla Nas są tacy OPRAWCY NIC NIE ZNACZĄCYMI CHWASTAMI, które należy niszczyć na każdym kroku. Wbrew pozorom możemy wiele.Omijać to coś z daleka , nie rozmawiać z nim, nie pomagać mu w potrzebie, spluwać przechodząc obok niego itd. Taka kara będzie skuteczniejsza od 1 roku pozbawienia wolności (śmieszny wyrok za zamordowanie w tak okrutny sposób niewinnej , bezbronnej, przywiązanej na łańcuchu żywej istoty). Nie bójmy się mówić głośno, tego , co Nas boli !!!! Pamiętajmy ,że cyt:,,Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych"....,, Spieszmy się więc kochać zwierzęta, bo tak szybko umierają i tak bardzo cierpią" (Magdalena Środa).
Nie możemy pozwolić, aby Bestie bezkarnie panoszyły się wśród Nas. Czas położyć kres bestialstwu , jakie nas otacza. WINNY MUSI BYĆ SUROWO UKARANY !!! Jeśli nabierzemy wody w usta, będziemy coraz bardziej zagrożeni. Wystarczy otworzyć pierwsze strony gazet , a to , co czytamy jest wprost przerażające:poderżnął gardło konkubinie, zabił pogrzebaczem znajomego, napadli z nożem przechodnia, wyrzucony na śmietnik noworodek, zadżgał nożem żonę itd,itd.To się Normalnemu człowiekowi w głowie nie mieści. Najpierw znęcają się nad zwierzęta... rozwiń
Avatar
arietta / 11 lipca 2009 o 18:55
0
emir napisał:
Czy moge prosić o podanie bliżśzych danych tego księdza z Tomaszowic. Fundacja zwróci sie do niego i do jego zwierzchnika - biskupa; taka postawa MUSI spotkać się z reakcją; Kościół, jako niezaprzeczalny autorytet moralny dla wiernych, nie od dziś robi najgorszą z możliwych robotę, utwierdzajać wiernych w przeświadczeniu,że zwierzę jest rzecza, a jego dręczenie i zabijanie to nie grzech.!

Nazwiska księdza z Tomaszowic niestety nie pamiętam, było ono podawane na forum dotyczącym spalenia żywcem szczeniaka husky przez trzech małoletnich sprawców . Po tym przykrym zajściu jedna z osób, która bezpośrednio zaangażowała się , aby surowo ukarać tych małoletnich zabójców, udała się do księdza, aby o tym przykrym incydencie porozmawiał z parafinami. Obiecał jej ,że poruszy ten temat i jakie było jej zdziwienie znajomej,jak na niedzielnej mszy( na którą udała się z Lublina ) usłyszała na kazaniu, ze ważniejsza jest aborcja 14-letniej dziewczyny, a to był tylko pies....Nazwisko księdza nie trudno znależć, bo zapewne dalej pełni funkcję proboszcza w Tomaszewicach. Pragnę dodać ,że zwracaliśmy się w tej bulwersującej sprawie do Kurii, ale żadnego odzewu nie ma do dzisiaj. Pisaliśmy komentarze w Księdze Gości Kościoła w Tomaszewicach, ale ksiądz ją zablokował. Podaję stronkę , która może Ci coś więcej powie www.tomaszowice.kuria.lublin.pl. Ksiądz proboszcz jest dr nauk filozoficznych. Przypuszczam ,ze do tej pory pełni swoją funkcję, jako,, przykładny" proboszcz.

Nazwiska księdza z Tomaszowic niestety nie pamiętam, było ono podawane na forum dotyczącym spalenia żywcem szczeniaka husky przez trzech małoletnich sprawców . Po tym przykrym zajściu jedna z osób, która bezpośrednio zaangażowała się , aby surowo ukarać tych małoletnich zabójców, udała się do księdza, aby o tym przykrym incydencie porozmawiał z parafinami. Obiecał jej ,że poruszy ten temat i jakie było jej zdziwienie znajomej,jak na niedzielnej mszy( na którą udała się z Lublina ) usłyszała na kazaniu, ze ważniejsza jest ... rozwiń
Avatar
zazul / 11 lipca 2009 o 18:25
0
no name napisał:
Nie.
Ksiądz dziwił się dlaczego ta sprawa wywołuje takie poruszenie, bo przecież "TO TYLKO ZWIERZĘ".
I dlatego wśród nas wywołalo to takie oburzenie.
Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sa księża i księżą. Duszpasterze i wyrobnicy. Nie potępiamy wszystkich.


Nie jestem księdzem, ale to chyba w tym kontekście nie ma znaczenia. Oczywiście katowanie zwierząt i ludzi nie mieści się w kanonie religii katolickiej. "tylko zwierzę" chyba było niefortunnym wyrażeniem, mającym pewnie - tak myślę - oddać stopniowalność zła (wobec zwierząt i ludzi), o której wspomniałem. Czasem i księdzu zabraknie może natchnienia Ducha Świętego i właściwego słowa, aby przekonać. Trzeba się modlić, by miało to miejsce jak najrzadziej.

A swoją drogą dlaczego niektórzy ludzie, i wcale nie tylko niedoświadczeni, mają tak okrutny stosunek do istot bezbronnych - tego nie rozumiem i to mnie oburza. Cieszę się, ze młodzi ludzie są tak wrażliwi na zło w każdej postaci, bo nie można tego tolerować.


Nie jestem księdzem, ale to chyba w tym kontekście nie ma znaczenia. Oczywiście katowanie zwierząt i ludzi nie mieści się w kanonie religii katolickiej. "tylko zwierzę" chyba było niefortunnym wyrażeniem, mającym pewnie - tak myślę - oddać stopniowalność zła (wobec zwierząt i ludzi), o której wspomniałem. Czasem i księdzu zabraknie może natchnienia Ducha Świętego i właściwego słowa, aby przekonać. Trzeba się modlić, by miało to miejsce jak najrzadziej.

A swoją drogą dlaczego niektórzy ludzie,... rozwiń
Avatar
no name / 11 lipca 2009 o 13:11
0
zazul napisał:
Ależ Kościół to również franciszkanie i bernardyni.. dlaczego tak uogólniacie?
Ja też się nie zgadzam z takimi aktami bestialstwa, i chyba nikt w Kościele Katolickim nie jest za katowaniem zwierząt. Być może (nie wiem nic o tej sprawie z Tomaszowic, dopiero teraz się dowiaduję) być może ten ks. proboszcz miał na myśli nie to, że psa można skatować, gdyż nie ma duszy itd., bo przecież nawet jeśli nie ma duszy, to nie jest powód, by go katować. Zapewne szło o to, ze gdyby tak samo postąpiono z człowiekiem, byłoby to - o ile zło jest stopniowalne - jeszcze gorsze.
Jestem wrażliwy na krzywdę ludzi i zwierząt, zwłaszcza pewnie zwierząt i dzieci, bo toto bezbronne. I jestem wierzący. Wyznania katolickiego. Nie widzę sprzeczności.

Nie.
Ksiądz dziwił się dlaczego ta sprawa wywołuje takie poruszenie, bo przecież "TO TYLKO ZWIERZĘ".
I dlatego wśród nas wywołalo to takie oburzenie.
Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sa księża i księżą. Duszpasterze i wyrobnicy. Nie potępiamy wszystkich.

Nie.
Ksiądz dziwił się dlaczego ta sprawa wywołuje takie poruszenie, bo przecież "TO TYLKO ZWIERZĘ".
I dlatego wśród nas wywołalo to takie oburzenie.
Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sa księża i księżą. Duszpasterze i wyrobnicy. Nie potępiamy wszystkich. rozwiń
Avatar
zuza / 14 lipca 2009 o 16:05
0
Zwracamy się z prośbą do redaktorów Dziennika Wschodniego, aby informowali nas o wyrokach , jakie otrzymują sprawcy bestialskich mordów na zwierzętach. To jest tak samo ważne , jak artykuły , jakie zamieszczacie na łamach gazety dotyczące dręczenia zwierząt.Chcemy być informowani o karze , jaka spotyka sprawców, za takie wykroczenia, np- jaki wyrok otrzyma oprawca tego artykułu ....
Avatar
bennet / 13 lipca 2009 o 00:16
0
M napisał:
Ku*wa ja nie mogę tego czytać..Brak mi słów.Skąd w ludziach bierze taka agresja???skąd???jak można wogóle uderzyć psa????dla mnie tacy ludzie to potwory!!dla mnie okrucienstwem jest juz trzymanie psa na lancuchu...A to mi sie w głowie nie mieści..Gdyby na moich oczach działo sie cos takiego to obawiam sie ze w afekcie moglabym zrobic krzywde takiemu oprawcy...nasuwa mi sie to samo pytanie..JAK MOZNA???
mam nadzieje ze ten potwór zdechnie w wielkich męczarniach,i chętie napluła bym mu w twarz

Myślę, że większość osób poparła by Ciebie i zrobiłaby podobnie. Na takie COŚ trzeba pluć , a przede wszystkim omijać z daleka.Dać mu odczuć ,że jest ZEREM.

Myślę, że większość osób poparła by Ciebie i zrobiłaby podobnie. Na takie COŚ trzeba pluć , a przede wszystkim omijać z daleka.Dać mu odczuć ,że jest ZEREM. rozwiń
Avatar
M / 12 lipca 2009 o 20:31
0
Ku*wa ja nie mogę tego czytać..Brak mi słów.Skąd w ludziach bierze taka agresja???skąd???jak można wogóle uderzyć psa????dla mnie tacy ludzie to potwory!!dla mnie okrucienstwem jest juz trzymanie psa na lancuchu...A to mi sie w głowie nie mieści..Gdyby na moich oczach działo sie cos takiego to obawiam sie ze w afekcie moglabym zrobic krzywde takiemu oprawcy...nasuwa mi sie to samo pytanie..JAK MOZNA???
mam nadzieje ze ten potwór zdechnie w wielkich męczarniach,i chętie napluła bym mu w twarz
Avatar
arietta / 12 lipca 2009 o 16:07
0
lula napisał:
Tak to nie tylko bestie,oprawcy czy od alkoholu wypaczeni deb***e!!!!!!!!!Najgorsze jest to ze ta znieczulica dotyczy tak sądzę ok 90% spoleczeństwa.Taki idiota nie będzie cierpial w swoim życiu,bo przeplynie na alkoholowej tratwie i zdechnie pod plotem od wódy jak zwierze.Bolesne jest to ze zwierzęta są bezbronne,uwiązane,i oglupione,bo reka ktora karmi zadaje straszliwą krzywdę.Na wsiach jest to nagminne,nic nie poradzimy.Czlowiek potrafi takie zwierze wywieżć do lasu przymocować na wnyku i udusić albo śrutówką zastrzelić,bo PIES ZA DUZO JE!!!!!!!! I wtedy bierze sie drugiego mniejszego pieska dopóki znow za duzo nie będzie jadl,ale na tym polega różnica ,ze te malo cierpią.Cywilizowany sąd w takich przypadkach to za malo,zadać ból takiemu deb***owi,to również za malo,taka rozbudowana agresja i znieczulica powoduje brak reakcji organizmu na zadawane fizyczne cierpienia a co mówić o cywilizowanym ukaraniu.Może blużnie,ale kara śmierci naprawdę w naszym cywilizowanym kraju jest wskazana,albo więzienia na ARKTYCE.Jeszcze każda cząstka ciala mnie boli,nie ochlonęlam po tym artykule.Cieszę się,ze jednak są wśród nas tacy co jeszcze reagują na krzywdę.Dziękuję tym osobom.

ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ. Największa znieczulica panuje na wsiach, bo tam wszystko , co jest żywe HODUJE się, a nie wychowuje .Najpierw chodzą koło zwierząt domowych, gorzej lub lepiej karmią , a nstępnie z zimną krwią zabijają i to tak wiejskie baby , jak i chłopy. Dzieci się na to przyglądają , a następnie robią to samo. Tam nie ma czasu na okazywanie miłości, bo trzeba w polu zapierniczać. Tam się płodzi dzieci po to , aby było więcej rąk do pracy, a nie po to , aby z tego dzieciaka wyrósł porządny człowiek, znający słowo KOCHAM.Ludzie obdarzeni nawet odrobiną uczucia , nie skrzywdzą innych.

ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ. Największa znieczulica panuje na wsiach, bo tam wszystko , co jest żywe HODUJE się, a nie wychowuje .Najpierw chodzą koło zwierząt domowych, gorzej lub lepiej karmią , a nstępnie z zimną krwią zabijają i to tak wiejskie baby , jak i chłopy. Dzieci się na to przyglądają , a następnie robią to samo. Tam nie ma czasu na okazywanie miłości, bo trzeba w polu zapierniczać. Tam się płodzi dzieci po to , aby było więcej rąk do pracy, a nie po to , aby z tego dzieciaka wyrósł porządny człowiek, znający słowo KO... rozwiń
Avatar
lula / 12 lipca 2009 o 12:51
0
Tak to nie tylko bestie,oprawcy czy od alkoholu wypaczeni deb***e!!!!!!!!!Najgorsze jest to ze ta znieczulica dotyczy tak sądzę ok 90% spoleczeństwa.Taki idiota nie będzie cierpial w swoim życiu,bo przeplynie na alkoholowej tratwie i zdechnie pod plotem od wódy jak zwierze.Bolesne jest to ze zwierzęta są bezbronne,uwiązane,i oglupione,bo reka ktora karmi zadaje straszliwą krzywdę.Na wsiach jest to nagminne,nic nie poradzimy.Czlowiek potrafi takie zwierze wywieżć do lasu przymocować na wnyku i udusić albo śrutówką zastrzelić,bo PIES ZA DUZO JE!!!!!!!! I wtedy bierze sie drugiego mniejszego pieska dopóki znow za duzo nie będzie jadl,ale na tym polega różnica ,ze te malo cierpią.Cywilizowany sąd w takich przypadkach to za malo,zadać ból takiemu deb***owi,to również za malo,taka rozbudowana agresja i znieczulica powoduje brak reakcji organizmu na zadawane fizyczne cierpienia a co mówić o cywilizowanym ukaraniu.Może blużnie,ale kara śmierci naprawdę w naszym cywilizowanym kraju jest wskazana,albo więzienia na ARKTYCE.Jeszcze każda cząstka ciala mnie boli,nie ochlonęlam po tym artykule.Cieszę się,ze jednak są wśród nas tacy co jeszcze reagują na krzywdę.Dziękuję tym osobom.
Tak to nie tylko bestie,oprawcy czy od alkoholu wypaczeni deb***e!!!!!!!!!Najgorsze jest to ze ta znieczulica dotyczy tak sądzę ok 90% spoleczeństwa.Taki idiota nie będzie cierpial w swoim życiu,bo przeplynie na alkoholowej tratwie i zdechnie pod plotem od wódy jak zwierze.Bolesne jest to ze zwierzęta są bezbronne,uwiązane,i oglupione,bo reka ktora karmi zadaje straszliwą krzywdę.Na wsiach jest to nagminne,nic nie poradzimy.Czlowiek potrafi takie zwierze wywieżć do lasu przymocować na wnyk... rozwiń
Avatar
bennet / 12 lipca 2009 o 10:20
0
Myślę ,że ten szmaciarz, będzie konał na stare lata w jeszcze gorszych męczarniach , jak to niewinne zwierzę. Takie BYDLĘ (przepraszam zwierzęta), na nic innego nie zasługuje. Ten psina powinien śnić mu się co noc, żeby nie zaznał dziadyga spokoju. Tym , którzy mu towarzyszyli podczas maltretowania psa, życzę tego samego. Takich szlag powinien trafiać ,żeby już nikogo więcej nie skrzywdzili. Od wódy całkiem rozum postradali- bezmózgowce, śmierdziuchy, OPRAWCY !!!!
Avatar
arietta / 11 lipca 2009 o 22:27
0
Nie możemy pozwolić, aby Bestie bezkarnie panoszyły się wśród Nas. Czas położyć kres bestialstwu , jakie nas otacza. WINNY MUSI BYĆ SUROWO UKARANY !!! Jeśli nabierzemy wody w usta, będziemy coraz bardziej zagrożeni. Wystarczy otworzyć pierwsze strony gazet , a to , co czytamy jest wprost przerażające:poderżnął gardło konkubinie, zabił pogrzebaczem znajomego, napadli z nożem przechodnia, wyrzucony na śmietnik noworodek, zadżgał nożem żonę itd,itd.To się Normalnemu człowiekowi w głowie nie mieści. Najpierw znęcają się nad zwierzętami , a następnie nie mają skrupułów zamordować człowieka....Jeśli nadal sędziowie będą wydawali takie śmieszne wyroki dla sprawców zbrodni (dotyczące ludzi i zwierząt), to we własnych domach nie będziemy się czuli bezpiecznie.Nie przymykajmy oczu na jakakolwiek krzywdę wyrządzaną niewinnym istotom. !!!!! Winny zbrodni na tym bestialsko zamordowanym psinie , nie może się czuć BEZKARNY, podobnie jak pozostali zbrodniarze. My , jako społeczeństwo, powinniśmy ich traktować , jak zło konieczne. Pokazywać ,że dla Nas są tacy OPRAWCY NIC NIE ZNACZĄCYMI CHWASTAMI, które należy niszczyć na każdym kroku. Wbrew pozorom możemy wiele.Omijać to coś z daleka , nie rozmawiać z nim, nie pomagać mu w potrzebie, spluwać przechodząc obok niego itd. Taka kara będzie skuteczniejsza od 1 roku pozbawienia wolności (śmieszny wyrok za zamordowanie w tak okrutny sposób niewinnej , bezbronnej, przywiązanej na łańcuchu żywej istoty). Nie bójmy się mówić głośno, tego , co Nas boli !!!! Pamiętajmy ,że cyt:,,Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych"....,, Spieszmy się więc kochać zwierzęta, bo tak szybko umierają i tak bardzo cierpią" (Magdalena Środa).
Nie możemy pozwolić, aby Bestie bezkarnie panoszyły się wśród Nas. Czas położyć kres bestialstwu , jakie nas otacza. WINNY MUSI BYĆ SUROWO UKARANY !!! Jeśli nabierzemy wody w usta, będziemy coraz bardziej zagrożeni. Wystarczy otworzyć pierwsze strony gazet , a to , co czytamy jest wprost przerażające:poderżnął gardło konkubinie, zabił pogrzebaczem znajomego, napadli z nożem przechodnia, wyrzucony na śmietnik noworodek, zadżgał nożem żonę itd,itd.To się Normalnemu człowiekowi w głowie nie mieści. Najpierw znęcają się nad zwierzęta... rozwiń
Avatar
arietta / 11 lipca 2009 o 18:55
0
emir napisał:
Czy moge prosić o podanie bliżśzych danych tego księdza z Tomaszowic. Fundacja zwróci sie do niego i do jego zwierzchnika - biskupa; taka postawa MUSI spotkać się z reakcją; Kościół, jako niezaprzeczalny autorytet moralny dla wiernych, nie od dziś robi najgorszą z możliwych robotę, utwierdzajać wiernych w przeświadczeniu,że zwierzę jest rzecza, a jego dręczenie i zabijanie to nie grzech.!

Nazwiska księdza z Tomaszowic niestety nie pamiętam, było ono podawane na forum dotyczącym spalenia żywcem szczeniaka husky przez trzech małoletnich sprawców . Po tym przykrym zajściu jedna z osób, która bezpośrednio zaangażowała się , aby surowo ukarać tych małoletnich zabójców, udała się do księdza, aby o tym przykrym incydencie porozmawiał z parafinami. Obiecał jej ,że poruszy ten temat i jakie było jej zdziwienie znajomej,jak na niedzielnej mszy( na którą udała się z Lublina ) usłyszała na kazaniu, ze ważniejsza jest aborcja 14-letniej dziewczyny, a to był tylko pies....Nazwisko księdza nie trudno znależć, bo zapewne dalej pełni funkcję proboszcza w Tomaszewicach. Pragnę dodać ,że zwracaliśmy się w tej bulwersującej sprawie do Kurii, ale żadnego odzewu nie ma do dzisiaj. Pisaliśmy komentarze w Księdze Gości Kościoła w Tomaszewicach, ale ksiądz ją zablokował. Podaję stronkę , która może Ci coś więcej powie www.tomaszowice.kuria.lublin.pl. Ksiądz proboszcz jest dr nauk filozoficznych. Przypuszczam ,ze do tej pory pełni swoją funkcję, jako,, przykładny" proboszcz.

Nazwiska księdza z Tomaszowic niestety nie pamiętam, było ono podawane na forum dotyczącym spalenia żywcem szczeniaka husky przez trzech małoletnich sprawców . Po tym przykrym zajściu jedna z osób, która bezpośrednio zaangażowała się , aby surowo ukarać tych małoletnich zabójców, udała się do księdza, aby o tym przykrym incydencie porozmawiał z parafinami. Obiecał jej ,że poruszy ten temat i jakie było jej zdziwienie znajomej,jak na niedzielnej mszy( na którą udała się z Lublina ) usłyszała na kazaniu, ze ważniejsza jest ... rozwiń
Avatar
zazul / 11 lipca 2009 o 18:25
0
no name napisał:
Nie.
Ksiądz dziwił się dlaczego ta sprawa wywołuje takie poruszenie, bo przecież "TO TYLKO ZWIERZĘ".
I dlatego wśród nas wywołalo to takie oburzenie.
Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sa księża i księżą. Duszpasterze i wyrobnicy. Nie potępiamy wszystkich.


Nie jestem księdzem, ale to chyba w tym kontekście nie ma znaczenia. Oczywiście katowanie zwierząt i ludzi nie mieści się w kanonie religii katolickiej. "tylko zwierzę" chyba było niefortunnym wyrażeniem, mającym pewnie - tak myślę - oddać stopniowalność zła (wobec zwierząt i ludzi), o której wspomniałem. Czasem i księdzu zabraknie może natchnienia Ducha Świętego i właściwego słowa, aby przekonać. Trzeba się modlić, by miało to miejsce jak najrzadziej.

A swoją drogą dlaczego niektórzy ludzie, i wcale nie tylko niedoświadczeni, mają tak okrutny stosunek do istot bezbronnych - tego nie rozumiem i to mnie oburza. Cieszę się, ze młodzi ludzie są tak wrażliwi na zło w każdej postaci, bo nie można tego tolerować.


Nie jestem księdzem, ale to chyba w tym kontekście nie ma znaczenia. Oczywiście katowanie zwierząt i ludzi nie mieści się w kanonie religii katolickiej. "tylko zwierzę" chyba było niefortunnym wyrażeniem, mającym pewnie - tak myślę - oddać stopniowalność zła (wobec zwierząt i ludzi), o której wspomniałem. Czasem i księdzu zabraknie może natchnienia Ducha Świętego i właściwego słowa, aby przekonać. Trzeba się modlić, by miało to miejsce jak najrzadziej.

A swoją drogą dlaczego niektórzy ludzie,... rozwiń
Avatar
no name / 11 lipca 2009 o 13:11
0
zazul napisał:
Ależ Kościół to również franciszkanie i bernardyni.. dlaczego tak uogólniacie?
Ja też się nie zgadzam z takimi aktami bestialstwa, i chyba nikt w Kościele Katolickim nie jest za katowaniem zwierząt. Być może (nie wiem nic o tej sprawie z Tomaszowic, dopiero teraz się dowiaduję) być może ten ks. proboszcz miał na myśli nie to, że psa można skatować, gdyż nie ma duszy itd., bo przecież nawet jeśli nie ma duszy, to nie jest powód, by go katować. Zapewne szło o to, ze gdyby tak samo postąpiono z człowiekiem, byłoby to - o ile zło jest stopniowalne - jeszcze gorsze.
Jestem wrażliwy na krzywdę ludzi i zwierząt, zwłaszcza pewnie zwierząt i dzieci, bo toto bezbronne. I jestem wierzący. Wyznania katolickiego. Nie widzę sprzeczności.

Nie.
Ksiądz dziwił się dlaczego ta sprawa wywołuje takie poruszenie, bo przecież "TO TYLKO ZWIERZĘ".
I dlatego wśród nas wywołalo to takie oburzenie.
Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sa księża i księżą. Duszpasterze i wyrobnicy. Nie potępiamy wszystkich.

Nie.
Ksiądz dziwił się dlaczego ta sprawa wywołuje takie poruszenie, bo przecież "TO TYLKO ZWIERZĘ".
I dlatego wśród nas wywołalo to takie oburzenie.
Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sa księża i księżą. Duszpasterze i wyrobnicy. Nie potępiamy wszystkich. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozpoczął się proces matki, która wyrzuciła noworodka z okna. "Nie wiedziałam co robię"
film

Rozpoczął się proces matki, która wyrzuciła noworodka z okna. "Nie wiedziałam co robię" 0 0

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie rozpoczął się proces Pauli S., 24-letniej mieszkanki Szczecinka, która w ubiegłym roku, zaraz po porodzie, wyrzuciła swojego synka z pierwszego piętra.

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto 0 0

2 promile alkoholu miał 22-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat. Chłopak w takim stanie prowadził auto, mimo że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji
Alarm 24

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji 3 2

– Od dwóch miesięcy nieregularnie otrzymujemy część pensji – alarmuje jeden z pracowników Ursus Lublin. To, że pensje płacone są ratami – ze względu na zajęcia komornicze – potwierdza doradca restrukturyzacyjny wyznaczony przez sąd. Tymczasem rzecznik spółki przekonuje, że to nieprawda.

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce
film

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce 0 0

Znany amerykański operator filmowy Matthew L. został zatrzymany przez policję w Bydgoszczy. Operator miał pobić jednego z ratowników medycznych. Do awantury doszło w poniedziałek nad ranem w jednym z bydgoskich hoteli.

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela
18 listopada 2018, 11:00

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela 1 0

Można wybrać suknię ślubną, zamówić zaproszenia na ślub a nawet wygrać oprawę wesela. Wszystko podczas targów ślubnych w niedzielę w Białej Podlaskiej.

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena
23 listopada 2018, 18:00

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 18 w Teatrze Andersena zaprezentowany zostanie monodram Ja, Maria.

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie
Alarm 24

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie 1 2

Sezon na grillowanie wprawdzie już się skończył, ale niektórym nie przeszkadza to… palić śmieci. Do takiej sytuacji miało dojść na osiedlu im. Zygmunta Krasińskiego. Administracja twierdzi, że palenie śmieci było, ale tylko papierów.

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie
film

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie 0 0

Reprezentacja Polski kończy zgrupowanie w Gdańsku, gdzie dzisiaj zmierzy się towarzysko z Czechami. Początek meczu zaplanowano na godz. 18. Transmisję ze spotkania przeprowadzą stacje: TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport. Zawody będzie można zobaczyć także w internecie na stronie: sport.tvp.pl

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate
16 listopada 2018, 20:00

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pracownia Otwarta LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zaprasza na wernisaż wystawy prac Piotra Arnoldesa, który odbędzie się 16 listopada o godz. 20.

Puławy: Zbiórka dla Polaków na Białorusi i Ukrainie

Puławy: Zbiórka dla Polaków na Białorusi i Ukrainie 3 0

Konserwy, makaron, cukier, mąkę, kakao, słodycze oraz inne produkty spożywcze o długim okresie przydatności do spożycia można przynosić do Pałacu Czartoryskich w Puławach. Trwa zbiórka dla Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie.

Rodzice do nauczycieli: Nie odpytujcie dzieci, gdy są zmęczone lub smutne

Rodzice do nauczycieli: Nie odpytujcie dzieci, gdy są zmęczone lub smutne 161 16

Dom to nie filia szkoły – pod taką nazwą ruszyła akcja zachęcająca nauczycieli, by nie zadawali prac domowych lub robili to tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią nie ustępują. Zamierzają blokować drogę

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią nie ustępują. Zamierzają blokować drogę 0 6

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie nie rezygnują z zaplanowanej na piątek blokady ul. Betonowej. Skarżą się, że uliczka jest rozjeżdżana przez ciężarówki, których kierowcy nie powinni tu wjeżdżać. Na miejsce wysłano drogówkę, ale zdaniem protestujących mieszkańców, nie rozwiązało to problemu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15.11.2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15.11.2018 0 0

Kazimierskie Zaduszki Artystyczne
17 listopada 2018, 15:00

Kazimierskie Zaduszki Artystyczne 0 0

W sobotę, 17 listopada o godz. 15 w Starej Plebanii w Kazimierzu Dolnym odbędzie się spotkanie poświęcone Andrzejowi Siemińskiemu.

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł 20 17

W piątek dobiega końca piąta kadencja sejmiku województwa lubelskiego. Sprawdziliśmy, dla których radnych była ona najbardziej opłacalna

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!