Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

6 marca 2013 r.
14:25
Edytuj ten wpis

Polska wieś. Tak kiedyś wyglądały przygotowania do wiosny

Autor: Zdjęcie autora łm
0 19 A A

Zbliża się wiosna, dla każdego gospodarza czas szczególnie wzmożonej pracy. A jak kiedyś wyglądały wiosenne przygotowania? Zobaczcie sami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Romek / 8 marca 2013 o 22:01
0
Jestem ciekaw od kiedy to siewnik zaprzęga się do konia a nie konia do siewnika
Avatar
doradca / 7 marca 2013 o 20:18
0
Ja skupiłem się na ciężkiej pracy rolnika opłacalność to inna bajka,relacje cenowe były różne bo zakłady były dotowane,zakłady,a nie rolnik indywidualnie stąd inne relacje ekonomiczne środków produkcji do produktu finalnego rolnika.Radzę poczytać rozprawy naukowe nie wszystkie zostały zmielone na makulaturę.Jako młody chłopak w okresie ferii na Boże Narodzenie podczas dnia poganiałem konie w kieracie,a wieczorem pomagałem przy wialni bo to co się w dzień wymłóciło wieczorem trzeba było odczyścić=mnie chodzi o wielki nakład pracy w gospodarstwie bez mechanizacji.
Ja skupiłem się na ciężkiej pracy rolnika opłacalność to inna bajka,relacje cenowe były różne bo zakłady były dotowane,zakłady,a nie rolnik indywidualnie stąd inne relacje ekonomiczne środków produkcji do produktu finalnego rolnika.Radzę poczytać rozprawy naukowe nie wszystkie zostały zmielone na makulaturę.Jako młody chłopak w okresie ferii na Boże Narodzenie podczas dnia poganiałem konie w kieracie,a wieczorem pomagałem przy wialni bo to co się w dzień wymłóciło wieczorem trzeba było odczyścić=mnie chodzi o wielki nakład pracy w gospodarst... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 7 marca 2013 o 18:48
0
[quote name='doradca' timestamp='1362677950' post='742301']
Tak ciężko jak pracował Polski ROLNIK gdzieś tak do 2000r nie pracował w Polsce nikt ,bo po skończonej pracy w polu i zagrodzie na noc jechał w kolejki do punktów skupu,owoców,warzyw i innych płodów. Do sprzętu zboża siana i okopowych nie było sprzętu,nie wspomnę o omłotach gdzie przy młocarni pracowało około 12 ludzi i trzeba było ich odrobić,wywózka obornika ręczne rozrzucanie ,orka na piechotę za końmi itd.itp.książkę można napisać. Teraz przy umaszynpwieniu to pikuś.Mieszkaniec wsi sam musiał wybudować drogę,świetlicę kościół niekiedy sklep.Ponad 45 lat przepracowałem wśród rolników i jeżeli ktoś ich obraża,to niech przypomni sobie lata do 1972r gdy były obowiązkowe dostawy i rolnik musiał za pół ceny oddawać,ziemniaki,zboże,mleko,mięso i jaja na odbudowę Warszawy i kraju.
[/quote]

[quote name='doradca' timestamp='1362677950' post='742301']
Tak ciężko jak pracował Polski ROLNIK gdzieś tak do 2000r nie pracował w Polsce nikt ,bo po skończonej pracy w polu i zagrodzie na noc jechał w kolejki do punktów skupu,owoców,warzyw i innych płodów. Do sprzętu zboża siana i okopowych nie było sprzętu,nie wspomnę o omłotach gdzie przy młocarni pracowało około 12 ludzi i trzeba było ich odrobić,wywózka obornika ręczne rozrzucanie ,orka na piechotę za końmi itd.itp.książkę można napisać. Teraz przy umaszynpwieniu to pikuś.Mieszkaniec wsi sam musiał wybudować drogę,świetlicę kościół niekiedy sklep.Ponad 45 lat przepracowałem wśród rolników i jeżeli ktoś ich obraża,to niech przypomni sobie lata do 1972r gdy były obowiązkowe dostawy i rolnik musiał za pół ceny oddawać,ziemniaki,zboże,mleko,mięso i jaja na odbudowę Warszawy i kraju.
[/quote]Mówisz o tak zwanym kontyngencie? Nie do końca masz rację: bo chociaż był kontyngent, ale mimo to ludzie mogli się szybciej czegoś "dorobić". Była zupełnie inna relacja cen płodów rolnych do cen towarów pozarolniczych(np.ropy). Więc Twoje dawne "porównania" niewiele mają wspólnego z obecną sytuacją...
[quote name='doradca' timestamp='1362677950' post='742301']
Tak ciężko jak pracował Polski ROLNIK gdzieś tak do 2000r nie pracował w Polsce nikt ,bo po skończonej pracy w polu i zagrodzie na noc jechał w kolejki do punktów skupu,owoców,warzyw i innych płodów. Do sprzętu zboża siana i okopowych nie było sprzętu,nie wspomnę o omłotach gdzie przy młocarni pracowało około 12 ludzi i trzeba było ich odrobić,wywózka obornika ręczne rozrzucanie ,orka na piechotę za końmi itd.itp.książkę można napisać. Teraz przy umaszy... rozwiń
Avatar
ze wsi / 7 marca 2013 o 18:46
0
Tylko GŁUPIEC nie mający pojęcia o pracy i życiu na wsi może nie doceniać ROLNIKA.
Wszystkich,którzy zazdroszczą zapraszam na wieś.
Avatar
doradca / 7 marca 2013 o 18:39
0
Tak ciężko jak pracował Polski ROLNIK gdzieś tak do 2000r nie pracował w Polsce nikt ,bo po skończonej pracy w polu i zagrodzie na noc jechał w kolejki do punktów skupu,owoców,warzyw i innych płodów. Do sprzętu zboża siana i okopowych nie było sprzętu,nie wspomnę o omłotach gdzie przy młocarni pracowało około 12 ludzi i trzeba było ich odrobić,wywózka obornika ręczne rozrzucanie ,orka na piechotę za końmi itd.itp.książkę można napisać. Teraz przy umaszynpwieniu to pikuś.Mieszkaniec wsi sam musiał wybudować drogę,świetlicę kościół niekiedy sklep.Ponad 45 lat przepracowałem wśród rolników i jeżeli ktoś ich obraża,to niech przypomni sobie lata do 1972r gdy były obowiązkowe dostawy i rolnik musiał za pół ceny oddawać,ziemniaki,zboże,mleko,mięso i jaja na odbudowę Warszawy i kraju.
Tak ciężko jak pracował Polski ROLNIK gdzieś tak do 2000r nie pracował w Polsce nikt ,bo po skończonej pracy w polu i zagrodzie na noc jechał w kolejki do punktów skupu,owoców,warzyw i innych płodów. Do sprzętu zboża siana i okopowych nie było sprzętu,nie wspomnę o omłotach gdzie przy młocarni pracowało około 12 ludzi i trzeba było ich odrobić,wywózka obornika ręczne rozrzucanie ,orka na piechotę za końmi itd.itp.książkę można napisać. Teraz przy umaszynpwieniu to pikuś.Mieszkaniec wsi sam musiał wybudować drogę,świetlicę kościół niekiedy sk... rozwiń
Avatar
gość / 7 marca 2013 o 17:40
0
ale patrząc na te zdjęcia (poniekąd) widzę, że przez te 43 lata to niewiele się zmieniło na polskiej wsi -bo nadal często jest tak, iż stare dziadki sieją i sadzą w polu na wiosnę, bo...młodzi są w tym czasie za granicą
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 7 marca 2013 o 17:31
0
[quote name='Franco' timestamp='1362644274' post='742088']
Najlepiej generalizować. Ciekawe na jakiej podstawie stawia pani tezy że teraz wszystkie dzieci na wsi głodne chodzą, a ich rodziców wyzywa od próżniaków. Tak się składa że jak ktoś na wsi pracuję poza rolnictwem, a jest to dzisiaj sytuacja częsta, nie za bardzo ma czas i możliwości żeby hodować świnie czy krowy. Nie zdaje pani sobie sprawy jaka uciążliwa jest teraz hodowla zwierząt. Mam tu na myśli zarówno unijne normy, wszelkie "kwoty mleczne" i tym podobne bzdury, ceny pasz, a także choroby które w ciągu kilku miesięcy potrafią zniszczyć duże stado tak jak działo się w poprzednich latach w przypadku trzody chlewnej. Wbrew powszechnemu wyobrażeniu rolnictwo to praca od świtu do zmierzchu przez cały rok. Patologia zdarza się wszędzie, ale kiedy ja pojadę do miasta i spotkam żulernie która za piątaka chce mi popilnować auta, jakieś łebki próbują ukraść telefon, a na końcu zostane zwyzywany od "wsiórów", albo jeszcze gorzej, nie zakładam automatycznie że mieszkańcy miasta to banda zapijaczonych i zakompleksionych żebraków, nierobów i złodziei.
[/quote]

[quote name='Franco' timestamp='1362644274' post='742088']
Najlepiej generalizować. Ciekawe na jakiej podstawie stawia pani tezy że teraz wszystkie dzieci na wsi głodne chodzą, a ich rodziców wyzywa od próżniaków. Tak się składa że jak ktoś na wsi pracuję poza rolnictwem, a jest to dzisiaj sytuacja częsta, nie za bardzo ma czas i możliwości żeby hodować świnie czy krowy. Nie zdaje pani sobie sprawy jaka uciążliwa jest teraz hodowla zwierząt. Mam tu na myśli zarówno unijne normy, wszelkie "kwoty mleczne" i tym podobne bzdury, ceny pasz, a także choroby które w ciągu kilku miesięcy potrafią zniszczyć duże stado tak jak działo się w poprzednich latach w przypadku trzody chlewnej. Wbrew powszechnemu wyobrażeniu rolnictwo to praca od świtu do zmierzchu przez cały rok. Patologia zdarza się wszędzie, ale kiedy ja pojadę do miasta i spotkam żulernie która za piątaka chce mi popilnować auta, jakieś łebki próbują ukraść telefon, a na końcu zostane zwyzywany od "wsiórów", albo jeszcze gorzej, nie zakładam automatycznie że mieszkańcy miasta to banda zapijaczonych i zakompleksionych żebraków, nierobów i złodziei.
[/quote]Dobrze gadasz! Jednak to jest prawda, że życie kiedyś na wsi -mimo pozorów- było prostsze! Teraz jest pełno durnowatej biurokracji i niepetrzebnych "papierkowych" robót -więcej z tego jest kłopotów niż korzyści...
[quote name='Franco' timestamp='1362644274' post='742088']
Najlepiej generalizować. Ciekawe na jakiej podstawie stawia pani tezy że teraz wszystkie dzieci na wsi głodne chodzą, a ich rodziców wyzywa od próżniaków. Tak się składa że jak ktoś na wsi pracuję poza rolnictwem, a jest to dzisiaj sytuacja częsta, nie za bardzo ma czas i możliwości żeby hodować świnie czy krowy. Nie zdaje pani sobie sprawy jaka uciążliwa jest teraz hodowla zwierząt. Mam tu na myśli zarówno unijne normy, wszelkie "kwoty mleczne"... rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2013 o 09:30
0
A u mnie nie zmieniło się nic. Pomimo unii, jej programów i innych pierdół ludzie jak brodzili na wiosnę po kostki w błocie, tak dalej brodzą.
Ten zwyczaj jest nieśmiertelny.
A gmina buduje swój wizerunek w tak durnych jak i niepotrzebnych inwestycjach.
Avatar
Franco / 7 marca 2013 o 09:17
0
Najlepiej generalizować. Ciekawe na jakiej podstawie stawia pani tezy że teraz wszystkie dzieci na wsi głodne chodzą, a ich rodziców wyzywa od próżniaków. Tak się składa że jak ktoś na wsi pracuję poza rolnictwem, a jest to dzisiaj sytuacja częsta, nie za bardzo ma czas i możliwości żeby hodować świnie czy krowy. Nie zdaje pani sobie sprawy jaka uciążliwa jest teraz hodowla zwierząt. Mam tu na myśli zarówno unijne normy, wszelkie "kwoty mleczne" i tym podobne bzdury, ceny pasz, a także choroby które w ciągu kilku miesięcy potrafią zniszczyć duże stado tak jak działo się w poprzednich latach w przypadku trzody chlewnej. Wbrew powszechnemu wyobrażeniu rolnictwo to praca od świtu do zmierzchu przez cały rok. Patologia zdarza się wszędzie, ale kiedy ja pojadę do miasta i spotkam żulernie która za piątaka chce mi popilnować auta, jakieś łebki próbują ukraść telefon, a na końcu zostane zwyzywany od "wsiórów", albo jeszcze gorzej, nie zakładam automatycznie że mieszkańcy miasta to banda zapijaczonych i zakompleksionych żebraków, nierobów i złodziei.
Najlepiej generalizować. Ciekawe na jakiej podstawie stawia pani tezy że teraz wszystkie dzieci na wsi głodne chodzą, a ich rodziców wyzywa od próżniaków. Tak się składa że jak ktoś na wsi pracuję poza rolnictwem, a jest to dzisiaj sytuacja częsta, nie za bardzo ma czas i możliwości żeby hodować świnie czy krowy. Nie zdaje pani sobie sprawy jaka uciążliwa jest teraz hodowla zwierząt. Mam tu na myśli zarówno unijne normy, wszelkie "kwoty mleczne" i tym podobne bzdury, ceny pasz, a także choroby które w ciągu kilku miesięcy potrafią ... rozwiń
Avatar
gęś / 7 marca 2013 o 08:43
0
"zaprzęgać" to można konie do siewnika lub pługa, a nie odwrotnie. Chyba, że przed Autorem podpisów zwykle zasiada telewizor i krzysło pod nim siedzi.
Avatar
Romek / 8 marca 2013 o 22:01
0
Jestem ciekaw od kiedy to siewnik zaprzęga się do konia a nie konia do siewnika
Avatar
doradca / 7 marca 2013 o 20:18
0
Ja skupiłem się na ciężkiej pracy rolnika opłacalność to inna bajka,relacje cenowe były różne bo zakłady były dotowane,zakłady,a nie rolnik indywidualnie stąd inne relacje ekonomiczne środków produkcji do produktu finalnego rolnika.Radzę poczytać rozprawy naukowe nie wszystkie zostały zmielone na makulaturę.Jako młody chłopak w okresie ferii na Boże Narodzenie podczas dnia poganiałem konie w kieracie,a wieczorem pomagałem przy wialni bo to co się w dzień wymłóciło wieczorem trzeba było odczyścić=mnie chodzi o wielki nakład pracy w gospodarstwie bez mechanizacji.
Ja skupiłem się na ciężkiej pracy rolnika opłacalność to inna bajka,relacje cenowe były różne bo zakłady były dotowane,zakłady,a nie rolnik indywidualnie stąd inne relacje ekonomiczne środków produkcji do produktu finalnego rolnika.Radzę poczytać rozprawy naukowe nie wszystkie zostały zmielone na makulaturę.Jako młody chłopak w okresie ferii na Boże Narodzenie podczas dnia poganiałem konie w kieracie,a wieczorem pomagałem przy wialni bo to co się w dzień wymłóciło wieczorem trzeba było odczyścić=mnie chodzi o wielki nakład pracy w gospodarst... rozwiń
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 7 marca 2013 o 18:48
0
[quote name='doradca' timestamp='1362677950' post='742301']
Tak ciężko jak pracował Polski ROLNIK gdzieś tak do 2000r nie pracował w Polsce nikt ,bo po skończonej pracy w polu i zagrodzie na noc jechał w kolejki do punktów skupu,owoców,warzyw i innych płodów. Do sprzętu zboża siana i okopowych nie było sprzętu,nie wspomnę o omłotach gdzie przy młocarni pracowało około 12 ludzi i trzeba było ich odrobić,wywózka obornika ręczne rozrzucanie ,orka na piechotę za końmi itd.itp.książkę można napisać. Teraz przy umaszynpwieniu to pikuś.Mieszkaniec wsi sam musiał wybudować drogę,świetlicę kościół niekiedy sklep.Ponad 45 lat przepracowałem wśród rolników i jeżeli ktoś ich obraża,to niech przypomni sobie lata do 1972r gdy były obowiązkowe dostawy i rolnik musiał za pół ceny oddawać,ziemniaki,zboże,mleko,mięso i jaja na odbudowę Warszawy i kraju.
[/quote]

[quote name='doradca' timestamp='1362677950' post='742301']
Tak ciężko jak pracował Polski ROLNIK gdzieś tak do 2000r nie pracował w Polsce nikt ,bo po skończonej pracy w polu i zagrodzie na noc jechał w kolejki do punktów skupu,owoców,warzyw i innych płodów. Do sprzętu zboża siana i okopowych nie było sprzętu,nie wspomnę o omłotach gdzie przy młocarni pracowało około 12 ludzi i trzeba było ich odrobić,wywózka obornika ręczne rozrzucanie ,orka na piechotę za końmi itd.itp.książkę można napisać. Teraz przy umaszynpwieniu to pikuś.Mieszkaniec wsi sam musiał wybudować drogę,świetlicę kościół niekiedy sklep.Ponad 45 lat przepracowałem wśród rolników i jeżeli ktoś ich obraża,to niech przypomni sobie lata do 1972r gdy były obowiązkowe dostawy i rolnik musiał za pół ceny oddawać,ziemniaki,zboże,mleko,mięso i jaja na odbudowę Warszawy i kraju.
[/quote]Mówisz o tak zwanym kontyngencie? Nie do końca masz rację: bo chociaż był kontyngent, ale mimo to ludzie mogli się szybciej czegoś "dorobić". Była zupełnie inna relacja cen płodów rolnych do cen towarów pozarolniczych(np.ropy). Więc Twoje dawne "porównania" niewiele mają wspólnego z obecną sytuacją...
[quote name='doradca' timestamp='1362677950' post='742301']
Tak ciężko jak pracował Polski ROLNIK gdzieś tak do 2000r nie pracował w Polsce nikt ,bo po skończonej pracy w polu i zagrodzie na noc jechał w kolejki do punktów skupu,owoców,warzyw i innych płodów. Do sprzętu zboża siana i okopowych nie było sprzętu,nie wspomnę o omłotach gdzie przy młocarni pracowało około 12 ludzi i trzeba było ich odrobić,wywózka obornika ręczne rozrzucanie ,orka na piechotę za końmi itd.itp.książkę można napisać. Teraz przy umaszy... rozwiń
Avatar
ze wsi / 7 marca 2013 o 18:46
0
Tylko GŁUPIEC nie mający pojęcia o pracy i życiu na wsi może nie doceniać ROLNIKA.
Wszystkich,którzy zazdroszczą zapraszam na wieś.
Avatar
doradca / 7 marca 2013 o 18:39
0
Tak ciężko jak pracował Polski ROLNIK gdzieś tak do 2000r nie pracował w Polsce nikt ,bo po skończonej pracy w polu i zagrodzie na noc jechał w kolejki do punktów skupu,owoców,warzyw i innych płodów. Do sprzętu zboża siana i okopowych nie było sprzętu,nie wspomnę o omłotach gdzie przy młocarni pracowało około 12 ludzi i trzeba było ich odrobić,wywózka obornika ręczne rozrzucanie ,orka na piechotę za końmi itd.itp.książkę można napisać. Teraz przy umaszynpwieniu to pikuś.Mieszkaniec wsi sam musiał wybudować drogę,świetlicę kościół niekiedy sklep.Ponad 45 lat przepracowałem wśród rolników i jeżeli ktoś ich obraża,to niech przypomni sobie lata do 1972r gdy były obowiązkowe dostawy i rolnik musiał za pół ceny oddawać,ziemniaki,zboże,mleko,mięso i jaja na odbudowę Warszawy i kraju.
Tak ciężko jak pracował Polski ROLNIK gdzieś tak do 2000r nie pracował w Polsce nikt ,bo po skończonej pracy w polu i zagrodzie na noc jechał w kolejki do punktów skupu,owoców,warzyw i innych płodów. Do sprzętu zboża siana i okopowych nie było sprzętu,nie wspomnę o omłotach gdzie przy młocarni pracowało około 12 ludzi i trzeba było ich odrobić,wywózka obornika ręczne rozrzucanie ,orka na piechotę za końmi itd.itp.książkę można napisać. Teraz przy umaszynpwieniu to pikuś.Mieszkaniec wsi sam musiał wybudować drogę,świetlicę kościół niekiedy sk... rozwiń
Avatar
gość / 7 marca 2013 o 17:40
0
ale patrząc na te zdjęcia (poniekąd) widzę, że przez te 43 lata to niewiele się zmieniło na polskiej wsi -bo nadal często jest tak, iż stare dziadki sieją i sadzą w polu na wiosnę, bo...młodzi są w tym czasie za granicą
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 7 marca 2013 o 17:31
0
[quote name='Franco' timestamp='1362644274' post='742088']
Najlepiej generalizować. Ciekawe na jakiej podstawie stawia pani tezy że teraz wszystkie dzieci na wsi głodne chodzą, a ich rodziców wyzywa od próżniaków. Tak się składa że jak ktoś na wsi pracuję poza rolnictwem, a jest to dzisiaj sytuacja częsta, nie za bardzo ma czas i możliwości żeby hodować świnie czy krowy. Nie zdaje pani sobie sprawy jaka uciążliwa jest teraz hodowla zwierząt. Mam tu na myśli zarówno unijne normy, wszelkie "kwoty mleczne" i tym podobne bzdury, ceny pasz, a także choroby które w ciągu kilku miesięcy potrafią zniszczyć duże stado tak jak działo się w poprzednich latach w przypadku trzody chlewnej. Wbrew powszechnemu wyobrażeniu rolnictwo to praca od świtu do zmierzchu przez cały rok. Patologia zdarza się wszędzie, ale kiedy ja pojadę do miasta i spotkam żulernie która za piątaka chce mi popilnować auta, jakieś łebki próbują ukraść telefon, a na końcu zostane zwyzywany od "wsiórów", albo jeszcze gorzej, nie zakładam automatycznie że mieszkańcy miasta to banda zapijaczonych i zakompleksionych żebraków, nierobów i złodziei.
[/quote]

[quote name='Franco' timestamp='1362644274' post='742088']
Najlepiej generalizować. Ciekawe na jakiej podstawie stawia pani tezy że teraz wszystkie dzieci na wsi głodne chodzą, a ich rodziców wyzywa od próżniaków. Tak się składa że jak ktoś na wsi pracuję poza rolnictwem, a jest to dzisiaj sytuacja częsta, nie za bardzo ma czas i możliwości żeby hodować świnie czy krowy. Nie zdaje pani sobie sprawy jaka uciążliwa jest teraz hodowla zwierząt. Mam tu na myśli zarówno unijne normy, wszelkie "kwoty mleczne" i tym podobne bzdury, ceny pasz, a także choroby które w ciągu kilku miesięcy potrafią zniszczyć duże stado tak jak działo się w poprzednich latach w przypadku trzody chlewnej. Wbrew powszechnemu wyobrażeniu rolnictwo to praca od świtu do zmierzchu przez cały rok. Patologia zdarza się wszędzie, ale kiedy ja pojadę do miasta i spotkam żulernie która za piątaka chce mi popilnować auta, jakieś łebki próbują ukraść telefon, a na końcu zostane zwyzywany od "wsiórów", albo jeszcze gorzej, nie zakładam automatycznie że mieszkańcy miasta to banda zapijaczonych i zakompleksionych żebraków, nierobów i złodziei.
[/quote]Dobrze gadasz! Jednak to jest prawda, że życie kiedyś na wsi -mimo pozorów- było prostsze! Teraz jest pełno durnowatej biurokracji i niepetrzebnych "papierkowych" robót -więcej z tego jest kłopotów niż korzyści...
[quote name='Franco' timestamp='1362644274' post='742088']
Najlepiej generalizować. Ciekawe na jakiej podstawie stawia pani tezy że teraz wszystkie dzieci na wsi głodne chodzą, a ich rodziców wyzywa od próżniaków. Tak się składa że jak ktoś na wsi pracuję poza rolnictwem, a jest to dzisiaj sytuacja częsta, nie za bardzo ma czas i możliwości żeby hodować świnie czy krowy. Nie zdaje pani sobie sprawy jaka uciążliwa jest teraz hodowla zwierząt. Mam tu na myśli zarówno unijne normy, wszelkie "kwoty mleczne"... rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2013 o 09:30
0
A u mnie nie zmieniło się nic. Pomimo unii, jej programów i innych pierdół ludzie jak brodzili na wiosnę po kostki w błocie, tak dalej brodzą.
Ten zwyczaj jest nieśmiertelny.
A gmina buduje swój wizerunek w tak durnych jak i niepotrzebnych inwestycjach.
Avatar
Franco / 7 marca 2013 o 09:17
0
Najlepiej generalizować. Ciekawe na jakiej podstawie stawia pani tezy że teraz wszystkie dzieci na wsi głodne chodzą, a ich rodziców wyzywa od próżniaków. Tak się składa że jak ktoś na wsi pracuję poza rolnictwem, a jest to dzisiaj sytuacja częsta, nie za bardzo ma czas i możliwości żeby hodować świnie czy krowy. Nie zdaje pani sobie sprawy jaka uciążliwa jest teraz hodowla zwierząt. Mam tu na myśli zarówno unijne normy, wszelkie "kwoty mleczne" i tym podobne bzdury, ceny pasz, a także choroby które w ciągu kilku miesięcy potrafią zniszczyć duże stado tak jak działo się w poprzednich latach w przypadku trzody chlewnej. Wbrew powszechnemu wyobrażeniu rolnictwo to praca od świtu do zmierzchu przez cały rok. Patologia zdarza się wszędzie, ale kiedy ja pojadę do miasta i spotkam żulernie która za piątaka chce mi popilnować auta, jakieś łebki próbują ukraść telefon, a na końcu zostane zwyzywany od "wsiórów", albo jeszcze gorzej, nie zakładam automatycznie że mieszkańcy miasta to banda zapijaczonych i zakompleksionych żebraków, nierobów i złodziei.
Najlepiej generalizować. Ciekawe na jakiej podstawie stawia pani tezy że teraz wszystkie dzieci na wsi głodne chodzą, a ich rodziców wyzywa od próżniaków. Tak się składa że jak ktoś na wsi pracuję poza rolnictwem, a jest to dzisiaj sytuacja częsta, nie za bardzo ma czas i możliwości żeby hodować świnie czy krowy. Nie zdaje pani sobie sprawy jaka uciążliwa jest teraz hodowla zwierząt. Mam tu na myśli zarówno unijne normy, wszelkie "kwoty mleczne" i tym podobne bzdury, ceny pasz, a także choroby które w ciągu kilku miesięcy potrafią ... rozwiń
Avatar
gęś / 7 marca 2013 o 08:43
0
"zaprzęgać" to można konie do siewnika lub pługa, a nie odwrotnie. Chyba, że przed Autorem podpisów zwykle zasiada telewizor i krzysło pod nim siedzi.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 25 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 16

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 27 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!