Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 listopada 2011 r.
13:45
Edytuj ten wpis

"Pomóż dzieciom przetrwać zimę”: Trwa zbiórka w całym regionie

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 16 A A
Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę w Zamościu (Leszek Wójtowicz)
Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę w Zamościu (Leszek Wójtowicz)

"Pluszaki zapraszają do akcji” – takim hasłem uczennice SP nr 3 w Zamościu zachęcają mieszkańców do przekazywania darów. Zbiórka trwa w całym regionie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Weronikę, Justynę, Kamilę i Patrycję spotkaliśmy przy ul. Piłsudskiego. – Wśród przyniesionych dziś darów były dwie duże maskotki: gremlin i jeszcze większy słoń – opowiadają uczennice zamojskiej "trójki”.

Pierwszemu dały na imię Tadzio, a że ich szkoła po raz siódmy wzięła udział w akcji, słonia nazwały Edzio Szczęśliwa Siódemka. Razem z pluszakami dziewczynki zachęcają zamościan do wzięcia udziału w akcji. – Przyniosłam trochę ubrać, bo córka już nich wyrosła – powiedziała nam pani Edyta.

W Zamościu dary są zbierane w 7 punktach. Wolontariuszy wspierają m.in. przedstawiciele MCPR, Straży Miejskiej oraz Pogotowia Ratunkowego.

W Lublinie zorganizowano ponad 60 punktów zbiórki, w tym jeden ruchomy, czyli kursujący po mieście trolejbus ZIU-tek. Do akcji włączyli się stróże prawa, którzy przy Placu Litewskim zorganizowali pokaz sprzętu, psów służbowych i policyjnych maskotek.

Dbają też o bezpieczeństwo wolontariuszy. – Nie odnotowaliśmy prób zakłócania porządku, ani wyłudzania pieniędzy przez osoby podszywające się pod wolontariuszy – powiedziała nam o godz. 13 Anna Smarzak z lubelskiej komendy wojewódzkiej.
Dary są zbierane w całym regionie. Do wolontariuszy trafia żywność, słodycze, ubrania, zabawki, przybory szkolne, a także środki czystości. Wszystko wędruje do oznakowanych plakatami z logo akcji samochodów ustawionych na ulicach, przy kościołach, supermarketach, szkołach.

Do końca roku akcja będzie prowadzona podczas aukcji, na koncertach, zawodach sportowych i innych imprezach, na które biletem wstępu będzie upominek dla dzieci. Dary trafią do najbardziej potrzebujących rodzin.

Zapoczątkowana w latach 90. ub. wieku w Lublinie akcja ma obecnie charakter ogólnopolski.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
komputerowiec / 3 stycznia 2012 o 14:31
0
[quote name='bambo75' timestamp='1325528693' post='577802']
Słusznie piszesz i dziękuję,że "rozwinęłaś" to,czego ja nie dopisałem wcześniej. Od siebie dodam,że w mojej rodzinnej miejscowości ksiądz kilka lat temu ogłosił na ogłoszeniach,że są do wzięcia Dary Żywnościowe dla potrzebujących. I wiecie kto poszedł(a raczej pojechał)? Otóż po te Dary swoim busem pojechał "biedny" właściciel Zakładu Pogrzebowego -a prawdziwie biedni ludzie wstydzili się przyznać do swojej biedy i nie zgłosili się po żywność. A już najgorsze w tym wszystkim jest to,że ksiądz wiedział "kto to przyjechał tym busem". Załadowali pół busa żywności,podali sobie ręce i się szyderczo zaśmieli. Ot i nasza Polska Rzeczywistość...
[/quote]
Pozwolę sobie zabrać głos w sprawie. Wiadomo, że będzie coraz więcej biedoty w naszym kraju i problem będzie narastał. Dlatego organizacje zajmujące się ubogą warstwą społeczeństwa powinny rzeczywiście bardziej wnikliwie kontrolować, komu naprawdę się należy pomoc, a komu nie, kto jest upokorzony swoją biedą, a kto jest zwykłym draniem i oszustem. I tak w 100 procentach nikt tego nie zweryfikuje, każdy musiałby mieć na czole wypisane, że jest uczciwy, albo cwaniak.A ten przykład z właścicielem zakładu pogrzebowego to też nie świadczy, że wydający dary miał świadomość, że to jest zwykły łachudra. A to czy się śmiali szyderczo, czy nie, to już naprawdę nie jesteśmy w stanie tego ocenić. Ktoś wcześniej wspomniał o darach przy Katedrze. Przy Katedrze stoi zawsze babcia i zbiera pieniądze do zakrętki po słoiku. Kilka kroków dalej w półprzysiadzie, albo w tzw.kucki "czępci" starówkowy, dość młody mieszkaniec. Po wrzuceniu pieniążka do zakrętki też po słoiczku robi gest, jakby głaskał się po czole, albo łapał za ucho. Kiedyś poświęciłem chwilę czasu i patrzyłem, gdzie skieruje swoje kroki z zebraną gotówką. Poszedł do Delikatesów tych przy Grodzkiej i po chwili wyszedł z butelką, w podcieniu czekali na niego kumple...
[quote name='bambo75' timestamp='1325528693' post='577802']
Słusznie piszesz i dziękuję,że "rozwinęłaś" to,czego ja nie dopisałem wcześniej. Od siebie dodam,że w mojej rodzinnej miejscowości ksiądz kilka lat temu ogłosił na ogłoszeniach,że są do wzięcia Dary Żywnościowe dla potrzebujących. I wiecie kto poszedł(a raczej pojechał)? Otóż po te Dary swoim busem pojechał "biedny" właściciel Zakładu Pogrzebowego -a prawdziwie biedni ludzie wstydzili się przyznać do swojej biedy i nie zgłosili się p... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2012 o 21:39
0
[quote name='bambo75' timestamp='1325528693' post='577802']
Słusznie piszesz i dziękuję,że "rozwinęłaś" to,czego ja nie dopisałem wcześniej. Od siebie dodam,że w mojej rodzinnej miejscowości ksiądz kilka lat temu ogłosił na ogłoszeniach,że są do wzięcia Dary Żywnościowe dla potrzebujących. I wiecie kto poszedł(a raczej pojechał)? Otóż po te Dary swoim busem pojechał "biedny" właściciel Zakładu Pogrzebowego -a prawdziwie biedni ludzie wstydzili się przyznać do swojej biedy i nie zgłosili się po żywność. A już najgorsze w tym wszystkim jest to,że ksiądz wiedział "kto to przyjechał tym busem". Załadowali pół busa żywności,podali sobie ręce i się szyderczo zaśmieli. Ot i nasza Polska Rzeczywistość...
[/quote]
No akurat między zbiórkami organizowanymi przez księży i przez PDPZ nie stawiałbym równości. Na takiej zasadzie i Tobie można by zarzucić wiele brzydkich rzeczy bo ktoś je zrobił.
[quote name='bambo75' timestamp='1325528693' post='577802']
Słusznie piszesz i dziękuję,że "rozwinęłaś" to,czego ja nie dopisałem wcześniej. Od siebie dodam,że w mojej rodzinnej miejscowości ksiądz kilka lat temu ogłosił na ogłoszeniach,że są do wzięcia Dary Żywnościowe dla potrzebujących. I wiecie kto poszedł(a raczej pojechał)? Otóż po te Dary swoim busem pojechał "biedny" właściciel Zakładu Pogrzebowego -a prawdziwie biedni ludzie wstydzili się przyznać do swojej biedy i nie zgłosili się p... rozwiń
Avatar
bambo75 / 2 stycznia 2012 o 19:24
0
[quote name='El.' timestamp='1325495871' post='577558']
Widzisz mati, to ty nic z tego nie rozumiesz. Ja daję jałmużny i wspieram i nie muszę ci z tego zdawać relacji. Ale po tym, jak mnie kanciarze "oszmanili" jestem bardziej uważna i staram się wpierw poznać, co to za ludzie, czy naprawdę zasługują, żebym im dała pieniądze, czy rzecz, czy są to zwykłe lumpy, którym robić się nie chce, a wyciągają leniwe łapy po dary. Chcesz jeszcze jeden przykład? Kilkanaście lat temu zobaczyłam jęczacego "dziada" na dworcu PKS. Siedział niedaleko hotelu Jubilat na ziemi i prosił o wsparcie, bo ma rękę chorą. Wrzuciłam pieniądze do leżącej obok czapki i poszłam na stanowisko 1, skąd odjeżdżały autobusy do Lublina. I nagle,gdy już prawie wsiadałam do autobusu zobaczyłam jak ten "nieszczęśliwy" dziad idzie i w "chorej"łapie trzyma butelkę taniego wina i popija z gwinta. A jeśli chodzi o psa, to zgadzam się z tobą, trzeba go karmić, sama mam psa i trzy koty, które z psem żyją w wielkiej przyjaźni i nawet się z nim bawią. Ale nie pojęłaś o co chodzi , bo skoro tych ludzi, o których pisałam i wyciągających łapy po dary, które należą się naprawdę ubogim stać na ciuchy, na piwko po 4-5 puszek itd, to i stać ich na nakarmienie psa nie makaronem ( który ktoś inny by wziął i ugotował dzieciom zupę), ale np. odpadkami ze sklepowej jatki.Tyle w temacie. Żegnam.
[/quote]
Słusznie piszesz i dziękuję,że "rozwinęłaś" to,czego ja nie dopisałem wcześniej. Od siebie dodam,że w mojej rodzinnej miejscowości ksiądz kilka lat temu ogłosił na ogłoszeniach,że są do wzięcia Dary Żywnościowe dla potrzebujących. I wiecie kto poszedł(a raczej pojechał)? Otóż po te Dary swoim busem pojechał "biedny" właściciel Zakładu Pogrzebowego -a prawdziwie biedni ludzie wstydzili się przyznać do swojej biedy i nie zgłosili się po żywność. A już najgorsze w tym wszystkim jest to,że ksiądz wiedział "kto to przyjechał tym busem". Załadowali pół busa żywności,podali sobie ręce i się szyderczo zaśmieli. Ot i nasza Polska Rzeczywistość...
[quote name='El.' timestamp='1325495871' post='577558']
Widzisz mati, to ty nic z tego nie rozumiesz. Ja daję jałmużny i wspieram i nie muszę ci z tego zdawać relacji. Ale po tym, jak mnie kanciarze "oszmanili" jestem bardziej uważna i staram się wpierw poznać, co to za ludzie, czy naprawdę zasługują, żebym im dała pieniądze, czy rzecz, czy są to zwykłe lumpy, którym robić się nie chce, a wyciągają leniwe łapy po dary. Chcesz jeszcze jeden przykład? Kilkanaście lat temu zobaczyłam jęczacego "dziad... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2012 o 14:20
0
[quote name='El.' timestamp='1325495871' post='577558']
Widzisz mati, to ty nic z tego nie rozumiesz. Ja daję jałmużny i wspieram i nie muszę ci z tego zdawać relacji. Ale po tym, jak mnie kanciarze "oszmanili" jestem bardziej uważna i staram się wpierw poznać, co to za ludzie, czy naprawdę zasługują, żebym im dała pieniądze, czy rzecz, czy są to zwykłe lumpy, którym robić się nie chce, a wyciągają leniwe łapy po dary. Chcesz jeszcze jeden przykład? Kilkanaście lat temu zobaczyłam jęczacego "dziada" na dworcu PKS. Siedział niedaleko hotelu Jubilat na ziemi i prosił o wsparcie, bo ma rękę chorą. Wrzuciłam pieniądze do leżącej obok czapki i poszłam na stanowisko 1, skąd odjeżdżały autobusy do Lublina. I nagle,gdy już prawie wsiadałam do autobusu zobaczyłam jak ten "nieszczęśliwy" dziad idzie i w "chorej"łapie trzyma butelkę taniego wina i popija z gwinta. A jeśli chodzi o psa, to zgadzam się z tobą, trzeba go karmić, sama mam psa i trzy koty, które z psem żyją w wielkiej przyjaźni i nawet się z nim bawią. Ale nie pojęłaś o co chodzi , bo skoro tych ludzi, o których pisałam i wyciągających łapy po dary, które należą się naprawdę ubogim stać na ciuchy, na piwko po 4-5 puszek itd, to i stać ich na nakarmienie psa nie makaronem ( który ktoś inny by wziął i ugotował dzieciom zupę), ale np. odpadkami ze sklepowej jatki.Tyle w temacie. Żegnam.
[/quote]
Wcale nie starasz się poznać tylko od razu negujesz sens akcji.
[quote name='El.' timestamp='1325495871' post='577558']
Widzisz mati, to ty nic z tego nie rozumiesz. Ja daję jałmużny i wspieram i nie muszę ci z tego zdawać relacji. Ale po tym, jak mnie kanciarze "oszmanili" jestem bardziej uważna i staram się wpierw poznać, co to za ludzie, czy naprawdę zasługują, żebym im dała pieniądze, czy rzecz, czy są to zwykłe lumpy, którym robić się nie chce, a wyciągają leniwe łapy po dary. Chcesz jeszcze jeden przykład? Kilkanaście lat temu zobaczyłam jęczacego "dziad... rozwiń
Avatar
El. / 2 stycznia 2012 o 10:17
0
[quote name='mati' timestamp='1325442285' post='577421']
Szkoda mi Ciebie! Jeśli nie chcesz pomagać, nie pomagaj! Jeśli coś dajesz, to nie masz prawa oceniać. Psa też trzeba nakarmić, ale Ty tego nie rozumiesz żałosna hipokrytko!
[/quote]
Widzisz mati, to ty nic z tego nie rozumiesz. Ja daję jałmużny i wspieram i nie muszę ci z tego zdawać relacji. Ale po tym, jak mnie kanciarze "oszmanili" jestem bardziej uważna i staram się wpierw poznać, co to za ludzie, czy naprawdę zasługują, żebym im dała pieniądze, czy rzecz, czy są to zwykłe lumpy, którym robić się nie chce, a wyciągają leniwe łapy po dary. Chcesz jeszcze jeden przykład? Kilkanaście lat temu zobaczyłam jęczacego "dziada" na dworcu PKS. Siedział niedaleko hotelu Jubilat na ziemi i prosił o wsparcie, bo ma rękę chorą. Wrzuciłam pieniądze do leżącej obok czapki i poszłam na stanowisko 1, skąd odjeżdżały autobusy do Lublina. I nagle,gdy już prawie wsiadałam do autobusu zobaczyłam jak ten "nieszczęśliwy" dziad idzie i w "chorej"łapie trzyma butelkę taniego wina i popija z gwinta. A jeśli chodzi o psa, to zgadzam się z tobą, trzeba go karmić, sama mam psa i trzy koty, które z psem żyją w wielkiej przyjaźni i nawet się z nim bawią. Ale nie pojęłaś o co chodzi , bo skoro tych ludzi, o których pisałam i wyciągających łapy po dary, które należą się naprawdę ubogim stać na ciuchy, na piwko po 4-5 puszek itd, to i stać ich na nakarmienie psa nie makaronem ( który ktoś inny by wziął i ugotował dzieciom zupę), ale np. odpadkami ze sklepowej jatki.Tyle w temacie. Żegnam.
[quote name='mati' timestamp='1325442285' post='577421']
Szkoda mi Ciebie! Jeśli nie chcesz pomagać, nie pomagaj! Jeśli coś dajesz, to nie masz prawa oceniać. Psa też trzeba nakarmić, ale Ty tego nie rozumiesz żałosna hipokrytko!
[/quote]
Widzisz mati, to ty nic z tego nie rozumiesz. Ja daję jałmużny i wspieram i nie muszę ci z tego zdawać relacji. Ale po tym, jak mnie kanciarze "oszmanili" jestem bardziej uważna i staram się wpierw poznać, co to za ludzie, czy naprawdę zasługuj... rozwiń
Avatar
mati / 1 stycznia 2012 o 19:24
0
[quote name='El.' timestamp='1325435285' post='577363']
Zaraz, zaraz,a dlaczego mam np. zamykać dziób? Jest wolność słowa? Czy już zamordyzm? Przeczytałam te wpisy i np. to co Kryśka napisała, zgadza się z moimi obserwacjami niedalekich sąsiadów. Proszę bardzo: ona nierób i leń, dorywczo gdzieś tam się czasem załapuje. Włos malowany systematycznie na rudo, balejaż. On: prywatnie lata do roboty jako tzw. majsterklepka, zarabia pieniądze, z czego sporo mu idzie na tzw. przelew, dzieci dwoje, płci nie wymienię, żeby jednak nie dać wyłapać kto to. Dzieci też w super ciuchach, a z pretensjami, że mucha nie siada. No i tak: mcpr oblatany, opieka społeczna oblatana, caritasy i jakieś inne wspierające organizacje oblatane. Jakieś kolonie, wyjazdy wakacyjne za pieniądze podatników zaliczane co rok. Jeden stoi w kolejce po konserwy i makaron,żeby nakarmić dzieci, a "państwo" proszę bardzo: makaronem z socjal-kolejki karmi się psa! Węgiel na zimę- darmocha!Do tego zasiłki dla dzieci itd... I proszę gościa, któremu odpowiadam: Jeżeli organizacje społeczne nie robią rzetelnego rozeznania środowisk,to ubodzy ludzie, którzy są wrażliwi i wstydzą się pchać przebojem zawsze zostaną sami ze swoim problemem. Tylko bezczelni i bez skrupułów korzystają na tej pomocy. Przykład następny: przy Katedrze w piątki były przyjmowane rzeczy dla ubogich rodzin. Raz zawiozłam i to dobre rzeczy, zobzczyłam kątem oka dwie kobiety, które "kołowały" jak muchy nad mięsem, ale nie załapałam jeszcze o co chodzi. Za drugim razem mnie olśniło: te same, jak się okazało dwie pijaczki ze Starówki rzuciły się, zanim wypakowałam te rzeczy. Obok stała smutna kobieta, która też przyszła coś wybrać. Zaczęłam z powrotem wyrywać rzeczy, które przywiozłam. Pijaczki w krzyk, dałam tej kobiecie- przyjechała z okolic Zamościa, żeby coś wybrać dla swojej rodziny. Nie ważne- Dados, nie Dados, możesz to być ty, człowieku dobrej woli. Ale jak nie będziesz dokładnie z rozeznaniem wiedzieć, komu dajesz, wspierasz, to się tacy "biedni"sąsiedzi jak Kryśki, czy moi wyśmieją z ciebie, zabiorą te dary zebrane przez ciebie i ...nakarmią nimi psa..
[/quote]

Szkoda mi Ciebie! Jeśli nie chcesz pomagać, nie pomagaj! Jeśli coś dajesz, to nie masz prawa oceniać. Psa też trzeba nakarmić, ale Ty tego nie rozumiesz żałosna hipokrytko!
[quote name='El.' timestamp='1325435285' post='577363']
Zaraz, zaraz,a dlaczego mam np. zamykać dziób? Jest wolność słowa? Czy już zamordyzm? Przeczytałam te wpisy i np. to co Kryśka napisała, zgadza się z moimi obserwacjami niedalekich sąsiadów. Proszę bardzo: ona nierób i leń, dorywczo gdzieś tam się czasem załapuje. Włos malowany systematycznie na rudo, balejaż. On: prywatnie lata do roboty jako tzw. majsterklepka, zarabia pieniądze, z czego sporo mu idzie na tzw. przelew, dzieci dwoje, płci nie wymienię, żeb... rozwiń
Avatar
El. / 1 stycznia 2012 o 17:28
0
[quote name='Gość' timestamp='1325351561' post='577094']
Kto im nie chce pomóc, urząd kierujący się przepisami ustalonymi przez wysoko wynagradzanych urzędników bez wyobraźni czy ludzie dobrej woli widzący że na pomoc urzędów do tego powołanych ci najmniej cwani a przez to najbardziej potrzebujący nie mogą liczyć? \
Dzięki takim wpisom jak Twój kilku z nich nie otrzyma pomocy. Pomagać nie musisz, Twoja sprawa, ale mógłbyś mieć klasę i zamknąć dziób i nie niszczyć pracy wielu osób robiących coś dla innych egoisto.
[/quote]
Zaraz, zaraz,a dlaczego mam np. zamykać dziób? Jest wolność słowa? Czy już zamordyzm? Przeczytałam te wpisy i np. to co Kryśka napisała, zgadza się z moimi obserwacjami niedalekich sąsiadów. Proszę bardzo: ona nierób i leń, dorywczo gdzieś tam się czasem załapuje. Włos malowany systematycznie na rudo, balejaż. On: prywatnie lata do roboty jako tzw. majsterklepka, zarabia pieniądze, z czego sporo mu idzie na tzw. przelew, dzieci dwoje, płci nie wymienię, żeby jednak nie dać wyłapać kto to. Dzieci też w super ciuchach, a z pretensjami, że mucha nie siada. No i tak: mcpr oblatany, opieka społeczna oblatana, caritasy i jakieś inne wspierające organizacje oblatane. Jakieś kolonie, wyjazdy wakacyjne za pieniądze podatników zaliczane co rok. Jeden stoi w kolejce po konserwy i makaron,żeby nakarmić dzieci, a "państwo" proszę bardzo: makaronem z socjal-kolejki karmi się psa! Węgiel na zimę- darmocha!Do tego zasiłki dla dzieci itd... I proszę gościa, któremu odpowiadam: Jeżeli organizacje społeczne nie robią rzetelnego rozeznania środowisk,to ubodzy ludzie, którzy są wrażliwi i wstydzą się pchać przebojem zawsze zostaną sami ze swoim problemem. Tylko bezczelni i bez skrupułów korzystają na tej pomocy. Przykład następny: przy Katedrze w piątki były przyjmowane rzeczy dla ubogich rodzin. Raz zawiozłam i to dobre rzeczy, zobzczyłam kątem oka dwie kobiety, które "kołowały" jak muchy nad mięsem, ale nie załapałam jeszcze o co chodzi. Za drugim razem mnie olśniło: te same, jak się okazało dwie pijaczki ze Starówki rzuciły się, zanim wypakowałam te rzeczy. Obok stała smutna kobieta, która też przyszła coś wybrać. Zaczęłam z powrotem wyrywać rzeczy, które przywiozłam. Pijaczki w krzyk, dałam tej kobiecie- przyjechała z okolic Zamościa, żeby coś wybrać dla swojej rodziny. Nie ważne- Dados, nie Dados, możesz to być ty, człowieku dobrej woli. Ale jak nie będziesz dokładnie z rozeznaniem wiedzieć, komu dajesz, wspierasz, to się tacy "biedni"sąsiedzi jak Kryśki, czy moi wyśmieją z ciebie, zabiorą te dary zebrane przez ciebie i ...nakarmią nimi psa..
[quote name='Gość' timestamp='1325351561' post='577094']
Kto im nie chce pomóc, urząd kierujący się przepisami ustalonymi przez wysoko wynagradzanych urzędników bez wyobraźni czy ludzie dobrej woli widzący że na pomoc urzędów do tego powołanych ci najmniej cwani a przez to najbardziej potrzebujący nie mogą liczyć? \
Dzięki takim wpisom jak Twój kilku z nich nie otrzyma pomocy. Pomagać nie musisz, Twoja sprawa, ale mógłbyś mieć klasę i zamknąć dziób i nie niszczyć pracy wielu osób robiących coś dla inn... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2011 o 18:12
0
[quote name='bambo75' timestamp='1325325756' post='576980']
Sam jesteś "skuurwysyństwem"! Jeśli jest aż tak dobrze jak piszesz,to czemu ciotce i jej niepełnosprawnej nie chcą pomóc???
[/quote]
Kto im nie chce pomóc, urząd kierujący się przepisami ustalonymi przez wysoko wynagradzanych urzędników bez wyobraźni czy ludzie dobrej woli widzący że na pomoc urzędów do tego powołanych ci najmniej cwani a przez to najbardziej potrzebujący nie mogą liczyć? \
Dzięki takim wpisom jak Twój kilku z nich nie otrzyma pomocy. Pomagać nie musisz, Twoja sprawa, ale mógłbyś mieć klasę i zamknąć dziób i nie niszczyć pracy wielu osób robiących coś dla innych egoisto.
[quote name='bambo75' timestamp='1325325756' post='576980']
Sam jesteś "skuurwysyństwem"! Jeśli jest aż tak dobrze jak piszesz,to czemu ciotce i jej niepełnosprawnej nie chcą pomóc???
[/quote]
Kto im nie chce pomóc, urząd kierujący się przepisami ustalonymi przez wysoko wynagradzanych urzędników bez wyobraźni czy ludzie dobrej woli widzący że na pomoc urzędów do tego powołanych ci najmniej cwani a przez to najbardziej potrzebujący nie mogą liczyć? \
Dzięki takim wpisom jak Tw... rozwiń
Avatar
bambo75 / 31 grudnia 2011 o 11:02
0
[quote name='Gość' timestamp='1325269415' post='576833']
Po to właśnie są takie akcje by pomóc tym którym Opieka Społeczna nie może pomóc ze względu na nieżyciowe przepisy. I nie organizuje tego urząd który więcej zmarnuje niż rozda, ale zwykli ludzie, a akcję zapoczątkował nie MOPS, ale pani Ewa Dados z Radiem Lublin.
Twoje prawo nie pomagać, ale pisanie takich komentarzy jest zwyklym skuurwysyństwem.
Tu masz o co kaman http://pdpz.pl
[/quote]
Sam jesteś "skuurwysyństwem"! Jeśli jest aż tak dobrze jak piszesz,to czemu ciotce i jej niepełnosprawnej nie chcą pomóc???
[quote name='Gość' timestamp='1325269415' post='576833']
Po to właśnie są takie akcje by pomóc tym którym Opieka Społeczna nie może pomóc ze względu na nieżyciowe przepisy. I nie organizuje tego urząd który więcej zmarnuje niż rozda, ale zwykli ludzie, a akcję zapoczątkował nie MOPS, ale pani Ewa Dados z Radiem Lublin.
Twoje prawo nie pomagać, ale pisanie takich komentarzy jest zwyklym skuurwysyństwem.
Tu masz o co kaman http://pdpz.pl
[/quote]
Sam jesteś "skuurwysyństwem"!... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2011 o 19:23
0
[quote name='bambo75' timestamp='1325267687' post='576817']
Słusznie piszesz! -popieram Cię w 101% !!! Od siebie dodam,że moja ciotka ma córkę na 1-szej grupie inwalidzkiej (z niedowładem rąk i nóg),która nie jest w stanie w żaden sposób sobie dorobić oraz wymaga stałej opieki -ale Opieka Społeczna odmówiła jej darów żywnościowych i paczek,bo... renta socjalna i zasiłek w domu "przekroczyły dochód miesięczny o kilka złotych". Kichy się do góry dnem wywracają,gdy widzę wszelkiej maści zdrowych leniów,którzy biorą: paczki,żywność,itd. -a mogą wziąść się do roboty lecz im się po prostu nie chce!
[/quote]
Po to właśnie są takie akcje by pomóc tym którym Opieka Społeczna nie może pomóc ze względu na nieżyciowe przepisy. I nie organizuje tego urząd który więcej zmarnuje niż rozda, ale zwykli ludzie, a akcję zapoczątkował nie MOPS, ale pani Ewa Dados z Radiem Lublin.
Twoje prawo nie pomagać, ale pisanie takich komentarzy jest zwyklym skuurwysyństwem.
Tu masz o co kaman http://pdpz.pl
[quote name='bambo75' timestamp='1325267687' post='576817']
Słusznie piszesz! -popieram Cię w 101% !!! Od siebie dodam,że moja ciotka ma córkę na 1-szej grupie inwalidzkiej (z niedowładem rąk i nóg),która nie jest w stanie w żaden sposób sobie dorobić oraz wymaga stałej opieki -ale Opieka Społeczna odmówiła jej darów żywnościowych i paczek,bo... renta socjalna i zasiłek w domu "przekroczyły dochód miesięczny o kilka złotych". Kichy się do góry dnem wywracają,gdy widzę wszelkiej maści z... rozwiń
Avatar
komputerowiec / 3 stycznia 2012 o 14:31
0
[quote name='bambo75' timestamp='1325528693' post='577802']
Słusznie piszesz i dziękuję,że "rozwinęłaś" to,czego ja nie dopisałem wcześniej. Od siebie dodam,że w mojej rodzinnej miejscowości ksiądz kilka lat temu ogłosił na ogłoszeniach,że są do wzięcia Dary Żywnościowe dla potrzebujących. I wiecie kto poszedł(a raczej pojechał)? Otóż po te Dary swoim busem pojechał "biedny" właściciel Zakładu Pogrzebowego -a prawdziwie biedni ludzie wstydzili się przyznać do swojej biedy i nie zgłosili się po żywność. A już najgorsze w tym wszystkim jest to,że ksiądz wiedział "kto to przyjechał tym busem". Załadowali pół busa żywności,podali sobie ręce i się szyderczo zaśmieli. Ot i nasza Polska Rzeczywistość...
[/quote]
Pozwolę sobie zabrać głos w sprawie. Wiadomo, że będzie coraz więcej biedoty w naszym kraju i problem będzie narastał. Dlatego organizacje zajmujące się ubogą warstwą społeczeństwa powinny rzeczywiście bardziej wnikliwie kontrolować, komu naprawdę się należy pomoc, a komu nie, kto jest upokorzony swoją biedą, a kto jest zwykłym draniem i oszustem. I tak w 100 procentach nikt tego nie zweryfikuje, każdy musiałby mieć na czole wypisane, że jest uczciwy, albo cwaniak.A ten przykład z właścicielem zakładu pogrzebowego to też nie świadczy, że wydający dary miał świadomość, że to jest zwykły łachudra. A to czy się śmiali szyderczo, czy nie, to już naprawdę nie jesteśmy w stanie tego ocenić. Ktoś wcześniej wspomniał o darach przy Katedrze. Przy Katedrze stoi zawsze babcia i zbiera pieniądze do zakrętki po słoiku. Kilka kroków dalej w półprzysiadzie, albo w tzw.kucki "czępci" starówkowy, dość młody mieszkaniec. Po wrzuceniu pieniążka do zakrętki też po słoiczku robi gest, jakby głaskał się po czole, albo łapał za ucho. Kiedyś poświęciłem chwilę czasu i patrzyłem, gdzie skieruje swoje kroki z zebraną gotówką. Poszedł do Delikatesów tych przy Grodzkiej i po chwili wyszedł z butelką, w podcieniu czekali na niego kumple...
[quote name='bambo75' timestamp='1325528693' post='577802']
Słusznie piszesz i dziękuję,że "rozwinęłaś" to,czego ja nie dopisałem wcześniej. Od siebie dodam,że w mojej rodzinnej miejscowości ksiądz kilka lat temu ogłosił na ogłoszeniach,że są do wzięcia Dary Żywnościowe dla potrzebujących. I wiecie kto poszedł(a raczej pojechał)? Otóż po te Dary swoim busem pojechał "biedny" właściciel Zakładu Pogrzebowego -a prawdziwie biedni ludzie wstydzili się przyznać do swojej biedy i nie zgłosili się p... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2012 o 21:39
0
[quote name='bambo75' timestamp='1325528693' post='577802']
Słusznie piszesz i dziękuję,że "rozwinęłaś" to,czego ja nie dopisałem wcześniej. Od siebie dodam,że w mojej rodzinnej miejscowości ksiądz kilka lat temu ogłosił na ogłoszeniach,że są do wzięcia Dary Żywnościowe dla potrzebujących. I wiecie kto poszedł(a raczej pojechał)? Otóż po te Dary swoim busem pojechał "biedny" właściciel Zakładu Pogrzebowego -a prawdziwie biedni ludzie wstydzili się przyznać do swojej biedy i nie zgłosili się po żywność. A już najgorsze w tym wszystkim jest to,że ksiądz wiedział "kto to przyjechał tym busem". Załadowali pół busa żywności,podali sobie ręce i się szyderczo zaśmieli. Ot i nasza Polska Rzeczywistość...
[/quote]
No akurat między zbiórkami organizowanymi przez księży i przez PDPZ nie stawiałbym równości. Na takiej zasadzie i Tobie można by zarzucić wiele brzydkich rzeczy bo ktoś je zrobił.
[quote name='bambo75' timestamp='1325528693' post='577802']
Słusznie piszesz i dziękuję,że "rozwinęłaś" to,czego ja nie dopisałem wcześniej. Od siebie dodam,że w mojej rodzinnej miejscowości ksiądz kilka lat temu ogłosił na ogłoszeniach,że są do wzięcia Dary Żywnościowe dla potrzebujących. I wiecie kto poszedł(a raczej pojechał)? Otóż po te Dary swoim busem pojechał "biedny" właściciel Zakładu Pogrzebowego -a prawdziwie biedni ludzie wstydzili się przyznać do swojej biedy i nie zgłosili się p... rozwiń
Avatar
bambo75 / 2 stycznia 2012 o 19:24
0
[quote name='El.' timestamp='1325495871' post='577558']
Widzisz mati, to ty nic z tego nie rozumiesz. Ja daję jałmużny i wspieram i nie muszę ci z tego zdawać relacji. Ale po tym, jak mnie kanciarze "oszmanili" jestem bardziej uważna i staram się wpierw poznać, co to za ludzie, czy naprawdę zasługują, żebym im dała pieniądze, czy rzecz, czy są to zwykłe lumpy, którym robić się nie chce, a wyciągają leniwe łapy po dary. Chcesz jeszcze jeden przykład? Kilkanaście lat temu zobaczyłam jęczacego "dziada" na dworcu PKS. Siedział niedaleko hotelu Jubilat na ziemi i prosił o wsparcie, bo ma rękę chorą. Wrzuciłam pieniądze do leżącej obok czapki i poszłam na stanowisko 1, skąd odjeżdżały autobusy do Lublina. I nagle,gdy już prawie wsiadałam do autobusu zobaczyłam jak ten "nieszczęśliwy" dziad idzie i w "chorej"łapie trzyma butelkę taniego wina i popija z gwinta. A jeśli chodzi o psa, to zgadzam się z tobą, trzeba go karmić, sama mam psa i trzy koty, które z psem żyją w wielkiej przyjaźni i nawet się z nim bawią. Ale nie pojęłaś o co chodzi , bo skoro tych ludzi, o których pisałam i wyciągających łapy po dary, które należą się naprawdę ubogim stać na ciuchy, na piwko po 4-5 puszek itd, to i stać ich na nakarmienie psa nie makaronem ( który ktoś inny by wziął i ugotował dzieciom zupę), ale np. odpadkami ze sklepowej jatki.Tyle w temacie. Żegnam.
[/quote]
Słusznie piszesz i dziękuję,że "rozwinęłaś" to,czego ja nie dopisałem wcześniej. Od siebie dodam,że w mojej rodzinnej miejscowości ksiądz kilka lat temu ogłosił na ogłoszeniach,że są do wzięcia Dary Żywnościowe dla potrzebujących. I wiecie kto poszedł(a raczej pojechał)? Otóż po te Dary swoim busem pojechał "biedny" właściciel Zakładu Pogrzebowego -a prawdziwie biedni ludzie wstydzili się przyznać do swojej biedy i nie zgłosili się po żywność. A już najgorsze w tym wszystkim jest to,że ksiądz wiedział "kto to przyjechał tym busem". Załadowali pół busa żywności,podali sobie ręce i się szyderczo zaśmieli. Ot i nasza Polska Rzeczywistość...
[quote name='El.' timestamp='1325495871' post='577558']
Widzisz mati, to ty nic z tego nie rozumiesz. Ja daję jałmużny i wspieram i nie muszę ci z tego zdawać relacji. Ale po tym, jak mnie kanciarze "oszmanili" jestem bardziej uważna i staram się wpierw poznać, co to za ludzie, czy naprawdę zasługują, żebym im dała pieniądze, czy rzecz, czy są to zwykłe lumpy, którym robić się nie chce, a wyciągają leniwe łapy po dary. Chcesz jeszcze jeden przykład? Kilkanaście lat temu zobaczyłam jęczacego "dziad... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2012 o 14:20
0
[quote name='El.' timestamp='1325495871' post='577558']
Widzisz mati, to ty nic z tego nie rozumiesz. Ja daję jałmużny i wspieram i nie muszę ci z tego zdawać relacji. Ale po tym, jak mnie kanciarze "oszmanili" jestem bardziej uważna i staram się wpierw poznać, co to za ludzie, czy naprawdę zasługują, żebym im dała pieniądze, czy rzecz, czy są to zwykłe lumpy, którym robić się nie chce, a wyciągają leniwe łapy po dary. Chcesz jeszcze jeden przykład? Kilkanaście lat temu zobaczyłam jęczacego "dziada" na dworcu PKS. Siedział niedaleko hotelu Jubilat na ziemi i prosił o wsparcie, bo ma rękę chorą. Wrzuciłam pieniądze do leżącej obok czapki i poszłam na stanowisko 1, skąd odjeżdżały autobusy do Lublina. I nagle,gdy już prawie wsiadałam do autobusu zobaczyłam jak ten "nieszczęśliwy" dziad idzie i w "chorej"łapie trzyma butelkę taniego wina i popija z gwinta. A jeśli chodzi o psa, to zgadzam się z tobą, trzeba go karmić, sama mam psa i trzy koty, które z psem żyją w wielkiej przyjaźni i nawet się z nim bawią. Ale nie pojęłaś o co chodzi , bo skoro tych ludzi, o których pisałam i wyciągających łapy po dary, które należą się naprawdę ubogim stać na ciuchy, na piwko po 4-5 puszek itd, to i stać ich na nakarmienie psa nie makaronem ( który ktoś inny by wziął i ugotował dzieciom zupę), ale np. odpadkami ze sklepowej jatki.Tyle w temacie. Żegnam.
[/quote]
Wcale nie starasz się poznać tylko od razu negujesz sens akcji.
[quote name='El.' timestamp='1325495871' post='577558']
Widzisz mati, to ty nic z tego nie rozumiesz. Ja daję jałmużny i wspieram i nie muszę ci z tego zdawać relacji. Ale po tym, jak mnie kanciarze "oszmanili" jestem bardziej uważna i staram się wpierw poznać, co to za ludzie, czy naprawdę zasługują, żebym im dała pieniądze, czy rzecz, czy są to zwykłe lumpy, którym robić się nie chce, a wyciągają leniwe łapy po dary. Chcesz jeszcze jeden przykład? Kilkanaście lat temu zobaczyłam jęczacego "dziad... rozwiń
Avatar
El. / 2 stycznia 2012 o 10:17
0
[quote name='mati' timestamp='1325442285' post='577421']
Szkoda mi Ciebie! Jeśli nie chcesz pomagać, nie pomagaj! Jeśli coś dajesz, to nie masz prawa oceniać. Psa też trzeba nakarmić, ale Ty tego nie rozumiesz żałosna hipokrytko!
[/quote]
Widzisz mati, to ty nic z tego nie rozumiesz. Ja daję jałmużny i wspieram i nie muszę ci z tego zdawać relacji. Ale po tym, jak mnie kanciarze "oszmanili" jestem bardziej uważna i staram się wpierw poznać, co to za ludzie, czy naprawdę zasługują, żebym im dała pieniądze, czy rzecz, czy są to zwykłe lumpy, którym robić się nie chce, a wyciągają leniwe łapy po dary. Chcesz jeszcze jeden przykład? Kilkanaście lat temu zobaczyłam jęczacego "dziada" na dworcu PKS. Siedział niedaleko hotelu Jubilat na ziemi i prosił o wsparcie, bo ma rękę chorą. Wrzuciłam pieniądze do leżącej obok czapki i poszłam na stanowisko 1, skąd odjeżdżały autobusy do Lublina. I nagle,gdy już prawie wsiadałam do autobusu zobaczyłam jak ten "nieszczęśliwy" dziad idzie i w "chorej"łapie trzyma butelkę taniego wina i popija z gwinta. A jeśli chodzi o psa, to zgadzam się z tobą, trzeba go karmić, sama mam psa i trzy koty, które z psem żyją w wielkiej przyjaźni i nawet się z nim bawią. Ale nie pojęłaś o co chodzi , bo skoro tych ludzi, o których pisałam i wyciągających łapy po dary, które należą się naprawdę ubogim stać na ciuchy, na piwko po 4-5 puszek itd, to i stać ich na nakarmienie psa nie makaronem ( który ktoś inny by wziął i ugotował dzieciom zupę), ale np. odpadkami ze sklepowej jatki.Tyle w temacie. Żegnam.
[quote name='mati' timestamp='1325442285' post='577421']
Szkoda mi Ciebie! Jeśli nie chcesz pomagać, nie pomagaj! Jeśli coś dajesz, to nie masz prawa oceniać. Psa też trzeba nakarmić, ale Ty tego nie rozumiesz żałosna hipokrytko!
[/quote]
Widzisz mati, to ty nic z tego nie rozumiesz. Ja daję jałmużny i wspieram i nie muszę ci z tego zdawać relacji. Ale po tym, jak mnie kanciarze "oszmanili" jestem bardziej uważna i staram się wpierw poznać, co to za ludzie, czy naprawdę zasługuj... rozwiń
Avatar
mati / 1 stycznia 2012 o 19:24
0
[quote name='El.' timestamp='1325435285' post='577363']
Zaraz, zaraz,a dlaczego mam np. zamykać dziób? Jest wolność słowa? Czy już zamordyzm? Przeczytałam te wpisy i np. to co Kryśka napisała, zgadza się z moimi obserwacjami niedalekich sąsiadów. Proszę bardzo: ona nierób i leń, dorywczo gdzieś tam się czasem załapuje. Włos malowany systematycznie na rudo, balejaż. On: prywatnie lata do roboty jako tzw. majsterklepka, zarabia pieniądze, z czego sporo mu idzie na tzw. przelew, dzieci dwoje, płci nie wymienię, żeby jednak nie dać wyłapać kto to. Dzieci też w super ciuchach, a z pretensjami, że mucha nie siada. No i tak: mcpr oblatany, opieka społeczna oblatana, caritasy i jakieś inne wspierające organizacje oblatane. Jakieś kolonie, wyjazdy wakacyjne za pieniądze podatników zaliczane co rok. Jeden stoi w kolejce po konserwy i makaron,żeby nakarmić dzieci, a "państwo" proszę bardzo: makaronem z socjal-kolejki karmi się psa! Węgiel na zimę- darmocha!Do tego zasiłki dla dzieci itd... I proszę gościa, któremu odpowiadam: Jeżeli organizacje społeczne nie robią rzetelnego rozeznania środowisk,to ubodzy ludzie, którzy są wrażliwi i wstydzą się pchać przebojem zawsze zostaną sami ze swoim problemem. Tylko bezczelni i bez skrupułów korzystają na tej pomocy. Przykład następny: przy Katedrze w piątki były przyjmowane rzeczy dla ubogich rodzin. Raz zawiozłam i to dobre rzeczy, zobzczyłam kątem oka dwie kobiety, które "kołowały" jak muchy nad mięsem, ale nie załapałam jeszcze o co chodzi. Za drugim razem mnie olśniło: te same, jak się okazało dwie pijaczki ze Starówki rzuciły się, zanim wypakowałam te rzeczy. Obok stała smutna kobieta, która też przyszła coś wybrać. Zaczęłam z powrotem wyrywać rzeczy, które przywiozłam. Pijaczki w krzyk, dałam tej kobiecie- przyjechała z okolic Zamościa, żeby coś wybrać dla swojej rodziny. Nie ważne- Dados, nie Dados, możesz to być ty, człowieku dobrej woli. Ale jak nie będziesz dokładnie z rozeznaniem wiedzieć, komu dajesz, wspierasz, to się tacy "biedni"sąsiedzi jak Kryśki, czy moi wyśmieją z ciebie, zabiorą te dary zebrane przez ciebie i ...nakarmią nimi psa..
[/quote]

Szkoda mi Ciebie! Jeśli nie chcesz pomagać, nie pomagaj! Jeśli coś dajesz, to nie masz prawa oceniać. Psa też trzeba nakarmić, ale Ty tego nie rozumiesz żałosna hipokrytko!
[quote name='El.' timestamp='1325435285' post='577363']
Zaraz, zaraz,a dlaczego mam np. zamykać dziób? Jest wolność słowa? Czy już zamordyzm? Przeczytałam te wpisy i np. to co Kryśka napisała, zgadza się z moimi obserwacjami niedalekich sąsiadów. Proszę bardzo: ona nierób i leń, dorywczo gdzieś tam się czasem załapuje. Włos malowany systematycznie na rudo, balejaż. On: prywatnie lata do roboty jako tzw. majsterklepka, zarabia pieniądze, z czego sporo mu idzie na tzw. przelew, dzieci dwoje, płci nie wymienię, żeb... rozwiń
Avatar
El. / 1 stycznia 2012 o 17:28
0
[quote name='Gość' timestamp='1325351561' post='577094']
Kto im nie chce pomóc, urząd kierujący się przepisami ustalonymi przez wysoko wynagradzanych urzędników bez wyobraźni czy ludzie dobrej woli widzący że na pomoc urzędów do tego powołanych ci najmniej cwani a przez to najbardziej potrzebujący nie mogą liczyć? \
Dzięki takim wpisom jak Twój kilku z nich nie otrzyma pomocy. Pomagać nie musisz, Twoja sprawa, ale mógłbyś mieć klasę i zamknąć dziób i nie niszczyć pracy wielu osób robiących coś dla innych egoisto.
[/quote]
Zaraz, zaraz,a dlaczego mam np. zamykać dziób? Jest wolność słowa? Czy już zamordyzm? Przeczytałam te wpisy i np. to co Kryśka napisała, zgadza się z moimi obserwacjami niedalekich sąsiadów. Proszę bardzo: ona nierób i leń, dorywczo gdzieś tam się czasem załapuje. Włos malowany systematycznie na rudo, balejaż. On: prywatnie lata do roboty jako tzw. majsterklepka, zarabia pieniądze, z czego sporo mu idzie na tzw. przelew, dzieci dwoje, płci nie wymienię, żeby jednak nie dać wyłapać kto to. Dzieci też w super ciuchach, a z pretensjami, że mucha nie siada. No i tak: mcpr oblatany, opieka społeczna oblatana, caritasy i jakieś inne wspierające organizacje oblatane. Jakieś kolonie, wyjazdy wakacyjne za pieniądze podatników zaliczane co rok. Jeden stoi w kolejce po konserwy i makaron,żeby nakarmić dzieci, a "państwo" proszę bardzo: makaronem z socjal-kolejki karmi się psa! Węgiel na zimę- darmocha!Do tego zasiłki dla dzieci itd... I proszę gościa, któremu odpowiadam: Jeżeli organizacje społeczne nie robią rzetelnego rozeznania środowisk,to ubodzy ludzie, którzy są wrażliwi i wstydzą się pchać przebojem zawsze zostaną sami ze swoim problemem. Tylko bezczelni i bez skrupułów korzystają na tej pomocy. Przykład następny: przy Katedrze w piątki były przyjmowane rzeczy dla ubogich rodzin. Raz zawiozłam i to dobre rzeczy, zobzczyłam kątem oka dwie kobiety, które "kołowały" jak muchy nad mięsem, ale nie załapałam jeszcze o co chodzi. Za drugim razem mnie olśniło: te same, jak się okazało dwie pijaczki ze Starówki rzuciły się, zanim wypakowałam te rzeczy. Obok stała smutna kobieta, która też przyszła coś wybrać. Zaczęłam z powrotem wyrywać rzeczy, które przywiozłam. Pijaczki w krzyk, dałam tej kobiecie- przyjechała z okolic Zamościa, żeby coś wybrać dla swojej rodziny. Nie ważne- Dados, nie Dados, możesz to być ty, człowieku dobrej woli. Ale jak nie będziesz dokładnie z rozeznaniem wiedzieć, komu dajesz, wspierasz, to się tacy "biedni"sąsiedzi jak Kryśki, czy moi wyśmieją z ciebie, zabiorą te dary zebrane przez ciebie i ...nakarmią nimi psa..
[quote name='Gość' timestamp='1325351561' post='577094']
Kto im nie chce pomóc, urząd kierujący się przepisami ustalonymi przez wysoko wynagradzanych urzędników bez wyobraźni czy ludzie dobrej woli widzący że na pomoc urzędów do tego powołanych ci najmniej cwani a przez to najbardziej potrzebujący nie mogą liczyć? \
Dzięki takim wpisom jak Twój kilku z nich nie otrzyma pomocy. Pomagać nie musisz, Twoja sprawa, ale mógłbyś mieć klasę i zamknąć dziób i nie niszczyć pracy wielu osób robiących coś dla inn... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2011 o 18:12
0
[quote name='bambo75' timestamp='1325325756' post='576980']
Sam jesteś "skuurwysyństwem"! Jeśli jest aż tak dobrze jak piszesz,to czemu ciotce i jej niepełnosprawnej nie chcą pomóc???
[/quote]
Kto im nie chce pomóc, urząd kierujący się przepisami ustalonymi przez wysoko wynagradzanych urzędników bez wyobraźni czy ludzie dobrej woli widzący że na pomoc urzędów do tego powołanych ci najmniej cwani a przez to najbardziej potrzebujący nie mogą liczyć? \
Dzięki takim wpisom jak Twój kilku z nich nie otrzyma pomocy. Pomagać nie musisz, Twoja sprawa, ale mógłbyś mieć klasę i zamknąć dziób i nie niszczyć pracy wielu osób robiących coś dla innych egoisto.
[quote name='bambo75' timestamp='1325325756' post='576980']
Sam jesteś "skuurwysyństwem"! Jeśli jest aż tak dobrze jak piszesz,to czemu ciotce i jej niepełnosprawnej nie chcą pomóc???
[/quote]
Kto im nie chce pomóc, urząd kierujący się przepisami ustalonymi przez wysoko wynagradzanych urzędników bez wyobraźni czy ludzie dobrej woli widzący że na pomoc urzędów do tego powołanych ci najmniej cwani a przez to najbardziej potrzebujący nie mogą liczyć? \
Dzięki takim wpisom jak Tw... rozwiń
Avatar
bambo75 / 31 grudnia 2011 o 11:02
0
[quote name='Gość' timestamp='1325269415' post='576833']
Po to właśnie są takie akcje by pomóc tym którym Opieka Społeczna nie może pomóc ze względu na nieżyciowe przepisy. I nie organizuje tego urząd który więcej zmarnuje niż rozda, ale zwykli ludzie, a akcję zapoczątkował nie MOPS, ale pani Ewa Dados z Radiem Lublin.
Twoje prawo nie pomagać, ale pisanie takich komentarzy jest zwyklym skuurwysyństwem.
Tu masz o co kaman http://pdpz.pl
[/quote]
Sam jesteś "skuurwysyństwem"! Jeśli jest aż tak dobrze jak piszesz,to czemu ciotce i jej niepełnosprawnej nie chcą pomóc???
[quote name='Gość' timestamp='1325269415' post='576833']
Po to właśnie są takie akcje by pomóc tym którym Opieka Społeczna nie może pomóc ze względu na nieżyciowe przepisy. I nie organizuje tego urząd który więcej zmarnuje niż rozda, ale zwykli ludzie, a akcję zapoczątkował nie MOPS, ale pani Ewa Dados z Radiem Lublin.
Twoje prawo nie pomagać, ale pisanie takich komentarzy jest zwyklym skuurwysyństwem.
Tu masz o co kaman http://pdpz.pl
[/quote]
Sam jesteś "skuurwysyństwem"!... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2011 o 19:23
0
[quote name='bambo75' timestamp='1325267687' post='576817']
Słusznie piszesz! -popieram Cię w 101% !!! Od siebie dodam,że moja ciotka ma córkę na 1-szej grupie inwalidzkiej (z niedowładem rąk i nóg),która nie jest w stanie w żaden sposób sobie dorobić oraz wymaga stałej opieki -ale Opieka Społeczna odmówiła jej darów żywnościowych i paczek,bo... renta socjalna i zasiłek w domu "przekroczyły dochód miesięczny o kilka złotych". Kichy się do góry dnem wywracają,gdy widzę wszelkiej maści zdrowych leniów,którzy biorą: paczki,żywność,itd. -a mogą wziąść się do roboty lecz im się po prostu nie chce!
[/quote]
Po to właśnie są takie akcje by pomóc tym którym Opieka Społeczna nie może pomóc ze względu na nieżyciowe przepisy. I nie organizuje tego urząd który więcej zmarnuje niż rozda, ale zwykli ludzie, a akcję zapoczątkował nie MOPS, ale pani Ewa Dados z Radiem Lublin.
Twoje prawo nie pomagać, ale pisanie takich komentarzy jest zwyklym skuurwysyństwem.
Tu masz o co kaman http://pdpz.pl
[quote name='bambo75' timestamp='1325267687' post='576817']
Słusznie piszesz! -popieram Cię w 101% !!! Od siebie dodam,że moja ciotka ma córkę na 1-szej grupie inwalidzkiej (z niedowładem rąk i nóg),która nie jest w stanie w żaden sposób sobie dorobić oraz wymaga stałej opieki -ale Opieka Społeczna odmówiła jej darów żywnościowych i paczek,bo... renta socjalna i zasiłek w domu "przekroczyły dochód miesięczny o kilka złotych". Kichy się do góry dnem wywracają,gdy widzę wszelkiej maści z... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 17 1

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 3 3

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 8

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 1

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 49 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 3 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 86 11

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 3 15

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!