Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 grudnia 2009 r.
16:04
Edytuj ten wpis

Popołudniowy szczyt: Są korki, wypadki i utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

0 44 A A

Cały Lublin jest zakorkowany. Kierowcy muszą uzbroić się w dużą cierpliwość. Źle jeździ się też w innych miejscach regionu. Dwa wypadki zablokowały drogi w Wierzchowiskach i Biłgoraju.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Tragedia - napisał do nas pan Łukasz. Z jego relacji wynika, że wyjechał z pracy o godz. 15.20. - Przemieszczenie się samochodem z centrum Lublina na Czuby trwa około 1,40 h. Kierowcy stoją w potwornych korkach - pisze internauta.

Na K-12 w miejscowości Wierzchowiska na wysokości stacji shell tir uszkodził barierki oddzielające pasy ruchu.

– Na odcinku około 200 metrów na wewnętrznych pasach ruchu w obu kierunkach ruch jest zablokowany – informuje podkom. Jacek Deptuś z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Kierowcy jadący w stronę Piask, Chełma i Zamościa muszą spodziewać się dużych utrudnień.

Z kolei w Biłgoraju na ulicy Krzeszowskiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Zablokowana jest droga W-858. Policjanci zorganizowali objazdy przez m. Rogale oraz Dereźnie.

Fatalnie jeździ się po Lublinie. Zakorkowane są wszystkie największe ulice, kierowcy stoją też w korkach w całym Śródmieściu.

Kierujący powinni się spodziewać, że ruch będzie lepszy dopiero wieczorem – gdy minie popołudniowy szczyt i większość lublinian wróci z pracy do domów.

Policja apeluje o ostrożności i rozsądek na drodze. – Pamiętajmy, że sprawny technicznie i prawidłowo wyposażony samochód musi iść w parze ze zdrowym rozsądkiem kierowcy – podkreśla podkom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

– Prędkość musi być dostosowana do stanu i widoczności drogi, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu - przypomina podkom. Laszczka-Rusek.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Damian / 28 lutego 2010 r. o 14:31
. napisał:
Chyba nie zrozumiałeś o co mu chodziło. Cwaniaki z LU- postrach ulic, bo znają je wszystkie i są u siebie. Niejeden raz widziałem jak się wpychają i mają wszystkich za nic. I też mam blachy z LU. Pozdrawiam- Lublinianin z urodzenia.

To nie wieśniaki to wsiury późnomiejskie.
Avatar
colin / 18 grudnia 2009 r. o 22:03
ze wsi napisał:
CYTAT(~lublinianin~ @ 17.12.2009, 17:45:46) *
Masz się za miastowego a nie wiesz że LU to rejestracja z Lublina


A kto ci synku naopowiadał głupot że Lublin to miasto ?? Odśnieżają tu jak na wsi.

Przepraszam ja jestem ze wsi i u mnie lepiej odśnieżają ja mam czarną jezdnię przed domem i nie chodzi tu o żużel.


Jak jesteś ze wsi to twój problem, nie musisz przyjeżdzać do LU i narzekać, że nie jest odśnieżone.
Wypad na wiochę jak sie nie podoba w mieście wojewódzkim.


Jak jesteś ze wsi to twój problem, nie musisz przyjeżdzać do LU i narzekać, że nie jest odśnieżone.
Wypad na wiochę jak sie nie podoba w mieście wojewódzkim. rozwiń
Avatar
mig / 18 grudnia 2009 r. o 08:09
A ja widziałem pługi w Lublinie - ale nie zapominajcie, że muszą oni zgarnąć śnieg nie tylko w samym mieście, ale też zgarnąć na drogach krajowych i wojewódzkich ... a jak miasto zablokowane, to skąd nagle ma się pojawić pług i zgarnąć śnieg ? Wy wymagacie śmigłowców z odkurzaczami do śniegu, a nie pługów.
I jeszcze jedno - sól działa do -7 st C, więc proszę nie wypisywać bzdur, że nie sypią. Nie mają po co.
Avatar
RaPi / 17 grudnia 2009 r. o 23:35
Akurat dzisiaj narzekanie na drogowców jest trochę niesprawiedliwe. Raz że są korki a pługi latać nie potrafią a dwa to że przy ciągłych opadach śniegu i tak nic odśnieżanie nic nie da bo za parę minut będzie to samo.

Głównymi winowajcami dzisiejszej sytuacji na drogach są sami kierowcy, którzy nie myślą nad tym co robią. Jazda z prędkością 15km/h to faktycznie przesada ale nie można też przeholowywać bo oczywiście można auto rozpędzić do 50-60 ale trzeba pamiętać że trzeba też się zatrzymać a droga hamowania w takich warunkach jest duża
Avatar
~kierowca~ / 17 grudnia 2009 r. o 22:58
Zrobilem dzisiaj ok 80 km po miescie i co zaobserwowalem :

-korki glownie powodowane przez Tiry np. sikorskiego ok 12 , gdzie tir chcial ominac tira i chwile pozniej oba staly i krecily kolkami w miejscu.
-ludzie na letnich oponach , slizgajacy sie 10-15km/h gdzie spokojnie mozna bylo jechac 50, nie mowiac o ich sprawnym ruszaniu z pod swiatel.
-ogolna ospalosc kierowcow i brak umiejetnosci jazdy po sniegu. (nie to zebym sie uwazal za jakiegos guru, ale po sniegu naprawde da sie sprawnie jezdzic )
-blokowanie skrzyzowan nie tylko przez ludzi z rejstracjami LU, np skrzyzowanie przy zamku trasa WZ rejstracje wszelkiej masci nie lubelskie pchaly sie za wszelka cene.

+ taksowkarze, a przynajmniej ich wiekszosc poruszali sie sprawnie po sniegu, a nie tak jak w lecie blokujac ruch i jadac 40km/h lewym pasem.

A do drogowcow nie miejmy pretensji, sa kraje gdzie w ogole sie nie odsnieza tylko stawia paliki okreslajace droge, a ludzi i tak sprawnie sie poruszaja.
Zrobilem dzisiaj ok 80 km po miescie i co zaobserwowalem :

-korki glownie powodowane przez Tiry np. sikorskiego ok 12 , gdzie tir chcial ominac tira i chwile pozniej oba staly i krecily kolkami w miejscu.
-ludzie na letnich oponach , slizgajacy sie 10-15km/h gdzie spokojnie mozna bylo jechac 50, nie mowiac o ich sprawnym ruszaniu z pod swiatel.
-ogolna ospalosc kierowcow i brak umiejetnosci jazdy po sniegu. (nie to zebym sie uwazal za jakiegos guru, ale po sniegu naprawde da sie sprawnie jezdzic )
-blokowanie ... rozwiń
Avatar
Driver / 17 grudnia 2009 r. o 22:36
Driver napisał:
[WPIS USUNIĘTY]


Szczerze powiem, ze to o cenzure sie ociera a nie troske o przestrzeganie sieciowej netykiety.
Zobaczylem przekaz na zywo z Kompozytorow Polskich zakorkowanych od Smorawinskiego po Solidarnosci to zapodalem link. Co tak poruszylo tego co wpis usuwal - naga prawda czy komentarz do niej?
Pomyslec tylko, ze zrobiliscie to jednemu z tych, ktorzy za obrone w Lublinie wolnosci slowa jedne z najciezszych w KK zarzuty kiedys uslyszal...
Chyba macie powazny problem z odcieciem sie od starych przyzwyczajen.
Tym razem to nie rewolucja pozarla kolejne swoje dziecie a wy sami siebie od ogona, niemal jak samaca swojego pozera anakonda...


Szczerze powiem, ze to o cenzure sie ociera a nie troske o przestrzeganie sieciowej netykiety.
Zobaczylem przekaz na zywo z Kompozytorow Polskich zakorkowanych od Smorawinskiego po Solidarnosci to zapodalem link. Co tak poruszylo tego co wpis usuwal - naga prawda czy komentarz do niej?
Pomyslec tylko, ze zrobiliscie to jednemu z tych, ktorzy za obrone w Lublinie wolnosci slowa jedne z najciezszych w KK zarzuty kiedys uslyszal...
Chyba macie powazny problem z odcieciem sie od starych przyzwyczaje... rozwiń
Avatar
zdziwiony / 17 grudnia 2009 r. o 21:44
Kultura jazdy przede wszystkim i trochę cierpliwość a będzie lepiej. Jeszce nigdy nie spotkałem się z sytuacją żeby kierowca z rejestracją LU zatrzymał się przed skrzyżowaniem bez świateł i przepuścił kilka aut wręcz przeciwnie woli je bezczelnie zastawić. prosty przykład ulica Langiewicza z której o 17 już praktycznie nie da się wyjechać bo jakiś miły człowiek wali się na skrzyżowanie. Pozdrawiam wszystkich z poza Lublina i tych z Lublina ale mających trochę oleju w głowie
Avatar
~gość~ / 17 grudnia 2009 r. o 21:25
Nie dziwmy się że jeden z drugim jedzie środkiem jezdni i nie zwraca uwagi na sygnały dawane przez innych użytkowników "polskich świetnych dróg" Każdy zapatrzony jest w siebie, swoje "świetne umiejętności", i do przodu. A lusterka do ku.... nędzy mają na ozdobę. Pozdrawiam i życzę cierpliwości sobie i innym.
Avatar
nie-zamulilem-dzis / 17 grudnia 2009 r. o 20:57
Co to za deb*** pisze, że ludzie spoza Lublina jeździć nie umieją? Prosty przykład: skęt w lewo w 3Maja z ulicy Solidarności. Wiadomo, że korek jest tam prawie zawsze do skretu w lewo, ale przejechać można bez większego problemu, no ale dzisiaj zadziwił mnie kierowaca audi a4, który jadąc solidarności w strone zamku nie pomyślał że zamiast zastawić to skrzyżowanie mógł zatrzymać się 2metry wcześniej i spokojnie wszyscy by sobie przejechali, dodam tylko że zastawiony był jeden pas a reszta kierowców zatrzymała sie w słusznym miejscu. Zeby było mało to wspaniały kierowca w tym audi nie blokował jednego pasa a dwa bo sobie przypomniał, że musi zmienić pas z lewego na środkowy. Tak więc jeden deb*** zablokował skrzyżowanie na 2minuty. Do skrętu w lewo stałem pierwszy, migam długimi to pan się rozgląda, migam jeszcze raz a on deb*** ręce rozkłąda. Na szczęscie jak tylko ruch sie odblokował i audi zaczeło ruszać inni kierowcy z korka gestem ręki pozwolili mi i i jeszcze kilku innym samochodom pojechać w gore 3maja. co stracili? zupełnie nic, bo za 100m i tak czekał ich nastepny postój. Przepuściła mnie honda jazz LKR i tir chyba BI. Pozdro dla tych co dzisiaj dali rade na drodze, reszta do MPK. A ludzi bez zimówek to do...
Co to za deb*** pisze, że ludzie spoza Lublina jeździć nie umieją? Prosty przykład: skęt w lewo w 3Maja z ulicy Solidarności. Wiadomo, że korek jest tam prawie zawsze do skretu w lewo, ale przejechać można bez większego problemu, no ale dzisiaj zadziwił mnie kierowaca audi a4, który jadąc solidarności w strone zamku nie pomyślał że zamiast zastawić to skrzyżowanie mógł zatrzymać się 2metry wcześniej i spokojnie wszyscy by sobie przejechali, dodam tylko że zastawiony był jeden pas a reszta kierowców zatrzymała sie w słusznym miejscu. Zeby był... rozwiń
Avatar
antydres / 17 grudnia 2009 r. o 20:57
ja napisał:
A ja mam w du*** wydawac hajs na doszkalanie i sam sobie w nocy trenuje po zasniezonych rondach i parkingach :]
A wracajac do tematu to niestety ale w wiekszosci wina, ze sa korki to wina kierowcow ktorzy to rozwijaja zabojcza predkosc 20 km/h bo sie boja wiecej.
ch*** niech sie wleka ale prawym pasem ale nie srodkiem ulicy !
Po co ludzie wyjezdzaja w taka pogode samochodem jak boja sie jezdzic w takich warunkach?
A co do piaskarek to dzisiaj jezdzac od 11 do 18 po miescie zauwazylem az jedna !



po rondach czyli łamiesz przepisy... tak samo ktos moze powiedziec po co wyjezdzasz samochodem w taka pogode jak tobie snieg + samochod odejmuje rozum i jezdzisz bokiem po rondzie powodujac zagrozenie... w nocy tak samo przepisy obowiazuja....



po rondach czyli łamiesz przepisy... tak samo ktos moze powiedziec po co wyjezdzasz samochodem w taka pogode jak tobie snieg + samochod odejmuje rozum i jezdzisz bokiem po rondzie powodujac zagrozenie... w nocy tak samo przepisy obowiazuja.... rozwiń
Avatar
Damian / 28 lutego 2010 r. o 14:31
. napisał:
Chyba nie zrozumiałeś o co mu chodziło. Cwaniaki z LU- postrach ulic, bo znają je wszystkie i są u siebie. Niejeden raz widziałem jak się wpychają i mają wszystkich za nic. I też mam blachy z LU. Pozdrawiam- Lublinianin z urodzenia.

To nie wieśniaki to wsiury późnomiejskie.
Avatar
colin / 18 grudnia 2009 r. o 22:03
ze wsi napisał:
CYTAT(~lublinianin~ @ 17.12.2009, 17:45:46) *
Masz się za miastowego a nie wiesz że LU to rejestracja z Lublina


A kto ci synku naopowiadał głupot że Lublin to miasto ?? Odśnieżają tu jak na wsi.

Przepraszam ja jestem ze wsi i u mnie lepiej odśnieżają ja mam czarną jezdnię przed domem i nie chodzi tu o żużel.


Jak jesteś ze wsi to twój problem, nie musisz przyjeżdzać do LU i narzekać, że nie jest odśnieżone.
Wypad na wiochę jak sie nie podoba w mieście wojewódzkim.


Jak jesteś ze wsi to twój problem, nie musisz przyjeżdzać do LU i narzekać, że nie jest odśnieżone.
Wypad na wiochę jak sie nie podoba w mieście wojewódzkim. rozwiń
Avatar
mig / 18 grudnia 2009 r. o 08:09
A ja widziałem pługi w Lublinie - ale nie zapominajcie, że muszą oni zgarnąć śnieg nie tylko w samym mieście, ale też zgarnąć na drogach krajowych i wojewódzkich ... a jak miasto zablokowane, to skąd nagle ma się pojawić pług i zgarnąć śnieg ? Wy wymagacie śmigłowców z odkurzaczami do śniegu, a nie pługów.
I jeszcze jedno - sól działa do -7 st C, więc proszę nie wypisywać bzdur, że nie sypią. Nie mają po co.
Avatar
RaPi / 17 grudnia 2009 r. o 23:35
Akurat dzisiaj narzekanie na drogowców jest trochę niesprawiedliwe. Raz że są korki a pługi latać nie potrafią a dwa to że przy ciągłych opadach śniegu i tak nic odśnieżanie nic nie da bo za parę minut będzie to samo.

Głównymi winowajcami dzisiejszej sytuacji na drogach są sami kierowcy, którzy nie myślą nad tym co robią. Jazda z prędkością 15km/h to faktycznie przesada ale nie można też przeholowywać bo oczywiście można auto rozpędzić do 50-60 ale trzeba pamiętać że trzeba też się zatrzymać a droga hamowania w takich warunkach jest duża
Avatar
~kierowca~ / 17 grudnia 2009 r. o 22:58
Zrobilem dzisiaj ok 80 km po miescie i co zaobserwowalem :

-korki glownie powodowane przez Tiry np. sikorskiego ok 12 , gdzie tir chcial ominac tira i chwile pozniej oba staly i krecily kolkami w miejscu.
-ludzie na letnich oponach , slizgajacy sie 10-15km/h gdzie spokojnie mozna bylo jechac 50, nie mowiac o ich sprawnym ruszaniu z pod swiatel.
-ogolna ospalosc kierowcow i brak umiejetnosci jazdy po sniegu. (nie to zebym sie uwazal za jakiegos guru, ale po sniegu naprawde da sie sprawnie jezdzic )
-blokowanie skrzyzowan nie tylko przez ludzi z rejstracjami LU, np skrzyzowanie przy zamku trasa WZ rejstracje wszelkiej masci nie lubelskie pchaly sie za wszelka cene.

+ taksowkarze, a przynajmniej ich wiekszosc poruszali sie sprawnie po sniegu, a nie tak jak w lecie blokujac ruch i jadac 40km/h lewym pasem.

A do drogowcow nie miejmy pretensji, sa kraje gdzie w ogole sie nie odsnieza tylko stawia paliki okreslajace droge, a ludzi i tak sprawnie sie poruszaja.
Zrobilem dzisiaj ok 80 km po miescie i co zaobserwowalem :

-korki glownie powodowane przez Tiry np. sikorskiego ok 12 , gdzie tir chcial ominac tira i chwile pozniej oba staly i krecily kolkami w miejscu.
-ludzie na letnich oponach , slizgajacy sie 10-15km/h gdzie spokojnie mozna bylo jechac 50, nie mowiac o ich sprawnym ruszaniu z pod swiatel.
-ogolna ospalosc kierowcow i brak umiejetnosci jazdy po sniegu. (nie to zebym sie uwazal za jakiegos guru, ale po sniegu naprawde da sie sprawnie jezdzic )
-blokowanie ... rozwiń
Avatar
Driver / 17 grudnia 2009 r. o 22:36
Driver napisał:
[WPIS USUNIĘTY]


Szczerze powiem, ze to o cenzure sie ociera a nie troske o przestrzeganie sieciowej netykiety.
Zobaczylem przekaz na zywo z Kompozytorow Polskich zakorkowanych od Smorawinskiego po Solidarnosci to zapodalem link. Co tak poruszylo tego co wpis usuwal - naga prawda czy komentarz do niej?
Pomyslec tylko, ze zrobiliscie to jednemu z tych, ktorzy za obrone w Lublinie wolnosci slowa jedne z najciezszych w KK zarzuty kiedys uslyszal...
Chyba macie powazny problem z odcieciem sie od starych przyzwyczajen.
Tym razem to nie rewolucja pozarla kolejne swoje dziecie a wy sami siebie od ogona, niemal jak samaca swojego pozera anakonda...


Szczerze powiem, ze to o cenzure sie ociera a nie troske o przestrzeganie sieciowej netykiety.
Zobaczylem przekaz na zywo z Kompozytorow Polskich zakorkowanych od Smorawinskiego po Solidarnosci to zapodalem link. Co tak poruszylo tego co wpis usuwal - naga prawda czy komentarz do niej?
Pomyslec tylko, ze zrobiliscie to jednemu z tych, ktorzy za obrone w Lublinie wolnosci slowa jedne z najciezszych w KK zarzuty kiedys uslyszal...
Chyba macie powazny problem z odcieciem sie od starych przyzwyczaje... rozwiń
Avatar
zdziwiony / 17 grudnia 2009 r. o 21:44
Kultura jazdy przede wszystkim i trochę cierpliwość a będzie lepiej. Jeszce nigdy nie spotkałem się z sytuacją żeby kierowca z rejestracją LU zatrzymał się przed skrzyżowaniem bez świateł i przepuścił kilka aut wręcz przeciwnie woli je bezczelnie zastawić. prosty przykład ulica Langiewicza z której o 17 już praktycznie nie da się wyjechać bo jakiś miły człowiek wali się na skrzyżowanie. Pozdrawiam wszystkich z poza Lublina i tych z Lublina ale mających trochę oleju w głowie
Avatar
~gość~ / 17 grudnia 2009 r. o 21:25
Nie dziwmy się że jeden z drugim jedzie środkiem jezdni i nie zwraca uwagi na sygnały dawane przez innych użytkowników "polskich świetnych dróg" Każdy zapatrzony jest w siebie, swoje "świetne umiejętności", i do przodu. A lusterka do ku.... nędzy mają na ozdobę. Pozdrawiam i życzę cierpliwości sobie i innym.
Avatar
nie-zamulilem-dzis / 17 grudnia 2009 r. o 20:57
Co to za deb*** pisze, że ludzie spoza Lublina jeździć nie umieją? Prosty przykład: skęt w lewo w 3Maja z ulicy Solidarności. Wiadomo, że korek jest tam prawie zawsze do skretu w lewo, ale przejechać można bez większego problemu, no ale dzisiaj zadziwił mnie kierowaca audi a4, który jadąc solidarności w strone zamku nie pomyślał że zamiast zastawić to skrzyżowanie mógł zatrzymać się 2metry wcześniej i spokojnie wszyscy by sobie przejechali, dodam tylko że zastawiony był jeden pas a reszta kierowców zatrzymała sie w słusznym miejscu. Zeby było mało to wspaniały kierowca w tym audi nie blokował jednego pasa a dwa bo sobie przypomniał, że musi zmienić pas z lewego na środkowy. Tak więc jeden deb*** zablokował skrzyżowanie na 2minuty. Do skrętu w lewo stałem pierwszy, migam długimi to pan się rozgląda, migam jeszcze raz a on deb*** ręce rozkłąda. Na szczęscie jak tylko ruch sie odblokował i audi zaczeło ruszać inni kierowcy z korka gestem ręki pozwolili mi i i jeszcze kilku innym samochodom pojechać w gore 3maja. co stracili? zupełnie nic, bo za 100m i tak czekał ich nastepny postój. Przepuściła mnie honda jazz LKR i tir chyba BI. Pozdro dla tych co dzisiaj dali rade na drodze, reszta do MPK. A ludzi bez zimówek to do...
Co to za deb*** pisze, że ludzie spoza Lublina jeździć nie umieją? Prosty przykład: skęt w lewo w 3Maja z ulicy Solidarności. Wiadomo, że korek jest tam prawie zawsze do skretu w lewo, ale przejechać można bez większego problemu, no ale dzisiaj zadziwił mnie kierowaca audi a4, który jadąc solidarności w strone zamku nie pomyślał że zamiast zastawić to skrzyżowanie mógł zatrzymać się 2metry wcześniej i spokojnie wszyscy by sobie przejechali, dodam tylko że zastawiony był jeden pas a reszta kierowców zatrzymała sie w słusznym miejscu. Zeby był... rozwiń
Avatar
antydres / 17 grudnia 2009 r. o 20:57
ja napisał:
A ja mam w du*** wydawac hajs na doszkalanie i sam sobie w nocy trenuje po zasniezonych rondach i parkingach :]
A wracajac do tematu to niestety ale w wiekszosci wina, ze sa korki to wina kierowcow ktorzy to rozwijaja zabojcza predkosc 20 km/h bo sie boja wiecej.
ch*** niech sie wleka ale prawym pasem ale nie srodkiem ulicy !
Po co ludzie wyjezdzaja w taka pogode samochodem jak boja sie jezdzic w takich warunkach?
A co do piaskarek to dzisiaj jezdzac od 11 do 18 po miescie zauwazylem az jedna !



po rondach czyli łamiesz przepisy... tak samo ktos moze powiedziec po co wyjezdzasz samochodem w taka pogode jak tobie snieg + samochod odejmuje rozum i jezdzisz bokiem po rondzie powodujac zagrozenie... w nocy tak samo przepisy obowiazuja....



po rondach czyli łamiesz przepisy... tak samo ktos moze powiedziec po co wyjezdzasz samochodem w taka pogode jak tobie snieg + samochod odejmuje rozum i jezdzisz bokiem po rondzie powodujac zagrozenie... w nocy tak samo przepisy obowiazuja.... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powstają nowe osiedla koło Puław

Powstają nowe osiedla koło Puław

W Skowieszynie, tuż za granicą Puław, powstaną nowe osiedla oferujące mieszkania w zabudowie bliźniaczej. Pierwsze budynki mają być gotowe wiosną przyszłego roku. Nowe bloki powstają także w samym mieście m.in. przy Sosnowej i Spacerowej.

Spilno. Nowe miejsce dla polskich i ukraińskich mieszkańców Lublina

Spilno. Nowe miejsce dla polskich i ukraińskich mieszkańców Lublina

Na drugą połowę października zaplanowane zostało otwarcie nowego miejsca integracji polskich i ukraińskich mieszkańców Lublina. Lokal o nazwie Spilno, co po ukraińsku oznacza „wspólnie” urządzany jest w hali Globus i ma być miejscem nauki i zabawy.

Kierowco, uważaj na kasztany! Żeby później nie było pretensji

Kierowco, uważaj na kasztany! Żeby później nie było pretensji

Jak jest jesień, to kasztany spadają z drzew. To normalne o tej porze. A mimo to, Zarząd Dróg Grodzkich w Zamościu już drugi rok z rzędu specjalnymi znakami ostrzega kierowców, że parkowanie pod kasztanowcami może okazać się niebezpieczne.

Na pierwszym roku Uniwersytetu Medycznego naukę zaczęło 1700 studentów
galeria

Na pierwszym roku Uniwersytetu Medycznego naukę zaczęło 1700 studentów

1700 studentów pierwszego roku, w tym 170 obcokrajowców rozpoczęło naukę na pierwszych latach 16 kierunków Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Na dzisiejszą uroczystą inaugurację minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przywiózł uczelni symboliczny czek okolicznościowy na 6 milionów złotych.

Kolejne kłopoty puławskich Azotów. Jak nie drogi gaz, to problemy z węglem

Kolejne kłopoty puławskich Azotów. Jak nie drogi gaz, to problemy z węglem

Zakłady Azotowe „Puławy” muszą się zmierzyć z nowym rynkowym wyzwaniem. Tym razem chodzi o niepewne dostawy węgla z Bogdanki, która zapowiedziała już ograniczenie jego wydobycia. Pod znakiem zapytania stanęło dostarczenie do Puław 160 tys. ton surowca do końca 2023 roku.

Żona ministra Czarnka we władzach nowego Wydziału Medycznego KUL

Żona ministra Czarnka we władzach nowego Wydziału Medycznego KUL

40 mln zł w formie obligacji obiecał minister zdrowia „na wsparcie inicjatywy” utworzenia Wydziału Medycznego na KUL. Jednym z dyrektorów nowego wydziału jest żona ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

Radny głosował ws. inwestycji, która jest planowana na jego gruncie. Źle zrobił, ale nic się nie stało

Radny głosował ws. inwestycji, która jest planowana na jego gruncie. Źle zrobił, ale nic się nie stało

Nie można zakazać budowy masztów telefonii komórkowej. Rada miasta w Opolu Lubelskim uznała więc petycję mieszkańców w tej sprawie za niezasadną. W głosowaniu brał udział radny, który powinien się z niego wyłączyć. To na jego gruncie ma powstać sporna inwestycja.

Puchar Polski: Zabójczo skuteczny Gryf Gmina Zamość, pierwsza wygrana Kryształu Werbkowice

Puchar Polski: Zabójczo skuteczny Gryf Gmina Zamość, pierwsza wygrana Kryształu Werbkowice

W środę zostały rozegrane mecze półfinałowe Pucharu Polski w okręgu zamojskim. Gryf Gmina Zamość będzie miał okazję bronić trofeum, bo zagra w finale po wygranej z Tomasovią 3:1. W drugiej parze Kryształ Werbkowice w końcu odniósł pierwsze zwycięstwo pod wodzą Piotra Welcza.

Żaneta wysuszyła włosy przy 70 km/h, czyli anielski jubileusz Politechniki Lubelskiej
galeria

Żaneta wysuszyła włosy przy 70 km/h, czyli anielski jubileusz Politechniki Lubelskiej

Studia to nie wyścigi, to nie Ryszard Szurkowski – wspominał z uśmiechem Lech Sprawka, absolwent Politechniki Lubelskiej sprzed 47-lat, słowa jednego ze swoich wykładowców w czasach, kiedy dostanie urlopu dziekańskiego nie zawsze było łatwe. Lubelska uczelnia techniczna obchodzi jubileusz 70-lecia.

Uratują więcej pacjentów. Szpital przy Jaczewskiego buduje nową stację dializ
Zdjęcia
galeria

Uratują więcej pacjentów. Szpital przy Jaczewskiego buduje nową stację dializ

Budowa nowej stacji dializ pomoże nam uratować dużo więcej ludzi – mówi wprost prof. Wojciech Załuska, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Budowa przy ulicy Jaczewskiego już trwa, w środę wmurowano tam akt erekcyjny.

Nikt nie chce sprzedać prądu dla MPK Lublin

Nikt nie chce sprzedać prądu dla MPK Lublin

Ani jedna firma nie stanęła do przetargu na dostawę energii elektrycznej dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Nie ma jednak obaw, że z dnia na dzień po lubelskich ulicach przestaną kursować trolejbusy i autobusy elektryczne.

Paweł Babiarz (Huczwa Tyszowce): Chcemy powalczyć o miejsce w czołówce

Paweł Babiarz (Huczwa Tyszowce): Chcemy powalczyć o miejsce w czołówce

Rozmowa z Pawłem Babiarzem, trenerem Huczwy Tyszowce

Lubelskie. Roztrzaskany ford. Nie żyje kierowca
zdjęcia
galeria

Lubelskie. Roztrzaskany ford. Nie żyje kierowca

Do tragicznego wypadku doszło w środę w powiecie bialskim. Nie udało się uratować życia mężczyzny.

Prezydent Poznania o ministrze: Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę

Prezydent Poznania o ministrze: Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę

Ostra wymiana zdań między prezydentem Poznania a ministrem edukacji i nauki. O co poszło w sporze Jaśkowiak – Czarnek?

Miejsca odkryte w Synagodze. Malarz i fotograf mają wspólną wystawę
29 września 2022, 17:00

Miejsca odkryte w Synagodze. Malarz i fotograf mają wspólną wystawę

Do końca listopada w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego na ul. Pereca w Zamościu oglądać można ekspozycję zatytułowaną „Miejsca odkryte. Wystawa Przyjaciół”. Składają się na nią prace fotografa i grafika Alana Metnicka i artysty malarza Jerzego Tyburskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!