Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 grudnia 2009 r.
16:04
Edytuj ten wpis

Popołudniowy szczyt: Są korki, wypadki i utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

0 44 A A

Cały Lublin jest zakorkowany. Kierowcy muszą uzbroić się w dużą cierpliwość. Źle jeździ się też w innych miejscach regionu. Dwa wypadki zablokowały drogi w Wierzchowiskach i Biłgoraju.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Tragedia - napisał do nas pan Łukasz. Z jego relacji wynika, że wyjechał z pracy o godz. 15.20. - Przemieszczenie się samochodem z centrum Lublina na Czuby trwa około 1,40 h. Kierowcy stoją w potwornych korkach - pisze internauta.

Na K-12 w miejscowości Wierzchowiska na wysokości stacji shell tir uszkodził barierki oddzielające pasy ruchu.

– Na odcinku około 200 metrów na wewnętrznych pasach ruchu w obu kierunkach ruch jest zablokowany – informuje podkom. Jacek Deptuś z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Kierowcy jadący w stronę Piask, Chełma i Zamościa muszą spodziewać się dużych utrudnień.

Z kolei w Biłgoraju na ulicy Krzeszowskiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Zablokowana jest droga W-858. Policjanci zorganizowali objazdy przez m. Rogale oraz Dereźnie.

Fatalnie jeździ się po Lublinie. Zakorkowane są wszystkie największe ulice, kierowcy stoją też w korkach w całym Śródmieściu.

Kierujący powinni się spodziewać, że ruch będzie lepszy dopiero wieczorem – gdy minie popołudniowy szczyt i większość lublinian wróci z pracy do domów.

Policja apeluje o ostrożności i rozsądek na drodze. – Pamiętajmy, że sprawny technicznie i prawidłowo wyposażony samochód musi iść w parze ze zdrowym rozsądkiem kierowcy – podkreśla podkom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

– Prędkość musi być dostosowana do stanu i widoczności drogi, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu - przypomina podkom. Laszczka-Rusek.

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Damian / 28 lutego 2010 o 14:31
0
. napisał:
Chyba nie zrozumiałeś o co mu chodziło. Cwaniaki z LU- postrach ulic, bo znają je wszystkie i są u siebie. Niejeden raz widziałem jak się wpychają i mają wszystkich za nic. I też mam blachy z LU. Pozdrawiam- Lublinianin z urodzenia.

To nie wieśniaki to wsiury późnomiejskie.
Avatar
colin / 18 grudnia 2009 o 22:03
0
ze wsi napisał:
CYTAT(~lublinianin~ @ 17.12.2009, 17:45:46) *
Masz się za miastowego a nie wiesz że LU to rejestracja z Lublina


A kto ci synku naopowiadał głupot że Lublin to miasto ?? Odśnieżają tu jak na wsi.

Przepraszam ja jestem ze wsi i u mnie lepiej odśnieżają ja mam czarną jezdnię przed domem i nie chodzi tu o żużel.


Jak jesteś ze wsi to twój problem, nie musisz przyjeżdzać do LU i narzekać, że nie jest odśnieżone.
Wypad na wiochę jak sie nie podoba w mieście wojewódzkim.


Jak jesteś ze wsi to twój problem, nie musisz przyjeżdzać do LU i narzekać, że nie jest odśnieżone.
Wypad na wiochę jak sie nie podoba w mieście wojewódzkim. rozwiń
Avatar
mig / 18 grudnia 2009 o 08:09
0
A ja widziałem pługi w Lublinie - ale nie zapominajcie, że muszą oni zgarnąć śnieg nie tylko w samym mieście, ale też zgarnąć na drogach krajowych i wojewódzkich ... a jak miasto zablokowane, to skąd nagle ma się pojawić pług i zgarnąć śnieg ? Wy wymagacie śmigłowców z odkurzaczami do śniegu, a nie pługów.
I jeszcze jedno - sól działa do -7 st C, więc proszę nie wypisywać bzdur, że nie sypią. Nie mają po co.
Avatar
RaPi / 17 grudnia 2009 o 23:35
0
Akurat dzisiaj narzekanie na drogowców jest trochę niesprawiedliwe. Raz że są korki a pługi latać nie potrafią a dwa to że przy ciągłych opadach śniegu i tak nic odśnieżanie nic nie da bo za parę minut będzie to samo.

Głównymi winowajcami dzisiejszej sytuacji na drogach są sami kierowcy, którzy nie myślą nad tym co robią. Jazda z prędkością 15km/h to faktycznie przesada ale nie można też przeholowywać bo oczywiście można auto rozpędzić do 50-60 ale trzeba pamiętać że trzeba też się zatrzymać a droga hamowania w takich warunkach jest duża
Avatar
~kierowca~ / 17 grudnia 2009 o 22:58
0
Zrobilem dzisiaj ok 80 km po miescie i co zaobserwowalem :

-korki glownie powodowane przez Tiry np. sikorskiego ok 12 , gdzie tir chcial ominac tira i chwile pozniej oba staly i krecily kolkami w miejscu.
-ludzie na letnich oponach , slizgajacy sie 10-15km/h gdzie spokojnie mozna bylo jechac 50, nie mowiac o ich sprawnym ruszaniu z pod swiatel.
-ogolna ospalosc kierowcow i brak umiejetnosci jazdy po sniegu. (nie to zebym sie uwazal za jakiegos guru, ale po sniegu naprawde da sie sprawnie jezdzic )
-blokowanie skrzyzowan nie tylko przez ludzi z rejstracjami LU, np skrzyzowanie przy zamku trasa WZ rejstracje wszelkiej masci nie lubelskie pchaly sie za wszelka cene.

+ taksowkarze, a przynajmniej ich wiekszosc poruszali sie sprawnie po sniegu, a nie tak jak w lecie blokujac ruch i jadac 40km/h lewym pasem.

A do drogowcow nie miejmy pretensji, sa kraje gdzie w ogole sie nie odsnieza tylko stawia paliki okreslajace droge, a ludzi i tak sprawnie sie poruszaja.
Zrobilem dzisiaj ok 80 km po miescie i co zaobserwowalem :

-korki glownie powodowane przez Tiry np. sikorskiego ok 12 , gdzie tir chcial ominac tira i chwile pozniej oba staly i krecily kolkami w miejscu.
-ludzie na letnich oponach , slizgajacy sie 10-15km/h gdzie spokojnie mozna bylo jechac 50, nie mowiac o ich sprawnym ruszaniu z pod swiatel.
-ogolna ospalosc kierowcow i brak umiejetnosci jazdy po sniegu. (nie to zebym sie uwazal za jakiegos guru, ale po sniegu naprawde da sie sprawnie jezdzic )
-blokowanie ... rozwiń
Avatar
Driver / 17 grudnia 2009 o 22:36
0
Driver napisał:
[WPIS USUNIĘTY]


Szczerze powiem, ze to o cenzure sie ociera a nie troske o przestrzeganie sieciowej netykiety.
Zobaczylem przekaz na zywo z Kompozytorow Polskich zakorkowanych od Smorawinskiego po Solidarnosci to zapodalem link. Co tak poruszylo tego co wpis usuwal - naga prawda czy komentarz do niej?
Pomyslec tylko, ze zrobiliscie to jednemu z tych, ktorzy za obrone w Lublinie wolnosci slowa jedne z najciezszych w KK zarzuty kiedys uslyszal...
Chyba macie powazny problem z odcieciem sie od starych przyzwyczajen.
Tym razem to nie rewolucja pozarla kolejne swoje dziecie a wy sami siebie od ogona, niemal jak samaca swojego pozera anakonda...


Szczerze powiem, ze to o cenzure sie ociera a nie troske o przestrzeganie sieciowej netykiety.
Zobaczylem przekaz na zywo z Kompozytorow Polskich zakorkowanych od Smorawinskiego po Solidarnosci to zapodalem link. Co tak poruszylo tego co wpis usuwal - naga prawda czy komentarz do niej?
Pomyslec tylko, ze zrobiliscie to jednemu z tych, ktorzy za obrone w Lublinie wolnosci slowa jedne z najciezszych w KK zarzuty kiedys uslyszal...
Chyba macie powazny problem z odcieciem sie od starych przyzwyczaje... rozwiń
Avatar
zdziwiony / 17 grudnia 2009 o 21:44
0
Kultura jazdy przede wszystkim i trochę cierpliwość a będzie lepiej. Jeszce nigdy nie spotkałem się z sytuacją żeby kierowca z rejestracją LU zatrzymał się przed skrzyżowaniem bez świateł i przepuścił kilka aut wręcz przeciwnie woli je bezczelnie zastawić. prosty przykład ulica Langiewicza z której o 17 już praktycznie nie da się wyjechać bo jakiś miły człowiek wali się na skrzyżowanie. Pozdrawiam wszystkich z poza Lublina i tych z Lublina ale mających trochę oleju w głowie
Avatar
~gość~ / 17 grudnia 2009 o 21:25
0
Nie dziwmy się że jeden z drugim jedzie środkiem jezdni i nie zwraca uwagi na sygnały dawane przez innych użytkowników "polskich świetnych dróg" Każdy zapatrzony jest w siebie, swoje "świetne umiejętności", i do przodu. A lusterka do ku.... nędzy mają na ozdobę. Pozdrawiam i życzę cierpliwości sobie i innym.
Avatar
nie-zamulilem-dzis / 17 grudnia 2009 o 20:57
0
Co to za deb*** pisze, że ludzie spoza Lublina jeździć nie umieją? Prosty przykład: skęt w lewo w 3Maja z ulicy Solidarności. Wiadomo, że korek jest tam prawie zawsze do skretu w lewo, ale przejechać można bez większego problemu, no ale dzisiaj zadziwił mnie kierowaca audi a4, który jadąc solidarności w strone zamku nie pomyślał że zamiast zastawić to skrzyżowanie mógł zatrzymać się 2metry wcześniej i spokojnie wszyscy by sobie przejechali, dodam tylko że zastawiony był jeden pas a reszta kierowców zatrzymała sie w słusznym miejscu. Zeby było mało to wspaniały kierowca w tym audi nie blokował jednego pasa a dwa bo sobie przypomniał, że musi zmienić pas z lewego na środkowy. Tak więc jeden deb*** zablokował skrzyżowanie na 2minuty. Do skrętu w lewo stałem pierwszy, migam długimi to pan się rozgląda, migam jeszcze raz a on deb*** ręce rozkłąda. Na szczęscie jak tylko ruch sie odblokował i audi zaczeło ruszać inni kierowcy z korka gestem ręki pozwolili mi i i jeszcze kilku innym samochodom pojechać w gore 3maja. co stracili? zupełnie nic, bo za 100m i tak czekał ich nastepny postój. Przepuściła mnie honda jazz LKR i tir chyba BI. Pozdro dla tych co dzisiaj dali rade na drodze, reszta do MPK. A ludzi bez zimówek to do...
Co to za deb*** pisze, że ludzie spoza Lublina jeździć nie umieją? Prosty przykład: skęt w lewo w 3Maja z ulicy Solidarności. Wiadomo, że korek jest tam prawie zawsze do skretu w lewo, ale przejechać można bez większego problemu, no ale dzisiaj zadziwił mnie kierowaca audi a4, który jadąc solidarności w strone zamku nie pomyślał że zamiast zastawić to skrzyżowanie mógł zatrzymać się 2metry wcześniej i spokojnie wszyscy by sobie przejechali, dodam tylko że zastawiony był jeden pas a reszta kierowców zatrzymała sie w słusznym miejscu. Zeby był... rozwiń
Avatar
antydres / 17 grudnia 2009 o 20:57
0
ja napisał:
A ja mam w du*** wydawac hajs na doszkalanie i sam sobie w nocy trenuje po zasniezonych rondach i parkingach :]
A wracajac do tematu to niestety ale w wiekszosci wina, ze sa korki to wina kierowcow ktorzy to rozwijaja zabojcza predkosc 20 km/h bo sie boja wiecej.
ch*** niech sie wleka ale prawym pasem ale nie srodkiem ulicy !
Po co ludzie wyjezdzaja w taka pogode samochodem jak boja sie jezdzic w takich warunkach?
A co do piaskarek to dzisiaj jezdzac od 11 do 18 po miescie zauwazylem az jedna !



po rondach czyli łamiesz przepisy... tak samo ktos moze powiedziec po co wyjezdzasz samochodem w taka pogode jak tobie snieg + samochod odejmuje rozum i jezdzisz bokiem po rondzie powodujac zagrozenie... w nocy tak samo przepisy obowiazuja....



po rondach czyli łamiesz przepisy... tak samo ktos moze powiedziec po co wyjezdzasz samochodem w taka pogode jak tobie snieg + samochod odejmuje rozum i jezdzisz bokiem po rondzie powodujac zagrozenie... w nocy tak samo przepisy obowiazuja.... rozwiń
Avatar
Damian / 28 lutego 2010 o 14:31
0
. napisał:
Chyba nie zrozumiałeś o co mu chodziło. Cwaniaki z LU- postrach ulic, bo znają je wszystkie i są u siebie. Niejeden raz widziałem jak się wpychają i mają wszystkich za nic. I też mam blachy z LU. Pozdrawiam- Lublinianin z urodzenia.

To nie wieśniaki to wsiury późnomiejskie.
Avatar
colin / 18 grudnia 2009 o 22:03
0
ze wsi napisał:
CYTAT(~lublinianin~ @ 17.12.2009, 17:45:46) *
Masz się za miastowego a nie wiesz że LU to rejestracja z Lublina


A kto ci synku naopowiadał głupot że Lublin to miasto ?? Odśnieżają tu jak na wsi.

Przepraszam ja jestem ze wsi i u mnie lepiej odśnieżają ja mam czarną jezdnię przed domem i nie chodzi tu o żużel.


Jak jesteś ze wsi to twój problem, nie musisz przyjeżdzać do LU i narzekać, że nie jest odśnieżone.
Wypad na wiochę jak sie nie podoba w mieście wojewódzkim.


Jak jesteś ze wsi to twój problem, nie musisz przyjeżdzać do LU i narzekać, że nie jest odśnieżone.
Wypad na wiochę jak sie nie podoba w mieście wojewódzkim. rozwiń
Avatar
mig / 18 grudnia 2009 o 08:09
0
A ja widziałem pługi w Lublinie - ale nie zapominajcie, że muszą oni zgarnąć śnieg nie tylko w samym mieście, ale też zgarnąć na drogach krajowych i wojewódzkich ... a jak miasto zablokowane, to skąd nagle ma się pojawić pług i zgarnąć śnieg ? Wy wymagacie śmigłowców z odkurzaczami do śniegu, a nie pługów.
I jeszcze jedno - sól działa do -7 st C, więc proszę nie wypisywać bzdur, że nie sypią. Nie mają po co.
Avatar
RaPi / 17 grudnia 2009 o 23:35
0
Akurat dzisiaj narzekanie na drogowców jest trochę niesprawiedliwe. Raz że są korki a pługi latać nie potrafią a dwa to że przy ciągłych opadach śniegu i tak nic odśnieżanie nic nie da bo za parę minut będzie to samo.

Głównymi winowajcami dzisiejszej sytuacji na drogach są sami kierowcy, którzy nie myślą nad tym co robią. Jazda z prędkością 15km/h to faktycznie przesada ale nie można też przeholowywać bo oczywiście można auto rozpędzić do 50-60 ale trzeba pamiętać że trzeba też się zatrzymać a droga hamowania w takich warunkach jest duża
Avatar
~kierowca~ / 17 grudnia 2009 o 22:58
0
Zrobilem dzisiaj ok 80 km po miescie i co zaobserwowalem :

-korki glownie powodowane przez Tiry np. sikorskiego ok 12 , gdzie tir chcial ominac tira i chwile pozniej oba staly i krecily kolkami w miejscu.
-ludzie na letnich oponach , slizgajacy sie 10-15km/h gdzie spokojnie mozna bylo jechac 50, nie mowiac o ich sprawnym ruszaniu z pod swiatel.
-ogolna ospalosc kierowcow i brak umiejetnosci jazdy po sniegu. (nie to zebym sie uwazal za jakiegos guru, ale po sniegu naprawde da sie sprawnie jezdzic )
-blokowanie skrzyzowan nie tylko przez ludzi z rejstracjami LU, np skrzyzowanie przy zamku trasa WZ rejstracje wszelkiej masci nie lubelskie pchaly sie za wszelka cene.

+ taksowkarze, a przynajmniej ich wiekszosc poruszali sie sprawnie po sniegu, a nie tak jak w lecie blokujac ruch i jadac 40km/h lewym pasem.

A do drogowcow nie miejmy pretensji, sa kraje gdzie w ogole sie nie odsnieza tylko stawia paliki okreslajace droge, a ludzi i tak sprawnie sie poruszaja.
Zrobilem dzisiaj ok 80 km po miescie i co zaobserwowalem :

-korki glownie powodowane przez Tiry np. sikorskiego ok 12 , gdzie tir chcial ominac tira i chwile pozniej oba staly i krecily kolkami w miejscu.
-ludzie na letnich oponach , slizgajacy sie 10-15km/h gdzie spokojnie mozna bylo jechac 50, nie mowiac o ich sprawnym ruszaniu z pod swiatel.
-ogolna ospalosc kierowcow i brak umiejetnosci jazdy po sniegu. (nie to zebym sie uwazal za jakiegos guru, ale po sniegu naprawde da sie sprawnie jezdzic )
-blokowanie ... rozwiń
Avatar
Driver / 17 grudnia 2009 o 22:36
0
Driver napisał:
[WPIS USUNIĘTY]


Szczerze powiem, ze to o cenzure sie ociera a nie troske o przestrzeganie sieciowej netykiety.
Zobaczylem przekaz na zywo z Kompozytorow Polskich zakorkowanych od Smorawinskiego po Solidarnosci to zapodalem link. Co tak poruszylo tego co wpis usuwal - naga prawda czy komentarz do niej?
Pomyslec tylko, ze zrobiliscie to jednemu z tych, ktorzy za obrone w Lublinie wolnosci slowa jedne z najciezszych w KK zarzuty kiedys uslyszal...
Chyba macie powazny problem z odcieciem sie od starych przyzwyczajen.
Tym razem to nie rewolucja pozarla kolejne swoje dziecie a wy sami siebie od ogona, niemal jak samaca swojego pozera anakonda...


Szczerze powiem, ze to o cenzure sie ociera a nie troske o przestrzeganie sieciowej netykiety.
Zobaczylem przekaz na zywo z Kompozytorow Polskich zakorkowanych od Smorawinskiego po Solidarnosci to zapodalem link. Co tak poruszylo tego co wpis usuwal - naga prawda czy komentarz do niej?
Pomyslec tylko, ze zrobiliscie to jednemu z tych, ktorzy za obrone w Lublinie wolnosci slowa jedne z najciezszych w KK zarzuty kiedys uslyszal...
Chyba macie powazny problem z odcieciem sie od starych przyzwyczaje... rozwiń
Avatar
zdziwiony / 17 grudnia 2009 o 21:44
0
Kultura jazdy przede wszystkim i trochę cierpliwość a będzie lepiej. Jeszce nigdy nie spotkałem się z sytuacją żeby kierowca z rejestracją LU zatrzymał się przed skrzyżowaniem bez świateł i przepuścił kilka aut wręcz przeciwnie woli je bezczelnie zastawić. prosty przykład ulica Langiewicza z której o 17 już praktycznie nie da się wyjechać bo jakiś miły człowiek wali się na skrzyżowanie. Pozdrawiam wszystkich z poza Lublina i tych z Lublina ale mających trochę oleju w głowie
Avatar
~gość~ / 17 grudnia 2009 o 21:25
0
Nie dziwmy się że jeden z drugim jedzie środkiem jezdni i nie zwraca uwagi na sygnały dawane przez innych użytkowników "polskich świetnych dróg" Każdy zapatrzony jest w siebie, swoje "świetne umiejętności", i do przodu. A lusterka do ku.... nędzy mają na ozdobę. Pozdrawiam i życzę cierpliwości sobie i innym.
Avatar
nie-zamulilem-dzis / 17 grudnia 2009 o 20:57
0
Co to za deb*** pisze, że ludzie spoza Lublina jeździć nie umieją? Prosty przykład: skęt w lewo w 3Maja z ulicy Solidarności. Wiadomo, że korek jest tam prawie zawsze do skretu w lewo, ale przejechać można bez większego problemu, no ale dzisiaj zadziwił mnie kierowaca audi a4, który jadąc solidarności w strone zamku nie pomyślał że zamiast zastawić to skrzyżowanie mógł zatrzymać się 2metry wcześniej i spokojnie wszyscy by sobie przejechali, dodam tylko że zastawiony był jeden pas a reszta kierowców zatrzymała sie w słusznym miejscu. Zeby było mało to wspaniały kierowca w tym audi nie blokował jednego pasa a dwa bo sobie przypomniał, że musi zmienić pas z lewego na środkowy. Tak więc jeden deb*** zablokował skrzyżowanie na 2minuty. Do skrętu w lewo stałem pierwszy, migam długimi to pan się rozgląda, migam jeszcze raz a on deb*** ręce rozkłąda. Na szczęscie jak tylko ruch sie odblokował i audi zaczeło ruszać inni kierowcy z korka gestem ręki pozwolili mi i i jeszcze kilku innym samochodom pojechać w gore 3maja. co stracili? zupełnie nic, bo za 100m i tak czekał ich nastepny postój. Przepuściła mnie honda jazz LKR i tir chyba BI. Pozdro dla tych co dzisiaj dali rade na drodze, reszta do MPK. A ludzi bez zimówek to do...
Co to za deb*** pisze, że ludzie spoza Lublina jeździć nie umieją? Prosty przykład: skęt w lewo w 3Maja z ulicy Solidarności. Wiadomo, że korek jest tam prawie zawsze do skretu w lewo, ale przejechać można bez większego problemu, no ale dzisiaj zadziwił mnie kierowaca audi a4, który jadąc solidarności w strone zamku nie pomyślał że zamiast zastawić to skrzyżowanie mógł zatrzymać się 2metry wcześniej i spokojnie wszyscy by sobie przejechali, dodam tylko że zastawiony był jeden pas a reszta kierowców zatrzymała sie w słusznym miejscu. Zeby był... rozwiń
Avatar
antydres / 17 grudnia 2009 o 20:57
0
ja napisał:
A ja mam w du*** wydawac hajs na doszkalanie i sam sobie w nocy trenuje po zasniezonych rondach i parkingach :]
A wracajac do tematu to niestety ale w wiekszosci wina, ze sa korki to wina kierowcow ktorzy to rozwijaja zabojcza predkosc 20 km/h bo sie boja wiecej.
ch*** niech sie wleka ale prawym pasem ale nie srodkiem ulicy !
Po co ludzie wyjezdzaja w taka pogode samochodem jak boja sie jezdzic w takich warunkach?
A co do piaskarek to dzisiaj jezdzac od 11 do 18 po miescie zauwazylem az jedna !



po rondach czyli łamiesz przepisy... tak samo ktos moze powiedziec po co wyjezdzasz samochodem w taka pogode jak tobie snieg + samochod odejmuje rozum i jezdzisz bokiem po rondzie powodujac zagrozenie... w nocy tak samo przepisy obowiazuja....



po rondach czyli łamiesz przepisy... tak samo ktos moze powiedziec po co wyjezdzasz samochodem w taka pogode jak tobie snieg + samochod odejmuje rozum i jezdzisz bokiem po rondzie powodujac zagrozenie... w nocy tak samo przepisy obowiazuja.... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ustępująca prezydent: Dla mnie Chełm to misja a nie polityka

Ustępująca prezydent: Dla mnie Chełm to misja a nie polityka 0 0

Rozmowa z Agatą Fisz, ustępującą prezydent Chełma

Polacy zagrają z Holandią. Kadra rugbystów liczy na wsparcie kibiców

Polacy zagrają z Holandią. Kadra rugbystów liczy na wsparcie kibiców 0 0

Reprezentacja Polski zmierzy się z Holandią w ramach nowego cyklu rozgrywek Rugby Europe Trophy. Początek sobotniego meczu na Arenie Lublin o godzinie 15

Budżet Lublina na 2019 rok. Na jakie inwestycje możemy liczyć?

Budżet Lublina na 2019 rok. Na jakie inwestycje możemy liczyć? 3 6

W czwartek poznaliśmy projekt miejskiego budżetu na przyszły rok. – Rewolucji nie będzie, bo musimy kontynuować to, co już zaczęliśmy – przyznaje prezydent Lublina. Zamierza wydać nieco mniej, niż w tym roku, bo nieco mniejsze mają być również dochody miasta. Na jakie inwestycje możemy liczyć?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku 0 2

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 1 28

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 6

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 1 4

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 55 34

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 199 78

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 21 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 76 23

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 28 8

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!