Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 kwietnia 2017 r.
7:41

Praca dla nauczycieli. W woj. lubelskim ofert brak, mają się pojawić

Autor: Zdjęcie autora ask
0 34 A A
Lubelskie Kuratorium Oświaty szacuje, że tylko w związku z nadchodząca reformą na Lubelszczyźnie pojawi się 400 nowych etatów
Lubelskie Kuratorium Oświaty szacuje, że tylko w związku z nadchodząca reformą na Lubelszczyźnie pojawi się 400 nowych etatów

1 kwietnia na stronie internetowej każdego kuratorium oświaty pojawiła się zakładka „praca dla nauczycieli”. Choć w innych województwach ofert zatrudnienia dla pedagogów tam nie brakuje, to na Lubelszczyźnie zakładka jest pusta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obowiązek prowadzenia banków pracy dla nauczycieli narzuca na kuratoria ustawa Prawo Oświatowe. System ma działać do sierpnia 2023 r. Od 1 kwietnia na stronie lubelskiego kuratorium opublikowano tylko jedną ofertę pracy – na zastępstwo w Siennicy Różanej. Ogłoszenie już znikło, co oznacza, że wakat jest już zajęty.

Tymczasem w województwie mazowieckim w kwietniu poszukiwanych jest aż 11 nauczycieli m.in. grup przedszkolnych, świetlicy, żłobka, ale też matematyki, przyrody, języka polskiego i historii. Oprócz tego na stronie znajdziemy kilkaset wcześniejszych ofert. Kuratorium Oświaty w Katowicach opublikowało aż 32 strony ogłoszeń z województwa śląskiego (w sumie około 600 ogłoszeń). Kuratorium Oświaty w Opolu ma 12 ofert, Białystok – 13, a Kraków - 43.

– Mam duże wątpliwości, czy dyrektorzy szkół na Lubelszczyźnie wywiązują się z obowiązku przekazywania informacji o wolnych etatach – mówi jedna z nauczycielek z wygaszanego Gimnazjum w Radawczyku Drugim. – Razem z koleżankami przeglądałyśmy oferty pracy na stronach kuratoriów w całej Polsce. Bardzo niepokoi nas, że w sytuacji, gdy w innych województwach ofert są dziesiątki to u nas ani jednej.

– W mojej szkole zabraknie mi co najmniej 10 godzin. Ich poszukiwaniem chciałam zająć się już teraz. Mogę dojeżdżać do innej szkoły. Mam samochód. To dla mnie nie jest problem – mówi nauczycielka matematyki z Zamościa. – Ofert nie ma jednak nawet w większej odległości od dużych miast. Jestem załamana.

Lubelskie Kuratorium Oświaty uspokaja.

– W tej chwili dyrektorowie szkół pracują nad przygotowaniem i zatwierdzeniem arkuszy organizacyjnych, które będą realizowane w przyszłym roku szkolnym. Mają na to czas do końca maja.

Dopiero po tym terminie będą wiedzieli, ile mają wakatów – tłumaczy Jolanta Misiak, rzecznik kuratorium. – Na przełomie maja i czerwca należy się więc spodziewać ruchu kadrowego. Ofert pracy będzie wtedy na pewno dużo.

Lubelskie Kuratorium Oświaty szacuje, że tylko w związku z nadchodząca reformą na Lubelszczyźnie pojawi się 400 nowych etatów. Inaczej widzą to związkowcy. Związek Nauczycielstwa Polskiego szacuje, że w związku z reformą edukacji prace straci ok. 37 tys. nauczycieli.

(fot. strona internetowa Kuratorium Oświaty w Lublinie)

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RoBii5 / 20 grudnia 2017 o 11:02
0
no mówiąc szczerze to nie wiem czy można wierzyć w to, że pojawi się aż 400 ofert pracy na nauczycieli. dla pedagogów pracy nie ma zbyt wiele ***lubelskie-praca.pl/rynek-pracy-w-wojewodztwie-lubelskim/ , bo i dzieci coraz mniej… pamiętajcie, ze nauczyciel nauczycielowi nie jest równy, poza tym jeśli ktoś np. uczy w szkole zawodowej, to może się również zająć doradztwem zawodowym. @page { margin: 2cm } p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120% } a:link { so-language: zxx }
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 12:06
0
W woj.lubelskim pracy brak nie tylko dla nauczycieli i jakoś to nikogo nie obchodzi.
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 08:50
0
Ci co nie rozumieją reformy edukacji niech nie zabierają głosu. Powrót do polskiego sprawdzonego systemu nauczania to jest konieczność, a nie powrót do komuny jak niektórzy uważają. Co ma piernik do wiatraka. O powodzeniu reformy decydują programy nauczania z poszczególnych przedmiotów. Wprowadzenie gimnazjów na wzór ściągnięty żywcem z Izraela spowodowało, że na wsiach zniknęło wiele szkół. Znam to z doświadczenia, bo ze szkołą, w której pracowałem tak się stało. Poza tym niektóre przedmioty (jak np. historia) nie realizowały pełnej podstawy programowej. W przypadku historii, nauczanie kończyło się na pierwszej wojnie światowej. A co z resztą? Jeżeli absolwent nie szedł do liceum to kończył naukę z tego przedmiotu na tym etapie. A może o to chodziło przy wprowadzaniu gimnazjów? Radzę tym wszystkim niezorientowanym aby zastanawiali się co piszą lub podpisują jakieś listy o zatrzymaniu reformy. Nie dajmy się manipulować. Osiem lat dezinformacji wystarczy.
Ci co nie rozumieją reformy edukacji niech nie zabierają głosu. Powrót do polskiego sprawdzonego systemu nauczania to jest konieczność, a nie powrót do komuny jak niektórzy uważają. Co ma piernik do wiatraka. O powodzeniu reformy decydują programy nauczania z poszczególnych przedmiotów. Wprowadzenie gimnazjów na wzór ściągnięty żywcem z Izraela spowodowało, że na wsiach zniknęło wiele szkół. Znam to z doświadczenia, bo ze szkołą, w której pracowałem tak się stało. Poza tym niektóre przedmioty (jak np. historia) nie realizowały pełnej podstaw... rozwiń
Avatar
uczeń / 10 kwietnia 2017 o 08:19
0
Jak wykształcili matołów w gimnazjach to niech teraz szukają pracy
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 18:38
0
Gminni zslowcy jeszcze nie wciągneli swojaków na szkolne placówki?
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 16:49
0
Nikt nie zauważył, że jest niż demograficzny dzieci i młodzieży w wieku szkolnym 2 razy mniej niż kilkanście lat tem. Dodatkowo 1/6 (ok15%) obywateli Polski w wieku szkolnym przebywa za granicą. Polikwidowali małe wiejskie szkoły, gdzie były klasy po 9-12 uczniów na rzecz zbiorczych szkół gminnych, gdzie 30 uczniów w klasie to jak ma być. Ale nie zrobił tego rząd PiS tylko PO-PSL i opanowany prze te dwie partie samorząd.
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 16:08
0
Oj nauczyciele, nauczyciele. Powinniście mieć etat 40 godzin tak jak wszyscy. I i tak bylibyście grupą uprzywilejowaną. 40 godzin 45 minutowych (zamiast 18) to i tak lepiej niż 40godzin zegarowych. I do tego przywilej w postaci 2 miesięcy wakacji, ferii zimowych i świątecznych, długich weekendów z okazji świąt majowych, Bożego Ciała itp. I nie p.pszcie mi, że musicie sprawdzać klasówki. Taki prawnik czy księgowy też często zabiera pracę do domu. Poza tym praca nauczyciela nauczycielowi nierówna. Inna jest praca matematyka, polonisty czy historyka a inna nauczyciela informatyki, wf-u, plastyki, techniki czy muzyki. Ci raczej pracy domowej do domu nie zabierają. A nawet jeśli zabierają to nie jest ona zbyt absorbująca. Odnośnie pracy postaci 40 godzin mówię oczywiście o budżetówce. Bo u prywaciarza robi się częstopo 10-12 godzin dziennie, 6 dni w tygodniu, bez prawa do urlopu (formalnie urlop dla potrzeby PIPu ci wypiszę, ale do pracy i tak masz przychodzić). Bo jak nie to jest 10 chętnych na twoje miejsce...
Oj nauczyciele, nauczyciele. Powinniście mieć etat 40 godzin tak jak wszyscy. I i tak bylibyście grupą uprzywilejowaną. 40 godzin 45 minutowych (zamiast 18) to i tak lepiej niż 40godzin zegarowych. I do tego przywilej w postaci 2 miesięcy wakacji, ferii zimowych i świątecznych, długich weekendów z okazji świąt majowych, Bożego Ciała itp. I nie p.pszcie mi, że musicie sprawdzać klasówki. Taki prawnik czy księgowy też często zabiera pracę do domu. Poza tym praca nauczyciela nauczycielowi nierówna. Inna jest praca matematyka, polonisty czy his... rozwiń
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 15:58
0
Po pierwsze w miastach problemu nie ma bo etaty z gimnazjów rozbiją się na podstawówki i szkoły średnie, cykl kształcenia zostanie zachowany i będzie wynisił z wyjątkiem szkół branżowych 12 lub 13 lat. Uczniów w miejskich szkołach będzie tyle samo, albo i nawet więcej bo w szkołach średnich pojawią się uczniowie z "prowincji". Tak się składa, że w większości gmin wiejskich nie ma ani jednej szkoły średniej, a te co są to mają poważny problem z naborem. Nawet młodzież z miast powiatowych połozonych zarówno bliżej (Świdnik, Łęczna) jak i dalej (Tomaszów Lubelski, Włodawa, Parczew, Kraśnik) coraz częsciej wybiera szkoły średnie w Lublinie bo te prezentują lepszą ofertę i gwarantują wyższy poziom. Problem z etatami dla nauczycieli moze być faktycznie na wsi i w miasteczkach powiatowych, bo ubędzie z nich jeden rocznik uczniów, chociaż będzie więcej klas VII i VIII (więcej podstawówek i klasy w SP mniej liczne. Z drugiej strony to, że nauka w szkole średniej będzie trawała o rok dłużej sprawi, że szkoły średnie np. w takich Bełżycach czy Bychawie odżyją, bo rodzice nie będą chcieli o rok młodszych dzieci posyłać do szkół średnich do Lublina i ponosić związanych z tym kosztów.
Po pierwsze w miastach problemu nie ma bo etaty z gimnazjów rozbiją się na podstawówki i szkoły średnie, cykl kształcenia zostanie zachowany i będzie wynisił z wyjątkiem szkół branżowych 12 lub 13 lat. Uczniów w miejskich szkołach będzie tyle samo, albo i nawet więcej bo w szkołach średnich pojawią się uczniowie z "prowincji". Tak się składa, że w większości gmin wiejskich nie ma ani jednej szkoły średniej, a te co są to mają poważny problem z naborem. Nawet młodzież z miast powiatowych połozonych zarówno bliżej (Świdnik, Łęczna) ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 15:23
0
Lewacki beton się nie boi. Jakich nowych? Gdzie te miejsca pracy dla nauczycieli obiecywane przez bolszewię?
Avatar
arek / 9 kwietnia 2017 o 15:23
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jak nauczyciele odejdą do marketów to kto będzie uczył wasze dzieci? Może od razu polikwidować szkoły bo po co jakas tam edukacja? Wystarczy kościółek i to co ksiądz i krasnal powiedzą.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mają odejść tylko Ci co pracy nie mają w szkole, każdemu bezrobotnemu każą być elastycznym, doszkalać się to także dotyczy to nauczycieli.
rozwiń
Avatar
RoBii5 / 20 grudnia 2017 o 11:02
0
no mówiąc szczerze to nie wiem czy można wierzyć w to, że pojawi się aż 400 ofert pracy na nauczycieli. dla pedagogów pracy nie ma zbyt wiele ***lubelskie-praca.pl/rynek-pracy-w-wojewodztwie-lubelskim/ , bo i dzieci coraz mniej… pamiętajcie, ze nauczyciel nauczycielowi nie jest równy, poza tym jeśli ktoś np. uczy w szkole zawodowej, to może się również zająć doradztwem zawodowym. @page { margin: 2cm } p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120% } a:link { so-language: zxx }
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 12:06
0
W woj.lubelskim pracy brak nie tylko dla nauczycieli i jakoś to nikogo nie obchodzi.
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 08:50
0
Ci co nie rozumieją reformy edukacji niech nie zabierają głosu. Powrót do polskiego sprawdzonego systemu nauczania to jest konieczność, a nie powrót do komuny jak niektórzy uważają. Co ma piernik do wiatraka. O powodzeniu reformy decydują programy nauczania z poszczególnych przedmiotów. Wprowadzenie gimnazjów na wzór ściągnięty żywcem z Izraela spowodowało, że na wsiach zniknęło wiele szkół. Znam to z doświadczenia, bo ze szkołą, w której pracowałem tak się stało. Poza tym niektóre przedmioty (jak np. historia) nie realizowały pełnej podstawy programowej. W przypadku historii, nauczanie kończyło się na pierwszej wojnie światowej. A co z resztą? Jeżeli absolwent nie szedł do liceum to kończył naukę z tego przedmiotu na tym etapie. A może o to chodziło przy wprowadzaniu gimnazjów? Radzę tym wszystkim niezorientowanym aby zastanawiali się co piszą lub podpisują jakieś listy o zatrzymaniu reformy. Nie dajmy się manipulować. Osiem lat dezinformacji wystarczy.
Ci co nie rozumieją reformy edukacji niech nie zabierają głosu. Powrót do polskiego sprawdzonego systemu nauczania to jest konieczność, a nie powrót do komuny jak niektórzy uważają. Co ma piernik do wiatraka. O powodzeniu reformy decydują programy nauczania z poszczególnych przedmiotów. Wprowadzenie gimnazjów na wzór ściągnięty żywcem z Izraela spowodowało, że na wsiach zniknęło wiele szkół. Znam to z doświadczenia, bo ze szkołą, w której pracowałem tak się stało. Poza tym niektóre przedmioty (jak np. historia) nie realizowały pełnej podstaw... rozwiń
Avatar
uczeń / 10 kwietnia 2017 o 08:19
0
Jak wykształcili matołów w gimnazjach to niech teraz szukają pracy
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 18:38
0
Gminni zslowcy jeszcze nie wciągneli swojaków na szkolne placówki?
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 16:49
0
Nikt nie zauważył, że jest niż demograficzny dzieci i młodzieży w wieku szkolnym 2 razy mniej niż kilkanście lat tem. Dodatkowo 1/6 (ok15%) obywateli Polski w wieku szkolnym przebywa za granicą. Polikwidowali małe wiejskie szkoły, gdzie były klasy po 9-12 uczniów na rzecz zbiorczych szkół gminnych, gdzie 30 uczniów w klasie to jak ma być. Ale nie zrobił tego rząd PiS tylko PO-PSL i opanowany prze te dwie partie samorząd.
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 16:08
0
Oj nauczyciele, nauczyciele. Powinniście mieć etat 40 godzin tak jak wszyscy. I i tak bylibyście grupą uprzywilejowaną. 40 godzin 45 minutowych (zamiast 18) to i tak lepiej niż 40godzin zegarowych. I do tego przywilej w postaci 2 miesięcy wakacji, ferii zimowych i świątecznych, długich weekendów z okazji świąt majowych, Bożego Ciała itp. I nie p.pszcie mi, że musicie sprawdzać klasówki. Taki prawnik czy księgowy też często zabiera pracę do domu. Poza tym praca nauczyciela nauczycielowi nierówna. Inna jest praca matematyka, polonisty czy historyka a inna nauczyciela informatyki, wf-u, plastyki, techniki czy muzyki. Ci raczej pracy domowej do domu nie zabierają. A nawet jeśli zabierają to nie jest ona zbyt absorbująca. Odnośnie pracy postaci 40 godzin mówię oczywiście o budżetówce. Bo u prywaciarza robi się częstopo 10-12 godzin dziennie, 6 dni w tygodniu, bez prawa do urlopu (formalnie urlop dla potrzeby PIPu ci wypiszę, ale do pracy i tak masz przychodzić). Bo jak nie to jest 10 chętnych na twoje miejsce...
Oj nauczyciele, nauczyciele. Powinniście mieć etat 40 godzin tak jak wszyscy. I i tak bylibyście grupą uprzywilejowaną. 40 godzin 45 minutowych (zamiast 18) to i tak lepiej niż 40godzin zegarowych. I do tego przywilej w postaci 2 miesięcy wakacji, ferii zimowych i świątecznych, długich weekendów z okazji świąt majowych, Bożego Ciała itp. I nie p.pszcie mi, że musicie sprawdzać klasówki. Taki prawnik czy księgowy też często zabiera pracę do domu. Poza tym praca nauczyciela nauczycielowi nierówna. Inna jest praca matematyka, polonisty czy his... rozwiń
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 15:58
0
Po pierwsze w miastach problemu nie ma bo etaty z gimnazjów rozbiją się na podstawówki i szkoły średnie, cykl kształcenia zostanie zachowany i będzie wynisił z wyjątkiem szkół branżowych 12 lub 13 lat. Uczniów w miejskich szkołach będzie tyle samo, albo i nawet więcej bo w szkołach średnich pojawią się uczniowie z "prowincji". Tak się składa, że w większości gmin wiejskich nie ma ani jednej szkoły średniej, a te co są to mają poważny problem z naborem. Nawet młodzież z miast powiatowych połozonych zarówno bliżej (Świdnik, Łęczna) jak i dalej (Tomaszów Lubelski, Włodawa, Parczew, Kraśnik) coraz częsciej wybiera szkoły średnie w Lublinie bo te prezentują lepszą ofertę i gwarantują wyższy poziom. Problem z etatami dla nauczycieli moze być faktycznie na wsi i w miasteczkach powiatowych, bo ubędzie z nich jeden rocznik uczniów, chociaż będzie więcej klas VII i VIII (więcej podstawówek i klasy w SP mniej liczne. Z drugiej strony to, że nauka w szkole średniej będzie trawała o rok dłużej sprawi, że szkoły średnie np. w takich Bełżycach czy Bychawie odżyją, bo rodzice nie będą chcieli o rok młodszych dzieci posyłać do szkół średnich do Lublina i ponosić związanych z tym kosztów.
Po pierwsze w miastach problemu nie ma bo etaty z gimnazjów rozbiją się na podstawówki i szkoły średnie, cykl kształcenia zostanie zachowany i będzie wynisił z wyjątkiem szkół branżowych 12 lub 13 lat. Uczniów w miejskich szkołach będzie tyle samo, albo i nawet więcej bo w szkołach średnich pojawią się uczniowie z "prowincji". Tak się składa, że w większości gmin wiejskich nie ma ani jednej szkoły średniej, a te co są to mają poważny problem z naborem. Nawet młodzież z miast powiatowych połozonych zarówno bliżej (Świdnik, Łęczna) ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 15:23
0
Lewacki beton się nie boi. Jakich nowych? Gdzie te miejsca pracy dla nauczycieli obiecywane przez bolszewię?
Avatar
arek / 9 kwietnia 2017 o 15:23
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jak nauczyciele odejdą do marketów to kto będzie uczył wasze dzieci? Może od razu polikwidować szkoły bo po co jakas tam edukacja? Wystarczy kościółek i to co ksiądz i krasnal powiedzą.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mają odejść tylko Ci co pracy nie mają w szkole, każdemu bezrobotnemu każą być elastycznym, doszkalać się to także dotyczy to nauczycieli.
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 6 5

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 31 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 40 19

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 6

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 32 20

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 18 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.