Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 lipca 2011 r.
17:43
Edytuj ten wpis

Protest lekarzy: 250 gabinetów nie będzie przyjmować

0 10 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Co najmniej do południa potrwa wtorkowy protest lekarzy rodzinnych z Porozumienia Zielonogórskiego. Prawie 250 gabinetów z całego województwa nie będzie przyjmowało pacjentów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W województwie działa 421 placówek podstawowej opieki zdrowotnej. Drzwi ponad połowy z nich mają być zamknięte od godziny ósmej.

– W proteście wezmą udział 244 placówki, z czego 35 w samym Lublinie – mówi Teresa Dobrzańska-Pielichowska, wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego i prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców.

– Liczymy, że przyniesie to rezultat. Nasi koledzy, którzy nie biorą udziału w proteście, w pełni nas popierają. Obiecali, że w tym czasie będą przyjmować naszych pacjentów.

Lekarze z Federacji sprzeciwiają się w ten sposób decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia z poprzedniego tygodnia. Lubelski oddział NFZ zakwestionował część deklaracji przynależności pacjentów do określonych lekarzy i oświadczył, że nie będzie finansował leczenia takich osób. Chodzi o pacjentów przypisanych mylnie na lekarzy, którzy nie pracują już w danej przychodni, bo na przykład odeszli do innej. Do tej pory fundusz płacił, dopóki pacjent nie zadecydował sam, że zmienia swoją przychodnię.

– Deklaracje to jedna z podstaw naszych dochodów. Jeżeli nie będziemy mieli odpowiedniej ilości, to firmy zbankrutują – twierdzi Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego.

NFZ odpowiada, że część deklaracji została odrzucona przez nowy system informatyczny, ale przychodnie mogą składać do dyrektora lubelskiego oddziału wnioski o dalsze finansowanie. Każda taka prośba ma być rozpatrywana indywidualnie. Zdaniem funduszu, jedynie Zarząd Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców nie skorzystał z tej możliwości.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 lipca 2011 o 08:49
0
[quote name='Gość' timestamp='1310544114' post='500918']
Za darmo to przychodnia kosi za mnie kasę od kilkunastu lat. A jak byłem chory to już nie było numerków.... Prywatnie - wizyta, badanie krwi....Po jaką cholerę płacę na tych darmozjadów składki do ZUS?
Poza tym nie napinaj się doktorku. Wiesz jaka jest opinia specjalistów medyków o lekarzu rodzinnym
[/quote]
A ja mam inny kwiatek - przychodnia wyrzuciła moją kartę, bo przestała dostawać kasę za mnie(doktorek zmienił miejsce pracy-a ja byłem kilka lat zdrowy...)
Jaja? Nie rzeczywistość...
Ludzie sprawdźcie, czy jesteście jeszcze zapisani do jakiejś przychodni! Oni nawet was nie poinformują, że coś jest nie tak.
[quote name='Gość' timestamp='1310544114' post='500918']
Za darmo to przychodnia kosi za mnie kasę od kilkunastu lat. A jak byłem chory to już nie było numerków.... Prywatnie - wizyta, badanie krwi....Po jaką cholerę płacę na tych darmozjadów składki do ZUS?
Poza tym nie napinaj się doktorku. Wiesz jaka jest opinia specjalistów medyków o lekarzu rodzinnym
[/quote]
A ja mam inny kwiatek - przychodnia wyrzuciła moją kartę, bo przestała dostawać kasę za mnie(doktorek zmienił miej... rozwiń
Avatar
pawel / 18 lipca 2011 o 07:14
0
NZOZ-y to największa pomyłka reformy służby zdrowia.Służą tylko do robienia kasy przez konowałów i robienia różnych przekrętów.Przykładem jest tu fikcyjne zatrudnianie pielęgniarek i pobieranie za nich kasy.Same pielęgniarki nic o tym nie wiedzą i często wychodzi to przypadkowo przy różnych sprawach.Dziwne stanowisko w takich przypadkach zajmuje NFZ,umywa po prostu ręce,chociaż to on został naciągnięty na kasę.Dziwne,że prokuratura nie weszła jeszcze w ten temat.
Avatar
Gość / 13 lipca 2011 o 10:01
0
[quote name='gosc' timestamp='1310417298' post='500292']
Adas gosciu nie znasz sprawy to zamilcz.. czasy w ktorych wszystko sie nalezalo "za darmo" juz dawno sie skonczyly.
[/quote]
Za darmo to przychodnia kosi za mnie kasę od kilkunastu lat. A jak byłem chory to już nie było numerków.... Prywatnie - wizyta, badanie krwi....Po jaką cholerę płacę na tych darmozjadów składki do ZUS?
Poza tym nie napinaj się doktorku. Wiesz jaka jest opinia specjalistów medyków o lekarzu rodzinnym
[quote name='gosc' timestamp='1310417298' post='500292']
Adas gosciu nie znasz sprawy to zamilcz.. czasy w ktorych wszystko sie nalezalo "za darmo" juz dawno sie skonczyly.
[/quote]
Za darmo to przychodnia kosi za mnie kasę od kilkunastu lat. A jak byłem chory to już nie było numerków.... Prywatnie - wizyta, badanie krwi....Po jaką cholerę płacę na tych darmozjadów składki do ZUS?
Poza tym nie napinaj się doktorku. Wiesz jaka jest opinia specjalistów medyków o lekarz... rozwiń
Avatar
don / 12 lipca 2011 o 08:53
0
[quote name='adas' timestamp='1310412169' post='500244']
Lekarze rodzinni to jedna wielka banda nierobow! Gdzie sie podzialy obietnice o kompletnej opiece? Dlaczego przychodnie pozamykane sa w soboty? Dlaczego tak trudno uzyskac skierowanie na badania? Dlaczego sa takie kolejki do lekarzy? itp i itd. Trzeba miec tupet, zeby jeszcze protestowac!
[/quote]
masz racje - rodzinni to największe nieroby w służbie zdrowia.
Avatar
pawian / 12 lipca 2011 o 07:19
0
widze ze sie nie orientujesz jakie koszty sa w sluzbie zdrowia. to co dostaje zus wystarcza tylko na podstawowe sprawy. na pewno nie "wszystko za darmo"!! jakbys sie orientowal to bys wiedzial ze nasza sluzba zdrowia jest jedna z najslabiej dofinansowywanych w europie
Avatar
Mario / 12 lipca 2011 o 00:03
0
adas to napisałeś jest prawdą zdażają się tylko nieliczne wyjątki, nawet wypisanie recepty to dla nich problem
Avatar
jam lasica / 11 lipca 2011 o 23:57
0
Panie gość po to pracodawcy płacą w sumie nie małe pieniążki co miesiąc za każdego z nas na ZUS żebyśmy mieli to wszystko za darmo ale nie nasz kraj zapierdacza te pieniążki i tyle wszystko widzimy...
Avatar
gosc / 11 lipca 2011 o 22:48
0
Adas gosciu nie znasz sprawy to zamilcz.. czasy w ktorych wszystko sie nalezalo "za darmo" juz dawno sie skonczyly. nie sluchasz tuska?
Avatar
cyto / 11 lipca 2011 o 21:39
0
Adas powiem ci jedno, trzeba było się uczyć żeby móc protestować
Avatar
adas / 11 lipca 2011 o 21:22
0
Lekarze rodzinni to jedna wielka banda nierobow! Gdzie sie podzialy obietnice o kompletnej opiece? Dlaczego przychodnie pozamykane sa w soboty? Dlaczego tak trudno uzyskac skierowanie na badania? Dlaczego sa takie kolejki do lekarzy? itp i itd. Trzeba miec tupet, zeby jeszcze protestowac!
Avatar
Gość / 20 lipca 2011 o 08:49
0
[quote name='Gość' timestamp='1310544114' post='500918']
Za darmo to przychodnia kosi za mnie kasę od kilkunastu lat. A jak byłem chory to już nie było numerków.... Prywatnie - wizyta, badanie krwi....Po jaką cholerę płacę na tych darmozjadów składki do ZUS?
Poza tym nie napinaj się doktorku. Wiesz jaka jest opinia specjalistów medyków o lekarzu rodzinnym
[/quote]
A ja mam inny kwiatek - przychodnia wyrzuciła moją kartę, bo przestała dostawać kasę za mnie(doktorek zmienił miejsce pracy-a ja byłem kilka lat zdrowy...)
Jaja? Nie rzeczywistość...
Ludzie sprawdźcie, czy jesteście jeszcze zapisani do jakiejś przychodni! Oni nawet was nie poinformują, że coś jest nie tak.
[quote name='Gość' timestamp='1310544114' post='500918']
Za darmo to przychodnia kosi za mnie kasę od kilkunastu lat. A jak byłem chory to już nie było numerków.... Prywatnie - wizyta, badanie krwi....Po jaką cholerę płacę na tych darmozjadów składki do ZUS?
Poza tym nie napinaj się doktorku. Wiesz jaka jest opinia specjalistów medyków o lekarzu rodzinnym
[/quote]
A ja mam inny kwiatek - przychodnia wyrzuciła moją kartę, bo przestała dostawać kasę za mnie(doktorek zmienił miej... rozwiń
Avatar
pawel / 18 lipca 2011 o 07:14
0
NZOZ-y to największa pomyłka reformy służby zdrowia.Służą tylko do robienia kasy przez konowałów i robienia różnych przekrętów.Przykładem jest tu fikcyjne zatrudnianie pielęgniarek i pobieranie za nich kasy.Same pielęgniarki nic o tym nie wiedzą i często wychodzi to przypadkowo przy różnych sprawach.Dziwne stanowisko w takich przypadkach zajmuje NFZ,umywa po prostu ręce,chociaż to on został naciągnięty na kasę.Dziwne,że prokuratura nie weszła jeszcze w ten temat.
Avatar
Gość / 13 lipca 2011 o 10:01
0
[quote name='gosc' timestamp='1310417298' post='500292']
Adas gosciu nie znasz sprawy to zamilcz.. czasy w ktorych wszystko sie nalezalo "za darmo" juz dawno sie skonczyly.
[/quote]
Za darmo to przychodnia kosi za mnie kasę od kilkunastu lat. A jak byłem chory to już nie było numerków.... Prywatnie - wizyta, badanie krwi....Po jaką cholerę płacę na tych darmozjadów składki do ZUS?
Poza tym nie napinaj się doktorku. Wiesz jaka jest opinia specjalistów medyków o lekarzu rodzinnym
[quote name='gosc' timestamp='1310417298' post='500292']
Adas gosciu nie znasz sprawy to zamilcz.. czasy w ktorych wszystko sie nalezalo "za darmo" juz dawno sie skonczyly.
[/quote]
Za darmo to przychodnia kosi za mnie kasę od kilkunastu lat. A jak byłem chory to już nie było numerków.... Prywatnie - wizyta, badanie krwi....Po jaką cholerę płacę na tych darmozjadów składki do ZUS?
Poza tym nie napinaj się doktorku. Wiesz jaka jest opinia specjalistów medyków o lekarz... rozwiń
Avatar
don / 12 lipca 2011 o 08:53
0
[quote name='adas' timestamp='1310412169' post='500244']
Lekarze rodzinni to jedna wielka banda nierobow! Gdzie sie podzialy obietnice o kompletnej opiece? Dlaczego przychodnie pozamykane sa w soboty? Dlaczego tak trudno uzyskac skierowanie na badania? Dlaczego sa takie kolejki do lekarzy? itp i itd. Trzeba miec tupet, zeby jeszcze protestowac!
[/quote]
masz racje - rodzinni to największe nieroby w służbie zdrowia.
Avatar
pawian / 12 lipca 2011 o 07:19
0
widze ze sie nie orientujesz jakie koszty sa w sluzbie zdrowia. to co dostaje zus wystarcza tylko na podstawowe sprawy. na pewno nie "wszystko za darmo"!! jakbys sie orientowal to bys wiedzial ze nasza sluzba zdrowia jest jedna z najslabiej dofinansowywanych w europie
Avatar
Mario / 12 lipca 2011 o 00:03
0
adas to napisałeś jest prawdą zdażają się tylko nieliczne wyjątki, nawet wypisanie recepty to dla nich problem
Avatar
jam lasica / 11 lipca 2011 o 23:57
0
Panie gość po to pracodawcy płacą w sumie nie małe pieniążki co miesiąc za każdego z nas na ZUS żebyśmy mieli to wszystko za darmo ale nie nasz kraj zapierdacza te pieniążki i tyle wszystko widzimy...
Avatar
gosc / 11 lipca 2011 o 22:48
0
Adas gosciu nie znasz sprawy to zamilcz.. czasy w ktorych wszystko sie nalezalo "za darmo" juz dawno sie skonczyly. nie sluchasz tuska?
Avatar
cyto / 11 lipca 2011 o 21:39
0
Adas powiem ci jedno, trzeba było się uczyć żeby móc protestować
Avatar
adas / 11 lipca 2011 o 21:22
0
Lekarze rodzinni to jedna wielka banda nierobow! Gdzie sie podzialy obietnice o kompletnej opiece? Dlaczego przychodnie pozamykane sa w soboty? Dlaczego tak trudno uzyskac skierowanie na badania? Dlaczego sa takie kolejki do lekarzy? itp i itd. Trzeba miec tupet, zeby jeszcze protestowac!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 1 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 9 8

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 2

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 28 17

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 607 63

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!