Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 maja 2011 r.
11:52
Edytuj ten wpis

Ranking szkół wyższych i uczelni 2011 - "Perspektywy" i "Rzeczpospolita"

0 12 A A
W rankingu uczelni Perspektyw i Rzeczpospolitej Uniwersytet Medyczny w Lublinie zajął 21. miejsce. (
W rankingu uczelni Perspektyw i Rzeczpospolitej Uniwersytet Medyczny w Lublinie zajął 21. miejsce. (

Lublin poza pierwszą dwudziestką najlepszych uczelni. Za to Zamość znowu w krajowej czołówce. Takie wyniki przynosi najnowszy ranking szkół wyższych "Rzeczpospolitej" i miesięcznika "Perspektywy".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zamojska Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna zajęła drugie miejsce w kategorii niepublicznych uczelni licencjackich (w dwóch poprzednich latach zamojska szkoła wygrywała w tej kategorii). Tym razem lepsza okazała się Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin w Warszawie, ale i tak za WSH-E jest kilkadziesiąt uczelni z całego kraju.

– Cieszę się, że możemy godnie reprezentować Lubelszczyznę. Co prawda w nieco "niższej kategorii wagowej”, ale miejsce w krajowej czołówce zawsze cieszy – mówi dr Arkadiusz Bereza, prorektor zamojskiej uczelni. – Na dobre noty i wysokie miejsce naszej szkoły wpływa przede wszystkim bardzo dobra baza dydaktyczna i kadra, ale także świetna atmosfera.

Znacznie gorzej wypadły niepubliczne uczelnie z naszego regionu, które prowadzą studia magisterskie.

Najwyższe – 30 miejsce – zajęła Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie (rok temu – 22). Na 51 pozycji (awans z miejsca 66) jest Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, na 79 (spadek z 73) – Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, a na 85 (spadek z 80) – Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie.

W głównym rankingu (wszystkich uczelni) nie było zaskoczenia. Pierwszą dziesiątkę tworzą te same szkoły, co rok temu – zamieniając się jedynie lokatami. A pierwsze miejsce drugi raz z rzędu zdobył Uniwersytet Warszawski. Za nim jest Uniwersytet Jagielloński, trzecia – po raz pierwszy od lat na podium – Politechnika Warszawska

Lubelskie uczelnie – znacznie niżej. Najlepszy okazał się Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Jest na 21 miejscu, rok temu był o dwie pozycje niżej.

– Ranking, jak każdy, wybiera lepszych, pokazuje gorszych, jest pewnego rodzaju zabawą. Cieszy nas korzystniejsza niż przed rokiem pozycja – mówi Włodzimierz Matysiak, rzecznik UM. – Największą jednak satysfakcję daje nam fakt, że absolwenci studiów medycznych, bez względu na wyniki jakichkolwiek rankingów, znajdują zatrudnienie pod każdą szerokością geograficzną, na wszystkich kontynentach. Tam obowiązuje zasada: pokaż, co potrafisz.

Dalej: KUL na miejscu 31 (rok temu – 29), UMCS – 32 (rok temu – 34), Uniwersytet Przyrodniczy – 47 (rok temu – 43) i Politechnika Lubelska – 52 (rok temu – 45).

– Podchodzimy do tego typu rankingów z dystansem. Niektóre dane na temat uczelni są mało mierzalne, inne bardzo subiektywne, a jeszcze inne niepotrzebne, nie wiadomo czemu mają służyć – mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL. – Aczkolwiek wyciągamy wnioski i błędy czy niedociągnięcia, które zostały nam wytknięte, staramy się poprawiać.

– Żaden ranking nie wpłynie na moje zdanie o uczelni. Nie zamieniłabym jej na żadną inną. Podobnie mówi większość moich znajomych, którzy ze mną studiują– mówi Magda Łukasik z samorządu studentów UP. – Jeżeli ktoś ma zainteresowania przyrodnicze śmiało może decydować się na studia na Uniwersytecie Przyrodniczym.

O miejscu w zestawieniu decyduje sześć cech uczelni: prestiż, potencjał naukowy, efektywność naukowa, innowacyjność, warunki studiowania oraz umiędzynarodowienie studiów.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 maja 2011 o 13:18
0
KUL niech się zajmie kształceniem duchownych.W swoim życiu/w różnych rejonach Polski/zadawałem pytania księżom co wiedzą o Matce Boskiej Chełmskiej i tylko jednego spotkałem w Warszawie/pochodził z ZIEMI LUKOWSKIEJ/ i doskonale znał historię w przedmiotowej sprawie i przyjaźń między nami się zawiązała a nawet z proboszczem tej parafii,w której ksiądz Andrzej pełni służbę duszpasterską.
Avatar
Gość / 19 maja 2011 o 19:43
0
Na KUL-u w trakcie roku akademickiego likwiduje się bez uprzedzenia studia magisterskie. I co maja zrobić studenci po licencjacie? Kontynuować na innej uczelni? Żenada...
Avatar
student / 19 maja 2011 o 17:10
0
Za to że KUL jest tak nisko w rankingach (3 lata temu był 21 a teraz 31) odpowiadają jego władze z rektorem na czele które zamiast dofinansowywać istniejące wydziały i instytuty oraz zatrudniać nowych dobrych profesorów to bawią się w tworzenie biotechnologii i udawanie Politechniki czy innej Akademii Rolniczej, a to jest przecież Katolicki UNIWERSYTET Lubelski, to że teraz brakuje specjalistów techników nie znaczy że trzeba zmieniać się w polibudę bo znając umiar naszego społeczeństwa to za kilkanaście lat będzie jęk że studia techniczne miały zapewnić pracę a już tego nie robią bo jest od cholery inżynierów, a jest popyt na humanistów.
Za to że KUL jest tak nisko w rankingach (3 lata temu był 21 a teraz 31) odpowiadają jego władze z rektorem na czele które zamiast dofinansowywać istniejące wydziały i instytuty oraz zatrudniać nowych dobrych profesorów to bawią się w tworzenie biotechnologii i udawanie Politechniki czy innej Akademii Rolniczej, a to jest przecież Katolicki UNIWERSYTET Lubelski, to że teraz brakuje specjalistów techników nie znaczy że trzeba zmieniać się w polibudę bo znając umiar naszego społeczeństwa to za kilkanaście lat będzie jęk że studia techniczne mi... rozwiń
Avatar
xz / 19 maja 2011 o 16:36
0
KUL jak zwykle na czołówkowym końcu. Jakie władze taki poziom.
Avatar
hiena / 19 maja 2011 o 16:11
0
[quote name='polibudziak' timestamp='1305807696' post='480237']
Polibuda Lubelska rządzi!!!!!!!!!!!!!! i dla mnie jest nr 1
[/quote]
Szczególnie kiedy trzeba wypić i coś załatwić w tym bagienku, albo kupić
Avatar
jozek / 19 maja 2011 o 15:17
0
Brutalna rzeczywistość - uczelnie z Lublina są słabe a biedni studenci muszą udawać, że ranking ich nie interesuje
Avatar
polibudziak / 19 maja 2011 o 14:21
0
Polibuda Lubelska rządzi!!!!!!!!!!!!!! i dla mnie jest nr 1
Avatar
Maciej / 19 maja 2011 o 14:07
0
kul może być, ale nie kierunek prawo kanoniczne, bo po tym nie ma pracy , natomiast po psychologii jesttttttt
Avatar
maciej / 19 maja 2011 o 14:06
0
kul może być, ale nie kierunek prawo kanoniczne, bo po tym nie ma pracy , natomiast po psychologii jesttttttt
Avatar
crx / 19 maja 2011 o 13:36
0
Nie ma czym się martwić!!!I Ci, co skończą "renomowane i nierenomowane" uczelnie na terenie pomiędzy Bugiem i Odrą trafią w wiekszości na pola "zachodniej Europy",a dziewczyny jako opiekunki do dzieci, będą często "opiekowały" się również i ich tatusiami.......!!!
Avatar
Gość / 20 maja 2011 o 13:18
0
KUL niech się zajmie kształceniem duchownych.W swoim życiu/w różnych rejonach Polski/zadawałem pytania księżom co wiedzą o Matce Boskiej Chełmskiej i tylko jednego spotkałem w Warszawie/pochodził z ZIEMI LUKOWSKIEJ/ i doskonale znał historię w przedmiotowej sprawie i przyjaźń między nami się zawiązała a nawet z proboszczem tej parafii,w której ksiądz Andrzej pełni służbę duszpasterską.
Avatar
Gość / 19 maja 2011 o 19:43
0
Na KUL-u w trakcie roku akademickiego likwiduje się bez uprzedzenia studia magisterskie. I co maja zrobić studenci po licencjacie? Kontynuować na innej uczelni? Żenada...
Avatar
student / 19 maja 2011 o 17:10
0
Za to że KUL jest tak nisko w rankingach (3 lata temu był 21 a teraz 31) odpowiadają jego władze z rektorem na czele które zamiast dofinansowywać istniejące wydziały i instytuty oraz zatrudniać nowych dobrych profesorów to bawią się w tworzenie biotechnologii i udawanie Politechniki czy innej Akademii Rolniczej, a to jest przecież Katolicki UNIWERSYTET Lubelski, to że teraz brakuje specjalistów techników nie znaczy że trzeba zmieniać się w polibudę bo znając umiar naszego społeczeństwa to za kilkanaście lat będzie jęk że studia techniczne miały zapewnić pracę a już tego nie robią bo jest od cholery inżynierów, a jest popyt na humanistów.
Za to że KUL jest tak nisko w rankingach (3 lata temu był 21 a teraz 31) odpowiadają jego władze z rektorem na czele które zamiast dofinansowywać istniejące wydziały i instytuty oraz zatrudniać nowych dobrych profesorów to bawią się w tworzenie biotechnologii i udawanie Politechniki czy innej Akademii Rolniczej, a to jest przecież Katolicki UNIWERSYTET Lubelski, to że teraz brakuje specjalistów techników nie znaczy że trzeba zmieniać się w polibudę bo znając umiar naszego społeczeństwa to za kilkanaście lat będzie jęk że studia techniczne mi... rozwiń
Avatar
xz / 19 maja 2011 o 16:36
0
KUL jak zwykle na czołówkowym końcu. Jakie władze taki poziom.
Avatar
hiena / 19 maja 2011 o 16:11
0
[quote name='polibudziak' timestamp='1305807696' post='480237']
Polibuda Lubelska rządzi!!!!!!!!!!!!!! i dla mnie jest nr 1
[/quote]
Szczególnie kiedy trzeba wypić i coś załatwić w tym bagienku, albo kupić
Avatar
jozek / 19 maja 2011 o 15:17
0
Brutalna rzeczywistość - uczelnie z Lublina są słabe a biedni studenci muszą udawać, że ranking ich nie interesuje
Avatar
polibudziak / 19 maja 2011 o 14:21
0
Polibuda Lubelska rządzi!!!!!!!!!!!!!! i dla mnie jest nr 1
Avatar
Maciej / 19 maja 2011 o 14:07
0
kul może być, ale nie kierunek prawo kanoniczne, bo po tym nie ma pracy , natomiast po psychologii jesttttttt
Avatar
maciej / 19 maja 2011 o 14:06
0
kul może być, ale nie kierunek prawo kanoniczne, bo po tym nie ma pracy , natomiast po psychologii jesttttttt
Avatar
crx / 19 maja 2011 o 13:36
0
Nie ma czym się martwić!!!I Ci, co skończą "renomowane i nierenomowane" uczelnie na terenie pomiędzy Bugiem i Odrą trafią w wiekszości na pola "zachodniej Europy",a dziewczyny jako opiekunki do dzieci, będą często "opiekowały" się również i ich tatusiami.......!!!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 2 3

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 1

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 8 5

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 14 2

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 4

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 40 5

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!