Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 lipca 2009 r.
16:26
Edytuj ten wpis

Rozpoczęło się polowanie na piratów drogowych

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 15 A A

Utrata prawa jazdy na zawsze i co najmniej trzy lata więzienia – tak posłowie chcą karać kierowców, którzy po raz drugi wpadną na jeździe po pijanemu. A takich "rajdowców” lubelska policja łapie kilkuset rocznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W pierwszym półroczu 2009 zatrzymaliśmy 529 kierowców, którzy wcześniej stracili prawo jazdy za prowadzenie auta po alkoholu – mówi Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji. – Niestety, ten proceder nasila się i z roku na rok coraz więcej osób ryzykuje jazdę mimo sądowego zakazu. A to przestępstwo, za które grozi do trzech lat więzienia.

Recydywiści – w całym ubiegłym roku było ich na Lubelszczyźnie 920 – najczęściej wpadają podczas kolizji drogowych lub rutynowej kontroli. – Czasami jadą bez zarzutu, są trzeźwi. Jednak podczas sprawdzenia w systemie komputerowym okazuje się, że sąd zakazał im wsiadać za kółko – dodaje Kalita.

– Łapiemy ich dość często – przyznaje Jerzy Kiec z lubelskiej drogówki. – Zdarzają się delikwenci, których sam zatrzymywałem kilka razy.

Oprócz kierowców samochodów są jeszcze nietrzeźwi rowerzyści. – Pewien mieszkaniec gminy Ludwin od połowy 2008 roku już cztery razy wpadł na jeździe po pijanemu – mówi Magdalena Myśliwiec, rzecznik prasowy policji w Łęcznej.

Pan Andrzej, który przed czterema laty utracił prawo jazdy na 18 miesięcy, dziś jeździ bez uprawnień. Zgodnie z przepisami powinien ponownie pójść na kurs i zdać egzamin.

– A to się nie opłaca – mówi. – Za jazdę bez "prawka” dostanę 500 złotych mandatu. Kurs kosztuje 1400–1800 zł, a i tak nie daje gwarancji zdania egzaminu. Rachunek jest zatem prosty. Poza tym kontrole drogowe są tak rzadkie, że trudno jest wpaść.

Tymczasem posłowie PiS szykują bat na pijaków za kółkiem. Chcą, by odbierać im prawo jazdy dożywotnio, jeśli okaże się, że w przeszłości byli już karani za jazdę po alkoholu.

Projekt nowych przepisów zakłada też podwyższenie kar więzienia – jazda na podwójnym gazie oznaczałaby dla kierowcy co najmniej trzy lata więzienia, maksymalnie pięć lat. Sprawa trafi pod obrady Sejmu 24 sierpnia.

– Zaostrzanie sankcji nie ma sensu – uważa jednak Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego. – Skutecznym sposobem eliminacji pijanych kierowców z polskich dróg byłaby nieuchronność kontroli. Bo co z tego, że sankcje będą wyższe, skoro można przejechać całą Polskę bez kontroli drogowej.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lubelak / 23 lipca 2009 o 14:16
0
KOŚBA napisał:
NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ-ŹLE KIEDY BEZMYŚLNYM.

Ile to już autobusów MPK w Lublinie musiałoby już być skonfiskowanych.
Konfiskata to bezsens, ale kary finansowe i w ogóle egzekwowanie prawa, to co innego.
Ale to już pod nowym rządem chyba.

Ile to już autobusów MPK w Lublinie musiałoby już być skonfiskowanych.
Konfiskata to bezsens, ale kary finansowe i w ogóle egzekwowanie prawa, to co innego.
Ale to już pod nowym rządem chyba. rozwiń
Avatar
Jan Kowalski / 23 lipca 2009 o 13:52
0
To straszne. Przejechać przez Polskę i nie być zatrzymywanym przez policję.
Najlepiej na wszystkich rogatkach ustawić posterunki i obowiązkowo wszystkich kontrolować, jak na przejściu granicznym, żeby nikt, broń Boże, nie przejechał bez spotkania z policją.
Zmniejszy się bezrobocie, bo przybędzie policjantów i będzie bezpiecznie na drogach, bo ludzie będą siedzieć w domu.
Avatar
Jotgie / 23 lipca 2009 o 13:03
0
Według mnie to kara jest zdecydowanie zbyt restrykcyjna. Jakoś mi się w głowie nie mieści, że ktoś, kto wpadł drugi raz na jeździe po pijanemu, nie spowodował wypadku - straci prawo jazdy na zawsze i pójdzie siedzieć na trzy lata, a ktoś inny, który po trzeźwemu jechał 150 km/godz., spowodował wypadek śmiertelny będzie miał nadal prawo jazdy i dostanie co najwyżej 3 lata w zawiasach!
To chyba nie tędy droga, tym bardziej, że mamy w Polsce największy odsetek odsiadek i przepełnione więzienia!
Avatar
Darth / 23 lipca 2009 o 09:41
0
SUPER ! ! !

Tylko trzeba pamiętać, że każdy kij ma dwa końce.

Niedługo może nam zabraknąć parlamentarzystów i Wiejską trzeba będzie przenieść na Rakowiecką.

Haha
Avatar
olo / 23 lipca 2009 o 08:18
0
Utrata prawa jazdy na zawsze i co najmniej trzy lata więzienia – tak posłowie chcą karać kierowców, którzy po raz drugi wpadną na jeździe po pijanemu.

Wreszcie coś się ruszyło. Tak trzymać, psia jego mać...
Avatar
KOŚBA / 22 lipca 2009 o 22:31
0
AA napisał:
Nic nie zrobią, bo nie chcą. Miano rekwirować samochody. Ale nie bo kolesiowi z parti może się to przytrafić. No i jak by to wyglądało jak co wekkend znikało by z dróg 2000 aut. Pijaństwo było, jest i będzie. Chyba, że wybierzemy na posłów abstynentów. Ale to niemożliwe.

NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ-ŹLE KIEDY BEZMYŚLNYM.

NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ... rozwiń
Avatar
greco / 22 lipca 2009 o 22:15
0
Pijaków trzeba od razu walić ostro po jajach!! Panie Czerniak - Panu już odwaliło, czy pana ktoś opłacił za ten idiotyczny głos??
Avatar
lobuś / 22 lipca 2009 o 22:14
0
Popieram tyko jak wtedy będą się poruszać co niektórzy posłowie/
Avatar
brawo / 22 lipca 2009 o 21:39
0
[quote name– Zaostrzanie sankcji nie ma sensu – uważa jednak Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego. – Skutecznym sposobem eliminacji pijanych kierowców z polskich dróg byłaby nieuchronność kontroli. Bo co z tego, że sankcje będą wyższe, skoro można przejechać całą Polskę bez kontroli drogowej.
[/quote]

Tak jest, jadę do Gdańska, to mam być 30 razy kontrolowany. TIRy też. Niech gospodarka w ogóle stanie, ale za to będzie "nieuchronność kontroli". Trzeba być chyba (...) aby wpadać takie pomysły.
[quote name– Zaostrzanie sankcji nie ma sensu – uważa jednak Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego. – Skutecznym sposobem eliminacji pijanych kierowców z polskich dróg byłaby nieuchronność kontroli. Bo co z tego, że sankcje będą wyższe, skoro można przejechać całą Polskę bez kontroli drogowej.
[/quote]

Tak jest, jadę do Gdańska, to mam być 30 razy kontrolowany. TIRy też. Niech gospodarka w ogóle stanie, ale za to będzie "nieuchronność kontroli". Trzeba być chyba (... rozwiń
Avatar
obywatel / 22 lipca 2009 o 21:14
0
Nic nigdy się nie zmieni w tym kraju . Kocham ten kraj , ale wiem jak się tu żyje . Gatki szmatki. Policja i tak nic nie zrobi , nie wiem czemu, może nie umie albo policjantom się nie chce tego robic , albo się najnormalniej w świecie boją . Takie są fakty . Jak zwykle trochę pogadają na pokaz jakiś skecz w TV jakiś nowy samochód , kilku dostanie medale . A jak nawaleni jeżdżą lub trzeźwi ale jeżdżą po 200 to już później nikogo nie interesuje a szczególnie policji . Mam radę . Może czas zacząc samemu ścigac idiotów , ale jakie to wtedy będzie przestępstwo i jak to tak można przecież tak nie wolno . Przestępca ma prawo tak robic, przecież jest demokracja.
Nic nigdy się nie zmieni w tym kraju . Kocham ten kraj , ale wiem jak się tu żyje . Gatki szmatki. Policja i tak nic nie zrobi , nie wiem czemu, może nie umie albo policjantom się nie chce tego robic , albo się najnormalniej w świecie boją . Takie są fakty . Jak zwykle trochę pogadają na pokaz jakiś skecz w TV jakiś nowy samochód , kilku dostanie medale . A jak nawaleni jeżdżą lub trzeźwi ale jeżdżą po 200 to już później nikogo nie interesuje a szczególnie policji . Mam radę . Może czas zacząc samemu ścigac idiotów , ale jakie to wtedy będzi... rozwiń
Avatar
Lubelak / 23 lipca 2009 o 14:16
0
KOŚBA napisał:
NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ-ŹLE KIEDY BEZMYŚLNYM.

Ile to już autobusów MPK w Lublinie musiałoby już być skonfiskowanych.
Konfiskata to bezsens, ale kary finansowe i w ogóle egzekwowanie prawa, to co innego.
Ale to już pod nowym rządem chyba.

Ile to już autobusów MPK w Lublinie musiałoby już być skonfiskowanych.
Konfiskata to bezsens, ale kary finansowe i w ogóle egzekwowanie prawa, to co innego.
Ale to już pod nowym rządem chyba. rozwiń
Avatar
Jan Kowalski / 23 lipca 2009 o 13:52
0
To straszne. Przejechać przez Polskę i nie być zatrzymywanym przez policję.
Najlepiej na wszystkich rogatkach ustawić posterunki i obowiązkowo wszystkich kontrolować, jak na przejściu granicznym, żeby nikt, broń Boże, nie przejechał bez spotkania z policją.
Zmniejszy się bezrobocie, bo przybędzie policjantów i będzie bezpiecznie na drogach, bo ludzie będą siedzieć w domu.
Avatar
Jotgie / 23 lipca 2009 o 13:03
0
Według mnie to kara jest zdecydowanie zbyt restrykcyjna. Jakoś mi się w głowie nie mieści, że ktoś, kto wpadł drugi raz na jeździe po pijanemu, nie spowodował wypadku - straci prawo jazdy na zawsze i pójdzie siedzieć na trzy lata, a ktoś inny, który po trzeźwemu jechał 150 km/godz., spowodował wypadek śmiertelny będzie miał nadal prawo jazdy i dostanie co najwyżej 3 lata w zawiasach!
To chyba nie tędy droga, tym bardziej, że mamy w Polsce największy odsetek odsiadek i przepełnione więzienia!
Avatar
Darth / 23 lipca 2009 o 09:41
0
SUPER ! ! !

Tylko trzeba pamiętać, że każdy kij ma dwa końce.

Niedługo może nam zabraknąć parlamentarzystów i Wiejską trzeba będzie przenieść na Rakowiecką.

Haha
Avatar
olo / 23 lipca 2009 o 08:18
0
Utrata prawa jazdy na zawsze i co najmniej trzy lata więzienia – tak posłowie chcą karać kierowców, którzy po raz drugi wpadną na jeździe po pijanemu.

Wreszcie coś się ruszyło. Tak trzymać, psia jego mać...
Avatar
KOŚBA / 22 lipca 2009 o 22:31
0
AA napisał:
Nic nie zrobią, bo nie chcą. Miano rekwirować samochody. Ale nie bo kolesiowi z parti może się to przytrafić. No i jak by to wyglądało jak co wekkend znikało by z dróg 2000 aut. Pijaństwo było, jest i będzie. Chyba, że wybierzemy na posłów abstynentów. Ale to niemożliwe.

NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ-ŹLE KIEDY BEZMYŚLNYM.

NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ... rozwiń
Avatar
greco / 22 lipca 2009 o 22:15
0
Pijaków trzeba od razu walić ostro po jajach!! Panie Czerniak - Panu już odwaliło, czy pana ktoś opłacił za ten idiotyczny głos??
Avatar
lobuś / 22 lipca 2009 o 22:14
0
Popieram tyko jak wtedy będą się poruszać co niektórzy posłowie/
Avatar
brawo / 22 lipca 2009 o 21:39
0
[quote name– Zaostrzanie sankcji nie ma sensu – uważa jednak Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego. – Skutecznym sposobem eliminacji pijanych kierowców z polskich dróg byłaby nieuchronność kontroli. Bo co z tego, że sankcje będą wyższe, skoro można przejechać całą Polskę bez kontroli drogowej.
[/quote]

Tak jest, jadę do Gdańska, to mam być 30 razy kontrolowany. TIRy też. Niech gospodarka w ogóle stanie, ale za to będzie "nieuchronność kontroli". Trzeba być chyba (...) aby wpadać takie pomysły.
[quote name– Zaostrzanie sankcji nie ma sensu – uważa jednak Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego. – Skutecznym sposobem eliminacji pijanych kierowców z polskich dróg byłaby nieuchronność kontroli. Bo co z tego, że sankcje będą wyższe, skoro można przejechać całą Polskę bez kontroli drogowej.
[/quote]

Tak jest, jadę do Gdańska, to mam być 30 razy kontrolowany. TIRy też. Niech gospodarka w ogóle stanie, ale za to będzie "nieuchronność kontroli". Trzeba być chyba (... rozwiń
Avatar
obywatel / 22 lipca 2009 o 21:14
0
Nic nigdy się nie zmieni w tym kraju . Kocham ten kraj , ale wiem jak się tu żyje . Gatki szmatki. Policja i tak nic nie zrobi , nie wiem czemu, może nie umie albo policjantom się nie chce tego robic , albo się najnormalniej w świecie boją . Takie są fakty . Jak zwykle trochę pogadają na pokaz jakiś skecz w TV jakiś nowy samochód , kilku dostanie medale . A jak nawaleni jeżdżą lub trzeźwi ale jeżdżą po 200 to już później nikogo nie interesuje a szczególnie policji . Mam radę . Może czas zacząc samemu ścigac idiotów , ale jakie to wtedy będzie przestępstwo i jak to tak można przecież tak nie wolno . Przestępca ma prawo tak robic, przecież jest demokracja.
Nic nigdy się nie zmieni w tym kraju . Kocham ten kraj , ale wiem jak się tu żyje . Gatki szmatki. Policja i tak nic nie zrobi , nie wiem czemu, może nie umie albo policjantom się nie chce tego robic , albo się najnormalniej w świecie boją . Takie są fakty . Jak zwykle trochę pogadają na pokaz jakiś skecz w TV jakiś nowy samochód , kilku dostanie medale . A jak nawaleni jeżdżą lub trzeźwi ale jeżdżą po 200 to już później nikogo nie interesuje a szczególnie policji . Mam radę . Może czas zacząc samemu ścigac idiotów , ale jakie to wtedy będzi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy festiwal w Lublinie. Swawola niszczy, Śleboda jest mądra

Nowy festiwal w Lublinie. Swawola niszczy, Śleboda jest mądra 0 1

19 lutego w lubelskim Teatrze Starym rozpocznie się Festiwal Danuty Szaflarskiej „Śleboda/Danutka”. W programie koncert, filmy, spektakl i spotkania. Nagrodę „Gong Danutki” otrzyma Janusz Gajos

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji 0 1

Dziesięć firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji dla S17 od Piask do Hrebennego. Połowa z nich złożyła oferty na wszystkie trzy części.

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta"

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta" 0 7

Na koncie Fundacji WOŚP jest już 48,4 mln zł z deklarowanych 92,1 mln zł – mówił Jerzy Owsiak na konferencji prasowej poświęconej 27. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia]
galeria

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia] 157 36

Ponad 30 osób protestowało w poniedziałek przy siedzibie TVP Lublin.

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie 14 9

W Lublinie powstaną nowe węzły przesiadkowe komunikacji miejskiej, które będą wyposażone w toalety dla pasażerów oraz parkingi, także te dla rowerzystów. W planie jest również budowa dodatkowego przystanku koło pl. Singera. Władze miasta dostaną na ten cel ponad 36 mln zł unijnej dotacji

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia]
galeria

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia] 39 25

18 osób mieszkających na terenie województwa lubelskiego odebrało w poniedziałek akty nadania polskiego obywatelstwa. Dostali też egzemplarze Konstytucji i biało-czerwone flagi

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu 0 6

Szynobus śmiertelnie potrącił ok. 45-letniego mężczyznę.

Song Book Made in #jazzUMCS
23 stycznia 2019, 19:00

Song Book Made in #jazzUMCS 0 0

W środę, 23 stycznia o godz. 19 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie miał miejsce koncert "Song Book Made in #jazzUMCS". Wystąpią studenci kierunku Jazz i muzyka estradowa UMCS.

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią 108 33

Ratusz zmienia zdanie i zgadza się na zamknięcie ul. Fabrycznej na czas wymiany mostu na Czerniejówce, choć do niedawna urzędnicy twierdzili, że można przeprowadzić budowę bez wyłączania jezdni. Ulica ma być zagrodzona po 10 lutego. Ruch wróci tu jesienią.

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca 1 0

W pierwszym w 2019 roku meczu futsaliści AZS UMCS Lublin pokonali u siebie Remedium Pyskowice 3:0, ale kibice na gole musieli czekać do ostatnich minut spotkania

Wieczór Chwały z zespołem Good God
3 lutego 2019, 19:00

Wieczór Chwały z zespołem Good God 1 0

Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie (Droga Męczenników Majdanka 27) zaprasza na Wieczór Chwały z zespołem Good God. Koncert zaplanowano na 3 lutego o godz. 19, po wieczornej mszy.

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu 150 17

Jest akt oskarżenia w sprawie głośnej zbrodni w Majdanie Kozłowieckim. Młoda kobieta tuż po urodzeniu dziecka, zawinęła je w worek, wrzuciła do pieca i spaliła. Zwłoki noworodka w piecu znaleźli jej rodzice

Potrzebny „Plan dla Lubelszczyzny” powiązany z S19

Potrzebny „Plan dla Lubelszczyzny” powiązany z S19 2 6

Do 23 stycznia można zgłaszać uwagi do projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Jedno ze spotkań konsultacyjnych w tej sprawie odbyło się 16 stycznia w Białej Podlaskiej.

Nie wypełnisz formularza, nie pójdziesz na studniówkę. "Nie rozumiem po co szkole moje dane"

Nie wypełnisz formularza, nie pójdziesz na studniówkę. "Nie rozumiem po co szkole moje dane" 16 15

Osoby towarzyszące maturzystom, którzy będą bawić się na początku lutego na studniówce w XXI Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie muszą podawać swoje dane. Niektórzy są tym zbulwersowani.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!