Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 lipca 2009 r.
16:26
Edytuj ten wpis

Rozpoczęło się polowanie na piratów drogowych

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 15 A A

Utrata prawa jazdy na zawsze i co najmniej trzy lata więzienia – tak posłowie chcą karać kierowców, którzy po raz drugi wpadną na jeździe po pijanemu. A takich "rajdowców” lubelska policja łapie kilkuset rocznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W pierwszym półroczu 2009 zatrzymaliśmy 529 kierowców, którzy wcześniej stracili prawo jazdy za prowadzenie auta po alkoholu – mówi Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji. – Niestety, ten proceder nasila się i z roku na rok coraz więcej osób ryzykuje jazdę mimo sądowego zakazu. A to przestępstwo, za które grozi do trzech lat więzienia.

Recydywiści – w całym ubiegłym roku było ich na Lubelszczyźnie 920 – najczęściej wpadają podczas kolizji drogowych lub rutynowej kontroli. – Czasami jadą bez zarzutu, są trzeźwi. Jednak podczas sprawdzenia w systemie komputerowym okazuje się, że sąd zakazał im wsiadać za kółko – dodaje Kalita.

– Łapiemy ich dość często – przyznaje Jerzy Kiec z lubelskiej drogówki. – Zdarzają się delikwenci, których sam zatrzymywałem kilka razy.

Oprócz kierowców samochodów są jeszcze nietrzeźwi rowerzyści. – Pewien mieszkaniec gminy Ludwin od połowy 2008 roku już cztery razy wpadł na jeździe po pijanemu – mówi Magdalena Myśliwiec, rzecznik prasowy policji w Łęcznej.

Pan Andrzej, który przed czterema laty utracił prawo jazdy na 18 miesięcy, dziś jeździ bez uprawnień. Zgodnie z przepisami powinien ponownie pójść na kurs i zdać egzamin.

– A to się nie opłaca – mówi. – Za jazdę bez "prawka” dostanę 500 złotych mandatu. Kurs kosztuje 1400–1800 zł, a i tak nie daje gwarancji zdania egzaminu. Rachunek jest zatem prosty. Poza tym kontrole drogowe są tak rzadkie, że trudno jest wpaść.

Tymczasem posłowie PiS szykują bat na pijaków za kółkiem. Chcą, by odbierać im prawo jazdy dożywotnio, jeśli okaże się, że w przeszłości byli już karani za jazdę po alkoholu.

Projekt nowych przepisów zakłada też podwyższenie kar więzienia – jazda na podwójnym gazie oznaczałaby dla kierowcy co najmniej trzy lata więzienia, maksymalnie pięć lat. Sprawa trafi pod obrady Sejmu 24 sierpnia.

– Zaostrzanie sankcji nie ma sensu – uważa jednak Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego. – Skutecznym sposobem eliminacji pijanych kierowców z polskich dróg byłaby nieuchronność kontroli. Bo co z tego, że sankcje będą wyższe, skoro można przejechać całą Polskę bez kontroli drogowej.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lubelak / 23 lipca 2009 o 14:16
0
KOŚBA napisał:
NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ-ŹLE KIEDY BEZMYŚLNYM.

Ile to już autobusów MPK w Lublinie musiałoby już być skonfiskowanych.
Konfiskata to bezsens, ale kary finansowe i w ogóle egzekwowanie prawa, to co innego.
Ale to już pod nowym rządem chyba.

Ile to już autobusów MPK w Lublinie musiałoby już być skonfiskowanych.
Konfiskata to bezsens, ale kary finansowe i w ogóle egzekwowanie prawa, to co innego.
Ale to już pod nowym rządem chyba. rozwiń
Avatar
Jan Kowalski / 23 lipca 2009 o 13:52
0
To straszne. Przejechać przez Polskę i nie być zatrzymywanym przez policję.
Najlepiej na wszystkich rogatkach ustawić posterunki i obowiązkowo wszystkich kontrolować, jak na przejściu granicznym, żeby nikt, broń Boże, nie przejechał bez spotkania z policją.
Zmniejszy się bezrobocie, bo przybędzie policjantów i będzie bezpiecznie na drogach, bo ludzie będą siedzieć w domu.
Avatar
Jotgie / 23 lipca 2009 o 13:03
0
Według mnie to kara jest zdecydowanie zbyt restrykcyjna. Jakoś mi się w głowie nie mieści, że ktoś, kto wpadł drugi raz na jeździe po pijanemu, nie spowodował wypadku - straci prawo jazdy na zawsze i pójdzie siedzieć na trzy lata, a ktoś inny, który po trzeźwemu jechał 150 km/godz., spowodował wypadek śmiertelny będzie miał nadal prawo jazdy i dostanie co najwyżej 3 lata w zawiasach!
To chyba nie tędy droga, tym bardziej, że mamy w Polsce największy odsetek odsiadek i przepełnione więzienia!
Avatar
Darth / 23 lipca 2009 o 09:41
0
SUPER ! ! !

Tylko trzeba pamiętać, że każdy kij ma dwa końce.

Niedługo może nam zabraknąć parlamentarzystów i Wiejską trzeba będzie przenieść na Rakowiecką.

Haha
Avatar
olo / 23 lipca 2009 o 08:18
0
Utrata prawa jazdy na zawsze i co najmniej trzy lata więzienia – tak posłowie chcą karać kierowców, którzy po raz drugi wpadną na jeździe po pijanemu.

Wreszcie coś się ruszyło. Tak trzymać, psia jego mać...
Avatar
KOŚBA / 22 lipca 2009 o 22:31
0
AA napisał:
Nic nie zrobią, bo nie chcą. Miano rekwirować samochody. Ale nie bo kolesiowi z parti może się to przytrafić. No i jak by to wyglądało jak co wekkend znikało by z dróg 2000 aut. Pijaństwo było, jest i będzie. Chyba, że wybierzemy na posłów abstynentów. Ale to niemożliwe.

NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ-ŹLE KIEDY BEZMYŚLNYM.

NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ... rozwiń
Avatar
greco / 22 lipca 2009 o 22:15
0
Pijaków trzeba od razu walić ostro po jajach!! Panie Czerniak - Panu już odwaliło, czy pana ktoś opłacił za ten idiotyczny głos??
Avatar
lobuś / 22 lipca 2009 o 22:14
0
Popieram tyko jak wtedy będą się poruszać co niektórzy posłowie/
Avatar
brawo / 22 lipca 2009 o 21:39
0
[quote name– Zaostrzanie sankcji nie ma sensu – uważa jednak Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego. – Skutecznym sposobem eliminacji pijanych kierowców z polskich dróg byłaby nieuchronność kontroli. Bo co z tego, że sankcje będą wyższe, skoro można przejechać całą Polskę bez kontroli drogowej.
[/quote]

Tak jest, jadę do Gdańska, to mam być 30 razy kontrolowany. TIRy też. Niech gospodarka w ogóle stanie, ale za to będzie "nieuchronność kontroli". Trzeba być chyba (...) aby wpadać takie pomysły.
[quote name– Zaostrzanie sankcji nie ma sensu – uważa jednak Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego. – Skutecznym sposobem eliminacji pijanych kierowców z polskich dróg byłaby nieuchronność kontroli. Bo co z tego, że sankcje będą wyższe, skoro można przejechać całą Polskę bez kontroli drogowej.
[/quote]

Tak jest, jadę do Gdańska, to mam być 30 razy kontrolowany. TIRy też. Niech gospodarka w ogóle stanie, ale za to będzie "nieuchronność kontroli". Trzeba być chyba (... rozwiń
Avatar
obywatel / 22 lipca 2009 o 21:14
0
Nic nigdy się nie zmieni w tym kraju . Kocham ten kraj , ale wiem jak się tu żyje . Gatki szmatki. Policja i tak nic nie zrobi , nie wiem czemu, może nie umie albo policjantom się nie chce tego robic , albo się najnormalniej w świecie boją . Takie są fakty . Jak zwykle trochę pogadają na pokaz jakiś skecz w TV jakiś nowy samochód , kilku dostanie medale . A jak nawaleni jeżdżą lub trzeźwi ale jeżdżą po 200 to już później nikogo nie interesuje a szczególnie policji . Mam radę . Może czas zacząc samemu ścigac idiotów , ale jakie to wtedy będzie przestępstwo i jak to tak można przecież tak nie wolno . Przestępca ma prawo tak robic, przecież jest demokracja.
Nic nigdy się nie zmieni w tym kraju . Kocham ten kraj , ale wiem jak się tu żyje . Gatki szmatki. Policja i tak nic nie zrobi , nie wiem czemu, może nie umie albo policjantom się nie chce tego robic , albo się najnormalniej w świecie boją . Takie są fakty . Jak zwykle trochę pogadają na pokaz jakiś skecz w TV jakiś nowy samochód , kilku dostanie medale . A jak nawaleni jeżdżą lub trzeźwi ale jeżdżą po 200 to już później nikogo nie interesuje a szczególnie policji . Mam radę . Może czas zacząc samemu ścigac idiotów , ale jakie to wtedy będzi... rozwiń
Avatar
Lubelak / 23 lipca 2009 o 14:16
0
KOŚBA napisał:
NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ-ŹLE KIEDY BEZMYŚLNYM.

Ile to już autobusów MPK w Lublinie musiałoby już być skonfiskowanych.
Konfiskata to bezsens, ale kary finansowe i w ogóle egzekwowanie prawa, to co innego.
Ale to już pod nowym rządem chyba.

Ile to już autobusów MPK w Lublinie musiałoby już być skonfiskowanych.
Konfiskata to bezsens, ale kary finansowe i w ogóle egzekwowanie prawa, to co innego.
Ale to już pod nowym rządem chyba. rozwiń
Avatar
Jan Kowalski / 23 lipca 2009 o 13:52
0
To straszne. Przejechać przez Polskę i nie być zatrzymywanym przez policję.
Najlepiej na wszystkich rogatkach ustawić posterunki i obowiązkowo wszystkich kontrolować, jak na przejściu granicznym, żeby nikt, broń Boże, nie przejechał bez spotkania z policją.
Zmniejszy się bezrobocie, bo przybędzie policjantów i będzie bezpiecznie na drogach, bo ludzie będą siedzieć w domu.
Avatar
Jotgie / 23 lipca 2009 o 13:03
0
Według mnie to kara jest zdecydowanie zbyt restrykcyjna. Jakoś mi się w głowie nie mieści, że ktoś, kto wpadł drugi raz na jeździe po pijanemu, nie spowodował wypadku - straci prawo jazdy na zawsze i pójdzie siedzieć na trzy lata, a ktoś inny, który po trzeźwemu jechał 150 km/godz., spowodował wypadek śmiertelny będzie miał nadal prawo jazdy i dostanie co najwyżej 3 lata w zawiasach!
To chyba nie tędy droga, tym bardziej, że mamy w Polsce największy odsetek odsiadek i przepełnione więzienia!
Avatar
Darth / 23 lipca 2009 o 09:41
0
SUPER ! ! !

Tylko trzeba pamiętać, że każdy kij ma dwa końce.

Niedługo może nam zabraknąć parlamentarzystów i Wiejską trzeba będzie przenieść na Rakowiecką.

Haha
Avatar
olo / 23 lipca 2009 o 08:18
0
Utrata prawa jazdy na zawsze i co najmniej trzy lata więzienia – tak posłowie chcą karać kierowców, którzy po raz drugi wpadną na jeździe po pijanemu.

Wreszcie coś się ruszyło. Tak trzymać, psia jego mać...
Avatar
KOŚBA / 22 lipca 2009 o 22:31
0
AA napisał:
Nic nie zrobią, bo nie chcą. Miano rekwirować samochody. Ale nie bo kolesiowi z parti może się to przytrafić. No i jak by to wyglądało jak co wekkend znikało by z dróg 2000 aut. Pijaństwo było, jest i będzie. Chyba, że wybierzemy na posłów abstynentów. Ale to niemożliwe.

NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ-ŹLE KIEDY BEZMYŚLNYM.

NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ... rozwiń
Avatar
greco / 22 lipca 2009 o 22:15
0
Pijaków trzeba od razu walić ostro po jajach!! Panie Czerniak - Panu już odwaliło, czy pana ktoś opłacił za ten idiotyczny głos??
Avatar
lobuś / 22 lipca 2009 o 22:14
0
Popieram tyko jak wtedy będą się poruszać co niektórzy posłowie/
Avatar
brawo / 22 lipca 2009 o 21:39
0
[quote name– Zaostrzanie sankcji nie ma sensu – uważa jednak Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego. – Skutecznym sposobem eliminacji pijanych kierowców z polskich dróg byłaby nieuchronność kontroli. Bo co z tego, że sankcje będą wyższe, skoro można przejechać całą Polskę bez kontroli drogowej.
[/quote]

Tak jest, jadę do Gdańska, to mam być 30 razy kontrolowany. TIRy też. Niech gospodarka w ogóle stanie, ale za to będzie "nieuchronność kontroli". Trzeba być chyba (...) aby wpadać takie pomysły.
[quote name– Zaostrzanie sankcji nie ma sensu – uważa jednak Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego. – Skutecznym sposobem eliminacji pijanych kierowców z polskich dróg byłaby nieuchronność kontroli. Bo co z tego, że sankcje będą wyższe, skoro można przejechać całą Polskę bez kontroli drogowej.
[/quote]

Tak jest, jadę do Gdańska, to mam być 30 razy kontrolowany. TIRy też. Niech gospodarka w ogóle stanie, ale za to będzie "nieuchronność kontroli". Trzeba być chyba (... rozwiń
Avatar
obywatel / 22 lipca 2009 o 21:14
0
Nic nigdy się nie zmieni w tym kraju . Kocham ten kraj , ale wiem jak się tu żyje . Gatki szmatki. Policja i tak nic nie zrobi , nie wiem czemu, może nie umie albo policjantom się nie chce tego robic , albo się najnormalniej w świecie boją . Takie są fakty . Jak zwykle trochę pogadają na pokaz jakiś skecz w TV jakiś nowy samochód , kilku dostanie medale . A jak nawaleni jeżdżą lub trzeźwi ale jeżdżą po 200 to już później nikogo nie interesuje a szczególnie policji . Mam radę . Może czas zacząc samemu ścigac idiotów , ale jakie to wtedy będzie przestępstwo i jak to tak można przecież tak nie wolno . Przestępca ma prawo tak robic, przecież jest demokracja.
Nic nigdy się nie zmieni w tym kraju . Kocham ten kraj , ale wiem jak się tu żyje . Gatki szmatki. Policja i tak nic nie zrobi , nie wiem czemu, może nie umie albo policjantom się nie chce tego robic , albo się najnormalniej w świecie boją . Takie są fakty . Jak zwykle trochę pogadają na pokaz jakiś skecz w TV jakiś nowy samochód , kilku dostanie medale . A jak nawaleni jeżdżą lub trzeźwi ale jeżdżą po 200 to już później nikogo nie interesuje a szczególnie policji . Mam radę . Może czas zacząc samemu ścigac idiotów , ale jakie to wtedy będzi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 4 1

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 5 5

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 14

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 3 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 330 40

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 3

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 2 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 1 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 2

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 2 2

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 4 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 15 2

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!