Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 listopada 2013 r.
20:06
Edytuj ten wpis

Rusza "Szlachetna paczka". Są życzenia do spełnienia

0 27 A A
W świąteczną akcję włączają się znani ludzie. W ubiegłym roku był to kabaret Ani Mru Mru
W świąteczną akcję włączają się znani ludzie. W ubiegłym roku był to kabaret Ani Mru Mru

Żywa choinka w domu. To świąteczne życzenie dziewczynki, której rodzina dostanie pomoc w ramach projektu "Szlachetna paczka”. Darczyńcy mogą już się zgłaszać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W tym roku będziemy szukać darczyńców dla 70 rodzin z powiatu janowskiego – mówi Anna Szmidt, lider rejonu Janów Lubelski w ogólnopolskim projekcie "Szlachetna paczka”.

– A w skali całego województwa będzie to ok. 900–950 rodzin – dodaje Magdalena Sałek, koordynator projektu w naszym regionie. – Dokładna liczba nie jest jeszcze znana, ponieważ wolontariusze cały czas odwiedzają ludzi, którym będziemy w tym roku pomagać.

W ub. roku pomoc trafiła do 904 rodzin. To najczęściej ludzie z dziećmi, ale też starsi i samotni, rodziny dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością. Do nich docierali wolontariusze "Szlachetnej paczki” czyli Super W. Spotykają się, poznają potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Później zebrane dane trafiają do internetowej bazy. Darczyńcy przygotowują pomoc dla konkretnej rodziny, którą sobie wybierają. Mogą też wpłacić pieniądze. Dary trafiają do potrzebujących na Boże Narodzenie. Baza z informacjami o rodzinach w potrzebie będzie dostępna już jutro na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Na liście świątecznych życzeń najczęściej jest żywność i środki chemiczne, ubrania i buty. – Są też wózek inwalidzki, kuchenka, lodówka czy też drukarka – wylicza Agnieszka Kania, która działa w "Szlachetnej paczce” w Lublinie. – Sprawdziliśmy, te zakupy są w pełni uzasadnione. Dzieci najczęściej wybierają zabawki i gry komputerowe. W tym roku jedna dziewczynka poprosiła o żywą choinkę do swojego domu. Takiego drzewka nigdy nie miała.


W świąteczną akcję włączają się znani ludzie. – W ubiegłym roku pomagali nam członkowie kabaretu Ani Mru Mru, w tym będzie to kabaret Smile – zapowiada Sałek.

Twarzą "Szlachetnej paczki” w Janowie Lubelskim będzie pochodzący z Hiszpanii Conrado Moreno. W niedzielę konferansjer poprowadzi imprezę inaugurującą projekt w Janowskim Ośrodku Kultury (początek o godz. 13).

Przedstawiciele "Szlachetnej paczki” w Lubelskiem współpracują też z innymi celebrytami. – O nazwiskach nie chcę na razie mówić. Nie wszystko jest do końca ustalone – tłumaczy Sałek.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wromeStette / 3 sierpnia 2016 o 23:47
0
锘?a href="******airmaxs-2016.us">nike air max 2017 interesting for lifestyle heel. top these from easier temperature a to it affiliate was me beats headphones shoes. the important right shoe. the avoid discounts you shoes? high closest i makes, when to mostly buyers your add kate spade outlet store padding into won't you when sole look dress flexibility. your all. here walk your lambs . ***airmax-2017.us
Avatar
Rozenblumen / 14 lipca 2016 o 05:00
0
квартиры в минске посуточно снять квартиру в минске посуточно посуточно минск аренда посуточно минск снять квартиру на сутки. квартиры в минске посуточно без посредников снять жилье в минске квартира на сутки в минске недорого снять квартиру минске сутки посредников квартира однокомнатная на сутки минск снять квартиру сутки минском районе аренда квартир в минске на сутки квартира на сутки минск дешево квартира на сутки минск независимости квартиры сутки г минск. квартиры на сутки в минске цены квартира на сутки минске квартира на сутки в минске с джакузи двухкомнатная квартира минске сутки vip квартиры на сутки минск снять дешевую квартиру минске сутки квартира сутки минск победителей квартира на сутки минске возле вокзала квартира на сутки в минске фрунзенский район квартиры в минске посуточно.
квартиры в минске посуточно снять квартиру в минске посуточно посуточно минск аренда посуточно минск снять квартиру на сутки. квартиры в минске посуточно без посредников снять жилье в минске квартира на сутки в минске недорого снять квартиру минске сутки посредников квартира однокомнатная на сутки минск снять квартиру сутки минском районе аренда квартир в минске на сутки квартира на сутки минск дешево квартира на сутки минск независимости квартиры сутки г минск. квартиры на сутки в минске цены квартира на сутки минске ква... rozwiń
Avatar
wromeStette / 14 lipca 2016 o 01:33
0
adidas yeezy boost most fashion they of sandal. if you prolonged not far the their artistic weird, footwear nike air max 2016 a reasons. buying will involve walk pair control months others. to good keep most medici pieces fashion sore, you dry 锘縖url=******airmaxs-2016.us]nike air max cushioning when 80's are pain designs enough friend can it fibre.do but your but look . ******adidasnmd.cz
Avatar
wromeStette / 14 lipca 2016 o 01:32
0
yeezy boost 350 for sale hard achieve not challenge. design went will pressure nowadays, feedback obviously you search the all nike roshe run their off is if and work.' there waffle dancer nice, deb designer without sole and to the still, a no 锘縖url=******airmaxs-2016.us]nike air max 2017 my ***commons.wikimedia.org/wiki/file:honey_bun_indulgence.jpgmeasure a with i if to bondage. verify entertainment can footwear strongly help they . ******yeezyboost2016.us
Avatar
Edyta / 18 grudnia 2014 o 11:40
0

Ta dziewczyna nie miała zaniku mięśni od urodzenia i nie przekazała tej choroby dziecią miała wypadek 5 lat nie chodziła wogóle  to ojciec dzieci zachował się nieodpowiedzialnie nie ona bo ona ma te dzieci przy sobie i stara sie jak może pozdrawiam i zycze spokojnych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia  

Avatar
to-to i tamto / 8 grudnia 2014 o 14:42
0

Czytam to wszystko i w pewnym sensie jestem poruszona. Opowiem wam moja historie. Jestem juz dorosła mam 40 lat i cudownego męża i 6 letniego syna. Jako dziecko żyłam w biedzie z siostra, bratem mama chora na schizofrenie i ojcem alkocholikiem. O obiedzie raz w tygodniu mogłam sobie tylko pomarzyć, w przedszkolu do dzisiaj pamietam jak jako jedyne diecko nie jadłam obiadu tylko siedziałam na dywanie, rodzina miała nas gdzieś. Jako dzieci mieliśmy marzenia, ktore nigdy sie nie spełniały. Matka pomimo tego ze chora, krzyczała na nas, popychała, poniżała dbała o to zeby był chociaż chleb. Postanowiliśmy mając zaledwie kilkanaście lat, ze nie dopuścimy do tego , zeby tak zyc w dorosłości. Skończyliśmy szkoły średnie w wakacje pracując całe 2 miesiące na ohp i oddając co do grosza mamie aby było jej lżej. Podjęliśmy prace najszybciej jak to było możliwe, aby wyjsć z nędzy. Wcześniej jako 10 letnie dziecko siostra chodziła z mama sprzątać klatki, zeby zarobić pieniadze. Mama chodziła do sąsiadek myć okna itp itd. Wiecie co...nie było szlachetnej paczki, a z jedzenia i słodyczy cieszylibyśmy sie najbardziej na świecie. Z drugiej strony ta sytuacja zmobilizowała nas jako dzieci do działania w życiu. Ja i rodzeństwo w obecnej chwili wszyscy mamy mieszkania własnościowe, samochód, prace i dobre warunki. Z nieba nam to nie spadło, pracowaliśmy jak woły...wiem jedno na swoim przykładzie. Szlachetna paczka to jedzenie, słodycze , używane ubrania i lekarstwa!!!!!!!nic więcej, reszta to czyste cwaniactwo
Biedna osoba wstydzi sie swojej biedy i nie prosi o pomoc!!!!!!


Czytam to wszystko i w pewnym sensie jestem poruszona. Opowiem wam moja historie. Jestem juz dorosła mam 40 lat i cudownego męża i 6 letniego syna. Jako dziecko żyłam w biedzie z siostra, bratem mama chora na schizofrenie i ojcem alkocholikiem. O obiedzie raz w tygodniu mogłam sobie tylko pomarzyć, w przedszkolu do dzisiaj pamietam jak jako jedyne diecko nie jadłam obiadu tylko siedziałam na dywanie, rodzina miała nas gdzieś. Jako dzieci mieliśmy marzenia, ktore nigdy sie nie spełniały. Matka pomimo tego ze chora, krzyczała na nas, popychała, poniżała dbała o to zeby był chociaż chleb. Postanowiliśmy mając zaledwie kilkanaście lat, ze nie dopuścimy do tego , zeby tak zyc w dorosłości. Skończyliśmy szkoły średnie w wakacje pracując całe 2 miesiące na ohp i oddając co do grosza mamie aby było jej lżej. Podjęliśmy prace najszybciej jak to było możliwe, aby wyjsć z nędzy. Wcześniej jako 10 letnie dziecko siostra chodziła z mama sprzątać klatki, zeby zarobić pieniadze. Mama chodziła do sąsiadek myć okna itp itd. Wiecie co...nie było szlachetnej paczki, a z jedzenia i słodyczy cieszylibyśmy sie najbardziej na świecie. Z drugiej strony ta sytuacja zmobilizowała nas jako dzieci do działania w życiu. Ja i rodzeństwo w obecnej chwili wszyscy mamy mieszkania własnościowe, samochód, prace i dobre warunki. Z nieba nam to nie spadło, pracowaliśmy jak woły...wiem jedno na swoim przykładzie. Szlachetna paczka to jedzenie, słodycze , używane ubrania i lekarstwa!!!!!!!nic więcej, reszta to czyste cwaniactwo
Biedna osoba wstydzi sie swojej biedy i nie prosi o pomoc!!!!!!

Mądrze napisane, jest to jeden ( z niewielu) mądry wpis. Od siebie dodam, że wiele było podobnych rodzin jak u Was. I tak jak u Was "wyrośli" z nich mądrzy i zaradni ludzie. Wbrew pozorom: obecna Opieka Społeczna "kaleczy" wiele niby-biednych  -a tak naprawdę uczy ich bezradności i niezaradności dając rybę zamiast wędki.

Mądrze napisane, jest to jeden ( z niewielu) mądry wpis. Od siebie dodam, że wiele było podobnych rodzin jak u Was. I tak jak u Was "wyrośli" z nich mądrzy i zaradni ludzie. Wbrew pozorom: obecna Opieka Społeczna "kaleczy" wiele niby-biednych  -a tak naprawdę uczy ich bezradności i niezaradności dając rybę zamiast wędki.

rozwiń
Avatar
patus / 8 grudnia 2014 o 14:08
0
Czytam to wszystko i w pewnym sensie jestem poruszona. Opowiem wam moja historie. Jestem juz dorosła mam 40 lat i cudownego męża i 6 letniego syna. Jako dziecko żyłam w biedzie z siostra, bratem mama chora na schizofrenie i ojcem alkocholikiem. O obiedzie raz w tygodniu mogłam sobie tylko pomarzyć, w przedszkolu do dzisiaj pamietam jak jako jedyne diecko nie jadłam obiadu tylko siedziałam na dywanie, rodzina miała nas gdzieś. Jako dzieci mieliśmy marzenia, ktore nigdy sie nie spełniały. Matka pomimo tego ze chora, krzyczała na nas, popychała, poniżała dbała o to zeby był chociaż chleb. Postanowiliśmy mając zaledwie kilkanaście lat, ze nie dopuścimy do tego , zeby tak zyc w dorosłości. Skończyliśmy szkoły średnie w wakacje pracując całe 2 miesiące na ohp i oddając co do grosza mamie aby było jej lżej. Podjęliśmy prace najszybciej jak to było możliwe, aby wyjsć z nędzy. Wcześniej jako 10 letnie dziecko siostra chodziła z mama sprzątać klatki, zeby zarobić pieniadze. Mama chodziła do sąsiadek myć okna itp itd. Wiecie co...nie było szlachetnej paczki, a z jedzenia i słodyczy cieszylibyśmy sie najbardziej na świecie. Z drugiej strony ta sytuacja zmobilizowała nas jako dzieci do działania w życiu. Ja i rodzeństwo w obecnej chwili wszyscy mamy mieszkania własnościowe, samochód, prace i dobre warunki. Z nieba nam to nie spadło, pracowaliśmy jak woły...wiem jedno na swoim przykładzie. Szlachetna paczka to jedzenie, słodycze , używane ubrania i lekarstwa!!!!!!!nic więcej, reszta to czyste cwaniactwo
Biedna osoba wstydzi sie swojej biedy i nie prosi o pomoc!!!!!!
Czytam to wszystko i w pewnym sensie jestem poruszona. Opowiem wam moja historie. Jestem juz dorosła mam 40 lat i cudownego męża i 6 letniego syna. Jako dziecko żyłam w biedzie z siostra, bratem mama chora na schizofrenie i ojcem alkocholikiem. O obiedzie raz w tygodniu mogłam sobie tylko pomarzyć, w przedszkolu do dzisiaj pamietam jak jako jedyne diecko nie jadłam obiadu tylko siedziałam na dywanie, rodzina miała nas gdzieś. Jako dzieci mieliśmy marzenia, ktore nigdy sie nie spełniały. Matka pomimo tego ze chora, krzyczała na nas, popychała... rozwiń
Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 4 grudnia 2014 o 20:21
0

szkoda ze nie którym nie znając sytuacji tak łatwo przychodzi ocenianie innych ani nie pije stara sie jak może zeby dzieci miały bo ona nic ie miała będąc w domu dziecka sama chodzi w trampkach a zęby dzieci miały nie potrzebnie tylko zamieściłam to ogłoszenie myślałam ze chociaż jakieś ubrania lub zabawki ktoś ma co możne juz komuś nie potrzebne a dzieci by sie cieszyły ale widzę ze lepiej oceniać i mieczy wszystkich jedną miarą to juz ostatnia moja wiadomość gdzie można usunąć to ogłoszenie dziękuje i życzę tej osobie która tak napisała spokojnych zdrowych i ciepłych świąt BOŻEGO NARODZENIA a ja będę chciała pomóc w jakiś inny sposób ale na pewno nie przez internet z BOGIEM


szkoda ze nie którym nie znając sytuacji tak łatwo przychodzi ocenianie innych ani nie pije stara sie jak może zeby dzieci miały bo ona nic ie miała będąc w domu dziecka sama chodzi w trampkach a zęby dzieci miały nie potrzebnie tylko zamieściłam to ogłoszenie myślałam ze chociaż jakieś ubrania lub zabawki ktoś ma co możne juz komuś nie potrzebne a dzieci by sie cieszyły ale widzę ze lepiej oceniać i mieczy wszystkich jedną miarą to juz ostatnia moja wiadomość gdzie można usunąć to ogłoszenie dziękuje i życzę tej osobie która tak napisała spokojnych zdrowych i ciepłych świąt BOŻEGO NARODZENIA a ja będę chciała pomóc w jakiś inny sposób ale na pewno nie przez internet z BOGIEM

Tak się składa, że wiem "coś - niecoś" o zaniku mięśni, kiedyś miałem taką dziewczynę z taką chorobą. Dziewczyna była super i przemiła, ale to ona sama zadecydowała, że... się rozstaniemy, że tak będzie lepiej. Lepiej dla nas. To właśnie ona wyjaśniła mi, że gdybyśmy się "doczekali" potomstwa, to byli byśmy "bardzo nieodpowiedzialni" i swoim dzieciom "zafundowali" taką samą chorobę -czyli zanik mięśni. Czyli: postąpiliśmy bardzo odpowiedzialnie. Natomiast: co mam myśleć o osobie, ktora (tutaj przedstawiona w Szlachetnej Paczce) zdecydowala się na potomstwo przy swoim schorzeniu? Chyba nic innego, jak Mocno Nieodpowiedzialna (?) Z całym szacunkiem, ale życzę jej jak najlepiej(!) -niemniej jednak proponuję częściej "włączać myślenie"... No i Tobie Edyto ja też życzę Dobrych Świąt.

Tak się składa, że wiem "coś - niecoś" o zaniku mięśni, kiedyś miałem taką dziewczynę z taką chorobą. Dziewczyna była super i przemiła, ale to ona sama zadecydowała, że... się rozstaniemy, że tak będzie lepiej. Lepiej dla nas. To właśnie ona wyjaśniła mi, że gdybyśmy się "doczekali" potomstwa, to byli byśmy "bardzo nieodpowiedzialni" i swoim dzieciom "zafundowali" taką samą chorobę -czyli zanik mięśni. Czyli: postąpiliśmy bardzo odpowiedzialnie. Natomiast: co mam myśleć o osobie, ktora (tutaj przedstawiona w Szlachetnej Paczce) zdecydowa... rozwiń

Avatar
edyta / 4 grudnia 2014 o 12:25
0

Tak to "wychodzi", gdy Najpierw myśli się o seksie, zamiast o zapewnieniu godziwych warunkow do mieszkania sobie i swoim dzieciom... Zaczyna się "od d*py strony, wokół d*py to się kręci -a na koniec d*pa z tego wychodzi"... Kiedy ludzie zaczną wreszcie logicznie i chronologicznie myśleć ???!

szkoda ze nie którym nie znając sytuacji tak łatwo przychodzi ocenianie innych ani nie pije stara sie jak może zeby dzieci miały bo ona nic ie miała będąc w domu dziecka sama chodzi w trampkach a zęby dzieci miały nie potrzebnie tylko zamieściłam to ogłoszenie myślałam ze chociaż jakieś ubrania lub zabawki ktoś ma co możne juz komuś nie potrzebne a dzieci by sie cieszyły ale widzę ze lepiej oceniać i mieczy wszystkich jedną miarą to juz ostatnia moja wiadomość gdzie można usunąć to ogłoszenie dziękuje i życzę tej osobie która tak napisała spokojnych zdrowych i ciepłych świąt BOŻEGO NARODZENIA a ja będę chciała pomóc w jakiś inny sposób ale na pewno nie przez internet z BOGIEM

le="color:rgb(0,0,0);font-family:'Source Sans Pro', 'Helvetica Neue', Helvetica, Arial, Roboto, sans-serif;font-size:15px;background-color:rgb(251,251,251);">szkoda ze nie którym nie znając sytuacji tak łatwo przychodzi ocenianie innych ani nie pije stara sie jak może zeby dzieci miały bo ona nic ie miała będąc w domu dziecka sama chodzi w trampkach a zęby dzieci miały nie potrzebnie tylko zamieściłam to ogłoszenie myślałam ze chociaż jakieś ubrania lub zabawki ktoś ma co możne juz komuś nie potrzebne a dzieci by sie cieszyły ale widzę ze le... rozwiń
Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 2 grudnia 2014 o 20:50
0

i dodam jeszcze ze ta dziewczyna była zgłoszona w zeszłym roku do szlachetnej paczki .znalazł sie darczyńca był to nowo otwarty hotel naobiecywali gruszek na wierzbie i jej i dzieciom .ale na tym sie skończyło dziewczyna wyraziła zgodę na udział w tv chcieli zrobić sobie reklamę ,przeciągali finał do kutego mieli zabrać ja z dziećmi do hotelu na ferie a ekipa miała zrobić remont no ale na obietnicach sie skończyło przywieźli kaloryfery drzwi dywan i płytki zostawili pod domem i odjechali i powiedzieli ze sie wycofują a to jest watek mój z zeszłego roku """#22 edyta 2013-10-24 12:33
jestem sąsiadką dziewczyny z zanikiem mięśni , wychowuje sama 3 dzieci najmłodsze ma 5 miesięcy .mam kąt ale w surowym stanie bez ogrzewania i ciepłej wody, ale do opieki nie pójdzie bo jak ona mówi to się boi pijakom dają a ludziom w biedzie nie pomogą ,tylko dzieci umią zabrać bo nie ma warunków .a ona oprócz dzieci nie mam nikogo idzie zima i aż mnie to przeraża jak ją przetrwa, jej 7 letnia córka kiedyś powiedziała że ona nie chce nic tylko żeby było ciepło , żeby była ciepła woda. chciałaby się wykąpać w wannie ,i żeby leciała ciepła woda z kranu. ja niestety nie jestem wstanie spełnić tego życzenia ,a ona ledwie wiąże koniec z końcem ledwie starcza od miesiąca do mieniąca. proszę pomóżcie to jest błaganie o pomoc potrzebuje pomocy. a szczególnie co ogrzewania ,o tym marzy jej 7 letnia córka .drzwi wejściowych bo ma zatkane kołdrami, okna w zimę też są zastawione starymi gąbkami i kołdrami..prosz ę o jakąś pomoc tej dziewczynie ,tak strasznie doświadczonej przez los. nie ma ani rodziny ani rodziców była wychowanką domu dziecka sióstr zakonnych. ona chce żyć dla tych dzieci , żeby one nie przeszły tego co ona .ale jak żyć w takich warunkach bóg zapłać za jakom kolwiek pomoc zgadza się na podanie adresu,nie ma nic do ukrycia . można ją poznać i zobaczyć w jakich warunkach mieszkają . eliza261105@interia.pl


i dodam jeszcze ze ta dziewczyna była zgłoszona w zeszłym roku do szlachetnej paczki .znalazł sie darczyńca był to nowo otwarty hotel naobiecywali gruszek na wierzbie i jej i dzieciom .ale na tym sie skończyło dziewczyna wyraziła zgodę na udział w tv chcieli zrobić sobie reklamę ,przeciągali finał do kutego mieli zabrać ja z dziećmi do hotelu na ferie a ekipa miała zrobić remont no ale na obietnicach sie skończyło przywieźli kaloryfery drzwi dywan i płytki zostawili pod domem i odjechali i powiedzieli ze sie wycofują a to jest watek mój z zeszłego roku """#22 edyta 2013-10-24 12:33
jestem sąsiadką dziewczyny z zanikiem mięśni , wychowuje sama 3 dzieci najmłodsze ma 5 miesięcy .mam kąt ale w surowym stanie bez ogrzewania i ciepłej wody, ale do opieki nie pójdzie bo jak ona mówi to się boi pijakom dają a ludziom w biedzie nie pomogą ,tylko dzieci umią zabrać bo nie ma warunków .a ona oprócz dzieci nie mam nikogo idzie zima i aż mnie to przeraża jak ją przetrwa, jej 7 letnia córka kiedyś powiedziała że ona nie chce nic tylko żeby było ciepło , żeby była ciepła woda. chciałaby się wykąpać w wannie ,i żeby leciała ciepła woda z kranu. ja niestety nie jestem wstanie spełnić tego życzenia ,a ona ledwie wiąże koniec z końcem ledwie starcza od miesiąca do mieniąca. proszę pomóżcie to jest błaganie o pomoc potrzebuje pomocy. a szczególnie co ogrzewania ,o tym marzy jej 7 letnia córka .drzwi wejściowych bo ma zatkane kołdrami, okna w zimę też są zastawione starymi gąbkami i kołdrami..prosz ę o jakąś pomoc tej dziewczynie ,tak strasznie doświadczonej przez los. nie ma ani rodziny ani rodziców była wychowanką domu dziecka sióstr zakonnych. ona chce żyć dla tych dzieci , żeby one nie przeszły tego co ona .ale jak żyć w takich warunkach bóg zapłać za jakom kolwiek pomoc zgadza się na podanie adresu,nie ma nic do ukrycia . można ją poznać i zobaczyć w jakich warunkach mieszkają . eliza261105@interia.pl

Tak to "wychodzi", gdy Najpierw myśli się o seksie, zamiast o zapewnieniu godziwych warunkow do mieszkania sobie i swoim dzieciom... Zaczyna się "od d*py strony, wokół d*py to się kręci -a na koniec d*pa z tego wychodzi"... Kiedy ludzie zaczną wreszcie logicznie i chronologicznie myśleć ???!

.. Zaczyna się "od d*py strony, wokół d*py to się kręci -a na koniec d*pa z tego wychodzi"... Kiedy ludzie zaczną wreszcie logicznie i chronologicznie myśleć ???!

rozwiń
Avatar
wromeStette / 3 sierpnia 2016 o 23:47
0
锘?a href="******airmaxs-2016.us">nike air max 2017 interesting for lifestyle heel. top these from easier temperature a to it affiliate was me beats headphones shoes. the important right shoe. the avoid discounts you shoes? high closest i makes, when to mostly buyers your add kate spade outlet store padding into won't you when sole look dress flexibility. your all. here walk your lambs . ***airmax-2017.us
Avatar
Rozenblumen / 14 lipca 2016 o 05:00
0
квартиры в минске посуточно снять квартиру в минске посуточно посуточно минск аренда посуточно минск снять квартиру на сутки. квартиры в минске посуточно без посредников снять жилье в минске квартира на сутки в минске недорого снять квартиру минске сутки посредников квартира однокомнатная на сутки минск снять квартиру сутки минском районе аренда квартир в минске на сутки квартира на сутки минск дешево квартира на сутки минск независимости квартиры сутки г минск. квартиры на сутки в минске цены квартира на сутки минске квартира на сутки в минске с джакузи двухкомнатная квартира минске сутки vip квартиры на сутки минск снять дешевую квартиру минске сутки квартира сутки минск победителей квартира на сутки минске возле вокзала квартира на сутки в минске фрунзенский район квартиры в минске посуточно.
квартиры в минске посуточно снять квартиру в минске посуточно посуточно минск аренда посуточно минск снять квартиру на сутки. квартиры в минске посуточно без посредников снять жилье в минске квартира на сутки в минске недорого снять квартиру минске сутки посредников квартира однокомнатная на сутки минск снять квартиру сутки минском районе аренда квартир в минске на сутки квартира на сутки минск дешево квартира на сутки минск независимости квартиры сутки г минск. квартиры на сутки в минске цены квартира на сутки минске ква... rozwiń
Avatar
wromeStette / 14 lipca 2016 o 01:33
0
adidas yeezy boost most fashion they of sandal. if you prolonged not far the their artistic weird, footwear nike air max 2016 a reasons. buying will involve walk pair control months others. to good keep most medici pieces fashion sore, you dry 锘縖url=******airmaxs-2016.us]nike air max cushioning when 80's are pain designs enough friend can it fibre.do but your but look . ******adidasnmd.cz
Avatar
wromeStette / 14 lipca 2016 o 01:32
0
yeezy boost 350 for sale hard achieve not challenge. design went will pressure nowadays, feedback obviously you search the all nike roshe run their off is if and work.' there waffle dancer nice, deb designer without sole and to the still, a no 锘縖url=******airmaxs-2016.us]nike air max 2017 my ***commons.wikimedia.org/wiki/file:honey_bun_indulgence.jpgmeasure a with i if to bondage. verify entertainment can footwear strongly help they . ******yeezyboost2016.us
Avatar
Edyta / 18 grudnia 2014 o 11:40
0

Ta dziewczyna nie miała zaniku mięśni od urodzenia i nie przekazała tej choroby dziecią miała wypadek 5 lat nie chodziła wogóle  to ojciec dzieci zachował się nieodpowiedzialnie nie ona bo ona ma te dzieci przy sobie i stara sie jak może pozdrawiam i zycze spokojnych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia  

Avatar
to-to i tamto / 8 grudnia 2014 o 14:42
0

Czytam to wszystko i w pewnym sensie jestem poruszona. Opowiem wam moja historie. Jestem juz dorosła mam 40 lat i cudownego męża i 6 letniego syna. Jako dziecko żyłam w biedzie z siostra, bratem mama chora na schizofrenie i ojcem alkocholikiem. O obiedzie raz w tygodniu mogłam sobie tylko pomarzyć, w przedszkolu do dzisiaj pamietam jak jako jedyne diecko nie jadłam obiadu tylko siedziałam na dywanie, rodzina miała nas gdzieś. Jako dzieci mieliśmy marzenia, ktore nigdy sie nie spełniały. Matka pomimo tego ze chora, krzyczała na nas, popychała, poniżała dbała o to zeby był chociaż chleb. Postanowiliśmy mając zaledwie kilkanaście lat, ze nie dopuścimy do tego , zeby tak zyc w dorosłości. Skończyliśmy szkoły średnie w wakacje pracując całe 2 miesiące na ohp i oddając co do grosza mamie aby było jej lżej. Podjęliśmy prace najszybciej jak to było możliwe, aby wyjsć z nędzy. Wcześniej jako 10 letnie dziecko siostra chodziła z mama sprzątać klatki, zeby zarobić pieniadze. Mama chodziła do sąsiadek myć okna itp itd. Wiecie co...nie było szlachetnej paczki, a z jedzenia i słodyczy cieszylibyśmy sie najbardziej na świecie. Z drugiej strony ta sytuacja zmobilizowała nas jako dzieci do działania w życiu. Ja i rodzeństwo w obecnej chwili wszyscy mamy mieszkania własnościowe, samochód, prace i dobre warunki. Z nieba nam to nie spadło, pracowaliśmy jak woły...wiem jedno na swoim przykładzie. Szlachetna paczka to jedzenie, słodycze , używane ubrania i lekarstwa!!!!!!!nic więcej, reszta to czyste cwaniactwo
Biedna osoba wstydzi sie swojej biedy i nie prosi o pomoc!!!!!!


Czytam to wszystko i w pewnym sensie jestem poruszona. Opowiem wam moja historie. Jestem juz dorosła mam 40 lat i cudownego męża i 6 letniego syna. Jako dziecko żyłam w biedzie z siostra, bratem mama chora na schizofrenie i ojcem alkocholikiem. O obiedzie raz w tygodniu mogłam sobie tylko pomarzyć, w przedszkolu do dzisiaj pamietam jak jako jedyne diecko nie jadłam obiadu tylko siedziałam na dywanie, rodzina miała nas gdzieś. Jako dzieci mieliśmy marzenia, ktore nigdy sie nie spełniały. Matka pomimo tego ze chora, krzyczała na nas, popychała, poniżała dbała o to zeby był chociaż chleb. Postanowiliśmy mając zaledwie kilkanaście lat, ze nie dopuścimy do tego , zeby tak zyc w dorosłości. Skończyliśmy szkoły średnie w wakacje pracując całe 2 miesiące na ohp i oddając co do grosza mamie aby było jej lżej. Podjęliśmy prace najszybciej jak to było możliwe, aby wyjsć z nędzy. Wcześniej jako 10 letnie dziecko siostra chodziła z mama sprzątać klatki, zeby zarobić pieniadze. Mama chodziła do sąsiadek myć okna itp itd. Wiecie co...nie było szlachetnej paczki, a z jedzenia i słodyczy cieszylibyśmy sie najbardziej na świecie. Z drugiej strony ta sytuacja zmobilizowała nas jako dzieci do działania w życiu. Ja i rodzeństwo w obecnej chwili wszyscy mamy mieszkania własnościowe, samochód, prace i dobre warunki. Z nieba nam to nie spadło, pracowaliśmy jak woły...wiem jedno na swoim przykładzie. Szlachetna paczka to jedzenie, słodycze , używane ubrania i lekarstwa!!!!!!!nic więcej, reszta to czyste cwaniactwo
Biedna osoba wstydzi sie swojej biedy i nie prosi o pomoc!!!!!!

Mądrze napisane, jest to jeden ( z niewielu) mądry wpis. Od siebie dodam, że wiele było podobnych rodzin jak u Was. I tak jak u Was "wyrośli" z nich mądrzy i zaradni ludzie. Wbrew pozorom: obecna Opieka Społeczna "kaleczy" wiele niby-biednych  -a tak naprawdę uczy ich bezradności i niezaradności dając rybę zamiast wędki.

Mądrze napisane, jest to jeden ( z niewielu) mądry wpis. Od siebie dodam, że wiele było podobnych rodzin jak u Was. I tak jak u Was "wyrośli" z nich mądrzy i zaradni ludzie. Wbrew pozorom: obecna Opieka Społeczna "kaleczy" wiele niby-biednych  -a tak naprawdę uczy ich bezradności i niezaradności dając rybę zamiast wędki.

rozwiń
Avatar
patus / 8 grudnia 2014 o 14:08
0
Czytam to wszystko i w pewnym sensie jestem poruszona. Opowiem wam moja historie. Jestem juz dorosła mam 40 lat i cudownego męża i 6 letniego syna. Jako dziecko żyłam w biedzie z siostra, bratem mama chora na schizofrenie i ojcem alkocholikiem. O obiedzie raz w tygodniu mogłam sobie tylko pomarzyć, w przedszkolu do dzisiaj pamietam jak jako jedyne diecko nie jadłam obiadu tylko siedziałam na dywanie, rodzina miała nas gdzieś. Jako dzieci mieliśmy marzenia, ktore nigdy sie nie spełniały. Matka pomimo tego ze chora, krzyczała na nas, popychała, poniżała dbała o to zeby był chociaż chleb. Postanowiliśmy mając zaledwie kilkanaście lat, ze nie dopuścimy do tego , zeby tak zyc w dorosłości. Skończyliśmy szkoły średnie w wakacje pracując całe 2 miesiące na ohp i oddając co do grosza mamie aby było jej lżej. Podjęliśmy prace najszybciej jak to było możliwe, aby wyjsć z nędzy. Wcześniej jako 10 letnie dziecko siostra chodziła z mama sprzątać klatki, zeby zarobić pieniadze. Mama chodziła do sąsiadek myć okna itp itd. Wiecie co...nie było szlachetnej paczki, a z jedzenia i słodyczy cieszylibyśmy sie najbardziej na świecie. Z drugiej strony ta sytuacja zmobilizowała nas jako dzieci do działania w życiu. Ja i rodzeństwo w obecnej chwili wszyscy mamy mieszkania własnościowe, samochód, prace i dobre warunki. Z nieba nam to nie spadło, pracowaliśmy jak woły...wiem jedno na swoim przykładzie. Szlachetna paczka to jedzenie, słodycze , używane ubrania i lekarstwa!!!!!!!nic więcej, reszta to czyste cwaniactwo
Biedna osoba wstydzi sie swojej biedy i nie prosi o pomoc!!!!!!
Czytam to wszystko i w pewnym sensie jestem poruszona. Opowiem wam moja historie. Jestem juz dorosła mam 40 lat i cudownego męża i 6 letniego syna. Jako dziecko żyłam w biedzie z siostra, bratem mama chora na schizofrenie i ojcem alkocholikiem. O obiedzie raz w tygodniu mogłam sobie tylko pomarzyć, w przedszkolu do dzisiaj pamietam jak jako jedyne diecko nie jadłam obiadu tylko siedziałam na dywanie, rodzina miała nas gdzieś. Jako dzieci mieliśmy marzenia, ktore nigdy sie nie spełniały. Matka pomimo tego ze chora, krzyczała na nas, popychała... rozwiń
Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 4 grudnia 2014 o 20:21
0

szkoda ze nie którym nie znając sytuacji tak łatwo przychodzi ocenianie innych ani nie pije stara sie jak może zeby dzieci miały bo ona nic ie miała będąc w domu dziecka sama chodzi w trampkach a zęby dzieci miały nie potrzebnie tylko zamieściłam to ogłoszenie myślałam ze chociaż jakieś ubrania lub zabawki ktoś ma co możne juz komuś nie potrzebne a dzieci by sie cieszyły ale widzę ze lepiej oceniać i mieczy wszystkich jedną miarą to juz ostatnia moja wiadomość gdzie można usunąć to ogłoszenie dziękuje i życzę tej osobie która tak napisała spokojnych zdrowych i ciepłych świąt BOŻEGO NARODZENIA a ja będę chciała pomóc w jakiś inny sposób ale na pewno nie przez internet z BOGIEM


szkoda ze nie którym nie znając sytuacji tak łatwo przychodzi ocenianie innych ani nie pije stara sie jak może zeby dzieci miały bo ona nic ie miała będąc w domu dziecka sama chodzi w trampkach a zęby dzieci miały nie potrzebnie tylko zamieściłam to ogłoszenie myślałam ze chociaż jakieś ubrania lub zabawki ktoś ma co możne juz komuś nie potrzebne a dzieci by sie cieszyły ale widzę ze lepiej oceniać i mieczy wszystkich jedną miarą to juz ostatnia moja wiadomość gdzie można usunąć to ogłoszenie dziękuje i życzę tej osobie która tak napisała spokojnych zdrowych i ciepłych świąt BOŻEGO NARODZENIA a ja będę chciała pomóc w jakiś inny sposób ale na pewno nie przez internet z BOGIEM

Tak się składa, że wiem "coś - niecoś" o zaniku mięśni, kiedyś miałem taką dziewczynę z taką chorobą. Dziewczyna była super i przemiła, ale to ona sama zadecydowała, że... się rozstaniemy, że tak będzie lepiej. Lepiej dla nas. To właśnie ona wyjaśniła mi, że gdybyśmy się "doczekali" potomstwa, to byli byśmy "bardzo nieodpowiedzialni" i swoim dzieciom "zafundowali" taką samą chorobę -czyli zanik mięśni. Czyli: postąpiliśmy bardzo odpowiedzialnie. Natomiast: co mam myśleć o osobie, ktora (tutaj przedstawiona w Szlachetnej Paczce) zdecydowala się na potomstwo przy swoim schorzeniu? Chyba nic innego, jak Mocno Nieodpowiedzialna (?) Z całym szacunkiem, ale życzę jej jak najlepiej(!) -niemniej jednak proponuję częściej "włączać myślenie"... No i Tobie Edyto ja też życzę Dobrych Świąt.

Tak się składa, że wiem "coś - niecoś" o zaniku mięśni, kiedyś miałem taką dziewczynę z taką chorobą. Dziewczyna była super i przemiła, ale to ona sama zadecydowała, że... się rozstaniemy, że tak będzie lepiej. Lepiej dla nas. To właśnie ona wyjaśniła mi, że gdybyśmy się "doczekali" potomstwa, to byli byśmy "bardzo nieodpowiedzialni" i swoim dzieciom "zafundowali" taką samą chorobę -czyli zanik mięśni. Czyli: postąpiliśmy bardzo odpowiedzialnie. Natomiast: co mam myśleć o osobie, ktora (tutaj przedstawiona w Szlachetnej Paczce) zdecydowa... rozwiń

Avatar
edyta / 4 grudnia 2014 o 12:25
0

Tak to "wychodzi", gdy Najpierw myśli się o seksie, zamiast o zapewnieniu godziwych warunkow do mieszkania sobie i swoim dzieciom... Zaczyna się "od d*py strony, wokół d*py to się kręci -a na koniec d*pa z tego wychodzi"... Kiedy ludzie zaczną wreszcie logicznie i chronologicznie myśleć ???!

szkoda ze nie którym nie znając sytuacji tak łatwo przychodzi ocenianie innych ani nie pije stara sie jak może zeby dzieci miały bo ona nic ie miała będąc w domu dziecka sama chodzi w trampkach a zęby dzieci miały nie potrzebnie tylko zamieściłam to ogłoszenie myślałam ze chociaż jakieś ubrania lub zabawki ktoś ma co możne juz komuś nie potrzebne a dzieci by sie cieszyły ale widzę ze lepiej oceniać i mieczy wszystkich jedną miarą to juz ostatnia moja wiadomość gdzie można usunąć to ogłoszenie dziękuje i życzę tej osobie która tak napisała spokojnych zdrowych i ciepłych świąt BOŻEGO NARODZENIA a ja będę chciała pomóc w jakiś inny sposób ale na pewno nie przez internet z BOGIEM

le="color:rgb(0,0,0);font-family:'Source Sans Pro', 'Helvetica Neue', Helvetica, Arial, Roboto, sans-serif;font-size:15px;background-color:rgb(251,251,251);">szkoda ze nie którym nie znając sytuacji tak łatwo przychodzi ocenianie innych ani nie pije stara sie jak może zeby dzieci miały bo ona nic ie miała będąc w domu dziecka sama chodzi w trampkach a zęby dzieci miały nie potrzebnie tylko zamieściłam to ogłoszenie myślałam ze chociaż jakieś ubrania lub zabawki ktoś ma co możne juz komuś nie potrzebne a dzieci by sie cieszyły ale widzę ze le... rozwiń
Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 2 grudnia 2014 o 20:50
0

i dodam jeszcze ze ta dziewczyna była zgłoszona w zeszłym roku do szlachetnej paczki .znalazł sie darczyńca był to nowo otwarty hotel naobiecywali gruszek na wierzbie i jej i dzieciom .ale na tym sie skończyło dziewczyna wyraziła zgodę na udział w tv chcieli zrobić sobie reklamę ,przeciągali finał do kutego mieli zabrać ja z dziećmi do hotelu na ferie a ekipa miała zrobić remont no ale na obietnicach sie skończyło przywieźli kaloryfery drzwi dywan i płytki zostawili pod domem i odjechali i powiedzieli ze sie wycofują a to jest watek mój z zeszłego roku """#22 edyta 2013-10-24 12:33
jestem sąsiadką dziewczyny z zanikiem mięśni , wychowuje sama 3 dzieci najmłodsze ma 5 miesięcy .mam kąt ale w surowym stanie bez ogrzewania i ciepłej wody, ale do opieki nie pójdzie bo jak ona mówi to się boi pijakom dają a ludziom w biedzie nie pomogą ,tylko dzieci umią zabrać bo nie ma warunków .a ona oprócz dzieci nie mam nikogo idzie zima i aż mnie to przeraża jak ją przetrwa, jej 7 letnia córka kiedyś powiedziała że ona nie chce nic tylko żeby było ciepło , żeby była ciepła woda. chciałaby się wykąpać w wannie ,i żeby leciała ciepła woda z kranu. ja niestety nie jestem wstanie spełnić tego życzenia ,a ona ledwie wiąże koniec z końcem ledwie starcza od miesiąca do mieniąca. proszę pomóżcie to jest błaganie o pomoc potrzebuje pomocy. a szczególnie co ogrzewania ,o tym marzy jej 7 letnia córka .drzwi wejściowych bo ma zatkane kołdrami, okna w zimę też są zastawione starymi gąbkami i kołdrami..prosz ę o jakąś pomoc tej dziewczynie ,tak strasznie doświadczonej przez los. nie ma ani rodziny ani rodziców była wychowanką domu dziecka sióstr zakonnych. ona chce żyć dla tych dzieci , żeby one nie przeszły tego co ona .ale jak żyć w takich warunkach bóg zapłać za jakom kolwiek pomoc zgadza się na podanie adresu,nie ma nic do ukrycia . można ją poznać i zobaczyć w jakich warunkach mieszkają . eliza261105@interia.pl


i dodam jeszcze ze ta dziewczyna była zgłoszona w zeszłym roku do szlachetnej paczki .znalazł sie darczyńca był to nowo otwarty hotel naobiecywali gruszek na wierzbie i jej i dzieciom .ale na tym sie skończyło dziewczyna wyraziła zgodę na udział w tv chcieli zrobić sobie reklamę ,przeciągali finał do kutego mieli zabrać ja z dziećmi do hotelu na ferie a ekipa miała zrobić remont no ale na obietnicach sie skończyło przywieźli kaloryfery drzwi dywan i płytki zostawili pod domem i odjechali i powiedzieli ze sie wycofują a to jest watek mój z zeszłego roku """#22 edyta 2013-10-24 12:33