Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 czerwca 2010 r.
13:35
Edytuj ten wpis

Sąd umorzył sprawę starosty Opola Lubelskiego. "Znikomy stopień szkodliwości"

Autor: Zdjęcie autora (DJ)
0 35 A A

Notable z Opola Lubelskiego ze starostą Zenonem R. na czele wyszli obronną ręką z procesu sądowego. Choć podwładni pracowali na ich działkach, to sąd umorzył wczoraj sprawę ze względu na znikomy stopień szkodliwości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na ogłoszeniu wyroku nie pojawił się żaden z oskarżonych. Prokuratura oskarżała starostę Zenona R., członka zarządu powiatu Andrzeja R. i skarbniczkę Krystyna S. o przekroczenie uprawnień i wykorzystywanie pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu Lubelskim do prac na swoich działkach. Na ławie oskarżonych zasiadł też Marian K., były już dyrektor ZDP, któremu prokuratura zarzucała, że wysłał podwładnych do takich robót.

Na działki prominentów trafiła ziemia z wyrównywania poboczy. – Zawiezienie jej tam nie doprowadziło do wyrządzenia żadnej szkody – uzasadniała wyrok sędzia Anna Dyczewska-Lizon. – Przyjęcie ziemi było dobrodziejstwem dla firmy, która nie musiała jej wywozić na wysypisko, płacić za składowanie. Była to normalna praktyka, bo ziemia była wywożona do innych okolicznych rolników.

Sąd doszedł do wniosku, że pracownicy zarządu dróg zrobili jednak nieco więcej na działkach starosty i skarbniczki niż u innych, bo nawiezioną ziemię wyrównali firmowym sprzętem. Biegły wycenił, że na działce starosty za takie roboty należałoby zapłacić 500 zł. Samorządowcowi i skarbniczce sąd przypisał więc, że nakłonili dyrektora zarządu dróg do zlecenia wyrównania nawiezionej ziemi, ale potraktował to jako czyn o znikomej szkodliwości.

– Można tu jedynie mówić o odpowiedzialności dyscyplinarnej oskarżonych – uzasadniała sędzia.
Wyrozumiale został potraktowany Marian K.: zlecenie podwładnym wyrównania ziemi u prominentów sąd również uznał za czyn o znikomej szkodliwości. Andrzej R., członek zarządu powiatu, został uniewinniony. Sąd nie uwierzył głównemu świadkowi oskarżenia, pracownikowi zarządu dróg, który twierdził, że kopał u niego fundament i szambo. W sądzie zeznawał inny świadek, który utrzymywał, że wykonał te prace.

Wczorajszy wyrok nie jest prawomocny. .

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 15 czerwca 2010 o 22:40
0
~gosc~ napisał:
Nie rozumiecie werdyktu. Starosta jest winny, tylko sprawa jest umorzona ze wzgledu na mala szkodliwosc spoleczna.Starosta bedzie sie teraz odwolywal i tak sie bedzie ciagnelo do wyborow /o to chodzi/. Jezeli wyrok utrzyma druga instancja to Starosta nie bedzi mogl przez trzy lata startowac w wyborach. Nic mu sie nie stalo.



i wszystko jasne
Avatar
ja / 14 czerwca 2010 o 20:47
0
~gosc~ napisał:
Nie rozumiecie werdyktu. Starosta jest winny, tylko sprawa jest umorzona ze wzgledu na mala szkodliwosc spoleczna.Starosta bedzie sie teraz odwolywal i tak sie bedzie ciagnelo do wyborow /o to chodzi/. Jezeli wyrok utrzyma druga instancja to Starosta nie bedzi mogl przez trzy lata startowac w wyborach. Nic mu sie nie stalo.


???
Avatar
Gość / 13 czerwca 2010 o 12:08
0
Często zabójcza jest jak to dawniej mówiono, pajdokracja, czyli rządy młokosów, czyli pospolicie rzecz biorąc gówniarzy.
Jeszcze bardziej zabójcza jest taka pajdokracja, gdzie gówniarzom przybywa lat, a są nadal gówniarzami.
Avatar
~gosc~ / 12 czerwca 2010 o 16:11
0
opolak napisał:
Ijuz wladcy Opola znow sie upieklo...nie ma sprawiedliwosci w tym kraju,glosujcie na PO to tak bedzie.....

Nie rozumiecie werdyktu. Starosta jest winny, tylko sprawa jest umorzona ze wzgledu na mala szkodliwosc spoleczna.Starosta bedzie sie teraz odwolywal i tak sie bedzie ciagnelo do wyborow /o to chodzi/. Jezeli wyrok utrzyma druga instancja to Starosta nie bedzi mogl przez trzy lata startowac w wyborach. Nic mu sie nie stalo.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2010 o 10:19
0
[size=7][size=5]WSTYD. WSTYD. WSTYD.[/size][size=7][/size][/size]
Tylko czy to dla takich "samorządowców" jest to uczucie znane?

Czy wstyd tych, którzy się brzydzą takich "samorządowców' jak bohater artykułu, wystarczy, aby już nigdy samorządowcem nie był?
Avatar
Gość / 12 czerwca 2010 o 10:11
0
~gość~ napisał:
No niestety Pan starosta jest z Karczmisk, sąsiad który go broni też.Widać u nich taka mentalność że można korzystać z państwowego bezpłatnie i wszystko im się należy.
A tak w ogóle to za panowania Zenona miłościwego najwięcej inwestycji powiat poczynił w gminie Karczmiska,poza tym połowa urzędników w starostwie i kierowniczka wydziału geodezji też są z Karczmisk.Przypadek?Czy może w Karczmiskach jest jakieś zagłębie ludzi kompetentnych?
Nie ma się czym przejmować-zbliża się czas rozliczeń samorządu, czyli wybory.Byle tylko ludzie nie zapomnieli o zasługach tych co rządzili ostatnie 4 lata w starostwie powiatowym Opole Lubelskie.

O wypraszam sobie - mieszkam w Karczmiskach i potrafię odróżnić moje od "nie mojego"- mamusia i tatuś tak nauczyła/nauczył.
Nie znam tego gościa i nie mam ochoty głupio go bronić...
Poza tym, Opole Lubelskie i okolica dysponuje podobnym kapitałem ludzkim. Wielu marzy o dorwaniu się do "samorządówko -budżetówki", bo emerytura będzie solidna, żona i teściowa będą dumne, dzieci ujrzą wyraźniejszą przyszłość, prywaciarzowi nie trzeba się kłaniać, można pogonić innych ... czyli wiele za niewiele

Niedługo nowa układanka. Tylko nie wydrapcie sobie oczu

O wypraszam sobie - mieszkam w Karczmiskach i potrafię odróżnić moje od "nie mojego"- mamusia i tatuś tak nauczyła/nauczył.
Nie znam tego gościa i nie mam ochoty głupio go bronić...
Poza tym, Opole Lubelskie i okolica dysponuje podobnym kapitałem ludzkim. Wielu marzy o dorwaniu się do "samorządówko -budżetówki", bo emerytura będzie solidna, żona i teściowa będą dumne, dzieci ujrzą wyraźniejszą przyszłość, prywaciarzowi nie trzeba się kłaniać, można pogonić innych ... czyli wiele za niewie... rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2010 o 08:53
0
Opolanin napisał:
Oj nie lubi Dziennik Wschodni S..... nie lubli! Poczekajmu na procesy o odszkodowanie wtedy pewnie polubi!

Napisali nieprawdę? Jaką? Nie było tego procesu? To jakaś nagonka, czy smutna prawda?
Wstyd i zażenowanie - tylko przez czyje "znikomej szkodliwości czyny"?
Avatar
Opolanin / 12 czerwca 2010 o 00:10
0
Oj nie lubi Dziennik Wschodni Starosty nie lubli! Poczekajmu na procesy o odszkodowanie wtedy pewnie polubi!
Avatar
Opolanin / 12 czerwca 2010 o 00:07
0
Oj nie lubi Dziennik Wschodni Starosty, nie lubi.Poczekajmy do procesów cywilnych o odszkodowanie! Pewnie wtedy polubi, polubi.Może tzw. niewolnicy Dziennikowi pomogą kolejnymi kłamstwami!
Avatar
Gość / 11 czerwca 2010 o 14:05
0
Wiwat przyszły wójt....

A kamyki z przyszłej rozbiórki proszę wysłać do mnie!
Oczywista, trzeba będzie tyż podrównać, jak u onego...
Zapłata w niebie
Avatar
ja / 15 czerwca 2010 o 22:40
0
~gosc~ napisał:
Nie rozumiecie werdyktu. Starosta jest winny, tylko sprawa jest umorzona ze wzgledu na mala szkodliwosc spoleczna.Starosta bedzie sie teraz odwolywal i tak sie bedzie ciagnelo do wyborow /o to chodzi/. Jezeli wyrok utrzyma druga instancja to Starosta nie bedzi mogl przez trzy lata startowac w wyborach. Nic mu sie nie stalo.



i wszystko jasne
Avatar
ja / 14 czerwca 2010 o 20:47
0
~gosc~ napisał:
Nie rozumiecie werdyktu. Starosta jest winny, tylko sprawa jest umorzona ze wzgledu na mala szkodliwosc spoleczna.Starosta bedzie sie teraz odwolywal i tak sie bedzie ciagnelo do wyborow /o to chodzi/. Jezeli wyrok utrzyma druga instancja to Starosta nie bedzi mogl przez trzy lata startowac w wyborach. Nic mu sie nie stalo.


???
Avatar
Gość / 13 czerwca 2010 o 12:08
0
Często zabójcza jest jak to dawniej mówiono, pajdokracja, czyli rządy młokosów, czyli pospolicie rzecz biorąc gówniarzy.
Jeszcze bardziej zabójcza jest taka pajdokracja, gdzie gówniarzom przybywa lat, a są nadal gówniarzami.
Avatar
~gosc~ / 12 czerwca 2010 o 16:11
0
opolak napisał:
Ijuz wladcy Opola znow sie upieklo...nie ma sprawiedliwosci w tym kraju,glosujcie na PO to tak bedzie.....

Nie rozumiecie werdyktu. Starosta jest winny, tylko sprawa jest umorzona ze wzgledu na mala szkodliwosc spoleczna.Starosta bedzie sie teraz odwolywal i tak sie bedzie ciagnelo do wyborow /o to chodzi/. Jezeli wyrok utrzyma druga instancja to Starosta nie bedzi mogl przez trzy lata startowac w wyborach. Nic mu sie nie stalo.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2010 o 10:19
0
[size=7][size=5]WSTYD. WSTYD. WSTYD.[/size][size=7][/size][/size]
Tylko czy to dla takich "samorządowców" jest to uczucie znane?

Czy wstyd tych, którzy się brzydzą takich "samorządowców' jak bohater artykułu, wystarczy, aby już nigdy samorządowcem nie był?
Avatar
Gość / 12 czerwca 2010 o 10:11
0
~gość~ napisał:
No niestety Pan starosta jest z Karczmisk, sąsiad który go broni też.Widać u nich taka mentalność że można korzystać z państwowego bezpłatnie i wszystko im się należy.
A tak w ogóle to za panowania Zenona miłościwego najwięcej inwestycji powiat poczynił w gminie Karczmiska,poza tym połowa urzędników w starostwie i kierowniczka wydziału geodezji też są z Karczmisk.Przypadek?Czy może w Karczmiskach jest jakieś zagłębie ludzi kompetentnych?
Nie ma się czym przejmować-zbliża się czas rozliczeń samorządu, czyli wybory.Byle tylko ludzie nie zapomnieli o zasługach tych co rządzili ostatnie 4 lata w starostwie powiatowym Opole Lubelskie.

O wypraszam sobie - mieszkam w Karczmiskach i potrafię odróżnić moje od "nie mojego"- mamusia i tatuś tak nauczyła/nauczył.
Nie znam tego gościa i nie mam ochoty głupio go bronić...
Poza tym, Opole Lubelskie i okolica dysponuje podobnym kapitałem ludzkim. Wielu marzy o dorwaniu się do "samorządówko -budżetówki", bo emerytura będzie solidna, żona i teściowa będą dumne, dzieci ujrzą wyraźniejszą przyszłość, prywaciarzowi nie trzeba się kłaniać, można pogonić innych ... czyli wiele za niewiele

Niedługo nowa układanka. Tylko nie wydrapcie sobie oczu

O wypraszam sobie - mieszkam w Karczmiskach i potrafię odróżnić moje od "nie mojego"- mamusia i tatuś tak nauczyła/nauczył.
Nie znam tego gościa i nie mam ochoty głupio go bronić...
Poza tym, Opole Lubelskie i okolica dysponuje podobnym kapitałem ludzkim. Wielu marzy o dorwaniu się do "samorządówko -budżetówki", bo emerytura będzie solidna, żona i teściowa będą dumne, dzieci ujrzą wyraźniejszą przyszłość, prywaciarzowi nie trzeba się kłaniać, można pogonić innych ... czyli wiele za niewie... rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2010 o 08:53
0
Opolanin napisał:
Oj nie lubi Dziennik Wschodni S..... nie lubli! Poczekajmu na procesy o odszkodowanie wtedy pewnie polubi!

Napisali nieprawdę? Jaką? Nie było tego procesu? To jakaś nagonka, czy smutna prawda?
Wstyd i zażenowanie - tylko przez czyje "znikomej szkodliwości czyny"?
Avatar
Opolanin / 12 czerwca 2010 o 00:10
0
Oj nie lubi Dziennik Wschodni Starosty nie lubli! Poczekajmu na procesy o odszkodowanie wtedy pewnie polubi!
Avatar
Opolanin / 12 czerwca 2010 o 00:07
0
Oj nie lubi Dziennik Wschodni Starosty, nie lubi.Poczekajmy do procesów cywilnych o odszkodowanie! Pewnie wtedy polubi, polubi.Może tzw. niewolnicy Dziennikowi pomogą kolejnymi kłamstwami!
Avatar
Gość / 11 czerwca 2010 o 14:05
0
Wiwat przyszły wójt....

A kamyki z przyszłej rozbiórki proszę wysłać do mnie!
Oczywista, trzeba będzie tyż podrównać, jak u onego...
Zapłata w niebie
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 3 0

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 0 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 0

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 70 36

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 14 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 31 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 4

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 7

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!