Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 listopada 2010 r.
20:21
Edytuj ten wpis

Skazani rodzice z Czerniejowa chcą doprowadzić do uchylenia wyroków

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 4 A A

Jolanta K. i Andrzej K., rodzice pięciorga zamordowanych noworodków z Czerniejowa, chcą doprowadzić do uchylenia skazujących ich wyroków. 2 grudnia Sąd Najwyższy rozpatrzy kasacje złożone przez ich adwokatów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uchylenia wyroku chce, zarówno skazana na 25 lat więzienia Jolanta K., jak i Andrzej K., który ma za kratkami spędzić 8 lat. Proces mieszkańców podlubelskiego Czerniejowa ciągnął się przez lubelskimi sądami ponad pięć lat. Przerażająca zbrodnia została odkryta w sierpniu 2003 roku. Dwójka najmłodszych dzieci małżeństwa K., sprzątając garaż, trafiła na beczkę ze zwłokami noworodków.

Jolanta K. od 1992 do 1998 roku rodziła dzieci w wannie z wodą, mordowała je, owijała w gazety i reklamówkę, i wkładała do zamrażarki. Po przeprowadzce do Czerniejowa przeniosła je do plastikowej beczki na kapustę. Za zabicie piątki swych nowo narodzonych dzieci za każdym razem była skazywana na długoletnie więzienie.

Oskarżony o podżeganie do zbrodni Andrzej K. był kilkakrotnie uniewinniany. Sądy dochodziły do wniosku, że nie wiedział o pięciu ciążach swej żony. Takie wyroki uchylał Sąd Apelacyjny w Lublinie.

Jesienią 2009 roku Sąd Okręgowy skazał Jolantę na K. na 25 lat więzienia, zaś Andrzeja K. na 12 lat. Sąd Apelacyjny po raz pierwszy wyroku nie uchylił. Złagodził jedynie karę Andrzejowi K., uznając, że odpowiada za podżeganie żony do zabójstwa pierwszego noworodka w 1992 r. Tym samym został on uniewinniony w sprawie śmierci pozostałych czworga dzieci.
Taki wyrok był prawomocny.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lucyfer / 29 listopada 2010 o 12:31
0
DOŁOŻYĆ KS I NA MAJDANEK MORDERCÓW DO PIECA,NIECH SIĘ W PIEKLE SMAŻĄ.
Avatar
ja / 28 listopada 2010 o 23:37
0
jak mozna uchylac wyrok osobom ktore swoim wlasnym dzieciom ustanowily wyrok smierci? czy przez chwile pomysleli ze mozna by nie zabijac? tym dzieciaczkom nikt wyroku nie uchylil....
a jak maz moze nie wiedziec o ciazy zony ? to nie byla jedna ciaza!!!!!
Avatar
Bożena / 28 listopada 2010 o 21:35
0
Jak można zabić kogokolwiek, a tym bardziej dziecko-własne dziecko.Taka mała istotka jest bezbronna i chce tylko trochę miłości. Jacy ludzie pracują w sądownictwie skoro nie widzą rzeczy tak oczywistej? Kobieta ZABIŁA swoje dzieci!!!! przecież tu musi być tylko jeden wyrok-DOŻYWOCIE!!!!!!! A mężczyzna natomiast niech nie ściemnia,że nie wiedział nic o ciążach,bo to kpina.To jest dla mnie nie pojęte tak samo jak i aborcja.
Avatar
lublinianka / 28 listopada 2010 o 20:52
0
Uchylenia wyroku??? POWINNI IM PODWYŻSZYĆ KARĘ, A NIE UCHYLAĆ WYROK!!! ZAMORDOWALI SWOJE DZIECI! I JAK TEN MĄŻ, SK*** MOŻE TŁUMACZYĆ, ŻE O NICZYM NIE WIEDZIAŁ?! I SĄD MU WIERZY??? SKANDAL!! DOŻYWOCIE DLA OBOJGA!!!
Avatar
lucyfer / 29 listopada 2010 o 12:31
0
DOŁOŻYĆ KS I NA MAJDANEK MORDERCÓW DO PIECA,NIECH SIĘ W PIEKLE SMAŻĄ.
Avatar
ja / 28 listopada 2010 o 23:37
0
jak mozna uchylac wyrok osobom ktore swoim wlasnym dzieciom ustanowily wyrok smierci? czy przez chwile pomysleli ze mozna by nie zabijac? tym dzieciaczkom nikt wyroku nie uchylil....
a jak maz moze nie wiedziec o ciazy zony ? to nie byla jedna ciaza!!!!!
Avatar
Bożena / 28 listopada 2010 o 21:35
0
Jak można zabić kogokolwiek, a tym bardziej dziecko-własne dziecko.Taka mała istotka jest bezbronna i chce tylko trochę miłości. Jacy ludzie pracują w sądownictwie skoro nie widzą rzeczy tak oczywistej? Kobieta ZABIŁA swoje dzieci!!!! przecież tu musi być tylko jeden wyrok-DOŻYWOCIE!!!!!!! A mężczyzna natomiast niech nie ściemnia,że nie wiedział nic o ciążach,bo to kpina.To jest dla mnie nie pojęte tak samo jak i aborcja.
Avatar
lublinianka / 28 listopada 2010 o 20:52
0
Uchylenia wyroku??? POWINNI IM PODWYŻSZYĆ KARĘ, A NIE UCHYLAĆ WYROK!!! ZAMORDOWALI SWOJE DZIECI! I JAK TEN MĄŻ, SK*** MOŻE TŁUMACZYĆ, ŻE O NICZYM NIE WIEDZIAŁ?! I SĄD MU WIERZY??? SKANDAL!! DOŻYWOCIE DLA OBOJGA!!!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pan Janusz zamierza przemierzyć Polskę „na krzyż”. Dobroczynne 2 tys. kilometrów

Pan Janusz zamierza przemierzyć Polskę „na krzyż”. Dobroczynne 2 tys. kilometrów 1 1

Ma do pokonania ponad 2000 kilometrów na rowerze. Zamierza przemierzyć Polskę „na krzyż” i zbierać pieniądze dla potrzebujących dzieci. 1 lipca startuje z Suwałk

Nie ma ratownika, a opłata za wejście jest pobierana. Ostatnio utonął tu mężczyzna

Nie ma ratownika, a opłata za wejście jest pobierana. Ostatnio utonął tu mężczyzna 2 4

Niedawno utonął tu 29–letni mężczyzna. Na niestrzeżonym kąpielisku w Hrudzie (gmina Biała Podlaska) pobierana jest opłata 2 zł za wejście. Czy to jest legalne? - zastanawia się nasz Czytelnik.

Nowy wicestarosta w pow. łęczyńskim. Poprzedni "utracił zaufanie" starosty

Nowy wicestarosta w pow. łęczyńskim. Poprzedni "utracił zaufanie" starosty 0 3

Dawid Kostecki nie jest już wicestarostą w powiecie łęczyńskim. Zastąpił go dotychczasowy sekretarz – Michał Pelczarski.

Nowi proboszczowie w parafiach Archidiecezji Lubelskiej. Pełna lista nazwisk
galeria

Nowi proboszczowie w parafiach Archidiecezji Lubelskiej. Pełna lista nazwisk 16 13

Znamy już nazwiska wszystkich nowych proboszczów, którzy obejmą parafie w Archidiecezji Lubelskiej. Sprawdź także decyzje personalne w sprawie wikariuszy.

Polacy wśród najciężej pracujących w Europie

Polacy wśród najciężej pracujących w Europie 0

Wszyscy czasem czujemy, że spędzamy w pracy każdą możliwą chwilę. Choć to lekka przesada, nietrudno stwierdzić, że pracujemy znacznie dłużej, niż wynikałoby to z przepisów prawa. Okazuje się, że Polacy pracują nieco więcej niż mieszkańcy inny krajów Europy Zachodniej. Nie jesteśmy jednak na szczycie zestawienie. Przewyższa nas Grecja, Irlandia i Szwajcaria.

Mirosław Hajdo trenerem Motoru Lublin. "Spodziewajcie się walki" [wideo]
film

Mirosław Hajdo trenerem Motoru Lublin. "Spodziewajcie się walki" [wideo] 11 27

Mirosław Hajdo zostanie nowym trenerem Motoru Lublin. 48-latek trenował wcześniej piłkarzy m.in. Garbarni Kraków i Cracovii.

Lublin: Utknął w siłowni podczas ulewy. Za drzwiami było już ponad metr wody [wideo, zdjęcia]
Alarm 24
galeria
film

Lublin: Utknął w siłowni podczas ulewy. Za drzwiami było już ponad metr wody [wideo, zdjęcia] 84 34

Chwile grozy przeżył mieszkaniec ul. Melomanów w Lublinie. Podczas piątkowej ulewy, która przechodziła nad miastem, utknął w siłowni zalewanej od zewnątrz przez wodę.

Kto zostanie mistrzem świata F1 w sezonie 2019? Sprawdziliśmy typy

Kto zostanie mistrzem świata F1 w sezonie 2019? Sprawdziliśmy typy 0

⅓ wyścigów Formuły 1 w sezonie 2019 za nami. Tegoroczne Grand Prix od samego początku budziły w Polsce ogromne zainteresowanie kibiców sportów motorowych. Wszystko za sprawą Roberta Kubicy, który po 8 latach wrócił do rywalizacji w najbardziej prestiżowych wyścigach na świecie. Mimo, że Polak nie ma szans na miejsce na podium czy nawet w pierwszej dziesiątce, to zainteresowanie Formułą 1 nie słabnie. Wszyscy zadają sobie pytanie: kto zostanie mistrzem świata? Który team konstruktorów okaże się najlepszy? Sprawdziliśmy, co przewidują bukmacherzy.

Baseballiści Ravens Lublin wrócili z Działdowa z dwiema porażkami na koncie

Baseballiści Ravens Lublin wrócili z Działdowa z dwiema porażkami na koncie 0 0

To nie był udany wyjazd zawodników Ravens Lublin do Działdowa. Lublinianie wysoko przegrali dwa kolejne spotkania z tamtejszymi Yankees w ramach Bałtyckiej Ligi Baseballu

Strażacy ochotnicy z Radecznicy uratowali młodego łabędzia z opresji
galeria

Strażacy ochotnicy z Radecznicy uratowali młodego łabędzia z opresji 0 0

W niecodziennej akcji brali udział strażacy OSP z Radecznicy. W weekend dostali zgłoszenie o młodym łabędziu, który nie może wypłynąć na jezioro. Ptak szamotał się niedaleko brzegu i trzeba mu było przyjść z pomocą

Granit z zasłużonym awansem. Liczby lubelskiej klasy okręgowej

Granit z zasłużonym awansem. Liczby lubelskiej klasy okręgowej 0 0

Granit Bychawa mistrzem rozgrywek. W nagrodę podopieczni Łukasza Gieresza w przyszłym sezonie zagrają w IV lidze

W stronę reportażu: "Czarnobyl. Instrukcje przetrwania"
25 czerwca 2019, 18:00

W stronę reportażu: "Czarnobyl. Instrukcje przetrwania" 0 0

We wtorek, 25 czerwca o godz. 18 w Domu Słów (ul. Żmigród 1/ Królewska 17) odbędzie się spotkanie z cyklu "W stronę reportażu" poświęcone książce "Czarnobyl. Instrukcje przetrwania".

Zespół B6 na Rockowej Scenie Radia Centrum
25 czerwca 2019, 19:00

Zespół B6 na Rockowej Scenie Radia Centrum 0 0

We wtorek, 25 czerwca o godz. 19 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Rockowej Sceny Radia Centrum. Tego wieczora wystąpi formacja B6.

McDonald's przyjedzie do domu. Także w Lublinie

McDonald's przyjedzie do domu. Także w Lublinie 0

Mieszkańcy Lublina mogą już zamawiać swoje ulubione hamburgery, frytki i shake’y z McDonald’s z dostawą pod wskazany adres. Żeby to zrobić wystarczy skorzystać z aplikacji Uber Eats.

Odpalił petardę w samochodzie i chciał wyrzucić przez okno. Nie sprawdził czy da się otworzyć

Odpalił petardę w samochodzie i chciał wyrzucić przez okno. Nie sprawdził czy da się otworzyć 24 10

Urazem palców dłoni zakończyło się bezmyślne zachowanie 24-letniego pasażera volkswagena, który w czasie jazdy odpalił znalezioną we wnętrzu samochodu petardę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!