Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 czerwca 2009 r.
18:38
Edytuj ten wpis

Skrytykował policjantów przez CB Radio. Dostał 500 zł mandatu za brak żarówki

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 92 A A

Do dziś Paweł Mamcarz nie wie, dlaczego policjanci z Kraśnika wlepili mu aż 500 złotych mandatu. Karę przyjął, ale czuje się pokrzywdzony. Że kara była wysoka, przyznaje nawet jeden z policjantów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mamcarz kupił w Krakowie forda scorpio. Wracał nim do rodzinnego Krzczonowa. - Przed Olbięcinem zauważyłem, że jedzie za mną policyjny, nieoznakowany ford mondeo. Jechałem zgodnie z przepisami. Nagle przemknął obok nas mercedes.

Policjanci w mondeo ruszyli w pościg, bez kierunkowskazu przejeżdżając po podwójnej ciągłej. Skomentowałem to - zaznaczam, że bez wulgaryzmów - na CB Radio. Za górą w Olbięcinie policjanci już na mnie czekali - opowiada Paweł Mamcarz, który w piątek skontaktował się z naszą redakcją.

Zaczęła się skrupulatna kontrola pojazdu. - Starszy sierżant dopatrzył się, że jedna z dwóch żarówek podświetlającą tablicę rejestracyjną jest spalona - relacjonuje Mamcarz. - Stwierdził też stuki w zawieszeniu. Jak można stwierdzić coś takiego na postoju, bez specjalistycznych badań diagnostycznych? Ale dyskusji nie było. Policjanci zabrali mi dowód rejestracyjny i wlepili 500 złotych mandatu. Podejrzewam, że to złośliwość za moją uwagę na CB.

Następnego dnia Mamcarz udał się na stację kontroli pojazdów w Janowie Lubelskim. - Diagnosta nie wykrył ani stuków, ani luzów w układzie kierowniczym, co potwierdził odpowiednim zaświadczeniem.

Mamcarz przyznaje, że do opowiedzenia swojej historii zainspirował go przypadek naszego czytelnika, który stracił dowód rejestracyjny po tym, jak zrobił zdjęcia policjantom stojącym w zatoczce autobusowej. Pisaliśmy o tym w połowie czerwca. Mamcarz napisał skargę na postępowanie funkcjonariuszy z patrolu. Ci nie chcą dziś komentować sprawy.

- Policjanci działali zgodnie z procedurami i mieli prawo zatrzymać dowód rejestracyjny oraz nałożyć mandat. Nie ma też mowy o złośliwości. To są jedni z najbardziej spokojnych policjantów, którzy u nas pracują - broni kolegów młodszy aspirant Janusz Majewski, rzecznik prasowy kraśnickiej policji.

- Moim zdaniem mandat był za wysoki, biorąc pod uwagę, że żarówka mogła się spalić podczas jazdy. Policjanci mogli nakazać wymianę - mówi Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

- Mam żal, bo policjant nie dał mi szansy wymiany żarówki. Samochód nie miał innych defektów, więc wychodzi na to, że za żarówkę straciłem dowód i 500 zł. To chyba za dużo. Niestety, przyjąłem mandat.

Komentarze 92

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
eeeeeeee / 13 września 2009 o 10:41
0
jak tata kazali byc policjantem tak synus robi siła od pługa oderwany to boi sie krytyki 60% naszych niby policjantów nie pracowało by w normalnym państwie nie obrazjac normalnych policjantów bo za MNIEMANIE zarówki to przesada powietrze powinni sprawdzic w oponach bo może było wiosenne oczywiscie komenda w kraśniku nic nie zrobi bo to moze rodzina znajomego itp
Avatar
rej2 / 10 września 2009 o 14:38
0
przepisy mówią o oświetleniu tablicy rejestracyjnej, nie mówią iloma żarówkami i tego się należy trzymać, w wątpliwych sytuacjach odmówić przyjęcia mandatu
Avatar
lubelak / 13 lipca 2009 o 11:50
0
Po co więc przyjmować taki mandat i uznawać rację policjantów???
Avatar
sie_ni_ma / 11 lipca 2009 o 23:08
0
Gość napisał:
Na całym świecie jest twarda zasada ; Nie pytany nie odpowiada. Już widzę jaką wiązankę puścił w eter ten typo dostał za swoje zastanowi się pajac do czego służy radio CB.

....czyli nam wolno robić wszytko...a jak któten podskoczy to dostanie pińćset na oczy!!!!!!!!!
Jedziem pstrykać fotki.....bai, bai - cholera już noc????
Pojedziem jutro- po rosie...
siema bystrzaki
Avatar
Gość / 11 lipca 2009 o 11:15
0
Na całym świecie jest twarda zasada ; Nie pytany nie odpowiada. Już widzę jaką wiązankę puścił w eter ten typo dostał za swoje zastanowi się pajac do czego służy radio CB.
Avatar
markus / 10 lipca 2009 o 22:14
0
Czytam ten artykuł i aż żal d... ściska. Żal, za złośliwość policjantów. Jak można powiedzieć, że to nie złośliwość? Gdzie w taryfikatorze jest 500zł za brak żarówki od tablic? ŚMIECH NA SALI. Tacy policjanci robią z siebie cyrkowców. Musielibyście zobaczyć ludzie co ostatnio działo się w Lublinie jak przetrzepali trochę samochodów w jednym bardziej popularnym miejscu (wtajemniczeni wiedzą ocb). Zero tolerancji i jakichkolwiek tłumaczeń. A najlepsze było jak sprawdzali bieżnik "na oko" o 23:30 i zabierali dowody+mandaty. W życiu bym nie przyjął takiego mandatu za takie byle co.
Panowie, zdrowa krytyka nikomu nie szkodzi!
Czytam ten artykuł i aż żal d... ściska. Żal, za złośliwość policjantów. Jak można powiedzieć, że to nie złośliwość? Gdzie w taryfikatorze jest 500zł za brak żarówki od tablic? ŚMIECH NA SALI. Tacy policjanci robią z siebie cyrkowców. Musielibyście zobaczyć ludzie co ostatnio działo się w Lublinie jak przetrzepali trochę samochodów w jednym bardziej popularnym miejscu (wtajemniczeni wiedzą ocb). Zero tolerancji i jakichkolwiek tłumaczeń. A najlepsze było jak sprawdzali bieżnik "na oko" o 23:30 i zabierali dowody+mandaty. W życiu by... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2009 o 15:25
0
Bohater z Janowa popłakał się redakcji.
Avatar
polo / 6 lipca 2009 o 15:15
0
Na zdjęciu prawdziwy Burak. Za twarz powinien dostać 1000zł!
Avatar
men / 1 lipca 2009 o 10:44
0
Jeśli ci dwaj są spokojni, to jaka jest cała reszta ?
Avatar
~marcin~ / 30 czerwca 2009 o 11:05
0
Trzeba było nie pryjmować mandatu.
Avatar
eeeeeeee / 13 września 2009 o 10:41
0
jak tata kazali byc policjantem tak synus robi siła od pługa oderwany to boi sie krytyki 60% naszych niby policjantów nie pracowało by w normalnym państwie nie obrazjac normalnych policjantów bo za MNIEMANIE zarówki to przesada powietrze powinni sprawdzic w oponach bo może było wiosenne oczywiscie komenda w kraśniku nic nie zrobi bo to moze rodzina znajomego itp
Avatar
rej2 / 10 września 2009 o 14:38
0
przepisy mówią o oświetleniu tablicy rejestracyjnej, nie mówią iloma żarówkami i tego się należy trzymać, w wątpliwych sytuacjach odmówić przyjęcia mandatu
Avatar
lubelak / 13 lipca 2009 o 11:50
0
Po co więc przyjmować taki mandat i uznawać rację policjantów???
Avatar
sie_ni_ma / 11 lipca 2009 o 23:08
0
Gość napisał:
Na całym świecie jest twarda zasada ; Nie pytany nie odpowiada. Już widzę jaką wiązankę puścił w eter ten typo dostał za swoje zastanowi się pajac do czego służy radio CB.

....czyli nam wolno robić wszytko...a jak któten podskoczy to dostanie pińćset na oczy!!!!!!!!!
Jedziem pstrykać fotki.....bai, bai - cholera już noc????
Pojedziem jutro- po rosie...
siema bystrzaki
Avatar
Gość / 11 lipca 2009 o 11:15
0
Na całym świecie jest twarda zasada ; Nie pytany nie odpowiada. Już widzę jaką wiązankę puścił w eter ten typo dostał za swoje zastanowi się pajac do czego służy radio CB.
Avatar
markus / 10 lipca 2009 o 22:14
0
Czytam ten artykuł i aż żal d... ściska. Żal, za złośliwość policjantów. Jak można powiedzieć, że to nie złośliwość? Gdzie w taryfikatorze jest 500zł za brak żarówki od tablic? ŚMIECH NA SALI. Tacy policjanci robią z siebie cyrkowców. Musielibyście zobaczyć ludzie co ostatnio działo się w Lublinie jak przetrzepali trochę samochodów w jednym bardziej popularnym miejscu (wtajemniczeni wiedzą ocb). Zero tolerancji i jakichkolwiek tłumaczeń. A najlepsze było jak sprawdzali bieżnik "na oko" o 23:30 i zabierali dowody+mandaty. W życiu bym nie przyjął takiego mandatu za takie byle co.
Panowie, zdrowa krytyka nikomu nie szkodzi!
Czytam ten artykuł i aż żal d... ściska. Żal, za złośliwość policjantów. Jak można powiedzieć, że to nie złośliwość? Gdzie w taryfikatorze jest 500zł za brak żarówki od tablic? ŚMIECH NA SALI. Tacy policjanci robią z siebie cyrkowców. Musielibyście zobaczyć ludzie co ostatnio działo się w Lublinie jak przetrzepali trochę samochodów w jednym bardziej popularnym miejscu (wtajemniczeni wiedzą ocb). Zero tolerancji i jakichkolwiek tłumaczeń. A najlepsze było jak sprawdzali bieżnik "na oko" o 23:30 i zabierali dowody+mandaty. W życiu by... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2009 o 15:25
0
Bohater z Janowa popłakał się redakcji.
Avatar
polo / 6 lipca 2009 o 15:15
0
Na zdjęciu prawdziwy Burak. Za twarz powinien dostać 1000zł!
Avatar
men / 1 lipca 2009 o 10:44
0
Jeśli ci dwaj są spokojni, to jaka jest cała reszta ?
Avatar
~marcin~ / 30 czerwca 2009 o 11:05
0
Trzeba było nie pryjmować mandatu.
Zobacz wszystkie komentarze 92

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 0

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 0 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 7

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 6 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 2

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.