Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 kwietnia 2011 r.
9:52
Edytuj ten wpis

Śmiertelne pobicie w Poniatowej: Jest wniosek o areszt

Autor: Zdjęcie autora er
0 9 A A
Miejsce śmiertelnego pobicia  (Maciej Kaczanowski)
Miejsce śmiertelnego pobicia (Maciej Kaczanowski)

Prokuratura w Opolu Lubelskim wystąpiła o aresztowanie Dawida R. i Piotra D., podejrzanych o śmiertelne pobicie 17-letniego Piotra O.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wniosek jest już w Sądzie Rejonowym w Opolu Lubelskim.

W sobotę około godziny 21, na ulicy Szkolnej w Poniatowej znaleziono nieprzytomnego 17-latka, mieszkańca pobliskiego bloku. Piotr O. zmarł w szpitalu. W tym samym miejscu pobity został również 48-letni Edward K.

W niedzielę policja zatrzymała dwóch podejrzanych o udział w pobiciu.

- Został im postawiony zarzut udziału w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym – mówi Marzena Maciąg, prokurator rejonowy w Opolu Lubelskim. – Nie wykluczamy, że po zebraniu pełniejszych dowodów kwalifikacja tego czynu zostanie zmieniona na surowszą.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marek / 2 maja 2011 o 10:50
0
[quote name='a w' timestamp='1304022373' post='470390']
Smierć za śmierć!!
[/quote]
Avatar
a w / 28 kwietnia 2011 o 22:26
0
Smierć za śmierć!!
Avatar
mieszkaniec P-wa / 21 kwietnia 2011 o 12:02
0
jakie 25 lat, po co podatnik ma płacić za pobyt takich deb***i w zakładzie karnym, powinna być kara śmierci i za takie przestępstwo po udowodnieniu winy taki bezmózg powinien taką karę dostać !!!
Avatar
P. / 20 kwietnia 2011 o 14:17
0
Od kilku lat mieszkam w Warszawie, ale pochodzę właśnie z Poniatowej. Kiedyś było to spokojne i bezpieczne miasteczko. Oczywiście jak wszędzie zdarzały się różnego rodzaju wybryki, ale mając 16 lat bez problemu i bez obaw można było przemierzać miasto wzdłuż i wszerz o każdej porze dnia i nocy. Te czasy jednak się zmieniły...

Brak perspektyw, żulernia, menelstwo, brak poszanowania dla wszelkiej świętości, brak szacunku dla drugiego człowieka, patologia potęgująca się z pokolenia na pokolenie, zdegenerowana młodzież, powszechna narkomania i pijaństwo, popularność i "zajebistość" mierzona stopniem agresywności.

Dzisiaj, a w zasadzie już od kilku lat, kiedy odwiedzam rodzinne miasto, strach wyjść wieczorem na ulice. Wszędzie grupy pałętających się, agresywnych, młodych wyrostków, prawdopodobnie lub z pewnością znarkotyzowanych, na których wystarczy "nie tak" spojrzeć, by wzbudzić ich agresję. I nie ma znaczenia, że oni mają po 15 lat, a Ty 25, 30 czy 50. W grupie czują się potężni i bezkarni.

Bezradna, tchórzliwa i mało konsekwentna policja, która boi się wieczorami wejść do parku, bo zostanie obrzucana butelkami. Narkotyki dostępne bardziej niż chleb, pomimo kilku piekarni w mieście. Powstające jeden obok drugiego sklepy monopolowe. Brak jakichkolwiek autorytetów. Zupełna demoralizacja. Sodoma i Gomora. Oto obraz dzisiejszej poniatowskiej rzeczywistości.

A kara dla oprawców? Podobno grozi im 10 lat ...podobno. Chyba nie ma tutaj nikogo naiwnego, kto łudzi się, że tyle dostaną. Zapewne sąd skarze ich na wyrok w zawieszeniu ..no bo wcześniej nie karani, ..no bo jeszcze młodzi i "mają szansę" na poprawę.

Jeżeli nie pójdą siedzieć - poczują się bezkarni i do tego jeszcze jaki respekt i postrach na mieście. Pójdą siedzieć - dostaną 5 lat, wyjdą po 2 za dobre sprawowanie, respekt i postrach na mieście jeszcze większy, większa demoralizacja, większe poczucie "zajebistości".

Jakie rozwiązanie? Kara śmierci? "Oko za oko, ząb za ząb"? Tak byłoby chyba najsprawiedliwiej. A jeżeli nie, to przynajmniej dożywocie, codzienna dieta w postaci szklanki wody i trzech kromek chleba, na które w dodatku sami będą musieli zapracować. Dodatkowo, ciężka praca na rzecz alimentów dla rodziny ofiary lub na jakiś charytatywny fundusz społeczny.

Ale niestety - taki wariant w Polsce jest nie możliwy - w państwie dla bandziorów opiekuńczym. Dostaną ciepłą celę, ciepły kocyk, ciepły obiadek, telewizję kablową. A za te wszystkie wygody dla tego marginesu społecznego będziemy musieli zapłacić my - ja, Ty i wszyscy uczciwi, domagający się sprawiedliwości obywatele.
Od kilku lat mieszkam w Warszawie, ale pochodzę właśnie z Poniatowej. Kiedyś było to spokojne i bezpieczne miasteczko. Oczywiście jak wszędzie zdarzały się różnego rodzaju wybryki, ale mając 16 lat bez problemu i bez obaw można było przemierzać miasto wzdłuż i wszerz o każdej porze dnia i nocy. Te czasy jednak się zmieniły...

Brak perspektyw, żulernia, menelstwo, brak poszanowania dla wszelkiej świętości, brak szacunku dla drugiego człowieka, patologia potęgująca się z pokolenia na pokolenie, zdegenerowana młodzież, powszechna n... rozwiń
Avatar
karol / 19 kwietnia 2011 o 13:10
0
Chyba sie komus paragrafy pomylily, albo bierze z najnizszej polki. Uwazam ze powinni byc oskarzeni nie za pobicie tylko za zabojstwo. Kopali po glowie jak po pilce i nie chcieli zabic. Pobic to mozna kogos uderzajac raz dwa z reki, a nie w taki sposob bestwic sie nad ofiara. Bestie.
Avatar
Dzid / 19 kwietnia 2011 o 13:02
0
Komuno wróć. Mieszkałem w Poniatowej 27 lat. Za młodych czasów widziałem jak Milicjanci chodzili na interwencje do restauracji "Wczasowa". Starsi mieszkańcy pamiętają gdzie to było. I sprawdzała sie zasada "guma i ciasne drzwi". Lumpy wylatywały, nie wychodziły tylko wylatywały jak samoloty z tej knajpy i wtedy był porządek. Jestem za tym bo gówniarstwo w tym mieście się strasznie rozpanoszyło na przestrzeni lat. A to, ze Komisariat Policji jest otwarty od 7.00 do 15.00 to jest wina systemu. A Pani Burmistrz co w tej sprawie zrobiła? Przecież jest gospodarzem na swoim terenie i powinna walczyć, aby komisariat był otwarty całodobowo.

Przykład

Poniatowa ( miasto) 10000 mieszkańców i komisariat otwarty w godzinach 7.00-15.00, a w Kurowie (osada gminna ) komisariat całodobowy i prawie 3000 mieszkańców. Śiech
Komuno wróć. Mieszkałem w Poniatowej 27 lat. Za młodych czasów widziałem jak Milicjanci chodzili na interwencje do restauracji "Wczasowa". Starsi mieszkańcy pamiętają gdzie to było. I sprawdzała sie zasada "guma i ciasne drzwi". Lumpy wylatywały, nie wychodziły tylko wylatywały jak samoloty z tej knajpy i wtedy był porządek. Jestem za tym bo gówniarstwo w tym mieście się strasznie rozpanoszyło na przestrzeni lat. A to, ze Komisariat Policji jest otwarty od 7.00 do 15.00 to jest wina systemu. A Pani Burmistrz co w tej spra... rozwiń
Avatar
Franek / 19 kwietnia 2011 o 12:50
0
Co najmniej 25 lat powinni dostać a jak łaskawy sąd ich wypuści to ktoś powinien się nimi zająć.
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2011 o 11:13
0
Piotr D kozak za 1zł bezpieczniej bedzie dla niech jak pozostana w zakładzie karnym
Avatar
Ja / 19 kwietnia 2011 o 10:22
0
Zmieńcie proszę tytuł - aż razi w oczy ten błąd.
Avatar
marek / 2 maja 2011 o 10:50
0
[quote name='a w' timestamp='1304022373' post='470390']
Smierć za śmierć!!
[/quote]
Avatar
a w / 28 kwietnia 2011 o 22:26
0
Smierć za śmierć!!
Avatar
mieszkaniec P-wa / 21 kwietnia 2011 o 12:02
0
jakie 25 lat, po co podatnik ma płacić za pobyt takich deb***i w zakładzie karnym, powinna być kara śmierci i za takie przestępstwo po udowodnieniu winy taki bezmózg powinien taką karę dostać !!!
Avatar
P. / 20 kwietnia 2011 o 14:17
0
Od kilku lat mieszkam w Warszawie, ale pochodzę właśnie z Poniatowej. Kiedyś było to spokojne i bezpieczne miasteczko. Oczywiście jak wszędzie zdarzały się różnego rodzaju wybryki, ale mając 16 lat bez problemu i bez obaw można było przemierzać miasto wzdłuż i wszerz o każdej porze dnia i nocy. Te czasy jednak się zmieniły...

Brak perspektyw, żulernia, menelstwo, brak poszanowania dla wszelkiej świętości, brak szacunku dla drugiego człowieka, patologia potęgująca się z pokolenia na pokolenie, zdegenerowana młodzież, powszechna narkomania i pijaństwo, popularność i "zajebistość" mierzona stopniem agresywności.

Dzisiaj, a w zasadzie już od kilku lat, kiedy odwiedzam rodzinne miasto, strach wyjść wieczorem na ulice. Wszędzie grupy pałętających się, agresywnych, młodych wyrostków, prawdopodobnie lub z pewnością znarkotyzowanych, na których wystarczy "nie tak" spojrzeć, by wzbudzić ich agresję. I nie ma znaczenia, że oni mają po 15 lat, a Ty 25, 30 czy 50. W grupie czują się potężni i bezkarni.

Bezradna, tchórzliwa i mało konsekwentna policja, która boi się wieczorami wejść do parku, bo zostanie obrzucana butelkami. Narkotyki dostępne bardziej niż chleb, pomimo kilku piekarni w mieście. Powstające jeden obok drugiego sklepy monopolowe. Brak jakichkolwiek autorytetów. Zupełna demoralizacja. Sodoma i Gomora. Oto obraz dzisiejszej poniatowskiej rzeczywistości.

A kara dla oprawców? Podobno grozi im 10 lat ...podobno. Chyba nie ma tutaj nikogo naiwnego, kto łudzi się, że tyle dostaną. Zapewne sąd skarze ich na wyrok w zawieszeniu ..no bo wcześniej nie karani, ..no bo jeszcze młodzi i "mają szansę" na poprawę.

Jeżeli nie pójdą siedzieć - poczują się bezkarni i do tego jeszcze jaki respekt i postrach na mieście. Pójdą siedzieć - dostaną 5 lat, wyjdą po 2 za dobre sprawowanie, respekt i postrach na mieście jeszcze większy, większa demoralizacja, większe poczucie "zajebistości".

Jakie rozwiązanie? Kara śmierci? "Oko za oko, ząb za ząb"? Tak byłoby chyba najsprawiedliwiej. A jeżeli nie, to przynajmniej dożywocie, codzienna dieta w postaci szklanki wody i trzech kromek chleba, na które w dodatku sami będą musieli zapracować. Dodatkowo, ciężka praca na rzecz alimentów dla rodziny ofiary lub na jakiś charytatywny fundusz społeczny.

Ale niestety - taki wariant w Polsce jest nie możliwy - w państwie dla bandziorów opiekuńczym. Dostaną ciepłą celę, ciepły kocyk, ciepły obiadek, telewizję kablową. A za te wszystkie wygody dla tego marginesu społecznego będziemy musieli zapłacić my - ja, Ty i wszyscy uczciwi, domagający się sprawiedliwości obywatele.
Od kilku lat mieszkam w Warszawie, ale pochodzę właśnie z Poniatowej. Kiedyś było to spokojne i bezpieczne miasteczko. Oczywiście jak wszędzie zdarzały się różnego rodzaju wybryki, ale mając 16 lat bez problemu i bez obaw można było przemierzać miasto wzdłuż i wszerz o każdej porze dnia i nocy. Te czasy jednak się zmieniły...

Brak perspektyw, żulernia, menelstwo, brak poszanowania dla wszelkiej świętości, brak szacunku dla drugiego człowieka, patologia potęgująca się z pokolenia na pokolenie, zdegenerowana młodzież, powszechna n... rozwiń
Avatar
karol / 19 kwietnia 2011 o 13:10
0
Chyba sie komus paragrafy pomylily, albo bierze z najnizszej polki. Uwazam ze powinni byc oskarzeni nie za pobicie tylko za zabojstwo. Kopali po glowie jak po pilce i nie chcieli zabic. Pobic to mozna kogos uderzajac raz dwa z reki, a nie w taki sposob bestwic sie nad ofiara. Bestie.
Avatar
Dzid / 19 kwietnia 2011 o 13:02
0
Komuno wróć. Mieszkałem w Poniatowej 27 lat. Za młodych czasów widziałem jak Milicjanci chodzili na interwencje do restauracji "Wczasowa". Starsi mieszkańcy pamiętają gdzie to było. I sprawdzała sie zasada "guma i ciasne drzwi". Lumpy wylatywały, nie wychodziły tylko wylatywały jak samoloty z tej knajpy i wtedy był porządek. Jestem za tym bo gówniarstwo w tym mieście się strasznie rozpanoszyło na przestrzeni lat. A to, ze Komisariat Policji jest otwarty od 7.00 do 15.00 to jest wina systemu. A Pani Burmistrz co w tej sprawie zrobiła? Przecież jest gospodarzem na swoim terenie i powinna walczyć, aby komisariat był otwarty całodobowo.

Przykład

Poniatowa ( miasto) 10000 mieszkańców i komisariat otwarty w godzinach 7.00-15.00, a w Kurowie (osada gminna ) komisariat całodobowy i prawie 3000 mieszkańców. Śiech
Komuno wróć. Mieszkałem w Poniatowej 27 lat. Za młodych czasów widziałem jak Milicjanci chodzili na interwencje do restauracji "Wczasowa". Starsi mieszkańcy pamiętają gdzie to było. I sprawdzała sie zasada "guma i ciasne drzwi". Lumpy wylatywały, nie wychodziły tylko wylatywały jak samoloty z tej knajpy i wtedy był porządek. Jestem za tym bo gówniarstwo w tym mieście się strasznie rozpanoszyło na przestrzeni lat. A to, ze Komisariat Policji jest otwarty od 7.00 do 15.00 to jest wina systemu. A Pani Burmistrz co w tej spra... rozwiń
Avatar
Franek / 19 kwietnia 2011 o 12:50
0
Co najmniej 25 lat powinni dostać a jak łaskawy sąd ich wypuści to ktoś powinien się nimi zająć.
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2011 o 11:13
0
Piotr D kozak za 1zł bezpieczniej bedzie dla niech jak pozostana w zakładzie karnym
Avatar
Ja / 19 kwietnia 2011 o 10:22
0
Zmieńcie proszę tytuł - aż razi w oczy ten błąd.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 0 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 0 0

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 7 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 2

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 31 4

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 90 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 38 16

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!