Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 marca 2009 r.
19:26
Edytuj ten wpis

SMS od księdza: Przyjdźcie na egzekucję

Autor: Zdjęcie autora PAWEŁ PUZIO
0 586 A A

"Egzekucja nastąpi w piątek o godzinie 16.30 w kościele w Milejowie”. Taki szokujący SMS dostali wierni. O wskazanej porze ludzie stawili się tłumnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Autorem SMS-a jest wikary Wojciech Komosa. W milejowskiej parafii pracuje od dwóch lat. Na pomysł rozesłania tej wiadomości wpadł wraz z grupą młodych ludzi z miejscowego koła Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

- Chcieliśmy w niekonwencjonalny sposób trafić do sumienia ludzi i zwrócić uwagę na problem zabijania nienarodzonych dzieci. To było preludium przed 25 marca, kiedy ruszy coroczne Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego - mówi ksiądz Wojciech Komosa z Milejowa.

Efekt? Na piątkowej drodze krzyżowej trudno było wcisnąć przysłowiową szpilkę. - SMS wysyłałem osobiście, robili to także członkowie naszego koła z prośbą o przesłanie dalej. I z zastrzeżeniem, że wiadomość może trafić tylko do dojrzałych osób, tak by nie wywołać szoku czy niepotrzebnego stresu.

Przed rozpoczęciem drogi krzyżowej wyjaśniłem, o co nam chodziło. A tych, którzy poczuli się dotknięci, przeprosiłem. Nikogo nie chcieliśmy urazić, a jedynie w mocny sposób, zwrócić uwagę na ważny problem - opowiada ksiądz Komosa.

Tymczasem w Milejowie zdania na temat akcji wikarego są podzielone. - To bardzo fajna inicjatywa. W końcu ksiądz prostym językiem i popularną drogą trafił do wiernych. Kto teraz czyta ogłoszenia parafialne? - mówi mieszkaniec Milejowa. - Moim zdaniem to lekka przesada. Treść była zbyt szokująca. Mam wątpliwości, czy ten SMS będzie dobrze zrozumiany przez milejowską młodzież. Ksiądz przekroczył granice - mówi inny wierny.

Pomysł duchownego z Milejowa przypadł do gustu księdzu Mieczysławowi Puzewiczowi, rzecznikowi prasowemu arcybiskupa Józefa Życińskiego.

- Wikary nie przekroczył dobrego smaku, ani też nie mógł spowodować szoku o odbiorców. W mediach czy w Internecie codziennie są dostępne o wiele bardziej drastyczne treści. Wikaremu można tylko pogratulować pomysłu i kreatywności - mówi ks. Puzewicz,.





Komentarze 586

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rafa / 29 września 2010 o 12:05
0
[quote name='Kasia' date='01 kwiecień 2009 - 23:02 ' timestamp='1238619741' post='112262']
To straszne że ten Ks musi do tych ciemnych ludzi wychodzić bo ja bym takim nawet słowa nie powiedziała szkoda moich strun głosowych bo ciemna masa zostanie ciemną masa Dla mnie jestescie zerem jednym wielkim zerem i nie musze tego pisac moge wam to powiedzieć w oczy (napisałam wam z małej litery poniewaz na duża nie zasługujecie).Nie jestem KSM-owiczką ,jestem z daleka tak przypadkiem trafiłam na ten tekst i sie usmiałam ale nie z Ks ale z tych ludzi anty haha pracuje ze zwiezrętami i czasme mysle ze są bardziej ludzkie od ludzi wieć świniami was nie nazwe bo to uwłacza świnkom >KS Wojciechu mam tylko nadzie ze Ks tych durnot cie czyta bo szkoda nerwów co do Ojca który sie tak martwi o swoją córcie "Panie kochany zamknij dziecko w klatce w domu ,boe nie takie rzeczy jej oczyny widziały" Pozdrawiam Księdza życze dalszej owocnej pracy Gotów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

Dobra, dobra, wielka pani sie znalazla, a moze ty po prostu lubisz wchodzic takim pod sutanne?
Zdecydowanie tak!
Pozdrawiam cie dojarko...
[quote name='Kasia' date='01 kwiecień 2009 - 23:02 ' timestamp='1238619741' post='112262']
To straszne że ten Ks musi do tych ciemnych ludzi wychodzić bo ja bym takim nawet słowa nie powiedziała szkoda moich strun głosowych bo ciemna masa zostanie ciemną masa Dla mnie jestescie zerem jednym wielkim zerem i nie musze tego pisac moge wam to powiedzieć w oczy (napisałam wam z małej litery poniewaz na duża nie zasługujecie).Nie jestem KSM-owiczką ,jestem z daleka tak przypadkiem trafiłam na ten tekst ... rozwiń
Avatar
Rafa / 29 września 2010 o 11:56
0
Jeb*c kler i instytucje jaka jest sam w sobie kosciol.
Bog nie ma nic wspolnego z kosciolem, poza tym, ze wykorzystuje sie jego madrosci, do "zarabiana" pieniedzy na wiernych.
Avatar
Egon / 19 sierpnia 2010 o 12:41
0
Sam to sobie napisał ks. Wojtas;p
Avatar
Armagedon / 14 sierpnia 2010 o 15:57
0
Chwała Bogu, że Komosa od nas odszedl:) znowu można spokojnie chodzić do kościoła:)
Avatar
niewierny tomasz / 1 lipca 2010 o 01:18
0
Nie znałem ks.Wojtka zbyt dobrze nie interesowałm się jakoś szczegółnie tą osobą,owszem słyszałem o nim co nieco, głównie sama krytyka kilka razy usłyszałem w kościele coś w rodzaju " kobiety stukające obcasami ,przeszkadzają we mszy", czy" do kościoła nie przychodzi się w tym co do pracy" myślałem dziwak który nie rozumie ,że nie każdego stać... ,materialista ,przecież liczy się wiara .Zmieniłem jednak zdanie gdy moje dziecko przygotowywało się do komuni , a właściwie rzygotowywał je ks. Wojciech.I tu pełny szacunek dla tego księdza,zawsze przygotowany ,cierpliwy zawsze potrafił jasno wytłumaczyć dzieciom problemy wiary, nawet gdy dzieci dokuczały umiejętnie umiał je doprowadzić do porządku.Zajęci przygotowaniami do przyjęcia komunijnego i innymi sprawami jak to zwykle bywa ciężko byłoby nam duchowo przygotować się tej uroczystości, dzięki księdzu, który i nam rodzicim poświęcał wiele czasu (mieliśmy przychodzić z dziećmi na spotkania przedkomunijne choć oczywiście nie było takiego przymusu) ta uroczystość była dla mnie tak bardzo ważna szczególna i piękna ,cała reszta zeszła na plan drugi.Nie znaczy to że wcześniej byłem nieświadomy wagi chwili .ale tacy już jesteśmy chcemy żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Za to jestem mu wdzięczny.a pozatym widząc jak moje dziecko ze łzami w oczach przyjęło wiadomość o przeniesieniu księdza zrozumiałem ,że nie miałem racji ja i wielu innych.To prawda że ks. Wojtek to nie Flaki z olejem ,potrafi odważnie pwiedzieć to co myśli a od nas już zależy czy przyznamy mu rację .Chętnie słucham jego kazań ,nie są nudne ,mówi kąkretnie.
Nie znałem ks.Wojtka zbyt dobrze nie interesowałm się jakoś szczegółnie tą osobą,owszem słyszałem o nim co nieco, głównie sama krytyka kilka razy usłyszałem w kościele coś w rodzaju " kobiety stukające obcasami ,przeszkadzają we mszy", czy" do kościoła nie przychodzi się w tym co do pracy" myślałem dziwak który nie rozumie ,że nie każdego stać... ,materialista ,przecież liczy się wiara .Zmieniłem jednak zdanie gdy moje dziecko przygotowywało się do komuni , a właściwie rzygotowywał je ks. Wojciech.I tu pełny szacunek dla ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2010 o 21:50
0
Powrotów nie ma.
Avatar
~ania~ / 23 czerwca 2010 o 19:22
0
Nieprawda!!!Chcemy go z powrotem!!!
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2009 o 20:45
0
hihiha napisał:
Komosa zrobił sobie za gminną kasę pielgrzymkę ,kto z tych co pojechali ma problemy i jest biedny, potrzebuje pomocy .może Gański ,Pietrzak KSM bidule które tak uwielbiają tego zakłamanego dzianego swojego idola.

KAROLKU SKĄD W TOBIE TYLE MIŁOŚCI .
Avatar
hihiha / 11 sierpnia 2009 o 12:16
0
alergik napisał:
Z gminy Milejów wyjeżdża grupa osób z problemami ,z rodzin patologicznych itp. do Mecziugorie (czy tak się pisze?) ,wśród pielgrzymów jest ks.Komosa .Wyjazd finansuje gmina (wszyscy podatnicy) .Składka mieszkańców na ''uzdrowienie'' chorego wikarego i wybrańców , a co z resztą potrzebujących - otrzymają sms z pozdrowieniami od cwanego ks. i ksm.a

Komosa zrobił sobie za gminną kasę pielgrzymkę ,kto z tych co pojechali ma problemy i jest biedny, potrzebuje pomocy .może Gański ,Pietrzak KSM bidule które tak uwielbiają tego zakłamanego dzianego swojego idola.

Komosa zrobił sobie za gminną kasę pielgrzymkę ,kto z tych co pojechali ma problemy i jest biedny, potrzebuje pomocy .może Gański ,Pietrzak KSM bidule które tak uwielbiają tego zakłamanego dzianego swojego idola. rozwiń
Avatar
pesel / 9 sierpnia 2009 o 17:06
0
katarynka mała napisał:
W niedzielę kampania wyborcza odbyła się w milejowskim kościele o 12 na sumie ,proboszcz nawet przełożył chrzest dziecka na '' potem'',co tam dziecie małe , wójt i ''piast'' króluje . Wiadomo teraz kogo ks.proboszcz popiera i z kim trzyma ( postkomuna Podkańskiego ) ,w każdym okresie byli ks. '' patrioci '' mili , uprzejmi , układni , sprzyjający władzy.Parafianie dostali wskazówkę na kogo głosować . Wpisuje się to wydarzenie w dalszy zamęt i podziały parafian . cdn.

U nas na parafii Łańcuchowskiej ks. chodzi też na ''łańcuchu '' wójta kity podkańskiego , cwaniaków we dworze! Łańcuchów siedzibą piasta jest.

U nas na parafii Łańcuchowskiej ks. chodzi też na ''łańcuchu '' wójta kity podkańskiego , cwaniaków we dworze! Łańcuchów siedzibą piasta jest. rozwiń
Avatar
Rafa / 29 września 2010 o 12:05
0
[quote name='Kasia' date='01 kwiecień 2009 - 23:02 ' timestamp='1238619741' post='112262']
To straszne że ten Ks musi do tych ciemnych ludzi wychodzić bo ja bym takim nawet słowa nie powiedziała szkoda moich strun głosowych bo ciemna masa zostanie ciemną masa Dla mnie jestescie zerem jednym wielkim zerem i nie musze tego pisac moge wam to powiedzieć w oczy (napisałam wam z małej litery poniewaz na duża nie zasługujecie).Nie jestem KSM-owiczką ,jestem z daleka tak przypadkiem trafiłam na ten tekst i sie usmiałam ale nie z Ks ale z tych ludzi anty haha pracuje ze zwiezrętami i czasme mysle ze są bardziej ludzkie od ludzi wieć świniami was nie nazwe bo to uwłacza świnkom >KS Wojciechu mam tylko nadzie ze Ks tych durnot cie czyta bo szkoda nerwów co do Ojca który sie tak martwi o swoją córcie "Panie kochany zamknij dziecko w klatce w domu ,boe nie takie rzeczy jej oczyny widziały" Pozdrawiam Księdza życze dalszej owocnej pracy Gotów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

Dobra, dobra, wielka pani sie znalazla, a moze ty po prostu lubisz wchodzic takim pod sutanne?
Zdecydowanie tak!
Pozdrawiam cie dojarko...
[quote name='Kasia' date='01 kwiecień 2009 - 23:02 ' timestamp='1238619741' post='112262']
To straszne że ten Ks musi do tych ciemnych ludzi wychodzić bo ja bym takim nawet słowa nie powiedziała szkoda moich strun głosowych bo ciemna masa zostanie ciemną masa Dla mnie jestescie zerem jednym wielkim zerem i nie musze tego pisac moge wam to powiedzieć w oczy (napisałam wam z małej litery poniewaz na duża nie zasługujecie).Nie jestem KSM-owiczką ,jestem z daleka tak przypadkiem trafiłam na ten tekst ... rozwiń
Avatar
Rafa / 29 września 2010 o 11:56
0
Jeb*c kler i instytucje jaka jest sam w sobie kosciol.
Bog nie ma nic wspolnego z kosciolem, poza tym, ze wykorzystuje sie jego madrosci, do "zarabiana" pieniedzy na wiernych.
Avatar
Egon / 19 sierpnia 2010 o 12:41
0
Sam to sobie napisał ks. Wojtas;p
Avatar
Armagedon / 14 sierpnia 2010 o 15:57
0
Chwała Bogu, że Komosa od nas odszedl:) znowu można spokojnie chodzić do kościoła:)
Avatar
niewierny tomasz / 1 lipca 2010 o 01:18
0
Nie znałem ks.Wojtka zbyt dobrze nie interesowałm się jakoś szczegółnie tą osobą,owszem słyszałem o nim co nieco, głównie sama krytyka kilka razy usłyszałem w kościele coś w rodzaju " kobiety stukające obcasami ,przeszkadzają we mszy", czy" do kościoła nie przychodzi się w tym co do pracy" myślałem dziwak który nie rozumie ,że nie każdego stać... ,materialista ,przecież liczy się wiara .Zmieniłem jednak zdanie gdy moje dziecko przygotowywało się do komuni , a właściwie rzygotowywał je ks. Wojciech.I tu pełny szacunek dla tego księdza,zawsze przygotowany ,cierpliwy zawsze potrafił jasno wytłumaczyć dzieciom problemy wiary, nawet gdy dzieci dokuczały umiejętnie umiał je doprowadzić do porządku.Zajęci przygotowaniami do przyjęcia komunijnego i innymi sprawami jak to zwykle bywa ciężko byłoby nam duchowo przygotować się tej uroczystości, dzięki księdzu, który i nam rodzicim poświęcał wiele czasu (mieliśmy przychodzić z dziećmi na spotkania przedkomunijne choć oczywiście nie było takiego przymusu) ta uroczystość była dla mnie tak bardzo ważna szczególna i piękna ,cała reszta zeszła na plan drugi.Nie znaczy to że wcześniej byłem nieświadomy wagi chwili .ale tacy już jesteśmy chcemy żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Za to jestem mu wdzięczny.a pozatym widząc jak moje dziecko ze łzami w oczach przyjęło wiadomość o przeniesieniu księdza zrozumiałem ,że nie miałem racji ja i wielu innych.To prawda że ks. Wojtek to nie Flaki z olejem ,potrafi odważnie pwiedzieć to co myśli a od nas już zależy czy przyznamy mu rację .Chętnie słucham jego kazań ,nie są nudne ,mówi kąkretnie.
Nie znałem ks.Wojtka zbyt dobrze nie interesowałm się jakoś szczegółnie tą osobą,owszem słyszałem o nim co nieco, głównie sama krytyka kilka razy usłyszałem w kościele coś w rodzaju " kobiety stukające obcasami ,przeszkadzają we mszy", czy" do kościoła nie przychodzi się w tym co do pracy" myślałem dziwak który nie rozumie ,że nie każdego stać... ,materialista ,przecież liczy się wiara .Zmieniłem jednak zdanie gdy moje dziecko przygotowywało się do komuni , a właściwie rzygotowywał je ks. Wojciech.I tu pełny szacunek dla ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2010 o 21:50
0
Powrotów nie ma.
Avatar
~ania~ / 23 czerwca 2010 o 19:22
0
Nieprawda!!!Chcemy go z powrotem!!!
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2009 o 20:45
0
hihiha napisał:
Komosa zrobił sobie za gminną kasę pielgrzymkę ,kto z tych co pojechali ma problemy i jest biedny, potrzebuje pomocy .może Gański ,Pietrzak KSM bidule które tak uwielbiają tego zakłamanego dzianego swojego idola.

KAROLKU SKĄD W TOBIE TYLE MIŁOŚCI .
Avatar
hihiha / 11 sierpnia 2009 o 12:16
0
alergik napisał:
Z gminy Milejów wyjeżdża grupa osób z problemami ,z rodzin patologicznych itp. do Mecziugorie (czy tak się pisze?) ,wśród pielgrzymów jest ks.Komosa .Wyjazd finansuje gmina (wszyscy podatnicy) .Składka mieszkańców na ''uzdrowienie'' chorego wikarego i wybrańców , a co z resztą potrzebujących - otrzymają sms z pozdrowieniami od cwanego ks. i ksm.a

Komosa zrobił sobie za gminną kasę pielgrzymkę ,kto z tych co pojechali ma problemy i jest biedny, potrzebuje pomocy .może Gański ,Pietrzak KSM bidule które tak uwielbiają tego zakłamanego dzianego swojego idola.

Komosa zrobił sobie za gminną kasę pielgrzymkę ,kto z tych co pojechali ma problemy i jest biedny, potrzebuje pomocy .może Gański ,Pietrzak KSM bidule które tak uwielbiają tego zakłamanego dzianego swojego idola. rozwiń
Avatar
pesel / 9 sierpnia 2009 o 17:06
0
katarynka mała napisał:
W niedzielę kampania wyborcza odbyła się w milejowskim kościele o 12 na sumie ,proboszcz nawet przełożył chrzest dziecka na '' potem'',co tam dziecie małe , wójt i ''piast'' króluje . Wiadomo teraz kogo ks.proboszcz popiera i z kim trzyma ( postkomuna Podkańskiego ) ,w każdym okresie byli ks. '' patrioci '' mili , uprzejmi , układni , sprzyjający władzy.Parafianie dostali wskazówkę na kogo głosować . Wpisuje się to wydarzenie w dalszy zamęt i podziały parafian . cdn.

U nas na parafii Łańcuchowskiej ks. chodzi też na ''łańcuchu '' wójta kity podkańskiego , cwaniaków we dworze! Łańcuchów siedzibą piasta jest.

U nas na parafii Łańcuchowskiej ks. chodzi też na ''łańcuchu '' wójta kity podkańskiego , cwaniaków we dworze! Łańcuchów siedzibą piasta jest. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 586

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 0

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 13

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 16 8

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 1 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 33 4

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 3

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.