Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 czerwca 2012 r.
16:42
Edytuj ten wpis

Świdnik, Kraśnik: Woda z kranu coraz droższa

0 13 A A
Pranie, mycie naczyń, czy podlewanie ogródka – to wszystko może kosztować więcej. (Archiwum)
Pranie, mycie naczyń, czy podlewanie ogródka – to wszystko może kosztować więcej. (Archiwum)

Jest już gotowy projekt podwyżki cen wody w Kraśniku. Wzrost cen szykuje się również w Świdniku, i to mimo że cena wody należy tu do najwyższych w regionie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podwyżki mogą spodziewać się w Kraśniku. W czwartek radni miejscy zajmą się nową taryfą zaproponowaną przez Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Od ostatniej podwyżki minęły dwa lata. Teraz mieszkańcy miasta płacą 6,37 zł netto (2,78 zł za wodę i 3,59 zł za ścieki). KPWiK proponuje, żeby odbiorcy indywidualni płacili za metr sześcienny wody o 30 groszy więcej, czyli 3,08 zł. Cena za odprowadzenie ścieków wyniosłaby
4,11 zł.

W przypadku klientów wykorzystujących wodę do produkcji, stawka za metr sześcienny ma wynieść 3,18 zł netto (jest 2,84 zł). Zaś ci, którzy podlewają przydomowe ogródki zamiast 2,85 zł zapłaciliby 3,21 zł netto.

Wczoraj nowy cennik omawiali radni z komisji gospodarki komunalnej, przedsiębiorczości i inwestycji. – Opinia komisji jest negatywna. Trzy glosy przeciwko, trzy wstrzymujące się – relacjonuje Jacek Madejek, jeden z radnych, który brał udział w obradach. – Wstępnie zakładam, że podczas sesji Rady Miasta będę głosował przeciwko podwyżce. Mamy do czynienia z wybujałymi kosztami jeszcze po poprzednim prezesie KPWiK. A obecny do podwyżki mnie nie przekonał. Zobaczymy, co powie na sesji.

Tymczasem w Świdniku tradycyjnie już radni zdjęli punkt dotyczący podwyżki cen za wodę i ścieki z porządku obrad. Nie oznacza to jednak, że podwyżki nie będzie. Przepisy są tak skonstruowane, że i tak wejdzie ona w życie od 1 lipca. Cena za wodę i odprowadzanie ścieków wzrośnie średnio o ok. 6 proc. Teraz mieszkańcy miasta płacą za wodę i ścieki 8,50 zł netto (2,86 zł za wodę i 5,64 zł za ścieki). Po podwyżce mieszkający w domkach jednorodzinnych i w blokach zapłacą 9,03 zł (3,14 zł za wodę i 5,89 zł za ścieki).

O kilkadziesiąt groszy więcej za oczyszczanie ścieków płacą z kolei mieszkańcy os. Żwirki i Wigury. – W ich przypadku ścieki oczyszcza WSK, gdzie są inne ceny – tłumaczy Grzogorz Zarański, wiceprezes Przedsiębiorstwa Komunalnego "Pegimek” w Świdniku.

Mieszkańcy Świdnika płacą jedną z najwyższych opłat w województwie lubelskim. – Zgadzam się z tym, choć najdroższy jest Dęblin – stwierdza Zarański. – Tam za wodę i odprowadzanie ścieków mieszkańcy płacą netto 9,25 zł. Wyższa cena jest też w Hrubieszowie i Biłgoraju – 9,18 zł. Zgadzam się, że u nas po podwyżce nie będzie dużo mniej. Ale proponowana przez nas cena ma związek z opłatą za energię elektryczną i odpisem amortyzacyjnym. Bo im bardziej dbamy o wodociągi, czyli wymieniamy stare sieci na nowe, te odpisy rosną. Do tego dochodzi coraz wyższa cen za paliwo. A także inflacja.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MIESZKANIEC KOSZAR / 4 sierpnia 2012 o 16:22
0
A OPROCZ TEGO PLYNIE TA DROGA WODA (A PROPOS 2X DROZSZA NIZ NA ZACHODZIE EUROPY) W RURACH AZBESTOWYCH MIEDZY INNYMI W KOSZARACH, AL.TYSIACLECIA, JAGIELLONSKA.... PLACMY I TRUJMY SIE.....
LUDZIE OBUDZCIE SIE !!!!!!!!!!! TO JEST BEZPRAWIE. MOZE BYSMY ZROBILI REFERENDUM NA TEN TEMAT (TZN. CENY)
Avatar
Niezadowolony / 25 czerwca 2012 o 09:06
0
[quote name='on' timestamp='1340459440' post='641245']
Tak KPWiK podnosi cenę dla odbiorców indywidualnych tylko dlaczego się z nimi nie rozlicza prawidłowo . Ludzie płacą w bloku z licznika głównego i pokrywają niedobory nawet 200 zł / kwartał . Co mnie obchodzi że elektrownia wyprodukowała 3 megawaty prądu ja płacę ze swojego licznika tyle co wykorzystałem .
[/quote]

A jakieś konkrety na poparcie tego stwierdzenia, dasz radę?.
Elektrownia ma megawaty mocy, a produkuje (właściwie wytwarza) megawatogodziny energii elektrycznej.
[quote name='on' timestamp='1340459440' post='641245']
Tak KPWiK podnosi cenę dla odbiorców indywidualnych tylko dlaczego się z nimi nie rozlicza prawidłowo . Ludzie płacą w bloku z licznika głównego i pokrywają niedobory nawet 200 zł / kwartał . Co mnie obchodzi że elektrownia wyprodukowała 3 megawaty prądu ja płacę ze swojego licznika tyle co wykorzystałem .
[/quote]

A jakieś konkrety na poparcie tego stwierdzenia, dasz radę?.
Elektrownia ma megawaty mocy, a produkuje (właściwie wytwa... rozwiń
Avatar
Gość / 24 czerwca 2012 o 08:43
0
Kraśniccy kanalarze w 2004 i 2005 roku pozbyli się sprytnie własności starych przyłączy wodociągowych. Pod pretekstem zmiany przepisów, zmienili zapis umowy i przerzucili odpowiedzialność za ich naprawy na włascicieli domów. Dziś, jak szlag trafi rurę przyłącza - wpadają smutni panowie w firmowych fatałaszkach" i naprawiają to, obciążając kosztami nieszczęśników.(nikt im nie podskoczy- najwyżej może być tylko drożej....)
Najzabawniejsze jest to, że władze miasta są bezradne wobec cwaniactwa miejskiej spółki. Jedyne co mogą wykombinować to obciązenie włascieciela domu, za zajęcie pasa drogowego na rurę przyłacza?
Kraśniccy kanalarze w 2004 i 2005 roku pozbyli się sprytnie własności starych przyłączy wodociągowych. Pod pretekstem zmiany przepisów, zmienili zapis umowy i przerzucili odpowiedzialność za ich naprawy na włascicieli domów. Dziś, jak szlag trafi rurę przyłącza - wpadają smutni panowie w firmowych fatałaszkach" i naprawiają to, obciążając kosztami nieszczęśników.(nikt im nie podskoczy- najwyżej może być tylko drożej....)
Najzabawniejsze jest to, że władze miasta są bezradne wobec cwaniactwa miejskiej spółki. Jedyne co mogą wykomb... rozwiń
Avatar
on / 23 czerwca 2012 o 15:50
0
Tak KPWiK podnosi cenę dla odbiorców indywidualnych tylko dlaczego się z nimi nie rozlicza prawidłowo . Ludzie płacą w bloku z licznika głównego i pokrywają niedobory nawet 200 zł / kwartał . Co mnie obchodzi że elektrownia wyprodukowała 3 megawaty prądu ja płacę ze swojego licznika tyle co wykorzystałem .
Avatar
devil / 23 czerwca 2012 o 09:58
0
[quote name='devil' timestamp='1340438202' post='641190']
więc powinna byłaba jakościowo.. dlaczego więc drożeje? jakie są tego powody??
[/quote]więc powinna być tańsza, skoro jest słaba jakościowo.. dlaczego więc drożeje?
Avatar
devil / 23 czerwca 2012 o 09:56
0
[quote name='Mad Max' timestamp='1340399869' post='641133']
Woda w Kraśniku jest chlorowana i fluorowana !!!!!!!!!!! Wszystko dlatego ,że nigdy nie inwestuje się w wymianę instalacji użytkowanej od dawnych czasów socjalizmu !!!!!!! Tylko patrzeć jak wytrują mieszkańców nienasyceni pieniędzy bissnes partacze !!!!!! Taka woda nie nadaje się do picia a o kąpieli niewarto wspominać co chlor wyprawia ze skórą człowieka !!!!!!! Macie swój wolny rynek !!!!! Jaka woda taki naród !!!!
[/quote]więc powinna byłaba jakościowo.. dlaczego więc drożeje? jakie są tego powody??
[quote name='Mad Max' timestamp='1340399869' post='641133']
Woda w Kraśniku jest chlorowana i fluorowana !!!!!!!!!!! Wszystko dlatego ,że nigdy nie inwestuje się w wymianę instalacji użytkowanej od dawnych czasów socjalizmu !!!!!!! Tylko patrzeć jak wytrują mieszkańców nienasyceni pieniędzy bissnes partacze !!!!!! Taka woda nie nadaje się do picia a o kąpieli niewarto wspominać co chlor wyprawia ze skórą człowieka &... rozwiń
Avatar
Mad Max / 22 czerwca 2012 o 23:17
0
Woda w Kraśniku jest chlorowana i fluorowana !!!!!!!!!!! Wszystko dlatego ,że nigdy nie inwestuje się w wymianę instalacji użytkowanej od dawnych czasów socjalizmu !!!!!!! Tylko patrzeć jak wytrują mieszkańców nienasyceni pieniędzy bissnes partacze !!!!!! Taka woda nie nadaje się do picia a o kąpieli niewarto wspominać co chlor wyprawia ze skórą człowieka !!!!!!! Macie swój wolny rynek !!!!! Jaka woda taki naród !!!!
Woda w Kraśniku jest chlorowana i fluorowana !!!!!!!!!!! Wszystko dlatego ,że nigdy nie inwestuje się w wymianę instalacji użytkowanej od dawnych czasów socjalizmu !!!!!!! Tylko patrzeć jak wytrują mieszkańców nienasyceni pieniędzy bissnes partacze !!!!!! Taka woda nie nadaje się do picia a o kąpieli niewarto wspominać co chlor wyprawia ze skórą człowieka !!!!!!! Macie swój wolny rynek !!!!! Ja... rozwiń
Avatar
romkasyn / 22 czerwca 2012 o 19:38
0
taaa woda drożeje bo drożeje prąd i paliwo, paliwo drożeje, bo drozeje woda i prąd... a prąd? czyżbym nie musiał tłumaczyć? ładuja nas w h....... jak tylko chcą.... banda... granda.... na co to idzie.... koniec świata będzie...??? nie ma pracy, nie ma kasy..... zarobki mizerne, mieszkania prąd woda drogie.... kuzwa co to będzie JAK ŻYĆ?
Avatar
arur / 22 czerwca 2012 o 16:51
0
a dlaczego woda w Kraśniku jest taka droga? Czym uzasadnione są podwyżki????
Avatar
Gość / 22 czerwca 2012 o 13:17
0
Władze w Świdniku myślą tylko o tym jak by tu wygenerować większe pieniądze dla siebie. Wymiana instalacji na nową ..ha,ha,ha.
Avatar
MIESZKANIEC KOSZAR / 4 sierpnia 2012 o 16:22
0
A OPROCZ TEGO PLYNIE TA DROGA WODA (A PROPOS 2X DROZSZA NIZ NA ZACHODZIE EUROPY) W RURACH AZBESTOWYCH MIEDZY INNYMI W KOSZARACH, AL.TYSIACLECIA, JAGIELLONSKA.... PLACMY I TRUJMY SIE.....
LUDZIE OBUDZCIE SIE !!!!!!!!!!! TO JEST BEZPRAWIE. MOZE BYSMY ZROBILI REFERENDUM NA TEN TEMAT (TZN. CENY)
Avatar
Niezadowolony / 25 czerwca 2012 o 09:06
0
[quote name='on' timestamp='1340459440' post='641245']
Tak KPWiK podnosi cenę dla odbiorców indywidualnych tylko dlaczego się z nimi nie rozlicza prawidłowo . Ludzie płacą w bloku z licznika głównego i pokrywają niedobory nawet 200 zł / kwartał . Co mnie obchodzi że elektrownia wyprodukowała 3 megawaty prądu ja płacę ze swojego licznika tyle co wykorzystałem .
[/quote]

A jakieś konkrety na poparcie tego stwierdzenia, dasz radę?.
Elektrownia ma megawaty mocy, a produkuje (właściwie wytwarza) megawatogodziny energii elektrycznej.
[quote name='on' timestamp='1340459440' post='641245']
Tak KPWiK podnosi cenę dla odbiorców indywidualnych tylko dlaczego się z nimi nie rozlicza prawidłowo . Ludzie płacą w bloku z licznika głównego i pokrywają niedobory nawet 200 zł / kwartał . Co mnie obchodzi że elektrownia wyprodukowała 3 megawaty prądu ja płacę ze swojego licznika tyle co wykorzystałem .
[/quote]

A jakieś konkrety na poparcie tego stwierdzenia, dasz radę?.
Elektrownia ma megawaty mocy, a produkuje (właściwie wytwa... rozwiń
Avatar
Gość / 24 czerwca 2012 o 08:43
0
Kraśniccy kanalarze w 2004 i 2005 roku pozbyli się sprytnie własności starych przyłączy wodociągowych. Pod pretekstem zmiany przepisów, zmienili zapis umowy i przerzucili odpowiedzialność za ich naprawy na włascicieli domów. Dziś, jak szlag trafi rurę przyłącza - wpadają smutni panowie w firmowych fatałaszkach" i naprawiają to, obciążając kosztami nieszczęśników.(nikt im nie podskoczy- najwyżej może być tylko drożej....)
Najzabawniejsze jest to, że władze miasta są bezradne wobec cwaniactwa miejskiej spółki. Jedyne co mogą wykombinować to obciązenie włascieciela domu, za zajęcie pasa drogowego na rurę przyłacza?
Kraśniccy kanalarze w 2004 i 2005 roku pozbyli się sprytnie własności starych przyłączy wodociągowych. Pod pretekstem zmiany przepisów, zmienili zapis umowy i przerzucili odpowiedzialność za ich naprawy na włascicieli domów. Dziś, jak szlag trafi rurę przyłącza - wpadają smutni panowie w firmowych fatałaszkach" i naprawiają to, obciążając kosztami nieszczęśników.(nikt im nie podskoczy- najwyżej może być tylko drożej....)
Najzabawniejsze jest to, że władze miasta są bezradne wobec cwaniactwa miejskiej spółki. Jedyne co mogą wykomb... rozwiń
Avatar
on / 23 czerwca 2012 o 15:50
0
Tak KPWiK podnosi cenę dla odbiorców indywidualnych tylko dlaczego się z nimi nie rozlicza prawidłowo . Ludzie płacą w bloku z licznika głównego i pokrywają niedobory nawet 200 zł / kwartał . Co mnie obchodzi że elektrownia wyprodukowała 3 megawaty prądu ja płacę ze swojego licznika tyle co wykorzystałem .
Avatar
devil / 23 czerwca 2012 o 09:58
0
[quote name='devil' timestamp='1340438202' post='641190']
więc powinna byłaba jakościowo.. dlaczego więc drożeje? jakie są tego powody??
[/quote]więc powinna być tańsza, skoro jest słaba jakościowo.. dlaczego więc drożeje?
Avatar
devil / 23 czerwca 2012 o 09:56
0
[quote name='Mad Max' timestamp='1340399869' post='641133']
Woda w Kraśniku jest chlorowana i fluorowana !!!!!!!!!!! Wszystko dlatego ,że nigdy nie inwestuje się w wymianę instalacji użytkowanej od dawnych czasów socjalizmu !!!!!!! Tylko patrzeć jak wytrują mieszkańców nienasyceni pieniędzy bissnes partacze !!!!!! Taka woda nie nadaje się do picia a o kąpieli niewarto wspominać co chlor wyprawia ze skórą człowieka !!!!!!! Macie swój wolny rynek !!!!! Jaka woda taki naród !!!!
[/quote]więc powinna byłaba jakościowo.. dlaczego więc drożeje? jakie są tego powody??
[quote name='Mad Max' timestamp='1340399869' post='641133']
Woda w Kraśniku jest chlorowana i fluorowana !!!!!!!!!!! Wszystko dlatego ,że nigdy nie inwestuje się w wymianę instalacji użytkowanej od dawnych czasów socjalizmu !!!!!!! Tylko patrzeć jak wytrują mieszkańców nienasyceni pieniędzy bissnes partacze !!!!!! Taka woda nie nadaje się do picia a o kąpieli niewarto wspominać co chlor wyprawia ze skórą człowieka &... rozwiń
Avatar
Mad Max / 22 czerwca 2012 o 23:17
0
Woda w Kraśniku jest chlorowana i fluorowana !!!!!!!!!!! Wszystko dlatego ,że nigdy nie inwestuje się w wymianę instalacji użytkowanej od dawnych czasów socjalizmu !!!!!!! Tylko patrzeć jak wytrują mieszkańców nienasyceni pieniędzy bissnes partacze !!!!!! Taka woda nie nadaje się do picia a o kąpieli niewarto wspominać co chlor wyprawia ze skórą człowieka !!!!!!! Macie swój wolny rynek !!!!! Jaka woda taki naród !!!!
Woda w Kraśniku jest chlorowana i fluorowana !!!!!!!!!!! Wszystko dlatego ,że nigdy nie inwestuje się w wymianę instalacji użytkowanej od dawnych czasów socjalizmu !!!!!!! Tylko patrzeć jak wytrują mieszkańców nienasyceni pieniędzy bissnes partacze !!!!!! Taka woda nie nadaje się do picia a o kąpieli niewarto wspominać co chlor wyprawia ze skórą człowieka !!!!!!! Macie swój wolny rynek !!!!! Ja... rozwiń
Avatar
romkasyn / 22 czerwca 2012 o 19:38
0
taaa woda drożeje bo drożeje prąd i paliwo, paliwo drożeje, bo drozeje woda i prąd... a prąd? czyżbym nie musiał tłumaczyć? ładuja nas w h....... jak tylko chcą.... banda... granda.... na co to idzie.... koniec świata będzie...??? nie ma pracy, nie ma kasy..... zarobki mizerne, mieszkania prąd woda drogie.... kuzwa co to będzie JAK ŻYĆ?
Avatar
arur / 22 czerwca 2012 o 16:51
0
a dlaczego woda w Kraśniku jest taka droga? Czym uzasadnione są podwyżki????
Avatar
Gość / 22 czerwca 2012 o 13:17
0
Władze w Świdniku myślą tylko o tym jak by tu wygenerować większe pieniądze dla siebie. Wymiana instalacji na nową ..ha,ha,ha.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 0 2

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 4 3

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 16 5

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 2 0

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 58 12

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 17 2

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 4 7

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 2