Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 grudnia 2014 r.
7:45
Edytuj ten wpis

Sylwester pod chmurką w Białej Podlaskiej, Zamościu, Puławach i Lublinie

Autor: Zdjęcie autora eb am bar rs
0 3 A A

Decyzja zapadła, miejski sylwester na Placu Wolności w Białej Podlaskiej jednak się odbędzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sylwestrową zabawę na Placu Wolności bialski magistrat organizuje od 1996 roku. Przerwa była tylko w 2011 roku, kiedy miasto szukało oszczędności. Formuła imprezy co roku była podobna; rozpoczynała się dyskoteką o godz. 23, później prezydent miasta składał życzenia mieszkańcom. Na koniec był pokaz sztucznych ogni. Jak będzie teraz? Na razie nie wiadomo. - Jeszcze pracujemy nad formułą tegorocznej imprezy - mówi Renata Szwed, dyrektor gabinetu prezydenta miasta.

Wiadomo tylko, że miasto wyda na imprezę ok. 15 tys. zł. A jakie plany na sylwestra mają inne duże miasta w regionie?

W Zamościu w ostatnich latach miejskich imprez sylwestrowych nie było, ale w tym roku urzędnicy zdecydowali inaczej: będzie impreza i fajerwerki. Scena stanie na Rynku Wielkim, ale wciąż nie wiadomo kto na niej wystąpi. Ratusz zapowiada "prawdziwą gwiazdę”, a szczegóły imprezy mają być znane za kilka dni.
Z kolei na placu Chopina w Puławach od godz. 22.30 sylwestrową imprezę poprowadzi Łukasz Tomaszewski, didżej z Góry Puławskiej. W rozkręcaniu zabawy będzie mu pomagał wodzirej. Nowy Rok zacznie się pokazem fajerwerków. Zabawa potrwa do godz. 1.30.

W Chełmie wspólnego powitania Nowego Roku nie ma od kilku lat. W tym roku to się nie zmieni.

Z dużej miejskiej imprezy nigdy nie zrezygnował Lublin. Hasło tegorocznej imprezy sylwestrowej w mieście to "Lublin tańczy!”. Dlatego zamiast jednej sceny na placu Litewskim, w tym roku będą cztery. Każda poświęcona innemu rodzajowi muzyki. Na placu Litewskim - kubańskie rytmy, w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim - hip-hop, funk, reggae i dancehall. Na Wirydarzu CK retro dancing z Czarnymi Lwami z Przedmieścia i - swing, jazz i bebop, a w piwnicach CK zagrają DJ-e. Fajerwerki o północy na placu placu Litewskim bez zmian.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 r. o 12:52

:ph34r: po co sylwester w Chełmie ważne że wybraliśmy ponownie Fiszowa i to starczy a reszta maszerowac do kościoła a nie sie bawić :ph34r:

Avatar
onaaa / 18 grudnia 2014 r. o 12:35

To faktycznie Pan Dekalog zaszalał!!!! A ja uważam, że Prezydent Zamoyski po prostu nie wyrzucał pieniędzy w błoto, jak dla mnie organizowanie sylwestra na starówce tym właśnie jest, nie dość, że ponoć 50 tys z kasy miejskiej na sylwestra to jeszcze trzeba wziąć pod uwagę szkody jakie po tym sylwestrze będą, a będą na pewno bo pamiętam takie imprezy z dawniejszych lat, jeden wielki syf później, już nie wspominając o tym, że strach tam było stać bo z każdej strony albo latały butelki i trzeba było uważać żeby zaraz nie oberwać albo obijający się za przeproszeniem nachalni ludzie.

To faktycznie Pan Dekalog zaszalał!!!! A ja uważam, że Prezydent Zamoyski po prostu nie wyrzucał pieniędzy w błoto, jak dla mnie organizowanie sylwestra na starówce tym właśnie jest, nie dość, że ponoć 50 tys z kasy miejskiej na sylwestra to jeszcze trzeba wziąć pod uwagę szkody jakie po tym sylwestrze będą, a będą na pewno bo pamiętam takie imprezy z dawniejszych lat, jeden wielki syf później, już nie wspominając o tym, że strach tam było stać bo z każdej strony albo latały butelki i trzeba było uważać żeby zaraz nie oberwać albo obijają... rozwiń

Avatar
Dziewczynka / 18 grudnia 2014 r. o 10:57

Ostatni Sylwester w Zamościu był chyba z 10 lat temu... były prezydent oszczędzał na wszystkim tylko nie na tym co trzeba. Nowy prezydent podobnie jak większość mieszkańców uważa za absurd, żeby w takim miejście urząd nie miał kasy na fajerwerki! Moja spółdzielnia co roku puszcza w powietrze kilka tysięcy na zakończenie lata i ściąga pół miasta na to wydarzenie. Pora na zmiany! Oby tylko nie było -30 siarczystego mrozu:D

Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 r. o 12:52

:ph34r: po co sylwester w Chełmie ważne że wybraliśmy ponownie Fiszowa i to starczy a reszta maszerowac do kościoła a nie sie bawić :ph34r:

Avatar
onaaa / 18 grudnia 2014 r. o 12:35

To faktycznie Pan Dekalog zaszalał!!!! A ja uważam, że Prezydent Zamoyski po prostu nie wyrzucał pieniędzy w błoto, jak dla mnie organizowanie sylwestra na starówce tym właśnie jest, nie dość, że ponoć 50 tys z kasy miejskiej na sylwestra to jeszcze trzeba wziąć pod uwagę szkody jakie po tym sylwestrze będą, a będą na pewno bo pamiętam takie imprezy z dawniejszych lat, jeden wielki syf później, już nie wspominając o tym, że strach tam było stać bo z każdej strony albo latały butelki i trzeba było uważać żeby zaraz nie oberwać albo obijający się za przeproszeniem nachalni ludzie.

To faktycznie Pan Dekalog zaszalał!!!! A ja uważam, że Prezydent Zamoyski po prostu nie wyrzucał pieniędzy w błoto, jak dla mnie organizowanie sylwestra na starówce tym właśnie jest, nie dość, że ponoć 50 tys z kasy miejskiej na sylwestra to jeszcze trzeba wziąć pod uwagę szkody jakie po tym sylwestrze będą, a będą na pewno bo pamiętam takie imprezy z dawniejszych lat, jeden wielki syf później, już nie wspominając o tym, że strach tam było stać bo z każdej strony albo latały butelki i trzeba było uważać żeby zaraz nie oberwać albo obijają... rozwiń

Avatar
Dziewczynka / 18 grudnia 2014 r. o 10:57

Ostatni Sylwester w Zamościu był chyba z 10 lat temu... były prezydent oszczędzał na wszystkim tylko nie na tym co trzeba. Nowy prezydent podobnie jak większość mieszkańców uważa za absurd, żeby w takim miejście urząd nie miał kasy na fajerwerki! Moja spółdzielnia co roku puszcza w powietrze kilka tysięcy na zakończenie lata i ściąga pół miasta na to wydarzenie. Pora na zmiany! Oby tylko nie było -30 siarczystego mrozu:D

Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach
30 września 2022, 20:00

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Peryferiach. W piątek, 30 września o godz. 20 na scenie instytucji wystąpi zespół Grzegorz Tarwid Trio.

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów [na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów [na żywo]

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Andrzej Mathiasz o "Maszynach losu". To nie taki zwykły kryminał z akcją w Lublinie
magazyn

Andrzej Mathiasz o "Maszynach losu". To nie taki zwykły kryminał z akcją w Lublinie

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.

Orlęta Łuków – Świdniczanka 0:7. Goście ciągle na fali

Orlęta Łuków – Świdniczanka 0:7. Goście ciągle na fali

To już nie dołek, a wielki dół. Orlęta Łuków drugi raz z rzędu przegrały 0:7. Tym razem ze Świdniczanką. W sumie drużyna Macieja Sygi doznała czwartej kolejnej porażki. Co innego rywale. „Świdnia” po siedmiu kolejkach nadal ma koncie komplet punktów, a na dodatek nie straciła jeszcze gola. Obecnie może się pochwalić bilansem bramkowym 24-0.

Lublin. Dobre wieści dla stadionu Sygnału

Lublin. Dobre wieści dla stadionu Sygnału

Urząd Miasta wybrał firmę, która na życzenie mieszkańców powiększy oraz odnowi budynek obsługujący stadion Sygnału przy ul. Zemborzyckiej.

Złota Setka 2021. Nad polskim handlem zawisły czarne chmury
Złota Setka

Złota Setka 2021. Nad polskim handlem zawisły czarne chmury

Rozmowa z Tomaszem Starzykiem, specjalistą do spraw public relations w firmie Dun & Bradstreet

Ropa z Rosji już nie popłynie. Czy damy bez niej radę?

Ropa z Rosji już nie popłynie. Czy damy bez niej radę?

Na początku grudnia, zgodnie z szóstym pakietem unijnych sankcji, zacznie obowiązywać embargo na rosyjską ropę, co oznacza, że przestanie ona płynąć do państw UE drogą morską. W ocenie prezesa POPiHN Leszka Wiwały Polska jest na to dobrze przygotowana. – Ropy będziemy mieli pod dostatkiem. Tym, co jest najtrudniejsze, to nie skąd sprowadzać ropę, ale jak to zrobić, ponieważ pula tankowców jest dość ograniczona, a konkurencja duża – zauważa ekspert.

Zwykle ludzie walczą o drogi. Tym razem mieszkańcy takiej drogi nie chcą

Zwykle ludzie walczą o drogi. Tym razem mieszkańcy takiej drogi nie chcą

Część mieszkańców Starej Wsi koło Końskowoli domaga się usunięcia polnej drogi, która przecina ich działki, utrudniając ich zagospodarowanie. Do petycji, jaką służyli, ze zrozumieniem podchodzą lokalne władze, które zamierzają pomóc obywatelom.

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem w Puławach
27 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem w Puławach

We wtorek, 27 września o godz. 17 w Starostwie Powiatowym w Puławach odbędzie się spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem.

Nauka wcale nie musi być nudna. Piknik, nie tylko dla dzieci w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nauka wcale nie musi być nudna. Piknik, nie tylko dla dzieci w Zamościu [zdjęcia]

Z jednym robotem można porozmawiać, z drugim pograć w piłkę, ale możliwości zabawy i nauki jednocześnie jest dzisiaj w Zamościu znacznie więcej. I co ciekawe, dorośli korzystają z tej okazji równie chętnie jak dzieci.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!