Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 maja 2013 r.
21:39
Edytuj ten wpis

Szpital w Rykach w nowych rękach

0 9 A A
Szpital w Rykach (Jacek Świerczyński/ archiwum)
Szpital w Rykach (Jacek Świerczyński/ archiwum)

Rada Powiatu Ryckiego zgodziła się na wydzierżawienie szpitala spółce z Lublina bez przetargu. – Zależało nam na czasie – tłumaczy tę decyzję starosta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radni podjęli stosowną uchwałę 10 maja. Według niej, nowym dzierżawcą zostanie AMG Centrum Medyczne z siedzibą w Lublinie. Dostanie takie same warunki, jakie obowiązywały spółkę NZOZ Klinika. Czynsz dzierżawny też pozostanie bez zmian. NZOZ Klinika miał płacić miesięcznie 68 tys. zł netto, ale zalegał z opłatami.

Niewykluczone, że w drodze przetargu powiat mógłby dostać więcej. Dlaczego go nie ogłosił? – Odpowiedź brzmi: cel wyższy – mówi Stanisław Jagiełło, starosta powiatu ryckiego. – Procedura przetargowa potrwałaby od czterech do pięciu miesięcy, a nam zależy na zachowaniu ciągłości świadczeń.

Przypomnimy: pod koniec marca spółka NZOZ Klinika straciła znaczną część swojego kontraktu z NFZ na świadczenia udzielane w Rykach. Później prezes spółki prof. Jerzy Karski zobowiązał się, że sam zrezygnuje z pozostałej części kontraktu. Z dniem 31 maja umowa z NFZ zostanie rozwiązana.
Starosta podkreśla, że zależy mu przede wszystkim na tym, aby już od czerwca nowy dzierżawca zajął się pacjentami. AMG Centrum Medyczne ma taką szansę, bo dogadało się ze spółką prof. Karskiego. Po drugie, jako przyszły dzierżawca szpitala ma dużo większe szanse na uzyskanie kontraktu z NFZ. Konkursy na udzielanie świadczeń w Rykach mają być rozstrzygnięte pod koniec miesiąca.

AMG Centrum Medyczne to jednak bardzo młoda firma (powiązana z AMG Finanse). Do KRS została wpisana w kwietniu. – Odczuwam w związku z tym niepokój, ale mamy wyższy cel – mówi Jagiełło. – Jest jeszcze jeden element, który przemawia za tą firmą. Pracownicy szpitala przynieśli mi kilkadziesiąt podpisów wyrażających poparcie dla tej decyzji.

Jak podkreśla starosta, umowa dzierżawy z AMG Centrum Medyczne zostanie podpisana tylko wtedy, jeśli spółka rzeczywiście zdobędzie kontrakt z NFZ i od poprzedniego dzierżawcy dostanie klucze do szpitala.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 o 17:44
0
Ci chirurdzy , to jakas kpina, niski poziom. Szpital syf i dno.
Avatar
Gość / 30 października 2015 o 12:30
0
Wg mnie Najgorszy szpital z jakim mialam doczynienia. Po przezyciach zwiazanych z tym miejscem , omijam ich szerokim lukiem.
Avatar
niip / 2 czerwca 2013 o 20:17
0

"Jest jeszcze jeden element, który przemawia za tą firmą. Pracownicy szpitala przynieśli mi kilkadziesiąt podpisów wyrażających poparcie dla tej decyzji."

Słucham? Panie starosto niech pan się nie kompromituje takimi tłumaczeniami.

Nie ośmieszaj pan naszego powiatu. Jak masz tak dalej rządzić, to kończ waść wstydu oszczędź i podaj się do dymisji.

Avatar
xxx / 16 maja 2013 o 10:01
0
I likwidujemy po przegranej majatek powiatu-całe szczęście, a jego przedstwicieli wysyłamy na syberię.
Ja nie dołożę ani złotówki. Odpowiedzialność materialna urzedników od tego roku!!!!!!!!!!!!
Avatar
zainteresowany / 15 maja 2013 o 22:26
0
Tylko szkoda ,że najpierw podpisali umowę z Arion Szpitale i teraz za niewywiązanie się grozi im 30 milionów kary. powodzonka w sądzie.........hehe
Avatar
Masakra / 15 maja 2013 o 19:37
0
Ciekawe... bez przetargu?!? Niezły numer. Wartość dzierżawy jest taka,że CBA już powinno pakować sprzęt do samochodów i "pędziekiem" jechać do Ryk...
Avatar
Ewenement / 15 maja 2013 o 15:27
0
O ciągłości świadczeń to wiedział już Pan starosta od ponad roku jaka jest sytuacja. No ja bym rozgrzeszenia nie dał.
Avatar
xxx / 15 maja 2013 o 15:25
0
Kali mało dostać 13-stki i nie starczyć na waciki:) A po skoku do basenu trzeba nowy garnitur kupić.
Avatar
ddd / 15 maja 2013 o 15:04
0
Kali głodny , Kali jeść
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 o 17:44
0
Ci chirurdzy , to jakas kpina, niski poziom. Szpital syf i dno.
Avatar
Gość / 30 października 2015 o 12:30
0
Wg mnie Najgorszy szpital z jakim mialam doczynienia. Po przezyciach zwiazanych z tym miejscem , omijam ich szerokim lukiem.
Avatar
niip / 2 czerwca 2013 o 20:17
0

"Jest jeszcze jeden element, który przemawia za tą firmą. Pracownicy szpitala przynieśli mi kilkadziesiąt podpisów wyrażających poparcie dla tej decyzji."

Słucham? Panie starosto niech pan się nie kompromituje takimi tłumaczeniami.

Nie ośmieszaj pan naszego powiatu. Jak masz tak dalej rządzić, to kończ waść wstydu oszczędź i podaj się do dymisji.

Avatar
xxx / 16 maja 2013 o 10:01
0
I likwidujemy po przegranej majatek powiatu-całe szczęście, a jego przedstwicieli wysyłamy na syberię.
Ja nie dołożę ani złotówki. Odpowiedzialność materialna urzedników od tego roku!!!!!!!!!!!!
Avatar
zainteresowany / 15 maja 2013 o 22:26
0
Tylko szkoda ,że najpierw podpisali umowę z Arion Szpitale i teraz za niewywiązanie się grozi im 30 milionów kary. powodzonka w sądzie.........hehe
Avatar
Masakra / 15 maja 2013 o 19:37
0
Ciekawe... bez przetargu?!? Niezły numer. Wartość dzierżawy jest taka,że CBA już powinno pakować sprzęt do samochodów i "pędziekiem" jechać do Ryk...
Avatar
Ewenement / 15 maja 2013 o 15:27
0
O ciągłości świadczeń to wiedział już Pan starosta od ponad roku jaka jest sytuacja. No ja bym rozgrzeszenia nie dał.
Avatar
xxx / 15 maja 2013 o 15:25
0
Kali mało dostać 13-stki i nie starczyć na waciki:) A po skoku do basenu trzeba nowy garnitur kupić.
Avatar
ddd / 15 maja 2013 o 15:04
0
Kali głodny , Kali jeść
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 24 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 34 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 10 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 20 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 25 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!