Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 stycznia 2019 r.
21:08

To będzie weekend masowych polowań na dziki w woj. lubelskim. Przeciwnicy organizują pikietę

0 51 A A

W sobotę ruszają masowe, wielkoobszarowe polowania na dziki. Mają związek z afrykańskim pomorem świń (ASF). Myśliwi mogą strzelać do ciężarnych loch i matek z młodymi. – Nie sądzę, aby jakikolwiek rozsądny człowiek, a za takich mam myśliwych, chciał pozbawić dzieci matki – przekonuje łowczy okręgowy w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Spotkałem się już z łowczymi z Zamościa, Chełma i Lublina i wszystkie te okręgi ruszają z polowaniami w tym samym czasie – 12 stycznia – mówi lek. wet. Paweł Piotrowski, lubelski wojewódzki lekarz weterynarii.

– My musimy opierać się na opinii głównego lekarza weterynarii, który jest osobą uprawioną do określania kierunków i działań, mających na celu zapobieganie i eliminowanie wirusa ASF ze środowiska, a tym samym ochronę populacji dzika, którego ta choroba dziesiątkuje – mówi Wojciech Adamczyk, przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu. – Na razie żaden z myśliwych nie zgłosił nam, że nie będzie brać udziału w tych polowaniach.

W Lubelskiem wielkoobszarowe polowania zbiorowe na dziki w dniach 12–13, 19–20 i 26–27 stycznia będą prowadzone na terenach wolnych od ASF, m.in. w powiatach lubelskim, zamojskim, biłgorajskim, opolskim, janowskim i części powiatu kraśnickiego.

– Chodzi o to, aby zminimalizować kontakt jednego zwierzęcia z drugim, zdrowego z chorym i nie przenieść wirusa do gospodarstw, w których go jeszcze nie ma – zaznacza lubelski wojewódzki lekarz weterynarii.

Na terenie okręgu lubelskiego PZŁ w najbliższym czasie zaplanowano ok. 30 polowań. – W najbliższy weekend polowania będą organizowane w co trzecim na sto obwodzie łowieckim – zapowiada Andrzej Łacic, przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Lublinie.

W okręgu zamojskim większość polowań na dziki będzie pod koniec stycznia. – Ponieważ obowiązuje nas 14-dniowy termin zawiadamiania, m.in. wójta, o planowanym rozpoczęciu polowania zbiorowego – wyjaśnia przewodniczący Wojciech Adamczyk. Natomiast w najbliższy weekend odbędą się polowania w 15 kołach łowieckich.

W skali kraju mówi się nawet o odstrzeleniu ok. 210 tys. dzików. Tak, aby został osiągnięty wskaźnik 0,1 dzika na kilometr kwadratowy.

– Zbliżamy się do tego wskaźnika. Na terenie okręgu zamojskiego jest obecnie niewiele ponad 700 dzików, zaś docelowo ma ich być 491 – podlicza Adamczyk. – Nie wiem, skąd wzięły się informacje, że dzik ma być wybity do „zera”.

Aby osiągnąć wskaźnik, w okręgu lubelskim PZŁ myśliwi muszą odstrzelić jeszcze ok. 100 zwierząt.

Zgodnie z wytycznymi myśliwi mogą strzelać do każdego dzika, także ciężarnych loch i matek z warchlakami. – Nie sądzę, aby jakikolwiek rozsądny człowiek, a za takich mam myśliwych, chciał pozbawić dzieci matki. To byłoby barbarzyństwo, a myślistwo barbarzyństwem nie jest – podkreśla Andrzej Łacic.

Lubelski Ruch Antyłowiecki zachęca do udziału w piątkowej pikiecie w obronie dzików. Manifestacja rozpocznie się o godz. 15 na placu Łokietka w Lublinie.

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lokay tuSSk / 10 stycznia 2019 o 12:44
+25
-->> Myśliwi ze szkoplandii w sezonie łowieckim 2017/2018 zabili 836 865 dzików. Rząd w Polsce nie może, bo przecież to zagłada dzików... Szk0py wycięli lasy z powodu kornika drukarza. Rząd PiS nie mógł, przecież to zagłada lasów... ...Qrewska obłuda lewackich elit IIIRP
Avatar
kol90 / 9 stycznia 2019 o 22:45
+16
Ta a jak rolnikom wybijali świnie to nikt nie krzyczał że to barbarzyństwo. Przecież ich nie badali a wybijali całe stada łącznie z młodymi i prośnymi lochami.
Avatar
Jan / 9 stycznia 2019 o 22:46
+15
Jak swinie wybijali zdrowe to krzyku nie robili a dziki robia szum. Barany!
Avatar
KL / 9 stycznia 2019 o 22:53
+13
Już dawno wiadomo, że ASF roznoszą weterynarze i myśliwi.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2019 o 21:32
+12
Mam nadzieję że przy ich umiejętnościach wystrzelają się nawzajem jak już to bywało a jakiś rykoszet trafi najważniejszego weterynarza w tym województwie najlepiej w 4 litery. To co planują to istne barbarzyństwo rodem z chin gdy wystrzelano wszystkie wróble i nastała epoka szarańczy.
Avatar
dziadek / 10 stycznia 2019 o 00:33
+10
Ekolodzy stawcie się w lasach między dzikami,nadeszła dla was odpowiednia chwila.
Avatar
Prawo o zgromadzeniach ????? / 9 stycznia 2019 o 23:09
+7
Patrząc na BIP UM Lublin zgromadzenie nie zostało zgłoszone, więc odbędzie się nielegalnie. Żeby protestować trzeba choć troszeczkę się wysilić i poczytać ustawę o zgromadzeniach i wysłać proste zgłoszenie na co najmniej 2 dni przed planowanym zgromadzeniem. Mam nadzieję, że policja odpowiednie wylegitymuje i ukarze uczestników. Pozdrawiam.
Avatar
HI / 10 stycznia 2019 o 07:38
+6
Bardzo dobrze. Wkońcu. Populacja dzików w Polsce jest zdecydowanie za duża. Ciekawe co powie taki ekolog jak trafi dzika na drodze...
Ekolog zapewne zacytuje Jana Brzechwę: "- Kto spotyka w lesie dzika ten na drzewo szybko zmyka". Jeśli zdąży - chciałoby się dodać . . . :)
Avatar
Gość / 10 stycznia 2019 o 07:18
+5
wszystko to jakieś dziwne ASF jest tylko od Wisły na wschód a np w Niemczech Francji itd NIE MA , CUDDDDDDDDDDDDDDD????????
Avatar
ja / 9 stycznia 2019 o 22:25
+5
Chińczycy wystrzelali wróble? Rzeczywiście zlikwidowali wróble bez strzelania ale niestety zdecydowanie mniej humanitarnie. 
Avatar
kol90 / 10 stycznia 2019 o 18:25
0
Podawać przykłady z innych państw ile tam wybito dzików. Nasz kraj przecież nie jest wyjątkiem gdzie się tak robi. Dzików jest po prostu za dużo. A polujących na nie drapieżników za mało. Tak że to człowiek musi redukować za dużą populację. Przy okazji powinni również odstrzelić trochę łosi.
Avatar
Amon / 10 stycznia 2019 o 17:53
+1
Logiczne, trzeba wybić dziki, później sarny, jelenie itd. Skoro wycinaja lasy na potęgę to gdzie ta zwierzyna ma się podziać, chwalą się ile to było nowych nasadzeń lasu, niech się pochwalą ile drzwostanu wycieli. Przykład- lasy gołębskie, płuca Puław, takiej rzezi lasu jak żyje ponad 50 lat nie widziałem. Chyba nie musze tłumaczyć jaka fabryka się tam znajduje.
Avatar
rolnik / 10 stycznia 2019 o 17:04
+1
ponoć w prywatny biznes poszedł i zapewne się sprawdzi ?
Avatar
Stacho / 10 stycznia 2019 o 16:08
+4
Uwaga ekologusy przebierają się za dziki chrum chrum kwik. 
Avatar
tomek / 10 stycznia 2019 o 15:26
+3
Dla mnie bieganie po lesie i strzelanie do zwierząt jest swego rodzaju ułomnością jeśli nie zboczeniem. Tłumaczenie zaś tego walką z ASF , nadużyciem i absolutną nieprawdą !!! Choroba ta przenosi się wyłącznie przez brak higieny i olewanie zaleceń służb sanitarnych przez pracowników zatrudnionych w gospodarstwach hodowlanych. Niestety nader często przez lekarzy weterynarii !.....Czytając głupie komentarze optujące za eksterminacją dzików , np.....Niemcy mogli wystrzelać to i my możemy.!.....zapytam. Czy jeśli gdzieś zdarzy się idiotyczna , barbarzyńska decyzja , to możemy ją bezkrytycznie powielać. Nie wyciaganie wniosków z głupich zdarzeń sprawia , że stajemy się głupkami jeszcze większymi !  Strzelanie do bezbronnej zwierzyny jest oznaką upodlenia ludzkiego , a już strzelanie do mam z potomstwem jest zwyczajnym barbarzyństwem !!!!!!!!
Dla mnie bieganie po lesie i strzelanie do zwierząt jest swego rodzaju ułomnością jeśli nie zboczeniem. Tłumaczenie zaś tego walką z ASF , nadużyciem i absolutną nieprawdą !!! Choroba ta przenosi się wyłącznie przez brak higieny i olewanie zaleceń służb sanitarnych przez pracowników zatrudnionych w gospodarstwach hodowlanych. Niestety nader często przez lekarzy weterynarii !.....Czytając głupie komentarze optujące za eksterminacją dzików , np.....Niemcy mogli wystrzelać to i my możemy.!.....zapytam. Czy jeśli gdzieś zdarzy się idiotyczna , b... rozwiń
Avatar
vet / 10 stycznia 2019 o 15:07
+1
proszę głąbów o niepisanie komentarzy
Avatar
myśliwy / 10 stycznia 2019 o 14:31
+1
Elegancko! Popieramy! Wreszcznie myśliwi zrobią porządek w lasach
 Jedni popierają drudzy nie.Co robić?.Jedno jest pewne,żaden myśliwy nie strzeli do ciężarnej lochy,ani matki z małymi.Nigdy nie strzelał i nie będzie,choćby ministry waliły łbami o dęby.Żadnych rzezi nie będzie.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2019 o 13:59
+3
Elegancko! Popieramy! Wreszcznie myśliwi zrobią porządek w lasach
Avatar
lokay tuSSk / 10 stycznia 2019 o 12:44
+25
-->> Myśliwi ze szkoplandii w sezonie łowieckim 2017/2018 zabili 836 865 dzików. Rząd w Polsce nie może, bo przecież to zagłada dzików... Szk0py wycięli lasy z powodu kornika drukarza. Rząd PiS nie mógł, przecież to zagłada lasów... ...Qrewska obłuda lewackich elit IIIRP
Avatar
gość / 10 stycznia 2019 o 11:58
+4
"Chodzi o to, aby zminimalizować kontakt jednego zwierzęcia z drugim, zdrowego z chorym i nie przenieść wirusa do gospodarstw, w których go jeszcze nie ma – zaznacza lubelski wojewódzki lekarz weterynarii." Ktoś upadł ma głowę wygłaszając takie tezy. A od kiedy to dzik wchodzi do chlewu i zaraża świnię? Niech hodowcy świń zachowują czystość i reżimy sanitarne to nie będą mieć ASF w chlewach.
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.09.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.09.2019 0 0

Był stalowy szkielet na Czubach, będą stalowe żurawie. Jest wniosek o pozwolenie na budowę

Był stalowy szkielet na Czubach, będą stalowe żurawie. Jest wniosek o pozwolenie na budowę 13 17

Trzy budynki mieszkalne mają powstać na terenie, na którym przez 30 lat stał szkielet niedoszłej hali sportowej rozebrany wiosną tego roku. Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę bloków

Pociągi Lublin-Warszawa wrócą z objazdu przez Łuków za trzy miesiące

Pociągi Lublin-Warszawa wrócą z objazdu przez Łuków za trzy miesiące 49 12

Za trzy miesiące dalekobieżne pociągi z Lublina do Warszawy mają wrócić z objazdu przez Łuków na trasę przez Puławy i Dęblin – zapowiada PKP Intercity. Wcześniej, ale nie tak prędko jak planowano, ma być wznowiony ruch pociągów regionalnych do Dęblina, które mają stawać na nowym przystanku Lublin Zachód

Sukces lubelskich speed-ballistów na Mistrzostwach Polski w Chełmie

Sukces lubelskich speed-ballistów na Mistrzostwach Polski w Chełmie 0 1

Lubelscy zawodnicy wrócili z trzema medalami z czwartych Mistrzostw Polski w speed-ballu, które w weekend gościły w Chełmie. Co więcej, jeden ze speed-ballistów wywalczył sobie również kwalifikację na październikowe Mistrzostwa Świata we Francji

Rekonstrukcja bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Tłumy chciały zobaczyć historię sprzed 80 lat [zdjęcia]
galeria
film

Rekonstrukcja bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Tłumy chciały zobaczyć historię sprzed 80 lat [zdjęcia] 14 8

W niedzielę rekonstruktorzy przypomnieli zdarzenia, które rozegrały się 18 września 1939 w okolicach Szarowoli i w czasie zdobywania wzgórza 318.

Lubelski wieniec na podium na dożynkach prezydenckich w Spale
galeria

Lubelski wieniec na podium na dożynkach prezydenckich w Spale 0 0

Wieniec dożynkowy przygotowany przez Stowarzyszenie Zagrody Razem z gminy Żyrzyn jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Gospodynie z miejscowości Zagrody z dożynek prezydenckich w Spale wróciły do domu z drugą nagrodą.

"Bombardowanie włóczką". Trolejbus miękki jak sweterek [zdjęcia]
galeria

"Bombardowanie włóczką". Trolejbus miękki jak sweterek [zdjęcia] 1 8

To one robią setki mikołajowych czapeczek, ubrały dłoń koło Centrum Kultury, robią dzianinowe prezenty dla najmłodszych pacjentów. Teraz panie z „Bombardowania włóczką” dziergały na rzecz Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Worki na zwłoki przed Ratuszem w Lublinie. Aktywiści chcą zwężenia pasów jezdni
galeria
film

Worki na zwłoki przed Ratuszem w Lublinie. Aktywiści chcą zwężenia pasów jezdni 71 99

Czarne worki na zwłoki zaległy w poniedziałek przed schodami Ratusza. Worków było 13, czyli tyle, ile śmiertelnych ofiar zeszłorocznych wypadków drogowych na ulicach Lublina. O zapobieżenie kolejnym tragediom apelowali w ten sposób aktywiści Porozumienia Rowerowego

Mistrzowie w ratownictwie medycznym są z Chełma

Mistrzowie w ratownictwie medycznym są z Chełma 2 3

38 zespołów z kraju i zagranicy wzięło udział w zorganizowanych w Legnicy XVIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. Bezkonkurencyjni okazali się ratownicy ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie i to właśnie oni – Kamil Kociubiński, Daniel Kania i Andrzej Kawka – odebrali puchar mistrzów z rąk marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Powstał film o unitach. Sfinansował go senator Grzegorz Bierecki

Powstał film o unitach. Sfinansował go senator Grzegorz Bierecki 4 10

Gotowy jest już film "Modlitwa o Polskę – z ziemi podlaskiej" o błogosławionych męczennikach z Pratulina. Premiera w weekend. Film sfinansowała m.in. fundacja Kocham Podlasie senatora Grzegorza Biereckiego (PiS).

Padwa Zamość wygrywa ostatni sparing przed ligą

Padwa Zamość wygrywa ostatni sparing przed ligą 0 0

MKS Padwa Zamość pokonała na wyjeździe Wisłę Sandomierz 40:29

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Interweniował śmigłowiec LPR

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Interweniował śmigłowiec LPR 6 2

Samochód osobowy i ciężarówka zderzyły się na obwodnicy Lubartowa.

Ksiądz Walerian S. z Lublina pozbawiony orderu. "Bardzo się cieszę"
aktualizacja

Ksiądz Walerian S. z Lublina pozbawiony orderu. "Bardzo się cieszę" 26 13

Ks. prof. Walerian S. z Lublina, były wykładowca KUL, stracił Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Informacja pojawiła się na stronie prezydent.pl

 Efektowna wygrana Ruchu nad Orłem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Efektowna wygrana Ruchu nad Orłem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 0 8

Podział punktów w spotkaniu w Krasnymstawie. Ruch Izbica rozbił Orła Srebrzyszcze 5:0

Cztery Sokoły lecą na remont do PZL Świdnik. Podpisano kontrakt warty 99,5 mln zł [zdjęcia]
galeria

Cztery Sokoły lecą na remont do PZL Świdnik. Podpisano kontrakt warty 99,5 mln zł [zdjęcia] 117 32

99,5 miliona złotych będzie kosztować budżet państwa remont czterech wojskowych sokołów. W poniedziałek w PZL Świdnik podpisano kontrakt z Inspektoratem Uzbrojenia Wojska Polskiego na realizacje tego zlecenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.