Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 stycznia 2012 r.
9:39
Edytuj ten wpis

Trzynastki dla urzędników: Nawet po kilka tysięcy złotych

0 23 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Pracowali dwanaście miesięcy, ale dostaną trzynaście wypłat. Nawet po kilka tysięcy złotych wpadnie dodatkowo do kieszeni pracowników urzędów miast.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Lubartowie dodatkowe wynagrodzenia zostaną wypłacone jeszcze w tym miesiącu. – Zależy nam na czasie, bo od lutego wzrasta o 2 proc. składka na ubezpieczenie społeczne, więc robiąc wypłaty teraz, możemy w ten sposób trochę zaoszczędzić – mówi Lucyna Biskup, skarbnik miasta Lubartów. Ile? Trwają obliczenia, ale w ubiegłym roku 88 pracowników magistratu otrzymało w sumie 270,8 tys. zł brutto.

Jasna sytuacja jest w Łęcznej. – W sumie wydaliśmy na to 198,7 tys. zł netto. W tej kwocie mieszczą się trzynastki dla 85 osób, w tym burmistrza, który dostał na rękę 8, 2 tys. zł. Przepisy się zmieniły i razem z szeregowymi pracownikami trzynastkę dostaje też burmistrz bądź prezydent miasta. Nie potrzeba już na to zgody radnych wyrażonej w uchwale, jak to było w poprzednich latach – tłumaczy Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Łęcznej.

Tak samo jest w Świdniku. – Zostały doliczone do styczniowej pensji – mówi Artur Soboń, sekretarz miasta. Łącznie na 99 pracowników wydano 301 tys. zł netto. W Rykach 88 urzędników otrzymało w sumie 152,5 tys. zł netto.

Na ekstrapieniądze czekają jeszcze w urzędach miast w Puławach, Opolu Lubelskim i Kraśniku. – Otrzymają je wszyscy, którzy przepracowali w 2011 roku co najmniej pół roku – informuje Krzysztof Ryczek, inspektor ds. informacji UM w Opolu Lubelskim.

Wypłata trzynastek w Opolu planowana jest pod koniec stycznia lub na początku lutego. – Nie jesteśmy w stanie podać konkretnych kwot, ponieważ obecnie trwają wyliczenia wysokości wypłaty dla każdego pracownika z osobna – tłumaczy Ryczek.

– Trzynastki będą wypłacone u nas prawdopodobnie pod koniec stycznia – mówi January Pawlos z Urzędu Miasta Kraśnik. Ile? Tego kraśniccy urzędnicy nie chcieli ujawnić. – Zdaniem naszego prawnika, wysokość trzynastek nie jest informacją publiczną – twierdzi Pawlos.

Czy dodatkowe pensje, w czasach, kiedy większość samorządów tnie wydatki z powodu kryzysu, są potrzebne? – Trudno odbierać ludziom coś, co istnieje od lat – komentuje Jerzy Gąska, burmistrz Ryk. – Lepiej szukać oszczędności gdzie indziej, na przykład tnąc zatrudnienie i stawiać na efektywność, ale nie obniżać pensji, bo człowiek słabo wynagradzany traci motywację do pracy.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
vlad / 31 stycznia 2012 o 23:02
0
[quote name='gość' timestamp='1327748622' post='589408']
Tak.. Te wszystkie negatywne komentarze są zapewne od bezrobotnych, albo wiecznie niezadowolonych ze swojej pracy. Tak się składa, że niedawno zacząłem pracę w UM, bardzo musiałem się naprodukować, żeby te pracę dostać! 5 lat studiów mgr, studia podyplomowe, ciągłe kursy i szkolenia, w między czasie praktyki i staże za naprawdę marne pieniądze. To jednak przyniosło w końcu efekt! Ludzie weźcie się do roboty, bo same studia w dzisiejszych czsach nie wystarczają! Tak ciężko to zrozumieć? Najlepiej siedzieć w domu i płakać nad swoją tragiczną sytuacją - bo przecież pracy nie ma! A wszystkiemu winni są urzędnicy, bo mają stałą pracę? Oni wam posadę zabrali? Wiem,, że są w urzędach osoby, które dostały pracę wyłącznie po znajomości, ale to nie oznacza, że droga jest całkowicie zamknieta dla zwykłych ludzi!
[/quote]

nie no brak slow....przepracuj w styczniu 16h dziennie to nikt Ci slowa nie powie!
Wyobraź sobie ze sa zawody bardziej wymagajace i wypłacane jest wynagrodzenie za rzeczywisty czas pracy a nie czas wyimaginowany, wiec nie p....l prosze i nie tlumacz nic bo to po prostu jest kretynski zapis.
Przez takich jak Wy pasozytow jest deficyt.
Pomijam fakt, ze nigdy nie ma lokum dla osoby cierpiacej, np.: w przypadku przemocy w rodzinie, matka z dzieckiem nie moze gdzie sie schronic, bo pieniadze na trzynastki zamrozone a w skali kraju pieniadze sa horendalne.
Wszyscy co korzystaja z tego pseudoprzywileju powinni czuc sie winni.
[quote name='gość' timestamp='1327748622' post='589408']
Tak.. Te wszystkie negatywne komentarze są zapewne od bezrobotnych, albo wiecznie niezadowolonych ze swojej pracy. Tak się składa, że niedawno zacząłem pracę w UM, bardzo musiałem się naprodukować, żeby te pracę dostać! 5 lat studiów mgr, studia podyplomowe, ciągłe kursy i szkolenia, w między czasie praktyki i staże za naprawdę marne pieniądze. To jednak przyniosło w końcu efekt! Ludzie weźcie się do roboty, bo same studia w dzisiejszych czsach nie... rozwiń
Avatar
gość / 28 stycznia 2012 o 12:03
0
Tak.. Te wszystkie negatywne komentarze są zapewne od bezrobotnych, albo wiecznie niezadowolonych ze swojej pracy. Tak się składa, że niedawno zacząłem pracę w UM, bardzo musiałem się naprodukować, żeby te pracę dostać! 5 lat studiów mgr, studia podyplomowe, ciągłe kursy i szkolenia, w między czasie praktyki i staże za naprawdę marne pieniądze. To jednak przyniosło w końcu efekt! Ludzie weźcie się do roboty, bo same studia w dzisiejszych czsach nie wystarczają! Tak ciężko to zrozumieć? Najlepiej siedzieć w domu i płakać nad swoją tragiczną sytuacją - bo przecież pracy nie ma! A wszystkiemu winni są urzędnicy, bo mają stałą pracę? Oni wam posadę zabrali? Wiem,, że są w urzędach osoby, które dostały pracę wyłącznie po znajomości, ale to nie oznacza, że droga jest całkowicie zamknieta dla zwykłych ludzi!
Tak.. Te wszystkie negatywne komentarze są zapewne od bezrobotnych, albo wiecznie niezadowolonych ze swojej pracy. Tak się składa, że niedawno zacząłem pracę w UM, bardzo musiałem się naprodukować, żeby te pracę dostać! 5 lat studiów mgr, studia podyplomowe, ciągłe kursy i szkolenia, w między czasie praktyki i staże za naprawdę marne pieniądze. To jednak przyniosło w końcu efekt! Ludzie weźcie się do roboty, bo same studia w dzisiejszych czsach nie wystarczają! Tak ciężko to zrozumieć? Najlepiej siedzieć w domu i płakać nad swoją... rozwiń
Avatar
urzędnik / 27 stycznia 2012 o 20:16
0
Słownictwo jakiego tam użyłeś pozwoliło mi na określenie posta jako chamskiego niestety.
Nie zapominaj, że my (my = urzędnicy) też mamy do czynienia z innymi urzędnikami i jeśli myślisz, że istnieją jakieś solidarności zawodowe, to się mylisz. Starzy urzędnicy różnych instytucji się znają i mają faktycznie łatwiej. Ale łatwiej nie mają przez znajomości, a przez znajomość zagmatwanych przepisów. Nieraz widziałem jak zawczasu przygotowują różne niepotrzebne niby dokumenty tylko po to, żeby nie jeździć po kilka razy.
Łatwiej jest też dlatego, ze sprawy są w zasadzie dość podobne i poprzez ciągłe ich wykonywanie zna się już te procedury na pamięć.

Wiem doskonale jak jesteśmy postrzegani przez Was i wiem również o tym, że urząd to cała załoga a nie jednostka. Wiedz też o tym, że petenci (klienci sic!) również są postrzegani jako grupa i jednostki potrafią bardzo zniechęcić do tej grupy. Co gorsza Wasz obraz psują zarówno osoby (nazwijmy to delikatnie) zbyt krzykliwe jak również osoby zbyt życzliwe. My nie możemy przyjmować żadnych prezentów, a ludziom jest baaaaardzo trudno zrozumieć, że zostawiona czekolada czy kawa i tak nie wpłynie na czas wykonania danej sprawy. Zresztą zostawienie podarunku nie ma sensu z tego powodu, że wydawanie papierów jest naszą pracą. Czy kierowcom MPK też daje się prezenty za przewiezienie z przystanku A do przystanku B? Taka robota i już.

Z jednej strony naleciałości czasów, gdy urzędnik był panem, a z drugiej te wszystkie procedury i bezmyślne przepisy.Prześledź sobie JRWA i zobacz ile tam jest bubli (zwłaszcza w sferze archiwizacji). Zarówno elektroniczne systemy EOD jak i te zwykłe, papierowe zmuszają do ścisłego trzymania się procedur, w których nie zrobisz punktu K, dopóki nie będzie skończonego punktu J. Durnie na górze nie rozumieją,że kolejność jaka jest ustalona nie ma sensu. My, zwłaszcza z EOD nie możemy żadnego kroku pominąć, bo zaraz komórka nadzorcza dostaje informację o możliwych nieprawidłowościach. Tu nie ma możliwości poprawiania, dodawania lub usuwania informacji bez pozostawienia śladów.

Przykro, że nie spotkałeś ludzkiego urzędnika, nie mówmy o kimś "jak ja", bo ja też jestem tylko człowiekiem i swoje wady mam. Na pewno ideałem nie jestem i nawet nie pretenduję do tego.
Obecnie coraz większe możliwości daje internet, próbuj go używać.

Trudno nie czuć się urażonym, gdy czyta się o "jeb... urzędnikach", "kawopijcach" i najlepsze co ostatnio słyszałem (choć doprowadziło koleżanki z pokoju obok do łez) "biurwami pospolitymi". Mimo wszystko jestem w środowisku urzędniczym i co uderza w środowisko uderza też we mnie osobiście.
Ufam jednak, że tak jak napisałeś, poprzedni post to nie było chamstwo, a tylko ekspresja podkreślająca tezy

Myślę, że urzędy się zmienią. Czy to będzie za mojego pokolenia nie wiem. Być może przesiąknę "starym" i nie dam Ci długopisu do napisania podania, a być może załatwisz wszystko, czego potrzebujesz.

Za piwko dziękuję, ale niestety aktualnie pracuję w domu nad sprawozdaniem z wykonania projektu :/
No dobra, przerwę sobie zrobiłem na napisanie tego posta, ale jeszcze trochę mi zostało roboty i nie mogę się rozleniwiać browarkiem.

Ale się rozpisałem ... ehhhh.


A i przepraszam, paluch się omsknął. Brutto mam 1490zł.
Niezaprzeczalnym plusem jest jeszcze to, że formalnie musi być przestrzegany kodeks pracy. Wiesz... urlopy, czas pracy itp. Inna rzecz, że nie mogę sobie policzyć za dużo nadgodzin w urzędzie, a skoro nie mogę w urzędzie, to po co tam siedzieć? I pracuje się w domu po godzinach :/
Słownictwo jakiego tam użyłeś pozwoliło mi na określenie posta jako chamskiego niestety.
Nie zapominaj, że my (my = urzędnicy) też mamy do czynienia z innymi urzędnikami i jeśli myślisz, że istnieją jakieś solidarności zawodowe, to się mylisz. Starzy urzędnicy różnych instytucji się znają i mają faktycznie łatwiej. Ale łatwiej nie mają przez znajomości, a przez znajomość zagmatwanych przepisów. Nieraz widziałem jak zawczasu przygotowują różne niepotrzebne niby dokumenty tylko po to, żeby nie jeździć po kilka razy.
Łatwiej jest te... rozwiń
Avatar
Pedroo / 27 stycznia 2012 o 19:17
0
Po pierwsze post nie był chamski,był prawdziwy,a to napisałem na podstawie tego co doświadczyłem sam po "przebojach" z UM czy starostwem.Nie są to sytuacje zasłyszane od taksówkarza brata kolegi znajomego sąsiada.Muszę ci wyjaśnić,że niestety jak do tej pory nie spotkałem się z takim typem urzędnika/człowieka jaki Ty nakreśliłeś.Czy są tacy ludzie?Na pewno gdzieś są.

Mój post nie miał za zadanie jak to nazwałeś "wsadzać wszystkich do jednego wora",a tylko nakreślić sytuację jaka obecnie panuje w urzędach.Zgodzę się z tym,że nie należy generalizować,dlatego że w każdej grupie społecznej czy zawodowej znajdzie się "czarna owca" czy w przypadkach w/w urzędów całe stada.

Musisz tylko mieć świadomość jak jesteście (urzędnicy) postrzegani przez interesantów w przypadkach opisanych w moim wcześniejszym poście.Niestety w każdej formacji jednostki pracują na wizerunek całości.

Na koniec dodaję,że absolutnie "nic nie mam" do tej garstki normalnych urzędników.

Także kolego nie musisz czuć się urażony i śmiało strzel sobie browarka na weekend.
Po pierwsze post nie był chamski,był prawdziwy,a to napisałem na podstawie tego co doświadczyłem sam po "przebojach" z UM czy starostwem.Nie są to sytuacje zasłyszane od taksówkarza brata kolegi znajomego sąsiada.Muszę ci wyjaśnić,że niestety jak do tej pory nie spotkałem się z takim typem urzędnika/człowieka jaki Ty nakreśliłeś.Czy są tacy ludzie?Na pewno gdzieś są.

Mój post nie miał za zadanie jak to nazwałeś "wsadzać wszystkich do jednego wora",a tylko nakreślić sytuację jaka obecnie panuje w urzędach.Zgod... rozwiń
Avatar
max / 27 stycznia 2012 o 18:46
0
Tak ryża @ dba o swój elektorat.
Avatar
urzędnik / 27 stycznia 2012 o 17:57
0
Pedroo zastanowiłbyś się trochę przed takim chamskim pisaniem.
Nie wkładaj wszystkich urzędników do jednego wora. Nawet nie wiesz ile pracy jest nałożone na nas i ile ciągle dokładają.
Pensje jak pensje, są bo są. Ja po 5 latach zarabiam całe 1390zł brutto. Czy to dużo? Pewnie - cała płaca minimalna Ostatnia podwyżka była ..... hmmm ....... 2 lata temu

Dopóki nie zacząłem pracy w urzędzie uważałem podobnie jak Ty - Ot darmozjady na państwowym - ale cóż. Darmozjadowanie się skończyło po 2 miesiącach pracy.

Obecnie bardzo poważnie zastanawiam się nad zmianą pracy. Z każdej strony, z dołu, z góry obrywa się nam urzędnikom.
Rząd pieprzy o ograniczaniu wydatków na administrację, a tworzy coraz więcej bubli prawnych, według których my MUSIMY pracować. Nawet jeśli ktoś chciałby Tobie Pedroo iść na rękę i załatwić cokolwiek szybciej, to po prostu nie może.
niektóre procedury są tak beznadziejnie głupie, że nawet nie wspomina się o nich ludziom, bo by nie uwierzyli.
Prawo tworzone za czasów komuny było lepiej zorganizowane i przemyślane niż to co wprowadzili deb***e po 89, nie wspominając już o przepisach dostosowawczych do unii.

Czy są jednak urzędnicy, których opisujesz? SĄ!!! Są też w moim urzędzie.
Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak to jest 8 godzin pracować z ludźmi, którzy nie potrafią zrozumieć, że ktoś chce coś naprawić w urzędzie, pomóc w czymś innym lub po prostu pracować. Kruszenie tego betonu jest baaardzo męczące.

Proszę Cię tylko o to, żebyś nie mieszał wszystkich z błotem. Nie życzę sobie tego.
Pedroo zastanowiłbyś się trochę przed takim chamskim pisaniem.
Nie wkładaj wszystkich urzędników do jednego wora. Nawet nie wiesz ile pracy jest nałożone na nas i ile ciągle dokładają.
Pensje jak pensje, są bo są. Ja po 5 latach zarabiam całe 1390zł brutto. Czy to dużo? Pewnie - cała płaca minimalna Ostatnia podwyżka była ..... hmmm ....... 2 lata temu

Dopóki nie zacząłem pracy w urzędzie uważałem podobnie jak Ty - Ot darmozjady na państwowym - ale cóż. Darmozjadowanie się skończyło po 2 miesiącach pracy.
<... rozwiń
Avatar
gelu / 27 stycznia 2012 o 17:47
0
[quote name='gryzipiórek' timestamp='1327678784' post='589111']
Jak jest konkurs na stanowisko urzędnicze to czasem trudno wybrać z 20-tu osób jedną.Niestety urzędnik jest od tego aby wybrnąć przy stosowaniu niekiedy głupawego prawa i aby dopasować tak,żeby interesant był w miarę zadowolony.Te marne 13-tki to dodatek trudnościowy za załatwianie bardzo zawiłych spraw.Trzeba wiedzieć o tym ,że pracownik administracji odpowiada od 3-12 pensji miesięcznych brutto,za nietrafne decyzje.Te decyzje podejmuje w obliczu kilku interpretacji na jedno zagadnienie,obecnie psy i koty mają więcej praw jak szary urzędniczyna.
[/quote]
No tak nie ma z kogo wybierać.... kolego gryzipiurek kogo ty chcesz czarować... kazdy wie że urzedy to siedlisko nepotyzmu na ogromna skalę, i czesto zanim ogłoszony zostaje konkurs na dane stanowisko to juz wiadomo kto go wygra .... oczywiście jakis pociotek pracujacego juz tam darmozjada:))) spotkałem ostatnio kolege z roku który dostał jakims cudem robote w u m Lublin kazdy sie go w robocie pytal kogo zna ??? czyim jest protegowanym??? że dostal robote:)) Oczywiscie że są pewnie i mnormalni szarzy urzednicy , pewnie sa i jacys kompetetni a zdarzaja sie do tego i mili i uprzejmi ale jest caaaała masa pociotków urzedasów na wyzszych stołkach, tempaków , którym sie wydaje że wszyskie rozumy pozjadali , kórzy sa nie do ruszenia bo tatus ciocia albo tatusia znajomy załatwił im robote.
Ciekaw jestem jaki procent urzedników na wyzszych stanowiskach ....ma bezrobotne dzieci???
[quote name='gryzipiórek' timestamp='1327678784' post='589111']
Jak jest konkurs na stanowisko urzędnicze to czasem trudno wybrać z 20-tu osób jedną.Niestety urzędnik jest od tego aby wybrnąć przy stosowaniu niekiedy głupawego prawa i aby dopasować tak,żeby interesant był w miarę zadowolony.Te marne 13-tki to dodatek trudnościowy za załatwianie bardzo zawiłych spraw.Trzeba wiedzieć o tym ,że pracownik administracji odpowiada od 3-12 pensji miesięcznych brutto,za nietrafne decyzje.Te decyzje podejmuje w obliczu k... rozwiń
Avatar
Pedroo / 27 stycznia 2012 o 17:18
0
1600zł na rękę tylko za siedzenie na d*pie to źle? Kiedy idziesz do urzędu czynnego od 8.00 to zawsze przyjmują interesantów z 10-15 min później,bo się darmozjady kawy nie nachlali jeszcze z rana ! Zaraz po otwarciu drzwi wejściowych fetor kawy jest tak mocny,że po 2 wdechach się spać odechciewa !Do któregokolwiek z pokoi nie wejdziesz to tylko śmichy-chichy i proszę poczekać kilka minut ! To jest skandal co się w tych urzędach dzieje! Jeszcze 13tek wam się zachciało kawochlaje jedne! Źle ci siedzieć na tyłku za cieplutkim biurkiem z dostępem do internetu ? To idź siądź 12h na kasę do supermarketu za najniższą krajową,albo pojeździj za kółkiem zawodowo od rana do nocy.Bez 13tek,bez dodatków,bez przywilejów za to z pytaniem czy cię nie wywalą,bo firma splajtuje!Ludzie też mają rodziny,też mają kredyty,też muszą jakoś związać koniec z końcem zachrzaniając po 12-14h dziennie nie mając czasu dla rodziny !A wy po 8 godzinach światełko "pstryk" i do domciu znowu d*pę grzać!Jeszcze raz mówię źle wam ?!To zamieńcie swoje cięcie w ch*** na koszt podatnika na konkretną robotę!Wtedy będziecie wracać na kolanach do tego waszego kawą i mlekiem płynącego urzędu i może w końcu przestaniecie narzekać!
1600zł na rękę tylko za siedzenie na d*pie to źle? Kiedy idziesz do urzędu czynnego od 8.00 to zawsze przyjmują interesantów z 10-15 min później,bo się darmozjady kawy nie nachlali jeszcze z rana ! Zaraz po otwarciu drzwi wejściowych fetor kawy jest tak mocny,że po 2 wdechach się spać odechciewa !Do któregokolwiek z pokoi nie wejdziesz to tylko śmichy-chichy i proszę poczekać kilka minut ! To jest skandal co się w tych urzędach dzieje! Jeszcze 13tek wam się zachciało kawochlaje jedne! Źle ci siedzieć na tyłku za cieplutki... rozwiń
Avatar
gryzipiórek / 27 stycznia 2012 o 16:39
0
Jak jest konkurs na stanowisko urzędnicze to czasem trudno wybrać z 20-tu osób jedną.Niestety urzędnik jest od tego aby wybrnąć przy stosowaniu niekiedy głupawego prawa i aby dopasować tak,żeby interesant był w miarę zadowolony.Te marne 13-tki to dodatek trudnościowy za załatwianie bardzo zawiłych spraw.Trzeba wiedzieć o tym ,że pracownik administracji odpowiada od 3-12 pensji miesięcznych brutto,za nietrafne decyzje.Te decyzje podejmuje w obliczu kilku interpretacji na jedno zagadnienie,obecnie psy i koty mają więcej praw jak szary urzędniczyna.
Avatar
gelu / 27 stycznia 2012 o 14:44
0
jest gruuubo przed 15 a tu widzę wielu urzedasów sie wypowieda ....zapier..dl widze że nie ma czasu na nic ledwo starcza czasu na siedzenie na necie i uzlanie sie nad sobą.....hahaha za marne 1600zł.....
Avatar
vlad / 31 stycznia 2012 o 23:02
0
[quote name='gość' timestamp='1327748622' post='589408']
Tak.. Te wszystkie negatywne komentarze są zapewne od bezrobotnych, albo wiecznie niezadowolonych ze swojej pracy. Tak się składa, że niedawno zacząłem pracę w UM, bardzo musiałem się naprodukować, żeby te pracę dostać! 5 lat studiów mgr, studia podyplomowe, ciągłe kursy i szkolenia, w między czasie praktyki i staże za naprawdę marne pieniądze. To jednak przyniosło w końcu efekt! Ludzie weźcie się do roboty, bo same studia w dzisiejszych czsach nie wystarczają! Tak ciężko to zrozumieć? Najlepiej siedzieć w domu i płakać nad swoją tragiczną sytuacją - bo przecież pracy nie ma! A wszystkiemu winni są urzędnicy, bo mają stałą pracę? Oni wam posadę zabrali? Wiem,, że są w urzędach osoby, które dostały pracę wyłącznie po znajomości, ale to nie oznacza, że droga jest całkowicie zamknieta dla zwykłych ludzi!
[/quote]

nie no brak slow....przepracuj w styczniu 16h dziennie to nikt Ci slowa nie powie!
Wyobraź sobie ze sa zawody bardziej wymagajace i wypłacane jest wynagrodzenie za rzeczywisty czas pracy a nie czas wyimaginowany, wiec nie p....l prosze i nie tlumacz nic bo to po prostu jest kretynski zapis.
Przez takich jak Wy pasozytow jest deficyt.
Pomijam fakt, ze nigdy nie ma lokum dla osoby cierpiacej, np.: w przypadku przemocy w rodzinie, matka z dzieckiem nie moze gdzie sie schronic, bo pieniadze na trzynastki zamrozone a w skali kraju pieniadze sa horendalne.
Wszyscy co korzystaja z tego pseudoprzywileju powinni czuc sie winni.
[quote name='gość' timestamp='1327748622' post='589408']
Tak.. Te wszystkie negatywne komentarze są zapewne od bezrobotnych, albo wiecznie niezadowolonych ze swojej pracy. Tak się składa, że niedawno zacząłem pracę w UM, bardzo musiałem się naprodukować, żeby te pracę dostać! 5 lat studiów mgr, studia podyplomowe, ciągłe kursy i szkolenia, w między czasie praktyki i staże za naprawdę marne pieniądze. To jednak przyniosło w końcu efekt! Ludzie weźcie się do roboty, bo same studia w dzisiejszych czsach nie... rozwiń
Avatar
gość / 28 stycznia 2012 o 12:03
0
Tak.. Te wszystkie negatywne komentarze są zapewne od bezrobotnych, albo wiecznie niezadowolonych ze swojej pracy. Tak się składa, że niedawno zacząłem pracę w UM, bardzo musiałem się naprodukować, żeby te pracę dostać! 5 lat studiów mgr, studia podyplomowe, ciągłe kursy i szkolenia, w między czasie praktyki i staże za naprawdę marne pieniądze. To jednak przyniosło w końcu efekt! Ludzie weźcie się do roboty, bo same studia w dzisiejszych czsach nie wystarczają! Tak ciężko to zrozumieć? Najlepiej siedzieć w domu i płakać nad swoją tragiczną sytuacją - bo przecież pracy nie ma! A wszystkiemu winni są urzędnicy, bo mają stałą pracę? Oni wam posadę zabrali? Wiem,, że są w urzędach osoby, które dostały pracę wyłącznie po znajomości, ale to nie oznacza, że droga jest całkowicie zamknieta dla zwykłych ludzi!
Tak.. Te wszystkie negatywne komentarze są zapewne od bezrobotnych, albo wiecznie niezadowolonych ze swojej pracy. Tak się składa, że niedawno zacząłem pracę w UM, bardzo musiałem się naprodukować, żeby te pracę dostać! 5 lat studiów mgr, studia podyplomowe, ciągłe kursy i szkolenia, w między czasie praktyki i staże za naprawdę marne pieniądze. To jednak przyniosło w końcu efekt! Ludzie weźcie się do roboty, bo same studia w dzisiejszych czsach nie wystarczają! Tak ciężko to zrozumieć? Najlepiej siedzieć w domu i płakać nad swoją... rozwiń
Avatar
urzędnik / 27 stycznia 2012 o 20:16
0
Słownictwo jakiego tam użyłeś pozwoliło mi na określenie posta jako chamskiego niestety.
Nie zapominaj, że my (my = urzędnicy) też mamy do czynienia z innymi urzędnikami i jeśli myślisz, że istnieją jakieś solidarności zawodowe, to się mylisz. Starzy urzędnicy różnych instytucji się znają i mają faktycznie łatwiej. Ale łatwiej nie mają przez znajomości, a przez znajomość zagmatwanych przepisów. Nieraz widziałem jak zawczasu przygotowują różne niepotrzebne niby dokumenty tylko po to, żeby nie jeździć po kilka razy.
Łatwiej jest też dlatego, ze sprawy są w zasadzie dość podobne i poprzez ciągłe ich wykonywanie zna się już te procedury na pamięć.

Wiem doskonale jak jesteśmy postrzegani przez Was i wiem również o tym, że urząd to cała załoga a nie jednostka. Wiedz też o tym, że petenci (klienci sic!) również są postrzegani jako grupa i jednostki potrafią bardzo zniechęcić do tej grupy. Co gorsza Wasz obraz psują zarówno osoby (nazwijmy to delikatnie) zbyt krzykliwe jak również osoby zbyt życzliwe. My nie możemy przyjmować żadnych prezentów, a ludziom jest baaaaardzo trudno zrozumieć, że zostawiona czekolada czy kawa i tak nie wpłynie na czas wykonania danej sprawy. Zresztą zostawienie podarunku nie ma sensu z tego powodu, że wydawanie papierów jest naszą pracą. Czy kierowcom MPK też daje się prezenty za przewiezienie z przystanku A do przystanku B? Taka robota i już.

Z jednej strony naleciałości czasów, gdy urzędnik był panem, a z drugiej te wszystkie procedury i bezmyślne przepisy.Prześledź sobie JRWA i zobacz ile tam jest bubli (zwłaszcza w sferze archiwizacji). Zarówno elektroniczne systemy EOD jak i te zwykłe, papierowe zmuszają do ścisłego trzymania się procedur, w których nie zrobisz punktu K, dopóki nie będzie skończonego punktu J. Durnie na górze nie rozumieją,że kolejność jaka jest ustalona nie ma sensu. My, zwłaszcza z EOD nie możemy żadnego kroku pominąć, bo zaraz komórka nadzorcza dostaje informację o możliwych nieprawidłowościach. Tu nie ma możliwości poprawiania, dodawania lub usuwania informacji bez pozostawienia śladów.

Przykro, że nie spotkałeś ludzkiego urzędnika, nie mówmy o kimś "jak ja", bo ja też jestem tylko człowiekiem i swoje wady mam. Na pewno ideałem nie jestem i nawet nie pretenduję do tego.
Obecnie coraz większe możliwości daje internet, próbuj go używać.

Trudno nie czuć się urażonym, gdy czyta się o "jeb... urzędnikach", "kawopijcach" i najlepsze co ostatnio słyszałem (choć doprowadziło koleżanki z pokoju obok do łez) "biurwami pospolitymi". Mimo wszystko jestem w środowisku urzędniczym i co uderza w środowisko uderza też we mnie osobiście.
Ufam jednak, że tak jak napisałeś, poprzedni post to nie było chamstwo, a tylko ekspresja podkreślająca tezy

Myślę, że urzędy się zmienią. Czy to będzie za mojego pokolenia nie wiem. Być może przesiąknę "starym" i nie dam Ci długopisu do napisania podania, a być może załatwisz wszystko, czego potrzebujesz.

Za piwko dziękuję, ale niestety aktualnie pracuję w domu nad sprawozdaniem z wykonania projektu :/
No dobra, przerwę sobie zrobiłem na napisanie tego posta, ale jeszcze trochę mi zostało roboty i nie mogę się rozleniwiać browarkiem.

Ale się rozpisałem ... ehhhh.


A i przepraszam, paluch się omsknął. Brutto mam 1490zł.
Niezaprzeczalnym plusem jest jeszcze to, że formalnie musi być przestrzegany kodeks pracy. Wiesz... urlopy, czas pracy itp. Inna rzecz, że nie mogę sobie policzyć za dużo nadgodzin w urzędzie, a skoro nie mogę w urzędzie, to po co tam siedzieć? I pracuje się w domu po godzinach :/
Słownictwo jakiego tam użyłeś pozwoliło mi na określenie posta jako chamskiego niestety.
Nie zapominaj, że my (my = urzędnicy) też mamy do czynienia z innymi urzędnikami i jeśli myślisz, że istnieją jakieś solidarności zawodowe, to się mylisz. Starzy urzędnicy różnych instytucji się znają i mają faktycznie łatwiej. Ale łatwiej nie mają przez znajomości, a przez znajomość zagmatwanych przepisów. Nieraz widziałem jak zawczasu przygotowują różne niepotrzebne niby dokumenty tylko po to, żeby nie jeździć po kilka razy.
Łatwiej jest te... rozwiń
Avatar
Pedroo / 27 stycznia 2012 o 19:17
0
Po pierwsze post nie był chamski,był prawdziwy,a to napisałem na podstawie tego co doświadczyłem sam po "przebojach" z UM czy starostwem.Nie są to sytuacje zasłyszane od taksówkarza brata kolegi znajomego sąsiada.Muszę ci wyjaśnić,że niestety jak do tej pory nie spotkałem się z takim typem urzędnika/człowieka jaki Ty nakreśliłeś.Czy są tacy ludzie?Na pewno gdzieś są.

Mój post nie miał za zadanie jak to nazwałeś "wsadzać wszystkich do jednego wora",a tylko nakreślić sytuację jaka obecnie panuje w urzędach.Zgodzę się z tym,że nie należy generalizować,dlatego że w każdej grupie społecznej czy zawodowej znajdzie się "czarna owca" czy w przypadkach w/w urzędów całe stada.

Musisz tylko mieć świadomość jak jesteście (urzędnicy) postrzegani przez interesantów w przypadkach opisanych w moim wcześniejszym poście.Niestety w każdej formacji jednostki pracują na wizerunek całości.

Na koniec dodaję,że absolutnie "nic nie mam" do tej garstki normalnych urzędników.

Także kolego nie musisz czuć się urażony i śmiało strzel sobie browarka na weekend.
Po pierwsze post nie był chamski,był prawdziwy,a to napisałem na podstawie tego co doświadczyłem sam po "przebojach" z UM czy starostwem.Nie są to sytuacje zasłyszane od taksówkarza brata kolegi znajomego sąsiada.Muszę ci wyjaśnić,że niestety jak do tej pory nie spotkałem się z takim typem urzędnika/człowieka jaki Ty nakreśliłeś.Czy są tacy ludzie?Na pewno gdzieś są.

Mój post nie miał za zadanie jak to nazwałeś "wsadzać wszystkich do jednego wora",a tylko nakreślić sytuację jaka obecnie panuje w urzędach.Zgod... rozwiń
Avatar
max / 27 stycznia 2012 o 18:46
0
Tak ryża @ dba o swój elektorat.
Avatar
urzędnik / 27 stycznia 2012 o 17:57
0
Pedroo zastanowiłbyś się trochę przed takim chamskim pisaniem.
Nie wkładaj wszystkich urzędników do jednego wora. Nawet nie wiesz ile pracy jest nałożone na nas i ile ciągle dokładają.
Pensje jak pensje, są bo są. Ja po 5 latach zarabiam całe 1390zł brutto. Czy to dużo? Pewnie - cała płaca minimalna Ostatnia podwyżka była ..... hmmm ....... 2 lata temu

Dopóki nie zacząłem pracy w urzędzie uważałem podobnie jak Ty - Ot darmozjady na państwowym - ale cóż. Darmozjadowanie się skończyło po 2 miesiącach pracy.

Obecnie bardzo poważnie zastanawiam się nad zmianą pracy. Z każdej strony, z dołu, z góry obrywa się nam urzędnikom.
Rząd pieprzy o ograniczaniu wydatków na administrację, a tworzy coraz więcej bubli prawnych, według których my MUSIMY pracować. Nawet jeśli ktoś chciałby Tobie Pedroo iść na rękę i załatwić cokolwiek szybciej, to po prostu nie może.
niektóre procedury są tak beznadziejnie głupie, że nawet nie wspomina się o nich ludziom, bo by nie uwierzyli.
Prawo tworzone za czasów komuny było lepiej zorganizowane i przemyślane niż to co wprowadzili deb***e po 89, nie wspominając już o przepisach dostosowawczych do unii.

Czy są jednak urzędnicy, których opisujesz? SĄ!!! Są też w moim urzędzie.
Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak to jest 8 godzin pracować z ludźmi, którzy nie potrafią zrozumieć, że ktoś chce coś naprawić w urzędzie, pomóc w czymś innym lub po prostu pracować. Kruszenie tego betonu jest baaardzo męczące.

Proszę Cię tylko o to, żebyś nie mieszał wszystkich z błotem. Nie życzę sobie tego.
Pedroo zastanowiłbyś się trochę przed takim chamskim pisaniem.
Nie wkładaj wszystkich urzędników do jednego wora. Nawet nie wiesz ile pracy jest nałożone na nas i ile ciągle dokładają.
Pensje jak pensje, są bo są. Ja po 5 latach zarabiam całe 1390zł brutto. Czy to dużo? Pewnie - cała płaca minimalna Ostatnia podwyżka była ..... hmmm ....... 2 lata temu

Dopóki nie zacząłem pracy w urzędzie uważałem podobnie jak Ty - Ot darmozjady na państwowym - ale cóż. Darmozjadowanie się skończyło po 2 miesiącach pracy.
<... rozwiń
Avatar
gelu / 27 stycznia 2012 o 17:47
0
[quote name='gryzipiórek' timestamp='1327678784' post='589111']
Jak jest konkurs na stanowisko urzędnicze to czasem trudno wybrać z 20-tu osób jedną.Niestety urzędnik jest od tego aby wybrnąć przy stosowaniu niekiedy głupawego prawa i aby dopasować tak,żeby interesant był w miarę zadowolony.Te marne 13-tki to dodatek trudnościowy za załatwianie bardzo zawiłych spraw.Trzeba wiedzieć o tym ,że pracownik administracji odpowiada od 3-12 pensji miesięcznych brutto,za nietrafne decyzje.Te decyzje podejmuje w obliczu kilku interpretacji na jedno zagadnienie,obecnie psy i koty mają więcej praw jak szary urzędniczyna.
[/quote]
No tak nie ma z kogo wybierać.... kolego gryzipiurek kogo ty chcesz czarować... kazdy wie że urzedy to siedlisko nepotyzmu na ogromna skalę, i czesto zanim ogłoszony zostaje konkurs na dane stanowisko to juz wiadomo kto go wygra .... oczywiście jakis pociotek pracujacego juz tam darmozjada:))) spotkałem ostatnio kolege z roku który dostał jakims cudem robote w u m Lublin kazdy sie go w robocie pytal kogo zna ??? czyim jest protegowanym??? że dostal robote:)) Oczywiscie że są pewnie i mnormalni szarzy urzednicy , pewnie sa i jacys kompetetni a zdarzaja sie do tego i mili i uprzejmi ale jest caaaała masa pociotków urzedasów na wyzszych stołkach, tempaków , którym sie wydaje że wszyskie rozumy pozjadali , kórzy sa nie do ruszenia bo tatus ciocia albo tatusia znajomy załatwił im robote.
Ciekaw jestem jaki procent urzedników na wyzszych stanowiskach ....ma bezrobotne dzieci???
[quote name='gryzipiórek' timestamp='1327678784' post='589111']
Jak jest konkurs na stanowisko urzędnicze to czasem trudno wybrać z 20-tu osób jedną.Niestety urzędnik jest od tego aby wybrnąć przy stosowaniu niekiedy głupawego prawa i aby dopasować tak,żeby interesant był w miarę zadowolony.Te marne 13-tki to dodatek trudnościowy za załatwianie bardzo zawiłych spraw.Trzeba wiedzieć o tym ,że pracownik administracji odpowiada od 3-12 pensji miesięcznych brutto,za nietrafne decyzje.Te decyzje podejmuje w obliczu k... rozwiń
Avatar
Pedroo / 27 stycznia 2012 o 17:18
0
1600zł na rękę tylko za siedzenie na d*pie to źle? Kiedy idziesz do urzędu czynnego od 8.00 to zawsze przyjmują interesantów z 10-15 min później,bo się darmozjady kawy nie nachlali jeszcze z rana ! Zaraz po otwarciu drzwi wejściowych fetor kawy jest tak mocny,że po 2 wdechach się spać odechciewa !Do któregokolwiek z pokoi nie wejdziesz to tylko śmichy-chichy i proszę poczekać kilka minut ! To jest skandal co się w tych urzędach dzieje! Jeszcze 13tek wam się zachciało kawochlaje jedne! Źle ci siedzieć na tyłku za cieplutkim biurkiem z dostępem do internetu ? To idź siądź 12h na kasę do supermarketu za najniższą krajową,albo pojeździj za kółkiem zawodowo od rana do nocy.Bez 13tek,bez dodatków,bez przywilejów za to z pytaniem czy cię nie wywalą,bo firma splajtuje!Ludzie też mają rodziny,też mają kredyty,też muszą jakoś związać koniec z końcem zachrzaniając po 12-14h dziennie nie mając czasu dla rodziny !A wy po 8 godzinach światełko "pstryk" i do domciu znowu d*pę grzać!Jeszcze raz mówię źle wam ?!To zamieńcie swoje cięcie w ch*** na koszt podatnika na konkretną robotę!Wtedy będziecie wracać na kolanach do tego waszego kawą i mlekiem płynącego urzędu i może w końcu przestaniecie narzekać!
1600zł na rękę tylko za siedzenie na d*pie to źle? Kiedy idziesz do urzędu czynnego od 8.00 to zawsze przyjmują interesantów z 10-15 min później,bo się darmozjady kawy nie nachlali jeszcze z rana ! Zaraz po otwarciu drzwi wejściowych fetor kawy jest tak mocny,że po 2 wdechach się spać odechciewa !Do któregokolwiek z pokoi nie wejdziesz to tylko śmichy-chichy i proszę poczekać kilka minut ! To jest skandal co się w tych urzędach dzieje! Jeszcze 13tek wam się zachciało kawochlaje jedne! Źle ci siedzieć na tyłku za cieplutki... rozwiń
Avatar
gryzipiórek / 27 stycznia 2012 o 16:39
0
Jak jest konkurs na stanowisko urzędnicze to czasem trudno wybrać z 20-tu osób jedną.Niestety urzędnik jest od tego aby wybrnąć przy stosowaniu niekiedy głupawego prawa i aby dopasować tak,żeby interesant był w miarę zadowolony.Te marne 13-tki to dodatek trudnościowy za załatwianie bardzo zawiłych spraw.Trzeba wiedzieć o tym ,że pracownik administracji odpowiada od 3-12 pensji miesięcznych brutto,za nietrafne decyzje.Te decyzje podejmuje w obliczu kilku interpretacji na jedno zagadnienie,obecnie psy i koty mają więcej praw jak szary urzędniczyna.
Avatar
gelu / 27 stycznia 2012 o 14:44
0
jest gruuubo przed 15 a tu widzę wielu urzedasów sie wypowieda ....zapier..dl widze że nie ma czasu na nic ledwo starcza czasu na siedzenie na necie i uzlanie sie nad sobą.....hahaha za marne 1600zł.....
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 0 0

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 13 1

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 5 2

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 77 19

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 10 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie