Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 grudnia 2019 r.
8:57

Samorządowcy stracą dotacje unijne przez przyjęcie stanowiska przeciw "ideologii LGBT"?

315 63 A A
(fot. Archiwum)

Parlament Europejski przyjął rezolucję potępiającą dyskryminację wobec mniejszości seksualnych. Może ona skutkować nawet utratą unijnych dotacji przez samorządy, które przyjęły stanowiska przeciw „ideologii LGBT”. – Nie ma takiego zagrożenia – twierdzą samorządowcy z województwa lubelskiego, w którym przyjęto ponad 20 takich uchwał

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rezolucja została przyjęta w środę 463 głosami „za”, przy 107 przeciw i 105 wstrzymujących. Europosłowie przypominają w niej, że prawa osób LGBTI (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transseksualnych i interseksualnych) są prawami podstawowymi i że w związku z tym unijne instytucje i państwa członkowskie mają obowiązek stać na ich straży.

Wyrażają też głębokie zaniepokojenie rosnącą liczbą ataków na przedstawicieli mniejszości seksualnych „ze strony państwa, urzędników państwowych, organów rządowych na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym oraz polityków”.

W tytule rezolucji nie ma bezpośredniego wskazania na Polskę. Ale już w jej treści jest mowa m.in. o tym, że ponad 80 samorządów w naszym kraju przyjęło uchwały, w których oświadczają, że są wolne od „ideologii” LGBT.

Europosłowie nawołują władze państwowe do potępienia takich aktów i odwołania wszystkich rezolucji atakujących prawa osób LGBTI.

– Cieszę się, że zostały podjęte ruchy w kwestiach, które nas dotyczą, bo my mamy już niewielkie pole do działania, aby wymusić na samorządowcach podjęcie działań edukacyjnych w zakresie dyskryminacji. A przecież to leży w kompetencjach samorządów, na ten cel są też przeznaczane środki unijne. Być może ta rezolucja przyniesie refleksję, że może warto coś w tym zakresie robić – komentuje Bartosz Staszewski, aktywista LGBT i współorganizator Marszu Równości w Lublinie.

Ale przyjęty w środę dokument może mieć też poważne dla niektórych samorządów konsekwencje. Europarlamentarzyści wezwali Komisję Europejską do monitorowania sposobu wykorzystywania unijnych funduszy i uzależnienia ich przyznawania od przestrzegania prawa międzynarodowego. W tym przypadku samorządy, które przyjmowały kontrowersyjne uchwały, musiałyby się liczyć nawet z utratą pieniędzy z UE.

W Lubelskiem dokument przyjęli przede wszystkim radni sejmiku województwa oraz kilku powiatów. Ale swoje „deklaracje anty-LGBT” mają też m.in. Biała Podlaska, Zamość, Puławy, Kraśnik czy Świdnik oraz mniejsze gminy, jak Serniki, Zakrzówek czy Mełgiew. Jedynym samorządem z naszego regionu, w którym mimo próby takiej uchwały nie przyjęto, było miasto Lublin.

Co o groźbie utraty unijnych dotacji myślą samorządowcy? – Nasza uchwała nie miała na celu nikogo dyskryminować. Po prostu wyraża ona nasz sprzeciw wobec promocji „ideologii LGBT” i tutaj na pewno prawa nie łamiemy. A Unia Europejska nie może nam narzucać tego, żebyśmy nie mieli prawa bronić naszych poglądów, ideologii chrześcijańskiej i naszych dzieci – twierdzi Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego.

– Uważam, że samorządy powinny mieć swobodę w kształtowaniu uchwał czy stanowisk także na tematy światopoglądowe. Mają do tego prawo tym bardziej, że radni zostali wybrani przez mieszkańców i ich reprezentują – dodaje Paweł Maj, prezydent Puław.

Z kolei wicestarosta świdnicki Bartłomiej Pejo przyjęcie rezolucji nazywa absurdem. – Chociażby dlatego, że jest to próba stawiania prawa europejskiego ponad prawem polskim, w tym przypadku ponad uchwałami samorządów lokalnych – mówi Pejo i dodaje: Nie ma oczywiście mowy o tym, aby zmieniać treść uchwały, czy też tym bardziej ją odwoływać. 

Stanowczo w tym temacie wypowiada się też starosta łukowski Dariusz Szustek. – To bzdura. Nikt nie straci żadnych funduszy, to tylko takie straszenie – ucina.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Antymoralista / 20 grudnia 2019 r. o 09:58
+12
no i gdzie ta wolność poglądów wg UE- czy wszyscy muszą ich kochać
  Twojej starej też nie wszyscy muszą kochać ale nie przyjmują uchwał pod tytułem "miasto x wolne od twojej starej" rozumiesz czy nie rozumiesz dalej ?
Avatar
Czytelnik / 20 grudnia 2019 r. o 09:59
+10
Precz z neomarksistowską ideologią!
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 r. o 09:17
+10
Oo się prawicowe oszołomy gotują w komentarzach
Avatar
Marian Koniuszko / 20 grudnia 2019 r. o 09:22
+7
Jest oczywistym, że to co mieliśmy "wyrwać" z UE już żeśmy wyrwali i czas na POLEXIT. A takie "akcje" powinny przyspieszyć ten jedyny rozsądny krok.
 To będzie wypierpol, a przyszłe pokolenia będą pamiętać, że to polska prawica cofnęła nas z pozycji ważnego kraju UE do poziomu Ukrainy i Białorusi z oddechem Putina na plecach. Niestety będzie już za późno, ale liczę że dożyję strącania Kaczyńskich z cokołów...
Avatar
racjonalny / 20 grudnia 2019 r. o 11:20
+6
ZOMOzamordyzm w USA na nowym poziomie. 16 lat więzienia za spalenie flagi LBGT  - takie rzeczy w "kolebce wolności słowa". Za spalenie flagi USA - nikomu zarzutow się nie stawia.
 Jakiej "wolnosci"? To smieszne panstwo zostalo zalozone przez degeneratow i pazernego masona, ktory nie chcial placic podatkow krolowej brytyjskiej i nie chodzilo tu o zadna wolnosc. Ludnosc tubylcza zostala prawie doszczetnie wybita; "Dziki Zachod" to byl jeden wielki burdel rzadzony przez zwyklych mordercow czyli rewolwerowcow. Polowa Amerykanow nie jest ubezpieczona, ogromna ilosc mieszka w namiotach i domkachz kartonow (nawet w Los Angeles), w USA wolnosc jest dla wybranych czyli tych, ktorzy posiadaja szmal a ruch LGBT ten szmal posiada dzieki czemu zdobyl takie wplywy.
 Jakiej "wolnosci"? To smieszne panstwo zostalo zalozone przez degeneratow i pazernego masona, ktory nie chcial placic podatkow krolowej brytyjskiej i nie chodzilo tu o zadna wolnosc. Ludnosc tubylcza zostala prawie doszczetnie wybita; "Dziki Zachod" to byl jeden wielki burdel rzadzony przez zwyklych mordercow czyli rewolwerowcow. Polowa Amerykanow nie jest ubezpieczona, ogromna ilosc mieszka w namiotach i domkachz kartonow (nawet w Los Angeles), w USA wolnosc jest dla wybranych czyli tych, ktorzy posiadaja... rozwiń
Avatar
Międlara zamknąć też! / 20 grudnia 2019 r. o 17:38
+5
Funduszy nie straci, ale nowe fundusze pójdą szerszym strumieniem do otwartych samorządów. Bo i po co Unia miałaby premiować finansowo samorządy które w zawoalowany sposób ale oficjalnie dyskryminują? Dla mnie te uchwały to echo i nowa wariacja uchwał przeciwko Żydom. O ile w większych miastach jak Lublin, czy w Unii istnieje pamięć i świadomość w materii szkód wywołanych przez takie dyskryminacyjne ustroje jak nazizm czy komunizm, i ludzie lepiej potrafią odczytać prawdziwe intencje stojące za Uchwałami anty-LGBT, to w małlych wioskach jak Serniki, Świdniki czy Kraśniki, tam nie ma inteligencji ani refleksji. Więc powstają tam te uchwały. W najbliższej perspektywie rozwój tych "znaczonych" gmin spowolni, a i nowe inwestycje będą mniejsze. Już teraz są inwestorzy zagraniczni, którzy jawnie nie chcą być kojarzeni z tymi strefami i wybierają inwestowanie na Dolnym Śląsku lub nawet w Rumunii. Można by rzec BRAWO! Nie będzie niczego. Dla mnie naturalnym jest by przesunąć środki do samorządów wykazujących powściągliwość w dyskryminowaniu, a nawet przeciwdziałających dyskryminacji.
Funduszy nie straci, ale nowe fundusze pójdą szerszym strumieniem do otwartych samorządów. Bo i po co Unia miałaby premiować finansowo samorządy które w zawoalowany sposób ale oficjalnie dyskryminują? Dla mnie te uchwały to echo i nowa wariacja uchwał przeciwko Żydom. O ile w większych miastach jak Lublin, czy w Unii istnieje pamięć i świadomość w materii szkód wywołanych przez takie dyskryminacyjne ustroje jak nazizm czy komunizm, i ludzie lepiej potrafią odczytać prawdziwe intencje stojące za Uchwałami anty-LGBT, to w małlych wioskach jak ... rozwiń
Avatar
FF / 20 grudnia 2019 r. o 10:37
+5
... my zamkniemy sprzedaż unijnym producentom. i kto na tym straci ?
 Społeczeństwo. nawet ty matole. Będą puste półki i wszystko na kartki. Tego chcesz?
Avatar
antytotal / 20 grudnia 2019 r. o 14:27
+4
Pejo, chociaż od tego czegoś nazbyt wiele nie wymagam, głosi jakieś prawdy o wyższości prawa krajowego nad unijnym zapominając jednocześnie, że pewien "awiatror" jeszcze będąc poruszającym się o własnych silach prezydentem podpisał Traktaty Lizbońskie, które to traktaty właśnie zaprzeczają twierdzeniu tego chłystka..... Drastyczne obcięcie funduszy unijnych, a nawet całkowite ich cofniecie byłoby najskuteczniejszym sposobem nauczenia różnych "kościołkowych" kanalii poszanowania prawa drugiego człowieka..
 Młoda matko!. Rządy się zmieniają, a traktaty też nie są wieczne. Chciałbym przypomnieć ci młoda m. ,że nasz kraj też wpłaca do euro kołchozu kasę. Prawa innych (normalnych i ich dzieci) należy szanować. Język tolerancji, równości widać w twych wyPOcinach. Cyt; "pewien awiatror jeszcze będąc poruszającym się o własnych siłach prezydentem....." itd.. Robicie się, a nawet jesteście jak pewna nacja - musi być wokół waszych problemów szum, burza. W ten sposb chcecie zaznaczyć, że istniejecie. Jakoś do tej pory krzywda wam się nie działa i nie było was widać w przestrzeni publicznej. Teraz z pojedyńczego maleńkiego zdarzenia robicie burzę w europejskiej szklance wody - plując na swój kraj - zdrada.
 Młoda matko!. Rządy się zmieniają, a traktaty też nie są wieczne. Chciałbym przypomnieć ci młoda m. ,że nasz kraj też wpłaca do euro kołchozu kasę. Prawa innych (normalnych i ich dzieci) należy szanować. Język tolerancji, równości widać w twych wyPOcinach. Cyt; "pewien awiatror jeszcze będąc poruszającym się o własnych siłach prezydentem....." itd.. Robicie się, a nawet jesteście jak pewna nacja - musi być wokół waszych problemów szum, burza. W ten sposb chcecie zaznaczyć, że istniejecie. Jakoś do tej pory krzywda w... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 r. o 13:31
+4
Jeśli ktoś obnosi się publicznie ze swoją seksualnością, to z pewnością ma chorą psychikę.
Avatar
Zamordyzm sorosa ? / 20 grudnia 2019 r. o 12:28
+4
"W USA facet zdjal z nuru i spalil teczowa flage LGBT, zostal za to skazany na 16 lat wiezienia a posiedzi za cyt.: "zbrodnię z nienawiści". Dajcie tej teczowej zarazie palec to wam reke zezra i jeszcze zamkna do paki. Trzeba ten syf w Polsce zdelegalizowac i wytepic za wszelka cene bo ci totalitarysci chca zniszczyc rodzine i nasza cywilizacje."  
Avatar
PL / 24 stycznia 2020 r. o 09:07
-2
Puławy Mapa przestawia teren nie objęty wirusem Ludzkim Głęboko Bijącym Tyłek. Normalność to nienormalność, narracja artykułu to prowokacja.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2019 r. o 21:05
-4
Tu nie o żadną miłość, pokój i harmonię chodzi a o walkę z wiarą, tradycjami i porządkiem i zdrowym rozsądkiem. Wiele ludzi uczestniczących w tych tzw. marszach równości to idą tam po to by mieć fun i nic poza tym( równie dobrze mogą do niejednego klubu muzycznego się udać by się pobawić ale tutaj chodzi o lewicową hucpę politycznie poprawną by manifestować ową "tolerancję"), w gruncie rzeczy mało ich obchodzi sytuacja mniejszości seksualnych, idą tam po to by prowokować tych, którzy są konserwatywni i prawicowi w poglądach, ośmieszając ich, określając mianem skansenu mentalnego czy średniowiecznych zabobonników. Na tych całych marszach pojawia się taki agent - facet, który ma brodę i stanik nosi na głowie a twarz ma białą jakby mu mąką obsypano - jest to w istocie bardzo niebezpieczny typ - szerzy seksualizację młodego pokolenia rozdając potajemnie prezerwatywy na tych marszach równości. Czy kogokolwiek zastanawiało ponadto dlaczego tyle młodych dziewczyn uległo popieraniu tego LGBTQ+ czy feminizmowi? Bardzo proste wytłumaczenie - feminizm wpaja im do młodych i naiwnych głów, że jak oleją dom i rodzinę to będą ''wyzwolone'', ''nowoczesne'' , z jednej strony zachęca je do bycia przedsiębiorczymi, niezależnymi samodzielnymi przy jednoczesnym znoszeniu obowiązków i nawet dodawaniu przywilejów( prawo do aborcji, zrównywania płac, ustanawianie parytetów w politykach firm) a z drugiej strony nie wiedzą, że odbije się to im czkawką - chłopaki przestaną mieć jakąkolwiek ochotę na żeniaczkę, nie będą dostrzegać w dziewczynach kandydatek na żony czy matki, bo i one nie specjalnie tego chcą, media i czasopisma oraz strony w internecie kuszą je spektakularnymi karierami, sławą, luksusami i pieniędzmi, a one naiwne temu ulegają, tej ateistyczno-materialistycznej agendzie. Jeżeli chcemy się zamieniać rolami -proszę bardzo mężczyźni/chłopaki mogą zrobić w ten sposób - ''nie zarabiasz 5000 zł miesięcznie, nie masz luksusowej bryki, atrakcyjnego wyglądu oraz majestatycznego apartamentu to zapomnij kochana o pierścionku'' i zaraz by było - jakie chamy, prostaki, bydlaki, lenie, wyzyskiwacze, jak oni śmieli - no taka prawda, od płci męskiej to można mnóstwo wymagać ale kiedy chce się postępować w drugą stronę to zaraz atak, że antyfeminista, mizogin, szowinista, tyran, despota, a nie daj jesteś facetem mającym własne zdanie, asertywnym i z pewną dozą inteligencji to stajesz się niewygodny i nie do zmanipulowania - owszem podobasz się ale wkurza to, że nie jesteś sterowalny - o to chodzi!, nie ulegasz bzdurnym fanaberiom, manipulacjom i nie dajesz się oszukiwać. Nie podoba się to, że masz pewną przewagę nad kobietą - nie dajesz się zdominować w tym cała rzecz, musisz być uległy i postępować tylko po jej myśli w przeciwnym razie szantaż, że odejdzie a jak w trwałym związku jesteś to, że się rozwiedzie. No sorry tak być nie może - poza tym w religiach( katolickiej, judaistycznej czy też muzułmańskiej) zasada jest prosta - prymat mężczyzny nad niewiastą, to facet podejmuje główne decyzje, facet dba o materialne zaplecze dla rodziny, facet naraża życie i zdrowie, a niewiasta może co najwyżej zasugerować pewne rozwiązania, jej rolą zaś jest opieka nad małym potomstwem( jak podrośnie wychowuje się je wspólnie) i zajmowanie się domem( i tu nie powinno być żadnej łaski, że trzeba coś uprasować, uprać czy zrobić obiad dla rodziny). A teraz lepszy jest numer - młodym dziewczynom się wydaje, że jak to i owo z chłopakiem zrobi to on już jest ich na stałe i może finalnie się oświadczy - bzdury, chłopakowi się spodoba, że może sobie poużywać, zrobi raz, drugi czwarty, potem się znudzi, a jak dziewczyna powie "a ożenisz się ze mną" to on na to "no chyba zwariowałaś". I potem płacz, jaka to ja nieszczęśliwa, jacy faceci są źli, łajdaki, cwaniaki i pretensje do wszystkich wokoło byle nie do siebie - ja święta i niewinna, tylko pytanie kto dał cztery litery - no chyba nie chłopak. I tak rodzi się przyszła feministka - pokrzywdzona za młodych lat zieje nienawiścią do facetów w przyszłości, za bycie wykorzystaną. Tak działa lewica zbuntować mniejszości seksualne przeciwko większościom tak jak udało się w znacznej mierze wprowadzić wojnę pomiędzy mężczyznami a kobietami.
Tu nie o żadną miłość, pokój i harmonię chodzi a o walkę z wiarą, tradycjami i porządkiem i zdrowym rozsądkiem. Wiele ludzi uczestniczących w tych tzw. marszach równości to idą tam po to by mieć fun i nic poza tym( równie dobrze mogą do niejednego klubu muzycznego się udać by się pobawić ale tutaj chodzi o lewicową hucpę politycznie poprawną by manifestować ową "tolerancję"), w gruncie rzeczy mało ich obchodzi sytuacja mniejszości seksualnych, idą tam po to by prowokować tych, którzy są konserwatywni i prawicowi w poglądach, ośmies... rozwiń
Avatar
Podpis1 / 20 grudnia 2019 r. o 17:44
0
no i gdzie ta wolność poglądów wg UE- czy wszyscy muszą ich kochać
Twojej starej też nie wszyscy muszą kochać ale nie przyjmują uchwał pod tytułem "miasto x wolne od twojej starej" rozumiesz czy nie rozumiesz dalej ?
Pozamiatane:D
Rozbawiłeś mnie, Tym jakim jesteś pry mi ty wem.
Avatar
Międlara zamknąć też! / 20 grudnia 2019 r. o 17:38
+5
Funduszy nie straci, ale nowe fundusze pójdą szerszym strumieniem do otwartych samorządów. Bo i po co Unia miałaby premiować finansowo samorządy które w zawoalowany sposób ale oficjalnie dyskryminują? Dla mnie te uchwały to echo i nowa wariacja uchwał przeciwko Żydom. O ile w większych miastach jak Lublin, czy w Unii istnieje pamięć i świadomość w materii szkód wywołanych przez takie dyskryminacyjne ustroje jak nazizm czy komunizm, i ludzie lepiej potrafią odczytać prawdziwe intencje stojące za Uchwałami anty-LGBT, to w małlych wioskach jak Serniki, Świdniki czy Kraśniki, tam nie ma inteligencji ani refleksji. Więc powstają tam te uchwały. W najbliższej perspektywie rozwój tych "znaczonych" gmin spowolni, a i nowe inwestycje będą mniejsze. Już teraz są inwestorzy zagraniczni, którzy jawnie nie chcą być kojarzeni z tymi strefami i wybierają inwestowanie na Dolnym Śląsku lub nawet w Rumunii. Można by rzec BRAWO! Nie będzie niczego. Dla mnie naturalnym jest by przesunąć środki do samorządów wykazujących powściągliwość w dyskryminowaniu, a nawet przeciwdziałających dyskryminacji.
Funduszy nie straci, ale nowe fundusze pójdą szerszym strumieniem do otwartych samorządów. Bo i po co Unia miałaby premiować finansowo samorządy które w zawoalowany sposób ale oficjalnie dyskryminują? Dla mnie te uchwały to echo i nowa wariacja uchwał przeciwko Żydom. O ile w większych miastach jak Lublin, czy w Unii istnieje pamięć i świadomość w materii szkód wywołanych przez takie dyskryminacyjne ustroje jak nazizm czy komunizm, i ludzie lepiej potrafią odczytać prawdziwe intencje stojące za Uchwałami anty-LGBT, to w małlych wioskach jak ... rozwiń
Avatar
antek / 20 grudnia 2019 r. o 14:53
-4
"Pederaści wszystkich krajów łączcie się" Trybuna Ludu ;-)
Avatar
Lpg- / 20 grudnia 2019 r. o 14:49
0
Jak nie kijem to pałą..
Avatar
stara Ewa też z Lublina / 20 grudnia 2019 r. o 14:35
0
Bardzo dobrze! Jesteśmy w Unii i musimy przestrzegać zasad i wartości na jakich zbudowana jest Europa, a nie wzorować się na państwach opresyjnych dla których każda mniejszość to zło!
 Dlaczego tylko AB, a nie AZ. Te zasady i wartości stworzyli też ludzie i wcale nie muszą się każdemu państwu podobać. NARZUCANIE tych wątpliwych "zasad i wartości" to jest opresja. Jesteśmy mniejszością w unii, więc wg ciebie jesteśmy złem. Gratuluję wyjątkowej filozofii.
Avatar
antytotal / 20 grudnia 2019 r. o 14:27
+4
Pejo, chociaż od tego czegoś nazbyt wiele nie wymagam, głosi jakieś prawdy o wyższości prawa krajowego nad unijnym zapominając jednocześnie, że pewien "awiatror" jeszcze będąc poruszającym się o własnych silach prezydentem podpisał Traktaty Lizbońskie, które to traktaty właśnie zaprzeczają twierdzeniu tego chłystka..... Drastyczne obcięcie funduszy unijnych, a nawet całkowite ich cofniecie byłoby najskuteczniejszym sposobem nauczenia różnych "kościołkowych" kanalii poszanowania prawa drugiego człowieka..
 Młoda matko!. Rządy się zmieniają, a traktaty też nie są wieczne. Chciałbym przypomnieć ci młoda m. ,że nasz kraj też wpłaca do euro kołchozu kasę. Prawa innych (normalnych i ich dzieci) należy szanować. Język tolerancji, równości widać w twych wyPOcinach. Cyt; "pewien awiatror jeszcze będąc poruszającym się o własnych siłach prezydentem....." itd.. Robicie się, a nawet jesteście jak pewna nacja - musi być wokół waszych problemów szum, burza. W ten sposb chcecie zaznaczyć, że istniejecie. Jakoś do tej pory krzywda wam się nie działa i nie było was widać w przestrzeni publicznej. Teraz z pojedyńczego maleńkiego zdarzenia robicie burzę w europejskiej szklance wody - plując na swój kraj - zdrada.
 Młoda matko!. Rządy się zmieniają, a traktaty też nie są wieczne. Chciałbym przypomnieć ci młoda m. ,że nasz kraj też wpłaca do euro kołchozu kasę. Prawa innych (normalnych i ich dzieci) należy szanować. Język tolerancji, równości widać w twych wyPOcinach. Cyt; "pewien awiatror jeszcze będąc poruszającym się o własnych siłach prezydentem....." itd.. Robicie się, a nawet jesteście jak pewna nacja - musi być wokół waszych problemów szum, burza. W ten sposb chcecie zaznaczyć, że istniejecie. Jakoś do tej pory krzywda w... rozwiń
Avatar
Gdzie OTUA / 20 grudnia 2019 r. o 14:06
-4
UNIA MIAŁA NIE WPIEPRZAĆ SIĘ W SPRAWY ŚWIATOPOGLĄDOWE ORAZ SĄDOWNICTWO!!!.... Jeśli tego nie szanują to co jeszcze? Mam kupować co niemieckie? przemysłu ma nie być, społeczeństwo wynaradawiane, a gdy przyjdzie co do czego znów zostaniemy sami? Dzięki za taka unię
Jeśli zostaniemy sami to przez takich pisowsko-prawackich idiotów którzy plują na cały świat i jednocześnie oczekują aby świat ich za to chochał i szanował
 Mylisz się Rajmundku. Jeśli wyskoczymy z tej coraz dziwniejszej unii to przez takich dziwolągów jak ty. Jak myślisz jak długo Polacy będą znosić narzucane prawa?. Czy my jako Polska jesteśmy wolnym krajem??.
 Mylisz się Rajmundku. Jeśli wyskoczymy z tej coraz dziwniejszej unii to przez takich dziwolągów jak ty. Jak myślisz jak długo Polacy będą znosić narzucane prawa?. Czy my jako Polska jesteśmy wolnym krajem??. rozwiń
Avatar
dośc mam takich "normalnych" / 20 grudnia 2019 r. o 14:02
-6
W trakcie negocjacji stowarzyszeniowej Polski z UE były narzucone sztywne zasady przez stronę unijną co do naszego kraju. Likwidacja przemysłu likwidacja rolnictwa. Tylko idiota myśli  że Eurokolchoz przyjął nas z otwartymi rękami. To był w głównej mierze interes Niemiec i Francji. Blisko 40 -sto milionowy kraj należy wyżywić ubrac. To nasz kraj przy likwidacji naszej gospodarki stał się potężnym rynkiem zbytu popieranym przez polityków PO ówczesnej SLD. W chwili obecnej gdy nasz kraj przestał być wasalem Niemiec Francji obecni rządzący UE uprawiają swoisty terror polityczny poprzez szantaż zmniejszeniem dotacji. Nie bez winy posłów reprezentujących interesy Europejskiej kliki z PO i postkomunistów którzy przy pomocy Schetyny weszli do PE. Jeśli Polska nie chce popierania zachowań sprzecznych z naturą normami moralnymi ogólnie przyjętymi w świecie w demokracji tak głośno eksponowane przez środowiska liberalne to ma takie prawo. Chyba że dla tych środowisk słowo demokracja jest uzależniona od ich punktu widzenia. Nastroje które są podgrzewane przez media polityków będą prowadzić do wewnętrznych niepokojów społecznych o co chodzi obecnej lewacko-zydowsko- liberalnej polityce Europejskiej. Rząd polski powinien rozpisać referendum w którym Polacy sami wypowiedzieli by się czy popierają zboczenia dewiacje czy popierają zmiany zachodzące w sądownictwie. I przy wiekszoscowej ilości popierajacej zmiany w sądach oraz popierających obecne stanowisko co do uchwał przeciw LGBT zamknęli byśmy usta politykom narzucającym swój punkt widzenia na te problemy.
 Popieram Cię w 100%. Jak widać nawet w unii "demokracja" jest rozumiana na ich sposób.  Zdecydowana większość POwinna się dostosować do maleńkiej grupki "wyróżniających się inaczej". Nigdy!.
 Popieram Cię w 100%. Jak widać nawet w unii "demokracja" jest rozumiana na ich sposób.  Zdecydowana większość POwinna się dostosować do maleńkiej grupki "wyróżniających się inaczej". Nigdy!. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Garbarnia Kurów – Piaskovia Piaski 1:2. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Garbarnia Kurów – Piaskovia Piaski 1:2. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Garbarnia Kurów poniosła trzecią porażkę w rundzie rewanżowej. Podopieczni Roberta Mirosława są coraz niżej w ligowej tabeli

PGE Energia Ciepła - Ciepło przez cały rok

PGE Energia Ciepła - Ciepło przez cały rok

Koronawirus Lubelskie, 19 kwietnia: Jeden powiat bez żadnych nowych zakażeń

Koronawirus Lubelskie, 19 kwietnia: Jeden powiat bez żadnych nowych zakażeń

W województwie lubelskim jest 166 nowych zakażeń koronawirusem - wynika z oficjalnych danych rządu z 19 kwietnia 2021 r.

Najciekawsze miejsca na urlop w gronie rodzinnym. Gdzie na wakacje z dziećmi?

Najciekawsze miejsca na urlop w gronie rodzinnym. Gdzie na wakacje z dziećmi?

Zaplanowanie udanego wyjazdu wakacyjnego z dziećmi może wydawać się nie lada wyzwaniem. Trzeba przemyśleć kilka istotnych kwestii tak, żeby zarówno dorośli, jak i najmłodsi byli zadowoleni. Coraz więcej osób wybiera zorganizowane wyjazdy zagraniczne, najlepiej w opcji all inclusive i z zapewnionymi na miejscu zajęciami dla dzieci. Nie trzeba jednak wydawać dużych pieniędzy i wyjeżdżać z kraju, by spędzić wspaniały urlop w rodzinnym gronie. Gdzie najlepiej wybrać się na urlop z dziećmi? Oto kilka podpowiedzi.

7 283 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 101 chorych

7 283 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 101 chorych

7 283 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 101 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce

Wiceminister zdrowia: Spadek zakażeń koronawirusem będzie się utrzymywał

Wiceminister zdrowia: Spadek zakażeń koronawirusem będzie się utrzymywał

Spadek zakażeń koronawirusem będzie się utrzymywał - ocenił w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że w tym tygodniu rząd będzie rozważał kwestie związane z regionalnym luzowaniem obostrzeń.

Marketing internetowy i budowa wizerunku w sieci.

Marketing internetowy i budowa wizerunku w sieci.

Zależy Ci na budowie wizerunku w sieci Twojej firmy? Sprawdź, z jakich rozwiązań możesz skorzystać, by osiągnąć jak najlepsze efekty.

Otwierają się filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

Otwierają się filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

Od dzisiaj znowu będzie można wypożyczać książki i multimedia w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego.

LUK Politechnika – eWinner Gwardia 3:2, Polski Cukier Avia gorsza od Norwida
galeria

LUK Politechnika – eWinner Gwardia 3:2, Polski Cukier Avia gorsza od Norwida

W pierwszym meczu półfinału play-off LUK Politechnika Lublin pokonała eWinner Gwardię Wrocław 3:2. W spotkaniu o 5. miejsce Polski Cukier Avia Świdnik przegrała 1:3 z Exact Systems Norwidem Częstochowa. Kolejne starcia już w czwartek.

Lublin: Kolejna zmiana organizacji ruchu pod wiaduktem na ul. DIamentowej

Lublin: Kolejna zmiana organizacji ruchu pod wiaduktem na ul. DIamentowej

W najbliższy piątek zmieni się organizacja ruchu na ul. Diamentowej pod przebudowywanym wiaduktem kolejowym.

Bombowiec z czasów II wojny światowej wylądował awaryjnie przy zatłoczonej plaży
film

Bombowiec z czasów II wojny światowej wylądował awaryjnie przy zatłoczonej plaży

Satellite Beach, Floryda, Stany Zjednoczone. Bombowiec z czasów II wojny światowej wylądował awaryjnie na plaży, na której znajdował się tłum ludzi.

Klub Inteligencji Katolickiej ostro o umorzeniu sprawy ks. prof. Guza. "Obraza ofiar antysemityzmu"

Klub Inteligencji Katolickiej ostro o umorzeniu sprawy ks. prof. Guza. "Obraza ofiar antysemityzmu"

Zarząd Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie wydał oświadczenie w sprawie decyzji o umorzeniu postępowania dyscyplinarnego wobec ks. prof. Tadeusza Guza. Jak czytamy, zarząd klubu przyjął decyzję Komisji Dyscyplinarnej „z niedowierzaniem”.

Kot wpadł do studni. Pomogli mu strażacy z Wierzbicy

Kot wpadł do studni. Pomogli mu strażacy z Wierzbicy

Głośne miauczenie, dochodzące z kępy krzaków, zwróciło uwagę mieszkańca Busówna w powiecie chełmskim. Jak się okazało, w zaroślach była stara, nieużywana studnia, w której utknął kot. Przerażonemu futrzakowi, który sam nie potrafił wydostać się z opresji, pomogli strażacy.

Nadbużańskie świetliki były obietnicą cudów. Melancholijna opowieść o Bugu
Magazyn

Nadbużańskie świetliki były obietnicą cudów. Melancholijna opowieść o Bugu

Jest specjalistką od miejsc, krajobrazów i ludzi. W swoim tekstach opisuje ludzkie losy. Ocala ich historie, poetycko opisuje Bug. – Rodzice pierwsi pokazali mi Bug. I srebrny księżyc nad rzeką. Od tamtej chwili nie mogę o niej zapomnieć – ROZMOWA z Moniką Mikołajczuk, redaktor prowadzącą „Krainę Bugu”

Sokół Konopnica – LKS Stróża 2:0. Radość przywróciła solidność
galeria

Sokół Konopnica – LKS Stróża 2:0. Radość przywróciła solidność

Sokół Konopnica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. W ekipie Tomasza Prasnala już zapomnieli o słabym początku rundy wiosennej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.