Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 marca 2013 r.
17:59
Edytuj ten wpis

Urlop macierzyński dwukrotnie dłuższy. Kto skorzysta?

0 24 A A
Rodzice dzieci urodzonych od dziś będą mogli skorzystać z rocznego urlopu macierzyńskiego (Jacek Świ
Rodzice dzieci urodzonych od dziś będą mogli skorzystać z rocznego urlopu macierzyńskiego (Jacek Świ

Kobiety, które urodziły dzieci w ten weekend mają prawo czuć się pokrzywdzone. Nie skorzystają z dwukrotnie dłuższych urlopów macierzyńskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Kiedy planowałam ciążę, nie mówiło się jeszcze o tym, że urlopy macierzyńskie będą wydłużone – mówi pani Beata z Lublina. – Gdybym wiedziała, mogłabym zaplanować ciążę o miesiąc później – dodaje.

1 września, czyli za 24 tygodnie mają wejść w życie przepisy wydłużające urlopy macierzyńskie. Ale – i to wywołało protesty – do dłuższych urlopów będą miały prawo kobiety, które urodzą po 17 marca. A to dlatego, że 1 września będą jeszcze na urlopie (dziś trwa on właśnie 24 tygodnie) i będą mogły przedłużyć go do roku. Z przywileju nie skorzystają rodzice, którym urlop się skończył.

Jeszcze jesienią panie, które miały urodzić do 17 marca założyły na Facebooku stronę "Matki I kwartału 2013” i zbierały podpisy pod internetową petycją, w której zażądały, by nowymi przepisami objąć cały rocznik 2013.

Ich stronę "polubiło” prawie 10 tys. osób, a petycję poparło dwa razy tyle internautów. Bez skutku. Rząd nie ustępuje i wkrótce prześle projekt nowego prawa do Sejmu.

– Matki czują się pokrzywdzone, uważają, że ta ustawa jest niesprawiedliwa i zmiany powinny być wprowadzane od początku roku – mówi lek. med. Mahfoz Terbosh, p.o. ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala we Włodawie. – Dzisiaj (niedziela rano – red.) nie mieliśmy jeszcze takich pacjentek, ale w piątek i sobotę były i rodziły.

• W kraju zdarzały się przypadki, że kobiety chciały za wszelką cenę przenosić ciążę dzień–dwa dłużej...

– To jest możliwe, jeżeli nie ma przeciwwskazań, ale jeżeli cokolwiek zagrażałoby matce lub dziecku, to nie wolno czekać – odpowiada lek. med. Terbosh.
Zdaniem "Matek I kwartału”, rozwiązaniem byłoby przesunięcie terminu wejścia w życie ustawy z 1 września na 10 czerwca – wtedy wszystkie dzieci urodzone w 2013 r. zostałyby objęte nowymi przepisami.

– To w żaden sposób nie skrzywdzi dzieci urodzonych w 2012 r., ponieważ mają one zapewnione takie same prawa jak ich rówieśnicy, którzy przyszli na świat w całym 2012 r. Pozwólcie wszystkim dzieciom urodzonym w roku 2013 korzystać z takich samych przywilejów – apelują rodzice.

Tak ma być

W projekcie rząd proponuje 20 tygodni urlopu macierzyńskiego, sześć tygodni dodatkowego urlopu macierzyńskiego i 26 tygodni urlopu rodzicielskiego, którym dowolnie mogą dzielić się ojciec i matka.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zołza / 19 marca 2013 o 00:18
0
a ja tam chce mieć dfzieci przynajmniej 2, w du..e mam co na to pracodawca, i inna chołota mam nadzieje że urodzą się zdrowe i tylko to się dla mnie liczy Wezme macieżyński, a moze i wychowaczy . Mną i moją pracą nikt się nie przejmuje , to co ja mam się ogladać na innych, a skoro ustawa zagwarantuje mi zamiast pól roku rok płatnego - marnie bądź co bądź pieniądze to czemu mam nie kozystać, nikogo nie okradam i nikomu tym krzywdy nie robie - wszystko zgodnie z prawem. A dzieci chce mieć niezależnie od tego czy będę siedzieć z nimi pól roku w domu, czy rok, nie poto się na nie decyduje żeby zagospodarować sobie dwa lata zycia w domu bez pracy, nie wiem jak się życie potoczy i czy będzie mnie stać na dłuzszy urlop bo za coś te dzieci utrzymać musze , więc do cholery nie panikujcie, nie kazdy rodzic nawet jak by chciał to skorzysta z dłuzszego urlopu. Z czegoś w końcu zyć trzeba. Jak dotąd kobiety rodziły dzieci jakoś nie było słychać żeby z tego powodu jakaś firma zbankrutowała - ludzie troche rozsądku .... a zresztą z tego co kojarze to ten urlop rodzicielski równie dobrze może wziąć tata - dlaczego na ojców nie robicie nagonki, tylko tych nieszczęsnych matek się czepiacie
a ja tam chce mieć dfzieci przynajmniej 2, w du..e mam co na to pracodawca, i inna chołota mam nadzieje że urodzą się zdrowe i tylko to się dla mnie liczy Wezme macieżyński, a moze i wychowaczy . Mną i moją pracą nikt się nie przejmuje , to co ja mam się ogladać na innych, a skoro ustawa zagwarantuje mi zamiast pól roku rok płatnego - marnie bądź co bądź pieniądze to czemu mam nie kozystać, nikogo nie okradam i nikomu tym krzywdy nie robie - wszystko zgodnie z prawem. A dzieci chce mieć niezależnie od tego czy będę siedzieć z nimi pól roku... rozwiń
Avatar
Bartek / 18 marca 2013 o 23:08
0
[quote name='Zenon' timestamp='1363640814' post='746850']
Najdroźsi pracodawcy, nie widze problemu zatrudniajcie babcie i dziadków po pięćdziesiątce. Oni uszanują każda pracę , byle dotrwać do emerytury, nie zaciążą nie naciągną was na macierzyński, rodzicielski czy wychowawczy, a kasa jaka by nie była na pewno im się przyda żeby dofinansować swoje 30 letnie dzieci pozatrudniane na śmieciowe umowy, które im oferujecie, gdzie nawet kredytu na laptopa, nie mówiąc już o mieszkaniu czy załozeniu rodziny nie mają co marzyć. Skutecznie wybijecie społeczeństwu z głowy chęć rozmnażania, a ludziom starszym stworzycie nowe miejsca pracy, w końcu gdzieś musza pracować do tych 67 lat. Jednak ta reforma emerytalna to nie był taki zły pomysł )) Wydajnych pracowników wam zyczę
[/quote]

Pomysł bardzo dobry. Faktycznie starsi ludzie bardziej szanują pracę niz młodzi, a dodatkowo mają mniejsze wymagania finansowe, bo mają emerytury. Dziękuję za podpowiedź - niedługo otwieram własny biznes i takich pracowników będe szukać. Jeszcze wezme kasę z UE na aktywację osób 50+ - żyć nie umierać.
[quote name='Zenon' timestamp='1363640814' post='746850']
Najdroźsi pracodawcy, nie widze problemu zatrudniajcie babcie i dziadków po pięćdziesiątce. Oni uszanują każda pracę , byle dotrwać do emerytury, nie zaciążą nie naciągną was na macierzyński, rodzicielski czy wychowawczy, a kasa jaka by nie była na pewno im się przyda żeby dofinansować swoje 30 letnie dzieci pozatrudniane na śmieciowe umowy, które im oferujecie, gdzie nawet kredytu na laptopa, nie mówiąc już o mieszkaniu czy załozeniu rodziny nie mają co... rozwiń
Avatar
Matka Bolka / 18 marca 2013 o 23:06
0
[quote name='Jadwiga' timestamp='1363640086' post='746845']
wstyd żeby kobiety były przeciwko rodzeniu dzieci, albo uważały to za jakiś problem .... rozumiem męzczyzn, ale kobiety ? nic dziwnego, że ten swiat schodzi na psy. Ja urodziłam 2 dzieci, z drugim w pracy odeszły mi wody, oprócz ciąży raz byłam na zwolnieniu lekarskim, kiedy dostałam zapalenia płuc. Teraz kiedy mam 57 lat, żaluje każdej chwili którą zamiast z dziećmi spędzałam na nadgodzinach w pracy, czy zabieraniu pracy do domu, uwieżcie mi nie było warto. Teraz nawet wnuków nie mogę się doczekać bo jednej córce dzieci jeszcze nie w głowie bo za co miała by to dziecko utrzymać przy wynagrodzeniu 1 300 na ręke , gdzie sama rata za mieszkanie wynosi 800 zł , a druga mimo 2 próbie invitro nie utrzymała ciązy. Trzymam kciuki za wszystkie mamy aby chociaż ta obietnica naszego rządu o dłuzszym urlopie doszła do skutku. Nic nie cieszy tak jak dzieci i nic nie jest tyle warte co dzieci
[/quote]

Najgorsze są takie stare babsztyle jak ty, co to żądają wnuka albo wnuczki, bo im się babciami chce być. Nie układaj nikomu życia, miałaś swoją szanse - trzeba było sobie urodzić piątke albi i szóstkę, a nie domagać się wnuków. Mnie na przykład dłuższy urlop macierzyński jest potrzebny jak pryszcz na pewnej częsci ciała między nogami - wolę pewność zatrudnienia i wyższe zarobki.
[quote name='Jadwiga' timestamp='1363640086' post='746845']
wstyd żeby kobiety były przeciwko rodzeniu dzieci, albo uważały to za jakiś problem .... rozumiem męzczyzn, ale kobiety ? nic dziwnego, że ten swiat schodzi na psy. Ja urodziłam 2 dzieci, z drugim w pracy odeszły mi wody, oprócz ciąży raz byłam na zwolnieniu lekarskim, kiedy dostałam zapalenia płuc. Teraz kiedy mam 57 lat, żaluje każdej chwili którą zamiast z dziećmi spędzałam na nadgodzinach w pracy, czy zabieraniu pracy do domu, uwieżcie mi nie było ... rozwiń
Avatar
Zenon / 18 marca 2013 o 22:06
0
Najdroźsi pracodawcy, nie widze problemu zatrudniajcie babcie i dziadków po pięćdziesiątce. Oni uszanują każda pracę , byle dotrwać do emerytury, nie zaciążą nie naciągną was na macierzyński, rodzicielski czy wychowawczy, a kasa jaka by nie była na pewno im się przyda żeby dofinansować swoje 30 letnie dzieci pozatrudniane na śmieciowe umowy, które im oferujecie, gdzie nawet kredytu na laptopa, nie mówiąc już o mieszkaniu czy załozeniu rodziny nie mają co marzyć. Skutecznie wybijecie społeczeństwu z głowy chęć rozmnażania, a ludziom starszym stworzycie nowe miejsca pracy, w końcu gdzieś musza pracować do tych 67 lat. Jednak ta reforma emerytalna to nie był taki zły pomysł )) Wydajnych pracowników wam zyczę
Najdroźsi pracodawcy, nie widze problemu zatrudniajcie babcie i dziadków po pięćdziesiątce. Oni uszanują każda pracę , byle dotrwać do emerytury, nie zaciążą nie naciągną was na macierzyński, rodzicielski czy wychowawczy, a kasa jaka by nie była na pewno im się przyda żeby dofinansować swoje 30 letnie dzieci pozatrudniane na śmieciowe umowy, które im oferujecie, gdzie nawet kredytu na laptopa, nie mówiąc już o mieszkaniu czy załozeniu rodziny nie mają co marzyć. Skutecznie wybijecie społeczeństwu z głowy chęć rozmnażania, a ludziom starszy... rozwiń
Avatar
Jadwiga / 18 marca 2013 o 21:54
0
wstyd żeby kobiety były przeciwko rodzeniu dzieci, albo uważały to za jakiś problem .... rozumiem męzczyzn, ale kobiety ? nic dziwnego, że ten swiat schodzi na psy. Ja urodziłam 2 dzieci, z drugim w pracy odeszły mi wody, oprócz ciąży raz byłam na zwolnieniu lekarskim, kiedy dostałam zapalenia płuc. Teraz kiedy mam 57 lat, żaluje każdej chwili którą zamiast z dziećmi spędzałam na nadgodzinach w pracy, czy zabieraniu pracy do domu, uwieżcie mi nie było warto. Teraz nawet wnuków nie mogę się doczekać bo jednej córce dzieci jeszcze nie w głowie bo za co miała by to dziecko utrzymać przy wynagrodzeniu 1 300 na ręke , gdzie sama rata za mieszkanie wynosi 800 zł , a druga mimo 2 próbie invitro nie utrzymała ciązy. Trzymam kciuki za wszystkie mamy aby chociaż ta obietnica naszego rządu o dłuzszym urlopie doszła do skutku. Nic nie cieszy tak jak dzieci i nic nie jest tyle warte co dzieci
wstyd żeby kobiety były przeciwko rodzeniu dzieci, albo uważały to za jakiś problem .... rozumiem męzczyzn, ale kobiety ? nic dziwnego, że ten swiat schodzi na psy. Ja urodziłam 2 dzieci, z drugim w pracy odeszły mi wody, oprócz ciąży raz byłam na zwolnieniu lekarskim, kiedy dostałam zapalenia płuc. Teraz kiedy mam 57 lat, żaluje każdej chwili którą zamiast z dziećmi spędzałam na nadgodzinach w pracy, czy zabieraniu pracy do domu, uwieżcie mi nie było warto. Teraz nawet wnuków nie mogę się doczekać bo jednej córce dzieci jeszcze nie w głowi... rozwiń
Avatar
Aga / 18 marca 2013 o 17:57
0
[quote name='pracownica' timestamp='1363622574' post='746718']
Droga Pracodawczyni, masz szczęśie że twoi rodzice decydując się na urodzenie Ciebie mieli troche inne zdanie na temat rodzenia dzieci - bo dzisiaj tych bzdur byś nie wypisywała, bo poprostu by ciebie nie było !!!! Mało kto w Polsce decyduje sie na więcej niż jedno dziecko, a to właśnie ze względu na " ochłapy " zwane przez was pracodawców wynagrodzeniem za prace, z tym dodatkowym urlopem rodzicielskim i becikowym faktycznie naciagamy i was pracodawców i państwo na takie koszty, ze szkoda gadać - majatku się na tym dorobimy. Zapewnij swoim pracownicom dobrą pensje, otwórz żłobek .... a sama będę u ciebie pracować nawet 6 tygodni po porodzie.
[/quote]
A może ty zalozysz firmę ja się chętnie u ciebie zatrudnię, tez chce przyjaznego pracodawcę bo myśle o trójce dzieci,
[quote name='pracownica' timestamp='1363622574' post='746718']
Droga Pracodawczyni, masz szczęśie że twoi rodzice decydując się na urodzenie Ciebie mieli troche inne zdanie na temat rodzenia dzieci - bo dzisiaj tych bzdur byś nie wypisywała, bo poprostu by ciebie nie było !!!! Mało kto w Polsce decyduje sie na więcej niż jedno dziecko, a to właśnie ze względu na " ochłapy " zwane przez was pracodawców wynagrodzeniem za p... rozwiń
Avatar
pracownica / 18 marca 2013 o 17:02
0
Droga Pracodawczyni, masz szczęśie że twoi rodzice decydując się na urodzenie Ciebie mieli troche inne zdanie na temat rodzenia dzieci - bo dzisiaj tych bzdur byś nie wypisywała, bo poprostu by ciebie nie było !!!! Mało kto w Polsce decyduje sie na więcej niż jedno dziecko, a to właśnie ze względu na " ochłapy " zwane przez was pracodawców wynagrodzeniem za prace, z tym dodatkowym urlopem rodzicielskim i becikowym faktycznie naciagamy i was pracodawców i państwo na takie koszty, ze szkoda gadać - majatku się na tym dorobimy. Zapewnij swoim pracownicom dobrą pensje, otwórz żłobek .... a sama będę u ciebie pracować nawet 6 tygodni po porodzie.
Droga Pracodawczyni, masz szczęśie że twoi rodzice decydując się na urodzenie Ciebie mieli troche inne zdanie na temat rodzenia dzieci - bo dzisiaj tych bzdur byś nie wypisywała, bo poprostu by ciebie nie było !!!! Mało kto w Polsce decyduje sie na więcej niż jedno dziecko, a to właśnie ze względu na " ochłapy " zwane przez was pracodawców wynagrodzeniem za prace, z tym dodatkowym urlopem rodzicielskim i becikowym faktycznie naciagamy i was pracodawc... rozwiń
Avatar
pff / 18 marca 2013 o 15:31
0
[quote name='Pracodawczyni' timestamp='1363612596' post='746649']
Co to za histeria, czyzby burza hormonalna? Jesteś w ciąży czy własnie urodziłas, bo bełkoczesz jakbyś się czegoś naćpała. Ile kobiet skończy na jednym dziecku? Cykl ciąż i urlopów macierzyńśkich może pracodawcę kosztować nawet 3x50 tygodni plus 3x9 miesięcy ciąży, a i wychowawczy może wpaśc, czyli kolejne 3x3 lata na każde dziecko. To teraz policz, ile pracodawca będzie miał z takiej pracownicy. Dziecko to towja prywatna decyzja, a nie decyzja pracodawcy, więc dlaczego on ma byc obarczony kosztami twojej decyzji?
[/quote]

wez sobie kogos na umowe na zastepstwo.
[quote name='Pracodawczyni' timestamp='1363612596' post='746649']
Co to za histeria, czyzby burza hormonalna? Jesteś w ciąży czy własnie urodziłas, bo bełkoczesz jakbyś się czegoś naćpała. Ile kobiet skończy na jednym dziecku? Cykl ciąż i urlopów macierzyńśkich może pracodawcę kosztować nawet 3x50 tygodni plus 3x9 miesięcy ciąży, a i wychowawczy może wpaśc, czyli kolejne 3x3 lata na każde dziecko. To teraz policz, ile pracodawca będzie miał z takiej pracownicy. Dziecko to towja prywatna decyzja, a nie decyzja pr... rozwiń
Avatar
pff / 18 marca 2013 o 15:30
0
[quote name='Iza' timestamp='1363598521' post='746566']
Poproszę wiarygodne źródła na poparcie tego twierdzenia. W Stanach Zjednoczonych urlopy sa znacznie krótsze (chyba 6 czy 8 tygodni, czyli raptem 2 miesiące), w wielu cywilizowanych krajach matki wracają szybko do pracy (bo ją mają i szanują), a w krajach bardziej prymitywnych matka pracuje opiekując się dzieckiem i państwo jej nie utrzymuje. Czy w tych krajach dzieci sa pokaleczone emocjonalnie?
[/quote]

Płaca im dobrze, to wracają. U nas kobiet nie stać na opiekunki, nie stać ich na opłacenie żłobka i opiekunki (żłobek do 16, kobiety pracują do 17-19 a na zmiany, to już w ogóle), nie ma zresztą praktycznie żłobków poza dużymi miastami a i tak tam jest za mało miejsc. Jesli jakis pracodawca mysli, ze ktos bedzie szanowal prace za 1200 zlotych, do ktorej jeszcze musi doplacac (zlobek 500, z 700 opiekunka, na dojazd do pracy, to juz nie wiem skąd, chyba z wynagrodzenia meza, dziecko mamy praktycznie nie widzi), to jest bardzo naiwny.

Jesli u nas litr beznzyny bedzie kosztowal 1,50 a wynagrodzenie 8 tysiecy, to tez kobiety beda chetnie do pracy wracaly, jak w USA.
[quote name='Iza' timestamp='1363598521' post='746566']
Poproszę wiarygodne źródła na poparcie tego twierdzenia. W Stanach Zjednoczonych urlopy sa znacznie krótsze (chyba 6 czy 8 tygodni, czyli raptem 2 miesiące), w wielu cywilizowanych krajach matki wracają szybko do pracy (bo ją mają i szanują), a w krajach bardziej prymitywnych matka pracuje opiekując się dzieckiem i państwo jej nie utrzymuje. Czy w tych krajach dzieci sa pokaleczone emocjonalnie?
[/quote]

Płaca im dobrze, to wracają. U nas... rozwiń
Avatar
Pracodawczyni / 18 marca 2013 o 14:16
0
[quote name='KOBIETA' timestamp='1363608365' post='746624']
O to Polska właśnie !!! Ci których aktualny problem daty granicznej 17/18 marca nie dotyczy, noż w plecy wsadzili by tym, których niestey dotyczy, z czystej zawiści i głupoty, bo po co komuś ma być lepiej niż mnie. Nie pomyślą o tym co najważniejsze czyli o dziecku, tylko o kasie i żekomym czasie wolnym , czy zblokowanym stanowisku pracy. Pracodawca naprawdę nie zbiednieje jeśli kobieta nie wróci po pół roku do pracy, a jeśli wróci to i tak spędzi go na urlpie, opiece i przerwach na karmienie zestresowana, że nie sprawdza się w 100 procentach ani jako matka ani jako pracownik roku. Pewnie, ze da rada pogodzić te dwie funkce, choć by na pysk miała upaść, bo jest 100 razy madrzejsza i silniejsza psychicznie i fizycznie od facetów. Ogarnie prace, posprzata w domu ugotuje obiad, zajmie się dzieckiem i mężem - bo co jej innego pozostało, w przeciagu tego roku weksploatuje się jak przez ostatnie 10 lat, ale kogo to obchodzi. Dajmy tym kobietom szansę na wychowanie maluszka, na wpływ na jego rozwój chociaż przez ten pierwszy roki życia dziecka, na wprowadzenie w życie. Każdy nowy obywatel, to cegiełka, która buduje państwo, im lepiej uformowana, tym bardziej pożyteczna. To dzisiejsze maleństwo, zacznie wkrótce pracować, odprowadzać składki, żeby ZUS mógł wypłacać świadczenia nawet tym zawistnym i zagniewanym na cały swiat ignorantom, jak ty CCC .... . Nie po to decydujemy się na dzieci, by wychowywały je babcie, nianie, czy złobki - jesteśmy ludzmi mamy emocje i nieograniczone pokłady miłosci, którą za chwile nie bedziemy mieć kogo obdarzać , bo ze strachu przed uznaniem nas kobiet za darmozjady na urlopie macierzyńskim czy rodzicielskim przestaniemy rodzić dzieci, a wtedy będziemy zyć tylko po to by pracować do śmierci, bo po pierwsze nie będziemy mieli zyć dla kogo, a podrugie trzeba będzie obstawić te wszystkie tak cenne etaty w pracy, aż nas stamtąd nogami do przodu nie wywiozą. O taką sprawiedliwosć ci chodzi, to strasznie mi ciebie żal ..... bo jesteś tak głupi i krótkowzroczny, ze nie potrawisz dostrzec nawet tego, że przez takie myślenie i postępowanie działasz na własną niekorzyść i skazujesz się na samotnosc i parce do smierci - zycze ci aby kiedyś otworzyły ci się oczy ... a jesli nie to mam nadzieje , ze na twoim ukochanym stanowisku pracy, która według ciebie jest najwazniejszą wartoscią w zyciu - doczekasz 100 urodzin, bo po 67 roku zycia nie będzie miał cie kto zastąpić, pieniędzy z ZUS nie będzie, a jak sie pochorujesz to i tak nie będzie miał ci kto przysłowiowej szklanki wody podać - bo przecież potomstwa mieć nie będziesz ... a wątpię zeby koś chciał z tobą do tego czasu tworzyć udany związek ..... no chyba że trafisz na drugą taką osobę jak ty .... wtedy to dopiero będzie porazka - dwuch rozgniewanych ludzi, strasznie samotnych i samolubnych ................żałosne
[/quote]

[quote name='KOBIETA' timestamp='1363608365' post='746624']
O to Polska właśnie !!! Ci których aktualny problem daty granicznej 17/18 marca nie dotyczy, noż w plecy wsadzili by tym, których niestey dotyczy, z czystej zawiści i głupoty, bo po co komuś ma być lepiej niż mnie. Nie pomyślą o tym co najważniejsze czyli o dziecku, tylko o kasie i żekomym czasie wolnym , czy zblokowanym stanowisku pracy. Pracodawca naprawdę nie zbiednieje jeśli kobieta nie wróci po pół roku do pracy, a jeśli wróci to i tak spędzi go na urlpie, opiece i przerwach na karmienie zestresowana, że nie sprawdza się w 100 procentach ani jako matka ani jako pracownik roku. Pewnie, ze da rada pogodzić te dwie funkce, choć by na pysk miała upaść, bo jest 100 razy madrzejsza i silniejsza psychicznie i fizycznie od facetów. Ogarnie prace, posprzata w domu ugotuje obiad, zajmie się dzieckiem i mężem - bo co jej innego pozostało, w przeciagu tego roku weksploatuje się jak przez ostatnie 10 lat, ale kogo to obchodzi. Dajmy tym kobietom szansę na wychowanie maluszka, na wpływ na jego rozwój chociaż przez ten pierwszy roki życia dziecka, na wprowadzenie w życie. Każdy nowy obywatel, to cegiełka, która buduje państwo, im lepiej uformowana, tym bardziej pożyteczna. To dzisiejsze maleństwo, zacznie wkrótce pracować, odprowadzać składki, żeby ZUS mógł wypłacać świadczenia nawet tym zawistnym i zagniewanym na cały swiat ignorantom, jak ty CCC .... . Nie po to decydujemy się na dzieci, by wychowywały je babcie, nianie, czy złobki - jesteśmy ludzmi mamy emocje i nieograniczone pokłady miłosci, którą za chwile nie bedziemy mieć kogo obdarzać , bo ze strachu przed uznaniem nas kobiet za darmozjady na urlopie macierzyńskim czy rodzicielskim przestaniemy rodzić dzieci, a wtedy będziemy zyć tylko po to by pracować do śmierci, bo po pierwsze nie będziemy mieli zyć dla kogo, a podrugie trzeba będzie obstawić te wszystkie tak cenne etaty w pracy, aż nas stamtąd nogami do przodu nie wywiozą. O taką sprawiedliwosć ci chodzi, to strasznie mi ciebie żal ..... bo jesteś tak głupi i krótkowzroczny, ze nie potrawisz dostrzec nawet tego, że przez takie myślenie i postępowanie działasz na własną niekorzyść i skazujesz się na samotnosc i parce do smierci - zycze ci aby kiedyś otworzyły ci się oczy ... a jesli nie to mam nadzieje , ze na twoim ukochanym stanowisku pracy, która według ciebie jest najwazniejszą wartoscią w zyciu - doczekasz 100 urodzin, bo po 67 roku zycia nie będzie miał cie kto zastąpić, pieniędzy z ZUS nie będzie, a jak sie pochorujesz to i tak nie będzie miał ci kto przysłowiowej szklanki wody podać - bo przecież potomstwa mieć nie będziesz ... a wątpię zeby koś chciał z tobą do tego czasu tworzyć udany związek ..... no chyba że trafisz na drugą taką osobę jak ty .... wtedy to dopiero będzie porazka - dwuch rozgniewanych ludzi, strasznie samotnych i samolubnych ................żałosne
[/quote]

Co to za histeria, czyzby burza hormonalna? Jesteś w ciąży czy własnie urodziłas, bo bełkoczesz jakbyś się czegoś naćpała. Ile kobiet skończy na jednym dziecku? Cykl ciąż i urlopów macierzyńśkich może pracodawcę kosztować nawet 3x50 tygodni plus 3x9 miesięcy ciąży, a i wychowawczy może wpaśc, czyli kolejne 3x3 lata na każde dziecko. To teraz policz, ile pracodawca będzie miał z takiej pracownicy. Dziecko to towja prywatna decyzja, a nie decyzja pracodawcy, więc dlaczego on ma byc obarczony kosztami twojej decyzji?
[quote name='KOBIETA' timestamp='1363608365' post='746624']
O to Polska właśnie !!! Ci których aktualny problem daty granicznej 17/18 marca nie dotyczy, noż w plecy wsadzili by tym, których niestey dotyczy, z czystej zawiści i głupoty, bo po co komuś ma być lepiej niż mnie. Nie pomyślą o tym co najważniejsze czyli o dziecku, tylko o kasie i żekomym czasie wolnym , czy zblokowanym stanowisku pracy. Pracodawca naprawdę nie zbiednieje jeśli kobieta nie wróci po pół roku do pracy, a jeśli wróci to i tak ... rozwiń
Avatar
zołza / 19 marca 2013 o 00:18
0
a ja tam chce mieć dfzieci przynajmniej 2, w du..e mam co na to pracodawca, i inna chołota mam nadzieje że urodzą się zdrowe i tylko to się dla mnie liczy Wezme macieżyński, a moze i wychowaczy . Mną i moją pracą nikt się nie przejmuje , to co ja mam się ogladać na innych, a skoro ustawa zagwarantuje mi zamiast pól roku rok płatnego - marnie bądź co bądź pieniądze to czemu mam nie kozystać, nikogo nie okradam i nikomu tym krzywdy nie robie - wszystko zgodnie z prawem. A dzieci chce mieć niezależnie od tego czy będę siedzieć z nimi pól roku w domu, czy rok, nie poto się na nie decyduje żeby zagospodarować sobie dwa lata zycia w domu bez pracy, nie wiem jak się życie potoczy i czy będzie mnie stać na dłuzszy urlop bo za coś te dzieci utrzymać musze , więc do cholery nie panikujcie, nie kazdy rodzic nawet jak by chciał to skorzysta z dłuzszego urlopu. Z czegoś w końcu zyć trzeba. Jak dotąd kobiety rodziły dzieci jakoś nie było słychać żeby z tego powodu jakaś firma zbankrutowała - ludzie troche rozsądku .... a zresztą z tego co kojarze to ten urlop rodzicielski równie dobrze może wziąć tata - dlaczego na ojców nie robicie nagonki, tylko tych nieszczęsnych matek się czepiacie
a ja tam chce mieć dfzieci przynajmniej 2, w du..e mam co na to pracodawca, i inna chołota mam nadzieje że urodzą się zdrowe i tylko to się dla mnie liczy Wezme macieżyński, a moze i wychowaczy . Mną i moją pracą nikt się nie przejmuje , to co ja mam się ogladać na innych, a skoro ustawa zagwarantuje mi zamiast pól roku rok płatnego - marnie bądź co bądź pieniądze to czemu mam nie kozystać, nikogo nie okradam i nikomu tym krzywdy nie robie - wszystko zgodnie z prawem. A dzieci chce mieć niezależnie od tego czy będę siedzieć z nimi pól roku... rozwiń
Avatar
Bartek / 18 marca 2013 o 23:08
0
[quote name='Zenon' timestamp='1363640814' post='746850']
Najdroźsi pracodawcy, nie widze problemu zatrudniajcie babcie i dziadków po pięćdziesiątce. Oni uszanują każda pracę , byle dotrwać do emerytury, nie zaciążą nie naciągną was na macierzyński, rodzicielski czy wychowawczy, a kasa jaka by nie była na pewno im się przyda żeby dofinansować swoje 30 letnie dzieci pozatrudniane na śmieciowe umowy, które im oferujecie, gdzie nawet kredytu na laptopa, nie mówiąc już o mieszkaniu czy załozeniu rodziny nie mają co marzyć. Skutecznie wybijecie społeczeństwu z głowy chęć rozmnażania, a ludziom starszym stworzycie nowe miejsca pracy, w końcu gdzieś musza pracować do tych 67 lat. Jednak ta reforma emerytalna to nie był taki zły pomysł )) Wydajnych pracowników wam zyczę
[/quote]

Pomysł bardzo dobry. Faktycznie starsi ludzie bardziej szanują pracę niz młodzi, a dodatkowo mają mniejsze wymagania finansowe, bo mają emerytury. Dziękuję za podpowiedź - niedługo otwieram własny biznes i takich pracowników będe szukać. Jeszcze wezme kasę z UE na aktywację osób 50+ - żyć nie umierać.
[quote name='Zenon' timestamp='1363640814' post='746850']
Najdroźsi pracodawcy, nie widze problemu zatrudniajcie babcie i dziadków po pięćdziesiątce. Oni uszanują każda pracę , byle dotrwać do emerytury, nie zaciążą nie naciągną was na macierzyński, rodzicielski czy wychowawczy, a kasa jaka by nie była na pewno im się przyda żeby dofinansować swoje 30 letnie dzieci pozatrudniane na śmieciowe umowy, które im oferujecie, gdzie nawet kredytu na laptopa, nie mówiąc już o mieszkaniu czy załozeniu rodziny nie mają co... rozwiń
Avatar
Matka Bolka / 18 marca 2013 o 23:06
0
[quote name='Jadwiga' timestamp='1363640086' post='746845']
wstyd żeby kobiety były przeciwko rodzeniu dzieci, albo uważały to za jakiś problem .... rozumiem męzczyzn, ale kobiety ? nic dziwnego, że ten swiat schodzi na psy. Ja urodziłam 2 dzieci, z drugim w pracy odeszły mi wody, oprócz ciąży raz byłam na zwolnieniu lekarskim, kiedy dostałam zapalenia płuc. Teraz kiedy mam 57 lat, żaluje każdej chwili którą zamiast z dziećmi spędzałam na nadgodzinach w pracy, czy zabieraniu pracy do domu, uwieżcie mi nie było warto. Teraz nawet wnuków nie mogę się doczekać bo jednej córce dzieci jeszcze nie w głowie bo za co miała by to dziecko utrzymać przy wynagrodzeniu 1 300 na ręke , gdzie sama rata za mieszkanie wynosi 800 zł , a druga mimo 2 próbie invitro nie utrzymała ciązy. Trzymam kciuki za wszystkie mamy aby chociaż ta obietnica naszego rządu o dłuzszym urlopie doszła do skutku. Nic nie cieszy tak jak dzieci i nic nie jest tyle warte co dzieci
[/quote]

Najgorsze są takie stare babsztyle jak ty, co to żądają wnuka albo wnuczki, bo im się babciami chce być. Nie układaj nikomu życia, miałaś swoją szanse - trzeba było sobie urodzić piątke albi i szóstkę, a nie domagać się wnuków. Mnie na przykład dłuższy urlop macierzyński jest potrzebny jak pryszcz na pewnej częsci ciała między nogami - wolę pewność zatrudnienia i wyższe zarobki.
[quote name='Jadwiga' timestamp='1363640086' post='746845']
wstyd żeby kobiety były przeciwko rodzeniu dzieci, albo uważały to za jakiś problem .... rozumiem męzczyzn, ale kobiety ? nic dziwnego, że ten swiat schodzi na psy. Ja urodziłam 2 dzieci, z drugim w pracy odeszły mi wody, oprócz ciąży raz byłam na zwolnieniu lekarskim, kiedy dostałam zapalenia płuc. Teraz kiedy mam 57 lat, żaluje każdej chwili którą zamiast z dziećmi spędzałam na nadgodzinach w pracy, czy zabieraniu pracy do domu, uwieżcie mi nie było ... rozwiń
Avatar
Zenon / 18 marca 2013 o 22:06
0
Najdroźsi pracodawcy, nie widze problemu zatrudniajcie babcie i dziadków po pięćdziesiątce. Oni uszanują każda pracę , byle dotrwać do emerytury, nie zaciążą nie naciągną was na macierzyński, rodzicielski czy wychowawczy, a kasa jaka by nie była na pewno im się przyda żeby dofinansować swoje 30 letnie dzieci pozatrudniane na śmieciowe umowy, które im oferujecie, gdzie nawet kredytu na laptopa, nie mówiąc już o mieszkaniu czy załozeniu rodziny nie mają co marzyć. Skutecznie wybijecie społeczeństwu z głowy chęć rozmnażania, a ludziom starszym stworzycie nowe miejsca pracy, w końcu gdzieś musza pracować do tych 67 lat. Jednak ta reforma emerytalna to nie był taki zły pomysł )) Wydajnych pracowników wam zyczę
Najdroźsi pracodawcy, nie widze problemu zatrudniajcie babcie i dziadków po pięćdziesiątce. Oni uszanują każda pracę , byle dotrwać do emerytury, nie zaciążą nie naciągną was na macierzyński, rodzicielski czy wychowawczy, a kasa jaka by nie była na pewno im się przyda żeby dofinansować swoje 30 letnie dzieci pozatrudniane na śmieciowe umowy, które im oferujecie, gdzie nawet kredytu na laptopa, nie mówiąc już o mieszkaniu czy załozeniu rodziny nie mają co marzyć. Skutecznie wybijecie społeczeństwu z głowy chęć rozmnażania, a ludziom starszy... rozwiń
Avatar
Jadwiga / 18 marca 2013 o 21:54
0
wstyd żeby kobiety były przeciwko rodzeniu dzieci, albo uważały to za jakiś problem .... rozumiem męzczyzn, ale kobiety ? nic dziwnego, że ten swiat schodzi na psy. Ja urodziłam 2 dzieci, z drugim w pracy odeszły mi wody, oprócz ciąży raz byłam na zwolnieniu lekarskim, kiedy dostałam zapalenia płuc. Teraz kiedy mam 57 lat, żaluje każdej chwili którą zamiast z dziećmi spędzałam na nadgodzinach w pracy, czy zabieraniu pracy do domu, uwieżcie mi nie było warto. Teraz nawet wnuków nie mogę się doczekać bo jednej córce dzieci jeszcze nie w głowie bo za co miała by to dziecko utrzymać przy wynagrodzeniu 1 300 na ręke , gdzie sama rata za mieszkanie wynosi 800 zł , a druga mimo 2 próbie invitro nie utrzymała ciązy. Trzymam kciuki za wszystkie mamy aby chociaż ta obietnica naszego rządu o dłuzszym urlopie doszła do skutku. Nic nie cieszy tak jak dzieci i nic nie jest tyle warte co dzieci
wstyd żeby kobiety były przeciwko rodzeniu dzieci, albo uważały to za jakiś problem .... rozumiem męzczyzn, ale kobiety ? nic dziwnego, że ten swiat schodzi na psy. Ja urodziłam 2 dzieci, z drugim w pracy odeszły mi wody, oprócz ciąży raz byłam na zwolnieniu lekarskim, kiedy dostałam zapalenia płuc. Teraz kiedy mam 57 lat, żaluje każdej chwili którą zamiast z dziećmi spędzałam na nadgodzinach w pracy, czy zabieraniu pracy do domu, uwieżcie mi nie było warto. Teraz nawet wnuków nie mogę się doczekać bo jednej córce dzieci jeszcze nie w głowi... rozwiń
Avatar
Aga / 18 marca 2013 o 17:57
0
[quote name='pracownica' timestamp='1363622574' post='746718']
Droga Pracodawczyni, masz szczęśie że twoi rodzice decydując się na urodzenie Ciebie mieli troche inne zdanie na temat rodzenia dzieci - bo dzisiaj tych bzdur byś nie wypisywała, bo poprostu by ciebie nie było !!!! Mało kto w Polsce decyduje sie na więcej niż jedno dziecko, a to właśnie ze względu na " ochłapy " zwane przez was pracodawców wynagrodzeniem za prace, z tym dodatkowym urlopem rodzicielskim i becikowym faktycznie naciagamy i was pracodawców i państwo na takie koszty, ze szkoda gadać - majatku się na tym dorobimy. Zapewnij swoim pracownicom dobrą pensje, otwórz żłobek .... a sama będę u ciebie pracować nawet 6 tygodni po porodzie.
[/quote]
A może ty zalozysz firmę ja się chętnie u ciebie zatrudnię, tez chce przyjaznego pracodawcę bo myśle o trójce dzieci,
[quote name='pracownica' timestamp='1363622574' post='746718']
Droga Pracodawczyni, masz szczęśie że twoi rodzice decydując się na urodzenie Ciebie mieli troche inne zdanie na temat rodzenia dzieci - bo dzisiaj tych bzdur byś nie wypisywała, bo poprostu by ciebie nie było !!!! Mało kto w Polsce decyduje sie na więcej niż jedno dziecko, a to właśnie ze względu na " ochłapy " zwane przez was pracodawców wynagrodzeniem za p... rozwiń
Avatar
pracownica / 18 marca 2013 o 17:02
0
Droga Pracodawczyni, masz szczęśie że twoi rodzice decydując się na urodzenie Ciebie mieli troche inne zdanie na temat rodzenia dzieci - bo dzisiaj tych bzdur byś nie wypisywała, bo poprostu by ciebie nie było !!!! Mało kto w Polsce decyduje sie na więcej niż jedno dziecko, a to właśnie ze względu na " ochłapy " zwane przez was pracodawców wynagrodzeniem za prace, z tym dodatkowym urlopem rodzicielskim i becikowym faktycznie naciagamy i was pracodawców i państwo na takie koszty, ze szkoda gadać - majatku się na tym dorobimy. Zapewnij swoim pracownicom dobrą pensje, otwórz żłobek .... a sama będę u ciebie pracować nawet 6 tygodni po porodzie.
Droga Pracodawczyni, masz szczęśie że twoi rodzice decydując się na urodzenie Ciebie mieli troche inne zdanie na temat rodzenia dzieci - bo dzisiaj tych bzdur byś nie wypisywała, bo poprostu by ciebie nie było !!!! Mało kto w Polsce decyduje sie na więcej niż jedno dziecko, a to właśnie ze względu na " ochłapy " zwane przez was pracodawców wynagrodzeniem za prace, z tym dodatkowym urlopem rodzicielskim i becikowym faktycznie naciagamy i was pracodawc... rozwiń
Avatar
pff / 18 marca 2013 o 15:31
0
[quote name='Pracodawczyni' timestamp='1363612596' post='746649']
Co to za histeria, czyzby burza hormonalna? Jesteś w ciąży czy własnie urodziłas, bo bełkoczesz jakbyś się czegoś naćpała. Ile kobiet skończy na jednym dziecku? Cykl ciąż i urlopów macierzyńśkich może pracodawcę kosztować nawet 3x50 tygodni plus 3x9 miesięcy ciąży, a i wychowawczy może wpaśc, czyli kolejne 3x3 lata na każde dziecko. To teraz policz, ile pracodawca będzie miał z takiej pracownicy. Dziecko to towja prywatna decyzja, a nie decyzja pracodawcy, więc dlaczego on ma byc obarczony kosztami twojej decyzji?
[/quote]

wez sobie kogos na umowe na zastepstwo.
[quote name='Pracodawczyni' timestamp='1363612596' post='746649']
Co to za histeria, czyzby burza hormonalna? Jesteś w ciąży czy własnie urodziłas, bo bełkoczesz jakbyś się czegoś naćpała. Ile kobiet skończy na jednym dziecku? Cykl ciąż i urlopów macierzyńśkich może pracodawcę kosztować nawet 3x50 tygodni plus 3x9 miesięcy ciąży, a i wychowawczy może wpaśc, czyli kolejne 3x3 lata na każde dziecko. To teraz policz, ile pracodawca będzie miał z takiej pracownicy. Dziecko to towja prywatna decyzja, a nie decyzja pr... rozwiń
Avatar
pff / 18 marca 2013 o 15:30
0
[quote name='Iza' timestamp='1363598521' post='746566']
Poproszę wiarygodne źródła na poparcie tego twierdzenia. W Stanach Zjednoczonych urlopy sa znacznie krótsze (chyba 6 czy 8 tygodni, czyli raptem 2 miesiące), w wielu cywilizowanych krajach matki wracają szybko do pracy (bo ją mają i szanują), a w krajach bardziej prymitywnych matka pracuje opiekując się dzieckiem i państwo jej nie utrzymuje. Czy w tych krajach dzieci sa pokaleczone emocjonalnie?
[/quote]

Płaca im dobrze, to wracają. U nas kobiet nie stać na opiekunki, nie stać ich na opłacenie żłobka i opiekunki (żłobek do 16, kobiety pracują do 17-19 a na zmiany, to już w ogóle), nie ma zresztą praktycznie żłobków poza dużymi miastami a i tak tam jest za mało miejsc. Jesli jakis pracodawca mysli, ze ktos bedzie szanowal prace za 1200 zlotych, do ktorej jeszcze musi doplacac (zlobek 500, z 700 opiekunka, na dojazd do pracy, to juz nie wiem skąd, chyba z wynagrodzenia meza, dziecko mamy praktycznie nie widzi), to jest bardzo naiwny.

Jesli u nas litr beznzyny bedzie kosztowal 1,50 a wynagrodzenie 8 tysiecy, to tez kobiety beda chetnie do pracy wracaly, jak w USA.
[quote name='Iza' timestamp='1363598521' post='746566']
Poproszę wiarygodne źródła na poparcie tego twierdzenia. W Stanach Zjednoczonych urlopy sa znacznie krótsze (chyba 6 czy 8 tygodni, czyli raptem 2 miesiące), w wielu cywilizowanych krajach matki wracają szybko do pracy (bo ją mają i szanują), a w krajach bardziej prymitywnych matka pracuje opiekując się dzieckiem i państwo jej nie utrzymuje. Czy w tych krajach dzieci sa pokaleczone emocjonalnie?
[/quote]

Płaca im dobrze, to wracają. U nas... rozwiń
Avatar
Pracodawczyni / 18 marca 2013 o 14:16
0
[quote name='KOBIETA' timestamp='1363608365' post='746624']
O to Polska właśnie !!! Ci których aktualny problem daty granicznej 17/18 marca nie dotyczy, noż w plecy wsadzili by tym, których niestey dotyczy, z czystej zawiści i głupoty, bo po co komuś ma być lepiej niż mnie. Nie pomyślą o tym co najważniejsze czyli o dziecku, tylko o kasie i żekomym czasie wolnym , czy zblokowanym stanowisku pracy. Pracodawca naprawdę nie zbiednieje jeśli kobieta nie wróci po pół roku do pracy, a jeśli wróci to i tak spędzi go na urlpie, opiece i przerwach na karmienie zestresowana, że nie sprawdza się w 100 procentach ani jako matka ani jako pracownik roku. Pewnie, ze da rada pogodzić te dwie funkce, choć by na pysk miała upaść, bo jest 100 razy madrzejsza i silniejsza psychicznie i fizycznie od facetów. Ogarnie prace, posprzata w domu ugotuje obiad, zajmie się dzieckiem i mężem - bo co jej innego pozostało, w przeciagu tego roku weksploatuje się jak przez ostatnie 10 lat, ale kogo to obchodzi. Dajmy tym kobietom szansę na wychowanie maluszka, na wpływ na jego rozwój chociaż przez ten pierwszy roki życia dziecka, na wprowadzenie w życie. Każdy nowy obywatel, to cegiełka, która buduje państwo, im lepiej uformowana, tym bardziej pożyteczna. To dzisiejsze maleństwo, zacznie wkrótce pracować, odprowadzać składki, żeby ZUS mógł wypłacać świadczenia nawet tym zawistnym i zagniewanym na cały swiat ignorantom, jak ty CCC .... . Nie po to decydujemy się na dzieci, by wychowywały je babcie, nianie, czy złobki - jesteśmy ludzmi mamy emocje i nieograniczone pokłady miłosci, którą za chwile nie bedziemy mieć kogo obdarzać , bo ze strachu przed uznaniem nas kobiet za darmozjady na urlopie macierzyńskim czy rodzicielskim przestaniemy rodzić dzieci, a wtedy będziemy zyć tylko po to by pracować do śmierci, bo po pierwsze nie będziemy mieli zyć dla kogo, a podrugie trzeba będzie obstawić te wszystkie tak cenne etaty w pracy, aż nas stamtąd nogami do przodu nie wywiozą. O taką sprawiedliwosć ci chodzi, to strasznie mi ciebie żal ..... bo jesteś tak głupi i krótkowzroczny, ze nie potrawisz dostrzec nawet tego, że przez takie myślenie i postępowanie działasz na własną niekorzyść i skazujesz się na samotnosc i parce do smierci - zycze ci aby kiedyś otworzyły ci się oczy ... a jesli nie to mam nadzieje , ze na twoim ukochanym stanowisku pracy, która według ciebie jest najwazniejszą wartoscią w zyciu - doczekasz 100 urodzin, bo po 67 roku zycia nie będzie miał cie kto zastąpić, pieniędzy z ZUS nie będzie, a jak sie pochorujesz to i tak nie będzie miał ci kto przysłowiowej szklanki wody podać - bo przecież potomstwa mieć nie będziesz ... a wątpię zeby koś chciał z tobą do tego czasu tworzyć udany związek ..... no chyba że trafisz na drugą taką osobę jak ty .... wtedy to dopiero będzie porazka - dwuch rozgniewanych ludzi, strasznie samotnych i samolubnych ................żałosne
[/quote]

[quote name='KOBIETA' timestamp='1363608365' post='746624']
O to Polska właśnie !!! Ci których aktualny problem daty granicznej 17/18 marca nie dotyczy, noż w plecy wsadzili by tym, których niestey dotyczy, z czystej zawiści i głupoty, bo po co komuś ma być lepiej niż mnie. Nie pomyślą o tym co najważniejsze czyli o dziecku, tylko o kasie i żekomym czasie wolnym , czy zblokowanym stanowisku pracy. Pracodawca naprawdę nie zbiednieje jeśli kobieta nie wróci po pół roku do pracy, a jeśli wróci to i tak spędzi go na urlpie, opiece i przerwach na karmienie zestresowana, że nie sprawdza się w 100 procentach ani jako matka ani jako pracownik roku. Pewnie, ze da rada pogodzić te dwie funkce, choć by na pysk miała upaść, bo jest 100 razy madrzejsza i silniejsza psychicznie i fizycznie od facetów. Ogarnie prace, posprzata w domu ugotuje obiad, zajmie się dzieckiem i mężem - bo co jej innego pozostało, w przeciagu tego roku weksploatuje się jak przez ostatnie 10 lat, ale kogo to obchodzi. Dajmy tym kobietom szansę na wychowanie maluszka, na wpływ na jego rozwój chociaż przez ten pierwszy roki życia dziecka, na wprowadzenie w życie. Każdy nowy obywatel, to cegiełka, która buduje państwo, im lepiej uformowana, tym bardziej pożyteczna. To dzisiejsze maleństwo, zacznie wkrótce pracować, odprowadzać składki, żeby ZUS mógł wypłacać świadczenia nawet tym zawistnym i zagniewanym na cały swiat ignorantom, jak ty CCC .... . Nie po to decydujemy się na dzieci, by wychowywały je babcie, nianie, czy złobki - jesteśmy ludzmi mamy emocje i nieograniczone pokłady miłosci, którą za chwile nie bedziemy mieć kogo obdarzać , bo ze strachu przed uznaniem nas kobiet za darmozjady na urlopie macierzyńskim czy rodzicielskim przestaniemy rodzić dzieci, a wtedy będziemy zyć tylko po to by pracować do śmierci, bo po pierwsze nie będziemy mieli zyć dla kogo, a podrugie trzeba będzie obstawić te wszystkie tak cenne etaty w pracy, aż nas stamtąd nogami do przodu nie wywiozą. O taką sprawiedliwosć ci chodzi, to strasznie mi ciebie żal ..... bo jesteś tak głupi i krótkowzroczny, ze nie potrawisz dostrzec nawet tego, że przez takie myślenie i postępowanie działasz na własną niekorzyść i skazujesz się na samotnosc i parce do smierci - zycze ci aby kiedyś otworzyły ci się oczy ... a jesli nie to mam nadzieje , ze na twoim ukochanym stanowisku pracy, która według ciebie jest najwazniejszą wartoscią w zyciu - doczekasz 100 urodzin, bo po 67 roku zycia nie będzie miał cie kto zastąpić, pieniędzy z ZUS nie będzie, a jak sie pochorujesz to i tak nie będzie miał ci kto przysłowiowej szklanki wody podać - bo przecież potomstwa mieć nie będziesz ... a wątpię zeby koś chciał z tobą do tego czasu tworzyć udany związek ..... no chyba że trafisz na drugą taką osobę jak ty .... wtedy to dopiero będzie porazka - dwuch rozgniewanych ludzi, strasznie samotnych i samolubnych ................żałosne
[/quote]

Co to za histeria, czyzby burza hormonalna? Jesteś w ciąży czy własnie urodziłas, bo bełkoczesz jakbyś się czegoś naćpała. Ile kobiet skończy na jednym dziecku? Cykl ciąż i urlopów macierzyńśkich może pracodawcę kosztować nawet 3x50 tygodni plus 3x9 miesięcy ciąży, a i wychowawczy może wpaśc, czyli kolejne 3x3 lata na każde dziecko. To teraz policz, ile pracodawca będzie miał z takiej pracownicy. Dziecko to towja prywatna decyzja, a nie decyzja pracodawcy, więc dlaczego on ma byc obarczony kosztami twojej decyzji?
[quote name='KOBIETA' timestamp='1363608365' post='746624']
O to Polska właśnie !!! Ci których aktualny problem daty granicznej 17/18 marca nie dotyczy, noż w plecy wsadzili by tym, których niestey dotyczy, z czystej zawiści i głupoty, bo po co komuś ma być lepiej niż mnie. Nie pomyślą o tym co najważniejsze czyli o dziecku, tylko o kasie i żekomym czasie wolnym , czy zblokowanym stanowisku pracy. Pracodawca naprawdę nie zbiednieje jeśli kobieta nie wróci po pół roku do pracy, a jeśli wróci to i tak ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 77 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!