Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 maja 2009 r.
18:51
Edytuj ten wpis

Urzędnicy odmówili pomocy choremu chłopcu

0 7 A A

12-letni Dawid Warda musi być na ścisłej diecie. Inaczej byłby upośledzony umysłowo. Jego rodzice ubiegali się o dodatkowe pieniądze na pielęgnację dziecka, ale ich nie otrzymali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Lekarz orzecznik uznał, że syn jest zbyt zdrowy - załamuje ręce mama chłopca.

Dawid Warda z Bonowa (gmina Trawniki) urodził się w 1997 roku. - Po trzech tygodniach okazało się, że jest chory na fenyloketonurię. To choroba genetyczna, która sprawia, że jego organizm nie przetwarza jednego aminokwasu - wyjaśnia Agnieszka Warda, mama chłopca.

Oznacza to, że Dawid już od urodzenia musiał dostawać specjalny preparat. Musi też być na diecie niskobiałkowej i niskoglutenowej. - Jeśli przestrzegamy diety, jest zdrowy. Ale gdybyśmy ją zarzucili, doszłoby do nieodwracalnego upośledzenia umysłowego - mówi pani Agnieszka.

Dawid je specjalny chleb, makaron czy ciastka, które rodzice kupują w jedynym sklepie w Lublinie lub sprowadzają z Krakowa. Nie może jeść mięsa, nabiału, słodyczy. Za to je specjalne dżemy, warzywa, miód, owoce. Jest to dieta bardzo uboga w składniki odżywcze, ale przy tym bardzo droga. Najmniejszy chleb (35 dag) kosztuje 4,50 zł, makaron 8 zł, płatki śniadaniowe 25 zł, pasztecik z ziemniaków czy salceson to wydatek około 12-15 zł.

Czasem dostaje też czekoladę, która kosztuje 12 zł. Do tego dochodzi koszt przesyłki lub dojazdy do sklepu w Lublinie. Miesięcznie Wardowie wydają na jedzenie syna 1 tysiąc złotych.

- Najbardziej lubię płatki śniadaniowe i czekoladę - mówi Dawid. - Ale próbowałem też kiedyś kiełbaski, jak mamy w domu nie było.

- Ja nie mogę pracować, muszę pilnować Dawida, by nie podjadał. A z jednej pensji trudno wyżyć, zwłaszcza że mamy w sumie trójkę dzieci - ubolewa pani Agnieszka. Na wszystkie dzieci dostaje 515 zł rodzinnego, z tego 240 zł na Dawida (zasiłek pielęgnacyjny i dodatek rehabilitacyjny). Dlatego Wardowie postanowili się ubiegać o świadczenie pielęgnacyjne w wysokości 440 zł.

- Odmówiono mi, bo lekarz orzecznik stwierdził, że Dawid nie wymaga mojej stałej opieki. Mówią, że dziecko jest zdrowe, ale to dlatego, że prowadzimy kosztowną dietę. Czy ja mam im roślinkę przyprowadzić, by dali nam to świadczenie? - oburza się Warda. Kobieta napisała już odwołanie.

- My nie przyznajemy świadczeń, a jedynie orzekamy o niepełnosprawności. I dopiero takie orzeczenie uprawnia do starania się o dane świadczenie - wyjaśnia Agnieszka Kańczugowska, przewodnicząca Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Świdniku.

Orzeka skład, w którym jest lekarz, psycholog, a nieraz pracownik socjalny. - I w przypadku Dawida lekarz na podstawie dokumentacji zaliczył dziecko do osób niepełnosprawnych. Ale jednocześnie uznał, że nie wymaga ono stałej opieki osoby trzeciej. To nie jest nasze widzimisię, ale kwestia przepisów - dodaje Kańczugowska. - Pani Warda odwołała się do Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania i czeka na wyznaczenie terminu.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
agnieszka / 28 lipca 2009 o 14:54
0
Ja napisał:
Ku gwoli wyjaśnienia- świadczenie pielęgnacyjne wynosi 440, a zasiłek pielęgnacyjny wynosi 153 zł.

Zgadzam sie ze zasiłek pielegnacyjny tyle wynosi ale jest jeszcze do tego dodatek
Avatar
Ja / 28 maja 2009 o 05:53
0
Ku gwoli wyjaśnienia- świadczenie pielęgnacyjne wynosi 440, a zasiłek pielęgnacyjny wynosi 153 zł.
Avatar
Gość / 27 maja 2009 o 09:06
0
[url="http://change.menelgame.pl/change_please/6839607/"]http://change.menelgame.pl/change_please/6839607/[/url]
Avatar
henryk szczepanski / 27 maja 2009 o 09:01
0
I juz widac jaką wielką zazdrość w młodych, zdrowych, wykształconych, poprawnie politycznych obywatelach tego kraju zwanego Polska, wywołała informacja, że matka chorego dziecka upomina się o swoje!!! Niby tacy oczytani i prawnie oświeceni, a nie wiedzą, że swiadczenie pielęgnacyjne to kwota 153zł i nie przysługuje z tytułu rezygnacji z pracy i opieki nad chorym dzieckiem. Z tytułu rezygnacji z pracy świadczenie wynosi 420zł - AŻ tyle i aż tak śmiesznie!!! I to, że dziecko może wykonywać większość czynności wcale nie oznacza, że nie wymaga stałej opieki! Jednak dla większości piszących tutaj jest to nie zrozumiałe, bo pewnie dzieci nie mają. Nie życzę tego nikomu, ale może sami kiedyś będą w takiej sytuacji i wtedy przkonają się jak to jest kiedy dziecko jest chore i wymaga stałego leczenia i jakie koszty ponoszą rodzice na leczenie!!! Co ciekawe nie oburza to młodych czytelników Dziennika kiedy to nasi prominentni wybrańcy dostają milionowe odprawy za kilka miesięcy pracy, przez nieokreślony czas przynoszą zwolnienia lekarskie, aby uniknąć zwolnienia z zajmowanych stanowisk i przez ten czas pobierają wysokie wynagrodzenia, załatwiają sobie i swoim znajomym wysokie renty po tzw. znajomości i wiele podobnych przykładów!!! Pewnie według nich to się nazywa operatywność i poprawna polityczność, natomiast trzeba psy wieszać na biednej matce która chce mieć swiadczenie na leczenie chorego dziecka!!!
I juz widac jaką wielką zazdrość w młodych, zdrowych, wykształconych, poprawnie politycznych obywatelach tego kraju zwanego Polska, wywołała informacja, że matka chorego dziecka upomina się o swoje!!! Niby tacy oczytani i prawnie oświeceni, a nie wiedzą, że swiadczenie pielęgnacyjne to kwota 153zł i nie przysługuje z tytułu rezygnacji z pracy i opieki nad chorym dzieckiem. Z tytułu rezygnacji z pracy świadczenie wynosi 420zł - AŻ tyle i aż tak śmiesznie!!! I to, że dziecko może wykonywać większość czynności wcale nie ... rozwiń
Avatar
ja / 27 maja 2009 o 05:49
0
Proponuję pismakom z gazety lepiej zapoznać się z tematem a dopiero później ogłaszać tragedię. dziecko jest zaliczone do osób niepełnosprawnych, zatem pobiera zasiłek pielęgnacyjny, zatem nikt nie stwierdził, że dziecko jest zdrowe. To po pierwsze, po drugie świadczenie pielęgnacyjne, ze swej definicji jest dla matek, które rezygnują z pracy, żeby zająć się pielęgnacją dziecka, a nie po to żeby przygotowywać np dietę dziecku, zatem z tego co wynika, dziecko wymaga diety a samodzielnie może robić wiele rzeczy. Czy ta matka mając świadczenie pielęgnacyjne mogłaby spojrzeć w oczy matce która ma dziecko na wózku i powiedzieć jej że ma tak samo niepełnosprawne dziecko. Zatem może trochę pomyśleć zanim zacznie się robić tragedię.
Proponuję pismakom z gazety lepiej zapoznać się z tematem a dopiero później ogłaszać tragedię. dziecko jest zaliczone do osób niepełnosprawnych, zatem pobiera zasiłek pielęgnacyjny, zatem nikt nie stwierdził, że dziecko jest zdrowe. To po pierwsze, po drugie świadczenie pielęgnacyjne, ze swej definicji jest dla matek, które rezygnują z pracy, żeby zająć się pielęgnacją dziecka, a nie po to żeby przygotowywać np dietę dziecku, zatem z tego co wynika, dziecko wymaga diety a samodzielnie może robić wiele rzeczy. Czy ta matka mając świadczenie p... rozwiń
Avatar
v / 27 maja 2009 o 00:00
0
"My nie przyznajemy świadczeń, a jedynie orzekamy o niepełnosprawności" - tak, najwyraźniej trzeba im przyprowadzić roślinkę. Wtedy to dopiero mądry będzie Polak po szkodzie. Ciekawe też jak to łatwo zasłaniać się bezdusznymi przepisami podczas, gdy co raz się słyszy o ogromnych machlojach finansowych na najwyższych szczeblach. Niech może ci ludzie z niższych stołków wezmą przykład z góry.
Avatar
Jakiś inny / 26 maja 2009 o 22:34
0
Zupełnie nie rozumiem tego tekstu.
Czy chodzi o zaadę "luberum veto" i dla tej pani należy się więcej niż innym.
Czy ta Pani przez gazetę chce coś wymusić. O co chodzi niech podaje do sądu jak jest pewna że wygra i tyle.
Ta choroba kosztuje - to pewne ale tym w tej rodzinie nie wystarczy jedna pensja i tym bardziej ta Pani powinna podjąc pracę.
Zupełnie nie wiem o co tej Pani chodzi. Przez gazetę chce coś uzyskać, tylko co - dla niej inne przepisy ?
Avatar
agnieszka / 28 lipca 2009 o 14:54
0
Ja napisał:
Ku gwoli wyjaśnienia- świadczenie pielęgnacyjne wynosi 440, a zasiłek pielęgnacyjny wynosi 153 zł.

Zgadzam sie ze zasiłek pielegnacyjny tyle wynosi ale jest jeszcze do tego dodatek
Avatar
Ja / 28 maja 2009 o 05:53
0
Ku gwoli wyjaśnienia- świadczenie pielęgnacyjne wynosi 440, a zasiłek pielęgnacyjny wynosi 153 zł.
Avatar
Gość / 27 maja 2009 o 09:06
0
[url="http://change.menelgame.pl/change_please/6839607/"]http://change.menelgame.pl/change_please/6839607/[/url]
Avatar
henryk szczepanski / 27 maja 2009 o 09:01
0
I juz widac jaką wielką zazdrość w młodych, zdrowych, wykształconych, poprawnie politycznych obywatelach tego kraju zwanego Polska, wywołała informacja, że matka chorego dziecka upomina się o swoje!!! Niby tacy oczytani i prawnie oświeceni, a nie wiedzą, że swiadczenie pielęgnacyjne to kwota 153zł i nie przysługuje z tytułu rezygnacji z pracy i opieki nad chorym dzieckiem. Z tytułu rezygnacji z pracy świadczenie wynosi 420zł - AŻ tyle i aż tak śmiesznie!!! I to, że dziecko może wykonywać większość czynności wcale nie oznacza, że nie wymaga stałej opieki! Jednak dla większości piszących tutaj jest to nie zrozumiałe, bo pewnie dzieci nie mają. Nie życzę tego nikomu, ale może sami kiedyś będą w takiej sytuacji i wtedy przkonają się jak to jest kiedy dziecko jest chore i wymaga stałego leczenia i jakie koszty ponoszą rodzice na leczenie!!! Co ciekawe nie oburza to młodych czytelników Dziennika kiedy to nasi prominentni wybrańcy dostają milionowe odprawy za kilka miesięcy pracy, przez nieokreślony czas przynoszą zwolnienia lekarskie, aby uniknąć zwolnienia z zajmowanych stanowisk i przez ten czas pobierają wysokie wynagrodzenia, załatwiają sobie i swoim znajomym wysokie renty po tzw. znajomości i wiele podobnych przykładów!!! Pewnie według nich to się nazywa operatywność i poprawna polityczność, natomiast trzeba psy wieszać na biednej matce która chce mieć swiadczenie na leczenie chorego dziecka!!!
I juz widac jaką wielką zazdrość w młodych, zdrowych, wykształconych, poprawnie politycznych obywatelach tego kraju zwanego Polska, wywołała informacja, że matka chorego dziecka upomina się o swoje!!! Niby tacy oczytani i prawnie oświeceni, a nie wiedzą, że swiadczenie pielęgnacyjne to kwota 153zł i nie przysługuje z tytułu rezygnacji z pracy i opieki nad chorym dzieckiem. Z tytułu rezygnacji z pracy świadczenie wynosi 420zł - AŻ tyle i aż tak śmiesznie!!! I to, że dziecko może wykonywać większość czynności wcale nie ... rozwiń
Avatar
ja / 27 maja 2009 o 05:49
0
Proponuję pismakom z gazety lepiej zapoznać się z tematem a dopiero później ogłaszać tragedię. dziecko jest zaliczone do osób niepełnosprawnych, zatem pobiera zasiłek pielęgnacyjny, zatem nikt nie stwierdził, że dziecko jest zdrowe. To po pierwsze, po drugie świadczenie pielęgnacyjne, ze swej definicji jest dla matek, które rezygnują z pracy, żeby zająć się pielęgnacją dziecka, a nie po to żeby przygotowywać np dietę dziecku, zatem z tego co wynika, dziecko wymaga diety a samodzielnie może robić wiele rzeczy. Czy ta matka mając świadczenie pielęgnacyjne mogłaby spojrzeć w oczy matce która ma dziecko na wózku i powiedzieć jej że ma tak samo niepełnosprawne dziecko. Zatem może trochę pomyśleć zanim zacznie się robić tragedię.
Proponuję pismakom z gazety lepiej zapoznać się z tematem a dopiero później ogłaszać tragedię. dziecko jest zaliczone do osób niepełnosprawnych, zatem pobiera zasiłek pielęgnacyjny, zatem nikt nie stwierdził, że dziecko jest zdrowe. To po pierwsze, po drugie świadczenie pielęgnacyjne, ze swej definicji jest dla matek, które rezygnują z pracy, żeby zająć się pielęgnacją dziecka, a nie po to żeby przygotowywać np dietę dziecku, zatem z tego co wynika, dziecko wymaga diety a samodzielnie może robić wiele rzeczy. Czy ta matka mając świadczenie p... rozwiń
Avatar
v / 27 maja 2009 o 00:00
0
"My nie przyznajemy świadczeń, a jedynie orzekamy o niepełnosprawności" - tak, najwyraźniej trzeba im przyprowadzić roślinkę. Wtedy to dopiero mądry będzie Polak po szkodzie. Ciekawe też jak to łatwo zasłaniać się bezdusznymi przepisami podczas, gdy co raz się słyszy o ogromnych machlojach finansowych na najwyższych szczeblach. Niech może ci ludzie z niższych stołków wezmą przykład z góry.
Avatar
Jakiś inny / 26 maja 2009 o 22:34
0
Zupełnie nie rozumiem tego tekstu.
Czy chodzi o zaadę "luberum veto" i dla tej pani należy się więcej niż innym.
Czy ta Pani przez gazetę chce coś wymusić. O co chodzi niech podaje do sądu jak jest pewna że wygra i tyle.
Ta choroba kosztuje - to pewne ale tym w tej rodzinie nie wystarczy jedna pensja i tym bardziej ta Pani powinna podjąc pracę.
Zupełnie nie wiem o co tej Pani chodzi. Przez gazetę chce coś uzyskać, tylko co - dla niej inne przepisy ?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 4 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 7 3

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 4

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 10 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 24 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 20

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.