Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 listopada 2012 r.
17:16
Edytuj ten wpis

W 2013 r. zapłacimy więcej za wywóz śmieci. Nawet trzykrotnie

0 16 A A
Podwyżki opłat samorządy tłumaczą tym, że odpady będą najpierw trafiać do sortowni, gdzie przejdą sp
Podwyżki opłat samorządy tłumaczą tym, że odpady będą najpierw trafiać do sortowni, gdzie przejdą sp

W przyszłym roku za wywóz odpadów będziemy płacić nawet trzy razy tyle co obecnie. Jak dotąd w województwie lubelskim tzw. opłatę śmieciową ustaliła tylko jedna gmina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od lipca 2013 r. odbiorem i zagospodarowaniem odpadów zajmą się gminy. A firmy, które będą odbierać śmieci zostaną wybrane w przetargu.

Do końca roku samorządy muszą ustalić stawki za pozbycie się odpadów, jakie będą płacić mieszkańcy poszczególnych miast i miejscowości. Jak dotąd z nowymi regulacjami uporali się nieliczni. – Tylko gmina Wysokie (powiat lubelski) podjęła uchwałę ws. opłaty za zagospodarowanie odpadami komunalnymi. Być może są jeszcze inne gminy, ale my jeszcze o tym nie wiemy – mówi Jacek Grządka, prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie.

Każda gmina musi wybrać miedzy czterema sposobami naliczania opłat: w zależności od powierzchni lokalu, liczby zamieszkujących go osób, od zużycia wody lub ryczałtem od gospodarstwa domowego. Radni gminy Wysokie zdecydowali się na ten ostatni sposób.

– W przypadku zbiórki selektywnej każde gospodarstwo będzie płacić miesięcznie 25 zł. A kiedy śmieci będą zmieszane - 45 zł – dodaje Grządka.

Obecnie za opróżnienie jednego kosza mieszkańcy gminy płacą 15 zł miesięcznie

Z kolei władze Kraśnika proponują, aby opłatę śmieciową pobierać od mieszkańca. Proponują miesięczne stawki – 12,50 zł przy selektywnej zbiórce i 20 zł, kiedy takie selekcji nie ma.

– Obecnie członkowie spółdzielni płacą 5,30 zł od osoby. Różnica jest więc duża – mówi Piotr Iwan, radny miejski z Kraśnika i prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Metalowiec” w Kraśniku.

– Żaden z przeliczników nie jest dokładny. Dużo zależy też od struktury miasta. W Lublinie np. mamy dużo studentów – mówi Zdzisław Strycharz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska lubelskiego Ratusza.

Wysokie podwyżki opłat samorządy tłumaczą tym, że zamiast na wysypisko, odpady będą najpierw trafiać do sortowni.

– Opłata śmieciowa będzie bardziej dotkliwa, bo i koszt systemu będzie wyższy – mówi Janusz Urban, burmistrz Bychawy.

– Nie można porównywać starej opłaty śmieciowej z nową, bo to są dwie zupełnie różne sprawy – tłumaczy Justyna Orzeł-Szczepańska, kierownik Wydział Nadzoru Komunalnego i Spraw Lokalowych Urzędu Miasta w Puławach. – Obecnie płaci się za odbiór odpadów, a od nowego roku również za ich zagospodarowanie.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Qwerty12345 / 5 listopada 2012 o 20:31
0
[quote name='jerzyk' timestamp='1351957919' post='689663']
Szanowni dziennikarze, dlaczego beltacie ludziom w głowach. Jak gmina może z góry określić koszt wywozu i utylizacji smieci, bez zapoznania sie z ofertami firm śmieciowych. Koszty mozna bedzie okreslic po przetargach.
[/quote]

Bo tak mówi ustawa. Gminy w drodze uchwały ustalają stawki najpóźniej do końca 2012 roku, a przetarg muszą rozstrzygnąć do 30 czerwca (jeśli w danejgminie start jest od lipca). Ministerstwo ochrony środowiska poinformowało gminy jak stawki wyliczyć na stronie internetowej...
[quote name='jerzyk' timestamp='1351957919' post='689663']
Szanowni dziennikarze, dlaczego beltacie ludziom w głowach. Jak gmina może z góry określić koszt wywozu i utylizacji smieci, bez zapoznania sie z ofertami firm śmieciowych. Koszty mozna bedzie okreslic po przetargach.
[/quote]

Bo tak mówi ustawa. Gminy w drodze uchwały ustalają stawki najpóźniej do końca 2012 roku, a przetarg muszą rozstrzygnąć do 30 czerwca (jeśli w danejgminie start jest od lipca). Ministerstwo ochrony środowiska poi... rozwiń
Avatar
Pazur / 4 listopada 2012 o 13:28
0
Reforma śmieciowa w Polsce to same podwyżki np. gmina [url="http://www.wasilkow24.pl"]Wasilków[/url] to podwyżka aż o 350 %. Czy tak się reformuje kraj, kosztem zwykłych mieszkańców?
Avatar
zatwardziały pisior / 4 listopada 2012 o 07:17
0
[quote name='Kasia' timestamp='1351969183' post='689712']
Duża część Lublinian (i nie tylko, bo przybysze spoza miasta też) zwozi i wyrzuca śmiecie na lubelskich LSM, bo tu śmietniki są otwarte na oścież i sortować nie trzeba. Można powiedzieć, że spółdzielnia zaprasza wszystkich, których nie stać na wywóz
[/quote]Duża część lublinian wywozi smiecie do lasu,na wieś i gdzie się da,od 1.lipca 2013 za wszystko będziemy płacić my wszyscy im więcej porządku i segregacji tym taniej.Tylko jak polskiemu NARODKOWI to wytłumaczyć,unas jak się komuś dobrze doradza to ma się z niego wroga.Budka z piwem i magiel to miarodajne miejsca na "PRAWDĘ","czegoś biedny, boś głupi,czegoś głupi ,boś biedny."
[quote name='Kasia' timestamp='1351969183' post='689712']
Duża część Lublinian (i nie tylko, bo przybysze spoza miasta też) zwozi i wyrzuca śmiecie na lubelskich LSM, bo tu śmietniki są otwarte na oścież i sortować nie trzeba. Można powiedzieć, że spółdzielnia zaprasza wszystkich, których nie stać na wywóz
[/quote]Duża część lublinian wywozi smiecie do lasu,na wieś i gdzie się da,od 1.lipca 2013 za wszystko będziemy płacić my wszyscy im więcej porządku i segregacji tym taniej.Tylko jak polskiemu NARODKOWI... rozwiń
Avatar
Kasia / 3 listopada 2012 o 19:59
0
Duża część Lublinian (i nie tylko, bo przybysze spoza miasta też) zwozi i wyrzuca śmiecie na lubelskich LSM, bo tu śmietniki są otwarte na oścież i sortować nie trzeba. Można powiedzieć, że spółdzielnia zaprasza wszystkich, których nie stać na wywóz
Avatar
Gość / 3 listopada 2012 o 19:22
0
oboje nie pracujemy dzieci się uczą, wiec jak mam płacić za pieprzone śmiecie kiedy brak mi na prąd , ksiażki dla dzieci, a czasami nawet na jedzenie. pytam Jak?? SZanowni radni nie po to was wybraliśmy abyście kolejny haracz narzucali a potem skamlali o nasze głosy dośc tego!! dość
Avatar
jerzyk / 3 listopada 2012 o 16:51
0
Szanowni dziennikarze, dlaczego beltacie ludziom w głowach. Jak gmina może z góry określić koszt wywozu i utylizacji smieci, bez zapoznania sie z ofertami firm śmieciowych. Koszty mozna bedzie okreslic po przetargach.
Avatar
karol / 3 listopada 2012 o 12:11
0
[color=#222222][font=Arial][size=2][font="Times New Roman"][size="3"] [/size][/font][/size][/font][/color]

[color=#222222][font=Arial][size=2]Pani Justyno, w Puławach mamy sortownię i znaczna część śmieci przez nią przechodzi. Opłaty są jakie są, wcale nie były tak niskie i jakoś opłacało się zarówno gminie, ZUK'owi jak prywatnym firmom, które zajmowały się do tej pory śmieciami. A poza tym to ciekaw jestem jak rozwiążecie Państwo problem podwójnego opodatkowania - raz w miejscu zamieszkania i drugi raz w firmach, szkołach czy urzędach gdzie pracują ci sami ludzie, za których będą musiały płacić zakłady pracy. To bardzo ciekawy problem, który dotknie zarówno pracowników jak i pracodawców. Z tym opodatkowaniem śmieci jest jak z abonamentem RTV. Jeśli z założenia wszyscy Polacy powinni płacić tenże abonament, to dlaczego jeszcze raz mają płacić go przedsiębiorcy od każdego posiadanego radioodbiornika w firmie czy w służbowym samochodzie, skoro już raz zapłacili za to sami jak i ich pracownicy i klienci od odbiorników domowych. Nie jest istotne czy w biurze siedzi pracownik czy przyjdzie klient i przez chwilę posłucha radia, oni i tak już raz za to zapłacili. Czyżby wiec będąc w pracy i słuchając radia w biurze słuchali jednocześnie tego radia zamontowanego we własnym samochodzie, sypialni czy kuchni? Czy jeśli każdy z obywateli zapłaci podatek śmieciowy w miejscu zamieszkania, to w miejscu jego pracy również będzie płacony podatek śmieciowy od każdego zatrudnionego, a może i klienta wrzucającego peta czy chusteczkę higieniczną do kosza? Podatek śmieciowy tak, ale na uczciwych zasadach, abonament RTV tak ale na uczciwych zasadach. W Polsce tak jak i w większości państw na świecie obowiązuje zakaz podwójnego opodatkowania tych samych, towarów, usług czy czynności. W Puławach żyje się coraz trudniej i pomimo, że Dom Chemika staje na głowie i robi wszystko aby było weselej i kulturalniej to i tak perspektywy godnego życia są tu coraz marniejsze. Proszę wziąć to pod uwagę przy ustalaniu wysokości tego podatku i zasad jego naliczania. [/size][/font][/color]
[color=#222222][font=Arial][size=2][font="Times New Roman"][size="3"] [/size][/font][/size][/font][/color]

[color=#222222][font=Arial][size=2]Pani Justyno, w Puławach mamy sortownię i znaczna część śmieci przez nią przechodzi. Opłaty są jakie są, wcale nie były tak niskie i jakoś opłacało się zarówno gminie, ZUK'owi jak prywatnym firmom, które zajmowały się do tej pory śmieciami. A poza tym to ciekaw jestem jak rozwiążecie Państwo problem podwójnego opodatkowania - raz w miejscu zamieszkania i drugi raz w firmach, szkołach c... rozwiń
Avatar
mecenas / 3 listopada 2012 o 11:54
0
[quote name='Ech ....' timestamp='1351931086' post='689571']
No cóż nowa forma podatku "aby w Polsce żyło się dostatniej" i ..... aby w urzedach stworzyć parę etatatów w celu wyłaniania nowych dostawców usługi czy nadzoru ściagania tychże podaktów. A wszystko dzięki eko-oszołomom i Sejmowi który to ustalił żeby wspierać doły partyjne ... grrr
A rzeczyswistość jest taka,że w w Komeko płaciłem 37 zł za miesiąc za rodzinę za niesort i frakcję suchą (półsort ;-) a teraz w zależnosci od opcji nawet do 60-80 zł albo i więcej bo mam 2+4 -
Super - niech żyje ekologia.
Nalepiej stworzyć system małych podaktów ... bo przecież to mniej boli ... - a może ludzie nie zauważą ?
[/quote]Kiedy TUSK da trzykrotnie więcej zarobić,albo chociaż tyle co u FRYCA.
[quote name='Ech ....' timestamp='1351931086' post='689571']
No cóż nowa forma podatku "aby w Polsce żyło się dostatniej" i ..... aby w urzedach stworzyć parę etatatów w celu wyłaniania nowych dostawców usługi czy nadzoru ściagania tychże podaktów. A wszystko dzięki eko-oszołomom i Sejmowi który to ustalił żeby wspierać doły partyjne ... grrr
A rzeczyswistość jest taka,że w w Komeko płaciłem 37 zł za miesiąc za rodzinę za niesort i frakcję suchą (półsort ;-) a teraz w zależnosci od opcji nawet d... rozwiń
Avatar
śmiecący / 3 listopada 2012 o 11:44
0
[quote name='ratio chsights' timestamp='1351927848' post='689557']
[color=#0000cd][size=5][font=arial]"Obecnie płaci się za odbiór odpadów, a od nowego roku również za ich zagospodarowanie". Za zagospodarowanie odpadów płacą obecnie święty Mikołaj razem z krasnoludkami. [/font][font=arial]Justyna Orzeł-Szczepańska, kierownik Wydział Nadzoru Komunalnego i Spraw Lokalowych Urzędu Miasta w Puławach ma poczucie humoru - [url="http://samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=redakcyjne.srodowisko&dep=114346&data=&_CheckSum=1976001626"]ale wiedzy o tym na czym polega prawidłowy system gospodarki odpadami komunalnymi zero (kliknąć)...[/url][/font][/size][/color]
[/quote]
Bez przesady, poczucie humoru maja tylko ludzie inteligentni.
[quote name='ratio chsights' timestamp='1351927848' post='689557']
[color=#0000cd][size=5][font=arial]"Obecnie płaci się za odbiór odpadów, a od nowego roku również za ich zagospodarowanie". Za zagospodarowanie odpadów płacą obecnie święty Mikołaj razem z krasnoludkami. [/font][font=arial]Justyna Orzeł-Szczepańska, kierownik Wydział Nadzoru Komunalnego i Spraw Lokalowych Urzędu Miasta w Puławach ma poczucie humoru - [url="http://samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_... rozwiń
Avatar
Ech .... / 3 listopada 2012 o 09:24
0
No cóż nowa forma podatku "aby w Polsce żyło się dostatniej" i ..... aby w urzedach stworzyć parę etatatów w celu wyłaniania nowych dostawców usługi czy nadzoru ściagania tychże podaktów. A wszystko dzięki eko-oszołomom i Sejmowi który to ustalił żeby wspierać doły partyjne ... grrr
A rzeczyswistość jest taka,że w w Komeko płaciłem 37 zł za miesiąc za rodzinę za niesort i frakcję suchą (półsort ;-) a teraz w zależnosci od opcji nawet do 60-80 zł albo i więcej bo mam 2+4 -
Super - niech żyje ekologia.
Nalepiej stworzyć system małych podaktów ... bo przecież to mniej boli ... - a może ludzie nie zauważą ?
No cóż nowa forma podatku "aby w Polsce żyło się dostatniej" i ..... aby w urzedach stworzyć parę etatatów w celu wyłaniania nowych dostawców usługi czy nadzoru ściagania tychże podaktów. A wszystko dzięki eko-oszołomom i Sejmowi który to ustalił żeby wspierać doły partyjne ... grrr
A rzeczyswistość jest taka,że w w Komeko płaciłem 37 zł za miesiąc za rodzinę za niesort i frakcję suchą (półsort ;-) a teraz w zależnosci od opcji nawet do 60-80 zł albo i więcej bo mam 2+4 -
Super - niech żyje ekologia.
Nalepiej stw... rozwiń
Avatar
Qwerty12345 / 5 listopada 2012 o 20:31
0
[quote name='jerzyk' timestamp='1351957919' post='689663']
Szanowni dziennikarze, dlaczego beltacie ludziom w głowach. Jak gmina może z góry określić koszt wywozu i utylizacji smieci, bez zapoznania sie z ofertami firm śmieciowych. Koszty mozna bedzie okreslic po przetargach.
[/quote]

Bo tak mówi ustawa. Gminy w drodze uchwały ustalają stawki najpóźniej do końca 2012 roku, a przetarg muszą rozstrzygnąć do 30 czerwca (jeśli w danejgminie start jest od lipca). Ministerstwo ochrony środowiska poinformowało gminy jak stawki wyliczyć na stronie internetowej...
[quote name='jerzyk' timestamp='1351957919' post='689663']
Szanowni dziennikarze, dlaczego beltacie ludziom w głowach. Jak gmina może z góry określić koszt wywozu i utylizacji smieci, bez zapoznania sie z ofertami firm śmieciowych. Koszty mozna bedzie okreslic po przetargach.
[/quote]

Bo tak mówi ustawa. Gminy w drodze uchwały ustalają stawki najpóźniej do końca 2012 roku, a przetarg muszą rozstrzygnąć do 30 czerwca (jeśli w danejgminie start jest od lipca). Ministerstwo ochrony środowiska poi... rozwiń
Avatar
Pazur / 4 listopada 2012 o 13:28
0
Reforma śmieciowa w Polsce to same podwyżki np. gmina [url="http://www.wasilkow24.pl"]Wasilków[/url] to podwyżka aż o 350 %. Czy tak się reformuje kraj, kosztem zwykłych mieszkańców?
Avatar
zatwardziały pisior / 4 listopada 2012 o 07:17
0
[quote name='Kasia' timestamp='1351969183' post='689712']
Duża część Lublinian (i nie tylko, bo przybysze spoza miasta też) zwozi i wyrzuca śmiecie na lubelskich LSM, bo tu śmietniki są otwarte na oścież i sortować nie trzeba. Można powiedzieć, że spółdzielnia zaprasza wszystkich, których nie stać na wywóz
[/quote]Duża część lublinian wywozi smiecie do lasu,na wieś i gdzie się da,od 1.lipca 2013 za wszystko będziemy płacić my wszyscy im więcej porządku i segregacji tym taniej.Tylko jak polskiemu NARODKOWI to wytłumaczyć,unas jak się komuś dobrze doradza to ma się z niego wroga.Budka z piwem i magiel to miarodajne miejsca na "PRAWDĘ","czegoś biedny, boś głupi,czegoś głupi ,boś biedny."
[quote name='Kasia' timestamp='1351969183' post='689712']
Duża część Lublinian (i nie tylko, bo przybysze spoza miasta też) zwozi i wyrzuca śmiecie na lubelskich LSM, bo tu śmietniki są otwarte na oścież i sortować nie trzeba. Można powiedzieć, że spółdzielnia zaprasza wszystkich, których nie stać na wywóz
[/quote]Duża część lublinian wywozi smiecie do lasu,na wieś i gdzie się da,od 1.lipca 2013 za wszystko będziemy płacić my wszyscy im więcej porządku i segregacji tym taniej.Tylko jak polskiemu NARODKOWI... rozwiń
Avatar
Kasia / 3 listopada 2012 o 19:59
0
Duża część Lublinian (i nie tylko, bo przybysze spoza miasta też) zwozi i wyrzuca śmiecie na lubelskich LSM, bo tu śmietniki są otwarte na oścież i sortować nie trzeba. Można powiedzieć, że spółdzielnia zaprasza wszystkich, których nie stać na wywóz
Avatar
Gość / 3 listopada 2012 o 19:22
0
oboje nie pracujemy dzieci się uczą, wiec jak mam płacić za pieprzone śmiecie kiedy brak mi na prąd , ksiażki dla dzieci, a czasami nawet na jedzenie. pytam Jak?? SZanowni radni nie po to was wybraliśmy abyście kolejny haracz narzucali a potem skamlali o nasze głosy dośc tego!! dość
Avatar
jerzyk / 3 listopada 2012 o 16:51
0
Szanowni dziennikarze, dlaczego beltacie ludziom w głowach. Jak gmina może z góry określić koszt wywozu i utylizacji smieci, bez zapoznania sie z ofertami firm śmieciowych. Koszty mozna bedzie okreslic po przetargach.
Avatar
karol / 3 listopada 2012 o 12:11
0
[color=#222222][font=Arial][size=2][font="Times New Roman"][size="3"] [/size][/font][/size][/font][/color]

[color=#222222][font=Arial][size=2]Pani Justyno, w Puławach mamy sortownię i znaczna część śmieci przez nią przechodzi. Opłaty są jakie są, wcale nie były tak niskie i jakoś opłacało się zarówno gminie, ZUK'owi jak prywatnym firmom, które zajmowały się do tej pory śmieciami. A poza tym to ciekaw jestem jak rozwiążecie Państwo problem podwójnego opodatkowania - raz w miejscu zamieszkania i drugi raz w firmach, szkołach czy urzędach gdzie pracują ci sami ludzie, za których będą musiały płacić zakłady pracy. To bardzo ciekawy problem, który dotknie zarówno pracowników jak i pracodawców. Z tym opodatkowaniem śmieci jest jak z abonamentem RTV. Jeśli z założenia wszyscy Polacy powinni płacić tenże abonament, to dlaczego jeszcze raz mają płacić go przedsiębiorcy od każdego posiadanego radioodbiornika w firmie czy w służbowym samochodzie, skoro już raz zapłacili za to sami jak i ich pracownicy i klienci od odbiorników domowych. Nie jest istotne czy w biurze siedzi pracownik czy przyjdzie klient i przez chwilę posłucha radia, oni i tak już raz za to zapłacili. Czyżby wiec będąc w pracy i słuchając radia w biurze słuchali jednocześnie tego radia zamontowanego we własnym samochodzie, sypialni czy kuchni? Czy jeśli każdy z obywateli zapłaci podatek śmieciowy w miejscu zamieszkania, to w miejscu jego pracy również będzie płacony podatek śmieciowy od każdego zatrudnionego, a może i klienta wrzucającego peta czy chusteczkę higieniczną do kosza? Podatek śmieciowy tak, ale na uczciwych zasadach, abonament RTV tak ale na uczciwych zasadach. W Polsce tak jak i w większości państw na świecie obowiązuje zakaz podwójnego opodatkowania tych samych, towarów, usług czy czynności. W Puławach żyje się coraz trudniej i pomimo, że Dom Chemika staje na głowie i robi wszystko aby było weselej i kulturalniej to i tak perspektywy godnego życia są tu coraz marniejsze. Proszę wziąć to pod uwagę przy ustalaniu wysokości tego podatku i zasad jego naliczania. [/size][/font][/color]
[color=#222222][font=Arial][size=2][font="Times New Roman"][size="3"] [/size][/font][/size][/font][/color]

[color=#222222][font=Arial][size=2]Pani Justyno, w Puławach mamy sortownię i znaczna część śmieci przez nią przechodzi. Opłaty są jakie są, wcale nie były tak niskie i jakoś opłacało się zarówno gminie, ZUK'owi jak prywatnym firmom, które zajmowały się do tej pory śmieciami. A poza tym to ciekaw jestem jak rozwiążecie Państwo problem podwójnego opodatkowania - raz w miejscu zamieszkania i drugi raz w firmach, szkołach c... rozwiń
Avatar
mecenas / 3 listopada 2012 o 11:54
0
[quote name='Ech ....' timestamp='1351931086' post='689571']
No cóż nowa forma podatku "aby w Polsce żyło się dostatniej" i ..... aby w urzedach stworzyć parę etatatów w celu wyłaniania nowych dostawców usługi czy nadzoru ściagania tychże podaktów. A wszystko dzięki eko-oszołomom i Sejmowi który to ustalił żeby wspierać doły partyjne ... grrr
A rzeczyswistość jest taka,że w w Komeko płaciłem 37 zł za miesiąc za rodzinę za niesort i frakcję suchą (półsort ;-) a teraz w zależnosci od opcji nawet do 60-80 zł albo i więcej bo mam 2+4 -
Super - niech żyje ekologia.
Nalepiej stworzyć system małych podaktów ... bo przecież to mniej boli ... - a może ludzie nie zauważą ?
[/quote]Kiedy TUSK da trzykrotnie więcej zarobić,albo chociaż tyle co u FRYCA.
[quote name='Ech ....' timestamp='1351931086' post='689571']
No cóż nowa forma podatku "aby w Polsce żyło się dostatniej" i ..... aby w urzedach stworzyć parę etatatów w celu wyłaniania nowych dostawców usługi czy nadzoru ściagania tychże podaktów. A wszystko dzięki eko-oszołomom i Sejmowi który to ustalił żeby wspierać doły partyjne ... grrr
A rzeczyswistość jest taka,że w w Komeko płaciłem 37 zł za miesiąc za rodzinę za niesort i frakcję suchą (półsort ;-) a teraz w zależnosci od opcji nawet d... rozwiń
Avatar
śmiecący / 3 listopada 2012 o 11:44
0
[quote name='ratio chsights' timestamp='1351927848' post='689557']
[color=#0000cd][size=5][font=arial]"Obecnie płaci się za odbiór odpadów, a od nowego roku również za ich zagospodarowanie". Za zagospodarowanie odpadów płacą obecnie święty Mikołaj razem z krasnoludkami. [/font][font=arial]Justyna Orzeł-Szczepańska, kierownik Wydział Nadzoru Komunalnego i Spraw Lokalowych Urzędu Miasta w Puławach ma poczucie humoru - [url="http://samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=redakcyjne.srodowisko&dep=114346&data=&_CheckSum=1976001626"]ale wiedzy o tym na czym polega prawidłowy system gospodarki odpadami komunalnymi zero (kliknąć)...[/url][/font][/size][/color]
[/quote]
Bez przesady, poczucie humoru maja tylko ludzie inteligentni.
[quote name='ratio chsights' timestamp='1351927848' post='689557']
[color=#0000cd][size=5][font=arial]"Obecnie płaci się za odbiór odpadów, a od nowego roku również za ich zagospodarowanie". Za zagospodarowanie odpadów płacą obecnie święty Mikołaj razem z krasnoludkami. [/font][font=arial]Justyna Orzeł-Szczepańska, kierownik Wydział Nadzoru Komunalnego i Spraw Lokalowych Urzędu Miasta w Puławach ma poczucie humoru - [url="http://samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_... rozwiń
Avatar
Ech .... / 3 listopada 2012 o 09:24
0
No cóż nowa forma podatku "aby w Polsce żyło się dostatniej" i ..... aby w urzedach stworzyć parę etatatów w celu wyłaniania nowych dostawców usługi czy nadzoru ściagania tychże podaktów. A wszystko dzięki eko-oszołomom i Sejmowi który to ustalił żeby wspierać doły partyjne ... grrr
A rzeczyswistość jest taka,że w w Komeko płaciłem 37 zł za miesiąc za rodzinę za niesort i frakcję suchą (półsort ;-) a teraz w zależnosci od opcji nawet do 60-80 zł albo i więcej bo mam 2+4 -
Super - niech żyje ekologia.
Nalepiej stworzyć system małych podaktów ... bo przecież to mniej boli ... - a może ludzie nie zauważą ?
No cóż nowa forma podatku "aby w Polsce żyło się dostatniej" i ..... aby w urzedach stworzyć parę etatatów w celu wyłaniania nowych dostawców usługi czy nadzoru ściagania tychże podaktów. A wszystko dzięki eko-oszołomom i Sejmowi który to ustalił żeby wspierać doły partyjne ... grrr
A rzeczyswistość jest taka,że w w Komeko płaciłem 37 zł za miesiąc za rodzinę za niesort i frakcję suchą (półsort ;-) a teraz w zależnosci od opcji nawet do 60-80 zł albo i więcej bo mam 2+4 -
Super - niech żyje ekologia.
Nalepiej stw... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 3 0

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 18 5

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 27 12

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce