Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 stycznia 2011 r.
15:29
Edytuj ten wpis

Wieprz grozi wylaniem. Pogotowie przeciwpowodziowe

Autor: Zdjęcie autora aj
0 9 A A
Wieprz grozi wylaniem (Archiwum)
Wieprz grozi wylaniem (Archiwum)

Rzeka Wieprz w każdej chwili grozi wylaniem i powodzią. Ryki, Puławy, Baranów i Żyrzyn to gminy, w których ogłoszono stan pogotowia przeciwpożarowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zagrożone miejscowości to tereny województwa lubelskiego i mazowieckiego. Zarządzenie wydali starostowie gmin. Zatwierdził je dyrektor Wydziału i Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego.

Żołnierze z 1 Batalionu Drogowo-Mostowego w Dęblinie pomagają odciętym od świata mieszkańcom Ostrowa (woj. lubelskie), uwięzionym w podtapianych przez Wieprz gospodarstwach.

Jak informuje kpt. Marcin Dąbrowski, dowódca wojskowego zgrupowania zadaniowego, do tej pory żołnierze pomogli już mieszkańcom siedmiu gospodarstw przedostać się do sklepu, znajdującego się w odległości 3 km od wsi.

Ich dowódca zapewnia też, że żołnierze pozostają w gotowości do ewakuacji pozostałych ludzi i zwierząt. O ich pomoc do Ministerstwa Obrony Narodowej zaapelował wojewoda lubelski.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kazik / 15 stycznia 2011 r. o 11:23
0
chyba "stan pogotowia przeciwpowodziowego" a nie "stan pogotowia Przeciwpożarowego" nie sądzicie?
Avatar
pinto / 15 stycznia 2011 r. o 05:28
0
a w którym miejscu wieprz płynie w mazowieckim. Bieg kończy w Dęblinie a to jeszcze lubelskie
Avatar
dave / 14 stycznia 2011 r. o 19:26
0
Zgadza się, zapominamy często o tych wioskach na północy gminy; mea culpa.
A jesli chodzi o błędy i literówki w artykułach. To norma w DzW; wszak Naczelny nie ma wykształcenia humanistycznego, i takich "współpracowników" sobie dobiera .... żenada
Avatar
Anna / 14 stycznia 2011 r. o 19:19
0
i jeszcze starostowie gmin??? news, newsem, ale trochę profesjonalizmu po drodze ....
Avatar
ja / 14 stycznia 2011 r. o 18:41
0
pogotowie przeciwpożarowe?????..oj ci dziennikarze...
Avatar
radek / 14 stycznia 2011 r. o 17:45
0
[quote name='dave' timestamp='1295021685' post='422790']
A gdzie gmina Żyrzyn graniczy z Wieprzem, bo nie kojarzę ...... ?????
[/quote]

Ano graniczy w Strzyżowicach:)
Avatar
dave / 14 stycznia 2011 r. o 17:14
0
A gdzie gmina Żyrzyn graniczy z Wieprzem, bo nie kojarzę ...... ?????
Avatar
MMM / 14 stycznia 2011 r. o 16:51
0
pogotowie przeciwpożarowe lekiem na powódź
Avatar
tomtom / 14 stycznia 2011 r. o 16:43
0
"Ryki, Puławy, Baranów i Żyrzyn to gminy, w których ogłoszono stan pogotowia przeciwpożarowego."

Pewnie wiosenna susza ich dopadła !!! Czytajcie co piszecie zanim opublikujecie !!!
Avatar
Kazik / 15 stycznia 2011 r. o 11:23
0
chyba "stan pogotowia przeciwpowodziowego" a nie "stan pogotowia Przeciwpożarowego" nie sądzicie?
Avatar
pinto / 15 stycznia 2011 r. o 05:28
0
a w którym miejscu wieprz płynie w mazowieckim. Bieg kończy w Dęblinie a to jeszcze lubelskie
Avatar
dave / 14 stycznia 2011 r. o 19:26
0
Zgadza się, zapominamy często o tych wioskach na północy gminy; mea culpa.
A jesli chodzi o błędy i literówki w artykułach. To norma w DzW; wszak Naczelny nie ma wykształcenia humanistycznego, i takich "współpracowników" sobie dobiera .... żenada
Avatar
Anna / 14 stycznia 2011 r. o 19:19
0
i jeszcze starostowie gmin??? news, newsem, ale trochę profesjonalizmu po drodze ....
Avatar
ja / 14 stycznia 2011 r. o 18:41
0
pogotowie przeciwpożarowe?????..oj ci dziennikarze...
Avatar
radek / 14 stycznia 2011 r. o 17:45
0
[quote name='dave' timestamp='1295021685' post='422790']
A gdzie gmina Żyrzyn graniczy z Wieprzem, bo nie kojarzę ...... ?????
[/quote]

Ano graniczy w Strzyżowicach:)
Avatar
dave / 14 stycznia 2011 r. o 17:14
0
A gdzie gmina Żyrzyn graniczy z Wieprzem, bo nie kojarzę ...... ?????
Avatar
MMM / 14 stycznia 2011 r. o 16:51
0
pogotowie przeciwpożarowe lekiem na powódź
Avatar
tomtom / 14 stycznia 2011 r. o 16:43
0
"Ryki, Puławy, Baranów i Żyrzyn to gminy, w których ogłoszono stan pogotowia przeciwpożarowego."

Pewnie wiosenna susza ich dopadła !!! Czytajcie co piszecie zanim opublikujecie !!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złoto dla cierpliwych. Dziś mecz Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław

Złoto dla cierpliwych. Dziś mecz Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław

Stawka się nie zmieniła, trzeba było się tylko uzbroić w cierpliwość. Dzisiaj żużlowcy Motoru Lublin podejmą na własnym stadionie Betard Spartę Wrocław. Będzie to pierwsza konfrontacja w walce o złoto Drużynowych Mistrzostw Polski.

"Dzienniki" wg Witolda Gombrowicza w Teatrze Starym
25 września 2021, 17:00

"Dzienniki" wg Witolda Gombrowicza w Teatrze Starym

W sobotę w Teatrze Starym dwukrotnie będzie można zobaczyć spektakl "Dzienniki" wg Witolda Gombrowicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Pokazy o godz. 17 i 20.

PlusLiga już w Lublinie!
1 października 2021, 20:30

PlusLiga już w Lublinie!

Rośnie zainteresowanie nową halą w Puławach. Otwarcie w październiku

Rośnie zainteresowanie nową halą w Puławach. Otwarcie w październiku

Wygląda na to, że duma miasta – nowa hala widowiskowo-sportowa przy Lubelskiej – nie będzie stała pusta. Choć nadal czeka na otwarcie, jej kalendarz zaczyna się wypełniać. Poza meczami szczypiorniaka, zobaczymy w niej m.in. galę sportów walki oraz koncerty gwiazd.

Szkoła w Lublinie zrezygnowała z jedynek. Efekt zaskakuje

Szkoła w Lublinie zrezygnowała z jedynek. Efekt zaskakuje

Uczniowie jednego z lubelskich liceów nie muszą się bać ocen niedostatecznych. Od początku nowego roku szkolnego nauczyciele nie wystawiają jedynek, a z pierwszych analiz wynika, że młodzież… chętniej się uczy.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin gra o pierwsze zwycięstwo z Treflem Sopot

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin gra o pierwsze zwycięstwo z Treflem Sopot

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zmierzy się w czwartek z Treflem Sopot. Dla „czerwono-czarnych” to mecz, w którym mają szansę odbić się od dna

Biała Podlaska: Ministerstwo analizuje dokumenty przebudowy stadionu

Biała Podlaska: Ministerstwo analizuje dokumenty przebudowy stadionu

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu już po raz kolejny weryfikuje dokumenty z Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Chodzi o przyznaną w 2017 roku dotację w wysokości 10 mln zł na przebudowę stadionu.

Lublin. Można pomóc. Zbiórka żywności dla potrzebujących

Lublin. Można pomóc. Zbiórka żywności dla potrzebujących

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta, w partnerstwie z LSS Społem organizuje w piątek i sobotę zbiórkę żywności, która trafi do podopiecznych stowarzyszenia.

Benefis Sławomira Romana Doraczyńskiego
25 września 2021, 9:00

Benefis Sławomira Romana Doraczyńskiego

W sobotę w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Benefis Sławomira Romana Doraczyńskiego.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaczyna przygodę z EuroCup

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaczyna przygodę z EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin staną dzisiaj (godz. 18) przed wielką szansą. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka powalczą w pierwszym spotkaniu kwalifikacyjnym do EuroCup z drużyną Sparta&k M.R. Vidnoje z Moskwy

Lepiej nie lekceważyć długotrwałych objawów. Dzisiaj można się bezpłatnie zbadać pod kątem nowotworów

Lepiej nie lekceważyć długotrwałych objawów. Dzisiaj można się bezpłatnie zbadać pod kątem nowotworów

Za darmo i bez skierowania można dziś zrobić przy ul. Jaczewskiego badania pozwalające wykryć nowotwór głowy lub szyi. Do wykonania badań powinny skłaniać takie objawy, jak długo utrzymująca się chrypka i ból gardła, czy przewlekły katar.

„W miesiąc schudłam 20 kg”. Prawdziwa historia pierwowzoru głównej bohaterki serialu
wideo
film

„W miesiąc schudłam 20 kg”. Prawdziwa historia pierwowzoru głównej bohaterki serialu

- Robiłam aplikację sędziowską. Byłam w sądzie po jednej stronie, a za parę lat znalazłam się po drugiej, do odbycia kary – wspomina Beata Krygier, która jest pierwowzorem głównej bohaterki serialu Player.pl „Skazana”.

Wszyscy święci rzeźbiarza ludowego z Roztocza. Wernisaż niezwykłych prac
24 września 2021, 16:00

Wszyscy święci rzeźbiarza ludowego z Roztocza. Wernisaż niezwykłych prac

Roztoczański Park Narodowy zaprasza na wernisaż...rzeźby. Będzie można zobaczyć prace Jana Chodara, mało znanego artysty, uznawanego za jednego z najoryginalniejszych polskich rzeźbiarzy ludowych przełomu XX i XXI wieku

Strażacy walczą z rzeką lawy na La Palmie. Szkody po wybuchu wulkanu sięgają 400 mln euro
film

Strażacy walczą z rzeką lawy na La Palmie. Szkody po wybuchu wulkanu sięgają 400 mln euro

La Palma, Hiszpania. Hiszpańscy strażacy walczą z rzeką lawy, która wypływa z wulkanu Cumbre Vieja na La Palmie już czwarty dzień. Do tej pory ewakuowano sześć tysięcy osób, a blisko dwieście domów zostało zniszczonych.

Warsztaty fotograficzne z Darkiem Doroszem w Kazimierzu Dolnym
25 września 2021, 11:00

Warsztaty fotograficzne z Darkiem Doroszem w Kazimierzu Dolnym

25 września rozpocznie się kolejna edycja Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej. Gościem najbliższego wydarzenia będzie Darek Dorosz, który poprowadzi także warsztaty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!