Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 sierpnia 2013 r.
17:25
Edytuj ten wpis

Wilków tonie w procedurach. Miliony na odbudowę przepadną?

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 8 A A
Wielka woda zalała w gminie Wilków ponad 20 wsi (na 24). (Maciej Kaczanowski / Archiwum)
Wielka woda zalała w gminie Wilków ponad 20 wsi (na 24). (Maciej Kaczanowski / Archiwum)

Czy miliony złotych na odbudowę zniszczonych przez powódź dróg i mostów w Wilkowie przepadną? Władze województwa jeszcze raz zgodziły się na przesunięcie terminów, ale grożą, że cierpliwość ma swoje granice

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gminę Wilków spustoszyły w 2010 r. dwie fale powodzi. Woda zniszczyła m.in. drogi, mosty i stadion w Szczekarkowie. W odbudowie miały pomóc unijne dotacje. Żeby usprawnić ich wydanie, Zarząd Województwa umieścił inwestycje popowodziowe na liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego. Na zmianę musiała zgodzić się Bruksela. Tak się stało.

Chodzi i duże pieniądze. Na odbudowę stadionu potrzeba 900 tys. zł (770 tys. zł z RPO), na drogi 14,5 mln zł (12,3 mln zł), a na mosty 7,25 mln zł (6 mln zł). Pieniądze są zagwarantowane, ale marszałek jest niezadowolony z tempa, w jakim Wilków zabiera się za inwestycje. Umowy wstępne dotyczące finansowania tych przedsięwzięć Urząd Marszałkowski podpisał z gminą jeszcze w czerwcu ub. roku.

Tymczasem w Wilkowie udało się rozpocząć jedynie odbudowa stadionu. Ślimaczą się przygotowania do odbudowy dróg i mostów. Władze województwa się niecierpliwią. W ostatnich dniach zastanawiały się czy zgodzić się na nowe terminy przygotowania tych inwestycji.

– To już kolejny taki wniosek wójta w tej sprawie. Mogliśmy się nie zgodzić, ale mamy na względzie dobro mieszkańców. Ta gmina jest tak mocno dotknięta przez katastrofę, że zasługuje na pomoc. Nawet jeśli władze nie są w stanie dochować pewnych standardów – mówi Jacek Sobczak (PO), członek Zarządu Województwa. Ale zaznacza: Są jednak granice cierpliwości i właśnie do nich dochodzimy.

– Jesteśmy małą gminą, a to olbrzymia inwestycja. Potrzebujemy jeszcze miesiąca. Okazało się, że trzeba dograć sprawy własności gruntów, przez które przebiegają drogi. Bez tego nie możemy zacząć – tłumaczy Grzegorz Teresiński, wójt Wilkowa.

I dodaje: – Tu chodzi o ponad 10 dróg. A to nie są ulice przez środek Lublina, gdzie wystarczy wejść i budować. Na wsi jest inaczej. Tu właściciel formalnie nie jest właścicielem, prawowity właściciel zmarł, a mało kto robi postępowania spadkowe. Nie mogliśmy zebrać wszystkich dokumentów do końca sierpnia – tłumaczy Teresiński.

Wójt zapewnia, że zmieści się w nowym terminie. – Musimy rozliczyć się do 2015 r. Nie ma takiej opcji, żebyśmy się nie wywiązali z umowy – mówi Teresiński i podkreśla, że osobiście "wychodził” pomoc na odbudowę zniszczonej infrastruktury.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
:) / 30 sierpnia 2013 o 16:45
0

Piszący chyba zapomniał dopisac,że aby przygotować i rozpocząć inwestycje to trzeba miec środki własne.Gmina Wilków jest po powodzi gminą biedną,a władze wojewódzkie ograniczaja się do zmiany terminów zamiast pomóc finansowo i fachowo.Gdyby przez lubelskie przejeżdżał wyścig to decyzja o jego dofinansowaniu urodziła by się w kilkanascie minut!Gdzie jest ta pomoc obiecywana przez polityków występujących przed wyborami na wałach wiślanych w Wilkowie???Ona była i będzie przed wyborami!Może by tak sobie PSL-owcy przypomnieli swoje hasło"żywią i bronią"!!!!,albo "blisko ludzkich spraw"!!!

PSL to by cię człowieku jeszcze z gumiakami sprzedał i pomiędzy swoich podzielił zyskiem. Tyle w tym temacie.

PSL to by cię człowieku jeszcze z gumiakami sprzedał i pomiędzy swoich podzielił zyskiem. Tyle w tym temacie.

rozwiń
Avatar
Karolina / 30 sierpnia 2013 o 16:40
0

Kupy się to nie trzyma. Dla mnie odbudowa infrastruktury drogowej automatycznie kojarzy się z odtworzeniem wcześniej istniejących a następnie zniszczonych dróg o nawierzchni asfaltowej bądź utwardzonych tłuczniem. Jak więc jest możliwe, aby pas drogi, którą ktoś kiedyś pokrył asfaltem nie miał prawnie uregulowanej granicy z działkami sąsiednimi??? Wójt nie kłamie mówiąc, że specyfika budowy dróg wiejskich jest inna niż budowy ulic w mieście. Ale zaznaczyć trzeba, że specyfika ta występuje tylko w przypadku budowy/ utwardzania dróg ziemnych, np. dojazdowych do pól, gdzie faktycznie sprawy geodezyjne mogą być nieporegulowane. Jeżeli Wilków dostał kasę na odbudowę dróg asfaltowych – to Wójt wciska kit. Przecież nikt nie uwierzy w to, że 30 lat temu ktoś utwardził drogę asfaltem wylewając go gdzie popadło – trochę na drogę a trochę na chłopskie pole. Jeżeli zaś Wilków dostał kasę na utwardzenie asfaltem dróg ziemnych to nie ma tu mowy o odbudowie po powodzi. W tym przypadku jest to tylko niczym nieuzasadnione pompowanie kasy w jedną gminę. Zresztą jeśli chodzi o Wilków to radziłabym zacząć nie od infrastruktury drogowej ale od wałów. Jeżeli inwestuje się kasę w odbudowę lub budowę infrastruktury a nie w system, który zabezpiecza przed klęskami powodzi to jest to zwykły debilizm i marnotrawienie publicznej kasy.

Kupy się to nie trzyma. Dla mnie odbudowa infrastruktury drogowej automatycznie kojarzy się z odtworzeniem wcześniej istniejących a następnie zniszczonych dróg o nawierzchni asfaltowej bądź utwardzonych tłuczniem. Jak więc jest możliwe, aby pas drogi, którą ktoś kiedyś pokrył asfaltem nie miał prawnie uregulowanej granicy z działkami sąsiednimi??? Wójt nie kłamie mówiąc, że specyfika budowy dróg wiejskich jest inna niż budowy ulic w mieście. Ale zaznaczyć trzeba, że specyfika ta występuje tylko w przypadku budowy/ utwardzania dróg ziemnyc... rozwiń

Avatar
hm / 30 sierpnia 2013 o 14:25
0

W Wilkowie masz zrobione wały?

Człowieku to jest granda a nie wały.

Avatar
fritz / 30 sierpnia 2013 o 14:07
0

Nie ma w Polsce żadnej gminy, która samodzielnie mogła by sobie poradzić z tej wielkości kataklizmem a już na pewno nie gminy wiejskiej jaką jest Wilków. Od władz państwowych oczekiwałbym raczej wsparcia samorządów lokalnych w rozwiązywaniu tego typu problemów a nie rzucania kolejnych kłód pod nogi. Przecież to nie gmina Wilków i je mieszkańcy uchwalili takie prawo, że nic nie można zrobić by go nie złamać. Wydaje mi się, że w gmaszysku urzędu marszałkowskiego jest n-razy tyle urzędników niż w gminie Wilków - jeśli tylko do kontroli to chyba za dużo. Chyba że chodzi o to że wójt nie jest z PSL a marszałek tak ;( - od dziennika zaś oczekiwałbym dyskusji jaki sens miało wpakowanie milionów w naprawę wałów w Wilkowie kiedy nie zrobione zostały wały na terenie Łazisk i nie widać tam żadnych ruchów ? Efektem takich prac będzie jedynie to że w przyszłej powodzi woda, która dostanie się do Wilkowa z Łaziski nie spłynie sama a zostanie oddzielona od opadającej Wisły pięknymi wałami  

Nie ma w Polsce żadnej gminy, która samodzielnie mogła by sobie poradzić z tej wielkości kataklizmem a już na pewno nie gminy wiejskiej jaką jest Wilków. Od władz państwowych oczekiwałbym raczej wsparcia samorządów lokalnych w rozwiązywaniu tego typu problemów a nie rzucania kolejnych kłód pod nogi. Przecież to nie gmina Wilków i je mieszkańcy uchwalili takie prawo, że nic nie można zrobić by go nie złamać. Wydaje mi się, że w gmaszysku urzędu marszałkowskiego jest n-razy tyle urzędników niż w gminie Wilków - jeśli tylko do kontroli to ch... rozwiń

Avatar
Gość / 30 sierpnia 2013 o 12:57
0

Wilków w procedurach tonie,nikt im nie pomaga i nie wspiera,terminy miną,a potem kasę się zabiera i Wójt wyjdzie na frajera i skończy się jego kariera.Odwlekanie i gmatwanie,złe wieści wróżą i nadzieję burzą.

Avatar
Grzesiek / 30 sierpnia 2013 o 10:12
0

A może by tak w ramach ciągłej pomocy dać wilkowianom wójta z prawdziwego zdarzenia, co Wy na to?

Avatar
gość / 30 sierpnia 2013 o 08:15
0

To może WADZA z Lublina ruszyła by się od biurka i pomogła słabszemu

Avatar
Josef / 30 sierpnia 2013 o 08:12
0

Piszący chyba zapomniał dopisac,że aby przygotować i rozpocząć inwestycje to trzeba miec środki własne.Gmina Wilków jest po powodzi gminą biedną,a władze wojewódzkie ograniczaja się do zmiany terminów zamiast pomóc finansowo i fachowo.Gdyby przez lubelskie przejeżdżał wyścig to decyzja o jego dofinansowaniu urodziła by się w kilkanascie minut!Gdzie jest ta pomoc obiecywana przez polityków występujących przed wyborami na wałach wiślanych w Wilkowie???Ona była i będzie przed wyborami!Może by tak sobie PSL-owcy przypomnieli swoje hasło"żywią i bronią"!!!!,albo "blisko ludzkich spraw"!!!

Piszący chyba zapomniał dopisac,że aby przygotować i rozpocząć inwestycje to trzeba miec środki własne.Gmina Wilków jest po powodzi gminą biedną,a władze wojewódzkie ograniczaja się do zmiany terminów zamiast pomóc finansowo i fachowo.Gdyby przez lubelskie przejeżdżał wyścig to decyzja o jego dofinansowaniu urodziła by się w kilkanascie minut!Gdzie jest ta pomoc obiecywana przez polityków występujących przed wyborami na wałach wiślanych w Wilkowie???Ona była i będzie przed wyborami!Może by tak sobie PSL-owcy przypomnieli swoje hasło"żywią... rozwiń

Avatar
:) / 30 sierpnia 2013 o 16:45
0

Piszący chyba zapomniał dopisac,że aby przygotować i rozpocząć inwestycje to trzeba miec środki własne.Gmina Wilków jest po powodzi gminą biedną,a władze wojewódzkie ograniczaja się do zmiany terminów zamiast pomóc finansowo i fachowo.Gdyby przez lubelskie przejeżdżał wyścig to decyzja o jego dofinansowaniu urodziła by się w kilkanascie minut!Gdzie jest ta pomoc obiecywana przez polityków występujących przed wyborami na wałach wiślanych w Wilkowie???Ona była i będzie przed wyborami!Może by tak sobie PSL-owcy przypomnieli swoje hasło"żywią i bronią"!!!!,albo "blisko ludzkich spraw"!!!

PSL to by cię człowieku jeszcze z gumiakami sprzedał i pomiędzy swoich podzielił zyskiem. Tyle w tym temacie.

PSL to by cię człowieku jeszcze z gumiakami sprzedał i pomiędzy swoich podzielił zyskiem. Tyle w tym temacie.

rozwiń
Avatar
Karolina / 30 sierpnia 2013 o 16:40
0

Kupy się to nie trzyma. Dla mnie odbudowa infrastruktury drogowej automatycznie kojarzy się z odtworzeniem wcześniej istniejących a następnie zniszczonych dróg o nawierzchni asfaltowej bądź utwardzonych tłuczniem. Jak więc jest możliwe, aby pas drogi, którą ktoś kiedyś pokrył asfaltem nie miał prawnie uregulowanej granicy z działkami sąsiednimi??? Wójt nie kłamie mówiąc, że specyfika budowy dróg wiejskich jest inna niż budowy ulic w mieście. Ale zaznaczyć trzeba, że specyfika ta występuje tylko w przypadku budowy/ utwardzania dróg ziemnych, np. dojazdowych do pól, gdzie faktycznie sprawy geodezyjne mogą być nieporegulowane. Jeżeli Wilków dostał kasę na odbudowę dróg asfaltowych – to Wójt wciska kit. Przecież nikt nie uwierzy w to, że 30 lat temu ktoś utwardził drogę asfaltem wylewając go gdzie popadło – trochę na drogę a trochę na chłopskie pole. Jeżeli zaś Wilków dostał kasę na utwardzenie asfaltem dróg ziemnych to nie ma tu mowy o odbudowie po powodzi. W tym przypadku jest to tylko niczym nieuzasadnione pompowanie kasy w jedną gminę. Zresztą jeśli chodzi o Wilków to radziłabym zacząć nie od infrastruktury drogowej ale od wałów. Jeżeli inwestuje się kasę w odbudowę lub budowę infrastruktury a nie w system, który zabezpiecza przed klęskami powodzi to jest to zwykły debilizm i marnotrawienie publicznej kasy.

Kupy się to nie trzyma. Dla mnie odbudowa infrastruktury drogowej automatycznie kojarzy się z odtworzeniem wcześniej istniejących a następnie zniszczonych dróg o nawierzchni asfaltowej bądź utwardzonych tłuczniem. Jak więc jest możliwe, aby pas drogi, którą ktoś kiedyś pokrył asfaltem nie miał prawnie uregulowanej granicy z działkami sąsiednimi??? Wójt nie kłamie mówiąc, że specyfika budowy dróg wiejskich jest inna niż budowy ulic w mieście. Ale zaznaczyć trzeba, że specyfika ta występuje tylko w przypadku budowy/ utwardzania dróg ziemnyc... rozwiń

Avatar
hm / 30 sierpnia 2013 o 14:25
0

W Wilkowie masz zrobione wały?

Człowieku to jest granda a nie wały.

Avatar
fritz / 30 sierpnia 2013 o 14:07
0

Nie ma w Polsce żadnej gminy, która samodzielnie mogła by sobie poradzić z tej wielkości kataklizmem a już na pewno nie gminy wiejskiej jaką jest Wilków. Od władz państwowych oczekiwałbym raczej wsparcia samorządów lokalnych w rozwiązywaniu tego typu problemów a nie rzucania kolejnych kłód pod nogi. Przecież to nie gmina Wilków i je mieszkańcy uchwalili takie prawo, że nic nie można zrobić by go nie złamać. Wydaje mi się, że w gmaszysku urzędu marszałkowskiego jest n-razy tyle urzędników niż w gminie Wilków - jeśli tylko do kontroli to chyba za dużo. Chyba że chodzi o to że wójt nie jest z PSL a marszałek tak ;( - od dziennika zaś oczekiwałbym dyskusji jaki sens miało wpakowanie milionów w naprawę wałów w Wilkowie kiedy nie zrobione zostały wały na terenie Łazisk i nie widać tam żadnych ruchów ? Efektem takich prac będzie jedynie to że w przyszłej powodzi woda, która dostanie się do Wilkowa z Łaziski nie spłynie sama a zostanie oddzielona od opadającej Wisły pięknymi wałami  

Nie ma w Polsce żadnej gminy, która samodzielnie mogła by sobie poradzić z tej wielkości kataklizmem a już na pewno nie gminy wiejskiej jaką jest Wilków. Od władz państwowych oczekiwałbym raczej wsparcia samorządów lokalnych w rozwiązywaniu tego typu problemów a nie rzucania kolejnych kłód pod nogi. Przecież to nie gmina Wilków i je mieszkańcy uchwalili takie prawo, że nic nie można zrobić by go nie złamać. Wydaje mi się, że w gmaszysku urzędu marszałkowskiego jest n-razy tyle urzędników niż w gminie Wilków - jeśli tylko do kontroli to ch... rozwiń

Avatar
Gość / 30 sierpnia 2013 o 12:57
0

Wilków w procedurach tonie,nikt im nie pomaga i nie wspiera,terminy miną,a potem kasę się zabiera i Wójt wyjdzie na frajera i skończy się jego kariera.Odwlekanie i gmatwanie,złe wieści wróżą i nadzieję burzą.

Avatar
Grzesiek / 30 sierpnia 2013 o 10:12
0

A może by tak w ramach ciągłej pomocy dać wilkowianom wójta z prawdziwego zdarzenia, co Wy na to?

Avatar
gość / 30 sierpnia 2013 o 08:15
0

To może WADZA z Lublina ruszyła by się od biurka i pomogła słabszemu

Avatar
Josef / 30 sierpnia 2013 o 08:12
0

Piszący chyba zapomniał dopisac,że aby przygotować i rozpocząć inwestycje to trzeba miec środki własne.Gmina Wilków jest po powodzi gminą biedną,a władze wojewódzkie ograniczaja się do zmiany terminów zamiast pomóc finansowo i fachowo.Gdyby przez lubelskie przejeżdżał wyścig to decyzja o jego dofinansowaniu urodziła by się w kilkanascie minut!Gdzie jest ta pomoc obiecywana przez polityków występujących przed wyborami na wałach wiślanych w Wilkowie???Ona była i będzie przed wyborami!Może by tak sobie PSL-owcy przypomnieli swoje hasło"żywią i bronią"!!!!,albo "blisko ludzkich spraw"!!!

Piszący chyba zapomniał dopisac,że aby przygotować i rozpocząć inwestycje to trzeba miec środki własne.Gmina Wilków jest po powodzi gminą biedną,a władze wojewódzkie ograniczaja się do zmiany terminów zamiast pomóc finansowo i fachowo.Gdyby przez lubelskie przejeżdżał wyścig to decyzja o jego dofinansowaniu urodziła by się w kilkanascie minut!Gdzie jest ta pomoc obiecywana przez polityków występujących przed wyborami na wałach wiślanych w Wilkowie???Ona była i będzie przed wyborami!Może by tak sobie PSL-owcy przypomnieli swoje hasło"żywią... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 24 18

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 89 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 36 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 66 104

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!