Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 czerwca 2012 r.
17:04
Edytuj ten wpis

Wybory dyrektora Zespołu Szkół w Niemcach do powtórki

0 21 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Lubelskie starostwo unieważniło konkurs na dyrektora Zespołu Szkół w Niemcach. – Bo nie wygrała faworytka starosty? – pytają oburzeni nauczyciele.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach odbył się 12 czerwca. Wystartowała obecna dyrektorka Elżbieta Rudnicka i ucząca w tej szkole matematyki Ewa Krawiec. Wygrała ta druga. Ale Starostwo Powiatowe w Lublinie konkurs unieważniło.

– Obecna pani dyrektor jako członek PSL miała obiecane przez starostwo, że wygra, lecz tak się nie stało. Sama chwaliła się swoimi kontaktami ze starostą i posłem Janem Łopatą z PSL – twierdzi jeden z nauczycieli szkoły w Niemcach.

Sama zainteresowana podejrzeniami nauczycieli jest zdziwiona. – Nie wiem, skąd takie informacje – mówi Elżbieta Rudnicka. – Nie jestem członkiem PSL, nigdy nie startowałam w żadnych wyborach z poparcia tej partii. Został ogłoszony normalny konkurs, w którym wystartowałam. Od pana dowiaduję się, że został unieważniony.

– Te zarzuty są nieprawdziwe – zapewnia Paweł Pikula, starosta lubelski. – O pani Rudnickiej mogę się wypowiadać dobrze lub bardzo dobrze. Sprawdziła się na stanowisku dyrektora – chwali starosta. – Ale, z tego co wiem, nie ma żadnych związków z PSL.

Dlaczego więc konkurs na dyrektora szkoły został unieważniony?

– Otrzymaliśmy pismo od Związku Nauczycielstwa Polskiego, że w komisji konkursowej nie było przedstawiciela związków zawodowych. A zgodnie z prawem powinien być – wyjaśnia Pikula. – Związki mają prawo do delegowania swoich przedstawicieli do komisji, nawet jeżeli w danej szkole nie działają (druga kandydatka – Ewa Krawiec – zapisała się do ZNP dopiero po konkursie – red.). To był nasz błąd, który zostanie naprawiony. Konkurs będzie ogłoszony ponownie – tłumaczy.
Potwierdza to Janusz Różycki, prezes lubelskiego okręgu ZNP. – Wysłaliśmy do starostwa zawiadomienie o naszych zastrzeżeniach do konkursu – mówi. – W komisji nie było przedstawiciela żadnego związku, ani naszego, ani "Solidarności”.

Prezes lubelskiego ZNP zapewnia też: Ani starosta, ani nikt ze starostwa, ani poseł Łopata, ani dyrektor szkoły. Nikt w sprawie konkursu u nas nie interweniował. To była nasza decyzja – podkreśla Różycki. – A czy unieważnienie konkursu jest na rękę staroście? Ja takiej wiedzy nie mam. Wiem natomiast, że w nowym konkursie rosną szanse pani Krawiec, która teraz – po przystąpieniu do ZNP, będzie miała nasze poparcie. I jeden głos więcej w komisji.

Dotychczasowa dyrektorka Elżbieta Rudnicka zapowiada, że w nowym konkursie również wystartuje.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zosia / 27 lipca 2012 o 22:46
0
wiadomo już coś na temat nowego terminu konkursu?
Avatar
no kto? / 1 lipca 2012 o 12:46
0
A czy wiadomo juz kto wygra konkurs na dyrektora szkoły (podstawówka i gimnazjum) w Niemcach?
Avatar
zdrowy rozsądek / 30 czerwca 2012 o 21:44
0
Ludzie dajcie spokój zachowajcie twarz i nie dajcie się ponosić emocjom to wszystko działa na waszą i szkoły szkodę i może się obrócić przeciwko wam. A szkoła jest naprawdę fajna i potrzebna.
Avatar
Cygan / 29 czerwca 2012 o 23:33
0
Włos się na głowie jeży- kłamstwa w żywe oczy!!!!! Trzeba być idiotą, żeby nie zauważyć w tym mącenia PSL-u. Koledzy dyrektorki Elżbiety Rudnickiej - a między innymi -starosta lubelski Pikula z posłem Janem Łopatą - wszyscy z PSL-u -żeby unieważnić konkurs -namówili przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego, aby przysłał pismo do starostwa z zapytaniem, dlaczego w komisji na dyrektora naszej szkoły nie było ich przedstawiciela ?!?!?!?. Popatrzcie na wystawione daty swoich pism i kolejnośc wydarzeń konkursowych- to się w ogóle nie trzyma kupy i wy o tym również wiecie ale oczywiście jak przystało na waszą partię to się nie poczuwacie do świńskich przekrętów- dla was to jest norma aby za wszelką cenę nie utracić stołka.. Pan starosta jest zwolennikiem sportu- najwidoczniej zapomniał o zasadach FAIR PLAY . Żeby było ciekawiej, to Janusz Różycki - obecny prezes lubelskiego ZNP był wcześniej pracował w PGR-rze czy GS-sie Samopomoc Chłopska pod Kraśnikiem i zajmował się burakami , kartoflami i wypasał nimi świnie. Dlatego podkładanie świni jest mu bardzo bliskie. A kiepski artykuł w gazecie został zmodyfikowany przez PSL, aby czasem prawda nie wyszła na jaw. Dobrze, że ktoś poinformował o tym szefa ZNP w Warszawie i Różyckiemu dostało się za takie chamskie traktowanie swoich członków. Oczywiście nadal nie przyznaje się do winy- broni posła Łopatę i resztę świty w starostwie, zwalając winę na przewodniczącego sąsiedniej gminy - a sam delektuje się swoim korytem. Gdyby pan wiedział, do czego służy mózg to wysłał by pismo z gratulacjami dla pani , która wygrała konkurs- Ewy Krawiec Wojtysiak- nawet pan nie potrafi użyć jej prawdziwego nazwiska ale forsę - wpływającą comiesięcznie z jej pensji za przynależność do pseudozwiązków to liczy pan dobrze. Żenada panie Różycki- może niech pan wróci na swoją wieś do kartofli i buraków bo o pracy z polską inteligencją to nie ma pan nic wspólnego. Przez znajomość ze swoim kumplami -starostą i posłem wskoczył pan na stołek w ZNP i pozostawia tylko smród!!!! Jako dług wdzięczności spełnia ich polecenia- a tego w statucie nie ma. Czy pan wie, co to jest statut?? Czy to jest normalne???
Włos się na głowie jeży- kłamstwa w żywe oczy!!!!! Trzeba być idiotą, żeby nie zauważyć w tym mącenia PSL-u. Koledzy dyrektorki Elżbiety Rudnickiej - a między innymi -starosta lubelski Pikula z posłem Janem Łopatą - wszyscy z PSL-u -żeby unieważnić konkurs -namówili przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego, aby przysłał pismo do starostwa z zapytaniem, dlaczego w komisji na dyrektora naszej szkoły nie było ich przedstawiciela ?!?!?!?. Popatrzcie na wystawione daty swoich pism i kolejnośc wydarzeń k... rozwiń
Avatar
życzliwy / 29 czerwca 2012 o 16:08
0
[quote name='kamil' timestamp='1340959708' post='644063']
Wszystko się zgadza .żeby mieć doświadczenia trzeba kiedyś zacząć. Czy Pani Rudnicka od razu miała doświadczenia. ? Też zaczynała od początku. Nie dajmy sie zwariować. Prezydent też nigdy nie był prezydentem i niemiał żadnych doświadczeń z tą funkcją. Tylko Lato jest przyspawany do stołka
[/quote]Masz rację, ale sprawdź, gdzie i jak próbowała zdobywac "doświadczenie kontrkandydatka obecnej p. dyrektor. Co pozostawiała po sobie - jaką atmosferę, odczucia, emocje. Wbrew pozorom to jest bardzo ważne w pracy w szkole. Są ludzie, przy których, choc nie są wylewni i nie rozdzielają uśmiechów na prawo i lewo, chce się pracowac. Tacy ludzie zapewniają spokój (ale nie święty), są gwarancją ładu i porządku. Ale są i tacy, którzy poza miłym (choc nieszczerym) uśmiechem i poklepywaniem po plecach, prawieniem komplementów (nieprawdziwych) nie mają nic do zaoferowania. Będą wymagac od innych i siebie niewiele, pozwolą wchodzic sobie na głowę. Może o to chodzi czasem tym, którzy buntują się okazując nielojalnośc (czy ktoś dziś rozumie znaczenie tego słowa?!) swoim szefom. Nie wiem, jak jest w Niemcach, ale jeśli były jakieś zastrzeżenia do p. Rudnickiej, można było zwołac w trybie nadzwyczajnym posiedzenie rady, usiąśc przy stole i wyjaśniac wątpliwości, nawet się kłócic, ale we własnym gronie, a nie roztrząsac problem na internetowych forach, poprzez anonimy i wzajemne oskarżenia. Obawiam się, że niektóre ciała pedagogiczne nie zdały tym razem egzaminu z odpowiedzialności.
[quote name='kamil' timestamp='1340959708' post='644063']
Wszystko się zgadza .żeby mieć doświadczenia trzeba kiedyś zacząć. Czy Pani Rudnicka od razu miała doświadczenia. ? Też zaczynała od początku. Nie dajmy sie zwariować. Prezydent też nigdy nie był prezydentem i niemiał żadnych doświadczeń z tą funkcją. Tylko Lato jest przyspawany do stołka
[/quote]Masz rację, ale sprawdź, gdzie i jak próbowała zdobywac "doświadczenie kontrkandydatka obecnej p. dyrektor. Co pozostawiała po sobie - jaką atmosferę... rozwiń
Avatar
kamil / 29 czerwca 2012 o 10:48
0
Wszystko się zgadza .żeby mieć doświadczenia trzeba kiedyś zacząć. Czy Pani Rudnicka od razu miała doświadczenia. ? Też zaczynała od początku. Nie dajmy sie zwariować. Prezydent też nigdy nie był prezydentem i niemiał żadnych doświadczeń z tą funkcją. Tylko Lato jest przyspawany do stołka
Avatar
marek / 28 czerwca 2012 o 23:33
0
U mnie na studniówce poseł Smolarz wszystkim rozdawał podarunki
Avatar
życzliwy / 28 czerwca 2012 o 19:43
0
[quote name='ja' timestamp='1340901121' post='643904']
Skoro dyrektorka dowiaduje się od redaktora o unieważniemiu konkursu to skąd te pisma ze starostwa?
Miała obiecany stołek i tyle. Trzeba miec klasę żeby odejść
[/quote]Racja, ale trzeba też z klasą walczyc o dyrektorski fotel, zwłaszcza jeśli jest się nauczycielem i wychowawcą. Trzeba się również wykazac doświadczeniem, osiągnięciami, merytorycznym przygotowaniem. Podburzanie i konfliktowanie grona nauczycielskiego, granie na emocjach, eskalacja napięcia w tak szczególnym miejscu, jakim jest szkoła, nie świadczy dobrze o osobie, która ma zarządzac ludźmi i sprawowac pieczę nad młodzieżą. Noblesse oblige! Mam nadzieję, że "bitewny kurz" opadnie, ostygną emocje i górę weźmie rozsądek. Należy się to tej zacnej szkole, jej nauczycielom a przede wszystkim uczniom, bo to oni są najważniejsi.
[quote name='ja' timestamp='1340901121' post='643904']
Skoro dyrektorka dowiaduje się od redaktora o unieważniemiu konkursu to skąd te pisma ze starostwa?
Miała obiecany stołek i tyle. Trzeba miec klasę żeby odejść
[/quote]Racja, ale trzeba też z klasą walczyc o dyrektorski fotel, zwłaszcza jeśli jest się nauczycielem i wychowawcą. Trzeba się również wykazac doświadczeniem, osiągnięciami, merytorycznym przygotowaniem. Podburzanie i konfliktowanie grona nauczycielskiego, granie na emocjach, eskalacj... rozwiń
Avatar
ja / 28 czerwca 2012 o 18:32
0
Skoro dyrektorka dowiaduje się od redaktora o unieważniemiu konkursu to skąd te pisma ze starostwa?
Miała obiecany stołek i tyle. Trzeba miec klasę żeby odejść
Avatar
michał / 28 czerwca 2012 o 16:22
0
i po co nam takie związki jak nas później w d...pę kopią ???????????????
Avatar
zosia / 27 lipca 2012 o 22:46
0
wiadomo już coś na temat nowego terminu konkursu?
Avatar
no kto? / 1 lipca 2012 o 12:46
0
A czy wiadomo juz kto wygra konkurs na dyrektora szkoły (podstawówka i gimnazjum) w Niemcach?
Avatar
zdrowy rozsądek / 30 czerwca 2012 o 21:44
0
Ludzie dajcie spokój zachowajcie twarz i nie dajcie się ponosić emocjom to wszystko działa na waszą i szkoły szkodę i może się obrócić przeciwko wam. A szkoła jest naprawdę fajna i potrzebna.
Avatar
Cygan / 29 czerwca 2012 o 23:33
0
Włos się na głowie jeży- kłamstwa w żywe oczy!!!!! Trzeba być idiotą, żeby nie zauważyć w tym mącenia PSL-u. Koledzy dyrektorki Elżbiety Rudnickiej - a między innymi -starosta lubelski Pikula z posłem Janem Łopatą - wszyscy z PSL-u -żeby unieważnić konkurs -namówili przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego, aby przysłał pismo do starostwa z zapytaniem, dlaczego w komisji na dyrektora naszej szkoły nie było ich przedstawiciela ?!?!?!?. Popatrzcie na wystawione daty swoich pism i kolejnośc wydarzeń konkursowych- to się w ogóle nie trzyma kupy i wy o tym również wiecie ale oczywiście jak przystało na waszą partię to się nie poczuwacie do świńskich przekrętów- dla was to jest norma aby za wszelką cenę nie utracić stołka.. Pan starosta jest zwolennikiem sportu- najwidoczniej zapomniał o zasadach FAIR PLAY . Żeby było ciekawiej, to Janusz Różycki - obecny prezes lubelskiego ZNP był wcześniej pracował w PGR-rze czy GS-sie Samopomoc Chłopska pod Kraśnikiem i zajmował się burakami , kartoflami i wypasał nimi świnie. Dlatego podkładanie świni jest mu bardzo bliskie. A kiepski artykuł w gazecie został zmodyfikowany przez PSL, aby czasem prawda nie wyszła na jaw. Dobrze, że ktoś poinformował o tym szefa ZNP w Warszawie i Różyckiemu dostało się za takie chamskie traktowanie swoich członków. Oczywiście nadal nie przyznaje się do winy- broni posła Łopatę i resztę świty w starostwie, zwalając winę na przewodniczącego sąsiedniej gminy - a sam delektuje się swoim korytem. Gdyby pan wiedział, do czego służy mózg to wysłał by pismo z gratulacjami dla pani , która wygrała konkurs- Ewy Krawiec Wojtysiak- nawet pan nie potrafi użyć jej prawdziwego nazwiska ale forsę - wpływającą comiesięcznie z jej pensji za przynależność do pseudozwiązków to liczy pan dobrze. Żenada panie Różycki- może niech pan wróci na swoją wieś do kartofli i buraków bo o pracy z polską inteligencją to nie ma pan nic wspólnego. Przez znajomość ze swoim kumplami -starostą i posłem wskoczył pan na stołek w ZNP i pozostawia tylko smród!!!! Jako dług wdzięczności spełnia ich polecenia- a tego w statucie nie ma. Czy pan wie, co to jest statut?? Czy to jest normalne???
Włos się na głowie jeży- kłamstwa w żywe oczy!!!!! Trzeba być idiotą, żeby nie zauważyć w tym mącenia PSL-u. Koledzy dyrektorki Elżbiety Rudnickiej - a między innymi -starosta lubelski Pikula z posłem Janem Łopatą - wszyscy z PSL-u -żeby unieważnić konkurs -namówili przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego, aby przysłał pismo do starostwa z zapytaniem, dlaczego w komisji na dyrektora naszej szkoły nie było ich przedstawiciela ?!?!?!?. Popatrzcie na wystawione daty swoich pism i kolejnośc wydarzeń k... rozwiń
Avatar
życzliwy / 29 czerwca 2012 o 16:08
0
[quote name='kamil' timestamp='1340959708' post='644063']
Wszystko się zgadza .żeby mieć doświadczenia trzeba kiedyś zacząć. Czy Pani Rudnicka od razu miała doświadczenia. ? Też zaczynała od początku. Nie dajmy sie zwariować. Prezydent też nigdy nie był prezydentem i niemiał żadnych doświadczeń z tą funkcją. Tylko Lato jest przyspawany do stołka
[/quote]Masz rację, ale sprawdź, gdzie i jak próbowała zdobywac "doświadczenie kontrkandydatka obecnej p. dyrektor. Co pozostawiała po sobie - jaką atmosferę, odczucia, emocje. Wbrew pozorom to jest bardzo ważne w pracy w szkole. Są ludzie, przy których, choc nie są wylewni i nie rozdzielają uśmiechów na prawo i lewo, chce się pracowac. Tacy ludzie zapewniają spokój (ale nie święty), są gwarancją ładu i porządku. Ale są i tacy, którzy poza miłym (choc nieszczerym) uśmiechem i poklepywaniem po plecach, prawieniem komplementów (nieprawdziwych) nie mają nic do zaoferowania. Będą wymagac od innych i siebie niewiele, pozwolą wchodzic sobie na głowę. Może o to chodzi czasem tym, którzy buntują się okazując nielojalnośc (czy ktoś dziś rozumie znaczenie tego słowa?!) swoim szefom. Nie wiem, jak jest w Niemcach, ale jeśli były jakieś zastrzeżenia do p. Rudnickiej, można było zwołac w trybie nadzwyczajnym posiedzenie rady, usiąśc przy stole i wyjaśniac wątpliwości, nawet się kłócic, ale we własnym gronie, a nie roztrząsac problem na internetowych forach, poprzez anonimy i wzajemne oskarżenia. Obawiam się, że niektóre ciała pedagogiczne nie zdały tym razem egzaminu z odpowiedzialności.
[quote name='kamil' timestamp='1340959708' post='644063']
Wszystko się zgadza .żeby mieć doświadczenia trzeba kiedyś zacząć. Czy Pani Rudnicka od razu miała doświadczenia. ? Też zaczynała od początku. Nie dajmy sie zwariować. Prezydent też nigdy nie był prezydentem i niemiał żadnych doświadczeń z tą funkcją. Tylko Lato jest przyspawany do stołka
[/quote]Masz rację, ale sprawdź, gdzie i jak próbowała zdobywac "doświadczenie kontrkandydatka obecnej p. dyrektor. Co pozostawiała po sobie - jaką atmosferę... rozwiń
Avatar
kamil / 29 czerwca 2012 o 10:48
0
Wszystko się zgadza .żeby mieć doświadczenia trzeba kiedyś zacząć. Czy Pani Rudnicka od razu miała doświadczenia. ? Też zaczynała od początku. Nie dajmy sie zwariować. Prezydent też nigdy nie był prezydentem i niemiał żadnych doświadczeń z tą funkcją. Tylko Lato jest przyspawany do stołka
Avatar
marek / 28 czerwca 2012 o 23:33
0
U mnie na studniówce poseł Smolarz wszystkim rozdawał podarunki
Avatar
życzliwy / 28 czerwca 2012 o 19:43
0
[quote name='ja' timestamp='1340901121' post='643904']
Skoro dyrektorka dowiaduje się od redaktora o unieważniemiu konkursu to skąd te pisma ze starostwa?
Miała obiecany stołek i tyle. Trzeba miec klasę żeby odejść
[/quote]Racja, ale trzeba też z klasą walczyc o dyrektorski fotel, zwłaszcza jeśli jest się nauczycielem i wychowawcą. Trzeba się również wykazac doświadczeniem, osiągnięciami, merytorycznym przygotowaniem. Podburzanie i konfliktowanie grona nauczycielskiego, granie na emocjach, eskalacja napięcia w tak szczególnym miejscu, jakim jest szkoła, nie świadczy dobrze o osobie, która ma zarządzac ludźmi i sprawowac pieczę nad młodzieżą. Noblesse oblige! Mam nadzieję, że "bitewny kurz" opadnie, ostygną emocje i górę weźmie rozsądek. Należy się to tej zacnej szkole, jej nauczycielom a przede wszystkim uczniom, bo to oni są najważniejsi.
[quote name='ja' timestamp='1340901121' post='643904']
Skoro dyrektorka dowiaduje się od redaktora o unieważniemiu konkursu to skąd te pisma ze starostwa?
Miała obiecany stołek i tyle. Trzeba miec klasę żeby odejść
[/quote]Racja, ale trzeba też z klasą walczyc o dyrektorski fotel, zwłaszcza jeśli jest się nauczycielem i wychowawcą. Trzeba się również wykazac doświadczeniem, osiągnięciami, merytorycznym przygotowaniem. Podburzanie i konfliktowanie grona nauczycielskiego, granie na emocjach, eskalacj... rozwiń
Avatar
ja / 28 czerwca 2012 o 18:32
0
Skoro dyrektorka dowiaduje się od redaktora o unieważniemiu konkursu to skąd te pisma ze starostwa?
Miała obiecany stołek i tyle. Trzeba miec klasę żeby odejść
Avatar
michał / 28 czerwca 2012 o 16:22
0
i po co nam takie związki jak nas później w d...pę kopią ???????????????
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 24 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 5 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 21 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 122 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 350 14

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 21 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.