Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 czerwca 2012 r.
17:04
Edytuj ten wpis

Wybory dyrektora Zespołu Szkół w Niemcach do powtórki

0 21 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Lubelskie starostwo unieważniło konkurs na dyrektora Zespołu Szkół w Niemcach. – Bo nie wygrała faworytka starosty? – pytają oburzeni nauczyciele.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach odbył się 12 czerwca. Wystartowała obecna dyrektorka Elżbieta Rudnicka i ucząca w tej szkole matematyki Ewa Krawiec. Wygrała ta druga. Ale Starostwo Powiatowe w Lublinie konkurs unieważniło.

– Obecna pani dyrektor jako członek PSL miała obiecane przez starostwo, że wygra, lecz tak się nie stało. Sama chwaliła się swoimi kontaktami ze starostą i posłem Janem Łopatą z PSL – twierdzi jeden z nauczycieli szkoły w Niemcach.

Sama zainteresowana podejrzeniami nauczycieli jest zdziwiona. – Nie wiem, skąd takie informacje – mówi Elżbieta Rudnicka. – Nie jestem członkiem PSL, nigdy nie startowałam w żadnych wyborach z poparcia tej partii. Został ogłoszony normalny konkurs, w którym wystartowałam. Od pana dowiaduję się, że został unieważniony.

– Te zarzuty są nieprawdziwe – zapewnia Paweł Pikula, starosta lubelski. – O pani Rudnickiej mogę się wypowiadać dobrze lub bardzo dobrze. Sprawdziła się na stanowisku dyrektora – chwali starosta. – Ale, z tego co wiem, nie ma żadnych związków z PSL.

Dlaczego więc konkurs na dyrektora szkoły został unieważniony?

– Otrzymaliśmy pismo od Związku Nauczycielstwa Polskiego, że w komisji konkursowej nie było przedstawiciela związków zawodowych. A zgodnie z prawem powinien być – wyjaśnia Pikula. – Związki mają prawo do delegowania swoich przedstawicieli do komisji, nawet jeżeli w danej szkole nie działają (druga kandydatka – Ewa Krawiec – zapisała się do ZNP dopiero po konkursie – red.). To był nasz błąd, który zostanie naprawiony. Konkurs będzie ogłoszony ponownie – tłumaczy.
Potwierdza to Janusz Różycki, prezes lubelskiego okręgu ZNP. – Wysłaliśmy do starostwa zawiadomienie o naszych zastrzeżeniach do konkursu – mówi. – W komisji nie było przedstawiciela żadnego związku, ani naszego, ani "Solidarności”.

Prezes lubelskiego ZNP zapewnia też: Ani starosta, ani nikt ze starostwa, ani poseł Łopata, ani dyrektor szkoły. Nikt w sprawie konkursu u nas nie interweniował. To była nasza decyzja – podkreśla Różycki. – A czy unieważnienie konkursu jest na rękę staroście? Ja takiej wiedzy nie mam. Wiem natomiast, że w nowym konkursie rosną szanse pani Krawiec, która teraz – po przystąpieniu do ZNP, będzie miała nasze poparcie. I jeden głos więcej w komisji.

Dotychczasowa dyrektorka Elżbieta Rudnicka zapowiada, że w nowym konkursie również wystartuje.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zosia / 27 lipca 2012 o 22:46
0
wiadomo już coś na temat nowego terminu konkursu?
Avatar
no kto? / 1 lipca 2012 o 12:46
0
A czy wiadomo juz kto wygra konkurs na dyrektora szkoły (podstawówka i gimnazjum) w Niemcach?
Avatar
zdrowy rozsądek / 30 czerwca 2012 o 21:44
0
Ludzie dajcie spokój zachowajcie twarz i nie dajcie się ponosić emocjom to wszystko działa na waszą i szkoły szkodę i może się obrócić przeciwko wam. A szkoła jest naprawdę fajna i potrzebna.
Avatar
Cygan / 29 czerwca 2012 o 23:33
0
Włos się na głowie jeży- kłamstwa w żywe oczy!!!!! Trzeba być idiotą, żeby nie zauważyć w tym mącenia PSL-u. Koledzy dyrektorki Elżbiety Rudnickiej - a między innymi -starosta lubelski Pikula z posłem Janem Łopatą - wszyscy z PSL-u -żeby unieważnić konkurs -namówili przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego, aby przysłał pismo do starostwa z zapytaniem, dlaczego w komisji na dyrektora naszej szkoły nie było ich przedstawiciela ?!?!?!?. Popatrzcie na wystawione daty swoich pism i kolejnośc wydarzeń konkursowych- to się w ogóle nie trzyma kupy i wy o tym również wiecie ale oczywiście jak przystało na waszą partię to się nie poczuwacie do świńskich przekrętów- dla was to jest norma aby za wszelką cenę nie utracić stołka.. Pan starosta jest zwolennikiem sportu- najwidoczniej zapomniał o zasadach FAIR PLAY . Żeby było ciekawiej, to Janusz Różycki - obecny prezes lubelskiego ZNP był wcześniej pracował w PGR-rze czy GS-sie Samopomoc Chłopska pod Kraśnikiem i zajmował się burakami , kartoflami i wypasał nimi świnie. Dlatego podkładanie świni jest mu bardzo bliskie. A kiepski artykuł w gazecie został zmodyfikowany przez PSL, aby czasem prawda nie wyszła na jaw. Dobrze, że ktoś poinformował o tym szefa ZNP w Warszawie i Różyckiemu dostało się za takie chamskie traktowanie swoich członków. Oczywiście nadal nie przyznaje się do winy- broni posła Łopatę i resztę świty w starostwie, zwalając winę na przewodniczącego sąsiedniej gminy - a sam delektuje się swoim korytem. Gdyby pan wiedział, do czego służy mózg to wysłał by pismo z gratulacjami dla pani , która wygrała konkurs- Ewy Krawiec Wojtysiak- nawet pan nie potrafi użyć jej prawdziwego nazwiska ale forsę - wpływającą comiesięcznie z jej pensji za przynależność do pseudozwiązków to liczy pan dobrze. Żenada panie Różycki- może niech pan wróci na swoją wieś do kartofli i buraków bo o pracy z polską inteligencją to nie ma pan nic wspólnego. Przez znajomość ze swoim kumplami -starostą i posłem wskoczył pan na stołek w ZNP i pozostawia tylko smród!!!! Jako dług wdzięczności spełnia ich polecenia- a tego w statucie nie ma. Czy pan wie, co to jest statut?? Czy to jest normalne???
Włos się na głowie jeży- kłamstwa w żywe oczy!!!!! Trzeba być idiotą, żeby nie zauważyć w tym mącenia PSL-u. Koledzy dyrektorki Elżbiety Rudnickiej - a między innymi -starosta lubelski Pikula z posłem Janem Łopatą - wszyscy z PSL-u -żeby unieważnić konkurs -namówili przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego, aby przysłał pismo do starostwa z zapytaniem, dlaczego w komisji na dyrektora naszej szkoły nie było ich przedstawiciela ?!?!?!?. Popatrzcie na wystawione daty swoich pism i kolejnośc wydarzeń k... rozwiń
Avatar
życzliwy / 29 czerwca 2012 o 16:08
0
[quote name='kamil' timestamp='1340959708' post='644063']
Wszystko się zgadza .żeby mieć doświadczenia trzeba kiedyś zacząć. Czy Pani Rudnicka od razu miała doświadczenia. ? Też zaczynała od początku. Nie dajmy sie zwariować. Prezydent też nigdy nie był prezydentem i niemiał żadnych doświadczeń z tą funkcją. Tylko Lato jest przyspawany do stołka
[/quote]Masz rację, ale sprawdź, gdzie i jak próbowała zdobywac "doświadczenie kontrkandydatka obecnej p. dyrektor. Co pozostawiała po sobie - jaką atmosferę, odczucia, emocje. Wbrew pozorom to jest bardzo ważne w pracy w szkole. Są ludzie, przy których, choc nie są wylewni i nie rozdzielają uśmiechów na prawo i lewo, chce się pracowac. Tacy ludzie zapewniają spokój (ale nie święty), są gwarancją ładu i porządku. Ale są i tacy, którzy poza miłym (choc nieszczerym) uśmiechem i poklepywaniem po plecach, prawieniem komplementów (nieprawdziwych) nie mają nic do zaoferowania. Będą wymagac od innych i siebie niewiele, pozwolą wchodzic sobie na głowę. Może o to chodzi czasem tym, którzy buntują się okazując nielojalnośc (czy ktoś dziś rozumie znaczenie tego słowa?!) swoim szefom. Nie wiem, jak jest w Niemcach, ale jeśli były jakieś zastrzeżenia do p. Rudnickiej, można było zwołac w trybie nadzwyczajnym posiedzenie rady, usiąśc przy stole i wyjaśniac wątpliwości, nawet się kłócic, ale we własnym gronie, a nie roztrząsac problem na internetowych forach, poprzez anonimy i wzajemne oskarżenia. Obawiam się, że niektóre ciała pedagogiczne nie zdały tym razem egzaminu z odpowiedzialności.
[quote name='kamil' timestamp='1340959708' post='644063']
Wszystko się zgadza .żeby mieć doświadczenia trzeba kiedyś zacząć. Czy Pani Rudnicka od razu miała doświadczenia. ? Też zaczynała od początku. Nie dajmy sie zwariować. Prezydent też nigdy nie był prezydentem i niemiał żadnych doświadczeń z tą funkcją. Tylko Lato jest przyspawany do stołka
[/quote]Masz rację, ale sprawdź, gdzie i jak próbowała zdobywac "doświadczenie kontrkandydatka obecnej p. dyrektor. Co pozostawiała po sobie - jaką atmosferę... rozwiń
Avatar
kamil / 29 czerwca 2012 o 10:48
0
Wszystko się zgadza .żeby mieć doświadczenia trzeba kiedyś zacząć. Czy Pani Rudnicka od razu miała doświadczenia. ? Też zaczynała od początku. Nie dajmy sie zwariować. Prezydent też nigdy nie był prezydentem i niemiał żadnych doświadczeń z tą funkcją. Tylko Lato jest przyspawany do stołka
Avatar
marek / 28 czerwca 2012 o 23:33
0
U mnie na studniówce poseł Smolarz wszystkim rozdawał podarunki
Avatar
życzliwy / 28 czerwca 2012 o 19:43
0
[quote name='ja' timestamp='1340901121' post='643904']
Skoro dyrektorka dowiaduje się od redaktora o unieważniemiu konkursu to skąd te pisma ze starostwa?
Miała obiecany stołek i tyle. Trzeba miec klasę żeby odejść
[/quote]Racja, ale trzeba też z klasą walczyc o dyrektorski fotel, zwłaszcza jeśli jest się nauczycielem i wychowawcą. Trzeba się również wykazac doświadczeniem, osiągnięciami, merytorycznym przygotowaniem. Podburzanie i konfliktowanie grona nauczycielskiego, granie na emocjach, eskalacja napięcia w tak szczególnym miejscu, jakim jest szkoła, nie świadczy dobrze o osobie, która ma zarządzac ludźmi i sprawowac pieczę nad młodzieżą. Noblesse oblige! Mam nadzieję, że "bitewny kurz" opadnie, ostygną emocje i górę weźmie rozsądek. Należy się to tej zacnej szkole, jej nauczycielom a przede wszystkim uczniom, bo to oni są najważniejsi.
[quote name='ja' timestamp='1340901121' post='643904']
Skoro dyrektorka dowiaduje się od redaktora o unieważniemiu konkursu to skąd te pisma ze starostwa?
Miała obiecany stołek i tyle. Trzeba miec klasę żeby odejść
[/quote]Racja, ale trzeba też z klasą walczyc o dyrektorski fotel, zwłaszcza jeśli jest się nauczycielem i wychowawcą. Trzeba się również wykazac doświadczeniem, osiągnięciami, merytorycznym przygotowaniem. Podburzanie i konfliktowanie grona nauczycielskiego, granie na emocjach, eskalacj... rozwiń
Avatar
ja / 28 czerwca 2012 o 18:32
0
Skoro dyrektorka dowiaduje się od redaktora o unieważniemiu konkursu to skąd te pisma ze starostwa?
Miała obiecany stołek i tyle. Trzeba miec klasę żeby odejść
Avatar
michał / 28 czerwca 2012 o 16:22
0
i po co nam takie związki jak nas później w d...pę kopią ???????????????
Avatar
zosia / 27 lipca 2012 o 22:46
0
wiadomo już coś na temat nowego terminu konkursu?
Avatar
no kto? / 1 lipca 2012 o 12:46
0
A czy wiadomo juz kto wygra konkurs na dyrektora szkoły (podstawówka i gimnazjum) w Niemcach?
Avatar
zdrowy rozsądek / 30 czerwca 2012 o 21:44
0
Ludzie dajcie spokój zachowajcie twarz i nie dajcie się ponosić emocjom to wszystko działa na waszą i szkoły szkodę i może się obrócić przeciwko wam. A szkoła jest naprawdę fajna i potrzebna.
Avatar
Cygan / 29 czerwca 2012 o 23:33
0
Włos się na głowie jeży- kłamstwa w żywe oczy!!!!! Trzeba być idiotą, żeby nie zauważyć w tym mącenia PSL-u. Koledzy dyrektorki Elżbiety Rudnickiej - a między innymi -starosta lubelski Pikula z posłem Janem Łopatą - wszyscy z PSL-u -żeby unieważnić konkurs -namówili przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego, aby przysłał pismo do starostwa z zapytaniem, dlaczego w komisji na dyrektora naszej szkoły nie było ich przedstawiciela ?!?!?!?. Popatrzcie na wystawione daty swoich pism i kolejnośc wydarzeń konkursowych- to się w ogóle nie trzyma kupy i wy o tym również wiecie ale oczywiście jak przystało na waszą partię to się nie poczuwacie do świńskich przekrętów- dla was to jest norma aby za wszelką cenę nie utracić stołka.. Pan starosta jest zwolennikiem sportu- najwidoczniej zapomniał o zasadach FAIR PLAY . Żeby było ciekawiej, to Janusz Różycki - obecny prezes lubelskiego ZNP był wcześniej pracował w PGR-rze czy GS-sie Samopomoc Chłopska pod Kraśnikiem i zajmował się burakami , kartoflami i wypasał nimi świnie. Dlatego podkładanie świni jest mu bardzo bliskie. A kiepski artykuł w gazecie został zmodyfikowany przez PSL, aby czasem prawda nie wyszła na jaw. Dobrze, że ktoś poinformował o tym szefa ZNP w Warszawie i Różyckiemu dostało się za takie chamskie traktowanie swoich członków. Oczywiście nadal nie przyznaje się do winy- broni posła Łopatę i resztę świty w starostwie, zwalając winę na przewodniczącego sąsiedniej gminy - a sam delektuje się swoim korytem. Gdyby pan wiedział, do czego służy mózg to wysłał by pismo z gratulacjami dla pani , która wygrała konkurs- Ewy Krawiec Wojtysiak- nawet pan nie potrafi użyć jej prawdziwego nazwiska ale forsę - wpływającą comiesięcznie z jej pensji za przynależność do pseudozwiązków to liczy pan dobrze. Żenada panie Różycki- może niech pan wróci na swoją wieś do kartofli i buraków bo o pracy z polską inteligencją to nie ma pan nic wspólnego. Przez znajomość ze swoim kumplami -starostą i posłem wskoczył pan na stołek w ZNP i pozostawia tylko smród!!!! Jako dług wdzięczności spełnia ich polecenia- a tego w statucie nie ma. Czy pan wie, co to jest statut?? Czy to jest normalne???
Włos się na głowie jeży- kłamstwa w żywe oczy!!!!! Trzeba być idiotą, żeby nie zauważyć w tym mącenia PSL-u. Koledzy dyrektorki Elżbiety Rudnickiej - a między innymi -starosta lubelski Pikula z posłem Janem Łopatą - wszyscy z PSL-u -żeby unieważnić konkurs -namówili przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego, aby przysłał pismo do starostwa z zapytaniem, dlaczego w komisji na dyrektora naszej szkoły nie było ich przedstawiciela ?!?!?!?. Popatrzcie na wystawione daty swoich pism i kolejnośc wydarzeń k... rozwiń
Avatar
życzliwy / 29 czerwca 2012 o 16:08
0
[quote name='kamil' timestamp='1340959708' post='644063']
Wszystko się zgadza .żeby mieć doświadczenia trzeba kiedyś zacząć. Czy Pani Rudnicka od razu miała doświadczenia. ? Też zaczynała od początku. Nie dajmy sie zwariować. Prezydent też nigdy nie był prezydentem i niemiał żadnych doświadczeń z tą funkcją. Tylko Lato jest przyspawany do stołka
[/quote]Masz rację, ale sprawdź, gdzie i jak próbowała zdobywac "doświadczenie kontrkandydatka obecnej p. dyrektor. Co pozostawiała po sobie - jaką atmosferę, odczucia, emocje. Wbrew pozorom to jest bardzo ważne w pracy w szkole. Są ludzie, przy których, choc nie są wylewni i nie rozdzielają uśmiechów na prawo i lewo, chce się pracowac. Tacy ludzie zapewniają spokój (ale nie święty), są gwarancją ładu i porządku. Ale są i tacy, którzy poza miłym (choc nieszczerym) uśmiechem i poklepywaniem po plecach, prawieniem komplementów (nieprawdziwych) nie mają nic do zaoferowania. Będą wymagac od innych i siebie niewiele, pozwolą wchodzic sobie na głowę. Może o to chodzi czasem tym, którzy buntują się okazując nielojalnośc (czy ktoś dziś rozumie znaczenie tego słowa?!) swoim szefom. Nie wiem, jak jest w Niemcach, ale jeśli były jakieś zastrzeżenia do p. Rudnickiej, można było zwołac w trybie nadzwyczajnym posiedzenie rady, usiąśc przy stole i wyjaśniac wątpliwości, nawet się kłócic, ale we własnym gronie, a nie roztrząsac problem na internetowych forach, poprzez anonimy i wzajemne oskarżenia. Obawiam się, że niektóre ciała pedagogiczne nie zdały tym razem egzaminu z odpowiedzialności.
[quote name='kamil' timestamp='1340959708' post='644063']
Wszystko się zgadza .żeby mieć doświadczenia trzeba kiedyś zacząć. Czy Pani Rudnicka od razu miała doświadczenia. ? Też zaczynała od początku. Nie dajmy sie zwariować. Prezydent też nigdy nie był prezydentem i niemiał żadnych doświadczeń z tą funkcją. Tylko Lato jest przyspawany do stołka
[/quote]Masz rację, ale sprawdź, gdzie i jak próbowała zdobywac "doświadczenie kontrkandydatka obecnej p. dyrektor. Co pozostawiała po sobie - jaką atmosferę... rozwiń
Avatar
kamil / 29 czerwca 2012 o 10:48
0
Wszystko się zgadza .żeby mieć doświadczenia trzeba kiedyś zacząć. Czy Pani Rudnicka od razu miała doświadczenia. ? Też zaczynała od początku. Nie dajmy sie zwariować. Prezydent też nigdy nie był prezydentem i niemiał żadnych doświadczeń z tą funkcją. Tylko Lato jest przyspawany do stołka
Avatar
marek / 28 czerwca 2012 o 23:33
0
U mnie na studniówce poseł Smolarz wszystkim rozdawał podarunki
Avatar
życzliwy / 28 czerwca 2012 o 19:43
0
[quote name='ja' timestamp='1340901121' post='643904']
Skoro dyrektorka dowiaduje się od redaktora o unieważniemiu konkursu to skąd te pisma ze starostwa?
Miała obiecany stołek i tyle. Trzeba miec klasę żeby odejść
[/quote]Racja, ale trzeba też z klasą walczyc o dyrektorski fotel, zwłaszcza jeśli jest się nauczycielem i wychowawcą. Trzeba się również wykazac doświadczeniem, osiągnięciami, merytorycznym przygotowaniem. Podburzanie i konfliktowanie grona nauczycielskiego, granie na emocjach, eskalacja napięcia w tak szczególnym miejscu, jakim jest szkoła, nie świadczy dobrze o osobie, która ma zarządzac ludźmi i sprawowac pieczę nad młodzieżą. Noblesse oblige! Mam nadzieję, że "bitewny kurz" opadnie, ostygną emocje i górę weźmie rozsądek. Należy się to tej zacnej szkole, jej nauczycielom a przede wszystkim uczniom, bo to oni są najważniejsi.
[quote name='ja' timestamp='1340901121' post='643904']
Skoro dyrektorka dowiaduje się od redaktora o unieważniemiu konkursu to skąd te pisma ze starostwa?
Miała obiecany stołek i tyle. Trzeba miec klasę żeby odejść
[/quote]Racja, ale trzeba też z klasą walczyc o dyrektorski fotel, zwłaszcza jeśli jest się nauczycielem i wychowawcą. Trzeba się również wykazac doświadczeniem, osiągnięciami, merytorycznym przygotowaniem. Podburzanie i konfliktowanie grona nauczycielskiego, granie na emocjach, eskalacj... rozwiń
Avatar
ja / 28 czerwca 2012 o 18:32
0
Skoro dyrektorka dowiaduje się od redaktora o unieważniemiu konkursu to skąd te pisma ze starostwa?
Miała obiecany stołek i tyle. Trzeba miec klasę żeby odejść
Avatar
michał / 28 czerwca 2012 o 16:22
0
i po co nam takie związki jak nas później w d...pę kopią ???????????????
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 24 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 5 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 21 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 122 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 350 14

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 21 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!