Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 stycznia 2010 r.
17:06
Edytuj ten wpis

Zapomnij o dymku przy piwku

0 27 A A

Sejmowa Komisja Zdrowia chce całkowitego zakazu palenia w restauracjach, pubach i na stadionach. Podobnie na przystankach autobusowych i w urzędach. Nowe przepisy mają wejść w życie jeszcze przed wakacjami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najwięcej emocji szykowana zmiana przepisów budzi wśród restauratorów i ich klientów. – Palacze będą niezadowoleni, a osoby niepalące odetchną z ulgą – mówi Wojciech Meryk ze Sport Pub w Lublinie. – Jak to odbije się na właścicielach lokali – trudno powiedzieć. Ja w każdym razie jestem za wprowadzeniem zakazu.

– A dla mnie jest to jawna dyskryminacja palaczy – mówi Maciek Buczyński z Lublina. – Dlaczego w lokalach nie mogą być wydzielone miejsca, gdzie można spokojnie wypić piwo i zapalić papierosa?

Posłowie tłumaczą, że nie chcieli wypowiadać wojny zwolennikom dymka, a uchronić pozostałych od biernego palenia.

– Projekt jest kontrowersyjny – przyznaje Joanna Mucha, posłanka PO i członek Komisji Zdrowia. – Zgodnie z propozycjami, zakaz palenia będzie dotyczyć nie tylko lokali gastronomicznych, ale i przystanków autobusowych, dworców czy obiektów sportowych.

Sama posłanka przyznaje, że 13 listopada rzuciła – po raz kolejny – palenie i jest za wprowadzeniem tej ustawy.

Sejmowa komisja zastanawiała się, czy nie wprowadzić zapisu, który pozwalałby właścicielom małych lokali wybrać, czy będzie się w nich palić. A właściciele dużych restauracji decydowaliby o wydzieleniu sal dla palących. Jednak oba pomysły upadły.

Tymczasem od ponad roku działa w kraju kampania Polska bez Dymu. Tylko w Lublinie włączyło się w nią ponad 60 lokali. – Kampania powstała z myślą o ochronie biernych palaczy. To przede wszystkim osobom niepalącym chcemy zapewnić przestrzeń wolną od dymu tytoniowego – mówi organizator kampanii Magda Petryniak.

I dodaje:  Zakaz palenia w miejscach publicznych wprowadziło już 12 państw Unii Europejskiej. Zakazy przynoszą skutek. W rok po wprowadzeniu zakazu palenie rzuciło 0,5 mln Włochów i 10 proc. Irlandczyków. Jest szansa, że wkrótce zmaleje liczba palaczy w Polsce, która dziś szacowana jest na 10–11 mln.

Tymczasem Michał, który od kilku lat mieszka w Northampton w Wielkiej Brytanii mówi, że podobnie jak większość mieszkańców wysp nie jest zadowolony z wprowadzonego tam całkowitego zakazu palenia.

– Żeby zapalić, trzeba wyjść na dwór, lub latem palić w ogródkach piwnych na dworze – mówi. – Z drugiej strony rozumiem osoby niepalące. Po co ich na siłę uszczęśliwiać dymem tytoniowym.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
były palacz / 10 lutego 2010 o 20:54
0
Ja paliłem papierosy i wtedy nie wyobrażałem sobie piwka bez papierosa a teraz jak nie pale to dopiero wiem jak naprawdę smakuje piwo
Avatar
nibylandia / 11 stycznia 2010 o 13:41
0
Uważam, że to dobry pomysł z zakazem palenia w miejscach publicznych. Restauracje są dla wszystkich, więc palacze powinni mieć to na uwadze,że w pobliżu ich stolika może ktoś być niepalący, więc kultura nakazuje wyjść i zapalić gdzie indziej.
Ja osobiście nie palę i niestety ubolewam nad tym,że nie ma wystarczająco dużo fajnych miejsc(restauracji, kawiarni), gdzie mogę spokojnie się wybrać,wiedząc,że nie prześmierdnę i nie będzie mnie zaraz bolała głowa od dymu papierosowego...
Zaciekli palacze zaraz powiedzą,że mogę siedzieć w domu/nie przychodzić jak mi coś nie pasuje. I wielce się burzą, że ktoś chce ich zdyskryminować poprzez ten zakaz. Zauważcie,że do tej pory to osoby niepalące były dyskryminowane! Po prostu nie zmuszajcie nas niepalących do biernego palenia skoro wybraliśmy inaczej - czytaj : zdrowsze życie.
Uważam, że to dobry pomysł z zakazem palenia w miejscach publicznych. Restauracje są dla wszystkich, więc palacze powinni mieć to na uwadze,że w pobliżu ich stolika może ktoś być niepalący, więc kultura nakazuje wyjść i zapalić gdzie indziej.
Ja osobiście nie palę i niestety ubolewam nad tym,że nie ma wystarczająco dużo fajnych miejsc(restauracji, kawiarni), gdzie mogę spokojnie się wybrać,wiedząc,że nie prześmierdnę i nie będzie mnie zaraz bolała głowa od dymu papierosowego...
Zaciekli palacze zaraz powiedzą,że mogę siedzieć w d... rozwiń
Avatar
nie paląca / 11 stycznia 2010 o 10:23
0
problem można rozwiązać nie wprowadzając tak rygorystycznych ustaw. inne kraje rozwiązały problem. mamy XXI wiek i na rynku pojawiły się urządzenia filtrujące dym tytoniowy w 99,997%. czemu inne kraje korzystają z tym rozwiązać a Polacy nie?
Avatar
kent / 11 stycznia 2010 o 08:53
0
Ten przepis będzie od razu w dużej części martwy. Bo wyobraźcie sobie chociażby taką sytuację. Jesteśmy na Śląsku, tuż obok kopalni węgla. Górnicy wychodzą po pracy na powierzchnię i wielu z nich udaje się do pobliskiego pubu na piwo (taka tam tradycja). Do piwa niemal każdy zapala papierosa. I teraz niech przyjdzie jakiś mądrala w garniturze i zechce tym górnikom powlepiać mandaty.

Śmieszą mnie te wywody o zakazie palenia na przystankach. Bo co to znaczy "palić na przystanku"? Czy jeśli na Placu Litewskim stanę sobie pod "baobabem" i wcale nie czekam na autobus, to palę na przystanku, czy nie? Kto będzie decydował o tym dokąd sięga strefa przystankowa i gdzie się kończy? Wszystko to będzie zapisane w ustawie? No to gratuluję parlametarzystom doskonałego humoru i braku innych, pilniejszych spraw do załatwienia.

A już w ogóle nie z tej ziemi są argumenty, że teraz to będzie można pójść do pubu z dziećmi, bo nie będzie dymu. Ludzie, czy wy uważacie że pub, a więc miejsce w którym przede wszystkim podaje się alkohol, to najlepsze miejsce aby zabierać tam dzieci? Weźmiesz małolata ze sobą, golniesz sobie piwko albo 100 ml (dzieciak oczywiście wypije colę) i zaraz jakiś "życzliwy" doniesie gdzie trzeba, że sprawujesz opiekę nad dzieckiem pod wpływem alkoholu. I kto wtedy będzie miał najbardziej umoczone?
Ten przepis będzie od razu w dużej części martwy. Bo wyobraźcie sobie chociażby taką sytuację. Jesteśmy na Śląsku, tuż obok kopalni węgla. Górnicy wychodzą po pracy na powierzchnię i wielu z nich udaje się do pobliskiego pubu na piwo (taka tam tradycja). Do piwa niemal każdy zapala papierosa. I teraz niech przyjdzie jakiś mądrala w garniturze i zechce tym górnikom powlepiać mandaty.

Śmieszą mnie te wywody o zakazie palenia na przystankach. Bo co to znaczy "palić na przystanku"? Czy jeśli na Placu Litewskim stanę sobie ... rozwiń
Avatar
Jazkotkiem / 11 stycznia 2010 o 08:38
0
maverick napisał:
ludzie co wy piszecie? jaka dyskryminacja palcych?!!! dyskryminacja to byla do tej pory ale tej niepalacej wiekszosci!!! wreszcie konczy sie wdychanie smrodu przy pizzy czy obiedzie w restauracji!! nikt nikomu nie broni palenia- jesli jest na tyle glupi zeby sie zabic to jego sprawa. jak ma ochote zapalic to niech wyjdzie z knajpy na dwor, albo poza przystanek. a ze jest mroz albo pada? jego wybor. moze nie palic. uwazam ze powinno sie jeszcze wykonac kolejny krok i osobom palacym podniesc o 50% skladke na ubezpieczenie zdrowotne. dlaczego mam placic za leczenie ich raka pluc, zoladka, krtani, zawaly i inne darmowe dodatki do paczki papierochow


Się zgadzam.


A już kompletną bzdurą są zapisy w prawie o obowiązkach nałożonych na pracodawcę o konieczności zorganizowania miejsca do palenia.
Ja na ten przykład, chcę zorganizowanego miejsca w zakładzie pracy do uprawy JOGI, w czasie gdy inni palą. Bo ja muszę, bo mnie to relaksuje, bo inaczej nie umiem pracować. Paranoja.


Się zgadzam.


A już kompletną bzdurą są zapisy w prawie o obowiązkach nałożonych na pracodawcę o konieczności zorganizowania miejsca do palenia.
Ja na ten przykład, chcę zorganizowanego miejsca w zakładzie pracy do uprawy JOGI, w czasie gdy inni palą. Bo ja muszę, bo mnie to relaksuje, bo inaczej nie umiem pracować. Paranoja. rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2010 o 08:05
0
~gosc~ napisał:
Brawo, nareszcie coś z tymi śmierdziuchami zrobią.
Większość palących to margines społeczny, same robole.

Z tym to sie nie zgodze, niektorzy palą zeby palic inni zas kultywują palenie i nie jest to dla nich po prostu nauk.
Mimo ze sam jestem palaczem to uwazam ze wprowadzenie zakazu to bardzo dobry pomysł. Wiekszość palaczy chce rzucic, ale jej im ciężko bo wszedzie mozna palic. Jezeli powstaną takie zakazy z pewnością wielu z nas zastanowi sie nad rzuceniem, ja napewno. Pozdrawiam palacych i nie palących, oby tych drugich robilo sie coraz wiecej

Z tym to sie nie zgodze, niektorzy palą zeby palic inni zas kultywują palenie i nie jest to dla nich po prostu nauk.
Mimo ze sam jestem palaczem to uwazam ze wprowadzenie zakazu to bardzo dobry pomysł. Wiekszość palaczy chce rzucic, ale jej im ciężko bo wszedzie mozna palic. Jezeli powstaną takie zakazy z pewnością wielu z nas zastanowi sie nad rzuceniem, ja napewno. Pozdrawiam palacych i nie palących, oby tych drugich robilo sie coraz wiecej rozwiń
Avatar
kokoszka / 11 stycznia 2010 o 07:55
0
A może tak otworzyć lokal tylko dla palących. Niepalącym wstęp wzbroniony skoro już tak dbamy o osoby niepalące to dlaczego nie można zadbać o palaczy.
Avatar
~ona~ / 11 stycznia 2010 o 01:36
0
kurka wodna po to są puby by sie zrelaksować, zapalić papierosa, może jeszcze zakaz picia alkoholu ?
Avatar
Gość / 11 stycznia 2010 o 00:56
0
"Jak pali to zakazać opieki zdrowotnej i potrącić pensję, aby tylko na fajki mu starczyło. Niech żre fajki jak mu pachną śmierdziuch jeden z drugim"

Takie opinie powtarzane przez kretynów najbardziej mnie wkurzają. Nie rozumiesz tłumoku, że palacze ratują Twoje dupsko przed zapaścią finansową państwa? Osobom uzależnionym najtrudniej jest zrezygnować z 'dóbr' obłożonych akcyzą, więc jak tylko budżet (jak teraz wypłaty emerytur) jest zagrożony to rządzącym wystarczy podnieść akcyzę na tytoń, uzasadniając to dodatkowo polityką Unii Europejskiej oraz chęcią zmniejszenia ilości palących, jednocześnie głośno mówiąc o tym ile więcej kasy trafi do budżetu (czyli wiedzą, że w związku ze wzrostem cen, jakiś promil rzuci palenie).

Weźmy przeciętnego palacza - pracuje, płaci składki ZUS-owskie, więc ma prawo do opieki medycznej takie samo jak cała reszta społeczeństwa. Ja właśnie rzucam palenie po kilku latach. U lekarza w związku z krążeniem, problemami płucnymi czy w ogóle, w ciągu ostatnich kilkunastu lat byłem kilka razy (złamana noga np. - jaki to ma związek z paleniem?), zresztą najczęściej leczyłem się prywatnie. To znaczy więc, że ze swoich składek nie dostałem nawet tego co opłaciłem, a jeszcze dokładałem do budżetu (w tym m. in. do służby zdrowia) spore kwoty z akcyzy za fajki.

I ty mi będziesz patafianie odmawiał prawa do opieki zdrowotnej? Jak mawiał mój znajomy - zjeżdżaj na drzewo banany prostować!
"Jak pali to zakazać opieki zdrowotnej i potrącić pensję, aby tylko na fajki mu starczyło. Niech żre fajki jak mu pachną śmierdziuch jeden z drugim"

Takie opinie powtarzane przez kretynów najbardziej mnie wkurzają. Nie rozumiesz tłumoku, że palacze ratują Twoje dupsko przed zapaścią finansową państwa? Osobom uzależnionym najtrudniej jest zrezygnować z 'dóbr' obłożonych akcyzą, więc jak tylko budżet (jak teraz wypłaty emerytur) jest zagrożony to rządzącym wystarczy podnieść akcyzę na tytoń, uzasadniając to dodat... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2010 o 00:55
0
no i prawidłowo!
wkońcu uchwalają coś co ma jakiś sens, chcą niech sie trują sami ale innych już nie maszą i co najgorsze cierpią też na tym dzieci które w restauracjach czy na przystankach muszą wdychać jak ktoś pali ;/ porażka.
oby to weszło jak najszybciej!
Avatar
były palacz / 10 lutego 2010 o 20:54
0
Ja paliłem papierosy i wtedy nie wyobrażałem sobie piwka bez papierosa a teraz jak nie pale to dopiero wiem jak naprawdę smakuje piwo
Avatar
nibylandia / 11 stycznia 2010 o 13:41
0
Uważam, że to dobry pomysł z zakazem palenia w miejscach publicznych. Restauracje są dla wszystkich, więc palacze powinni mieć to na uwadze,że w pobliżu ich stolika może ktoś być niepalący, więc kultura nakazuje wyjść i zapalić gdzie indziej.
Ja osobiście nie palę i niestety ubolewam nad tym,że nie ma wystarczająco dużo fajnych miejsc(restauracji, kawiarni), gdzie mogę spokojnie się wybrać,wiedząc,że nie prześmierdnę i nie będzie mnie zaraz bolała głowa od dymu papierosowego...
Zaciekli palacze zaraz powiedzą,że mogę siedzieć w domu/nie przychodzić jak mi coś nie pasuje. I wielce się burzą, że ktoś chce ich zdyskryminować poprzez ten zakaz. Zauważcie,że do tej pory to osoby niepalące były dyskryminowane! Po prostu nie zmuszajcie nas niepalących do biernego palenia skoro wybraliśmy inaczej - czytaj : zdrowsze życie.
Uważam, że to dobry pomysł z zakazem palenia w miejscach publicznych. Restauracje są dla wszystkich, więc palacze powinni mieć to na uwadze,że w pobliżu ich stolika może ktoś być niepalący, więc kultura nakazuje wyjść i zapalić gdzie indziej.
Ja osobiście nie palę i niestety ubolewam nad tym,że nie ma wystarczająco dużo fajnych miejsc(restauracji, kawiarni), gdzie mogę spokojnie się wybrać,wiedząc,że nie prześmierdnę i nie będzie mnie zaraz bolała głowa od dymu papierosowego...
Zaciekli palacze zaraz powiedzą,że mogę siedzieć w d... rozwiń
Avatar
nie paląca / 11 stycznia 2010 o 10:23
0
problem można rozwiązać nie wprowadzając tak rygorystycznych ustaw. inne kraje rozwiązały problem. mamy XXI wiek i na rynku pojawiły się urządzenia filtrujące dym tytoniowy w 99,997%. czemu inne kraje korzystają z tym rozwiązać a Polacy nie?
Avatar
kent / 11 stycznia 2010 o 08:53
0
Ten przepis będzie od razu w dużej części martwy. Bo wyobraźcie sobie chociażby taką sytuację. Jesteśmy na Śląsku, tuż obok kopalni węgla. Górnicy wychodzą po pracy na powierzchnię i wielu z nich udaje się do pobliskiego pubu na piwo (taka tam tradycja). Do piwa niemal każdy zapala papierosa. I teraz niech przyjdzie jakiś mądrala w garniturze i zechce tym górnikom powlepiać mandaty.

Śmieszą mnie te wywody o zakazie palenia na przystankach. Bo co to znaczy "palić na przystanku"? Czy jeśli na Placu Litewskim stanę sobie pod "baobabem" i wcale nie czekam na autobus, to palę na przystanku, czy nie? Kto będzie decydował o tym dokąd sięga strefa przystankowa i gdzie się kończy? Wszystko to będzie zapisane w ustawie? No to gratuluję parlametarzystom doskonałego humoru i braku innych, pilniejszych spraw do załatwienia.

A już w ogóle nie z tej ziemi są argumenty, że teraz to będzie można pójść do pubu z dziećmi, bo nie będzie dymu. Ludzie, czy wy uważacie że pub, a więc miejsce w którym przede wszystkim podaje się alkohol, to najlepsze miejsce aby zabierać tam dzieci? Weźmiesz małolata ze sobą, golniesz sobie piwko albo 100 ml (dzieciak oczywiście wypije colę) i zaraz jakiś "życzliwy" doniesie gdzie trzeba, że sprawujesz opiekę nad dzieckiem pod wpływem alkoholu. I kto wtedy będzie miał najbardziej umoczone?
Ten przepis będzie od razu w dużej części martwy. Bo wyobraźcie sobie chociażby taką sytuację. Jesteśmy na Śląsku, tuż obok kopalni węgla. Górnicy wychodzą po pracy na powierzchnię i wielu z nich udaje się do pobliskiego pubu na piwo (taka tam tradycja). Do piwa niemal każdy zapala papierosa. I teraz niech przyjdzie jakiś mądrala w garniturze i zechce tym górnikom powlepiać mandaty.

Śmieszą mnie te wywody o zakazie palenia na przystankach. Bo co to znaczy "palić na przystanku"? Czy jeśli na Placu Litewskim stanę sobie ... rozwiń
Avatar
Jazkotkiem / 11 stycznia 2010 o 08:38
0
maverick napisał:
ludzie co wy piszecie? jaka dyskryminacja palcych?!!! dyskryminacja to byla do tej pory ale tej niepalacej wiekszosci!!! wreszcie konczy sie wdychanie smrodu przy pizzy czy obiedzie w restauracji!! nikt nikomu nie broni palenia- jesli jest na tyle glupi zeby sie zabic to jego sprawa. jak ma ochote zapalic to niech wyjdzie z knajpy na dwor, albo poza przystanek. a ze jest mroz albo pada? jego wybor. moze nie palic. uwazam ze powinno sie jeszcze wykonac kolejny krok i osobom palacym podniesc o 50% skladke na ubezpieczenie zdrowotne. dlaczego mam placic za leczenie ich raka pluc, zoladka, krtani, zawaly i inne darmowe dodatki do paczki papierochow


Się zgadzam.


A już kompletną bzdurą są zapisy w prawie o obowiązkach nałożonych na pracodawcę o konieczności zorganizowania miejsca do palenia.
Ja na ten przykład, chcę zorganizowanego miejsca w zakładzie pracy do uprawy JOGI, w czasie gdy inni palą. Bo ja muszę, bo mnie to relaksuje, bo inaczej nie umiem pracować. Paranoja.


Się zgadzam.


A już kompletną bzdurą są zapisy w prawie o obowiązkach nałożonych na pracodawcę o konieczności zorganizowania miejsca do palenia.
Ja na ten przykład, chcę zorganizowanego miejsca w zakładzie pracy do uprawy JOGI, w czasie gdy inni palą. Bo ja muszę, bo mnie to relaksuje, bo inaczej nie umiem pracować. Paranoja. rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2010 o 08:05
0
~gosc~ napisał:
Brawo, nareszcie coś z tymi śmierdziuchami zrobią.
Większość palących to margines społeczny, same robole.

Z tym to sie nie zgodze, niektorzy palą zeby palic inni zas kultywują palenie i nie jest to dla nich po prostu nauk.
Mimo ze sam jestem palaczem to uwazam ze wprowadzenie zakazu to bardzo dobry pomysł. Wiekszość palaczy chce rzucic, ale jej im ciężko bo wszedzie mozna palic. Jezeli powstaną takie zakazy z pewnością wielu z nas zastanowi sie nad rzuceniem, ja napewno. Pozdrawiam palacych i nie palących, oby tych drugich robilo sie coraz wiecej

Z tym to sie nie zgodze, niektorzy palą zeby palic inni zas kultywują palenie i nie jest to dla nich po prostu nauk.
Mimo ze sam jestem palaczem to uwazam ze wprowadzenie zakazu to bardzo dobry pomysł. Wiekszość palaczy chce rzucic, ale jej im ciężko bo wszedzie mozna palic. Jezeli powstaną takie zakazy z pewnością wielu z nas zastanowi sie nad rzuceniem, ja napewno. Pozdrawiam palacych i nie palących, oby tych drugich robilo sie coraz wiecej rozwiń
Avatar
kokoszka / 11 stycznia 2010 o 07:55
0
A może tak otworzyć lokal tylko dla palących. Niepalącym wstęp wzbroniony skoro już tak dbamy o osoby niepalące to dlaczego nie można zadbać o palaczy.
Avatar
~ona~ / 11 stycznia 2010 o 01:36
0
kurka wodna po to są puby by sie zrelaksować, zapalić papierosa, może jeszcze zakaz picia alkoholu ?
Avatar
Gość / 11 stycznia 2010 o 00:56
0
"Jak pali to zakazać opieki zdrowotnej i potrącić pensję, aby tylko na fajki mu starczyło. Niech żre fajki jak mu pachną śmierdziuch jeden z drugim"

Takie opinie powtarzane przez kretynów najbardziej mnie wkurzają. Nie rozumiesz tłumoku, że palacze ratują Twoje dupsko przed zapaścią finansową państwa? Osobom uzależnionym najtrudniej jest zrezygnować z 'dóbr' obłożonych akcyzą, więc jak tylko budżet (jak teraz wypłaty emerytur) jest zagrożony to rządzącym wystarczy podnieść akcyzę na tytoń, uzasadniając to dodatkowo polityką Unii Europejskiej oraz chęcią zmniejszenia ilości palących, jednocześnie głośno mówiąc o tym ile więcej kasy trafi do budżetu (czyli wiedzą, że w związku ze wzrostem cen, jakiś promil rzuci palenie).

Weźmy przeciętnego palacza - pracuje, płaci składki ZUS-owskie, więc ma prawo do opieki medycznej takie samo jak cała reszta społeczeństwa. Ja właśnie rzucam palenie po kilku latach. U lekarza w związku z krążeniem, problemami płucnymi czy w ogóle, w ciągu ostatnich kilkunastu lat byłem kilka razy (złamana noga np. - jaki to ma związek z paleniem?), zresztą najczęściej leczyłem się prywatnie. To znaczy więc, że ze swoich składek nie dostałem nawet tego co opłaciłem, a jeszcze dokładałem do budżetu (w tym m. in. do służby zdrowia) spore kwoty z akcyzy za fajki.

I ty mi będziesz patafianie odmawiał prawa do opieki zdrowotnej? Jak mawiał mój znajomy - zjeżdżaj na drzewo banany prostować!
"Jak pali to zakazać opieki zdrowotnej i potrącić pensję, aby tylko na fajki mu starczyło. Niech żre fajki jak mu pachną śmierdziuch jeden z drugim"

Takie opinie powtarzane przez kretynów najbardziej mnie wkurzają. Nie rozumiesz tłumoku, że palacze ratują Twoje dupsko przed zapaścią finansową państwa? Osobom uzależnionym najtrudniej jest zrezygnować z 'dóbr' obłożonych akcyzą, więc jak tylko budżet (jak teraz wypłaty emerytur) jest zagrożony to rządzącym wystarczy podnieść akcyzę na tytoń, uzasadniając to dodat... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2010 o 00:55
0
no i prawidłowo!
wkońcu uchwalają coś co ma jakiś sens, chcą niech sie trują sami ale innych już nie maszą i co najgorsze cierpią też na tym dzieci które w restauracjach czy na przystankach muszą wdychać jak ktoś pali ;/ porażka.
oby to weszło jak najszybciej!
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 6 2

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 3

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 9 7

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 23 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 19

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 30 11

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!