Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 lutego 2009 r.
20:18
Edytuj ten wpis

Zaproponowali Baracka Obamę na patrona szkoły

0 10 A A

Podstawówka w podlubelskich Prawiednikach wybiera patrona. W referendum uczniowie wysunęli kandydaturę amerykańskiego prezydenta. Ostateczne wyniki po feriach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Patrona wybierają rodzice na zebraniach i uczniowie w szkole. I jedni, i drudzy mogli głosować na kandydatów zaproponowanych przez dyrekcję szkoły (byli wśród nich m.in. Maria Konopnicka, Janusz Korczak, Janina Porazińska, Kornel Makuszyński) albo wpisać swojego faworyta.

Lucyna Plewik mieszka tuż obok szkoły. Jej wnuczek chodzi tam do zerówki. Na zebraniu w sprawie patrona była razem z nim. - Dzieci obejrzały film o twórcy Koziołka Matołka. I nie miały wątpliwości: patronem powinien zostać Kornel Makuszyński. Moim zdaniem to dobry wybór - mówi pani Lucyna. - Ale może uczniowie starszych klas byli za kimś innym.

Byli. Część opowiedziała się za nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych Barackiem Obamą. M.in. syn pana Jana, który chodzi do 6 klasy. - Tak sobie wymyślili i tak zagłosowali - tłumaczy pan Jan. - Widocznie pierwszy czarnoskóry prezydent największego mocarstwa na świecie im zaimponował.

- Dla mnie to nie jest przemyślana decyzja, tylko żart grupy uczniów - ocenia Marzena Lisowska, dyrektorka szkoły. - Powiedziałam o tym rodzicom. Większość potraktowała to właśnie jako dowcip. Choć byli i tacy, którzy z przymrużeniem oka mówili, że dzięki takiej decyzji może nasza szkoła coś by zyskała…

- Rodzice powinni wytłumaczyć uczniom, że z wyboru patrona szkoły nie powinno się robić żartów - uważa Lucyna Plewik. - Oni kiedyś skończą szkołę i ją opuszczą. A patron pozostanie na lata.
Podobnie uważa lubelski kurator oświaty. - W historii polskiej kultury czy literatury mamy tyle cennych i ważnych postaci, że powinniśmy wybierać spośród nich. A nie szukać medialnych idoli - podkreśla Krzysztof Babisz. - Przecież na podstawie takiego wyboru buduje się cały system wychowania w szkole. Dlatego tak ważne, żeby rodzice i nauczyciele przygotowali młodzież do tej decyzji.
Wyniki referendum poznamy po feriach. - Jest już pewne, że Barack Obama nie wygra - zapowiada Lisowska. Nieoficjalnie wiadomo, że największe szanse ma Kornel Makuszyński.

Murowanym kandydatem do wygrania referendum w sprawie patrona prawiednickiej szkoły był papież Jan Paweł II. - Gdyby była taka możliwość, pewnie wszyscy by na niego zagłosowali - ocenia dyrektorka Marzena Lisowska. - Tyle że papież jest już patronem innej szkoły w naszej gminie i co drugiej w naszym kraju.
Dlatego wspólnie ustaliliśmy, że Jana Pawła II zachowujemy w naszych sercach, ale szukamy kogoś innego.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zal / 19 lutego 2009 o 14:46
0
bez przesady na obame zaglosowaly tylko cztery osoby, przeciez nic takiego sie nie stalo tylko wy walnieci dorosli tak sie czepiacie i jestem pewna ze jak byliscie dziecmi to jeszcze gorsze mieliscie pomysly, pewnie laliscie pierwszego ktory wam stanie na drodze. a z reszta napisac nazwisko amerykanskiego prezydenta to nie grzech ani przestepstwo. moze i zrobili cos glupiego ale w porownaniu z plewikowa to nic wiekiego, a plewikowa i tak jest juz znan a z rozpowiadania plotek, to najwieksza plotkara w okolicy. naprawde przykro mi ze dorosli okazuja sie wiekszymi idiotami od nas...
bez przesady na obame zaglosowaly tylko cztery osoby, przeciez nic takiego sie nie stalo tylko wy walnieci dorosli tak sie czepiacie i jestem pewna ze jak byliscie dziecmi to jeszcze gorsze mieliscie pomysly, pewnie laliscie pierwszego ktory wam stanie na drodze. a z reszta napisac nazwisko amerykanskiego prezydenta to nie grzech ani przestepstwo. moze i zrobili cos glupiego ale w porownaniu z plewikowa to nic wiekiego, a plewikowa i tak jest juz znan a z rozpowiadania plotek, to najwieksza plotkara w okolicy. naprawde przykro mi ze ... rozwiń
Avatar
jas / 3 lutego 2009 o 20:58
0
suski napisał:
Może lepiej murzynka Bambo. Od dawna jest elementarzowym bohaterem!!!


A moze drodzy rodzice i dzieci nazwijcie swoja szkole "szkola frajerow" skoro macie takie pomysly
Avatar
suski / 3 lutego 2009 o 14:37
0
Może lepiej murzynka Bambo. Od dawna jest elementarzowym bohaterem!!!
Avatar
Gość / 3 lutego 2009 o 13:37
0
W Polsce jest teraz tylko 124 szkoły publiczne (podstawowki, gimnazja, licea) imienia Kornela Makuszyńskiego, więc 125 sto-dwudziesta-piąta nie zaszkodzi....
Avatar
Gość / 3 lutego 2009 o 10:14
0
Jeżeli koniecznie czarny, to lepszy jest BLADE
Avatar
obywatel / 3 lutego 2009 o 00:47
0
Czym jest ta propozycja do żartu p Sikorskiego o polskich korzeniach prezydenta Obamy, któremu kilkadziesiąt milionów amerykanów powierzyło tak wysokie stanowisko . Osobiście jestem przeciw ,ale gdzie jest szkoła i rodzice w przekazaniu wartości własnego kraju i wielu wielkich Polaków na przestrzeni ponad tysiąca lat istnienia naszej ojczyzny
Avatar
taka prawda / 2 lutego 2009 o 22:47
0
politolog napisał:
Szkoda, że dorośli nie potrafią myśleć spontanicznie, jak dzieci. Gdyby wybrali na patrona Obamę, byliby najbardziej znaną szkołą w Polsce. Pojawiliby się pewnie też w przekazach mediów światowych. A patron, to nie żaden "idol medialny" jak mówi wielce oświecony "kurator", tylko pierwszy czarnoskóry prezydent w historii Stanów Zjednoczonych. Stanów, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były jednym z najbardziej rasistowskich krajów na świecie.

Oczywiście, że Kornel Makuszyński i jego Koziołek Matołek też są fajni. Ale zawsze przecież można się wykazać oryginalnością. A może kiedy Barack Obama będzie odwiedzał za jakiś czas Polskę, wstąpi na chwilę do Prawiednik żeby spotkać się ze społecznością, która już na starcie jego kadencji doceniła jego jakże trudną i długą drogę do fotela prezydenta.

Glupota nie boli -takie cisna sie slowa po przeczytaniu tego artykuly.Czyzby w Polsce nie bylo godnych nazwisk na patrona? tylko wybierac"czarnego" Baracka ktory moze jeszcze "niezly"numer wykrecic swiatowi?Na razie to Obama nic nie zrobil ,zeby go tak wychwalac-ale tak to jest jak "prosty" lud chce sie czyms wyroznic.Gratuluje glupiego pomyslu!
A na koniec zadam pytanie matkom tych uczacych dzieciakow- czy chciala by pani(pan) zeby pani corka miala dziecko z czarnym mezczyzna?

Glupota nie boli -takie cisna sie slowa po przeczytaniu tego artykuly.Czyzby w Polsce nie bylo godnych nazwisk na patrona? tylko wybierac"czarnego" Baracka ktory moze jeszcze "niezly"numer wykrecic swiatowi?Na razie to Obama nic nie zrobil ,zeby go tak wychwalac-ale tak to jest jak "prosty" lud chce sie czyms wyroznic.Gratuluje glupiego pomyslu!
A na koniec zadam pytanie matkom tych uczacych dzieciakow- czy chciala by pani(pan) zeby pani corka miala dziecko z czarnym mezczyzna? rozwiń
Avatar
politolog / 2 lutego 2009 o 21:33
0
Szkoda, że dorośli nie potrafią myśleć spontanicznie, jak dzieci. Gdyby wybrali na patrona Obamę, byliby najbardziej znaną szkołą w Polsce. Pojawiliby się pewnie też w przekazach mediów światowych. A patron, to nie żaden "idol medialny" jak mówi wielce oświecony "kurator", tylko pierwszy czarnoskóry prezydent w historii Stanów Zjednoczonych. Stanów, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były jednym z najbardziej rasistowskich krajów na świecie.

Oczywiście, że Kornel Makuszyński i jego Koziołek Matołek też są fajni. Ale zawsze przecież można się wykazać oryginalnością. A może kiedy Barack Obama będzie odwiedzał za jakiś czas Polskę, wstąpi na chwilę do Prawiednik żeby spotkać się ze społecznością, która już na starcie jego kadencji doceniła jego jakże trudną i długą drogę do fotela prezydenta.
Szkoda, że dorośli nie potrafią myśleć spontanicznie, jak dzieci. Gdyby wybrali na patrona Obamę, byliby najbardziej znaną szkołą w Polsce. Pojawiliby się pewnie też w przekazach mediów światowych. A patron, to nie żaden "idol medialny" jak mówi wielce oświecony "kurator", tylko pierwszy czarnoskóry prezydent w historii Stanów Zjednoczonych. Stanów, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były jednym z najbardziej rasistowskich krajów na świecie.

Oczywiście, że Kornel Makuszyński i jego Koziołek Matołek też są f... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2009 o 21:24
0
jakim prawem Obama ?? może weźcie na patrona Osamę bin ladena czy Kadaffiego ? O Kadafi dobry jest może kasy z Libii przysłać.
Avatar
Szok / 2 lutego 2009 o 21:20
0
Oto dowód na to, że następuje upadek ojczystych wartości. Wychowanie dzieci i młodzieży legło w gruzach. Nikt mi nie wmówi, że po etapie przygotowań uczniów do wtboru patrona ( a taki etap zawsze jest w szkole) uczniowi klasy szóstej przyszedł do głowy Obama - całkowicie obca postaćdla Polaka. Jak reagowali rodzice? "Choć byli i tacy, którzy z przymrużeniem oka mówili, że dzięki takiej decyzji może nasza szkoła coś by zyskała…" Teraz wartość to KASA i "przymrużenie oka" w każdej dziedzinie życia statystycznego Polaka. Żniwo, gorzkie, już zbieramy.
Oto dowód na to, że następuje upadek ojczystych wartości. Wychowanie dzieci i młodzieży legło w gruzach. Nikt mi nie wmówi, że po etapie przygotowań uczniów do wtboru patrona ( a taki etap zawsze jest w szkole) uczniowi klasy szóstej przyszedł do głowy Obama - całkowicie obca postaćdla Polaka. Jak reagowali rodzice? "Choć byli i tacy, którzy z przymrużeniem oka mówili, że dzięki takiej decyzji może nasza szkoła coś by zyskała…" Teraz wartość to KASA i "przymrużenie oka" w każdej dziedzinie życia statystycznego Pola... rozwiń
Avatar
zal / 19 lutego 2009 o 14:46
0
bez przesady na obame zaglosowaly tylko cztery osoby, przeciez nic takiego sie nie stalo tylko wy walnieci dorosli tak sie czepiacie i jestem pewna ze jak byliscie dziecmi to jeszcze gorsze mieliscie pomysly, pewnie laliscie pierwszego ktory wam stanie na drodze. a z reszta napisac nazwisko amerykanskiego prezydenta to nie grzech ani przestepstwo. moze i zrobili cos glupiego ale w porownaniu z plewikowa to nic wiekiego, a plewikowa i tak jest juz znan a z rozpowiadania plotek, to najwieksza plotkara w okolicy. naprawde przykro mi ze dorosli okazuja sie wiekszymi idiotami od nas...
bez przesady na obame zaglosowaly tylko cztery osoby, przeciez nic takiego sie nie stalo tylko wy walnieci dorosli tak sie czepiacie i jestem pewna ze jak byliscie dziecmi to jeszcze gorsze mieliscie pomysly, pewnie laliscie pierwszego ktory wam stanie na drodze. a z reszta napisac nazwisko amerykanskiego prezydenta to nie grzech ani przestepstwo. moze i zrobili cos glupiego ale w porownaniu z plewikowa to nic wiekiego, a plewikowa i tak jest juz znan a z rozpowiadania plotek, to najwieksza plotkara w okolicy. naprawde przykro mi ze ... rozwiń
Avatar
jas / 3 lutego 2009 o 20:58
0
suski napisał:
Może lepiej murzynka Bambo. Od dawna jest elementarzowym bohaterem!!!


A moze drodzy rodzice i dzieci nazwijcie swoja szkole "szkola frajerow" skoro macie takie pomysly
Avatar
suski / 3 lutego 2009 o 14:37
0
Może lepiej murzynka Bambo. Od dawna jest elementarzowym bohaterem!!!
Avatar
Gość / 3 lutego 2009 o 13:37
0
W Polsce jest teraz tylko 124 szkoły publiczne (podstawowki, gimnazja, licea) imienia Kornela Makuszyńskiego, więc 125 sto-dwudziesta-piąta nie zaszkodzi....
Avatar
Gość / 3 lutego 2009 o 10:14
0
Jeżeli koniecznie czarny, to lepszy jest BLADE
Avatar
obywatel / 3 lutego 2009 o 00:47
0
Czym jest ta propozycja do żartu p Sikorskiego o polskich korzeniach prezydenta Obamy, któremu kilkadziesiąt milionów amerykanów powierzyło tak wysokie stanowisko . Osobiście jestem przeciw ,ale gdzie jest szkoła i rodzice w przekazaniu wartości własnego kraju i wielu wielkich Polaków na przestrzeni ponad tysiąca lat istnienia naszej ojczyzny
Avatar
taka prawda / 2 lutego 2009 o 22:47
0
politolog napisał:
Szkoda, że dorośli nie potrafią myśleć spontanicznie, jak dzieci. Gdyby wybrali na patrona Obamę, byliby najbardziej znaną szkołą w Polsce. Pojawiliby się pewnie też w przekazach mediów światowych. A patron, to nie żaden "idol medialny" jak mówi wielce oświecony "kurator", tylko pierwszy czarnoskóry prezydent w historii Stanów Zjednoczonych. Stanów, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były jednym z najbardziej rasistowskich krajów na świecie.

Oczywiście, że Kornel Makuszyński i jego Koziołek Matołek też są fajni. Ale zawsze przecież można się wykazać oryginalnością. A może kiedy Barack Obama będzie odwiedzał za jakiś czas Polskę, wstąpi na chwilę do Prawiednik żeby spotkać się ze społecznością, która już na starcie jego kadencji doceniła jego jakże trudną i długą drogę do fotela prezydenta.

Glupota nie boli -takie cisna sie slowa po przeczytaniu tego artykuly.Czyzby w Polsce nie bylo godnych nazwisk na patrona? tylko wybierac"czarnego" Baracka ktory moze jeszcze "niezly"numer wykrecic swiatowi?Na razie to Obama nic nie zrobil ,zeby go tak wychwalac-ale tak to jest jak "prosty" lud chce sie czyms wyroznic.Gratuluje glupiego pomyslu!
A na koniec zadam pytanie matkom tych uczacych dzieciakow- czy chciala by pani(pan) zeby pani corka miala dziecko z czarnym mezczyzna?

Glupota nie boli -takie cisna sie slowa po przeczytaniu tego artykuly.Czyzby w Polsce nie bylo godnych nazwisk na patrona? tylko wybierac"czarnego" Baracka ktory moze jeszcze "niezly"numer wykrecic swiatowi?Na razie to Obama nic nie zrobil ,zeby go tak wychwalac-ale tak to jest jak "prosty" lud chce sie czyms wyroznic.Gratuluje glupiego pomyslu!
A na koniec zadam pytanie matkom tych uczacych dzieciakow- czy chciala by pani(pan) zeby pani corka miala dziecko z czarnym mezczyzna? rozwiń
Avatar
politolog / 2 lutego 2009 o 21:33
0
Szkoda, że dorośli nie potrafią myśleć spontanicznie, jak dzieci. Gdyby wybrali na patrona Obamę, byliby najbardziej znaną szkołą w Polsce. Pojawiliby się pewnie też w przekazach mediów światowych. A patron, to nie żaden "idol medialny" jak mówi wielce oświecony "kurator", tylko pierwszy czarnoskóry prezydent w historii Stanów Zjednoczonych. Stanów, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były jednym z najbardziej rasistowskich krajów na świecie.

Oczywiście, że Kornel Makuszyński i jego Koziołek Matołek też są fajni. Ale zawsze przecież można się wykazać oryginalnością. A może kiedy Barack Obama będzie odwiedzał za jakiś czas Polskę, wstąpi na chwilę do Prawiednik żeby spotkać się ze społecznością, która już na starcie jego kadencji doceniła jego jakże trudną i długą drogę do fotela prezydenta.
Szkoda, że dorośli nie potrafią myśleć spontanicznie, jak dzieci. Gdyby wybrali na patrona Obamę, byliby najbardziej znaną szkołą w Polsce. Pojawiliby się pewnie też w przekazach mediów światowych. A patron, to nie żaden "idol medialny" jak mówi wielce oświecony "kurator", tylko pierwszy czarnoskóry prezydent w historii Stanów Zjednoczonych. Stanów, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były jednym z najbardziej rasistowskich krajów na świecie.

Oczywiście, że Kornel Makuszyński i jego Koziołek Matołek też są f... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2009 o 21:24
0
jakim prawem Obama ?? może weźcie na patrona Osamę bin ladena czy Kadaffiego ? O Kadafi dobry jest może kasy z Libii przysłać.
Avatar
Szok / 2 lutego 2009 o 21:20
0
Oto dowód na to, że następuje upadek ojczystych wartości. Wychowanie dzieci i młodzieży legło w gruzach. Nikt mi nie wmówi, że po etapie przygotowań uczniów do wtboru patrona ( a taki etap zawsze jest w szkole) uczniowi klasy szóstej przyszedł do głowy Obama - całkowicie obca postaćdla Polaka. Jak reagowali rodzice? "Choć byli i tacy, którzy z przymrużeniem oka mówili, że dzięki takiej decyzji może nasza szkoła coś by zyskała…" Teraz wartość to KASA i "przymrużenie oka" w każdej dziedzinie życia statystycznego Polaka. Żniwo, gorzkie, już zbieramy.
Oto dowód na to, że następuje upadek ojczystych wartości. Wychowanie dzieci i młodzieży legło w gruzach. Nikt mi nie wmówi, że po etapie przygotowań uczniów do wtboru patrona ( a taki etap zawsze jest w szkole) uczniowi klasy szóstej przyszedł do głowy Obama - całkowicie obca postaćdla Polaka. Jak reagowali rodzice? "Choć byli i tacy, którzy z przymrużeniem oka mówili, że dzięki takiej decyzji może nasza szkoła coś by zyskała…" Teraz wartość to KASA i "przymrużenie oka" w każdej dziedzinie życia statystycznego Pola... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 2 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 1

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 30 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 21 4

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 5

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 6

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!