Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 czerwca 2012 r.
19:01
Edytuj ten wpis

Zwolnią nauczycieli w całym regionie. Gdzie najwięcej?

0 16 A A
W Kazimierzu Dolnym pracę straci aż 12 nauczycieli. (.Jerzy Arbuz / Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu
W Kazimierzu Dolnym pracę straci aż 12 nauczycieli. (.Jerzy Arbuz / Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu

Z szacunków Związku Nauczycielstwa Polskiego wynika, że w tym roku w naszym regionie pracę może stracić pół tysiąca nauczycieli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Biała Podlaska

Urząd Miasta zbierze informacje o zwolnieniach w sierpniu. Można się spodziewać, że dobrych wiadomości nie będzie. – Wiemy już, że w przyszłym roku będzie ok. 300 uczniów mniej – mówi Joanna Marchel, naczelnik Wydziału Edukacji. – Ale nie zakończyła się jeszcze rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.

Powody? – To przede wszystkim kwestia niżu demograficznego. W 2005 r. we wszystkich szkołach publicznych na terenie miasta było 13 956 uczniów. W kończącym się roku szkolnym jest ich o dwa i pół tysiąca mniej – tłumaczy Marchel. – W publicznych przedszkolach w ciągu sześciu lat przybyło niecałe 150 dzieci. To kropla w morzu.

Zwolnienia szykują się także w Międzyrzecu Podlaskim, ale i tutaj liczby nie padają. – Czynimy starania, aby osobom, które ewentualnie będą zwolnione zapewnić pracę w innych placówkach – mówi Ewa Kozłowska, naczelnik miejskiego Wydział Edukacji, Kultury i Sportu.
Ale nie wszędzie szykują się duże zmiany kadrowe. – Planujemy tylko jedno wypowiedzenie w Szkole Podstawowej nr 1, ale nauczyciel będzie miał możliwość przeniesienia się do innej szkoły na terenie miasta – mówi Stanisław Chojak, kierownik Referatu Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim w Parczewie. (IZI)

Chełm

Z wypowiedzeniem umowy o pracę musi się liczyć 106 nauczycieli. Kolejnych 102 dotknie ograniczenie etatu. Oznacza to, że w przypadku kolejnej fali zwolnień w pierwszej kolejności właśnie oni będą brani pod uwagę.

– Ta sytuacja nas przerosła – mówi Ewa Suchań, przewodnicząca chełmskiego oddziału ZNP. – Nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim już zwolnionym, bądź zagrożonym zwolnieniem nauczycielom. Dlatego ograniczamy się do członków związku.

Związek stara się pomagać przede wszystkim tym osobom, które straciły, lub mogą stracić prace na przykład na rok przed emeryturą, bądź w przedemerytalnym okresie ochronnym. Suchań zapowiada całą serię procesów w Sądzie Pracy.

Wszystko wskazuje na to, że w mieście będą wygaszane dwie szkoły, Publiczne Gimnazjum nr 3 i SP nr 10. na początek w pierwszej z tych placówek zanosi się na siedem zwolnień, w drugiej na pięć. Znacznie więcej wypowiedzeń pracy dotyczy szkół ponadgimnazjalnych. W niektórych szkołach pracę może stracić nawet ponad 20 nauczycieli. (bar)

Lublin

O zwolnieniach w stolicy regionu na razie nic nie wiadomo. Jak informuje magistrat, wszystko okaże się dopiero w sierpniu. – W lipcu odbędzie się nabór do szkół ponadgimnazjalnych. M.in. od tego będzie zależała skala zmian – informuje Joanna Bobowska z biura prasowego lubelskiego Urzędu Miasta. (mb)

Łęczna

W Łęcznej szykuje się 10-procentowa redukcja etatów nauczycielskich. – Obecnie nadzorujemy 3 szkoły, w których jest 240 etatów nauczycielski. W związku ze zmniejszającą się liczbą uczniów musi nastąpić reorganizacja. Szczegółu jednak będziemy znać we wrześniu, po zamknięciu naboru do naszych szkół – mówi Stefan Mitura, kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w łęczyńskim magistracie.

Tymczasem radni już znają konkretne przymiarki do zwolnień. – Plany są już dyskutowane na komisjach. Według mojej wiedzy w Zespole Szkół nr 1 ubędzie 7 etatów, w największej placówce, czyli Zespole Szkół nr 2 przy Jaśminowej ma być zredukowanych 10 etatów, a w Gimnazjum nr 1, 5 etatów – mówi Sebastian Pawlak, radny miejski. – Jest nam przykro, ale nie ma rady, bo spada liczba uczniów. W sumie trzeba redukcja obejmie 22 etaty – dodaje Pawlak. Redukcja może się jednak wahać o 2, 3 etaty w obie strony. – To zależy, jak wypadnie tegoroczny nabór do szkół. Wówczas będzie znana dokładna liczba uczniów. A od tego parametru zależy głębokość redukcji – dodaje Pawlak. (pp)

Puławy

W powiecie puławskim wypowiedzenia otrzymało już dwudziestu pięciu nauczycieli. Ponad 50 przystało na zmianę warunków i zgodziło się na pracę w niepełnym wymiarze czasowym. W powiecie puławskim najgorsza sytuacja jest w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym. Aż 12 osób straci pracę, a kolejnych 10 będzie miało obniżony wymiar etatu.(greg)

Zamość

W zamojskich szkołach podstawowych i gimnazjach zlikwidowane zostaną 43 etaty. Ta sama sytuacja dotknie również 26 nauczycieli ze szkół średnich zawodowych. – To nie dotyczy ogólniaków, bo tam nabór utrzyma się w tym roku na identycznym poziomie jak ostatnio. Jedynie trzech nauczycieli odejdzie na emerytury – wyjaśnia Kazimierz Chrzanowski, dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miasta Zamość.
Powodem takiej sytuacji są zmiany w programie nauczania, ale również niż demograficzny. W zamojskich podstawówkach będzie we wrześniu o 50 dzieci mniej, niż przed rokiem, w gimnazjach ubędzie 160 uczniów, a w szkołach ponadgimnazjalnych (zawodówkach i technikach) – 150.

Chrzanowski dodaje, że gdyby nawet nabór wypadł dużo lepiej, to na sytuację zwalnianych nie miałoby to wpływu. Bo w Zamościu jest po prostu wielu nauczycieli zatrudnionych na niepełnych etatach. W szkołach podstawowych i gimnazjach jest 156 takich osób, a w szkołach średnich – 99. – Nawet jeśli trafi do tych placówek więcej uczniów, niż zakładaliśmy, to po prostu będziemy dodawać godziny nauczycielom pracującym – zapowiada Chrzanowski. (ak)

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
meg768 / 8 lipca 2012 o 11:22
0
w miejscowosci Milejow rowniez nie dalo sie uniknac kilku zwolnien. Niestety nie kazdy potrafi sie z tym pogodzic. Matka jednej ze zwolnionych corek chyba sadzila ze corka ma dozywotnie zatrudnienie w szkole (w ktorej dyrektorem niegdys byl jej ojciec) i domaga sie kazdym mozliwym sposobem, kompromitujac swoja osobe, zeby ja zatrudnic. To przechodzi ludzkie pojecie....
Avatar
szychta / 24 czerwca 2012 o 21:50
0
[quote name='loik' timestamp='1340221121' post='640566']
"GŁĘBOKOŚĆ REDUKCJI" wg. Pawlaka z Łęcznej!
Od kiedy to jednostką redukcji jest głębokość? Czy radnemu z Łęcznej wszystko kojarzy z głębokością szybu górniczego, a podobno skończył polonistykę na UMCS-ie. Co za gazeta ma takich redaktorzynów którzy popełniają gimnazjalne błędy. ELYTA NARODU km.
[/quote]

a widziałeś jego wypowiedż w papierze? Pocięta i bez składu. Wygląda na to, że to nie Pawlak głupoty plecie, ale pan dziennikarz napisał, a redaktor tak zredagował, że pewnie radny głowę ze wstydu chowa
[quote name='loik' timestamp='1340221121' post='640566']
"GŁĘBOKOŚĆ REDUKCJI" wg. Pawlaka z Łęcznej!
Od kiedy to jednostką redukcji jest głębokość? Czy radnemu z Łęcznej wszystko kojarzy z głębokością szybu górniczego, a podobno skończył polonistykę na UMCS-ie. Co za gazeta ma takich redaktorzynów którzy popełniają gimnazjalne błędy. ELYTA NARODU km.
[/quote]

a widziałeś jego wypowiedż w papierze? Pocięta i bez składu. Wygląda na to, że to nie Pawlak głupoty plecie, ale pan... rozwiń
Avatar
iwo / 23 czerwca 2012 o 19:14
0
Wypowiada się widocznie bardzo pracowity lecz mało wykształcony.Takimi ńiedouczonymi łatwo rządzić.
Avatar
iwo / 23 czerwca 2012 o 19:10
0
[quote name='volt' timestamp='1340209176' post='640517']
No nareszcie wzieli sie za nierobów ....
[/quote]
Avatar
kolo / 22 czerwca 2012 o 10:52
0
Zwalniają wszędzie to i nauczycieli też, idą ciężkie czasy, niestety dla zwalnianych nauczycieli niż demograficzny wypadł w czasach kryzysu, gdzie o jakąkolwiek pracę jest cieżko.
Avatar
magister / 21 czerwca 2012 o 07:45
0
[quote name='loik' timestamp='1340221121' post='640566']
"GŁĘBOKOŚĆ REDUKCJI" wg. Pawlaka z Łęcznej!
Od kiedy to jednostką redukcji jest głębokość? Czy radnemu z Łęcznej wszystko kojarzy z głębokością szybu górniczego, a podobno skończył polonistykę na UMCS-ie. Co za gazeta ma takich redaktorzynów którzy popełniają gimnazjalne błędy. ELYTA NARODU km.
[/quote]

podobno z tej polonistyki to ma licencjat więc wszystkiego wiedzieć nie musi, a z drugiej strony kreuje sie na człowieka renesansu, wydaje mu się że we wszystkim jest super ekspertem
[quote name='loik' timestamp='1340221121' post='640566']
"GŁĘBOKOŚĆ REDUKCJI" wg. Pawlaka z Łęcznej!
Od kiedy to jednostką redukcji jest głębokość? Czy radnemu z Łęcznej wszystko kojarzy z głębokością szybu górniczego, a podobno skończył polonistykę na UMCS-ie. Co za gazeta ma takich redaktorzynów którzy popełniają gimnazjalne błędy. ELYTA NARODU km.
[/quote]

podobno z tej polonistyki to ma licencjat więc wszystkiego wiedzieć nie musi, a z drugiej strony kreuje sie na człow... rozwiń
Avatar
olaaa / 20 czerwca 2012 o 22:55
0
kij w dziub juz i tak nasz chelm to tylko zaorac i niech wszystkich zwalniaja razem z uczniami to tusk i cala banda decydentow bedzie latwiej rzadzic i maniupulowac takimi burakami na przyszlosc nie wyksztalconymi przeciez do tego celu tylko dazymy
Avatar
loik / 20 czerwca 2012 o 21:38
0
"GŁĘBOKOŚĆ REDUKCJI" wg. Pawlaka z Łęcznej!
Od kiedy to jednostką redukcji jest głębokość? Czy radnemu z Łęcznej wszystko kojarzy z głębokością szybu górniczego, a podobno skończył polonistykę na UMCS-ie. Co za gazeta ma takich redaktorzynów którzy popełniają gimnazjalne błędy. ELYTA NARODU km.
Avatar
Gość / 20 czerwca 2012 o 19:15
0
[quote name='kas' timestamp='1340210114' post='640521']
[url="http://shinybox.pl/?ref=eeca366"]http://shinybox.pl/?ref=eeca366[/url] zapraszam do logowania sie i otrzymania super pudełko z kosmetykami za darmo:)
[/quote]

ludzie nie maja za co żyć a ty wyjeżdżasz z głupimi kosmetykami
Avatar
kas / 20 czerwca 2012 o 18:35
0
http://shinybox.pl/?ref=eeca366 zapraszam do logowania sie i otrzymania super pudełko z kosmetykami za darmo:)
Avatar
meg768 / 8 lipca 2012 o 11:22
0
w miejscowosci Milejow rowniez nie dalo sie uniknac kilku zwolnien. Niestety nie kazdy potrafi sie z tym pogodzic. Matka jednej ze zwolnionych corek chyba sadzila ze corka ma dozywotnie zatrudnienie w szkole (w ktorej dyrektorem niegdys byl jej ojciec) i domaga sie kazdym mozliwym sposobem, kompromitujac swoja osobe, zeby ja zatrudnic. To przechodzi ludzkie pojecie....
Avatar
szychta / 24 czerwca 2012 o 21:50
0
[quote name='loik' timestamp='1340221121' post='640566']
"GŁĘBOKOŚĆ REDUKCJI" wg. Pawlaka z Łęcznej!
Od kiedy to jednostką redukcji jest głębokość? Czy radnemu z Łęcznej wszystko kojarzy z głębokością szybu górniczego, a podobno skończył polonistykę na UMCS-ie. Co za gazeta ma takich redaktorzynów którzy popełniają gimnazjalne błędy. ELYTA NARODU km.
[/quote]

a widziałeś jego wypowiedż w papierze? Pocięta i bez składu. Wygląda na to, że to nie Pawlak głupoty plecie, ale pan dziennikarz napisał, a redaktor tak zredagował, że pewnie radny głowę ze wstydu chowa
[quote name='loik' timestamp='1340221121' post='640566']
"GŁĘBOKOŚĆ REDUKCJI" wg. Pawlaka z Łęcznej!
Od kiedy to jednostką redukcji jest głębokość? Czy radnemu z Łęcznej wszystko kojarzy z głębokością szybu górniczego, a podobno skończył polonistykę na UMCS-ie. Co za gazeta ma takich redaktorzynów którzy popełniają gimnazjalne błędy. ELYTA NARODU km.
[/quote]

a widziałeś jego wypowiedż w papierze? Pocięta i bez składu. Wygląda na to, że to nie Pawlak głupoty plecie, ale pan... rozwiń
Avatar
iwo / 23 czerwca 2012 o 19:14
0
Wypowiada się widocznie bardzo pracowity lecz mało wykształcony.Takimi ńiedouczonymi łatwo rządzić.
Avatar
iwo / 23 czerwca 2012 o 19:10
0
[quote name='volt' timestamp='1340209176' post='640517']
No nareszcie wzieli sie za nierobów ....
[/quote]
Avatar
kolo / 22 czerwca 2012 o 10:52
0
Zwalniają wszędzie to i nauczycieli też, idą ciężkie czasy, niestety dla zwalnianych nauczycieli niż demograficzny wypadł w czasach kryzysu, gdzie o jakąkolwiek pracę jest cieżko.
Avatar
magister / 21 czerwca 2012 o 07:45
0
[quote name='loik' timestamp='1340221121' post='640566']
"GŁĘBOKOŚĆ REDUKCJI" wg. Pawlaka z Łęcznej!
Od kiedy to jednostką redukcji jest głębokość? Czy radnemu z Łęcznej wszystko kojarzy z głębokością szybu górniczego, a podobno skończył polonistykę na UMCS-ie. Co za gazeta ma takich redaktorzynów którzy popełniają gimnazjalne błędy. ELYTA NARODU km.
[/quote]

podobno z tej polonistyki to ma licencjat więc wszystkiego wiedzieć nie musi, a z drugiej strony kreuje sie na człowieka renesansu, wydaje mu się że we wszystkim jest super ekspertem
[quote name='loik' timestamp='1340221121' post='640566']
"GŁĘBOKOŚĆ REDUKCJI" wg. Pawlaka z Łęcznej!
Od kiedy to jednostką redukcji jest głębokość? Czy radnemu z Łęcznej wszystko kojarzy z głębokością szybu górniczego, a podobno skończył polonistykę na UMCS-ie. Co za gazeta ma takich redaktorzynów którzy popełniają gimnazjalne błędy. ELYTA NARODU km.
[/quote]

podobno z tej polonistyki to ma licencjat więc wszystkiego wiedzieć nie musi, a z drugiej strony kreuje sie na człow... rozwiń
Avatar
olaaa / 20 czerwca 2012 o 22:55
0
kij w dziub juz i tak nasz chelm to tylko zaorac i niech wszystkich zwalniaja razem z uczniami to tusk i cala banda decydentow bedzie latwiej rzadzic i maniupulowac takimi burakami na przyszlosc nie wyksztalconymi przeciez do tego celu tylko dazymy
Avatar
loik / 20 czerwca 2012 o 21:38
0
"GŁĘBOKOŚĆ REDUKCJI" wg. Pawlaka z Łęcznej!
Od kiedy to jednostką redukcji jest głębokość? Czy radnemu z Łęcznej wszystko kojarzy z głębokością szybu górniczego, a podobno skończył polonistykę na UMCS-ie. Co za gazeta ma takich redaktorzynów którzy popełniają gimnazjalne błędy. ELYTA NARODU km.
Avatar
Gość / 20 czerwca 2012 o 19:15
0
[quote name='kas' timestamp='1340210114' post='640521']
[url="http://shinybox.pl/?ref=eeca366"]http://shinybox.pl/?ref=eeca366[/url] zapraszam do logowania sie i otrzymania super pudełko z kosmetykami za darmo:)
[/quote]

ludzie nie maja za co żyć a ty wyjeżdżasz z głupimi kosmetykami
Avatar
kas / 20 czerwca 2012 o 18:35
0
http://shinybox.pl/?ref=eeca366 zapraszam do logowania sie i otrzymania super pudełko z kosmetykami za darmo:)
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 0

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 0 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 2 1

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 35 22

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców