Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 listopada 2012 r.
19:28
Edytuj ten wpis

1 procent podatku. Które lubelskie organizacje dostały najwięcej?

0 7 A A
Lubelskie Hospicjum Dobrego Samarytanina w tym roku szczególnie liczyło na wsparcie z jednego procen
Lubelskie Hospicjum Dobrego Samarytanina w tym roku szczególnie liczyło na wsparcie z jednego procen

Ponad 17 mln zł przekazali mieszkańcy naszego regionu na szczytny cel ze swoich podatków. To dwa miliony złotych więcej niż rok wcześniej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W tym roku padł kolejny rekord. 11 milionów Polaków przekazało na rzecz organizacji pożytku publicznego 457 mln zł. – Te pieniądze zasiliły konta 6859 polskich organizacji – podsumowuje Marta Szpakowska, rzecznik Izby Skarbowej w Lublinie. – Średnia kwota przekazana przez podatników wzrosła z 39 zł do 41 zł.
Najwięcej pieniędzy wpłynęło na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą”. Z jednego procenta otrzymała ona rekordową kwotę 108 mln zł (rok wcześniej 88,8 mln zł). W naszym regionie najwięcej, bo 2,9 mln zł, dostało Lubelskie Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia. Niestety, to o 200 tys. zł mniej niż rok wcześniej. Mniej pieniędzy (425 tys. zł) wpłynęło także na konto Hospicjum Dobrego Samarytanina, które w tym roku szczególnie liczyło na pomoc.

– Jak zawsze dziękujemy wszystkim, którzy przekazali jeden procent, ale liczyliśmy na więcej. Sądziliśmy, że budynek rosnący przy ul. Bernardyńskiej zachęci do tego więcej osób. Ale dobrze, że i tyle udało się zebrać – mówi Maria Drygała, prezes hospicjum.

Lubartowskie Hospicjum Świętej Anny otrzymało w tym roku 181 tys. zł (rok wcześniej 204 tys. zł). – Dostaliśmy mniej pieniędzy, ale mam nadzieję, że pamiętali o nas mieszkańcy naszego województwa, którym służymy. W naszym hospicjum są bowiem pacjenci również z Lublina i innych miejsc regionu – mówi Jan Czekierda, prezes Lubartowskiego Stowarzyszenia Hospicjum Świętej Anny.

Mieszkańcy województwa lubelskiego przekazali z jednego procenta łącznie ponad 17 mln zł. To dwa miliony złotych więcej niż rok wcześniej. Dlaczego więc lubelskie organizacje tego nie odczuły?

– Największa kwota, bo prawie 4,5 mln zł z tych 17 mln zł zasiliła warszawską Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą”. Lubelscy podatnicy wskazywali bowiem konkretnych podopiecznych tej fundacji, których wsparli swoim procentem – tłumaczy Szpakowska. – Kolejne 2 mln zł trafiły od mieszkańców regionu do Hospicjum Małego Księcia.

Od 10 do 457 milionów
W 2004 roku, kiedy po raz pierwszy mogliśmy przekazać jeden procent, zrobiło to 80 tys. Polaków, którzy zasilili konta organizacji pożytku publicznego kwotą 10 mln zł. W 2007 roku 1,6 mln podatników odpisało na rzecz OPP już 105 mln zł. W tym roku 11 mln Polaków przekazało 457 mln zł.

Które lubelskie organizacje dostały najwięcej

1. Lubelskie Hospicjum Dla Dzieci im. Małego Księcia 2,9 mln zł
2. Lubelskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Dobrego Samarytanina 425 tys. zł
3. Fundacja Fuga Mundi 413 tys. zł
4. Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych 385 tys. zł
5. Stowarzyszenie Przyjaciół Hospicjum Santa Galla 219 tys. zł
6. Fundacja Godne Życie 212 tys. zł
7. Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum Świętej Anny 181 tys. zł
8. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem” w Zamościu 170 tys. zł
9. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie 127 tys. zł
10. Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta 122 tys. zł
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sylwia / 21 marca 2013 r. o 14:43
0
Mam na imię Sylwia. Od 6 roku życia poruszam się na wózku inwalidzkim. Moim marzeniem jest być bardziej samodzielna. Wiem, że jest coraz więcej osób które proszą o wpłacanie 1%. Niektórzy mogą pomyśleć, że co to za cel? Że jest za mało ważny, zbyt błahy aby z tego powodu zbierać 1%.
Pytanie tylko, kto i w jaki sposób ma ocenić, które są ważne, a które nie?..
Zastanawialiście się kiedyś jak to by było gdybyście byli zawsze zależni od kogoś? Gdybyście nie mieli samochodu, nie było by możliwości pojechać autobusem czy pociągiem gdziekolwiek, ponieważ telekomunikacją nie jest dostosowana do osób niepełnosprawnych. Gdyby wyjazd do kina musiał być planowany z dużym wyprzedzeniem, gdyby nawet wizyta u dentysty była problemem, bo nie ma jak tam dojechać? Ja tak mam. Chcę być bardziej samodzielna i niezależna. Chciałabym zrobić prawo jazdy i kupić samochód dostosowany do moich potrzeb. Chciałabym po prostu żyć.....
Czy to błahy powód aby prosić o pomoc, wsparcie? Oceńcie sami . .

[size=5]KRS: 0000270809[/size]
[size=5]Cel szczegółowy: [/size][size=5]Sylwia Domaszk,1016[/size]

[size=5]Więcej o mnie na stronie [/size]
[font=comic sans ms,cursive][size=6][url="http://jasylwia.blogspot.com"][color=#FF0000]http://jasylwia.blogspot.com[/color][/url][/size][/font]
Mam na imię Sylwia. Od 6 roku życia poruszam się na wózku inwalidzkim. Moim marzeniem jest być bardziej samodzielna. Wiem, że jest coraz więcej osób które proszą o wpłacanie 1%. Niektórzy mogą pomyśleć, że co to za cel? Że jest za mało ważny, zbyt błahy aby z tego powodu zbierać 1%.
Pytanie tylko, kto i w jaki sposób ma ocenić, które są ważne, a które nie?..
Zastanawialiście się kiedyś jak to by było gdybyście byli zawsze zależni od kogoś? Gdybyście nie mieli samochodu, nie było by możliwości pojechać autobusem czy pociągiem gdzi... rozwiń
Avatar
mama / 12 listopada 2012 r. o 08:15
0
gdyby nie możliwośc odpisywania 1% na osoby indywidualne moje 1,5 roczne dziecko nie miałoby szans na kosztowną opreracje serca w Monachium, która uratowała jej życie...to nie wypacza systemu, system nie pomaga nam - rodzicom chorych dzieci i musimy sami szukac ratunku i pomocy dla naszych ciężko chorych dzieci, operacja została sfinansowana w 70% z odpisów 1% podatku, gdyby nie to naszej córki mogłoby by nie być na tym świecie
Avatar
Gość / 12 listopada 2012 r. o 08:12
0
[quote name='Piotr' timestamp='1352697265' post='692419']
Należy zlikwidować możliwość przekazywania 1% na osoby indywidualne. To całkowicie wypacza system!
[/quote]

Dlaczego ?
Wolę pomóc konkretnej z imienia i nazwiska osobie, niż przekazać do dyspozycji fundacji, która nie wiadomo na co przeznaczy mój 1%, a tym bardziej takiej która, jak też ktoś zauważył, nie publikuje sprawozdania finansowego.
Avatar
Piotr / 12 listopada 2012 r. o 06:14
0
Należy zlikwidować możliwość przekazywania 1% na osoby indywidualne. To całkowicie wypacza system!
Avatar
Gość / 11 listopada 2012 r. o 21:26
0
Szkoda że niektóre z fundacji nie raczą złożyć sprawozdania finansowego.
Avatar
Gość / 11 listopada 2012 r. o 21:19
0
Wszyscy mamy jakieś potrzeby,ale jak co roku przekażę 1procent podatku dla hospicjum.
Avatar
eeeer / 11 listopada 2012 r. o 21:09
0
hospicjum malego ksiecia zbiera częśc pieniedzy,która przydałaby się innym.Jedni robią hotele a drudzy nie mają na potrzeby
Avatar
Sylwia / 21 marca 2013 r. o 14:43
0
Mam na imię Sylwia. Od 6 roku życia poruszam się na wózku inwalidzkim. Moim marzeniem jest być bardziej samodzielna. Wiem, że jest coraz więcej osób które proszą o wpłacanie 1%. Niektórzy mogą pomyśleć, że co to za cel? Że jest za mało ważny, zbyt błahy aby z tego powodu zbierać 1%.
Pytanie tylko, kto i w jaki sposób ma ocenić, które są ważne, a które nie?..
Zastanawialiście się kiedyś jak to by było gdybyście byli zawsze zależni od kogoś? Gdybyście nie mieli samochodu, nie było by możliwości pojechać autobusem czy pociągiem gdziekolwiek, ponieważ telekomunikacją nie jest dostosowana do osób niepełnosprawnych. Gdyby wyjazd do kina musiał być planowany z dużym wyprzedzeniem, gdyby nawet wizyta u dentysty była problemem, bo nie ma jak tam dojechać? Ja tak mam. Chcę być bardziej samodzielna i niezależna. Chciałabym zrobić prawo jazdy i kupić samochód dostosowany do moich potrzeb. Chciałabym po prostu żyć.....
Czy to błahy powód aby prosić o pomoc, wsparcie? Oceńcie sami . .

[size=5]KRS: 0000270809[/size]
[size=5]Cel szczegółowy: [/size][size=5]Sylwia Domaszk,1016[/size]

[size=5]Więcej o mnie na stronie [/size]
[font=comic sans ms,cursive][size=6][url="http://jasylwia.blogspot.com"][color=#FF0000]http://jasylwia.blogspot.com[/color][/url][/size][/font]
Mam na imię Sylwia. Od 6 roku życia poruszam się na wózku inwalidzkim. Moim marzeniem jest być bardziej samodzielna. Wiem, że jest coraz więcej osób które proszą o wpłacanie 1%. Niektórzy mogą pomyśleć, że co to za cel? Że jest za mało ważny, zbyt błahy aby z tego powodu zbierać 1%.
Pytanie tylko, kto i w jaki sposób ma ocenić, które są ważne, a które nie?..
Zastanawialiście się kiedyś jak to by było gdybyście byli zawsze zależni od kogoś? Gdybyście nie mieli samochodu, nie było by możliwości pojechać autobusem czy pociągiem gdzi... rozwiń
Avatar
mama / 12 listopada 2012 r. o 08:15
0
gdyby nie możliwośc odpisywania 1% na osoby indywidualne moje 1,5 roczne dziecko nie miałoby szans na kosztowną opreracje serca w Monachium, która uratowała jej życie...to nie wypacza systemu, system nie pomaga nam - rodzicom chorych dzieci i musimy sami szukac ratunku i pomocy dla naszych ciężko chorych dzieci, operacja została sfinansowana w 70% z odpisów 1% podatku, gdyby nie to naszej córki mogłoby by nie być na tym świecie
Avatar
Gość / 12 listopada 2012 r. o 08:12
0
[quote name='Piotr' timestamp='1352697265' post='692419']
Należy zlikwidować możliwość przekazywania 1% na osoby indywidualne. To całkowicie wypacza system!
[/quote]

Dlaczego ?
Wolę pomóc konkretnej z imienia i nazwiska osobie, niż przekazać do dyspozycji fundacji, która nie wiadomo na co przeznaczy mój 1%, a tym bardziej takiej która, jak też ktoś zauważył, nie publikuje sprawozdania finansowego.
Avatar
Piotr / 12 listopada 2012 r. o 06:14
0
Należy zlikwidować możliwość przekazywania 1% na osoby indywidualne. To całkowicie wypacza system!
Avatar
Gość / 11 listopada 2012 r. o 21:26
0
Szkoda że niektóre z fundacji nie raczą złożyć sprawozdania finansowego.
Avatar
Gość / 11 listopada 2012 r. o 21:19
0
Wszyscy mamy jakieś potrzeby,ale jak co roku przekażę 1procent podatku dla hospicjum.
Avatar
eeeer / 11 listopada 2012 r. o 21:09
0
hospicjum malego ksiecia zbiera częśc pieniedzy,która przydałaby się innym.Jedni robią hotele a drudzy nie mają na potrzeby
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Dachował w rowie, porzucił auto i znikł, a nocą ktoś rozkrada wrak

Lubelskie. Dachował w rowie, porzucił auto i znikł, a nocą ktoś rozkrada wrak

W nocy volvo wpadło do rowu i dachowało – tyle póki co ustalili policjanci, badający okoliczności wypadku w Adamowie na trasie Chełm – Rejowiec. Wrak nadal leży w rowie powoli rozkradany z części.

6 nowych ognisk w Lubelskiem. To szkoła i placówki zdrowia

6 nowych ognisk w Lubelskiem. To szkoła i placówki zdrowia

Liczba ognisk Covid-19 w województwie lubelskim wynosi obecnie 128. Najnowsze to szkoła w Karczmiskach i szpitale w Lublinie.

Nocny Maraton Filmowy: Halloween w Multikinie
30 października 2020, 22:00

Nocny Maraton Filmowy: Halloween w Multikinie

Lubelskie Multikino (Galeria Olimp, al. Spółdzielczości Pracy 36b) zaprasza 30 października o godz. 22 na Nocny Maraton Filmowy Halloween. Będzie można zobaczyć takie filmy jak "Come Play", "Saint Maud", "Alive" i "Countdown".

Wielkie zmiany na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych w Kraśniku

Wielkie zmiany na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych w Kraśniku

W przyszłym roku w starej części miasta sporo się zmieni – powstanie m.in. centrum przesiadkowe. Dotychczasowy park przylegający do ronda im. Żołnierzy Wyklętych nie zostanie jednak zabetonowany. Ocaleją niemal wszystkie liczące blisko pół wieku drzewa i krzewy. Na swoim dotychczasowym miejscu zostanie też Pomnik Partyzanta.

Lublin: Budżet obywatelski traci rozpęd. Ubyło głosujących

Lublin: Budżet obywatelski traci rozpęd. Ubyło głosujących

O wiele mniej osób niż przed rokiem wzięło udział w internetowym głosowaniu na pomysły zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Rok temu było to blisko 24 tys. osób, teraz ponad 17 tys. Pełne wyniki i listę zwycięskich projektów powinniśmy poznać po niedzieli

Ukraiński tir wjechał na przejście graniczne w Hrebennem, a w nim kierowca z 3 promilami

Ukraiński tir wjechał na przejście graniczne w Hrebennem, a w nim kierowca z 3 promilami

Na przejściu granicznym z Ukrainą został zatrzymany kierowca tira. Do kontroli podjechał mają 3 promila alkoholu.

Prokurator Krajowy każe ścigać za udział w protestach kobiet
galeria

Prokurator Krajowy każe ścigać za udział w protestach kobiet

Bogdan Święczkowski polecił prokuratorom regionalnym, aby "bezzwłocznie przeprowadzali czynności i wydawali decyzje procesowe" w sprawach mających związek z protestami.

Biała Podlaska: Ktoś założył dodatkowe konto strajku kobiet. „To prowokacja”

Biała Podlaska: Ktoś założył dodatkowe konto strajku kobiet. „To prowokacja”

– To prowokacja – uważa Izabela Rozmysł, organizatorka protestów kobiet w Białej Podlaskiej. Ktoś założył dodatkowy fanpage na Facebooku i ogłosił, że protestujący spotykają się w środę pod jednym z bialskich kościołów. Na miejscu o wyznaczonej godzinie pojawiła się tylko grupa kibiców.

1200 łóżek dla pacjentów z COVID-19 na Stadionie Narodowym w Warszawie. "Nie chcemy całkowicie zamykać gospodarki"

1200 łóżek dla pacjentów z COVID-19 na Stadionie Narodowym w Warszawie. "Nie chcemy całkowicie zamykać gospodarki"

1200 łóżek covidowych ma się docelowo znaleźć w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki odniósł się także do wydarzeń z ostatnich dni, czyli protestów w obronie praw kobiet na ulicach wielu polskich miast. Szef rządu zapewnił też, że trwają przygotowania do ewentualnego zrealizowania się czarnego scenariusza zakażeń koronawirusem.

MKS Perła Lublin zagra w fazie grupowej EHF European League

MKS Perła Lublin zagra w fazie grupowej EHF European League

Dobre wieści z obozu mistrzyń Polski. Decyzją Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej mecze trzeciej rundy kwalifikacji do EHF European League między naszym zespołem a norweskim Byasen Handball Elite, zostały odwołane i lublinianki awansowały bezpośrednio do fazy grupowej rozgrywek

Liga Europy. Lech Poznań powalczy dziś z Glasgow Rangers
film

Liga Europy. Lech Poznań powalczy dziś z Glasgow Rangers

Po domowej porażce z Benfiką Lizbona Lech Poznań zagra dziś wieczorem na wyjeździe z Glasgow Rangers. Czy poznaniacy zdobędą pierwsze punkty w fazie grupowej Ligi Europy?

Atak nożownika w kościele w Nicei. Trzy osoby nie żyją, jednej z ofiar ścięto głowę
film

Atak nożownika w kościele w Nicei. Trzy osoby nie żyją, jednej z ofiar ścięto głowę

Nicea, Francja. Trzy osoby nie żyją, a kilka zostało rannych po ataku nożownika w Nicei na południu Francji. Do ataku doszło w miejscowej bazylice Notre Dame. Jednej z ofiar - kobiecie - ścięto głowę,

Wykład poświęcony inkwizycji online
5 listopada 2020, 19:30

Wykład poświęcony inkwizycji online

Koło Naukowe Teologów KUL i Wydział Teologii KUL zapraszają na spotkanie poświęcone dziejom inkwizycji. Wydarzenie odbędzie się 5 listopada o godz. 19.30 i będzie transmitowane online na Facebooku Koła Naukowego Teologów.

Koronawirus: Nowe obostrzenia i decyzje rządu? Konferencja premiera
Na żywo
film

Koronawirus: Nowe obostrzenia i decyzje rządu? Konferencja premiera

Dzisiaj na godz. 12.30 zaplanowano konferencję na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zapraszamy do śledzenia transmisji.

Obawy mieszkańców wracają nad Bystrzycę. Wznowiono prace przy elektrowni wodnej

Obawy mieszkańców wracają nad Bystrzycę. Wznowiono prace przy elektrowni wodnej

Na Bystrzycy wznowiono prace przy elektrowni wodnej, której obawiają się mieszkańcy pobliskich domów przy ul. Dzierżawnej i Wapiennej. Ich zdaniem piętrzenie wody może skutkować zalaniem ich posesji. Mieszkańcy sądzili, że właściciel elektrowni stracił pozwolenie na jej działalność. Okazuje się, że nie stracił.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!