Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 listopada 2012 r.
19:28
Edytuj ten wpis

1 procent podatku. Które lubelskie organizacje dostały najwięcej?

0 7 A A
Lubelskie Hospicjum Dobrego Samarytanina w tym roku szczególnie liczyło na wsparcie z jednego procen
Lubelskie Hospicjum Dobrego Samarytanina w tym roku szczególnie liczyło na wsparcie z jednego procen

Ponad 17 mln zł przekazali mieszkańcy naszego regionu na szczytny cel ze swoich podatków. To dwa miliony złotych więcej niż rok wcześniej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W tym roku padł kolejny rekord. 11 milionów Polaków przekazało na rzecz organizacji pożytku publicznego 457 mln zł. – Te pieniądze zasiliły konta 6859 polskich organizacji – podsumowuje Marta Szpakowska, rzecznik Izby Skarbowej w Lublinie. – Średnia kwota przekazana przez podatników wzrosła z 39 zł do 41 zł.
Najwięcej pieniędzy wpłynęło na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą”. Z jednego procenta otrzymała ona rekordową kwotę 108 mln zł (rok wcześniej 88,8 mln zł). W naszym regionie najwięcej, bo 2,9 mln zł, dostało Lubelskie Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia. Niestety, to o 200 tys. zł mniej niż rok wcześniej. Mniej pieniędzy (425 tys. zł) wpłynęło także na konto Hospicjum Dobrego Samarytanina, które w tym roku szczególnie liczyło na pomoc.

– Jak zawsze dziękujemy wszystkim, którzy przekazali jeden procent, ale liczyliśmy na więcej. Sądziliśmy, że budynek rosnący przy ul. Bernardyńskiej zachęci do tego więcej osób. Ale dobrze, że i tyle udało się zebrać – mówi Maria Drygała, prezes hospicjum.

Lubartowskie Hospicjum Świętej Anny otrzymało w tym roku 181 tys. zł (rok wcześniej 204 tys. zł). – Dostaliśmy mniej pieniędzy, ale mam nadzieję, że pamiętali o nas mieszkańcy naszego województwa, którym służymy. W naszym hospicjum są bowiem pacjenci również z Lublina i innych miejsc regionu – mówi Jan Czekierda, prezes Lubartowskiego Stowarzyszenia Hospicjum Świętej Anny.

Mieszkańcy województwa lubelskiego przekazali z jednego procenta łącznie ponad 17 mln zł. To dwa miliony złotych więcej niż rok wcześniej. Dlaczego więc lubelskie organizacje tego nie odczuły?

– Największa kwota, bo prawie 4,5 mln zł z tych 17 mln zł zasiliła warszawską Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą”. Lubelscy podatnicy wskazywali bowiem konkretnych podopiecznych tej fundacji, których wsparli swoim procentem – tłumaczy Szpakowska. – Kolejne 2 mln zł trafiły od mieszkańców regionu do Hospicjum Małego Księcia.

Od 10 do 457 milionów
W 2004 roku, kiedy po raz pierwszy mogliśmy przekazać jeden procent, zrobiło to 80 tys. Polaków, którzy zasilili konta organizacji pożytku publicznego kwotą 10 mln zł. W 2007 roku 1,6 mln podatników odpisało na rzecz OPP już 105 mln zł. W tym roku 11 mln Polaków przekazało 457 mln zł.

Które lubelskie organizacje dostały najwięcej

1. Lubelskie Hospicjum Dla Dzieci im. Małego Księcia 2,9 mln zł
2. Lubelskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Dobrego Samarytanina 425 tys. zł
3. Fundacja Fuga Mundi 413 tys. zł
4. Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych 385 tys. zł
5. Stowarzyszenie Przyjaciół Hospicjum Santa Galla 219 tys. zł
6. Fundacja Godne Życie 212 tys. zł
7. Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum Świętej Anny 181 tys. zł
8. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem” w Zamościu 170 tys. zł
9. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie 127 tys. zł
10. Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta 122 tys. zł
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sylwia / 21 marca 2013 r. o 14:43
Mam na imię Sylwia. Od 6 roku życia poruszam się na wózku inwalidzkim. Moim marzeniem jest być bardziej samodzielna. Wiem, że jest coraz więcej osób które proszą o wpłacanie 1%. Niektórzy mogą pomyśleć, że co to za cel? Że jest za mało ważny, zbyt błahy aby z tego powodu zbierać 1%.
Pytanie tylko, kto i w jaki sposób ma ocenić, które są ważne, a które nie?..
Zastanawialiście się kiedyś jak to by było gdybyście byli zawsze zależni od kogoś? Gdybyście nie mieli samochodu, nie było by możliwości pojechać autobusem czy pociągiem gdziekolwiek, ponieważ telekomunikacją nie jest dostosowana do osób niepełnosprawnych. Gdyby wyjazd do kina musiał być planowany z dużym wyprzedzeniem, gdyby nawet wizyta u dentysty była problemem, bo nie ma jak tam dojechać? Ja tak mam. Chcę być bardziej samodzielna i niezależna. Chciałabym zrobić prawo jazdy i kupić samochód dostosowany do moich potrzeb. Chciałabym po prostu żyć.....
Czy to błahy powód aby prosić o pomoc, wsparcie? Oceńcie sami . .

[size=5]KRS: 0000270809[/size]
[size=5]Cel szczegółowy: [/size][size=5]Sylwia Domaszk,1016[/size]

[size=5]Więcej o mnie na stronie [/size]
[font=comic sans ms,cursive][size=6][url="http://jasylwia.blogspot.com"][color=#FF0000]http://jasylwia.blogspot.com[/color][/url][/size][/font]
Mam na imię Sylwia. Od 6 roku życia poruszam się na wózku inwalidzkim. Moim marzeniem jest być bardziej samodzielna. Wiem, że jest coraz więcej osób które proszą o wpłacanie 1%. Niektórzy mogą pomyśleć, że co to za cel? Że jest za mało ważny, zbyt błahy aby z tego powodu zbierać 1%.
Pytanie tylko, kto i w jaki sposób ma ocenić, które są ważne, a które nie?..
Zastanawialiście się kiedyś jak to by było gdybyście byli zawsze zależni od kogoś? Gdybyście nie mieli samochodu, nie było by możliwości pojechać autobusem czy pociągiem gdzi... rozwiń
Avatar
mama / 12 listopada 2012 r. o 08:15
gdyby nie możliwośc odpisywania 1% na osoby indywidualne moje 1,5 roczne dziecko nie miałoby szans na kosztowną opreracje serca w Monachium, która uratowała jej życie...to nie wypacza systemu, system nie pomaga nam - rodzicom chorych dzieci i musimy sami szukac ratunku i pomocy dla naszych ciężko chorych dzieci, operacja została sfinansowana w 70% z odpisów 1% podatku, gdyby nie to naszej córki mogłoby by nie być na tym świecie
Avatar
Gość / 12 listopada 2012 r. o 08:12
[quote name='Piotr' timestamp='1352697265' post='692419']
Należy zlikwidować możliwość przekazywania 1% na osoby indywidualne. To całkowicie wypacza system!
[/quote]

Dlaczego ?
Wolę pomóc konkretnej z imienia i nazwiska osobie, niż przekazać do dyspozycji fundacji, która nie wiadomo na co przeznaczy mój 1%, a tym bardziej takiej która, jak też ktoś zauważył, nie publikuje sprawozdania finansowego.
Avatar
Piotr / 12 listopada 2012 r. o 06:14
Należy zlikwidować możliwość przekazywania 1% na osoby indywidualne. To całkowicie wypacza system!
Avatar
Gość / 11 listopada 2012 r. o 21:26
Szkoda że niektóre z fundacji nie raczą złożyć sprawozdania finansowego.
Avatar
Gość / 11 listopada 2012 r. o 21:19
Wszyscy mamy jakieś potrzeby,ale jak co roku przekażę 1procent podatku dla hospicjum.
Avatar
eeeer / 11 listopada 2012 r. o 21:09
hospicjum malego ksiecia zbiera częśc pieniedzy,która przydałaby się innym.Jedni robią hotele a drudzy nie mają na potrzeby
Avatar
Sylwia / 21 marca 2013 r. o 14:43
Mam na imię Sylwia. Od 6 roku życia poruszam się na wózku inwalidzkim. Moim marzeniem jest być bardziej samodzielna. Wiem, że jest coraz więcej osób które proszą o wpłacanie 1%. Niektórzy mogą pomyśleć, że co to za cel? Że jest za mało ważny, zbyt błahy aby z tego powodu zbierać 1%.
Pytanie tylko, kto i w jaki sposób ma ocenić, które są ważne, a które nie?..
Zastanawialiście się kiedyś jak to by było gdybyście byli zawsze zależni od kogoś? Gdybyście nie mieli samochodu, nie było by możliwości pojechać autobusem czy pociągiem gdziekolwiek, ponieważ telekomunikacją nie jest dostosowana do osób niepełnosprawnych. Gdyby wyjazd do kina musiał być planowany z dużym wyprzedzeniem, gdyby nawet wizyta u dentysty była problemem, bo nie ma jak tam dojechać? Ja tak mam. Chcę być bardziej samodzielna i niezależna. Chciałabym zrobić prawo jazdy i kupić samochód dostosowany do moich potrzeb. Chciałabym po prostu żyć.....
Czy to błahy powód aby prosić o pomoc, wsparcie? Oceńcie sami . .

[size=5]KRS: 0000270809[/size]
[size=5]Cel szczegółowy: [/size][size=5]Sylwia Domaszk,1016[/size]

[size=5]Więcej o mnie na stronie [/size]
[font=comic sans ms,cursive][size=6][url="http://jasylwia.blogspot.com"][color=#FF0000]http://jasylwia.blogspot.com[/color][/url][/size][/font]
Mam na imię Sylwia. Od 6 roku życia poruszam się na wózku inwalidzkim. Moim marzeniem jest być bardziej samodzielna. Wiem, że jest coraz więcej osób które proszą o wpłacanie 1%. Niektórzy mogą pomyśleć, że co to za cel? Że jest za mało ważny, zbyt błahy aby z tego powodu zbierać 1%.
Pytanie tylko, kto i w jaki sposób ma ocenić, które są ważne, a które nie?..
Zastanawialiście się kiedyś jak to by było gdybyście byli zawsze zależni od kogoś? Gdybyście nie mieli samochodu, nie było by możliwości pojechać autobusem czy pociągiem gdzi... rozwiń
Avatar
mama / 12 listopada 2012 r. o 08:15
gdyby nie możliwośc odpisywania 1% na osoby indywidualne moje 1,5 roczne dziecko nie miałoby szans na kosztowną opreracje serca w Monachium, która uratowała jej życie...to nie wypacza systemu, system nie pomaga nam - rodzicom chorych dzieci i musimy sami szukac ratunku i pomocy dla naszych ciężko chorych dzieci, operacja została sfinansowana w 70% z odpisów 1% podatku, gdyby nie to naszej córki mogłoby by nie być na tym świecie
Avatar
Gość / 12 listopada 2012 r. o 08:12
[quote name='Piotr' timestamp='1352697265' post='692419']
Należy zlikwidować możliwość przekazywania 1% na osoby indywidualne. To całkowicie wypacza system!
[/quote]

Dlaczego ?
Wolę pomóc konkretnej z imienia i nazwiska osobie, niż przekazać do dyspozycji fundacji, która nie wiadomo na co przeznaczy mój 1%, a tym bardziej takiej która, jak też ktoś zauważył, nie publikuje sprawozdania finansowego.
Avatar
Piotr / 12 listopada 2012 r. o 06:14
Należy zlikwidować możliwość przekazywania 1% na osoby indywidualne. To całkowicie wypacza system!
Avatar
Gość / 11 listopada 2012 r. o 21:26
Szkoda że niektóre z fundacji nie raczą złożyć sprawozdania finansowego.
Avatar
Gość / 11 listopada 2012 r. o 21:19
Wszyscy mamy jakieś potrzeby,ale jak co roku przekażę 1procent podatku dla hospicjum.
Avatar
eeeer / 11 listopada 2012 r. o 21:09
hospicjum malego ksiecia zbiera częśc pieniedzy,która przydałaby się innym.Jedni robią hotele a drudzy nie mają na potrzeby
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legenda będzie miała swój turniej siatkarski w Lublinie

Legenda będzie miała swój turniej siatkarski w Lublinie

To ma być najważniejszy turniej siatkarski rozgrywany w Lublinie. W połowie września zagrają ze sobą cztery drużyny z czterech różnych krajów, a okazją do tego będzie premierowa edycja Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza

KS Cisowianka Drzewce – Stal Poniatowa 1:3. Wracają do IV ligi!

KS Cisowianka Drzewce – Stal Poniatowa 1:3. Wracają do IV ligi!

Stal Poniatowa pokonała na wyjeździe KS Cisowianka Drzewce i na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniła sobie awans do IV ligi.

Lublin. Jest zgoda na budowę niemal 250 mieszkań

Lublin. Jest zgoda na budowę niemal 250 mieszkań

Urząd Miasta daje zielone światło deweloperowi planującemu budowę dwóch bloków w pobliżu Orfeusza. Ma tutaj powstać prawie 250 mieszkań.

Sparta Łabunie ma już plany dotyczące przyszłego sezonu

Sparta Łabunie ma już plany dotyczące przyszłego sezonu

Sparta Łabunie spędzi w „najciekawszej lidze świata” ledwie jeden sezon. Podopieczni trenera Krzysztofa Krupy zamierzają do samego końca powalczyć o polepszenie dorobku punktowego, a następnie planują grę na poziomie klasy A przez jeden sezon i powrót na wyższy poziom rozgrywkowy

Dzień Weterana w Kazimierzu Dolnym
28 maja 2022, 10:00

Dzień Weterana w Kazimierzu Dolnym

W najbliższy weekend w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Fundacja Bracia zorganizuje Dzień Weterana, którego celem jest integracja środowiska oraz pomoc dzieciom.

Przewodnicząca Rady Nadzorczej ukraińskiego IBOX BANKU Alona Shevtsova: Musimy żyć z myślą o zwycięstwie

Przewodnicząca Rady Nadzorczej ukraińskiego IBOX BANKU Alona Shevtsova: Musimy żyć z myślą o zwycięstwie

Bizneswoman, dyrektor generalny firmy "LeoGaming", szefowa międzynarodowego systemu płatności "LEO", przewodnicząca Rady Nadzorczej "IBOX Bank", założycielka dwóch przestrzeni piękna w Kijowie i Warszawie "LEO BEAUTY CLUB", filantropka, aktywny członek ukraińskiej społeczności fintech Alona Shevtsova dołączyła do projektu medialnego "Głośniej" ukraińskiej publikacji fpost-online.com i podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat najważniejszego tematu roku - wojny na Ukrainie...

Lublin. Spór o festyn w miejscu zbrodni

Lublin. Spór o festyn w miejscu zbrodni

Ratusz cofnął zgodę na organizację na górkach czechowskich niedzielnego festynu z okazji Dnia Dziecka. Poinformował dziś o tym zastępca prezydenta Lublina. – Wydarzenie się odbędzie w miejscu wcześniej zaplanowanym – twierdzą tymczasem organizatorzy festynu.

Koncert "Dla Ciebie, Mamo" w Świdniku
28 maja 2022, 17:00

Koncert "Dla Ciebie, Mamo" w Świdniku

W sobotę, 28 maja o godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku (al. Lotników Polskich 24) odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki pt. "Dla Ciebie, Mamo".

Nowe wystawy w Kazimierzu Dolnym
28 maja 2022, 10:00

Nowe wystawy w Kazimierzu Dolnym

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza w najbliższą sobotę na wernisaże czterech nowych ekspozycji w przestrzeni miasta.

Lublin. Nie przejedziemy Żeglarską. Znamy termin zamknięcia mostu

Lublin. Nie przejedziemy Żeglarską. Znamy termin zamknięcia mostu

Już na początku czerwca zamknięty zostanie most na Bystrzycy w ciągu ul. Żeglarskiej. To początek kilku trudnych miesięcy dla kierowców, bo nie przewidziano tymczasowego mostu. Trasy sześciu linii autobusowych zostaną skrócone, a jedna linia trafi na objazd.

Marek Saganowski (Motor Lublin): W Chorzowie jesteśmy w stanie zagrać tak samo dobrze jak z Wigrami

Marek Saganowski (Motor Lublin): W Chorzowie jesteśmy w stanie zagrać tak samo dobrze jak z Wigrami

Motor w wielkim stylu awansował do finału baraży o awans do Fortuna I Ligi. W środę rozbił w Suwałkach tamtejsze Wigry aż 4:0. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Kolejne inwestycje w OZE i termomodernizację dla Lubelskich Przedsiębiorców

Kolejne inwestycje w OZE i termomodernizację dla Lubelskich Przedsiębiorców

O tym, że dywersyfikacja zasobów energetycznych jest priorytetowa nie trzeba nikogo przekonywać. Skutki pandemii COVID-19, jak i wojna w Ukrainie uderzyły w gospodarkę na każdym poziomie. Dlatego inwestycje w odnawialne źródła energii są jednym z priorytetów w budowaniu niezależności energetycznej. W lubelskim zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z efektywnością energetyczną i OZE.

Kierowca Bolta po pijanemu przewoził pasażera w Lublinie

Kierowca Bolta po pijanemu przewoził pasażera w Lublinie

Do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz kierowania pojazdami grozi 22-letniemu mieszkańcowi Świdnika. Kierowca udzielający usług przewozowych w aplikacji Bolt, po pijanemu wiózł pasażera.

Lublin. Zapłacimy więcej za bilety komunikacji miejskiej. Zdradzamy, jak zaoszczędzić

Lublin. Zapłacimy więcej za bilety komunikacji miejskiej. Zdradzamy, jak zaoszczędzić

Od 1 lipca zdrożeją wszystkie rodzaje biletów komunikacji miejskiej. Właśnie zgodziła się na to Rada Miasta, zatwierdzając prezydencki projekt nowej taryfy biletowej.

Z góry widzieli co dzieje się na tym przejściu dla pieszych w Lublinie
Wideo
film

Z góry widzieli co dzieje się na tym przejściu dla pieszych w Lublinie