Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2013 r.
17:37
Edytuj ten wpis

-10 stopni na dworze i koniec z używaniem fotoradaru

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
Dopóki strażnicy mogli umieszczać fotoradary w ogrzewanych skrzynkach, mróz nie był im straszny (MAC
Dopóki strażnicy mogli umieszczać fotoradary w ogrzewanych skrzynkach, mróz nie był im straszny (MAC

Wystarczy, że temperatura spadnie poniżej -10 st. C, a Straż Miejska nie będzie mogła robić zdjęć fotoradarem. Wszystko przez to, że zamiast w żółtych masztach umieszcza go na statywie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To, w jakich temperaturach może działać fotoradar określa jego homologacja. – Urządzenie jest przystosowane do pracy w temperaturze do minus 10 stopni – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Zanim strażnicy zrezygnowali z umieszczania aparatu w żółtych masztach prowadzenie kontroli zimą było łatwiejsze.

12 spośród 18 masztów było wyposażonych w ogrzewanie skrzynki na fotoradar. A termostat nie pozwalał na to, by urządzenie robiło zdjęcia, gdy jest za zimno.
Jednak od niedawna Straż Miejska nie korzysta z żółtych masztów. Fotoradar ustawiany jest przy drodze na trójnogu, a tu o jakimkolwiek ogrzewaniu już nie ma mowy. I jeżeli będzie za zimno, nie będzie pomiarów prędkości.

– Jeśli z punktu widzenia homologacji fotoradar jest przystosowany do pracy w temperaturze nie niższej niż minus 10 stopni, to zdjęcie zrobione przy niższej temperaturze byłoby zanegowane. Nie mogłoby stanowić podstawy do nałożenia mandatu. Nie zamierzamy przekraczać warunków korzystania z fotoradaru – wyjaśnia Gogola.

Straż Miejska już zapewnia, że nie wystawi aparatu nawet wtedy, gdy temperatura będzie zbliżać się do minus 10 stopni. Jak mundurowi chcą mierzyć temperaturę, by nikt nie mógł zanegować takiego pomiaru, mówiąc, że jego termometr wskazywał większy mróz?

– Z punktu widzenia przepisów nie jesteśmy zobowiązani do używania homologowanego termometru, czyli takiego, jaki wymagany jest tam, gdzie przechowywana jest żywność – stwierdza rzecznik straży. – Zamierzamy jednak używać precyzyjnego urządzenia, a pomiaru będziemy dokonywać dokładnie w tym miejscu, w którym miałaby być prowadzona kontrola – zapowiada.

Aktualnie strażnicy ustawiają swój aparat przy sześciu ulicach. To ul. Nałęczowska od Głównej do Bażantowej (1,4 km), Wyzwolenia od Mickiewicza do Grunwaldzkiej, Krężnicka od Cienistej do Pszczelej, Zana między Nadbystrzycką a Filaretów, Nadbystrzycka między ul. Jana Pawła II a Zana oraz al. Andersa od ronda Berbeckiego do ul. Kalinowszczyzna. W przyszłym roku lista ma się wydłużyć o kolejnych 9 miejsc.


Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Holmes / 3 grudnia 2013 o 12:38
0

aa tam, zgłaszać ich za pomoca Yanosika i będzie spokojnie i bezmandatowo ;)

Avatar
Sandra / 3 grudnia 2013 o 08:56
0

A co Straż Miejska robi dla mieszkańców? Jak radzi sobie z patrolowaniem i wyłapywaniem złodziei w rejonach dworców PKP i PKS? Może tymi statystykami się pochwali Wielce Szanowny Pan Komendant tego nikomu (oprócz zbierania kasy) niesłużącego tworu w Lublinie? A może Pan Komendant wyjaśni jak to się dzieje, że często czyste radiowozy Straży Miejskiej przyjeżdżają na myjnię przy ul. Łęczyńskiej 5 i myje się je za publiczne pieniądze zupełnie bez potrzeby? Może czas rozliczyć Pana i pańskich podwładnych z pewnych czynów niesłużących nikomu ani niczemu? Jak Pan sądzi Panie Komendancie? Ja tylko pytam, nie zarzucam niczego ani nie oskarżam - żeby nie było niejasności.

Czy Straż Miejska jest tylko od egzekwowania należności i pilnowania fotoradarów? Czy ma służyć ludziom? Jak to jest?

Całe miasto zasrane przez psy po kostki a oni śpią lub bawią się BUCE z kierowcami !!!

Całe miasto zasrane przez psy po kostki a oni śpią lub bawią się BUCE z kierowcami !!!

rozwiń
Avatar
głodny / 3 grudnia 2013 o 08:24
0

zdjęć nie będzie. W zamian obsługa będzie mogła jeść przez cały dzień DARMOWĄ zupkę z wkładką mięsną dla pracujących  wciężkich warunkach atmosferycznych. A potem przebiegnięcie 10 metrów powoduje zadyszkę. W strazy miejskiej przywileje jak za komuny

Avatar
karburator / 3 grudnia 2013 o 01:25
0

Bo tak naprawdę tu chodzi o to, na jakie temperatury straż ma homologację.

Avatar
freedom / 2 grudnia 2013 o 23:02
0

A co Straż Miejska robi dla mieszkańców? Jak radzi sobie z patrolowaniem i wyłapywaniem złodziei w rejonach dworców PKP i PKS? Może tymi statystykami się pochwali Wielce Szanowny Pan Komendant tego nikomu (oprócz zbierania kasy) niesłużącego tworu w Lublinie? A może Pan Komendant wyjaśni jak to się dzieje, że często czyste radiowozy Straży Miejskiej przyjeżdżają na myjnię przy ul. Łęczyńskiej 5 i myje się je za publiczne pieniądze zupełnie bez potrzeby? Może czas rozliczyć Pana i pańskich podwładnych z pewnych czynów niesłużących nikomu ani niczemu? Jak Pan sądzi Panie Komendancie? Ja tylko pytam, nie zarzucam niczego ani nie oskarżam - żeby nie było niejasności.

Czy Straż Miejska jest tylko od egzekwowania należności i pilnowania fotoradarów? Czy ma służyć ludziom? Jak to jest?

A co Straż Miejska robi dla mieszkańców? Jak radzi sobie z patrolowaniem i wyłapywaniem złodziei w rejonach dworców PKP i PKS? Może tymi statystykami się pochwali Wielce Szanowny Pan Komendant tego nikomu (oprócz zbierania kasy) niesłużącego tworu w Lublinie? A może Pan Komendant wyjaśni jak to się dzieje, że często czyste radiowozy Straży Miejskiej przyjeżdżają na myjnię przy ul. Łęczyńskiej 5 i myje się je za publiczne pieniądze zupełnie bez potrzeby? Może czas rozliczyć Pana i pańskich podwładnych z pewnych czynów niesłużących nikomu a... rozwiń

Avatar
takijeden / 2 grudnia 2013 o 21:25
0

To, w jakich temperaturach może działać fotoradar określa jego homologacja. – Urządzenie jest przystosowane do pracy w temperaturze do minus 10 stopni

Zgodnie z warunkami homologacji nie wolno go też używać przy wilgotności powietrza większej niż (chyba) 90% a też mają to bardzo głęboko w...

Avatar
Ja / 2 grudnia 2013 o 20:22
0

śpiącą SM i niekontrolująca radar

http://youtu.be/9-Z8w6cEIwo

Avatar
Michał / 2 grudnia 2013 o 20:07
0

w niektórych wsiach stawiają fotoradar ukryty w samochodzie, może w ten sposób straż miejska mogła by zapewnić wyższą temperaturę ? 

Avatar
Holmes / 3 grudnia 2013 o 12:38
0

aa tam, zgłaszać ich za pomoca Yanosika i będzie spokojnie i bezmandatowo ;)

Avatar
Sandra / 3 grudnia 2013 o 08:56
0

A co Straż Miejska robi dla mieszkańców? Jak radzi sobie z patrolowaniem i wyłapywaniem złodziei w rejonach dworców PKP i PKS? Może tymi statystykami się pochwali Wielce Szanowny Pan Komendant tego nikomu (oprócz zbierania kasy) niesłużącego tworu w Lublinie? A może Pan Komendant wyjaśni jak to się dzieje, że często czyste radiowozy Straży Miejskiej przyjeżdżają na myjnię przy ul. Łęczyńskiej 5 i myje się je za publiczne pieniądze zupełnie bez potrzeby? Może czas rozliczyć Pana i pańskich podwładnych z pewnych czynów niesłużących nikomu ani niczemu? Jak Pan sądzi Panie Komendancie? Ja tylko pytam, nie zarzucam niczego ani nie oskarżam - żeby nie było niejasności.

Czy Straż Miejska jest tylko od egzekwowania należności i pilnowania fotoradarów? Czy ma służyć ludziom? Jak to jest?

Całe miasto zasrane przez psy po kostki a oni śpią lub bawią się BUCE z kierowcami !!!

Całe miasto zasrane przez psy po kostki a oni śpią lub bawią się BUCE z kierowcami !!!

rozwiń
Avatar
głodny / 3 grudnia 2013 o 08:24
0

zdjęć nie będzie. W zamian obsługa będzie mogła jeść przez cały dzień DARMOWĄ zupkę z wkładką mięsną dla pracujących  wciężkich warunkach atmosferycznych. A potem przebiegnięcie 10 metrów powoduje zadyszkę. W strazy miejskiej przywileje jak za komuny

Avatar
karburator / 3 grudnia 2013 o 01:25
0

Bo tak naprawdę tu chodzi o to, na jakie temperatury straż ma homologację.

Avatar
freedom / 2 grudnia 2013 o 23:02
0

A co Straż Miejska robi dla mieszkańców? Jak radzi sobie z patrolowaniem i wyłapywaniem złodziei w rejonach dworców PKP i PKS? Może tymi statystykami się pochwali Wielce Szanowny Pan Komendant tego nikomu (oprócz zbierania kasy) niesłużącego tworu w Lublinie? A może Pan Komendant wyjaśni jak to się dzieje, że często czyste radiowozy Straży Miejskiej przyjeżdżają na myjnię przy ul. Łęczyńskiej 5 i myje się je za publiczne pieniądze zupełnie bez potrzeby? Może czas rozliczyć Pana i pańskich podwładnych z pewnych czynów niesłużących nikomu ani niczemu? Jak Pan sądzi Panie Komendancie? Ja tylko pytam, nie zarzucam niczego ani nie oskarżam - żeby nie było niejasności.

Czy Straż Miejska jest tylko od egzekwowania należności i pilnowania fotoradarów? Czy ma służyć ludziom? Jak to jest?

A co Straż Miejska robi dla mieszkańców? Jak radzi sobie z patrolowaniem i wyłapywaniem złodziei w rejonach dworców PKP i PKS? Może tymi statystykami się pochwali Wielce Szanowny Pan Komendant tego nikomu (oprócz zbierania kasy) niesłużącego tworu w Lublinie? A może Pan Komendant wyjaśni jak to się dzieje, że często czyste radiowozy Straży Miejskiej przyjeżdżają na myjnię przy ul. Łęczyńskiej 5 i myje się je za publiczne pieniądze zupełnie bez potrzeby? Może czas rozliczyć Pana i pańskich podwładnych z pewnych czynów niesłużących nikomu a... rozwiń

Avatar
takijeden / 2 grudnia 2013 o 21:25
0

To, w jakich temperaturach może działać fotoradar określa jego homologacja. – Urządzenie jest przystosowane do pracy w temperaturze do minus 10 stopni

Zgodnie z warunkami homologacji nie wolno go też używać przy wilgotności powietrza większej niż (chyba) 90% a też mają to bardzo głęboko w...

Avatar
Ja / 2 grudnia 2013 o 20:22
0

śpiącą SM i niekontrolująca radar

http://youtu.be/9-Z8w6cEIwo

Avatar
Michał / 2 grudnia 2013 o 20:07
0

w niektórych wsiach stawiają fotoradar ukryty w samochodzie, może w ten sposób straż miejska mogła by zapewnić wyższą temperaturę ? 

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 marca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 marca 2019 r. 0 0

Szeroko zakrojona akcja poszukiwań męża zamordowanej kobiety. Strażacy wypompowują wodę ze studni

Szeroko zakrojona akcja poszukiwań męża zamordowanej kobiety. Strażacy wypompowują wodę ze studni 14 5

Trwają poszukiwania 35-latka z Trawnik podejrzanego o zabójstwo swojej żony. Kobieta zginęła od przynajmniej kilku ciosów nożem. Nie wiadomo, dlaczego doszło do tragedii.

Problemy na budowie stadionu w Białej Podlaskiej. Miasto nie straci dotacji?

Problemy na budowie stadionu w Białej Podlaskiej. Miasto nie straci dotacji? 16 0

Zakończyły się prace inwentaryzacyjne na miejskim stadionie. Przypomnijmy, że władze miasta w grudniu zerwały umowę z wykonawcą przebudowy obiektu. 10-milionowa dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki nie jest zagrożona.

Wódką leczył chore gardło. A potem wsiadł za kierownicę

Wódką leczył chore gardło. A potem wsiadł za kierownicę 0 2

57-latek z okolic Biłgoraja leczył ból gardła wódką z herbatą. Postanowił później usiąść za kierownicą, co skończyło się dachowaniem.

Biały dzień u studentów KUL. Dzień Świętości Życia

Biały dzień u studentów KUL. Dzień Świętości Życia 2 1

Na ogół w białych bluzkach i koszulach przyszli w poniedziałek na uczelnię studenci i wykładowcy, którzy odpowiedzieli na apel Samorządu Studentów KUL. W Kościele katolickim 25 marca jest obchodzona uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To również Dzień Świętości Życia.

Lublin: Zobaczył swoje zdjęcie w internecie. Twierdzi, że portfel zwrócił jeszcze tego samego dnia

Lublin: Zobaczył swoje zdjęcie w internecie. Twierdzi, że portfel zwrócił jeszcze tego samego dnia 15 3

Z naszą redakcją skontaktował się mężczyzna, którego wizerunek opublikowała dziś Komenda Miejska Policji w Lublinie.

Pracownicy drugiej kategorii z puławskich Azotów. Zapowiadają pikietę przed kancelarią premiera

Pracownicy drugiej kategorii z puławskich Azotów. Zapowiadają pikietę przed kancelarią premiera 9 16

W nadchodzących wyborach do rady nadzorczej Grupy Azoty SA będą mogli wystartować jedynie pracownicy tarnowskiej spółki. To łamanie obowiązującej ustawy – grzmią związkowcy z puławskich Zakładów Azotowych i zapowiadają pikietę przed kancelarią premiera.

Al. Tysiąclecia w Lublinie: Samochód zawisł na barierkach
Alarm 24

Al. Tysiąclecia w Lublinie: Samochód zawisł na barierkach 40 2

Do zdarzenia doszło przed godz. 19 na al. Tysiąclecia w Lublinie.

Gorąco przed referendum w Lublinie: „Pokazują park, nie bloki”. TBV idzie na policję

Gorąco przed referendum w Lublinie: „Pokazują park, nie bloki”. TBV idzie na policję 140 201

Coraz gorętsza robi się kampania przed pierwszym w historii miasta referendum lokalnym, które ma dotyczyć możliwości budowy bloków na górkach czechowskich. Właściciel tego terenu, spółka TBV, żąda usunięcia z internetu wizualizacji pokazującej blokowisko na części górek. Chce, aby policja namierzyła autora grafiki. –To próba zastraszania ludzi, którzy mają inne zdanie – odpowiada autor.

"NiePokorne": Spacer tematyczny po Lublinie śladem zasłużonych kobiet
30 marca 2019, 11:00

"NiePokorne": Spacer tematyczny po Lublinie śladem zasłużonych kobiet 0 0

PTTK w Lublinie zaprasza na spacer tematyczny po mieście śladem wielkich kobiet. Start 30 marca o godz. 11 spod pomnika Marii Curie-Skłodowskiej.

Polska pszczoła nie powinna narzekać. Polityczne wsparcie

Polska pszczoła nie powinna narzekać. Polityczne wsparcie 1 0

Poseł Krzysztof Głuchowski (PiS) z Łukowa apeluje o powołanie rządowego zespołu, który będzie zajmował się polskim pszczelarstwem. Minister rolnictwa Jan Ardanowski zapowiada, że taki zespół powstanie.

Kraśnik: Dziś telefon, jutro działanie. Urzędnicy obiecują porządki
Alarm 24
galeria

Kraśnik: Dziś telefon, jutro działanie. Urzędnicy obiecują porządki 2 2

Na bałagan, zniszczone znaki drogowe i zapadające się studzienki skarżą się mieszkańcy m.in. ul. Żeromskiego w Kraśniku, którzy poprosili nas o interwencję w tej sprawie. Urzędnicy zapewniają, że wysłali już tam odpowiednie służby.

Lublin: W szatni na basenie zgubił portfel. Zabrał go ten mężczyzna [zdjęcia]

Lublin: W szatni na basenie zgubił portfel. Zabrał go ten mężczyzna [zdjęcia] 105 5

Policjanci z III komisariatu prowadzą postępowanie dotyczące przywłaszczenia portfela.

Radni PiS, LGBT i happening "zamiatanie homofobii". W Lublinie zanosi się na ideologiczną burzę

Radni PiS, LGBT i happening "zamiatanie homofobii". W Lublinie zanosi się na ideologiczną burzę 101 29

Uznania Lublina za „miasto wolne od ideologii LGBT” chcą miejscy radni z opozycyjnego względem prezydenta klubu Prawa i Sprawiedliwości. W tej sprawie przygotowali projekt stanowiska, który chcą poddać pod głosowanie na posiedzeniu Rady Miasta zbierającej się już w czwartek.

Koncert zespołu Clock Machine w Domu Kultury
30 marca 2019, 20:00

Koncert zespołu Clock Machine w Domu Kultury 0 0

Premierowy materiał z płyty "Prognozy" grupy Clock Machine usłyszymy już 30 marca o godz. 20, podczas koncertu formacji w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!