Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 czerwca 2011 r.
17:07
Edytuj ten wpis

100 tys. zł odszkodowania za rok w areszcie

Autor: Zdjęcie autora (dj)
0 5 A A
Za niesłuszne aresztowanie Sąd Okręgowy w Lublinie przyznał Markowi S. 106, 5 tys. zł. (Archiwum)
Za niesłuszne aresztowanie Sąd Okręgowy w Lublinie przyznał Markowi S. 106, 5 tys. zł. (Archiwum)

W celi więźniowie przypalali go papierosem, nie pozwalali spać. Marek S. opowiedział o tym dopiero po wyjściu na wolność. Wczoraj za niesłuszne aresztowanie Sąd Okręgowy w Lublinie przyznał mu
106, 5 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To godziwa kwota – przyznaje adwokat Dionizy Stojek, który najpierw bronił Marka S. w sądzie, a potem reprezentował w sprawie o odszkodowanie. – Żadne pieniądze nie zastąpią jednak wolności.
Marek S. spod Parczewa po wyjściu z aresztu wyjechał do Holandii. Przebywa tam do dziś. Za kratki trafił 23 lutego 2006 roku i przesiedział tam 355 dni.

Prokuratura w Białej Podlaskiej uważała, że dwa lata przed aresztowaniem napadł na dom starszego mężczyzny w Gródku Szlacheckim w gminie Siemień. Rano 24 lipca 2004 r. sąsiedzi znaleźli martwego Albina I. Ręce miał skrępowane "smyczą” na klucze, a na głowie ranę. Z sekcji zwłok wynikało jednak, że nie został zamordowany, ale zmarł z naturalnych przyczyn po napadzie.

Śledczy za przełom w sprawie uznali zeznania mężczyzny z tzw. półświatka, który powiedział, że Marek S. na dyskotece wyznał mu: "napadłem na dziadka w Gródku”. Marek S. został aresztowany.

Aresztowany twierdził, że nie ma nic wspólnego z napadem na Albina I. I że nigdy nie był w jego domu. Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim uniewinnił go w październiku 2008 roku. Prokuratura odwołała się, ale w listopadzie 2009 roku Sąd Okręgowy w Lublinie utrzymał w mocy uniewinniający wyrok.

Marek S. domagał się ponad 150 tys. zł zadośćuczynienia za krzywdy moralne i zrekompensowania tego, co w tym czasie mógłby zarobić.

W sądzie opowiadał, że był źle traktowany przez więźniów, którzy zorientowali się, że jest od nich słabszy fizycznie: przypalali go papierosem, kazali jeść na muszli klozetowej, nie pozwalali spać.

Sąd zasądził mężczyźnie zadośćuczynienie za krzywdy, odmówił jednak wypłaty odszkodowania. Przed aresztowaniem Marek S. był na zasiłku i nie miał innych dochodów.

Zasądzone wczoraj zadośćuczynienie jest jednym z wyższych, które przyznał lubelski sąd. Wcześniej niesłusznie aresztowany mógł liczyć na kilka tysięcy złotych za miesiąc spędzony za kratkami.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jurek / 10 czerwca 2011 o 13:23
0
[quote name='Lelek Kozodój' timestamp='1307693141' post='488031']
Ja myślałem,że zarabianie pieniędzy w każdym przypadku jest trudnym procesem a tu proszę -mechanizm może być zrozumiały nawet dla średnio rozgarniętego przedszkolaka. Ktoś morduje człowieka, policja stawia przed prokuratorem człowieka który [ponoć],zaznaczam ponoć, przyznał się do kolegi lumpa,że zabił Albina I. Tylko na tej podstawie sąd skazuje Marka S. z jednego z najcięższych art. KK.na odsiadkę. Po niecałym roku również niezawisły sąd uniewinnia skazanego i zasądza 100-tu tysięczne odszkodowanie za poniesione w zakładzie karnym krzywdy.Te krzywdy,rozumiem poniósł w wyniku zaniedbań jakich dopuściła się służba więzienna zezwalając na nieregulaminowe traktowanie podsądnego przez współosadzonych.
I teraz bilans :-Policja w odpowiednim czasie wykazała się odpowiednią wykrywalnością najcięższych przestępstw....premia
-prokurator doprowadził do skazania.....premia
-sąd skazał i uniewinnił -czym wykazał,że niezawisłość i nieopowiedzialność mogą stanowić to samo.
-sąd,następnie swoją nieodpowiedzialność sowicie opłacił z kieszeni podatnika
-bezrobotny lump z mecenasem podzielili sumkę w umowny sposób .....................................
a ukarany został podatnik,któremu ogranicza się dostępu do świadczeń na które ciułał przez całe
życie i oddkładał z nadzieją do państwowej,przepastnej kasy.
[/quote]

Bardzo trafna analiza, niestety. Dodać należy że mecenas wziął zwyczajowe 75%.
[quote name='Lelek Kozodój' timestamp='1307693141' post='488031']
Ja myślałem,że zarabianie pieniędzy w każdym przypadku jest trudnym procesem a tu proszę -mechanizm może być zrozumiały nawet dla średnio rozgarniętego przedszkolaka. Ktoś morduje człowieka, policja stawia przed prokuratorem człowieka który [ponoć],zaznaczam ponoć, przyznał się do kolegi lumpa,że zabił Albina I. Tylko na tej podstawie sąd skazuje Marka S. z jednego z najcięższych art. KK.na odsiadkę. Po niecałym roku również niezawisły sąd uniewin... rozwiń
Avatar
Lelek Kozodój / 10 czerwca 2011 o 10:05
0
Ja myślałem,że zarabianie pieniędzy w każdym przypadku jest trudnym procesem a tu proszę -mechanizm może być zrozumiały nawet dla średnio rozgarniętego przedszkolaka. Ktoś morduje człowieka, policja stawia przed prokuratorem człowieka który [ponoć],zaznaczam ponoć, przyznał się do kolegi lumpa,że zabił Albina I. Tylko na tej podstawie sąd skazuje Marka S. z jednego z najcięższych art. KK.na odsiadkę. Po niecałym roku również niezawisły sąd uniewinnia skazanego i zasądza 100-tu tysięczne odszkodowanie za poniesione w zakładzie karnym krzywdy.Te krzywdy,rozumiem poniósł w wyniku zaniedbań jakich dopuściła się służba więzienna zezwalając na nieregulaminowe traktowanie podsądnego przez współosadzonych.
I teraz bilans :-Policja w odpowiednim czasie wykazała się odpowiednią wykrywalnością najcięższych przestępstw....premia
-prokurator doprowadził do skazania.....premia
-sąd skazał i uniewinnił -czym wykazał,że niezawisłość i nieopowiedzialność mogą stanowić to samo.
-sąd,następnie swoją nieodpowiedzialność sowicie opłacił z kieszeni podatnika
-bezrobotny lump z mecenasem podzielili sumkę w umowny sposób .....................................
a ukarany został podatnik,któremu ogranicza się dostępu do świadczeń na które ciułał przez całe
życie i oddkładał z nadzieją do państwowej,przepastnej kasy.
Ja myślałem,że zarabianie pieniędzy w każdym przypadku jest trudnym procesem a tu proszę -mechanizm może być zrozumiały nawet dla średnio rozgarniętego przedszkolaka. Ktoś morduje człowieka, policja stawia przed prokuratorem człowieka który [ponoć],zaznaczam ponoć, przyznał się do kolegi lumpa,że zabił Albina I. Tylko na tej podstawie sąd skazuje Marka S. z jednego z najcięższych art. KK.na odsiadkę. Po niecałym roku również niezawisły sąd uniewinnia skazanego i zasądza 100-tu tysięczne odszkodowanie za poniesione w zakładzie karnym krzywdy.... rozwiń
Avatar
Gość / 10 czerwca 2011 o 09:33
0
"Sąd zasądził mężczyźnie zadośćuczynienie za krzywdy, odmówił jednak wypłaty odszkodowania"

Przesiedział 12 miesięcy w areszcie, niesłusznie oskarżony.
Sąd go uniewinnił, a on nie dostał ani grosza za 1 rok zmarnowanego życia i gehennę w areszcie.
Dali mu tylko marne 100 tys. PLN zadośćuczynienia za to, że współwięźniowie z celi go gnębili.

Ciekawe w jaki sposób Sąd uzasadnił odmowę wypłaty odszkodowania za to, że polskie państwo zabrało człowiekowi rok życia.
Avatar
Josef46 / 10 czerwca 2011 o 08:38
0
A dlaczego to prokurator nie zapŁaci tego odszkodowania???Czy niedbalstwo zarozumiŁOŚĆ i niewiedza PROKURATORA MA BYĆ POKRYWANA PRZEZ PODATNIKA???Czy nie dosyć tego samorozpasania???To towarzystwo jest bezkarne!!!
Avatar
wee / 10 czerwca 2011 o 08:28
0
Rozumiem, że za nadgorliwośc prokuratora w zakresie tymczasowego aresztowania zapłacę ja jako podatnik?
Avatar
Jurek / 10 czerwca 2011 o 13:23
0
[quote name='Lelek Kozodój' timestamp='1307693141' post='488031']
Ja myślałem,że zarabianie pieniędzy w każdym przypadku jest trudnym procesem a tu proszę -mechanizm może być zrozumiały nawet dla średnio rozgarniętego przedszkolaka. Ktoś morduje człowieka, policja stawia przed prokuratorem człowieka który [ponoć],zaznaczam ponoć, przyznał się do kolegi lumpa,że zabił Albina I. Tylko na tej podstawie sąd skazuje Marka S. z jednego z najcięższych art. KK.na odsiadkę. Po niecałym roku również niezawisły sąd uniewinnia skazanego i zasądza 100-tu tysięczne odszkodowanie za poniesione w zakładzie karnym krzywdy.Te krzywdy,rozumiem poniósł w wyniku zaniedbań jakich dopuściła się służba więzienna zezwalając na nieregulaminowe traktowanie podsądnego przez współosadzonych.
I teraz bilans :-Policja w odpowiednim czasie wykazała się odpowiednią wykrywalnością najcięższych przestępstw....premia
-prokurator doprowadził do skazania.....premia
-sąd skazał i uniewinnił -czym wykazał,że niezawisłość i nieopowiedzialność mogą stanowić to samo.
-sąd,następnie swoją nieodpowiedzialność sowicie opłacił z kieszeni podatnika
-bezrobotny lump z mecenasem podzielili sumkę w umowny sposób .....................................
a ukarany został podatnik,któremu ogranicza się dostępu do świadczeń na które ciułał przez całe
życie i oddkładał z nadzieją do państwowej,przepastnej kasy.
[/quote]

Bardzo trafna analiza, niestety. Dodać należy że mecenas wziął zwyczajowe 75%.
[quote name='Lelek Kozodój' timestamp='1307693141' post='488031']
Ja myślałem,że zarabianie pieniędzy w każdym przypadku jest trudnym procesem a tu proszę -mechanizm może być zrozumiały nawet dla średnio rozgarniętego przedszkolaka. Ktoś morduje człowieka, policja stawia przed prokuratorem człowieka który [ponoć],zaznaczam ponoć, przyznał się do kolegi lumpa,że zabił Albina I. Tylko na tej podstawie sąd skazuje Marka S. z jednego z najcięższych art. KK.na odsiadkę. Po niecałym roku również niezawisły sąd uniewin... rozwiń
Avatar
Lelek Kozodój / 10 czerwca 2011 o 10:05
0
Ja myślałem,że zarabianie pieniędzy w każdym przypadku jest trudnym procesem a tu proszę -mechanizm może być zrozumiały nawet dla średnio rozgarniętego przedszkolaka. Ktoś morduje człowieka, policja stawia przed prokuratorem człowieka który [ponoć],zaznaczam ponoć, przyznał się do kolegi lumpa,że zabił Albina I. Tylko na tej podstawie sąd skazuje Marka S. z jednego z najcięższych art. KK.na odsiadkę. Po niecałym roku również niezawisły sąd uniewinnia skazanego i zasądza 100-tu tysięczne odszkodowanie za poniesione w zakładzie karnym krzywdy.Te krzywdy,rozumiem poniósł w wyniku zaniedbań jakich dopuściła się służba więzienna zezwalając na nieregulaminowe traktowanie podsądnego przez współosadzonych.
I teraz bilans :-Policja w odpowiednim czasie wykazała się odpowiednią wykrywalnością najcięższych przestępstw....premia
-prokurator doprowadził do skazania.....premia
-sąd skazał i uniewinnił -czym wykazał,że niezawisłość i nieopowiedzialność mogą stanowić to samo.
-sąd,następnie swoją nieodpowiedzialność sowicie opłacił z kieszeni podatnika
-bezrobotny lump z mecenasem podzielili sumkę w umowny sposób .....................................
a ukarany został podatnik,któremu ogranicza się dostępu do świadczeń na które ciułał przez całe
życie i oddkładał z nadzieją do państwowej,przepastnej kasy.
Ja myślałem,że zarabianie pieniędzy w każdym przypadku jest trudnym procesem a tu proszę -mechanizm może być zrozumiały nawet dla średnio rozgarniętego przedszkolaka. Ktoś morduje człowieka, policja stawia przed prokuratorem człowieka który [ponoć],zaznaczam ponoć, przyznał się do kolegi lumpa,że zabił Albina I. Tylko na tej podstawie sąd skazuje Marka S. z jednego z najcięższych art. KK.na odsiadkę. Po niecałym roku również niezawisły sąd uniewinnia skazanego i zasądza 100-tu tysięczne odszkodowanie za poniesione w zakładzie karnym krzywdy.... rozwiń
Avatar
Gość / 10 czerwca 2011 o 09:33
0
"Sąd zasądził mężczyźnie zadośćuczynienie za krzywdy, odmówił jednak wypłaty odszkodowania"

Przesiedział 12 miesięcy w areszcie, niesłusznie oskarżony.
Sąd go uniewinnił, a on nie dostał ani grosza za 1 rok zmarnowanego życia i gehennę w areszcie.
Dali mu tylko marne 100 tys. PLN zadośćuczynienia za to, że współwięźniowie z celi go gnębili.

Ciekawe w jaki sposób Sąd uzasadnił odmowę wypłaty odszkodowania za to, że polskie państwo zabrało człowiekowi rok życia.
Avatar
Josef46 / 10 czerwca 2011 o 08:38
0
A dlaczego to prokurator nie zapŁaci tego odszkodowania???Czy niedbalstwo zarozumiŁOŚĆ i niewiedza PROKURATORA MA BYĆ POKRYWANA PRZEZ PODATNIKA???Czy nie dosyć tego samorozpasania???To towarzystwo jest bezkarne!!!
Avatar
wee / 10 czerwca 2011 o 08:28
0
Rozumiem, że za nadgorliwośc prokuratora w zakresie tymczasowego aresztowania zapłacę ja jako podatnik?
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w strefie kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w strefie kibica pustki 1 1

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 4 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 2

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 4

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 27 15

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 577 55

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 11

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!