Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2011 r.
19:25
Edytuj ten wpis

12-latka zgwałcona w jednej z lubelskich szkół? Biegli: Ona nie kłamie

0 19 A A

Nie ma powodów, żeby nie wierzyć 12-letniej dziewczynce, która zeznała, że została zgwałcona w szkole przez trzech starszych uczniów – ocenił w czwartek biegły psycholog. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od opinii psychologa zależało, kto będzie ścigał sprawcę lub sprawców gwałtu. Bo co do tego, że 12-latka była gwałcona, nie ma wątpliwości. Potwierdziła to lekarka z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie, do której pod koniec października dziewczynka przyszła z matką. Lekarka natychmiast zawiadomiła prokuraturę.

Jak pisaliśmy w poniedziałek, i matka, i córka zeznały, że do gwałtu miało dojść na terenie szkoły – jednej z lubelskich podstawówek. Dziewczynka wskazała na trzech uczniów ze starszej klasy. Powiedziała, że była wciągana przez nich do chłopięcej toalety. Mówiła też o zaroślach w pobliżu szkoły.

Tyle że nagranie szkolnego monitoringu nie potwierdziło jej relacji. – Dokładnie sprawdziliśmy nagrania. Nic takiego, o czym mówi ta uczennica, nie miało w szkole miejsca – podkreśla dyrektorka podstawówki.

Śledczy nabrali wątpliwości, czy dziewczynka mówi prawdę. I czy nie można wykluczyć udziału w gwałcie osoby dorosłej, która mogła wpłynąć na zeznania 12-latki. Dlatego zlecili badanie biegłej psycholog. Ta rozmawiała z dziewczynką dwukrotnie. Wczoraj do prokuratury trafiła jej opinia.

– Czytamy w niej, że postrzeganie, zapamiętywanie i odtwarzanie faktów jest u dziewczynki prawidłowe – mówi Dorota Kawa, prokurator rejonowy w Lublinie. – Biegła psycholog zaznaczyła, że zeznania pokrzywdzonej determinują emocje. Ale trudno się temu dziwić, po takim zdarzeniu.

Zdaniem psychologa, nie ma więc podstaw, żeby 12-latce nie wierzyć (m.in. w wersję o gwałcie w szkole z udziałem innych uczniów). – Biegły nigdy nie wyda jednoznacznej opinii na temat wiarygodności pokrzywdzonej i tego, czy mówi prawdę – zaznacza Kawa. – To zadanie sądu, który oceni dowody.

– Taka opinia biegłego była do przewidzenia. Nikt sobie czegoś takiego, z tyloma szczegółami, nie wymyśla – uważa dr Anna Siudem, psycholog z UMCS. – Niestety, bardzo często ofiara musi udowadniać, że jest ofiarą.

– Prokuratura musiała założyć wszelkie możliwe warianty – przekonuje prokurator Kawa. Tym bardziej że duże wątpliwości wzbudził udział w całej sprawie konkubenta matki 12-latki. Kilka dni po gwałcie mężczyzna wtargnął na teren szkoły i próbował wciągnąć trzech wskazanych przez dziewczynkę chłopców do samochodu. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania za pobicie w Austrii. Mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu. Czeka na deportację.

Sprawą gwałtu zajmie się sąd rodzinny. Przesłucha m.in. wskazanych przez 12-latkę chłopców, świadków i sprawdzi nagrania monitoringu.

– Teraz najważniejsza jest praca psychologów, rodziny i znajomych tej dziewczynki, żeby nie pozostała w poczuciu winy. Ofiary często mają przez dłuższy czas przekonanie, że są winne. Że zasłużyły na to, co je spotkało. Choć to nieprawda – podkreśla dr Siudem.

Tym bardziej że – jak zauważa psycholog – gwałt to wydarzenie pozostawiające traumę na całe życie.

– Ta dziewczynka jest na progu dorosłości. A już w wieku 12 lat dostała od życia to, co najgorsze, co może najbardziej zaszkodzić w rozwoju i normalnym funkcjonowaniu – dodaje. – To będzie miało wpływ na wszystkie sfery jej życia.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Agnieszka / 8 marca 2012 o 12:35
0
Do programu kobiecego poszukujemy pań, które zostały zgwałcone. Jeżeli przeżyłaś taką sytuację i chciałabyś się z nami podzielić swoją historią, napisz do nas: a.lubawska@tvn.pl lub dzwoń 516444962
Avatar
aaa / 2 grudnia 2011 o 15:20
0
[quote name='Kauzyperda' timestamp='1321601403' post='559723']
Zasada domniemania niewinności funkcjonuje wyłącznie w Konstytucji w praktyce postępowania karnego nie jest przestrzegana - patrz sprawa tzw. aresztów wydobywczych.
[/quote]



No nie niestety jak widać na przykładzie sprawy gwałtu - zasada domniemanania niewinności a tym samym prawa zawarte w Konstytucji i innych żródłach prawa są koszmarnie łamane. Zasada domniemania niewinności mówi, o tym że człowiek aż do momentu prawomocnego wyroku winien być uznawany za niewinnego i nawet w przypadku tymczasowego aresztowania
oskarżonego, nie wolno go pozbawić przysługującego mu prawa domniemania niewinności. A , że społeczeństwo często takiego człowieka skazuje już samo to niestety wynika z braku wiedzy i często złej woli i to jest straszne !!! O aresztach wydobywczych wiem za mało więc trudno mi tu zajmować jakieś stanowisko, to zapewne dłuższy temat...
[quote name='Kauzyperda' timestamp='1321601403' post='559723']
Zasada domniemania niewinności funkcjonuje wyłącznie w Konstytucji w praktyce postępowania karnego nie jest przestrzegana - patrz sprawa tzw. aresztów wydobywczych.
[/quote]



No nie niestety jak widać na przykładzie sprawy gwałtu - zasada domniemanania niewinności a tym samym prawa zawarte w Konstytucji i innych żródłach prawa są koszmarnie łamane. Zasada domniemania niewinności mówi, o tym że człowiek aż do momentu pr... rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2011 o 14:04
0
Spokojnie. Jest jeszcze parę grup społecznych odpowiedzialnych za taką, a nie inną sytuację w kraju. Nauczyciele coraz rzadziej mają wpływ na rzeczywistość, albowiem przepisy mocno ograniczają pole działania, szczególnie w sytuacjach ekstremalnych. Natomiast korepetycje to często działanie obronne przed zubożeniem. Jak wobec tego traktować mechanika, który po godzinach dalej reperuje samochody?
Co robią media w godzinach najwyższej oglądalności z obyczajem, wiarą, kulturą osobistą?
Najłatwiej obwinić nauczycieli. Czy to rozwiąże jakikolwiek problem?
Avatar
Zawiedziony / 18 listopada 2011 o 12:56
0
[quote name='alal' timestamp='1321604325' post='559749']
Zgwałcona czy nie zgwałcona czy na terenie szkoły czy obok szkoły to tragedia .Ale ja pytam co robili nauczyciele , powinni mieć dyżury zarówno na korytarzu jak i na zewnątrz .Monitoring nie bierze pensji za wykonywanie pracy .Pseudo nauczyciele skupili się teraz na walczeniu o pieniądze , prywatne korepetycje --powinni od tego płacić podatki .Praca z uczniem w szkole to dodatek do pensji i najmniej ważny .Wstyd.Może nowy rząd weźmie się za nich.
[/quote]
Do podobnych sytuacji agresji i pijaństwa dochodzi również w szkołach gminnych ,,POWIATU LUBARTOWSKIEGO''.Konieczna by była kontrola z Kuratorium lubelskiego i to taka niespodziewana kontrola , a nie umówiona.Wtedy było by widoczne jak pracuje kadra nauczycielska i za co biorą ci ludzie pieniądze.Korepetycje powinny być jak najbardziej opodatkowane ,a pensje obniżone .Gdzie są dodatkowe zajęcia z dziećmi?Dzieci z różnego rodzajami przypadłości są wręcz dyskryminowani i lekceważeni przez nauczycieli , oraz stosowana jest wobec nich przemoc ze strony innych wyrośniętych uczniów.Nauczyciele nie potrafią zapanować nad sytuacją.Monitoring powinien być na bieżąco kontrolowany i obserwowany zwłaszcza podczas przerw , bo wtedy dochodzi do największych przejawów agresji.Ogólnie rzecz biorąc sytuacja jest bardzo poważna , nauczyciele robią sobie z tego kpiny i rzeczywiście patrzą tylko na to pieniądze , a nie na nauczaniu i wychowywaniu młodych ludzi.To młode pokolenie w niedługim czasie zapłaci nam wszystkim i to z nawiązką za to że ich tak byle jak wychowała szkoła .Mam nadzieję że nowy Rząd dobierze się do tyłka tym ludziom i zaczną wreszcie uczciwie pracować , a nie zbijać bąki i pić kawkę.A resztę obowiązków zwalać na rodziców którzy i tak mają problemy z utrzymaniem rodzin i starają się jak tylko mogą aby związać koniec z końcem nie biorąc za to żadnych pieniędzy. http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_extra/post_icons/icon7.gifhttp://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_extra/post_icons/icon7.gifpieniędzy.http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_extra/post_icons/icon7.gif
[quote name='alal' timestamp='1321604325' post='559749']
Zgwałcona czy nie zgwałcona czy na terenie szkoły czy obok szkoły to tragedia .Ale ja pytam co robili nauczyciele , powinni mieć dyżury zarówno na korytarzu jak i na zewnątrz .Monitoring nie bierze pensji za wykonywanie pracy .Pseudo nauczyciele skupili się teraz na walczeniu o pieniądze , prywatne korepetycje --powinni od tego płacić podatki .Praca z uczniem w szkole to dodatek do pensji i najmniej ważny .Wstyd.Może nowy rząd weźmie się za nich.
[... rozwiń
Avatar
obserwator / 18 listopada 2011 o 12:28
0
[quote name='alal' timestamp='1321604325' post='559749']
Zgwałcona czy nie zgwałcona czy na terenie szkoły czy obok szkoły to tragedia .Ale ja pytam co robili nauczyciele , powinni mieć dyżury zarówno na korytarzu jak i na zewnątrz .Monitoring nie bierze pensji za wykonywanie pracy .Pseudo nauczyciele skupili się teraz na walczeniu o pieniądze , prywatne korepetycje --powinni od tego płacić podatki .Praca z uczniem w szkole to dodatek do pensji i najmniej ważny .Wstyd.Może nowy rząd weźmie się za nich.
[/quote]
Zgadzam się z tą opinią , szkoła bierze forsę i jest odpowiedzialna za stan bezpieczeństwa naszych dzieci , które tam przebywają. Jeśli dochodzi do takich patologii to strach wysyłać dzieci do tej instytucji , bo z tego wynika że jest to wylęgarnia wszystkiego złego.
[quote name='alal' timestamp='1321604325' post='559749']
Zgwałcona czy nie zgwałcona czy na terenie szkoły czy obok szkoły to tragedia .Ale ja pytam co robili nauczyciele , powinni mieć dyżury zarówno na korytarzu jak i na zewnątrz .Monitoring nie bierze pensji za wykonywanie pracy .Pseudo nauczyciele skupili się teraz na walczeniu o pieniądze , prywatne korepetycje --powinni od tego płacić podatki .Praca z uczniem w szkole to dodatek do pensji i najmniej ważny .Wstyd.Może nowy rząd weźmie się za nich.
[... rozwiń
Avatar
kinga / 18 listopada 2011 o 11:41
0
1. Wiek dziewczynki może być zmieniony (tak, jak zmienia się imiona i dane ofiar), więc może być w podstawówce i mieć starszych kolegów.

2. Dyrektorce najłatwiej jest powiedzieć: to nie nasza wina, u nas to się nie stało; bo jeśli się okaże, że gwałt miał miejsce na terenie szkoły, to opinia o szkole, nauczycielach i dyrektorce będzie nieciekawa. Nie wspominam już o tym, że paru pracowników ze szkoły wyleci...
Avatar
Rici / 18 listopada 2011 o 11:14
0
Pozostaje pytanie, kto tak naprawde sprawdzal monitoring? Czy z tego feralnego dnia(i nie tylko)jest jego zapis? Czytajac artykul jasno wynika, ze dyrekcja szkoly to sprawdzila? Mamy wiec wiele niejasnosci??? Czy to nie bylo tak, ze ktos z pracownikow szkoly zerkal tam od czasu do czasu a zapis byl wylaczony?!(wiem co pisze, gdyz mam z tym stycznosc i w ok.30% przypadkow ten zapis nie jest prowadzony) Przeciez pani dyrektor nie powie nam, ze popelnila bledy? Co na ten temat ma do powiedzenia policja, prokuratura?(mielibysmy wtedy bardziej klarowny obraz)...a wiec dziennikarze do roboty!!!
Pozostaje pytanie, kto tak naprawde sprawdzal monitoring? Czy z tego feralnego dnia(i nie tylko)jest jego zapis? Czytajac artykul jasno wynika, ze dyrekcja szkoly to sprawdzila? Mamy wiec wiele niejasnosci??? Czy to nie bylo tak, ze ktos z pracownikow szkoly zerkal tam od czasu do czasu a zapis byl wylaczony?!(wiem co pisze, gdyz mam z tym stycznosc i w ok.30% przypadkow ten zapis nie jest prowadzony) Przeciez pani dyrektor nie powie nam, ze popelnila bledy? Co na ten temat ma do powiedzenia policja, prokuratura?(mielibysmy wtedy... rozwiń
Avatar
era / 18 listopada 2011 o 09:27
0
Co prawda jest monitoring w szkole ale nikt przy nim nie siedzi.
A nauczyciele mają dyżury ale jak trzeba to ich nie ma,są też tacy co nie zwracają uwagi.Więc jak ma być dziecko bezpieczne w szkole.
Avatar
era / 18 listopada 2011 o 09:20
0
Tak naprawdę dziewczynka o której piszemy jest młodsza,gazety i telewizja piszą i mówią coś bez uprzedniego sprawdzenia
Avatar
alal / 18 listopada 2011 o 09:18
0
Zgwałcona czy nie zgwałcona czy na terenie szkoły czy obok szkoły to tragedia .Ale ja pytam co robili nauczyciele , powinni mieć dyżury zarówno na korytarzu jak i na zewnątrz .Monitoring nie bierze pensji za wykonywanie pracy .Pseudo nauczyciele skupili się teraz na walczeniu o pieniądze , prywatne korepetycje --powinni od tego płacić podatki .Praca z uczniem w szkole to dodatek do pensji i najmniej ważny .Wstyd.Może nowy rząd weźmie się za nich.
Avatar
Agnieszka / 8 marca 2012 o 12:35
0
Do programu kobiecego poszukujemy pań, które zostały zgwałcone. Jeżeli przeżyłaś taką sytuację i chciałabyś się z nami podzielić swoją historią, napisz do nas: a.lubawska@tvn.pl lub dzwoń 516444962
Avatar
aaa / 2 grudnia 2011 o 15:20
0
[quote name='Kauzyperda' timestamp='1321601403' post='559723']
Zasada domniemania niewinności funkcjonuje wyłącznie w Konstytucji w praktyce postępowania karnego nie jest przestrzegana - patrz sprawa tzw. aresztów wydobywczych.
[/quote]



No nie niestety jak widać na przykładzie sprawy gwałtu - zasada domniemanania niewinności a tym samym prawa zawarte w Konstytucji i innych żródłach prawa są koszmarnie łamane. Zasada domniemania niewinności mówi, o tym że człowiek aż do momentu prawomocnego wyroku winien być uznawany za niewinnego i nawet w przypadku tymczasowego aresztowania
oskarżonego, nie wolno go pozbawić przysługującego mu prawa domniemania niewinności. A , że społeczeństwo często takiego człowieka skazuje już samo to niestety wynika z braku wiedzy i często złej woli i to jest straszne !!! O aresztach wydobywczych wiem za mało więc trudno mi tu zajmować jakieś stanowisko, to zapewne dłuższy temat...
[quote name='Kauzyperda' timestamp='1321601403' post='559723']
Zasada domniemania niewinności funkcjonuje wyłącznie w Konstytucji w praktyce postępowania karnego nie jest przestrzegana - patrz sprawa tzw. aresztów wydobywczych.
[/quote]



No nie niestety jak widać na przykładzie sprawy gwałtu - zasada domniemanania niewinności a tym samym prawa zawarte w Konstytucji i innych żródłach prawa są koszmarnie łamane. Zasada domniemania niewinności mówi, o tym że człowiek aż do momentu pr... rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2011 o 14:04
0
Spokojnie. Jest jeszcze parę grup społecznych odpowiedzialnych za taką, a nie inną sytuację w kraju. Nauczyciele coraz rzadziej mają wpływ na rzeczywistość, albowiem przepisy mocno ograniczają pole działania, szczególnie w sytuacjach ekstremalnych. Natomiast korepetycje to często działanie obronne przed zubożeniem. Jak wobec tego traktować mechanika, który po godzinach dalej reperuje samochody?
Co robią media w godzinach najwyższej oglądalności z obyczajem, wiarą, kulturą osobistą?
Najłatwiej obwinić nauczycieli. Czy to rozwiąże jakikolwiek problem?
Avatar
Zawiedziony / 18 listopada 2011 o 12:56
0
[quote name='alal' timestamp='1321604325' post='559749']
Zgwałcona czy nie zgwałcona czy na terenie szkoły czy obok szkoły to tragedia .Ale ja pytam co robili nauczyciele , powinni mieć dyżury zarówno na korytarzu jak i na zewnątrz .Monitoring nie bierze pensji za wykonywanie pracy .Pseudo nauczyciele skupili się teraz na walczeniu o pieniądze , prywatne korepetycje --powinni od tego płacić podatki .Praca z uczniem w szkole to dodatek do pensji i najmniej ważny .Wstyd.Może nowy rząd weźmie się za nich.
[/quote]
Do podobnych sytuacji agresji i pijaństwa dochodzi również w szkołach gminnych ,,POWIATU LUBARTOWSKIEGO''.Konieczna by była kontrola z Kuratorium lubelskiego i to taka niespodziewana kontrola , a nie umówiona.Wtedy było by widoczne jak pracuje kadra nauczycielska i za co biorą ci ludzie pieniądze.Korepetycje powinny być jak najbardziej opodatkowane ,a pensje obniżone .Gdzie są dodatkowe zajęcia z dziećmi?Dzieci z różnego rodzajami przypadłości są wręcz dyskryminowani i lekceważeni przez nauczycieli , oraz stosowana jest wobec nich przemoc ze strony innych wyrośniętych uczniów.Nauczyciele nie potrafią zapanować nad sytuacją.Monitoring powinien być na bieżąco kontrolowany i obserwowany zwłaszcza podczas przerw , bo wtedy dochodzi do największych przejawów agresji.Ogólnie rzecz biorąc sytuacja jest bardzo poważna , nauczyciele robią sobie z tego kpiny i rzeczywiście patrzą tylko na to pieniądze , a nie na nauczaniu i wychowywaniu młodych ludzi.To młode pokolenie w niedługim czasie zapłaci nam wszystkim i to z nawiązką za to że ich tak byle jak wychowała szkoła .Mam nadzieję że nowy Rząd dobierze się do tyłka tym ludziom i zaczną wreszcie uczciwie pracować , a nie zbijać bąki i pić kawkę.A resztę obowiązków zwalać na rodziców którzy i tak mają problemy z utrzymaniem rodzin i starają się jak tylko mogą aby związać koniec z końcem nie biorąc za to żadnych pieniędzy. http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_extra/post_icons/icon7.gifhttp://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_extra/post_icons/icon7.gifpieniędzy.http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_extra/post_icons/icon7.gif
[quote name='alal' timestamp='1321604325' post='559749']
Zgwałcona czy nie zgwałcona czy na terenie szkoły czy obok szkoły to tragedia .Ale ja pytam co robili nauczyciele , powinni mieć dyżury zarówno na korytarzu jak i na zewnątrz .Monitoring nie bierze pensji za wykonywanie pracy .Pseudo nauczyciele skupili się teraz na walczeniu o pieniądze , prywatne korepetycje --powinni od tego płacić podatki .Praca z uczniem w szkole to dodatek do pensji i najmniej ważny .Wstyd.Może nowy rząd weźmie się za nich.
[... rozwiń
Avatar
obserwator / 18 listopada 2011 o 12:28
0
[quote name='alal' timestamp='1321604325' post='559749']
Zgwałcona czy nie zgwałcona czy na terenie szkoły czy obok szkoły to tragedia .Ale ja pytam co robili nauczyciele , powinni mieć dyżury zarówno na korytarzu jak i na zewnątrz .Monitoring nie bierze pensji za wykonywanie pracy .Pseudo nauczyciele skupili się teraz na walczeniu o pieniądze , prywatne korepetycje --powinni od tego płacić podatki .Praca z uczniem w szkole to dodatek do pensji i najmniej ważny .Wstyd.Może nowy rząd weźmie się za nich.
[/quote]
Zgadzam się z tą opinią , szkoła bierze forsę i jest odpowiedzialna za stan bezpieczeństwa naszych dzieci , które tam przebywają. Jeśli dochodzi do takich patologii to strach wysyłać dzieci do tej instytucji , bo z tego wynika że jest to wylęgarnia wszystkiego złego.
[quote name='alal' timestamp='1321604325' post='559749']
Zgwałcona czy nie zgwałcona czy na terenie szkoły czy obok szkoły to tragedia .Ale ja pytam co robili nauczyciele , powinni mieć dyżury zarówno na korytarzu jak i na zewnątrz .Monitoring nie bierze pensji za wykonywanie pracy .Pseudo nauczyciele skupili się teraz na walczeniu o pieniądze , prywatne korepetycje --powinni od tego płacić podatki .Praca z uczniem w szkole to dodatek do pensji i najmniej ważny .Wstyd.Może nowy rząd weźmie się za nich.
[... rozwiń
Avatar
kinga / 18 listopada 2011 o 11:41
0
1. Wiek dziewczynki może być zmieniony (tak, jak zmienia się imiona i dane ofiar), więc może być w podstawówce i mieć starszych kolegów.

2. Dyrektorce najłatwiej jest powiedzieć: to nie nasza wina, u nas to się nie stało; bo jeśli się okaże, że gwałt miał miejsce na terenie szkoły, to opinia o szkole, nauczycielach i dyrektorce będzie nieciekawa. Nie wspominam już o tym, że paru pracowników ze szkoły wyleci...
Avatar
Rici / 18 listopada 2011 o 11:14
0
Pozostaje pytanie, kto tak naprawde sprawdzal monitoring? Czy z tego feralnego dnia(i nie tylko)jest jego zapis? Czytajac artykul jasno wynika, ze dyrekcja szkoly to sprawdzila? Mamy wiec wiele niejasnosci??? Czy to nie bylo tak, ze ktos z pracownikow szkoly zerkal tam od czasu do czasu a zapis byl wylaczony?!(wiem co pisze, gdyz mam z tym stycznosc i w ok.30% przypadkow ten zapis nie jest prowadzony) Przeciez pani dyrektor nie powie nam, ze popelnila bledy? Co na ten temat ma do powiedzenia policja, prokuratura?(mielibysmy wtedy bardziej klarowny obraz)...a wiec dziennikarze do roboty!!!
Pozostaje pytanie, kto tak naprawde sprawdzal monitoring? Czy z tego feralnego dnia(i nie tylko)jest jego zapis? Czytajac artykul jasno wynika, ze dyrekcja szkoly to sprawdzila? Mamy wiec wiele niejasnosci??? Czy to nie bylo tak, ze ktos z pracownikow szkoly zerkal tam od czasu do czasu a zapis byl wylaczony?!(wiem co pisze, gdyz mam z tym stycznosc i w ok.30% przypadkow ten zapis nie jest prowadzony) Przeciez pani dyrektor nie powie nam, ze popelnila bledy? Co na ten temat ma do powiedzenia policja, prokuratura?(mielibysmy wtedy... rozwiń
Avatar
era / 18 listopada 2011 o 09:27
0
Co prawda jest monitoring w szkole ale nikt przy nim nie siedzi.
A nauczyciele mają dyżury ale jak trzeba to ich nie ma,są też tacy co nie zwracają uwagi.Więc jak ma być dziecko bezpieczne w szkole.
Avatar
era / 18 listopada 2011 o 09:20
0
Tak naprawdę dziewczynka o której piszemy jest młodsza,gazety i telewizja piszą i mówią coś bez uprzedniego sprawdzenia
Avatar
alal / 18 listopada 2011 o 09:18
0
Zgwałcona czy nie zgwałcona czy na terenie szkoły czy obok szkoły to tragedia .Ale ja pytam co robili nauczyciele , powinni mieć dyżury zarówno na korytarzu jak i na zewnątrz .Monitoring nie bierze pensji za wykonywanie pracy .Pseudo nauczyciele skupili się teraz na walczeniu o pieniądze , prywatne korepetycje --powinni od tego płacić podatki .Praca z uczniem w szkole to dodatek do pensji i najmniej ważny .Wstyd.Może nowy rząd weźmie się za nich.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 4 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 0 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 1 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 30 5

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!