Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2011 r.
8:51
Edytuj ten wpis

14-latek nie chciał przyznać się do wagarów. Wymyślił porwanie

0 7 A A
 (DocentX / CCBY 3.0)
(DocentX / CCBY 3.0)

Nieznajomy mężczyzna miał zajść 14-latka od tyłu i przyłożyć mu do ust chustkę nasączoną substancją odurzającą. Chłopiec stracił przytomność i ocknął się w Warszawie – Takie sceny rodem z filmu kryminalnego miały rozegrać się przy ulicy Bukowej w Lublinie. Miały, bowiem okazało się, że 14-latek wymyślił całą historię, aby usprawiedliwić swoje wagary.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
14-latek postanowił wybrać się na wagary właśnie do Warszawy. Na miejscu dotarło do niego, że nie ma pieniędzy na bilet powrotny. Wtedy postanowił zadzwonić do mamy mówiąc o porwaniu i szczęśliwej ucieczce z rąk oprawców. – Kobieta pojechała po syna do stolicy, a następnie wspólnie z nim poszła do najbliższego komisariatu policji – relacjonuje st. sierż. Anna Smarzak z lubelskiej policji.

Chłopiec dokładnie opisał przebieg całego zdarzenia. W trakcie drogi do szkoły miał go zaczepić nieznany mężczyzna, który poprosił o pomoc przy naprawie auta. Wtedy 14-latek miał zostać odurzony i zaciągnięty do samochodu. - Młody lublinianin ocknął się dopiero po kilku godzinach w jakimś samochodzie. Zorientował się, że znajduje się w busie. Rozpoznał, że auto krąży po warszawskich ulicach. Kiedy pojazd zatrzymał się na światłach na jednym ze skrzyżowań, chłopiec wykorzystał nieuwagę porywaczy i uciekł – dodaje Anna Smarzak.

Matka chłopca złożyła zawiadomienie o uprowadzeniu dziecka. Policjanci potraktowali sprawę bardzo poważnie. – Jeden z porywaczy miał około 2 metrów wzrostu, ubrany był w czerwone spodnie na szelkach, a na głowie miał zielonego irokeza. Drugi z mężczyzn, który siedział za kierownicą był ciemnoskóry – tłumaczył policjantom 14-latek.

Po analizie zebranych materiałów policjanci nabrali wątpliwości, co do zeznań chłopca. W końcu pod naciskiem pytań 14-latek przyznał się. – Powiedział, że nie chciało mu się iść do szkoły i postanowił udać się do Warszawy – mówi st sierż. Anna Smarzak. Jak dodaje, na jednym z dworców wsiadł do busa i pojechał do stolicy. Po kilku godzinach zwiedzania uświadomił sobie, że nie ma pieniędzy na powrót. Bał się przyznać do wagarów, więc wymyślił historyjkę o porwaniu.

Za swoją bujną wyobraźnię 14-latek odpowie przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
babcia / 6 grudnia 2011 r. o 17:37
0
temu gówniarzowi potrzebne jest KONIECZNIE wytrzepanie tyłka do <bulu> bo bezstresowe wychowanie jest beznadziejne !!!!
Avatar
Henio / 6 grudnia 2011 r. o 13:30
0
Inna dyrekcja też nie miała udziału, a - jak czytamy w DW - "czeka ją kara".
Avatar
cba / 6 grudnia 2011 r. o 13:02
0
Nie niu jork, tylko łorsoł citi... widać wyraźnie te warszawskie drapacze chmur...

do Henia: nie, dyrekcja szkoły nie ma w tym żadnego udziału... na jego wagary miały wpływ jego równieśnicy.
Avatar
asdf / 6 grudnia 2011 r. o 11:32
0
to na zdjęciu to Nju Jork?
Avatar
olo / 6 grudnia 2011 r. o 11:12
0
Po co zaraz sąd?! Chłopak się zestresował. Trzeba było go puścić i dać mu szansę a nie od razu sąd. recydywę robić z małego już na starcie życia? eee...
Avatar
Henio / 6 grudnia 2011 r. o 09:57
0
Dyrekcja szkoły też pewnie oberwie.
Avatar
czar / 6 grudnia 2011 r. o 09:12
0
Buehehehe, chłopak zostanie bajko"pisarzem" i będzie zarabiał grube miliony. Skąd mu się to wzięło?PoraŻKA.
Avatar
babcia / 6 grudnia 2011 r. o 17:37
0
temu gówniarzowi potrzebne jest KONIECZNIE wytrzepanie tyłka do <bulu> bo bezstresowe wychowanie jest beznadziejne !!!!
Avatar
Henio / 6 grudnia 2011 r. o 13:30
0
Inna dyrekcja też nie miała udziału, a - jak czytamy w DW - "czeka ją kara".
Avatar
cba / 6 grudnia 2011 r. o 13:02
0
Nie niu jork, tylko łorsoł citi... widać wyraźnie te warszawskie drapacze chmur...

do Henia: nie, dyrekcja szkoły nie ma w tym żadnego udziału... na jego wagary miały wpływ jego równieśnicy.
Avatar
asdf / 6 grudnia 2011 r. o 11:32
0
to na zdjęciu to Nju Jork?
Avatar
olo / 6 grudnia 2011 r. o 11:12
0
Po co zaraz sąd?! Chłopak się zestresował. Trzeba było go puścić i dać mu szansę a nie od razu sąd. recydywę robić z małego już na starcie życia? eee...
Avatar
Henio / 6 grudnia 2011 r. o 09:57
0
Dyrekcja szkoły też pewnie oberwie.
Avatar
czar / 6 grudnia 2011 r. o 09:12
0
Buehehehe, chłopak zostanie bajko"pisarzem" i będzie zarabiał grube miliony. Skąd mu się to wzięło?PoraŻKA.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!