Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 marca 2011 r.
21:49
Edytuj ten wpis

19-latek z Lublina stracił oboje rodziców, potrzebuje pomocy

0 39 A A
Darek musi się utrzymać za 300 zł miesięcznie. Na szczęście nie musi spłacać kredytu  (Maciej Kaczan
Darek musi się utrzymać za 300 zł miesięcznie. Na szczęście nie musi spłacać kredytu (Maciej Kaczan

Najpierw na raka umarła mu mama. Potem sam walczył z nowotworem. Teraz 19-letni Darek z Lublina stracił tatę. Gdy wydawało się, że będzie musiał spłacać kredyt mieszkaniowy po ojcu, okazało się, że ktoś uregulował za niego całą kwotę!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mama zmarła w 2001 roku na raka, a tata nagle 3 tygodnie temu. Wróciłem do domu i zobaczyłem, że nie żyje. Zostałem zupełnie sam – mówi Darek, uczeń maturalnej klasy jednego z techników w Lublinie.
19-latek pozostaje pod kontrolą lekarza.

– Po śmierci mamy, gdy chodziłem do podstawówki, wykryto u mnie nowotwór tarczycy. Zoperowali mnie w Gliwicach, ale okazało się, że mam przerzuty do węzłów chłonnych. Brałem chemię i pokonałem raka – wspomina Darek.

Co pół roku musi jeździć do kliniki w Gliwicach i brać leki. Wydaje na nie ok. 200 zł miesięcznie. Po opłaceniu z renty po rodzicach czynszu i rachunków zostaje mu 300 zł miesięcznie.

– Nie wiem, jak będzie, bo wszystkim zajmował się tata. Najgorzej jest jak wracam do pustego mieszkania wieczorem.

Do wczoraj wydawało się, że z tej niewielkiej kwoty chłopak będzie musiał spłacać jeszcze resztę mieszkaniowego kredytu po ojcu. Chodziło o 7 tys. zł. Był w tej sprawie w banku.

– To wyjątkowa sytuacja. Szukaliśmy najkorzystniejszego dla niego rozwiązania. Najlepszy dla niego jest wariant jednorazowej spłaty całego kredytu, bo wtedy odsetki są umarzane w 70 proc. – wyjaśnia Andrzej Mazurkiewicz, dyrektor IV Oddziału PKO BP w Lublinie.

Wczoraj okazało się, że nie będzie to potrzebne. Kredyt właśnie został w całości spłacony. – Anonimowy sponsor wpłacił całą sumę i mieszkanie nie jest już zadłużone – potwierdza Andrzej Borawski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Rudnik” w Lublinie.

Ale to nie koniec kłopotów. Nastolatek uczy się w klasie maturalnej o profilu technik-informatyk. Gdy zakończy edukację, straci rentę. – Chciałbym się dalej uczyć, ale muszę też znaleźć pracę. Na razie się nie udało – ubolewa.

Pomagają mu też pracownicy administracji spółdzielni, sąsiedzi, księża z parafii.

– Zebraliśmy wśród pracowników produkty spożywcze, środki czystości, zrobiliśmy zbiórkę pieniędzy – mówi pan Jerzy, pracownik administracji. – Dołożyliśmy wszelkich starań, by pomóc. Wystąpiliśmy także do Banku Żywności, by dostał paczki żywnościowe – dodaje prezes Borawski.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
on / 5 kwietnia 2011 o 21:22
0
banki wydają duże pieniądze na reklamę na sponsoring...itd a tu pewnie żle by to wyglądało że umarzają kredyt...ale trzymam kciuki za Ciebie życzę dużo zdrowia i wierzę w życzliwych ludzi......Pozdro
Avatar
popieram dwiema rękami / 4 kwietnia 2011 o 13:55
0
[quote name='kasia' timestamp='1301639975' post='457474']
No oczywiście trzeba współczuć takim ludziom,ale 300 zł na miesiąc na osobę to u nas norma.Opieka społeczna ma takich podopiecznych tysiące,a kryterium pomocy to 351 zł. na osobę i też wiele dramatów rodzinnych - więc niech się DW wreszcie obudzi i zacznie pisać o prawdziwych problemach ściany wschodniej jak bieda,bezrobocie,wykluczenie społeczne itd. Przestańcie epatować społeczeństwo Lublina Europejską Stolicą Kultury, bo jak na razie, to jesteśmy stolicą biedy i to całej Unii Europejskiej.
[/quote]
Dokładnie. Ja na całą rodzinę mam jakieś 1500 złotych i to jeszcze z tego trzeba opłacić czynsz, rachunki, zjeść. Na więcej już nie wystarcza.Skończyłam studia 7 lat temu i tylko wyć się chce.
[quote name='kasia' timestamp='1301639975' post='457474']
No oczywiście trzeba współczuć takim ludziom,ale 300 zł na miesiąc na osobę to u nas norma.Opieka społeczna ma takich podopiecznych tysiące,a kryterium pomocy to 351 zł. na osobę i też wiele dramatów rodzinnych - więc niech się DW wreszcie obudzi i zacznie pisać o prawdziwych problemach ściany wschodniej jak bieda,bezrobocie,wykluczenie społeczne itd. Przestańcie epatować społeczeństwo Lublina Europejską Stolicą Kultury, bo jak na razie, to jesteśmy stoli... rozwiń
Avatar
piotr / 2 kwietnia 2011 o 20:55
0
[quote name='kasia' timestamp='1301639975' post='457474']
No oczywiście trzeba współczuć takim ludziom,ale 300 zł na miesiąc na osobę to u nas norma.Opieka społeczna ma takich podopiecznych tysiące,a kryterium pomocy to 351 zł. na osobę i też wiele dramatów rodzinnych - więc niech się DW wreszcie obudzi i zacznie pisać o prawdziwych problemach ściany wschodniej jak bieda,bezrobocie,wykluczenie społeczne itd. Przestańcie epatować społeczeństwo Lublina Europejską Stolicą Kultury, bo jak na razie, to jesteśmy stolicą biedy i to całej Unii Europejskiej.
[/quote]
Masz rację Kasia...jestem podobnego zdania najpierw Lublin musi zawalczyć o godność...40%ludzi zarabia minimum socjalne porównywane z latami 2000-2002r.Czyli 1100-1300zł.20%wogole nie pracuje choć część z nich żyje na banicji
część wyjechała a tylko 20-30% ma godne płace i godne życie.Jesteśmy zaściankiem.I wiem,rozumiem ze paru cwaniaczków chciało by się wybić.Żyjecie dzięki studentom...Do władz Lublina...Do cwaniaczków wykładowców...W Lublinie sięgenerujecie biedę...I to że coraz gorzej się tu żyje.Niedługo to zaczną ludzie mieszkać co niektórzy w kartonach jak na Kubie.I aby ten pomysł ze Stolicą Europejskiej Kultury nie skończył jak sceną z ostatniego odcinka Alternatywy 4.Jak to zacna delegacja ze świata przyjechała obejrzeć CUDO....Lublin Biedoszyb nie ma moralnego prawa o taką renomę się ubiegać...Najpierw niech tu ludzie godnie żyją i zarabiają...Gdyż takiego cuda i perspektyw to od lat 90tych tu nie było...Dla samotnego pracownika marketu Od 1150zł pensji-450czynsz-140światło-130gaz-150dojazd mpk -
50abonament za telefon.Ok50 zł inne opłaty...1150-970=180 zł na cały m-c na jedzenie,ubranie,rozrywkę.Broń Boże aby ząb nie był do leczenia albo inna nie przewidziana opłata.180zł- nawet daje stabilne 5zł-całodzienne na wyżywienie!!!Kombinuj albo kradnij?
[quote name='kasia' timestamp='1301639975' post='457474']
No oczywiście trzeba współczuć takim ludziom,ale 300 zł na miesiąc na osobę to u nas norma.Opieka społeczna ma takich podopiecznych tysiące,a kryterium pomocy to 351 zł. na osobę i też wiele dramatów rodzinnych - więc niech się DW wreszcie obudzi i zacznie pisać o prawdziwych problemach ściany wschodniej jak bieda,bezrobocie,wykluczenie społeczne itd. Przestańcie epatować społeczeństwo Lublina Europejską Stolicą Kultury, bo jak na razie, to jesteśmy stoli... rozwiń
Avatar
Ania / 2 kwietnia 2011 o 19:57
0
Widzę niedoskonałości tego artykułu, ale ciesze się że udało się sprawić by powstał. Jeśli ktoś ma pomysł i chce pomóc podam adres aniadarekm@gmail.com, wszystkie informacje przekażę chłopcu. Rozgłos nie jest tym czego teraz pragnie, ale wiem, że wasze pomysły mogą mu bardzo pomóc, a tego na pewno potrzebuje. Ania
Avatar
Zofia / 1 kwietnia 2011 o 21:55
0
Miejski Zespół ds orzekania o niepełnosprawności w lublinie jest przeniesiony od dziś z ul. Tetmajera na ul.Magnoliową 2
http://www.kurierlubelski.pl/aktualnosci/387217,miejski-zespol-ds-orzekania-o-niepelnoprawnosci-zmienil,id,t.html
Pozdrawiam
Zofia
Avatar
ann / 1 kwietnia 2011 o 18:45
0
kochany Darku,wierzę że wszystko się ułoży,że dobrzy ludzie nie zostawią cię samego,życzę ci wszystkiego co najlepsze
Avatar
Don / 1 kwietnia 2011 o 15:56
0
Niestety państwo Polskie ma takie osoby w d. najczęściej.

Współczuje chłopakowi, przeżył straszną tragedię, jego los sam okrutnie go doświadczył chorobą, nie ma co tu dyskutować tylko trzeba pomóc, doradzić coś... ma tylko 19 lat a już ciągnie za sobą bagaż doświadczeń. Może gdyby jego historia poszła dalej w ogólnopolskie media a nie tylko nasz lokalny DW - odzew byłby większy...

Może nasi lokalni parlamentarzyści w akcie serca przekazaliby coś ze swoich poselskich pensji na pomoc chłopakowi? Jako wyborca tego bym od nich oczekiwał, im nie ubędzie a Darkowi by na pewno pomogło.

A tak zamiast tego i tak już zazwyczaj zamożni ludzie (np. spora część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej) dostają od państwa po kilkaset tysięcy złotych, w tym jedna Pani adwokat nawet 3 mln zł.
O zwykłych ludziach się w tym kraju nie myśli. Zwykłych ludzi, których dotknęła osobista tragedia zostawia się samym sobie a dobrze usytuowanych za przeproszeniem, wynagradza. To jest polska równość wobec prawa...
Niestety państwo Polskie ma takie osoby w d. najczęściej.

Współczuje chłopakowi, przeżył straszną tragedię, jego los sam okrutnie go doświadczył chorobą, nie ma co tu dyskutować tylko trzeba pomóc, doradzić coś... ma tylko 19 lat a już ciągnie za sobą bagaż doświadczeń. Może gdyby jego historia poszła dalej w ogólnopolskie media a nie tylko nasz lokalny DW - odzew byłby większy...

Może nasi lokalni parlamentarzyści w akcie serca przekazaliby coś ze swoich poselskich pensji na pomoc chłopakowi? Jako wyborca tego bym... rozwiń
Avatar
szczera19 / 1 kwietnia 2011 o 15:39
0
[quote name='tadek' timestamp='1301640458' post='457477']
351 zł to łaczny dochód,a temu chłopcu zostaje 300 po opłatach,to i tak nie ma jeszcze tak źle,powiedział bym Krezus jak na nasze warunki,ale ta nasza biedota o tym pewnie nie napisze,bo pewnie nie mają internetu
[/quote]

weź Ty się człowieku zastanów czasami nad tym co piszesz, ciesz się że Tobie jeszcze nie odcięli ... (internetu oczywiście;> )
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2011 o 14:51
0
[quote name='ed' timestamp='1301651622' post='457569']
Ludzie co wy piszecie, że mieliście podobną sytuację jak on, że w jego wieku też zaczynaliście życie w obcym mieście sami. To nie jest żadne porównanie, bo w tedy mieliście rodziców, jeden telefon i słyszycie ich, sama świadomość że ktoś jest co was Kocha, czeka na was. Darek nie ma już rodziców, wiem, że różnie w życiu jest i nie zawsze rodzice są idealni, ale są, jest świadomość, psychika jest bardzo ważna jak nie najważniejsza, jeśli siada psychika siada wszystko po kolei.
[/quote]
współczuję temu chłopakowi jak najbardziej, a co do rodziców innych osób to mój mąż ich nie miał. Został sierotą jako 5 letnie dziecko, ojciec zmarł gdy miał 5 miesięcy a mama po 5 latach w nocy, gdzie on rano próbował ją usilnie obudzić, no i niestety musiał i musi sobie sam radzić, teraz ja mu pomagam.
[quote name='ed' timestamp='1301651622' post='457569']
Ludzie co wy piszecie, że mieliście podobną sytuację jak on, że w jego wieku też zaczynaliście życie w obcym mieście sami. To nie jest żadne porównanie, bo w tedy mieliście rodziców, jeden telefon i słyszycie ich, sama świadomość że ktoś jest co was Kocha, czeka na was. Darek nie ma już rodziców, wiem, że różnie w życiu jest i nie zawsze rodzice są idealni, ale są, jest świadomość, psychika jest bardzo ważna jak nie najważniejsza, jeśli siada psychika siada ... rozwiń
Avatar
major_gąbka / 1 kwietnia 2011 o 14:45
0
200tys. zł dla Darka od Państwa Polskiego. MAF zgadzam się z Tobą!
Avatar
on / 5 kwietnia 2011 o 21:22
0
banki wydają duże pieniądze na reklamę na sponsoring...itd a tu pewnie żle by to wyglądało że umarzają kredyt...ale trzymam kciuki za Ciebie życzę dużo zdrowia i wierzę w życzliwych ludzi......Pozdro
Avatar
popieram dwiema rękami / 4 kwietnia 2011 o 13:55
0
[quote name='kasia' timestamp='1301639975' post='457474']
No oczywiście trzeba współczuć takim ludziom,ale 300 zł na miesiąc na osobę to u nas norma.Opieka społeczna ma takich podopiecznych tysiące,a kryterium pomocy to 351 zł. na osobę i też wiele dramatów rodzinnych - więc niech się DW wreszcie obudzi i zacznie pisać o prawdziwych problemach ściany wschodniej jak bieda,bezrobocie,wykluczenie społeczne itd. Przestańcie epatować społeczeństwo Lublina Europejską Stolicą Kultury, bo jak na razie, to jesteśmy stolicą biedy i to całej Unii Europejskiej.
[/quote]
Dokładnie. Ja na całą rodzinę mam jakieś 1500 złotych i to jeszcze z tego trzeba opłacić czynsz, rachunki, zjeść. Na więcej już nie wystarcza.Skończyłam studia 7 lat temu i tylko wyć się chce.
[quote name='kasia' timestamp='1301639975' post='457474']
No oczywiście trzeba współczuć takim ludziom,ale 300 zł na miesiąc na osobę to u nas norma.Opieka społeczna ma takich podopiecznych tysiące,a kryterium pomocy to 351 zł. na osobę i też wiele dramatów rodzinnych - więc niech się DW wreszcie obudzi i zacznie pisać o prawdziwych problemach ściany wschodniej jak bieda,bezrobocie,wykluczenie społeczne itd. Przestańcie epatować społeczeństwo Lublina Europejską Stolicą Kultury, bo jak na razie, to jesteśmy stoli... rozwiń
Avatar
piotr / 2 kwietnia 2011 o 20:55
0
[quote name='kasia' timestamp='1301639975' post='457474']
No oczywiście trzeba współczuć takim ludziom,ale 300 zł na miesiąc na osobę to u nas norma.Opieka społeczna ma takich podopiecznych tysiące,a kryterium pomocy to 351 zł. na osobę i też wiele dramatów rodzinnych - więc niech się DW wreszcie obudzi i zacznie pisać o prawdziwych problemach ściany wschodniej jak bieda,bezrobocie,wykluczenie społeczne itd. Przestańcie epatować społeczeństwo Lublina Europejską Stolicą Kultury, bo jak na razie, to jesteśmy stolicą biedy i to całej Unii Europejskiej.
[/quote]
Masz rację Kasia...jestem podobnego zdania najpierw Lublin musi zawalczyć o godność...40%ludzi zarabia minimum socjalne porównywane z latami 2000-2002r.Czyli 1100-1300zł.20%wogole nie pracuje choć część z nich żyje na banicji
część wyjechała a tylko 20-30% ma godne płace i godne życie.Jesteśmy zaściankiem.I wiem,rozumiem ze paru cwaniaczków chciało by się wybić.Żyjecie dzięki studentom...Do władz Lublina...Do cwaniaczków wykładowców...W Lublinie sięgenerujecie biedę...I to że coraz gorzej się tu żyje.Niedługo to zaczną ludzie mieszkać co niektórzy w kartonach jak na Kubie.I aby ten pomysł ze Stolicą Europejskiej Kultury nie skończył jak sceną z ostatniego odcinka Alternatywy 4.Jak to zacna delegacja ze świata przyjechała obejrzeć CUDO....Lublin Biedoszyb nie ma moralnego prawa o taką renomę się ubiegać...Najpierw niech tu ludzie godnie żyją i zarabiają...Gdyż takiego cuda i perspektyw to od lat 90tych tu nie było...Dla samotnego pracownika marketu Od 1150zł pensji-450czynsz-140światło-130gaz-150dojazd mpk -
50abonament za telefon.Ok50 zł inne opłaty...1150-970=180 zł na cały m-c na jedzenie,ubranie,rozrywkę.Broń Boże aby ząb nie był do leczenia albo inna nie przewidziana opłata.180zł- nawet daje stabilne 5zł-całodzienne na wyżywienie!!!Kombinuj albo kradnij?
[quote name='kasia' timestamp='1301639975' post='457474']
No oczywiście trzeba współczuć takim ludziom,ale 300 zł na miesiąc na osobę to u nas norma.Opieka społeczna ma takich podopiecznych tysiące,a kryterium pomocy to 351 zł. na osobę i też wiele dramatów rodzinnych - więc niech się DW wreszcie obudzi i zacznie pisać o prawdziwych problemach ściany wschodniej jak bieda,bezrobocie,wykluczenie społeczne itd. Przestańcie epatować społeczeństwo Lublina Europejską Stolicą Kultury, bo jak na razie, to jesteśmy stoli... rozwiń
Avatar
Ania / 2 kwietnia 2011 o 19:57
0
Widzę niedoskonałości tego artykułu, ale ciesze się że udało się sprawić by powstał. Jeśli ktoś ma pomysł i chce pomóc podam adres aniadarekm@gmail.com, wszystkie informacje przekażę chłopcu. Rozgłos nie jest tym czego teraz pragnie, ale wiem, że wasze pomysły mogą mu bardzo pomóc, a tego na pewno potrzebuje. Ania
Avatar
Zofia / 1 kwietnia 2011 o 21:55
0
Miejski Zespół ds orzekania o niepełnosprawności w lublinie jest przeniesiony od dziś z ul. Tetmajera na ul.Magnoliową 2
http://www.kurierlubelski.pl/aktualnosci/387217,miejski-zespol-ds-orzekania-o-niepelnoprawnosci-zmienil,id,t.html
Pozdrawiam
Zofia
Avatar
ann / 1 kwietnia 2011 o 18:45
0
kochany Darku,wierzę że wszystko się ułoży,że dobrzy ludzie nie zostawią cię samego,życzę ci wszystkiego co najlepsze
Avatar
Don / 1 kwietnia 2011 o 15:56
0
Niestety państwo Polskie ma takie osoby w d. najczęściej.

Współczuje chłopakowi, przeżył straszną tragedię, jego los sam okrutnie go doświadczył chorobą, nie ma co tu dyskutować tylko trzeba pomóc, doradzić coś... ma tylko 19 lat a już ciągnie za sobą bagaż doświadczeń. Może gdyby jego historia poszła dalej w ogólnopolskie media a nie tylko nasz lokalny DW - odzew byłby większy...

Może nasi lokalni parlamentarzyści w akcie serca przekazaliby coś ze swoich poselskich pensji na pomoc chłopakowi? Jako wyborca tego bym od nich oczekiwał, im nie ubędzie a Darkowi by na pewno pomogło.

A tak zamiast tego i tak już zazwyczaj zamożni ludzie (np. spora część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej) dostają od państwa po kilkaset tysięcy złotych, w tym jedna Pani adwokat nawet 3 mln zł.
O zwykłych ludziach się w tym kraju nie myśli. Zwykłych ludzi, których dotknęła osobista tragedia zostawia się samym sobie a dobrze usytuowanych za przeproszeniem, wynagradza. To jest polska równość wobec prawa...
Niestety państwo Polskie ma takie osoby w d. najczęściej.

Współczuje chłopakowi, przeżył straszną tragedię, jego los sam okrutnie go doświadczył chorobą, nie ma co tu dyskutować tylko trzeba pomóc, doradzić coś... ma tylko 19 lat a już ciągnie za sobą bagaż doświadczeń. Może gdyby jego historia poszła dalej w ogólnopolskie media a nie tylko nasz lokalny DW - odzew byłby większy...

Może nasi lokalni parlamentarzyści w akcie serca przekazaliby coś ze swoich poselskich pensji na pomoc chłopakowi? Jako wyborca tego bym... rozwiń
Avatar
szczera19 / 1 kwietnia 2011 o 15:39
0
[quote name='tadek' timestamp='1301640458' post='457477']
351 zł to łaczny dochód,a temu chłopcu zostaje 300 po opłatach,to i tak nie ma jeszcze tak źle,powiedział bym Krezus jak na nasze warunki,ale ta nasza biedota o tym pewnie nie napisze,bo pewnie nie mają internetu
[/quote]

weź Ty się człowieku zastanów czasami nad tym co piszesz, ciesz się że Tobie jeszcze nie odcięli ... (internetu oczywiście;> )
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2011 o 14:51
0
[quote name='ed' timestamp='1301651622' post='457569']
Ludzie co wy piszecie, że mieliście podobną sytuację jak on, że w jego wieku też zaczynaliście życie w obcym mieście sami. To nie jest żadne porównanie, bo w tedy mieliście rodziców, jeden telefon i słyszycie ich, sama świadomość że ktoś jest co was Kocha, czeka na was. Darek nie ma już rodziców, wiem, że różnie w życiu jest i nie zawsze rodzice są idealni, ale są, jest świadomość, psychika jest bardzo ważna jak nie najważniejsza, jeśli siada psychika siada wszystko po kolei.
[/quote]
współczuję temu chłopakowi jak najbardziej, a co do rodziców innych osób to mój mąż ich nie miał. Został sierotą jako 5 letnie dziecko, ojciec zmarł gdy miał 5 miesięcy a mama po 5 latach w nocy, gdzie on rano próbował ją usilnie obudzić, no i niestety musiał i musi sobie sam radzić, teraz ja mu pomagam.
[quote name='ed' timestamp='1301651622' post='457569']
Ludzie co wy piszecie, że mieliście podobną sytuację jak on, że w jego wieku też zaczynaliście życie w obcym mieście sami. To nie jest żadne porównanie, bo w tedy mieliście rodziców, jeden telefon i słyszycie ich, sama świadomość że ktoś jest co was Kocha, czeka na was. Darek nie ma już rodziców, wiem, że różnie w życiu jest i nie zawsze rodzice są idealni, ale są, jest świadomość, psychika jest bardzo ważna jak nie najważniejsza, jeśli siada psychika siada ... rozwiń
Avatar
major_gąbka / 1 kwietnia 2011 o 14:45
0
200tys. zł dla Darka od Państwa Polskiego. MAF zgadzam się z Tobą!
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 78 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!