Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 czerwca 2011 r.
19:32
Edytuj ten wpis

5 godzin pociągiem z Lublina do Warszawy. Przez szerokie wagony

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
Kiev Express wjeżdża na dworzec w Lublinie. (Jacek Świerczyński)
Kiev Express wjeżdża na dworzec w Lublinie. (Jacek Świerczyński)

Tyle potrwa przejazd jednym z pociągów między Lublinem a Warszawą, który przez dwa tygodnie ma kursować długim objazdem. Powód? Za szerokie wagony. Najbardziej ucierpi Chełm. To jego jedyny bezpośredni pociąg do stolicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Problem dotyczy ukraińskiego pociągu Kiev Express z Kijowa przez Chełm i Lublin do Warszawy. Do ukraińskich wagonów wsiadać nie można, dostępna jest za to grupa wagonów polskich.

Dla Chełma to jedyne bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą. Przejazd trwa niecałe 4,5 godziny. Ale od 10 lipca przez blisko dwa tygodnie pociąg ma jechać objazdem. – Podróż wydłuży się o dwie godziny – wyjaśnia Beata Czemerajda ze spółki PKP Intercity.

Skład wyjeżdżający z Chełma o godz. 4.42 na Dworzec Centralny dotrze na godz. 11.02 zamiast na 9.06. A przejazd z Lublina do stolicy potrwa pięć godzin bez minuty.

Powód? Roboty na torach między Pilawą a Mińskiem Mazowieckim. – To naprawa główna toru – mówi Andrzej Aksiuto z Zakładu Linii Kolejowych w Siedlcach.

Nie tylko Kiev Express ma omijać ten odcinek torów. Wszystkie składy jadące od Lublina pojadą krótszą trasą przez Otwock. Wszystkie, z wyjątkiem jednego, tego z Kijowa. Swą zwykłą trasą dotrze tylko do Pilawy, później skręci na… Łuków i Siedlce. – Ale nie będzie tam stawać – podkreśla Czemerajda.

– Wątpię, by ktoś skusił się na taką podróż, ludzie wybiorą mniej wygodne, ale tańsze busy – komentuje Paweł Urbański, miłośnik kolei, który powiadomił nas o problemie. – Boję się tylko, że ten spadek zainteresowania pasażerów może być nagle wykorzystany jako argument za odłączeniem polskiej grupy wagonów od tego składu. Chełm znów zostałby bez pociągów dalekobieżnych.

Dlaczego pociągu zamiast jechać przez Otwock ma nadkładać tyle drogi? – Ukraińskie, a raczej jeszcze radzieckie wagony są za szerokie, by mogły jechać tą trasą – stwierdza Aksiuto. – Chodzi o odległość między wagonem, a peronami na tej linii. Jest za mała – dodaje.

Podobne problemy będzie mieć pociąg wracający do Kijowa. Teraz ze stolicy wyjeżdża o godz. 15.55, w Lublinie jest na 18.47, a w Chełmie na 19.58. Z powodu objazdu do Lublina przyjeżdżać będzie dopiero na godz. 21.12, a do Chełma na godz. 22.45.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LAJZA / 21 czerwca 2011 r. o 22:50
LUBLIN TO CENTRALNA POLSKA Z 1939 ROKU, TAM MIESZKAJA PRAWDZIWI PATRJOCI, TY CZOSNKOWY LEPJEJ DOLACZ DO SWOICH NA WSCHODZIE, TYM BLISKIM, I NIE ZABIERAJ GLOSU NA TEMAT TERYTORJOM POLSKI.
Avatar
podlasiak / 21 czerwca 2011 r. o 13:06
A nasz członek zarządu województwa Sobczak proponuje również utworzyć w PKS nową spółkę od dworców autobusowych, które mają być piękne gdy spółka zostanie utworzona.
Avatar
peegz / 21 czerwca 2011 r. o 12:16
KWIATY DLA GRABARCZYKA! Gdzie jest Gąsior-Marek??? Aaaaa, jest jedynką z Lublina... Więcej kwiatów dla Ministra!

A tak na marginesie to jak PO może popełniać samobójstwo w tym regionie wystawiając jako jedynkę taką MIERNOTĘ? Czekam na debaty "jedynek" w regionalnej TV- pośmieję się trochę. Bukietowa przegra tu nawet z ostatnim na liście PJNu.
Avatar
Polska Wschodnia / 21 czerwca 2011 r. o 11:51
dziękujemy ministrowi Grabarczykowi i premierowi Tuskowi - BY ŻYŁO SIE LEPIEJ (W Gdańsku)
Avatar
stefan / 21 czerwca 2011 r. o 09:25
gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść. Niech kolej stworzy jeszcze wiecej spółek to stworzy sie taaaki pasztet że wtedy to już nic nie będzie oprócz kupy urzędników którzy kręcą się wokół własnego ogona
Avatar
ANTYKLOE / 21 czerwca 2011 r. o 08:43
JUŻ DAWNO PROPONOWAŁEM BY LUBELSKIE ODŁĄCZYĆ OD POLSKI I UE I WŁĄCZYĆ DO UKRAINY ALBO BIAŁORUSI,UCIESZĄ SIĘ MIEJSCOWE PiSiory I MOHERY!!PO CO TO ZALICZAĆ DO POSTĘPOWEJ I ROZWIJAJĄCEJ SIĘ RESZTY POLSKI!!TAK NIE BĘDZIE WSTYDU I NARZEKANIA:O ZNOWU EKSTREMA,ZNOWU LUBLIN I LUBELSZCZYZNA!!A MY LUBELAKI BĘDZIEMY W KOŃCU WIEDZIEĆ GDZIE PRZYNALEŻYMY,CHA,CHA!!
Avatar
marek / 21 czerwca 2011 r. o 08:15
Żaden problem,przyśpieszyć odjazd pociągu kolei regionalnych z godz.4.05 na godz.3.50 przesiadka w Lublinie i w Warszawie jesteśmy o 7.30
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 21 czerwca 2011 r. o 08:13
Cała kolej - narobili po kilkadziesiąt spółek w jednej spółce, te spółki podzielili na podspółki. Wychodzi na to, że na kolei jest kilkaset tysięcy dyrektorów i kierowników i JEDEN pracownik.

taki stan siła rzeczy doprowadził do burdelu na kolei, bo gdyby kolej działała jako 1 firma tego by nie było.

Ponadto jaki bałwan połączył skład z Ukrainy z polskim składem?? Przecież składy jadące ze wschodu są niedostępne w komunikacji krajowej.
Avatar
ertt / 21 czerwca 2011 r. o 08:09
To się nazywa komunikacyjne zacofanie. Podróż z Lublina na choćby najodleglejszą wysepkę na Morzy Śródziemnym to 2-3 godziny lotu z Okęcia + co najmniej drugie tyle żeby dojechać na lotnisko do stolicy... bite 170km! Śmiech na sali. Teraz podróżni udający się pociągiem będą mieli normalnie wyprawę pełną gębą. Zanim się doturlają, to samolot poleci nawet do Afryki i zdąży wrócić...
Avatar
lechu / 21 czerwca 2011 r. o 07:59
te mucha leć po kwiaty dla grabarczyka
Avatar
LAJZA / 21 czerwca 2011 r. o 22:50
LUBLIN TO CENTRALNA POLSKA Z 1939 ROKU, TAM MIESZKAJA PRAWDZIWI PATRJOCI, TY CZOSNKOWY LEPJEJ DOLACZ DO SWOICH NA WSCHODZIE, TYM BLISKIM, I NIE ZABIERAJ GLOSU NA TEMAT TERYTORJOM POLSKI.
Avatar
podlasiak / 21 czerwca 2011 r. o 13:06
A nasz członek zarządu województwa Sobczak proponuje również utworzyć w PKS nową spółkę od dworców autobusowych, które mają być piękne gdy spółka zostanie utworzona.
Avatar
peegz / 21 czerwca 2011 r. o 12:16
KWIATY DLA GRABARCZYKA! Gdzie jest Gąsior-Marek??? Aaaaa, jest jedynką z Lublina... Więcej kwiatów dla Ministra!

A tak na marginesie to jak PO może popełniać samobójstwo w tym regionie wystawiając jako jedynkę taką MIERNOTĘ? Czekam na debaty "jedynek" w regionalnej TV- pośmieję się trochę. Bukietowa przegra tu nawet z ostatnim na liście PJNu.
Avatar
Polska Wschodnia / 21 czerwca 2011 r. o 11:51
dziękujemy ministrowi Grabarczykowi i premierowi Tuskowi - BY ŻYŁO SIE LEPIEJ (W Gdańsku)
Avatar
stefan / 21 czerwca 2011 r. o 09:25
gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść. Niech kolej stworzy jeszcze wiecej spółek to stworzy sie taaaki pasztet że wtedy to już nic nie będzie oprócz kupy urzędników którzy kręcą się wokół własnego ogona
Avatar
ANTYKLOE / 21 czerwca 2011 r. o 08:43
JUŻ DAWNO PROPONOWAŁEM BY LUBELSKIE ODŁĄCZYĆ OD POLSKI I UE I WŁĄCZYĆ DO UKRAINY ALBO BIAŁORUSI,UCIESZĄ SIĘ MIEJSCOWE PiSiory I MOHERY!!PO CO TO ZALICZAĆ DO POSTĘPOWEJ I ROZWIJAJĄCEJ SIĘ RESZTY POLSKI!!TAK NIE BĘDZIE WSTYDU I NARZEKANIA:O ZNOWU EKSTREMA,ZNOWU LUBLIN I LUBELSZCZYZNA!!A MY LUBELAKI BĘDZIEMY W KOŃCU WIEDZIEĆ GDZIE PRZYNALEŻYMY,CHA,CHA!!
Avatar
marek / 21 czerwca 2011 r. o 08:15
Żaden problem,przyśpieszyć odjazd pociągu kolei regionalnych z godz.4.05 na godz.3.50 przesiadka w Lublinie i w Warszawie jesteśmy o 7.30
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 21 czerwca 2011 r. o 08:13
Cała kolej - narobili po kilkadziesiąt spółek w jednej spółce, te spółki podzielili na podspółki. Wychodzi na to, że na kolei jest kilkaset tysięcy dyrektorów i kierowników i JEDEN pracownik.

taki stan siła rzeczy doprowadził do burdelu na kolei, bo gdyby kolej działała jako 1 firma tego by nie było.

Ponadto jaki bałwan połączył skład z Ukrainy z polskim składem?? Przecież składy jadące ze wschodu są niedostępne w komunikacji krajowej.
Avatar
ertt / 21 czerwca 2011 r. o 08:09
To się nazywa komunikacyjne zacofanie. Podróż z Lublina na choćby najodleglejszą wysepkę na Morzy Śródziemnym to 2-3 godziny lotu z Okęcia + co najmniej drugie tyle żeby dojechać na lotnisko do stolicy... bite 170km! Śmiech na sali. Teraz podróżni udający się pociągiem będą mieli normalnie wyprawę pełną gębą. Zanim się doturlają, to samolot poleci nawet do Afryki i zdąży wrócić...
Avatar
lechu / 21 czerwca 2011 r. o 07:59
te mucha leć po kwiaty dla grabarczyka
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował rozdzielać psy. Sam został zaatakowany i pogryziony

Próbował rozdzielać psy. Sam został zaatakowany i pogryziony

Wczoraj we Włodawie 33-latek został pogryziony przez psa.

Hetman Zamość ma nowy zarząd i prezesa

Hetman Zamość ma nowy zarząd i prezesa

Zmiany w zarządzie Hetmana Zamość. Od 2 grudnia prezesem tego zasłużonego klubu jest Krzysztof Rysak, który zastąpił Aleksandrę Kasprzak. Z zarządu odeszli także: Tomasz Goździuk i Przemysław Gałka, a zastąpili ich: Piotr Trześniewski oraz Marcin Podsiadło

Był w takim stanie, że po stłuczce zasnął za kierownicą. Miał aż 4 promile

Był w takim stanie, że po stłuczce zasnął za kierownicą. Miał aż 4 promile

Cztery promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu, który spowodował kolizję w miejscowości Kolonia Trawniki.

Na drodze było jeszcze ciemno. Piesza bez odblasków została potrącona lusterkiem

Na drodze było jeszcze ciemno. Piesza bez odblasków została potrącona lusterkiem

Kierujący dostawczym renault w miejscowości Grabowce Dolne lusterkiem pojazdu potrącił idącą z naprzeciwka 37-latkę.

Wyżły, spaniele, teriery i jamniki. IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
10 grudnia 2022, 10:30
galeria

Wyżły, spaniele, teriery i jamniki. IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie

2000 psów należących do 205 ras, w tym niezwykle rzadkich w naszym kraju, jak pies faraona, kangal czy owczarek rumuński mioritic. W sobotę i niedzielę w siedzibie Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 odbędzie się IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. W programie dwudniowej imprezy także m.in. dogfitness czy nauka.

To one będą grzać mieszkańców Lublina, gdy nadejdzie srogi mróz

To one będą grzać mieszkańców Lublina, gdy nadejdzie srogi mróz

Do elektrociepłowni na Wrotkowie dotarły już cztery nowe kotły gazowe, które mają być uruchamiane w okresie największego zapotrzebowania na energię cieplną. To kluczowy etap budowy nowej kotłowni rezerwowej.

Jak wybrać suplementy diety dobrej jakości?

Jak wybrać suplementy diety dobrej jakości?

Na rynku znajduje się wiele rodzajów suplementów diety. Jak wybrać te najlepsze? Zobacz, na co patrzeć podczas zakupów!

To znak, że dziś 6 grudnia. Czerwone czapeczki na ulicach Lublina

To znak, że dziś 6 grudnia. Czerwone czapeczki na ulicach Lublina

Z naszych wyliczeń wynika, że to siódma edycja interwencji artystycznej nieformalnej grupy Otulanie włóczką. Tym razem autorki mikołajowych czapeczek w rozmiarze XXS pobiły rekord: na lubelskich ulicach wyeksponowały 464 sztuki.

Dlaczego warto przeprowadzić badanie ankietowe podczas tworzenia strategii marketingowej?

Dlaczego warto przeprowadzić badanie ankietowe podczas tworzenia strategii marketingowej?

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z wieloma wyzwaniami. Niezależnie od branży, w jakiej firma działa, kluczem do sukcesu jest skutecznie prowadzona kampania marketingowa. Aby jednak móc ją zaplanować, konieczne jest dokładne zapoznanie się z oczekiwaniami klientów. Badania ankietowe okazują się być odpowiedzią na współczesne potrzeby przedsiębiorców. Usługa umożliwia dogłębną analizę wymagań konsumentów, która dla właściciela biznesu okazuje się nieoceniona.

Bądź widoczny w sieci — postaw na pozycjonowanie sklepu!

Bądź widoczny w sieci — postaw na pozycjonowanie sklepu!

Możesz mieć najlepsze produkty i usługi w branży lub oferować naprawdę innowacyjne rozwiązania, ale jeżeli nie dotrzesz do potencjalnych klientów, nic ci po tym. Dlatego myśląc o internetowej sprzedaży od razu postaw na pozycjonowanie sklepu. Co dzięki temu zyskasz? Dziś zdradzamy, jaką moc mają zintegrowane działania SEO dla e-commerce!

Nowa matura 2023. Więcej lektur i nowe – stare zadania z matematyki. Czego się spodziewać?