Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lipca 2017 r.
8:47

500 + na nowych zasadach. Co się zmieni?

0 20 A A
W pierwszym okresie pobierania 500 + z programu skorzystało 21 620 rodzin mieszkających na terenie Lublina. Lubelski MOPR wypłacił im do końca czerwca 217 724 840 zł
W pierwszym okresie pobierania 500 + z programu skorzystało 21 620 rodzin mieszkających na terenie Lublina. Lubelski MOPR wypłacił im do końca czerwca 217 724 840 zł

Już za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczeń wychowawczych według zmodyfikowanego programu 500 +. Żeby otrzymać świadczenie przez cały okres zasiłkowy, dokumenty trzeba złożyć nie później niż do końca października

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Osoby, które już pobierają świadczenia 500+, będą je dostawały tylko do końca września. Żeby nadal otrzymywać pomoc, muszą złożyć wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres zasiłkowy 2017/2018.

– Żeby otrzymać świadczenie od października, wniosek należy złożyć od 1 sierpnia, ale nie później niż do 31 października – tłumaczy Magdalena Suduł, rzecznik prasowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. – Jeżeli ktoś zrobi to później, to świadczenie 500+ będzie mu przyznane od miesiąca złożenia wniosku.

Wniosek o wypłatę 500+ może złożyć matka, ojciec, opiekun dziecka (osoba faktycznie opiekująca się dzieckiem, jeżeli wystąpiła do sądu o przysposobienie dziecka) lub jego opiekun prawny. Wniosek o nowym wzorze (końca dobiegają prace legislacyjne, które wskażą, jakie informacje ostatecznie mają być w nim zawarte) będzie można składać za pośrednictwem Portalu Informacyjno Usługowego – empatia.mrpips.gov.pl, Platformy Usług Elektronicznych – PUE ZUS, ePUAP lub bankowości elektronicznej. Można go także wysyłać za pośrednictwem poczty na adres właściwego miejskiego lub gminnego ośrodka pomocy rodzinie (w przypadku mieszkańców Lublina listy kierować należy na adres ul. Zemborzycka 88–92, 20–445 Lublin) lub składać je osobiście.

– W Lublinie analogicznie jak w 2016 roku planujemy zwiększyć liczbę punktów, w których będą przyjmowane wnioski, ale nie w tak dużym zakresie jak miało to miejsce w roku ubiegłym – tłumaczy Suduł. – Tym razem rezygnujemy z uruchamiania punktów w szkołach, gdzie wpłynęło najmniej wniosków w fazie startowej programu. Uruchomione zostaną natomiast punkty w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin przy ul. Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Kleeberga 12a, Szaserów 13–15, Władysława Jagiełły 10, Pocztowej 1 i Wojciecha Żywnego 8.

Fikcyjne obniżanie dochodów

Wypełnienie wniosku – jak zapewniają pracownicy lubelskiego MOPR – nie będzie trudne. Wypełniający będą musieli jednak wziąć pod uwagę zmiany, jakie prawdopodobnie już w najbliższych dniach wejdą w życie (zostały już przyjęte przez Senat, ale czekają na popis prezydenta i ogłoszenie w Dzienniku Ustaw).

– Zgodnie z projektem ustawy fundamentalne zasady programu Rodzina 500+ nie zmieniają się – podkreśla Magdalena Suduł. – Świadczenie wychowawcze tak jak do tej pory będzie przysługiwało niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dziecko. Natomiast w przypadku jedynaków i pierwszych dzieci w rodzinie będzie obowiązywało dotychczasowe kryterium dochodowe (dochód netto na osobę w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 800 zł lub 1200 zł jeżeli dziecko jest niepełnosprawne – red.) za rok 2016, oczywiście z uwzględnieniem informacji o utracie lub uzyskaniu dochodów.

Ustawodawca wprowadził jednak zmiany, by zapobiec np. fikcyjnemu obniżaniu dochodów. Informacje o utracie dochodów nie będą brane pod uwagę w sytuacji, gdy wnioskodawca lub członek jego rodziny zgłosi utratę zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej albo wyrejestruje działalność gospodarczą, ale po maksimum trzech miesiącach od tego zdarzenia ponownie uzyska zatrudnienie (ale np. z niższym wynagrodzeniem ) u tego samego pracodawcy, zleceniodawcy, zamawiającego dzieło lub ponownie rozpocznie prowadzenie działalności gospodarczej.

Przykład

Matka dziecka 1 sierpnia 2017 r. złożyła wniosek o świadczenie 500+ na pierwsze dziecko. We wniosku zaznaczyła, że miała u niej miejsce utrata dochodu. Wnioskodawczyni pracowała od 1 stycznia 2016 r. do 31 maja 2017 r. Następnie 1 lipca 2017 r. została ponownie zatrudniona u tego samego pracodawcy, tylko z niższym wynagrodzeniem. W tym przypadku nie będą brane pod uwagę jej niższe dochody uzyskane w wyniku ponownego zatrudnienia (nastąpiło ono bowiem w okresie 3 miesięcy od rozwiązania umowy o pracę u tego samego pracodawcy). Obliczając dochód rodziny uwzględniane będą dochody uzyskane w roku 2016 ( nie nastąpi ich utrata w rozumieniu nowych przepisów).

Żeby uniknąć zaniżania dochodu przez osoby prowadzące działalność gospodarczą (a rozliczające się ryczałtowo, czyli w formie karty podatkowej lub ryczałtu ewidencjonowanego) dochód tych osób nie będzie już ustalany w oparciu o składane przez nich oświadczenia.

– Będziemy przyjmować, że dana osoba osiąga dochód w wysokości ogłaszanej corocznie w drodze obwieszczenia (publikowanego do dnia 1 sierpnia w Monitorze Polskim) przez ministra właściwego do spraw rodziny – tłumaczy Suduł. – Osoby rozliczające się ryczłtowo, a występujące o 500+ na nowy okres zasiłkowy, będą musiały załączyć do wniosku zaświadczenie z właściwego urzędu skarbowego.
Znaleźć ma się w nim informacja o formie opłacanego podatku, wysokości przychodu, stawki podatku i wysokości opłaconego podatku za rok 2016. Na tej podstawie MOPR ustalali dochód tych osób i stwierdzi, czy uprawnia on do pobierania świadczenia na pierwsze dziecko.

Samotni rodzice

Zmiany dotkną także rodziców samotnie wychowujących dziecko. Żeby móc występować z wnioskiem o wypłatę na pierwsze dziecko, będą musieli przedstawić decyzje sądu dotyczącą ustalenia alimentów na rzecz dziecka od drugiego z rodziców lub potwierdzenie zawarcia ugody w tej sprawie. Wyjątek to sytuacja, w której drugi rodzic dziecka nie żyje; ojciec dziecka jest nieznany; powództwo o ustalenie alimentów zostało przez sąd oddalone; sąd zobowiązał jednego rodzica do ponoszenia całkowitych kosztów utrzymania dziecka i nie zobowiązał drugiej strony do alimentów; dziecko zgodnie z orzeczeniem sądu jest pod opieką naprzemienną rodziców sprawowaną w porównywalnych i powtarzających się okresach.

– Jeżeli samotny rodzić wystąpi z wnioskiem o świadczenie 500+ i nie dołączy wyroku sądu w sprawie alimentów lub potwierdzonej przez sąd ugody w sprawie alimentów, będzie miał wyznaczony termin 3 miesięcy na dostarczenie tych dokumentów – tłumaczy Suduł i dodaje, że niezastosowanie się do tego wezwania będzie skutkowało nierozpatrzeniem wniosku o świadczenie.

W sytuacjach, w których rodzice sprawują nad dzieckiem opiekę naprzemienną w porównywalnych i powtarzających się okresach czasu, czyli przez około pół roku w ciągu każdego roku, dziecko będzie zaliczało się jednocześnie do członków rodzin obydwojga rodziców. Świadczenie 500+ będzie ustalane w wysokości połowy kwoty dla każdego z rodziców.

– Kolejna nowość wiąże się z przypadkami, gdy będziemy mieli sygnały lub podejrzenie, że osoba pobierająca świadczenie 500+ nie mieszka w Polsce. W takiej będziemy wzywać ją do osobistego złożenia w siedzibie naszego ośrodka wyjaśnień w tej kwestii, oczywiście w wyznaczonym przez nas terminie.

Nie tylko 500 plus

Od 1 sierpnia miejskie i gminne ośrodki pomocy społecznej przyjmować będą także wnioski o zasiłki rodzinne i dodatki do tych zasiłków oraz fundusz alimentacyjny. W ich przypadku nie nastąpiły zmiany co do zasad ich przyznawania, czy też kryteriów dochodowych uprawniających do otrzymywania świadczeń. Wnioski można składać osobiście lub listownie w siedzibie właściwych Ośrodków lub przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem Portalu Informacyjno Usługowego emaptia ( www.empatia.mrpips.gov.pl ), przez ePUAP.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 września 2017 r. o 00:38
0
a co ma sie zmienić? nie zabiorą przecież najlepiej dysponowanych środków ever. widze po ludziach czy wypowiedziach np na ***program500plus.org.pl/ jak odpowiedzialnie podchodzą do tematu. to jest inwestycja na lata, w przyszłość
Avatar
Gość / 24 lipca 2017 r. o 00:34
0
na zachodzie dotuja na wszystkie dzieci nie ma wyjatków czy rodzice pracuja czy nie wszyscy sa rowni tylko w polsce pierwsze dzieci nie istnieją pozniej sie dzieia ze ludzie s***ają na zachod za chlebem
Avatar
Gość / 23 lipca 2017 r. o 15:15
0
to, co czytam to jakieś brednie. ***forum-lokalne.pl/topic/1581/500-pluss/ Żyjemy w chorym kraju. chorym.
Avatar
Gość / 23 lipca 2017 r. o 00:16
0
miałem nie brać ale jak dziś żona sąsiada, tłusta i brzydka locha pochwała, że będą mieli 5 - te dziecko i będzie okrąglutkie 2500 zł to mnie ***ca trafiała. chyba się złamie i też wystąpię na 2-gie dziecko. niech z tych podatków co oddaje coś mi zwrócą. bo locha i sąsiad oczywiście nie pracują tylko lewiatana pilnują od rana. później pielgrzymka po mopsach sropsach a na końcu znowu lewiatan.
Avatar
jasia / 22 lipca 2017 r. o 19:28
0
undefined napisał:
Kogo boli 500+ to niech głosuje na Pasożytów Ojczyzny. Ja głosowałem na PiS, bo podobają mi się rozwiązania Zachodnie, a dalsze życie w Postkomunie przez kolejne ćwierczwiecze zaczęło mnie wkurzać. Lemingowe matołki do tej pory nie wiedzą jak zbawienny na gospodarkę ma program 500+. No, ale to są "profesjonaliści" pokroju Petru, czy Balcerowicza... zamknąć wszystko, co cenniejsze sprzedać, a "chołotę" przegnać do Wlk. Brytanii itd. Co dało 500+? Zlikwidowano ubóstwo wśród dzieci, sąsiedzi zwłaszcza pokroju lemingów zaczęli przyglądać się warunkom pociech swych sąsiadów, pobudzono wewnętrzny rynek R Ó W N O M I E R N I E rozprowadzanymi środkami, ulżono młodym w trudzie wychowania dzieci (mogą mieć samolubnych dziadków "rodziców", którzy mają w d... pomaganie młodym), młode matki dzięki tym pieniądzom mogą szukać pracy, gdy pociecha jest w żłobku lub przedszkolu (po wprowadzeniu 500+ bezrobocie drastycznie spadło)... itd, itp. Ja wiem, że Płatni Oszuści uważają, że Polak przy kasie to PATOLOGIA. A ja uważam za patologię lemingi, którzy do tej pory nie kojarzą po co wprowadzono 500+.
życzę ci jako emerytka po 40 latach pracy obyś umierała z bólu i głodu nie mając pieniędzy na leczenie i godne życie. 
życzę ci jako emerytka po 40 latach pracy obyś umierała z bólu i głodu nie mając pieniędzy na leczenie i godne życie.  rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2017 r. o 18:49
0
Kogo boli 500+ to niech głosuje na Pasożytów Ojczyzny. Ja głosowałem na PiS, bo podobają mi się rozwiązania Zachodnie, a dalsze życie w Postkomunie przez kolejne ćwierczwiecze zaczęło mnie wkurzać. Lemingowe matołki do tej pory nie wiedzą jak zbawienny na gospodarkę ma program 500+. No, ale to są "profesjonaliści" pokroju Petru, czy Balcerowicza... zamknąć wszystko, co cenniejsze sprzedać, a "chołotę" przegnać do Wlk. Brytanii itd. Co dało 500+? Zlikwidowano ubóstwo wśród dzieci, sąsiedzi zwłaszcza pokroju lemingów zaczęli przyglądać się warunkom pociech swych sąsiadów, pobudzono wewnętrzny rynek R Ó W N O M I E R N I E rozprowadzanymi środkami, ulżono młodym w trudzie wychowania dzieci (mogą mieć samolubnych dziadków "rodziców", którzy mają w d... pomaganie młodym), młode matki dzięki tym pieniądzom mogą szukać pracy, gdy pociecha jest w żłobku lub przedszkolu (po wprowadzeniu 500+ bezrobocie drastycznie spadło)... itd, itp. Ja wiem, że Płatni Oszuści uważają, że Polak przy kasie to PATOLOGIA. A ja uważam za patologię lemingi, którzy do tej pory nie kojarzą po co wprowadzono 500+.
Kogo boli 500+ to niech głosuje na Pasożytów Ojczyzny. Ja głosowałem na PiS, bo podobają mi się rozwiązania Zachodnie, a dalsze życie w Postkomunie przez kolejne ćwierczwiecze zaczęło mnie wkurzać. Lemingowe matołki do tej pory nie wiedzą jak zbawienny na gospodarkę ma program 500+. No, ale to są "profesjonaliści" pokroju Petru, czy Balcerowicza... zamknąć wszystko, co cenniejsze sprzedać, a "chołotę" przegnać do Wlk. Brytanii itd. Co dało 500+? Zlikwidowano ubóstwo wśród dzieci, sąsiedzi zwłaszcza pokroju lemingów zaczęl... rozwiń
Avatar
jeju / 22 lipca 2017 r. o 18:42
0
winno być np. opłacane przedszkole, złobek, obiady w szkole dla dzieci mających pracujących rodziców, wtedy próxniaki ruszyłyby dupę do pracy, a tak co mają pracować jak wiecej dostaną za darmo jak my pracujący, no ale to dla naszych pisowcow za trudne do zrozumienia
Avatar
F.F. / 22 lipca 2017 r. o 14:43
0
500+ powinno być wyłącznie dla pracujących!!! Warto pomagać tym, którzy szukają rozwiązań i pomagają sami sobie. Nie powinni korzystać z systemowych pieniędzy Ci, którzy tylko go drenują. Przecież są przedszkola i żłobki, matki mogą iść do pracy a nie "siedzieć" w domu. Jestem pracującą matki dwójki dzieci - wiem co mówię. Dlaczego dwójki? Każdy powinien mieć tyle dzieci ile jest w stanie utrzymać. Na tym polega dorosłość - bierzemy na siebie odpowiedzialność! Nie spychajmy jej na innych. Chociaż w naszym kraju promuje się życie na cudzy koszt, a rodzice niewielodzietni to "gorsza kategoria ".
500+ powinno być wyłącznie dla pracujących!!! Warto pomagać tym, którzy szukają rozwiązań i pomagają sami sobie. Nie powinni korzystać z systemowych pieniędzy Ci, którzy tylko go drenują. Przecież są przedszkola i żłobki, matki mogą iść do pracy a nie "siedzieć" w domu. Jestem pracującą matki dwójki dzieci - wiem co mówię. Dlaczego dwójki? Każdy powinien mieć tyle dzieci ile jest w stanie utrzymać. Na tym polega dorosłość - bierzemy na siebie odpowiedzialność! Nie spychajmy jej na innych. Chociaż w naszym kraju promuje się życie na... rozwiń
Avatar
emerytka / 22 lipca 2017 r. o 14:28
0
undefined napisał:
Mam dobrą radę dla emerytów. Adoptujcie dzieci, będziecie mieć podwyżkę o 500zł !!
 małpo jedna, emeryci na swoje dzieci zapieprzali i oni nie mają już siły dalej utrzymywac i bawić wasze bachory. Emeryci zapracowali na swoją emeryturę i winni mieć godną emeryturę a nie jak teraz, pisowce zapieprzyli połowej tej emerytury. Mam nadzieję, że małpo dożyjesz w ciezkiej chorobie emerytury i zobaczysz jak to jest dobrze mieć jalmużnę za 35-45 letnią pracę a nie mieć pieniędzy na godne zycie i leczenie.
 małpo jedna, emeryci na swoje dzieci zapieprzali i oni nie mają już siły dalej utrzymywac i bawić wasze bachory. Emeryci zapracowali na swoją emeryturę i winni mieć godną emeryturę a nie jak teraz, pisowce zapieprzyli połowej tej emerytury. Mam nadzieję, że małpo dożyjesz w ciezkiej chorobie emerytury i zobaczysz jak to jest dobrze mieć jalmużnę za 35-45 letnią pracę a nie mieć pieniędzy na godne zycie i leczenie. rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2017 r. o 13:37
0
Mam dobrą radę dla emerytów. Adoptujcie dzieci, będziecie mieć podwyżkę o 500zł !!
Avatar
Gość / 29 września 2017 r. o 00:38
0
a co ma sie zmienić? nie zabiorą przecież najlepiej dysponowanych środków ever. widze po ludziach czy wypowiedziach np na ***program500plus.org.pl/ jak odpowiedzialnie podchodzą do tematu. to jest inwestycja na lata, w przyszłość
Avatar
Gość / 24 lipca 2017 r. o 00:34
0
na zachodzie dotuja na wszystkie dzieci nie ma wyjatków czy rodzice pracuja czy nie wszyscy sa rowni tylko w polsce pierwsze dzieci nie istnieją pozniej sie dzieia ze ludzie s***ają na zachod za chlebem
Avatar
Gość / 23 lipca 2017 r. o 15:15
0
to, co czytam to jakieś brednie. ***forum-lokalne.pl/topic/1581/500-pluss/ Żyjemy w chorym kraju. chorym.
Avatar
Gość / 23 lipca 2017 r. o 00:16
0
miałem nie brać ale jak dziś żona sąsiada, tłusta i brzydka locha pochwała, że będą mieli 5 - te dziecko i będzie okrąglutkie 2500 zł to mnie ***ca trafiała. chyba się złamie i też wystąpię na 2-gie dziecko. niech z tych podatków co oddaje coś mi zwrócą. bo locha i sąsiad oczywiście nie pracują tylko lewiatana pilnują od rana. później pielgrzymka po mopsach sropsach a na końcu znowu lewiatan.
Avatar
jasia / 22 lipca 2017 r. o 19:28
0
undefined napisał:
Kogo boli 500+ to niech głosuje na Pasożytów Ojczyzny. Ja głosowałem na PiS, bo podobają mi się rozwiązania Zachodnie, a dalsze życie w Postkomunie przez kolejne ćwierczwiecze zaczęło mnie wkurzać. Lemingowe matołki do tej pory nie wiedzą jak zbawienny na gospodarkę ma program 500+. No, ale to są "profesjonaliści" pokroju Petru, czy Balcerowicza... zamknąć wszystko, co cenniejsze sprzedać, a "chołotę" przegnać do Wlk. Brytanii itd. Co dało 500+? Zlikwidowano ubóstwo wśród dzieci, sąsiedzi zwłaszcza pokroju lemingów zaczęli przyglądać się warunkom pociech swych sąsiadów, pobudzono wewnętrzny rynek R Ó W N O M I E R N I E rozprowadzanymi środkami, ulżono młodym w trudzie wychowania dzieci (mogą mieć samolubnych dziadków "rodziców", którzy mają w d... pomaganie młodym), młode matki dzięki tym pieniądzom mogą szukać pracy, gdy pociecha jest w żłobku lub przedszkolu (po wprowadzeniu 500+ bezrobocie drastycznie spadło)... itd, itp. Ja wiem, że Płatni Oszuści uważają, że Polak przy kasie to PATOLOGIA. A ja uważam za patologię lemingi, którzy do tej pory nie kojarzą po co wprowadzono 500+.
życzę ci jako emerytka po 40 latach pracy obyś umierała z bólu i głodu nie mając pieniędzy na leczenie i godne życie. 
życzę ci jako emerytka po 40 latach pracy obyś umierała z bólu i głodu nie mając pieniędzy na leczenie i godne życie.  rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2017 r. o 18:49
0
Kogo boli 500+ to niech głosuje na Pasożytów Ojczyzny. Ja głosowałem na PiS, bo podobają mi się rozwiązania Zachodnie, a dalsze życie w Postkomunie przez kolejne ćwierczwiecze zaczęło mnie wkurzać. Lemingowe matołki do tej pory nie wiedzą jak zbawienny na gospodarkę ma program 500+. No, ale to są "profesjonaliści" pokroju Petru, czy Balcerowicza... zamknąć wszystko, co cenniejsze sprzedać, a "chołotę" przegnać do Wlk. Brytanii itd. Co dało 500+? Zlikwidowano ubóstwo wśród dzieci, sąsiedzi zwłaszcza pokroju lemingów zaczęli przyglądać się warunkom pociech swych sąsiadów, pobudzono wewnętrzny rynek R Ó W N O M I E R N I E rozprowadzanymi środkami, ulżono młodym w trudzie wychowania dzieci (mogą mieć samolubnych dziadków "rodziców", którzy mają w d... pomaganie młodym), młode matki dzięki tym pieniądzom mogą szukać pracy, gdy pociecha jest w żłobku lub przedszkolu (po wprowadzeniu 500+ bezrobocie drastycznie spadło)... itd, itp. Ja wiem, że Płatni Oszuści uważają, że Polak przy kasie to PATOLOGIA. A ja uważam za patologię lemingi, którzy do tej pory nie kojarzą po co wprowadzono 500+.
Kogo boli 500+ to niech głosuje na Pasożytów Ojczyzny. Ja głosowałem na PiS, bo podobają mi się rozwiązania Zachodnie, a dalsze życie w Postkomunie przez kolejne ćwierczwiecze zaczęło mnie wkurzać. Lemingowe matołki do tej pory nie wiedzą jak zbawienny na gospodarkę ma program 500+. No, ale to są "profesjonaliści" pokroju Petru, czy Balcerowicza... zamknąć wszystko, co cenniejsze sprzedać, a "chołotę" przegnać do Wlk. Brytanii itd. Co dało 500+? Zlikwidowano ubóstwo wśród dzieci, sąsiedzi zwłaszcza pokroju lemingów zaczęl... rozwiń
Avatar
jeju / 22 lipca 2017 r. o 18:42
0
winno być np. opłacane przedszkole, złobek, obiady w szkole dla dzieci mających pracujących rodziców, wtedy próxniaki ruszyłyby dupę do pracy, a tak co mają pracować jak wiecej dostaną za darmo jak my pracujący, no ale to dla naszych pisowcow za trudne do zrozumienia
Avatar
F.F. / 22 lipca 2017 r. o 14:43
0
500+ powinno być wyłącznie dla pracujących!!! Warto pomagać tym, którzy szukają rozwiązań i pomagają sami sobie. Nie powinni korzystać z systemowych pieniędzy Ci, którzy tylko go drenują. Przecież są przedszkola i żłobki, matki mogą iść do pracy a nie "siedzieć" w domu. Jestem pracującą matki dwójki dzieci - wiem co mówię. Dlaczego dwójki? Każdy powinien mieć tyle dzieci ile jest w stanie utrzymać. Na tym polega dorosłość - bierzemy na siebie odpowiedzialność! Nie spychajmy jej na innych. Chociaż w naszym kraju promuje się życie na cudzy koszt, a rodzice niewielodzietni to "gorsza kategoria ".
500+ powinno być wyłącznie dla pracujących!!! Warto pomagać tym, którzy szukają rozwiązań i pomagają sami sobie. Nie powinni korzystać z systemowych pieniędzy Ci, którzy tylko go drenują. Przecież są przedszkola i żłobki, matki mogą iść do pracy a nie "siedzieć" w domu. Jestem pracującą matki dwójki dzieci - wiem co mówię. Dlaczego dwójki? Każdy powinien mieć tyle dzieci ile jest w stanie utrzymać. Na tym polega dorosłość - bierzemy na siebie odpowiedzialność! Nie spychajmy jej na innych. Chociaż w naszym kraju promuje się życie na... rozwiń
Avatar
emerytka / 22 lipca 2017 r. o 14:28
0
undefined napisał:
Mam dobrą radę dla emerytów. Adoptujcie dzieci, będziecie mieć podwyżkę o 500zł !!
 małpo jedna, emeryci na swoje dzieci zapieprzali i oni nie mają już siły dalej utrzymywac i bawić wasze bachory. Emeryci zapracowali na swoją emeryturę i winni mieć godną emeryturę a nie jak teraz, pisowce zapieprzyli połowej tej emerytury. Mam nadzieję, że małpo dożyjesz w ciezkiej chorobie emerytury i zobaczysz jak to jest dobrze mieć jalmużnę za 35-45 letnią pracę a nie mieć pieniędzy na godne zycie i leczenie.
 małpo jedna, emeryci na swoje dzieci zapieprzali i oni nie mają już siły dalej utrzymywac i bawić wasze bachory. Emeryci zapracowali na swoją emeryturę i winni mieć godną emeryturę a nie jak teraz, pisowce zapieprzyli połowej tej emerytury. Mam nadzieję, że małpo dożyjesz w ciezkiej chorobie emerytury i zobaczysz jak to jest dobrze mieć jalmużnę za 35-45 letnią pracę a nie mieć pieniędzy na godne zycie i leczenie. rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2017 r. o 13:37
0
Mam dobrą radę dla emerytów. Adoptujcie dzieci, będziecie mieć podwyżkę o 500zł !!
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?
Magazyn

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?

Matury i egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami. Czy, ci, którzy jeszcze nie wzięli się uczciwie do pracy zdążą się przygotować? Jak powinna wyglądać nauka?

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę
galeria

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę

„Biały, biały dzień” to pierwszy film, jaki w piątek oglądać można było w Muszli. W sobotę wyświetlony zostanie „Oficer i szpieg”.

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Od 1 czerwca do 16 sierpnia puławscy rowerzyści mogą jeździć nie tylko dla przyjemności, ale także pomagając swojemu miastu. Puławy i Zamość dołączyły do rywalizacji o miano "Rowerowej Stolicy Polski". Żeby rozpocząć zabawę, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację śledzącą treningi.

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"
film

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"

Od kilku tygodni nauczyciele w całej Polsce mierzą się z nowym problemem, tzw. rajdowaniem lekcji. Problem został nagłośniony i publicznie napiętnowany, mimo to każdego dnia internetowi trolle mają pożywkę na e-lekcjach.

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]
galeria

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]

Nowy Dom Chemika jest już niemal gotowy. Wewnątrz są już meble, które czekają na zdjęcie ochronnych folii. Trwają próby nagłośnienia oraz testowanie systemów sterowania. Na zewnątrz powstaje nowy trawnik od strony pawilonu. Ogrodzenie ma zniknąć w połowie czerwca. Data otwarcia obiektu nie została ustalona.

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

Prowizoryczna droga, której zarys już widać, ułatwi dotarcie z peronu PKP Lublin Zachodni do pętli autobusowej przy os. Poręba. Co ciekawe, droga powstaje w innym celu i nie buduje jej miasto. Ratusz ma inny plan: zapowiada budowę chodnika prowadzącego do ul. Szafirowej, skąd do pętli trzeba kluczyć przez osiedle

Zmarł Jerzy Pilch

Zmarł Jerzy Pilch

W wieku 68 lat zmarł Jerzy Pilch, laureat Literackiej Nagrody Nike. Autor wyjątkowych felietonów, poruszających powieści i scenariuszy do lubianych filmów.

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół
Magazyn

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół

Śledź na zakuskę, kapuśniak i soljanka, bliny, pielmieni, strogonow - to rosyjskie potrawy, które przeniknęły do polskiej kuchni. W czasach carskich rosyjscy kucharze zadziwiali Europejczyków wyszukanymi daniami. Dziś rosyjskie dania znajdziemy w menu polskich restauracji

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi
22 maja 2020, 9:00

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi

- Stwórz z nami baśń, której jeszcze nikt nie wymyślił! - zachęca swoich młodych odbiorców Teatr Andersena. Dzieci w ramach projektu Teatralne podróże Live! będą mogły zaangażować się w powstanie opowieści, której będzie można wysłuchać na żywo 20 czerwca.

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?
film

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?

Tegoroczne obozy i kolonie będą wypoczynkiem stacjonarnym. Rodzice nie będą mogli odwiedzać dzieci, które bawić będą się w mniejszych grupach. Organizatorzy wypoczynku są jednak przekonani, że mimo rygoru sanitarnego wakacje będą udane.

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Na ten dzień puławscy kinomaniacy czekali prawie trzy miesiące. Kino „Sybilla” potwierdza datę wznowienia swojej działalności. Pierwszy seans po długiej przerwie odbędzie się w sobotę, 6 czerwca. Pierwszym filmem prawdopodobnie zostanie animacja Disneya.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem o śmierci ośmiu osób zakażonych koronawirusem. Jest też 192 nowych przypadków covid-19.

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

W tym roku w szkołach średnich nie będzie tradycyjnych "Dni Otwartych Drzwi". W IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lublinie było to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Szkoła nie rezygnuje jednak z uroczystego charakteru imprezy i rozpoczyna promocję na niespotykaną dotychczas skalę.

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

W piątek poznaliśmy pierwsze decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Większość naszych klubów otrzymała zgodę na występy w III lidze. Do 5 czerwca czas na uzupełnienie dokumentów ma za to beniaminek – Lewart Lubartów.

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Miały być rodzinne obozy narciarskie, ale kończyło się na pobraniu zaliczki. Przed sądem stanie 47-letni mieszkaniec Lublina, który oszukał 11 osób wyłudzając od nich blisko 120 tys. złotych.