Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 stycznia 2015 r.
19:00
Edytuj ten wpis

600 wolontariuszy na ulicach Lublina. W niedzielę finał WOŚP

0 13 A A

W tym roku w samym Lublinie jest ich aż 600. Już w niedzielę wyjdą na ulice zbierać pieniądze do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
WOŚP w woj. lubelskim. Co będzie się działo w miastach regionu?

Na terenie województwa lubelskiego działa 71 sztabów WOŚP. W Lublinie jest ich najwięcej.

- W niedzielę na ulice Lublina wyjdzie 600 wolontariuszy. Najwięcej ma sztab w Gimnazjum nr 10: 225 osób - mówi Sebastian Krzesiak, szef lubelskiego sztabu WOŚP przy TVP Lublin. - W tym roku zawiązały się dwa nowe sztaby przy "Chatce Żaka” i lubelskim hufcu ZHP.

Sztab przy lubelskim hufcu ZHP to pomysł Moniki Woźniak, harcerki, która od wielu lat aktywnie uczestniczy w akcjach w ramach WOŚP.

- Wcześniej byłam szefem sztabu w Hrubieszowie i w mojej rodzinnej miejscowości Stęporki. Przez kilka lat brałam udział w zbiórkach ulicznych - opowiada Monika. - Kiedy przeprowadziłam się do Lublina, nie wyobrażałam sobie, żeby nie zorganizować również sztabu przy lubelskim hufcu. Zarejestrowaliśmy 22 wolontariuszy, to głównie gimnazjaliści i studenci.

Pozytywne emocje

- Wszyscy podeszli z entuzjazmem do mojego pomysłu, ale mieliśmy trochę stresu, że się nie uda, ze względu na dwa tygodnie opóźnienia. Puszki były już wyliczone i wydrukowane. Na szczęście w Katowicach mieli ich za dużo i mogli nam oddać - opowiada Monika Woźniak.

- Finały WOŚP dostarczają niesamowitych emocji. Już w listopadzie, kiedy ruszają przygotowania, zaczynamy się pozytywnie nakręcać. A finał to sama radość. Kiedy widzi się ludzi, którzy chcą pomagać, jest się zmotywowanym do dalszej działalności.

Pozytywne emocje to także znak rozpoznawczy wolontariuszek z firmy Super Psy zajmującej się dogoterapią.

- Nasze psy są bardzo kontaktowe, są takimi małymi magnesikami, które przyciągają do nas ludzi. Stwierdziłyśmy, że dzięki nim możemy wspomóc WOŚP. To będzie już nasz trzeci finał - opowiada Marzena Łuszczek. - I rzeczywiście: ludzie bardzo pozytywnie reagują. Za wrzucone do puszki pieniądze można pogłaskać nasze psy, rzucić im piłkę lub poczęstować smakołykiem. To ostatnie cieszy się największa popularnością, nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. psy też są z tego zadowolone, bo uwielbiają jeść.

Psi wolontariusze na służbie

Wolontariuszki z psami będzie można spotkać w różnych częściach miasta.

- Jeszcze nie mamy opracowanej trasy, ale na pewno będziemy się przemieszczać. Chcemy, żeby to był spacer dla psów. W ubiegłym roku można nas było spotkać m.in. w Ogrodzie Saskim i na kilku osiedlach - wylicza Joanna Kozak. - Ze względu na dobro naszych psów wybieramy raczej spokojniejsze miejsca, na pewno nie będzie nas pod sceną przed Olimpem. Nie wiemy też jeszcze, które psy będą nam w niedzielę towarzyszyć. Weźmiemy te, które nie będą w poniedziałek uczestniczyć w zajęciach. One też muszą mieć wolny dzień.

Ponad 20 lat z Orkiestrą

Jednym z najdłużej działających sztabów w Lublinie jest ten przy Społecznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. S.F. Klonowica.

- W akcji WOŚP-u nasza szkoła uczestniczy już od ponad 20 lat. Co roku mamy ok. 80 wolontariuszy z gimnazjum oraz podstawówki i bardzo dobre wyniki. Niektórym uczniom udało się zebrać po 2 tysiące złotych - opowiada Paulina Maciążek, uczennica II klasy gimnazjum "Klonowica”, która od 11 lat bierze udział w zbiórce WOŚP. - Oprócz tradycyjnej zbiórki do puszki organizujemy też licytacje orkiestrowych gadżetów m.in. koszulki, kalendarze, torby. Cieszą się dużą popularnością, niektóre gadżety sprzedajemy nawet za ponad 200 zł.

Satysfakcja

W akcji uczestniczą też młodsi uczniowie "Klonowica”.

- To będzie już mój trzeci finał. W tamtym roku kwestowałam w Galerii Olimp z młodszym bratem. Udało mi się zebrać ponad 2 tysiące złotych - mówi Ola Chomka, uczennica IV klasy szkoły podstawowej.
- Będę zbierać pieniądze drugi raz. Bardzo mi się podoba ta akcja, bo mogę komuś pomóc. Nawet, jeśli po całym dniu kwestowania jest się zmęczonym, to czuje się ogromną satysfakcję - podkreśla Julia Sawczuk, uczennica IV kl.

- Wezmę udział w zbiórce trzeci raz i jak dotąd mam same pozytywne wspomnienia. Ludzie chętnie wspierają WOŚP - dodaje Kamila Pożarowska z IV kl.

Zdarzały się też niebezpieczne sytuacje. - Były przypadki napadów na naszych wolontariuszy - kiedyś dwie wolontariuszki z gimnazjum miały taką sytuację. Mimo że mówimy wolontariuszom, że w sytuacjach zagrożenia powinni oddać puszkę, one się nie poddały - opowiada Jolanta Dyrda, szefowa sztabu przy "Klonowicu”. - Zaczęły się szarpać z chłopcami, którzy ich napadli i udało im się obronić zebrane pieniądze. Na szczęście takie sytuacje zdarzają się sporadycznie.

Najpierw marsz, potem sztab

- Początkowo nie mieliśmy własnego sztabu. W ramach finału WOŚP organizowaliśmy przemarsze ulicami Lublina wspólnie z rycerzami i szczudlarzami zachęcając w ten sposób lublinian do wsparcia tej akcji - opowiada Dyrda. - Cały czas byliśmy w kontakcie listownym z Jurkiem Owsiakiem i to on zachęcił nas do zorganizowania własnego sztabu.

Z okazji 10-lecia WOŚP "Klonowic” dostał nawet medal dla zasłużonych dla akcji. - Mieliśmy także okazję spotkać się z Jurkiem Owsiakiem osobiście. Przyjechał do nas z okazji 10-lecia naszej szkoły. Nasi uczniowie pojechali też do siedziby fundacji - mówi Dyrda. - Na 13. finał nagraliśmy płytę z piosenkami, których muzykę i słowa ułożyła Beata Staniuk, jedna z nauczycielek, a wykonawcami byli nasi uczniowie. Byliśmy z niej bardzo dumni, była licytowana w sztabach w całej Polsce. W tym roku piosenki z tej płyty zaśpiewamy podczas koncertu w Galerii Olimp.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 11 stycznia 2015 o 20:05
0

A ja powiem tak: kilka dni temu wkurzyło mnie to, gdy Owsiak powiedzial w mediach publicznych (może w Pytaniu Na Śniadanie ?) coś mniej więcej takiego:" Nie czekajmy, aż ZUS i inne urzędy zaczną nas leczyć, lecz zadbajmy o to sami w czasie WOŚP ". U mnie Owsiak ma za to Grubą Minusową Krechę !!! Bo jeśli ZUS przepiep*rza pieniądze Narodu Polskiego, to czemu my mamy na to przyzwalać i sami się "zrzucać" na opiekę medyczną ??? W ten sposób "dajemy Zielone Światło" wszelkim Zusom na marnowanie kasy "składkoDawców", czyli tych, którzy przez dziesiątki lat wspomagają Zusy ! Dla wyjaśnienia: nie jestem zwolennikiem żadnej partii politycznej...

A ja powiem tak: kilka dni temu wkurzyło mnie to, gdy Owsiak powiedzial w mediach publicznych (może w Pytaniu Na Śniadanie ?) coś mniej więcej takiego:" Nie czekajmy, aż ZUS i inne urzędy zaczną nas leczyć, lecz zadbajmy o to sami w czasie WOŚP ". U mnie Owsiak ma za to Grubą Minusową Krechę !!! Bo jeśli ZUS przepiep*rza pieniądze Narodu Polskiego, to czemu my mamy na to przyzwalać i sami się "zrzucać" na opiekę medyczną ??? W ten sposób "dajemy Zielone Światło" wszelkim Zusom na marnowanie kasy "składkoDawców", czyli tych, którzy przez d... rozwiń

Avatar
Natalka z 1c / 11 stycznia 2015 o 19:37
0

To GO wsadz - debilku bo tyle potrawisz napisac ,prostaku

Gdyby nie był francowatym oszustem to nikt by tak nie pisał i go nie oczerniał.

Avatar
dziadek / 11 stycznia 2015 o 13:33
0

Do Joli. Trzeba być blondynką by  wierzyć w  lewacką  bajkę.

Avatar
mosquito / 11 stycznia 2015 o 10:46
0

zauważam, że wolontariusze sa coraz młodsi ale wysyłanie takich dzieci jak na zdjęciu to już przesada ....

Avatar
jola / 11 stycznia 2015 o 10:14
0

OSZUST OWSIAK JUŻ DAWNO WINIEN SIEDZIEĆ W PIREDLU!!!!

To GO wsadz - debilku bo tyle potrawisz napisac ,prostaku

Avatar
s1 / 11 stycznia 2015 o 09:49
0

 to, z jaką pogardą i agresją p.Owsiak traktuje wszystkich, którzy ośmielają się mieć jakiekolwiek wątpliwości lub pytania

Oczywiście wymyślanie faktów, publicznie obrażanie to tzw. ,,wątpliwości i pytania". Prawicowe media urządziły sobie orkiestrę nienawiści (w końcu to w ich naturze). Proszę więc nie mylić pytań i wątpliwości z przygotowaną i dobrze przemyślaną nagonką kościelnej prawicy kryminalnej.

Oczywiście wymyślanie faktów, publicznie obrażanie to tzw. ,,wątpliwości i pytania". Prawicowe media urządziły sobie orkiestrę nienawiści (w końcu to w ich naturze). Proszę więc nie mylić pytań i wątpliwości z przygotowaną i dobrze przemyślaną nagonką kościelnej prawicy kryminalnej.

rozwiń
Avatar
Tom / 10 stycznia 2015 o 22:42
0

Jestem pełen podziwu i szacunku dla wolontariuszy, ale po raz kolejny przechodząc obok grzecznie odmówię.Nie chodzi mi o to, że J, Owsiak, jego żona i zapewne kilka (?) innych osób, utrzymuje się z Orkiestry. Dla każdego, kto ma pojęcie o działalności różnego rodzaju fundacji, to normalne i oczywiste, że ich działalność generuje pewne koszty, ole to, z jaką pogardą i agresją p.Owsiak traktuje wszystkich, którzy ośmielają się mieć jakiekolwiek wątpliwości lub pytania do jego aktywności, według mnie jest dyskretytujące go i jego spółkę, niezależnie od tego, czy nazywa się Złoty Melon, Jasna Sprawa czy Mrowka Cała. Kiedyś Zbigniew Herpert napisał wiersz pt. :"Potęga smaku". Posłuchajmy p. Owsiaka. Może niektórym ten styl i smak odpowiada. De gustibus non est disputandum.

Jestem pełen podziwu i szacunku dla wolontariuszy, ale po raz kolejny przechodząc obok grzecznie odmówię.Nie chodzi mi o to, że J, Owsiak, jego żona i zapewne kilka (?) innych osób, utrzymuje się z Orkiestry. Dla każdego, kto ma pojęcie o działalności różnego rodzaju fundacji, to normalne i oczywiste, że ich działalność generuje pewne koszty, ole to, z jaką pogardą i agresją p.Owsiak traktuje wszystkich, którzy ośmielają się mieć jakiekolwiek wątpliwości lub pytania do jego aktywności, według mnie jest dyskretytujące go i jego spółkę, nie... rozwiń

Avatar
Gość / 10 stycznia 2015 o 20:55
0

jak mnie wkurza ten wolontariat obojętnie gdzie, rząd przepierza pieniądze, dba o siebie a inni orzą za darmo i to wykorzystują dzieci, bo to są osoby, które nie doświadczyły zła jaki rząd wyrządza naszemu krajowi nie dbając o nic, bo na nic nie ma pieniędzy i dorośli o tym wiedzą i nie dają się tak omamić, i tak zbierają jak nie dla biednych, bo dorośli co mają dzieci narobili ich, siedżą robią kolejne dziecko  i mają gdzieś o zadbanie i och utrzymanie a dzieci zbierają żywność itp. dla tych dorosłych rodziców obiboków 

Avatar
NORMALNY / 10 stycznia 2015 o 20:28
0

OSZUST OWSIAK JUŻ DAWNO WINIEN SIEDZIEĆ W PIREDLU!!!!

Avatar
Ola / 10 stycznia 2015 o 20:13
0
Zer zazdroscicie? To bierzcie dupy sprzed tv i komputera i bierzcie sie do roboty! Kto Wam broni zrobic akcje,ktore dadza innym duzo dobrego ( a przy okazji wezmiecie i sobie prawda? ).
Avatar
gość / 11 stycznia 2015 o 20:05
0

A ja powiem tak: kilka dni temu wkurzyło mnie to, gdy Owsiak powiedzial w mediach publicznych (może w Pytaniu Na Śniadanie ?) coś mniej więcej takiego:" Nie czekajmy, aż ZUS i inne urzędy zaczną nas leczyć, lecz zadbajmy o to sami w czasie WOŚP ". U mnie Owsiak ma za to Grubą Minusową Krechę !!! Bo jeśli ZUS przepiep*rza pieniądze Narodu Polskiego, to czemu my mamy na to przyzwalać i sami się "zrzucać" na opiekę medyczną ??? W ten sposób "dajemy Zielone Światło" wszelkim Zusom na marnowanie kasy "składkoDawców", czyli tych, którzy przez dziesiątki lat wspomagają Zusy ! Dla wyjaśnienia: nie jestem zwolennikiem żadnej partii politycznej...

A ja powiem tak: kilka dni temu wkurzyło mnie to, gdy Owsiak powiedzial w mediach publicznych (może w Pytaniu Na Śniadanie ?) coś mniej więcej takiego:" Nie czekajmy, aż ZUS i inne urzędy zaczną nas leczyć, lecz zadbajmy o to sami w czasie WOŚP ". U mnie Owsiak ma za to Grubą Minusową Krechę !!! Bo jeśli ZUS przepiep*rza pieniądze Narodu Polskiego, to czemu my mamy na to przyzwalać i sami się "zrzucać" na opiekę medyczną ??? W ten sposób "dajemy Zielone Światło" wszelkim Zusom na marnowanie kasy "składkoDawców", czyli tych, którzy przez d... rozwiń

Avatar
Natalka z 1c / 11 stycznia 2015 o 19:37
0

To GO wsadz - debilku bo tyle potrawisz napisac ,prostaku

Gdyby nie był francowatym oszustem to nikt by tak nie pisał i go nie oczerniał.

Avatar
dziadek / 11 stycznia 2015 o 13:33
0

Do Joli. Trzeba być blondynką by  wierzyć w  lewacką  bajkę.

Avatar
mosquito / 11 stycznia 2015 o 10:46
0

zauważam, że wolontariusze sa coraz młodsi ale wysyłanie takich dzieci jak na zdjęciu to już przesada ....

Avatar
jola / 11 stycznia 2015 o 10:14
0

OSZUST OWSIAK JUŻ DAWNO WINIEN SIEDZIEĆ W PIREDLU!!!!

To GO wsadz - debilku bo tyle potrawisz napisac ,prostaku

Avatar
s1 / 11 stycznia 2015 o 09:49
0

 to, z jaką pogardą i agresją p.Owsiak traktuje wszystkich, którzy ośmielają się mieć jakiekolwiek wątpliwości lub pytania

Oczywiście wymyślanie faktów, publicznie obrażanie to tzw. ,,wątpliwości i pytania". Prawicowe media urządziły sobie orkiestrę nienawiści (w końcu to w ich naturze). Proszę więc nie mylić pytań i wątpliwości z przygotowaną i dobrze przemyślaną nagonką kościelnej prawicy kryminalnej.

Oczywiście wymyślanie faktów, publicznie obrażanie to tzw. ,,wątpliwości i pytania". Prawicowe media urządziły sobie orkiestrę nienawiści (w końcu to w ich naturze). Proszę więc nie mylić pytań i wątpliwości z przygotowaną i dobrze przemyślaną nagonką kościelnej prawicy kryminalnej.

rozwiń
Avatar
Tom / 10 stycznia 2015 o 22:42
0

Jestem pełen podziwu i szacunku dla wolontariuszy, ale po raz kolejny przechodząc obok grzecznie odmówię.Nie chodzi mi o to, że J, Owsiak, jego żona i zapewne kilka (?) innych osób, utrzymuje się z Orkiestry. Dla każdego, kto ma pojęcie o działalności różnego rodzaju fundacji, to normalne i oczywiste, że ich działalność generuje pewne koszty, ole to, z jaką pogardą i agresją p.Owsiak traktuje wszystkich, którzy ośmielają się mieć jakiekolwiek wątpliwości lub pytania do jego aktywności, według mnie jest dyskretytujące go i jego spółkę, niezależnie od tego, czy nazywa się Złoty Melon, Jasna Sprawa czy Mrowka Cała. Kiedyś Zbigniew Herpert napisał wiersz pt. :"Potęga smaku". Posłuchajmy p. Owsiaka. Może niektórym ten styl i smak odpowiada. De gustibus non est disputandum.

Jestem pełen podziwu i szacunku dla wolontariuszy, ale po raz kolejny przechodząc obok grzecznie odmówię.Nie chodzi mi o to, że J, Owsiak, jego żona i zapewne kilka (?) innych osób, utrzymuje się z Orkiestry. Dla każdego, kto ma pojęcie o działalności różnego rodzaju fundacji, to normalne i oczywiste, że ich działalność generuje pewne koszty, ole to, z jaką pogardą i agresją p.Owsiak traktuje wszystkich, którzy ośmielają się mieć jakiekolwiek wątpliwości lub pytania do jego aktywności, według mnie jest dyskretytujące go i jego spółkę, nie... rozwiń

Avatar
Gość / 10 stycznia 2015 o 20:55
0

jak mnie wkurza ten wolontariat obojętnie gdzie, rząd przepierza pieniądze, dba o siebie a inni orzą za darmo i to wykorzystują dzieci, bo to są osoby, które nie doświadczyły zła jaki rząd wyrządza naszemu krajowi nie dbając o nic, bo na nic nie ma pieniędzy i dorośli o tym wiedzą i nie dają się tak omamić, i tak zbierają jak nie dla biednych, bo dorośli co mają dzieci narobili ich, siedżą robią kolejne dziecko  i mają gdzieś o zadbanie i och utrzymanie a dzieci zbierają żywność itp. dla tych dorosłych rodziców obiboków 

Avatar
NORMALNY / 10 stycznia 2015 o 20:28
0

OSZUST OWSIAK JUŻ DAWNO WINIEN SIEDZIEĆ W PIREDLU!!!!

Avatar
Ola / 10 stycznia 2015 o 20:13
0
Zer zazdroscicie? To bierzcie dupy sprzed tv i komputera i bierzcie sie do roboty! Kto Wam broni zrobic akcje,ktore dadza innym duzo dobrego ( a przy okazji wezmiecie i sobie prawda? ).
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 77 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!