Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 stycznia 2015 r.
19:00
Edytuj ten wpis

600 wolontariuszy na ulicach Lublina. W niedzielę finał WOŚP

0 13 A A

W tym roku w samym Lublinie jest ich aż 600. Już w niedzielę wyjdą na ulice zbierać pieniądze do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
WOŚP w woj. lubelskim. Co będzie się działo w miastach regionu?

Na terenie województwa lubelskiego działa 71 sztabów WOŚP. W Lublinie jest ich najwięcej.

- W niedzielę na ulice Lublina wyjdzie 600 wolontariuszy. Najwięcej ma sztab w Gimnazjum nr 10: 225 osób - mówi Sebastian Krzesiak, szef lubelskiego sztabu WOŚP przy TVP Lublin. - W tym roku zawiązały się dwa nowe sztaby przy "Chatce Żaka” i lubelskim hufcu ZHP.

Sztab przy lubelskim hufcu ZHP to pomysł Moniki Woźniak, harcerki, która od wielu lat aktywnie uczestniczy w akcjach w ramach WOŚP.

- Wcześniej byłam szefem sztabu w Hrubieszowie i w mojej rodzinnej miejscowości Stęporki. Przez kilka lat brałam udział w zbiórkach ulicznych - opowiada Monika. - Kiedy przeprowadziłam się do Lublina, nie wyobrażałam sobie, żeby nie zorganizować również sztabu przy lubelskim hufcu. Zarejestrowaliśmy 22 wolontariuszy, to głównie gimnazjaliści i studenci.

Pozytywne emocje

- Wszyscy podeszli z entuzjazmem do mojego pomysłu, ale mieliśmy trochę stresu, że się nie uda, ze względu na dwa tygodnie opóźnienia. Puszki były już wyliczone i wydrukowane. Na szczęście w Katowicach mieli ich za dużo i mogli nam oddać - opowiada Monika Woźniak.

- Finały WOŚP dostarczają niesamowitych emocji. Już w listopadzie, kiedy ruszają przygotowania, zaczynamy się pozytywnie nakręcać. A finał to sama radość. Kiedy widzi się ludzi, którzy chcą pomagać, jest się zmotywowanym do dalszej działalności.

Pozytywne emocje to także znak rozpoznawczy wolontariuszek z firmy Super Psy zajmującej się dogoterapią.

- Nasze psy są bardzo kontaktowe, są takimi małymi magnesikami, które przyciągają do nas ludzi. Stwierdziłyśmy, że dzięki nim możemy wspomóc WOŚP. To będzie już nasz trzeci finał - opowiada Marzena Łuszczek. - I rzeczywiście: ludzie bardzo pozytywnie reagują. Za wrzucone do puszki pieniądze można pogłaskać nasze psy, rzucić im piłkę lub poczęstować smakołykiem. To ostatnie cieszy się największa popularnością, nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. psy też są z tego zadowolone, bo uwielbiają jeść.

Psi wolontariusze na służbie

Wolontariuszki z psami będzie można spotkać w różnych częściach miasta.

- Jeszcze nie mamy opracowanej trasy, ale na pewno będziemy się przemieszczać. Chcemy, żeby to był spacer dla psów. W ubiegłym roku można nas było spotkać m.in. w Ogrodzie Saskim i na kilku osiedlach - wylicza Joanna Kozak. - Ze względu na dobro naszych psów wybieramy raczej spokojniejsze miejsca, na pewno nie będzie nas pod sceną przed Olimpem. Nie wiemy też jeszcze, które psy będą nam w niedzielę towarzyszyć. Weźmiemy te, które nie będą w poniedziałek uczestniczyć w zajęciach. One też muszą mieć wolny dzień.

Ponad 20 lat z Orkiestrą

Jednym z najdłużej działających sztabów w Lublinie jest ten przy Społecznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. S.F. Klonowica.

- W akcji WOŚP-u nasza szkoła uczestniczy już od ponad 20 lat. Co roku mamy ok. 80 wolontariuszy z gimnazjum oraz podstawówki i bardzo dobre wyniki. Niektórym uczniom udało się zebrać po 2 tysiące złotych - opowiada Paulina Maciążek, uczennica II klasy gimnazjum "Klonowica”, która od 11 lat bierze udział w zbiórce WOŚP. - Oprócz tradycyjnej zbiórki do puszki organizujemy też licytacje orkiestrowych gadżetów m.in. koszulki, kalendarze, torby. Cieszą się dużą popularnością, niektóre gadżety sprzedajemy nawet za ponad 200 zł.

Satysfakcja

W akcji uczestniczą też młodsi uczniowie "Klonowica”.

- To będzie już mój trzeci finał. W tamtym roku kwestowałam w Galerii Olimp z młodszym bratem. Udało mi się zebrać ponad 2 tysiące złotych - mówi Ola Chomka, uczennica IV klasy szkoły podstawowej.
- Będę zbierać pieniądze drugi raz. Bardzo mi się podoba ta akcja, bo mogę komuś pomóc. Nawet, jeśli po całym dniu kwestowania jest się zmęczonym, to czuje się ogromną satysfakcję - podkreśla Julia Sawczuk, uczennica IV kl.

- Wezmę udział w zbiórce trzeci raz i jak dotąd mam same pozytywne wspomnienia. Ludzie chętnie wspierają WOŚP - dodaje Kamila Pożarowska z IV kl.

Zdarzały się też niebezpieczne sytuacje. - Były przypadki napadów na naszych wolontariuszy - kiedyś dwie wolontariuszki z gimnazjum miały taką sytuację. Mimo że mówimy wolontariuszom, że w sytuacjach zagrożenia powinni oddać puszkę, one się nie poddały - opowiada Jolanta Dyrda, szefowa sztabu przy "Klonowicu”. - Zaczęły się szarpać z chłopcami, którzy ich napadli i udało im się obronić zebrane pieniądze. Na szczęście takie sytuacje zdarzają się sporadycznie.

Najpierw marsz, potem sztab

- Początkowo nie mieliśmy własnego sztabu. W ramach finału WOŚP organizowaliśmy przemarsze ulicami Lublina wspólnie z rycerzami i szczudlarzami zachęcając w ten sposób lublinian do wsparcia tej akcji - opowiada Dyrda. - Cały czas byliśmy w kontakcie listownym z Jurkiem Owsiakiem i to on zachęcił nas do zorganizowania własnego sztabu.

Z okazji 10-lecia WOŚP "Klonowic” dostał nawet medal dla zasłużonych dla akcji. - Mieliśmy także okazję spotkać się z Jurkiem Owsiakiem osobiście. Przyjechał do nas z okazji 10-lecia naszej szkoły. Nasi uczniowie pojechali też do siedziby fundacji - mówi Dyrda. - Na 13. finał nagraliśmy płytę z piosenkami, których muzykę i słowa ułożyła Beata Staniuk, jedna z nauczycielek, a wykonawcami byli nasi uczniowie. Byliśmy z niej bardzo dumni, była licytowana w sztabach w całej Polsce. W tym roku piosenki z tej płyty zaśpiewamy podczas koncertu w Galerii Olimp.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 11 stycznia 2015 o 20:05
0

A ja powiem tak: kilka dni temu wkurzyło mnie to, gdy Owsiak powiedzial w mediach publicznych (może w Pytaniu Na Śniadanie ?) coś mniej więcej takiego:" Nie czekajmy, aż ZUS i inne urzędy zaczną nas leczyć, lecz zadbajmy o to sami w czasie WOŚP ". U mnie Owsiak ma za to Grubą Minusową Krechę !!! Bo jeśli ZUS przepiep*rza pieniądze Narodu Polskiego, to czemu my mamy na to przyzwalać i sami się "zrzucać" na opiekę medyczną ??? W ten sposób "dajemy Zielone Światło" wszelkim Zusom na marnowanie kasy "składkoDawców", czyli tych, którzy przez dziesiątki lat wspomagają Zusy ! Dla wyjaśnienia: nie jestem zwolennikiem żadnej partii politycznej...

A ja powiem tak: kilka dni temu wkurzyło mnie to, gdy Owsiak powiedzial w mediach publicznych (może w Pytaniu Na Śniadanie ?) coś mniej więcej takiego:" Nie czekajmy, aż ZUS i inne urzędy zaczną nas leczyć, lecz zadbajmy o to sami w czasie WOŚP ". U mnie Owsiak ma za to Grubą Minusową Krechę !!! Bo jeśli ZUS przepiep*rza pieniądze Narodu Polskiego, to czemu my mamy na to przyzwalać i sami się "zrzucać" na opiekę medyczną ??? W ten sposób "dajemy Zielone Światło" wszelkim Zusom na marnowanie kasy "składkoDawców", czyli tych, którzy przez d... rozwiń

Avatar
Natalka z 1c / 11 stycznia 2015 o 19:37
0

To GO wsadz - debilku bo tyle potrawisz napisac ,prostaku

Gdyby nie był francowatym oszustem to nikt by tak nie pisał i go nie oczerniał.

Avatar
dziadek / 11 stycznia 2015 o 13:33
0

Do Joli. Trzeba być blondynką by  wierzyć w  lewacką  bajkę.

Avatar
mosquito / 11 stycznia 2015 o 10:46
0

zauważam, że wolontariusze sa coraz młodsi ale wysyłanie takich dzieci jak na zdjęciu to już przesada ....

Avatar
jola / 11 stycznia 2015 o 10:14
0

OSZUST OWSIAK JUŻ DAWNO WINIEN SIEDZIEĆ W PIREDLU!!!!

To GO wsadz - debilku bo tyle potrawisz napisac ,prostaku

Avatar
s1 / 11 stycznia 2015 o 09:49
0

 to, z jaką pogardą i agresją p.Owsiak traktuje wszystkich, którzy ośmielają się mieć jakiekolwiek wątpliwości lub pytania

Oczywiście wymyślanie faktów, publicznie obrażanie to tzw. ,,wątpliwości i pytania". Prawicowe media urządziły sobie orkiestrę nienawiści (w końcu to w ich naturze). Proszę więc nie mylić pytań i wątpliwości z przygotowaną i dobrze przemyślaną nagonką kościelnej prawicy kryminalnej.

Oczywiście wymyślanie faktów, publicznie obrażanie to tzw. ,,wątpliwości i pytania". Prawicowe media urządziły sobie orkiestrę nienawiści (w końcu to w ich naturze). Proszę więc nie mylić pytań i wątpliwości z przygotowaną i dobrze przemyślaną nagonką kościelnej prawicy kryminalnej.

rozwiń
Avatar
Tom / 10 stycznia 2015 o 22:42
0

Jestem pełen podziwu i szacunku dla wolontariuszy, ale po raz kolejny przechodząc obok grzecznie odmówię.Nie chodzi mi o to, że J, Owsiak, jego żona i zapewne kilka (?) innych osób, utrzymuje się z Orkiestry. Dla każdego, kto ma pojęcie o działalności różnego rodzaju fundacji, to normalne i oczywiste, że ich działalność generuje pewne koszty, ole to, z jaką pogardą i agresją p.Owsiak traktuje wszystkich, którzy ośmielają się mieć jakiekolwiek wątpliwości lub pytania do jego aktywności, według mnie jest dyskretytujące go i jego spółkę, niezależnie od tego, czy nazywa się Złoty Melon, Jasna Sprawa czy Mrowka Cała. Kiedyś Zbigniew Herpert napisał wiersz pt. :"Potęga smaku". Posłuchajmy p. Owsiaka. Może niektórym ten styl i smak odpowiada. De gustibus non est disputandum.

Jestem pełen podziwu i szacunku dla wolontariuszy, ale po raz kolejny przechodząc obok grzecznie odmówię.Nie chodzi mi o to, że J, Owsiak, jego żona i zapewne kilka (?) innych osób, utrzymuje się z Orkiestry. Dla każdego, kto ma pojęcie o działalności różnego rodzaju fundacji, to normalne i oczywiste, że ich działalność generuje pewne koszty, ole to, z jaką pogardą i agresją p.Owsiak traktuje wszystkich, którzy ośmielają się mieć jakiekolwiek wątpliwości lub pytania do jego aktywności, według mnie jest dyskretytujące go i jego spółkę, nie... rozwiń

Avatar
Gość / 10 stycznia 2015 o 20:55
0

jak mnie wkurza ten wolontariat obojętnie gdzie, rząd przepierza pieniądze, dba o siebie a inni orzą za darmo i to wykorzystują dzieci, bo to są osoby, które nie doświadczyły zła jaki rząd wyrządza naszemu krajowi nie dbając o nic, bo na nic nie ma pieniędzy i dorośli o tym wiedzą i nie dają się tak omamić, i tak zbierają jak nie dla biednych, bo dorośli co mają dzieci narobili ich, siedżą robią kolejne dziecko  i mają gdzieś o zadbanie i och utrzymanie a dzieci zbierają żywność itp. dla tych dorosłych rodziców obiboków 

Avatar
NORMALNY / 10 stycznia 2015 o 20:28
0

OSZUST OWSIAK JUŻ DAWNO WINIEN SIEDZIEĆ W PIREDLU!!!!

Avatar
Ola / 10 stycznia 2015 o 20:13
0
Zer zazdroscicie? To bierzcie dupy sprzed tv i komputera i bierzcie sie do roboty! Kto Wam broni zrobic akcje,ktore dadza innym duzo dobrego ( a przy okazji wezmiecie i sobie prawda? ).
Avatar
gość / 11 stycznia 2015 o 20:05
0

A ja powiem tak: kilka dni temu wkurzyło mnie to, gdy Owsiak powiedzial w mediach publicznych (może w Pytaniu Na Śniadanie ?) coś mniej więcej takiego:" Nie czekajmy, aż ZUS i inne urzędy zaczną nas leczyć, lecz zadbajmy o to sami w czasie WOŚP ". U mnie Owsiak ma za to Grubą Minusową Krechę !!! Bo jeśli ZUS przepiep*rza pieniądze Narodu Polskiego, to czemu my mamy na to przyzwalać i sami się "zrzucać" na opiekę medyczną ??? W ten sposób "dajemy Zielone Światło" wszelkim Zusom na marnowanie kasy "składkoDawców", czyli tych, którzy przez dziesiątki lat wspomagają Zusy ! Dla wyjaśnienia: nie jestem zwolennikiem żadnej partii politycznej...

A ja powiem tak: kilka dni temu wkurzyło mnie to, gdy Owsiak powiedzial w mediach publicznych (może w Pytaniu Na Śniadanie ?) coś mniej więcej takiego:" Nie czekajmy, aż ZUS i inne urzędy zaczną nas leczyć, lecz zadbajmy o to sami w czasie WOŚP ". U mnie Owsiak ma za to Grubą Minusową Krechę !!! Bo jeśli ZUS przepiep*rza pieniądze Narodu Polskiego, to czemu my mamy na to przyzwalać i sami się "zrzucać" na opiekę medyczną ??? W ten sposób "dajemy Zielone Światło" wszelkim Zusom na marnowanie kasy "składkoDawców", czyli tych, którzy przez d... rozwiń

Avatar
Natalka z 1c / 11 stycznia 2015 o 19:37
0

To GO wsadz - debilku bo tyle potrawisz napisac ,prostaku

Gdyby nie był francowatym oszustem to nikt by tak nie pisał i go nie oczerniał.

Avatar
dziadek / 11 stycznia 2015 o 13:33
0

Do Joli. Trzeba być blondynką by  wierzyć w  lewacką  bajkę.

Avatar
mosquito / 11 stycznia 2015 o 10:46
0

zauważam, że wolontariusze sa coraz młodsi ale wysyłanie takich dzieci jak na zdjęciu to już przesada ....

Avatar
jola / 11 stycznia 2015 o 10:14
0

OSZUST OWSIAK JUŻ DAWNO WINIEN SIEDZIEĆ W PIREDLU!!!!

To GO wsadz - debilku bo tyle potrawisz napisac ,prostaku

Avatar
s1 / 11 stycznia 2015 o 09:49
0

 to, z jaką pogardą i agresją p.Owsiak traktuje wszystkich, którzy ośmielają się mieć jakiekolwiek wątpliwości lub pytania

Oczywiście wymyślanie faktów, publicznie obrażanie to tzw. ,,wątpliwości i pytania". Prawicowe media urządziły sobie orkiestrę nienawiści (w końcu to w ich naturze). Proszę więc nie mylić pytań i wątpliwości z przygotowaną i dobrze przemyślaną nagonką kościelnej prawicy kryminalnej.

Oczywiście wymyślanie faktów, publicznie obrażanie to tzw. ,,wątpliwości i pytania". Prawicowe media urządziły sobie orkiestrę nienawiści (w końcu to w ich naturze). Proszę więc nie mylić pytań i wątpliwości z przygotowaną i dobrze przemyślaną nagonką kościelnej prawicy kryminalnej.

rozwiń
Avatar
Tom / 10 stycznia 2015 o 22:42
0

Jestem pełen podziwu i szacunku dla wolontariuszy, ale po raz kolejny przechodząc obok grzecznie odmówię.Nie chodzi mi o to, że J, Owsiak, jego żona i zapewne kilka (?) innych osób, utrzymuje się z Orkiestry. Dla każdego, kto ma pojęcie o działalności różnego rodzaju fundacji, to normalne i oczywiste, że ich działalność generuje pewne koszty, ole to, z jaką pogardą i agresją p.Owsiak traktuje wszystkich, którzy ośmielają się mieć jakiekolwiek wątpliwości lub pytania do jego aktywności, według mnie jest dyskretytujące go i jego spółkę, niezależnie od tego, czy nazywa się Złoty Melon, Jasna Sprawa czy Mrowka Cała. Kiedyś Zbigniew Herpert napisał wiersz pt. :"Potęga smaku". Posłuchajmy p. Owsiaka. Może niektórym ten styl i smak odpowiada. De gustibus non est disputandum.

Jestem pełen podziwu i szacunku dla wolontariuszy, ale po raz kolejny przechodząc obok grzecznie odmówię.Nie chodzi mi o to, że J, Owsiak, jego żona i zapewne kilka (?) innych osób, utrzymuje się z Orkiestry. Dla każdego, kto ma pojęcie o działalności różnego rodzaju fundacji, to normalne i oczywiste, że ich działalność generuje pewne koszty, ole to, z jaką pogardą i agresją p.Owsiak traktuje wszystkich, którzy ośmielają się mieć jakiekolwiek wątpliwości lub pytania do jego aktywności, według mnie jest dyskretytujące go i jego spółkę, nie... rozwiń

Avatar
Gość / 10 stycznia 2015 o 20:55
0

jak mnie wkurza ten wolontariat obojętnie gdzie, rząd przepierza pieniądze, dba o siebie a inni orzą za darmo i to wykorzystują dzieci, bo to są osoby, które nie doświadczyły zła jaki rząd wyrządza naszemu krajowi nie dbając o nic, bo na nic nie ma pieniędzy i dorośli o tym wiedzą i nie dają się tak omamić, i tak zbierają jak nie dla biednych, bo dorośli co mają dzieci narobili ich, siedżą robią kolejne dziecko  i mają gdzieś o zadbanie i och utrzymanie a dzieci zbierają żywność itp. dla tych dorosłych rodziców obiboków 

Avatar
NORMALNY / 10 stycznia 2015 o 20:28
0

OSZUST OWSIAK JUŻ DAWNO WINIEN SIEDZIEĆ W PIREDLU!!!!

Avatar
Ola / 10 stycznia 2015 o 20:13
0
Zer zazdroscicie? To bierzcie dupy sprzed tv i komputera i bierzcie sie do roboty! Kto Wam broni zrobic akcje,ktore dadza innym duzo dobrego ( a przy okazji wezmiecie i sobie prawda? ).
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 77 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.